Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) nonszi


nonszi
újonc

sziasztok!
éppen egy fél órával ezelőtt kaptak el a rendőrök gyorshajtásért. 50 helyett 84-el mentem. nem helyszíni bírság, hanem feljelentés. ez tudjátok mit takar? mit von maga után? el is vehetik a jogsimat?
megbolondulok....

(#702) nemcso válasza nonszi (#701) üzenetére


nemcso
senior tag

Több tízezres bírság, több hónapos jogosítvány elvétel.

De (ha jól tudom) fellebbezhetsz a döntés ellen, és akkor talán tudsz szerezni valamilyen igazolást a cégedtől, hogy pl. a kocsihasználat elengedhetetlen a munkavégzésedhez, vagy igazolást a háziorvostól, hogy Te szállítod rendszeres orvosi ellátásra XY rokonodat és ezért elengedhetetlen számodra a gépkocsi használata.
A pénzbírságnál pedíg hivatkozz az alacsony keresetre, a magas tőrlesztésekre, kérj csökkentést, vagy részletfizetési lehetőséget.

De ami a fő, ne hajts úgy, mint egy őrült !

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#703) sasa311 válasza nonszi (#701) üzenetére


sasa311
veterán

Elveheteik, mert több, mint 50%-al lépted túl a megengedett sebességet, ami már nem irgum-burgum kategória.

Azt teheted, hogy imádkozol.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#704) adalbert1 válasza Gyuri27 (#699) üzenetére


adalbert1
veterán

Jó, itt nem kifejezetten rád gondoltam, hanem a komplett egészre.
Az már más kérdés, hogy ha hatékony bűnüldözést akarnánk megvalósítani, akkor nagyon sok mindenen gyökeresen kellene változtatni.
Pl.: az általad említett jogi rendszeren is lehetne eszközölni változtatásokat, a gazdasági bűncselekmények felszámolására sokkal nagyobb hangsúlyt fektetni, a szervezett bűnözés elleni harcra is (persze a nagy halak itt is sose kerülnek kézre), egy nagyon magasan képzett és nagyon jól ellenörzött állományra lenne szükség sokkal magasabb fizetéssel (megelőzendő a korupciót), különböző speciális egységekre, stb. Legalábbis laikusként ebben látom a megoldást. De ennyi változtatást szvsz senki nem fog eszközölni...
A másik meg, hogy pl. ami nagyobb leszámolási sorozat volt a 90-es években, azoknak vajon meg lettek a tettesei (jó, itt annyira nem is az elkövető a lényeg, hanem a megrendelő), gondolok itt pl. a Prisztásra, a Fenyőre, az aranykéz utcai robbantásra...
Amig meg bizonyos bűncselekmények megoldása túl magas érdekeltésgi körök érdekeit sértené, ill. a befolyásuk kiderülésével járna, addig szintén nem lesz semmi megoldás.

(#705) Gyuri27 válasza adalbert1 (#704) üzenetére


Gyuri27
félisten

Remélem ezeket egyszer elkezdi valaki, mert tényleg a káoszhoz vezető út ez!

nonszi: elsőfokon az előadó elkaszál. Kb. 6 hónapra és valamennyi pénzre. Lebbez fel akkor a bíróságra kerül az ügy ott kevesebb lehet az eltiltás. Törekedj arra, hogy az eltiltás ne legyen 6 hónap mert akkor mehetsz utánképzésre meg vizsgázhatsz. Aminek az árát is ki kell fizetni és vizsgázni kell.
Megállitottak és felírták az adataid?

Azért ugye milyen gusztustalan a magyar jog. Ebben az esetben kapsz pontot, birságot, elveszik a jogsit + a továbbképzés. Na ez a lehúzás!!!

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#706) Calibos válasza nonszi (#701) üzenetére


Calibos
addikt

Miért nem vesztegetted meg őket?

(#707) Gyuri27 válasza Calibos (#706) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lézeres trafi ellen nincs orvosság! Valamint az eggyik helyen mérnek, később megállítanak. Különben az előadóval lehetne bótolni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#708) Calibos válasza Gyuri27 (#707) üzenetére


Calibos
addikt

Ez igaz, nem is gondoltam rá :U

(#709) adalbert1 válasza Gyuri27 (#705) üzenetére


adalbert1
veterán

Na ja, csak mint szinte mindenben, itt is jól érvényesül Mo.-on az ''én vagyok az erősebb, úgyhogy én baszok'' elv. :((

(#710) Dexter74 válasza adalbert1 (#709) üzenetére


Dexter74
csendes tag

Sziasztok!
A fellebbezésnél arra kel ügyelni, hogy az illető csak olyat kérjen a ''Tisztellt hatóságtól'', hogy ne essen át a ló másik oldalára. Itt most azt értem ezalatt, hogy ha pénzbünti+jogsielvétel lesz a jussod, akkor nem helyénvaló mindenre fellebbezni. Tehát a jobbik megoldás szerintem az lenne, hogy a jogsiért fellebbezel a pénzbüntit kicsengeted nekik és örülsz hogy nem kell utánképezned magad.
Legközelebb pedig figyelni a sebességhatárokra..... :)

(#711) #47053824


#47053824
törölt tag

[kép]

(#712) GReddy


GReddy
tag

Egy jó pont a rendvédelmi szerveknek: Huszas tábla (persze semmi nem indokolja az ég egyadta világon, de hát ugye magyarország) és hát siettem. (190+ km/h) Amikor a főrendőr utólért elfogadta a magyarázatot az esetre, és egy szóbeli figyelmeztetéssel megúsztam. (Jogos volt egyébként, a gyerek láza éjjel felszökött 40 fölé, három perc alatt kellett két kerülettel arrébb menni, nem volt egyszerű) Persze, utólag simán feljelenthetett volna, mert úgyis arra hivatkozok, hogy a kresz bármelyik szakasza megszeghető, ha emberélet van veszélyben, de NORMÁLIS volt. Köszönettel utólag is.
Más, tegnap. Szépséges csepel, rendőrség előtti kereszteződés, jön a hév, piros a lámpa, azaz balról senki nem JÖHET, NÉNÓ SEM, a faxparaszt barom állat meg éppen unalmában feltart xxx tucat autót, mert olyanja van, hogy most akkor nem kanyarodhat senki jobbra... Fura, nekem sok kalandom 17 év alatt nem volt velük.. pedig én is megyek, de csak normálisan, mint a többi, nem megyek ötvenes táblánál (általában) kilencvennel, szaal, azt hiszem az a lényege, hogy ne lógjál ki a sorból, akkor békén hagynak. Szerintem... És én is túl vagyok az 500-on.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#713) Shadows válasza #47053824 (#711) üzenetére


Shadows
senior tag

fák @nál

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#714) sasa311 válasza GReddy (#712) üzenetére


sasa311
veterán

Már ne is haragudj, de én örökre elvettem volna a ''rendes rendőr'' helyében a jogodítványodat.
Lehet, hogy a te gyereked lázas, és sietsz, de ha másé eléd lép 190nél akkor ő már nem lesz lázas többet... Lehet a 20as tábla indokolatlan, de gyanítom nem a puszta közepén volt, hanem valami lakott területen.
Azt a bírót meg megnézem, aki ''a kresz bármelyik szakasza megszeghető, ha emberélet van veszélyben'' dumát elfogadja, erre találták ki a mentőt, nem az önjelölt rallyversenyzőket.

respect.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#715) nonszi


nonszi
újonc

köszi szépen a tanácsot
azóta már sikerült beszélnem egy rendőr ismerőssel, de ő is cak ezt ajánlotta. majd összehozok valamit. mentségemre legyen mondva, azon az útszakaszon szerintem még senki nem ment ötvennel. ráadásul nem én voltam a legelső, és így is az előttem lévőt meg még a mögöttem lévőt is kivették a sorból.
de egyébként csak annyit, hogy nem hiszem el hogy van olyan ember aki ezek után még egy közúti szabálysértést megtenne. hát nekem olyan lelkiismeretfurdalásom van meg szégyen érzetem. a gyorshajtás mindaddig dicsőség amíg el nem kapják az embert.
na nem mintha én olyan notorikus gyorshajtó lennék, csak ahol engedi a forgalom, meg az út ott sajnos megyek.

köszi mégegyszer!

(#717) Integra


Integra
titán

Új csajozós duma: hazakísérlek, mert sok hazafelé a rendőr :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#718) didros válasza divot (#692) üzenetére


didros
senior tag

Kb. 2 hónappal ezelőtt egy gyorshajtó barátomat elküldték a közeli vegyesboltba szendvicsért + kóláért... :) Kész röhej. :)

(#719) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Ezt ma hallottam: ''Jáccunk REBISZeset?'' :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#720) kymco


kymco
veterán

[link]
A május 17-én őrizetbe vett, és egy lány megerőszakolásával, vesztegetéssel, illetve bűnsegédlettel gyanúsított rendőrök védői többször is számonkérőn nyilatkoztak arról, hogy miért telt el három nap az esemény és a feljelentés között. A három nap tényként szerepelt korábbi híradásokban is. Hogy honnan és miért terjedt el, nem tudni. Zsanett még aznap hajnalban feljelentést tett.

www.refujvaros.hu

(#721) divot


divot
veterán

Az tényleg igaz, hogy a rendőrök leveszik az autójukról az első rendszámot, és úgy közlekednek?

(#722) KrAt válasza divot (#721) üzenetére


KrAt
veterán

Miért? :) Mmint miért veszik le?

(#723) aesir válasza divot (#721) üzenetére


aesir
veterán

Kettő lakik a házunkban, 3 autóval. Egyiken sincs első rendszám. Az egyik autónak ingyenes parkolási engedélye sincsen, mégsem büntetik az önkormányzati parkolóőrök.
Folytassam, hogy nap mint nap mit meg nem engednek maguknak?:)

Van saját életem...

(#724) kymco válasza divot (#721) üzenetére


kymco
veterán

Valahol itt olvastam a fórumon... máshol nem hallottam még...

www.refujvaros.hu

(#725) divot válasza aesir (#723) üzenetére


divot
veterán

És akkor ez úgy működik, hogy mivel nincs rajta rendszám, mondjuk egy gyorshajtásos fotón beazonosíthatatlan, ha meg megállítják miatta, akkor szevasz kolléga, és jót röhögnek?
Vagy van további értelme is?
Csak mert épp ma hallottam egy rendőr ismerősömtől, és nem volt időm kikérdezni, közben meg rájöttem, hogy nem egészen értem a dolgot. :F

(#726) aesir válasza divot (#725) üzenetére


aesir
veterán

Igen, kb ennyi.
Az egyiknek a felesége is a rendőrségnél dolgozik. Rendszeresen járórkocsival hozzák-viszik munkába. Mellesleg egyáltalán nem probléma ha a férj ittasan vezet (mindennap iszik) és az sem megy, ha valaki kihívja a rendőröket csendháborításért, mert egyszem csemetéjük éjjel nyomatja a progresszívet. Kijön a járőr, és még a bejelentő van lecseszve meg szivatva, hogy egyáltalán bejelentést mert tenni a törvény értelmében.

És ez egy jó környék a Dunaparton:)

Van saját életem...

(#728) lorcsi válasza divot (#721) üzenetére


lorcsi
veterán

Ilyeneket vagy 5 éve látok én is, de nem tudtam, hogy rendőrök csinálják
lehet, hogy civilek is leszedik iylen célból, mondjuk jól megb@sszák őket emiatt, a kollégákat meg nem :((

(#729) kymco


kymco
veterán

[link]
Két gödöllői autópálya-rendőrt állítottak elő az ügyészségre korrupció gyanújával, értesült a Havaria Press. A rendőröket azzal gyanúsítják, hogy egy cigarettacsempésztől elvettek 840 ezer forintot és 4 ezer karton cigarettát.
A helyzet fokozódik :(

www.refujvaros.hu

(#730) lúzer válasza kymco (#729) üzenetére


lúzer
veterán

Állítólag ma letartóztattak egy bűnözőt aki nem rendőr! ;] :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#731) dbius válasza lúzer (#730) üzenetére


dbius
veterán

ehh, inkább nem írok semmit... :W

(#732) YouCanCANON válasza GReddy (#712) üzenetére


YouCanCANON
tag

ha mentővel mész, megkülönböztetett jelzéssel... és hibázol, balesetet okozol, akkor 50%-ban a mentő sofőrje a felelős, a kéklámpa+sziréna miatt. tehát, ne nagyon bizz ebben a kamu dumában, hogy életveszély... persze érthető, de ha baj van ez nem fog sosem kihuzni a csávából (legalábbis hivatalosan biztosan nem)

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#734) csibor válasza kymco (#729) üzenetére


csibor
őstag

Idáig is volt ilyen,ez nem újdonság.Inkább kb:3 hónap múlva ne legyen ilyen hír,az már haladásnak számit,legalábbis remélem.

(#735) kymco válasza csibor (#734) üzenetére


kymco
veterán

Én is hezitáltam, hogy belinkeljem-e, mert most vsz a sajtó rákapott erre a témára, és torzul a tájékoztatás... de aztán úgy gondoltam, hogy ez azért már morbid... A csempész feljelenti, a csempészárút és pénzt RABLÓ rendőröket..

www.refujvaros.hu

(#736) Dexter74 válasza kymco (#735) üzenetére


Dexter74
csendes tag

Szerinten ne felejtsétek el, hogy az ''áratanság vélelme'' mindenkit megillet. Ez alkotmányos joga minden polgárnak. Még akkor is ha rendőr. A vizsgálat tart még. Ne törjetek pálcát könnyedén az rendőrök feje felett.
Igaz, ami igaz, sok a korruput ember a szervezetben........ sajnos. De ez igaz az élet minden területére. Az orvosnál jattolunk, a benzinkúton is, sőt a vendéglőben is, sorolhatnám még. Ezt a dolgot ki kell nőbie a társadalomnak. Generációs probléma, amit nem most fogunk tudni megoldani.

(#737) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Igaza van a kolegának, generációs probléma. Mindd a két fél hibás.
Mind a rendőrök mind a polgárok. Ok nélkül nincsen okozat. Igaz, hogy visszaélnek a hatalmukkal, de akik lebuknak megkapják a magukét és így jártak. Akik nem azok majd sorra fognak kerülni. A polgárok is hibásak akik bűnösek, elkövettek ezt azt amazt.
Legyen példa október 23. szétverték a fél várost a tüntetők. A rendőrség kiválóan járt el.
A bűnösöket lekpacsolták, csak azt sajnálom, hogy keveset tettek valósan rács mögé.
És sajnálom azt, hogy a Gergényit támadták, mert milyen keményen bántak el szegény tüntetőkkel, meg durvultak. Ezt kellett tenni, vagy még keményebb módszerekkel. Máshol ezért élessel lőttek volna és nem maszatoltak volna, gumilövedékekkel és könnygázzal.
De ez már megint más tészta, ki milyen szemszögből akarja nézni.
Az tényleg nem jó dolog, hopgy visszaélnek ilyen módon a hatalmukkal.
A csempész meg örülhetett volna, hogy ennyivel megússza, hogy lehúzzák áruval és pénzzel és elengedik és nem varják be. Ehelyett fel kellett jelenteni őket, így mindegyiket megvágják, az egyiket korrupcióval a másikat meg csempészettel. Nem ússza meg a csempész sem, ezzel nem tudja jóvátenni a bűnét.
A korrupció az megint más témakör, de az is jelen van.
A lényeg az, hogy itt nagy rendőrreforma van szükség. Ha teljesen nem is de egy bizonyos szintig vissza lehetne szorítani a rendőrök túlkapásait. Mindig is volt és lesz is ilyen. Ehhez az egészhez hozzájárul a nem túl magas rendőri fizetés is.
Ez a véleményem a dolgokról. Persze vannak jó rendőrök is akik a munkájukat végzik becsületesen. :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#738) norbiphu válasza Mr.Grincs (#737) üzenetére


norbiphu
senior tag

''Máshol ezért élessel lőttek volna és nem maszatoltak volna, gumilövedékekkel és könnygázzal.''

és ezt te komolyan gondolod? ez bántja legjobban a szemem, de a többi se semmi...

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#739) Dexter74 válasza norbiphu (#738) üzenetére


Dexter74
csendes tag

Az a bajom az őszi és a tavaszi eseményekkel, hogy a média csak azt a 20-25 percet ismételte egyolytában, amivel a rendőrséget támadni lehetett az intézkedés erőszakosságáért.
De volt ott jópár óra szakszerű intézkedés is, ami megérdemelte volna azt, hogy egyszer legalább megköszönjük azoknak akik nyugodtak próbáltak maradni. Lehet haragudni ezért a rendőrségre, de ha a Fideszt kellene védeni fordított szituban, akkor a rendőrség nem mérlegelhet. Védenie kell a legjobb tudása szerint, hisz ők ezt vállalták. Ezen nem gondolkodott el még senki?

(#740) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Én csak egy példát hoztam fel a sok eset közül. És minden csak nézőpont kérdése.
Ki így ki úgy látja a dolgok jó vagy rossz oldalát.
Rendőrök is lehetnek jók, de most nagyítóval figyelik őket és hát aki keres az talál, vagy aki akar találni hibát az talál is, és ha megszopatják a jónépet és a rndőröket akkor megszopatják a ''felettesek''.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#741) dbius


dbius
veterán

Személycserék: a botrány csak ürügy [link]

[kép]

(#742) kymco válasza Dexter74 (#736) üzenetére


kymco
veterán

Én ezzel nem kennék el egy rablást, mert ez kicsit több, mint egy kis korrupció, bár tényleg lehet hogy ártatlanok....

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#743) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

A lényeg az vitázás helyett, hogy óriási gondok vannak.
Valamelyik rádióban hallottam, hogy lassan az lesz, hogy nem lesz rendőrség mint szervezet, a sok negatív dolog miatt. És mindenki védje meg úgy magát ahogy akarja.
De remélem ilyen nem lesz soha.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#744) kymco válasza Mr.Grincs (#743) üzenetére


kymco
veterán

Ez a totális liberalizmus... védje meg magát mindenki, vagy fizesse meg a védelem teljes költségét

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#745) sasa311 válasza dbius (#741) üzenetére


sasa311
veterán

És ebből a sokból 2002-ben mennyi volt a csoportosan elkövetett nemi erőszak és rablás, bankrablás, fegyverkereskedelem és hány a bolti lopás, meg a megvesztegetés-korrupció? Számokat lehet mutatni mindenre. A nagyob botrány a tett körül volt, nem pedig akörül, hogy most hirtelen minden rendőr bűnöző lett.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#746) tojsz™ válasza Dexter74 (#736) üzenetére


tojsz™
aktív tag

modjuk a benzinkutas meg a vendéglős jattot nem nevezném korrupciónak
nem ugyan az mint a kenőpénz amit a rendőrnek adunk (ill. az orvosnak a hálapénzt) :U

(#747) nguru


nguru
tag

Szevasztok

Az a legnagyobb baj, hogy mindenki általánosságokban fogalmazza meg a mondanivalóját...

Nem azt mondjuk, hogy pl Kovács Géza (Bocs, ha vkit megsértek vele!) főtörzsörmester volt korrupt, hanem a RENDŐR.... , vagy ha esetleg egy részeg katonát lát vhol az ember az se Gipsz Jakab tizedes volt, hanem egy részeg KATONA...
Pedig sztem más foglalkozásúak is elkövetnek hasonló dolgokat, csak ugye mondjuk egy nyomdászról nem mondod meg a szakmáját a külseje alapján.

(#748) tojsz™ válasza nguru (#747) üzenetére


tojsz™
aktív tag

teljesen igazad van
viszont neki pont példát kéne mutatnia
nem pedig azt csinálnia ami ellen gyakorlatilag napi 8 órában hivatalosan küzd...

(#749) nguru válasza tojsz™ (#748) üzenetére


nguru
tag

Hidd el, a nagy többséggel nincs is probléma... A korrupciót pedig úgy lehetne visszaszorítani, hogy meg kellene fizetni őket, hogy ne kelljen némi ''fizetéskiegészítésért'' a
a pesztizsüket rombolni! :F

(#750) Gyuri27 válasza tojsz™ (#748) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kinek kellene példát mutatni?
/Föleg úgy, hogy szarok a munka körülmények és a fizetést alamizsnának kellene hívni? Tudom akinek nem tetszik nem kell rendőrnek lenni! Nekem is ezt mondta annak idején a pk. De kérdem én ha mindenki veszi a kalapját akkor mi lesz? Kivezénylik a katonaságot? Hoppá az sincs. Illetve ami van az csak honvédségi szakkör!/

Mi sem vagyunk különbek. Sokszor mi kínáljuk fel. Ha lehet nem kérünk áfás számlát. Ha találunk egy pénztárcát amiben van pénz nem adjuk vissza. A k!b@szott tescoban hányan esznek bent kiflit és isznak üditőt fizetés nélkül. Ha a parkolóban meghúzzák a kocsidat találsz rajta betétlapot?

Ébredjünk már fel! Ez itthon ösznépi sport! A miniszter elnöktől a wc-s néniig.

Tehát kinek kellene?
Na ugye. A rendőrség ha úgy vesszük tükör. Az, hogy nem tetszik amit látsz!?
Ilyenek vagyunk. Persze ezeknek meg vannak a történelmi, politikai okai.

A társadalomnak, a politikusoknak a pénz embereknek kellene változnia. Velük változna minden közhivatal és állami szerv.

Addig számon kérni nincs mit. Ahogy Jézus mondta ''az vesse rám az első követ aki bűnök nélkül való''



[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.