Hirdetés

2024. április 10., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) -NOKIA- válasza Reno7 (#1950) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Így pontosabb:
Senki sem tekintethető bűnösnek mindaddig, amíg a bűnösségét a bíróság jogerős határozatában nem állapította meg. :R

(#1952) nguru válasza -NOKIA- (#1951) üzenetére


nguru
tag

Na Itt jön ki a magyar mentalitás....NEM X.Y. gyújtogatott, aki mellesleg tűzoltó, hanem egy TŰZOLTÓ gyújtogatott,egy RENDŐR gázolt...ez a nagy baj. Egy ember hülyesége miatt egy egész testületet negatívan ítél meg a közvélemény.

De a másik, ami nagyon tetszik, amikor pl. a tv-ben egy bűnöző nevét lerövidítik, nehogy kiderüljön ki is ő....pl: K. Guszti...mért nem lehet annak a mocsoknak kiírni a nevét, hogy Kanyifaszi Guszti....ez is a személyiségi jogok miatt. Mért van személyiségi joga egy elítélt bűnözőnek?????Szem csak egyvalamije lehet: Büntetése :C

Ja: ha esetleg ilyen nevű fórumtárs van...akkor bocs!

:DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#1953) degh válasza -NOKIA- (#1951) üzenetére


degh
tag

nekem még sincs jogsim... és ez nekem elég nagy büntetés

8

(#1954) -NOKIA- válasza nguru (#1952) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Különböző jogszabályokban meghatározott, hogy mikor lehet valakinek a teljes nevét közzétenni (pl.: eltűnés, körözés).

degh: hát igen..ez a mondat amit írtam, csak a büntetőjogi felelősségre vonatkozik..

(#1955) szasanyi válasza degh (#1953) üzenetére


szasanyi
félisten

Legalább nem kell eltűrnöd azt a sok állatot, aki vezetést mímelve ámokfut. ;] Igaz, "mentségükre" legyen mondva, többségük olyan mint Rejtő főhőse Fülig Jimmy, aki - elmondása szerint - csak vezetni tud, a képrejtvényekhez nem ért.

(#1956) degh válasza szasanyi (#1955) üzenetére


degh
tag

ez nem rossz :)

8

(#1957) Snoop-y válasza szasanyi (#1955) üzenetére


Snoop-y
veterán

:K
"Nyomban vagy húsz rendőr szólította meg:
- Öné a kocsi?!
- Nem látta a jelzést?!
- Hogy mert itt megállni?!
Gorcsev a gyújtóval babrált, és gázt adott.
- Csak két szakasz rendőr beszéljen egyszerre - mondta fel sem nézve. - Mi van?
- Ön nem jól állt meg.
- Most? Mit szólt volna, ha délelőtt lát a cukrászdában?
- Ez az áthúzott "P" a jelzőtáblán azt jelenti, hogy itt tilos megállni!
- De uraim, én csak vezetni tudok, a képrejtvényekhez nem értek! Írják ki, hogy mit kívánnak."

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1958) nguru válasza Snoop-y (#1957) üzenetére


nguru
tag

Látom nálad is a topon van Rejtő összes... :DD

(#1959) Vertigo18 válasza Snoop-y (#1957) üzenetére


Vertigo18
addikt

:C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1960) szasanyi válasza Snoop-y (#1957) üzenetére


szasanyi
félisten

Jéééé egy műértő! :) :R

(#1961) lúzer válasza Reno7 (#1950) üzenetére


lúzer
veterán

akkor az előzetes pofáncsapja a demokráciát
ugyannmár

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1962) lúzer válasza nguru (#1952) üzenetére


lúzer
veterán

ez nem magyar, ez emberi
asszem halo effektus, utána lehet nézni

más:
most örömködtek hogy 1 milliós kamera 140 millós bevételt hoz az államnak.

ha lenne összetartás ebben az országban, mindenki leülné, aztán lenne ....., miből lesz lóvé

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1963) Vertigo18 válasza lúzer (#1962) üzenetére


Vertigo18
addikt

Már nem úgy működik, hogy nem fizette be, akkor le kell ülnie!

Frissítsd a tudásbázisodat! Objektív felelősség keretein belül Közigazgatási Eljárás! Nézz utána, vagy kérdezz!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1964) lúzer válasza Vertigo18 (#1963) üzenetére


lúzer
veterán

Akkor kérdezek: ha nem kell leülnie?
vagyonelkobzás?
mondjuk érteném, elsődleges cél a pénzbehajtás, illik a képbe

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1965) -NOKIA- válasza lúzer (#1964) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

1)Az előzetes letartóztatás nem egyfajta előbüntetés, hanem a szigorú törvényi feltételek fennállása esetén egy kényszerintézkedés, amiről bíróság dönt. A büntetőeljárásról szóló törvény határozza meg hogy milyen feltételek fennállása esetén lehet elrendelni.

2) A 2004. évi CXL. törvény
a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól, ami szabályozza ezt az objektív felelősség témát. Igen hosszú és bonyolult törvény, én másfél évig tanultam, inkább nem állok neki kimásolgatni belőle az ide vonatkozó részeket, de a lényeg annyi, hogyha nem fizet, végrehajtás, és akkor rámennek az ember munkabérére, bankszámlájára, ingó és ingatlan vagyonára, stb.

(#1966) lúzer válasza -NOKIA- (#1965) üzenetére


lúzer
veterán

thx :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1967) -NOKIA- válasza lúzer (#1966) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szolgálunk és védünk. :))

(#1968) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#1965) üzenetére


Vertigo18
addikt

Biza', de én úgy tudom, hogy először a bankszámlára érkező jövedelmet "támadja meg" a hatóság! Csak az a baj, hogy ha jól tudom a segílyt nem szabdalják meg emiatt...

Nah ilyenkor jön a lefoglalás, vagyonelkobzás, végrehajtás...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1969) Kicker


Kicker
senior tag

Helló

tele a tv, hogy a rendőröknek, nincs pénze üzemanyagra, stb. Menjenek busszal, vonattal, gyalogoljanak többet, elférnének az utcán. A nyomozók úgyis most jól pörögnek, lefoglaltak egy halom kendert...

adják el a spanglit a hollandoknak, és lesz üzemanyag :DDD

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1970) -NOKIA- válasza Kicker (#1969) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

És ha sürgősen/azonnal kell a helyszínre menni, akkor belefér a MÁV 1órás késés :F

(#1971) Kicker válasza -NOKIA- (#1970) üzenetére


Kicker
senior tag

Arra legyen készenlét, aztán viszlát, de ha az a sok rendőr kinn van az utcán, akkor elvileg minden esemény közelében ott tudnak lenni.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1972) szasanyi válasza Vertigo18 (#1968) üzenetére


szasanyi
félisten

sak az a baj, hogy ha jól tudom a segílyt nem szabdalják meg emiatt...
Nah ilyenkor jön a lefoglalás, vagyonelkobzás, végrehajtás...

És mit? :D

(#1973) Egon válasza -NOKIA- (#1967) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát, ha már a pénzbüntetéseknél tartunk, jobban hangzana a
Tarhálunk és félünk!
jelmondat... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1974) -NOKIA- válasza Egon (#1973) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem nekünk jön be a píz, hanem állam bácsinak.

(#1975) Vertigo18 válasza Egon (#1973) üzenetére


Vertigo18
addikt

A másik fele se igaz a jelmondatodnak... mert amikor TE félsz, akkor hívsz ENGEM, hogy ne félj!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1976) Egon válasza Vertigo18 (#1975) üzenetére


Egon
nagyúr

Normál esetben ez tényleg így lenne...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1977) Egon válasza -NOKIA- (#1974) üzenetére


Egon
nagyúr

Kivéve ha a rend őre elsüti az "ez ötvenezer lenne ha feljelenteném, megoldjuk okosban?" kérdést (vagy éppen az autós próbálkozik - ha létrejön az üzlet, a végeredmény szempontjából tökmindegy). Innen (is) eredhet a "tarhálunk" kitétel (egyébként elsőre is idézőjelbe kellett volna tennem: nem saját gyártmány, egy Vavyan Fable regényből kölcsönöztem, de sztem jól illik kis hazánk rendőrségére is). A "félünk" pedig jelentheti azt, hogy fél hogy lebukik a tarhálás során. ;] Vagy hogy érdekes módon a csóringer Trabantost könnyebb megbüntetni, mint a nagydarab kopasz Audist. Vagy hogy miképpen fordulhat elő az, hogy egyes falvakban nyíltan terrorizálják a rendőröket. Satöbbi.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1978) -NOKIA- válasza Egon (#1977) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Milyen érdekes! Én nem sokat voltam járőrbe (más területen vagyok), de minden egyes alkalommal mikor megállítottunk valakit, jött a szöveg hogy "nem lehetne valahogy másképp elintézni!?" Na ennyit erről.

(#1979) Egon


Egon
nagyúr

Egyébként a sógorom rendőr, vagy egy évtizedig volt a készenléti rendőrség állományában (aminek keretében őrzött nagykövetséget, magyar politikust, biztosított balhés Fradi-meccset, stb.), most egy kerületi kapitányságon melózik. Az általa elmeséltek (és persze a saját tapasztalataim) sem erősítik meg bennem azt az érzést, hogy a rendőrség (az egyszerű talpas rendőrről beszélek) ne lenne korrumpálható, illetve hogy mindig jogszerűen intézkednének, valamint hogy szakmailag minden esetben a helyzet magaslatán lennének.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1980) Egon válasza -NOKIA- (#1978) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja. Csakhogy vannak akik erre a "Dehogynem!" válasszal élnek, szerintem nem is kevesen. Akkor miről beszélnük? Leírtam, hogy a végeredmény szempontjából (ha elfogadja a rendőr a kenőpénzt) tökmindegy, hogy ki kezdeményez.
Más. A sógor mesélte, hogy anno volt egy preparált szondájuk, ami mindenképpen elszíneződött, amikor megfújták. Január elsején gyakran volt szolgálatban (családosként inkább választotta a szabad karácsonyt), és ilyenkor a lehető legtöbb autóst megállították, és megpróbálták lehúzni (szinte mindenki iszik szilveszterkor, és sokan nem tudják mennyi idő alatt megy ki a pia szervezetből). Aki nagyon erősködött, hogy márpedig ő nem ivott egy kortyot sem, azzal megfúvattak egy rendes szondát, és elengedték.
Ez mennyivel jobb annál, mint amit az autósokról írtál? Semennyivel. Sőt, sokkalta rosszabb.

Szerk.: a lényeg kimaradt. AKINEK NEM INGE, NE VEGYE MAGÁRA!

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1981) -NOKIA- válasza Egon (#1980) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

1) Rövid "járőrkénti" pályafutásom alatt egyszer sem mondtuk hogy "dehogynem"...
2) Te is általánosítasz, ahogy mindenki más.

(#1982) lomha lepke válasza -NOKIA- (#1978) üzenetére


lomha lepke
tag

Az én rendőr ismerőseim is ugyanezt mondják. Szinte térden állva könyörögnek, hogy megvesztegethessék őket. És akármi a válasz, mindenképp a rendőr a szemét. Nem vagytok könnyű helyzetben. :(

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#1983) Csakénvagyok válasza Kkocos (#925) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Rég volt mikor utoljára erre jártam. Azóta semmi sem változott, még mindig úgy utálom a rendőröket, mint akkor. Illetve mégis csak változott valami. A haverom már be is fejezte a lakását, s vett még egy autót. Emlékszek még 2004 jan elsején, sziveszter után, én adtam neki kölcsön. Akkor én is még csóró egyetemista ő meg még csak pályakezdő volt.
Csak összegzésül 5 év alatt: nagyobb lakás, kétszer felújíva, 2 telek, egyiken kész ház, két autó.
A rendőrök nem koruptak, sosem voltak korrumpálhatóak.

(#1984) -NOKIA- válasza Csakénvagyok (#1983) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A csapnivaló helyesírásod okára, és még arra lennék kíváncsi hogy lehet hogy mégiscsak legális az a jövedelem :F Ha pedig nem, hidd el, előbb utóbb eltűnik a süllyesztőben. Tudod van egy olyan szervezet hogy Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata. ;) Majd mennek érte. :) És nem is baj. Az ilyenek miatt megy az általánosítgatás. Az miért nem volt világ szenzáció amikor a két járőr a drogos gyerektől nem fogadott el 2 millát? Ja tudom, mert ez a helyes, ez a dolguk, ezt várjuk el, ez a természetes...............

(#1985) Csakénvagyok válasza -NOKIA- (#1984) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Dehogyis.
Mellesleg nézd meg azok hsz-ek környékét amire válaszoltam, picit árnyalja a dolgot.

szerk:És hasonló esetek : kit ítéltek letöltendő börtönbüntetésre a börtönőrök perében.

[ Szerkesztve ]

(#1986) lomha lepke válasza Csakénvagyok (#1983) üzenetére


lomha lepke
tag

Úgy tűnik, kicsit savanyú a szőlő. :U

Bár nem tudom, miért a rendőröket utálod azért, mert a haverod korrupt. Nem minden rendőr ilyen. Jó haverok lehettek egyébként...

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#1987) Csakénvagyok válasza lomha lepke (#1986) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Na, csak tisztázuk:
1. Idézőjelesen a haverom.
2. Több rendőrt is ismerek, mindegyik feltünően magas szinvonalon én.
3. Bármikor bármien közöm is volt rendőrökhöz, én húztam a rövidebbet (nem részletezem, két büntetőper, s én voltam a felperes).
4. Persze hogy savanyu a szőlő, papíron többet keresek, mégis ő sokkal jobban él.

Ezek után szeressem a rend őreit, az adómból fizessem, hogy ők, kopupt egytőlegyig, gazdagodjanak. Ha kinyitod a szádat meg ők összefognak, s még a törvény is velük van.

(#1988) lomha lepke válasza Csakénvagyok (#1987) üzenetére


lomha lepke
tag

Ne haragudj, nem kötekedni akarok de ebből az jön le, hogy neked nem az a bajod, hogy egy rendőr korrupt, hanem az, hogy emiatt jobban él, mint te. Ergo ha téged is megvesztegetnének, és növekedne az életszínvonalad, akkor rendben lenne a dolog. Ilyen felfogással nem nagyon kéne fikázni őket...

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#1989) Kötelező


Kötelező
senior tag

üdv!
Esetleg valaki tudna segitséget adni ezzel kapcsolatba? LINK

:(

(#1990) Csakénvagyok válasza lomha lepke (#1988) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Természetesen.
Gyakorlatilag úgy viselkednek mint a védelmi díjat követelő bűnözők, csak az álam segíti őket. Élősködnek, ha én rajtuk élősködnék, nem lennének erkölcsi aggájaim, sajnos a helyzet még sokáig fordítva fog lenni.

Megyek is innen, mert csak felhúzom magam.

(#1991) -NOKIA- válasza Csakénvagyok (#1987) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

1. Tudod mit? Ha ilyen korrupt mindenki, akkor jelentsd őket! Nekem nem fognak hiányozni hidd el, ha bűnösek. Neked sem. Senkinek sem. Csak arra jók hogy a normális többség megítélését rontsák.

2. Nem olyan lényeges, de büntetőügyben te nem lehetsz felperes, maximum polgári perben.
Büntetőben vagy gyanúsított, vagy vádlott, vagy elítélt vagy.
A másik oldalon pedig a sértett áll.

Kötelező: ment privi.

(#1992) stichus válasza -NOKIA- (#1991) üzenetére


stichus
tag

a. vagy terhelt, vagy felmentett
b. vagy az ügyész, vagy a magánvádló, vagy a pótmagánvádló, vagy a polgárjogi igény jogosultja, vagy az egyéb érdekelt

(#1993) -NOKIA- válasza stichus (#1992) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

köszönöm, ezeket én is tudom, de nem kívántam a b.e.-t felsorolni, csak a hsz. szempontjából fontosakat, mert nagyjából ezekre gondolhatott a "felperes" szóval. :R

(#1994) lúzer válasza lomha lepke (#1982) üzenetére


lúzer
veterán

Jó, és ez miért alakult így? :U

mellesleg én meg utasként voltam tanúja a nagy halálnak mikor a rendőr:
-teeee van nálaaaaad csekk?
-nincs
-húha akkor itt feljelentés lesz, vaaaaaagy.....

aztán vaaaaaagy lett :U

------------
mellesleg engem lopott meg rendőr
mikor szóltam a társának: aha tudja hogy hivatalos személyt vádol, blablabla?
a másik meg gyűrte a pénzt, hallottam ahogy zizeg a papír a zsebében

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1995) -NOKIA- válasza lúzer (#1994) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Általánosítás.

(#1996) lúzer válasza -NOKIA- (#1995) üzenetére


lúzer
veterán

igen az!

mint az is hogy mindig az autósok sírnak, hadd vesztegessenek

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1997) lúzer válasza -NOKIA- (#1995) üzenetére


lúzer
veterán

2× ment

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1998) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Jogos.
Elnézést kérek az általánosításért az autósoktól.

(#1999) lúzer válasza -NOKIA- (#1998) üzenetére


lúzer
veterán

én meg a rendőröktől ;)

mellesleg most jut eszembe, a főnököm is így járt nemrég pesten
3 zsaru valósággal követelte a kenőpénzt

mellesleg ő soha nem fizeti ki a bírságot (20k alatt van általában)
így átkerül az önkormányzathoz így a várost támogatja nem a kk-t

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2000) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Először bele se akartam szólni, nekem is csak az általánosításnak tűnt az egész!

Aki valóban azt mondja, hogy korruptak vagyunk, annak javaslom, próbálkozzon velem...

9 eljárás indult megvesztegetés miatt, mindben engem akartak megvesztegetni, a legnagyobb büntetés 30.000 Ft. volt... "A társadalomra csekély fokban veszélyes"... volt a bírói határozatban... Erről ennyit!

Aki szerint meg az összes rendőr korrupt, az - nem szoktam ilyet írni, de - ***

[ Módosította: philoxenia ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.