Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Jah, ezek valahogy elsikkadnak a háttérben... A rendőr büntet, traffizik, meg nincs ha kell.
Nagyon rossz a propagandánk...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1502) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

És azt kimaradt, hogy minden rendőr korrupt! Legalábbis ez az emberek véleménye köztük olyanoknak is akik életükben nem beszéltek rendőrrel! Sajnos ez tudatosul a sok tudatlanban akiket a - általam utált - média informál!
Az elmúlt pár évem alatt meghalt nem kevés kollégám (köztük anno a szobatársam a szállón! és az egyik nagyon jó cimborám ), de azokról a média nem sokat írt vagy terjesztett képi anyagot. Ellenben a lebukott valóban korrupt rendőrökről napokig nyomják a híreket!

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1503) Calogero válasza Biriboyka (#1502) üzenetére


Calogero
addikt

A médiáról csak ennyit....

Unokaöcsém is rendőr volt, minden álma az volt hogy nyomozó legyen.
2006 március 15-én be is teljesült volna az álma, de sajnos a a sors közbe szólt.
2006 Február végén balestett szendvedet,másnak kárt nem okozott csak ő csúszott az árokba, és törte totálra az autóját. (alkoholt és drog nem volt benne, csak túl gyorsan ment). Másnap reggel maga ellen fordította szolgálati fegyverét :O
Az hogy miért tette azt nem tudjuk meg teljesen soha, ő csak azt írt hogy nagy fájdalmai vannak, és már nem bírja, meg hogy összetörte az autót, és szüleire nem akar szégyént hozni. (talán félt hogy elbocsájtják, vagy nem lehet nyomozó, és járőrözhet újra (azt nem nagyon szerette)).

24 éves volt.

A temetése napján jelent meg egy cikk a Blikben, hogy hétvégén miután eljátszotta az összespénzét társaival erősen ittas állapotban szétverte a játékgépet, és fizetés nélkül távoztak.

(#1504) lúzer válasza Biriboyka (#1502) üzenetére


lúzer
veterán

engem már lopott meg rendőr, akkor mit mondjak?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1505) Calogero válasza lúzer (#1504) üzenetére


Calogero
addikt

Minden "családban" van fekete bárány...

Engem meg PH-s.... akkor most minden PH-s tolvaj?

(#1506) -NOKIA- válasza Calogero (#1503) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A média egy sz*rházi, már bocsánat...
Illetve tudom sajnálni azokat az embereket, akik mindent elhisznek, amit ők mondanak, és e szerint formálják világképüket..

[ Szerkesztve ]

(#1507) oceanearth válasza Calogero (#1505) üzenetére


oceanearth
őstag

Kollegám 2 hónapja öszecsukta a kocsiját meg magát is elég rendesen. Beborult egy árokba a kocsival, majd értesítve lett a testvére, aki ment intézni a kocsi elszállítását trélerrel. Azt mondták a rendőrök, hogy addig ők vigyáznak a kocsira, míg oda nem ér a testvére. Kb. fél órát vigyáztak rá és ez alatt eltűnt a kocsiból mind a 2 bicskája, kulcstartója, a rádió előlapja, a pendrive-ja, egy nagy dobozos rágó, plusz 1 tic-tac. A kocsiból nem eshettek ki a dolgok.

Nehéz nem általánosítani, de pozitív példát nem nagyon hall az ember, pedig -legalábbis remélem- azok vannak többségben. A médiáról ne is beszéljünk, mert ott ügye a lejáratás a hír, attól nő a nézettség.
Engem akárhányszor igazoltattak mindig nagyon korrektek voltak, amikor egyszer 4-5 éve megfogtak biztonsági övért, nem lehetett csak csekken befizetni, abszolút nem volt korrupt a srác. Azóta ha átállok a parkolóba, még akkor is bekötöm magam...

[ Szerkesztve ]

(#1508) Biriboyka válasza lúzer (#1504) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Azt, hogy balf@sz voltam! ;] Erre mit tudok mondani? Gratuláljak?
Tettél feljelentést? Ha nem akkor miért nem? Beletörődtél, hogy ilyen is van? Mit nevezel lopásnak? Kiemelte a zsebedből míg nem figyeltél oda?

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1509) Biriboyka válasza oceanearth (#1507) üzenetére


Biriboyka
senior tag

É ezt a kollégád mesélte vagy te magad is ott voltál? Mikor vette észre, hogy eltüntek a cuccai? Ha akkor vette észre amikor visszament a kocsihoz, miért nem vonta felelőségre a rendőröket? Nyugodtan megtehetette volna. Maxumim csináltak volna egy ruházat-átvizsgálást a zsaruknál ( a pk értesítése után! tudom, mert a praxisomba már volt ilyen igaz nem nálam! ).
Azért olyan jó volna ha mondanátok több pozitív dolgot is csak a rendőrőkről és nem mindig a hibákat! Tudhatnátok, hogy sok szemetet visz a víz a többségét partra is mossa!

Jah ezzel arra céloztam, hogy az a szemét amit nem mos partra azok a "kollégák" akik nem dőlnek meg és nem derül fény a bűneikre és mi tudjuk kik azok! Érti aki érteni akarja!

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1510) oceanearth válasza Biriboyka (#1509) üzenetére


oceanearth
őstag

Kollgám mesélte, nem voltam ott, de azt hiszem ez nem is fontos. Hallgatta a rádiót, majd bukfenc, kiértek a rendőrök, vigyáztak a kocsira, a testvére pedig mire odaért már üres kocsit talált. Kisebb gondja is nagyobb volt annál, minthogy a rendőröket kezdje el motozni... Lenyelte és kész és örült, hogy a testvére él. Ez egy kiszolgáltatott helyzet, amiben kihasználták őket... ennyi, ezt a rendőrök is pontosan tudták.

Én nem vagyok előítéletes csak arra akarok rávilágítani, hogy kevés a pozitív példa. És marhára megértelek titeket, mert nem kerestek túl sokat, de kint álltok az utcán karácsonykor, szilveszterkor, a gyerek születésekor, éjjel, hóban, télben fagyban, 41 fokban tányérsapkában, ill. nap mint nap kockáztatjátok az életeteket. Szóval szopó egy meló, viszont 45 évesen olyan nyugdíjatok van, hogy azt bárki megiregyelhetné és e mellett még tudtok simán vmi nyugis melót vállalni az elkövetkezendő 20 évre...
Remélem érted, hogy a dolgok kettősségére akarok utalni...

Egyébként az, hogy negatív a vélemény a rendőrökről, az szerintem nagyban köszönhető magának a szervnek is. Persze nem a beosztottaknak, hanem, akik a parancsokat adják, mert azért vicc ami ezzel a trafizással van, de ha mg nézitek a városban nem lehet közlekedni. Mindenki arra megy, amerre akar, záróvonal, kötelező haladási irány nem akadály, mint ahogy a piros lámpa sem, áll keresztbe a kereszteződés közepén mindenki, ha vki meglát valamit a körúton, kirakja az elakadásjelzőt és megáll. Ezek tipikus olyan példák, amit boldog, boldogtalan megtehet, gyakorlatilag nincs büntetve és az ilyen dolgokért élhetetlen a város, nem pedig azért, mert 50 helyett 60-al megy az ember. Persze a közlekedés csak egy kis része a rendőri munkának, ha több ember lenne, biztos ezek is büntetve lennének, legalábbis remélem.
Szóval csak arra akarok célozni, hogy szerintem nem véletlen a rendőrség megítélése, de erről ti nem nagyon tehetek. Aki kiadja az ukászt az már annál inkább.

Arról a közhelyről ne is beszéljünk, hogy, aki A8-al van, vagy S-600-al soha nem lesz megállítva, csak a kis Suzukis, kalapos fószer...

(#1511) biggamer


biggamer
veterán

Élményekben gazdag Boldog Új Évet kívánok mindenkinek : [link] ;]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1512) -NOKIA- válasza oceanearth (#1510) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nyugi, mi s600-ast is állítottunk már meg, és nekik is megy a 300.000 ezres bírság, ha netán 250-el van kedvük száguldozni... ;)

A városi közlekedés, nem csak a Rendőrség problémája, feladata megoldani, mi csak egy kis szelet vagyunk ebben az egészben. Nincs is erre ember, hogy minden szabályszegés büntetve legyen. Ez a város (Bp.) nem ennyi autóra lett tervezve, az emberek hozzáállása sem a legjobb, rossz utak, elkerülők nincsenek...

[ Szerkesztve ]

(#1513) mityku


mityku
aktív tag

Hali!

Rendőröktől kérdezném, mennyire vagytok elnézőek sebességtúllépésnél, ha mondjuk lakott területen nem 50 km/h-val megyek, hanem mondjuk 58-al. Van-e esetleg valamilyen "határ", amikor még nem kap az ember csekket. ( jó tudom, bekell tartani a korlátozást)

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#1514) -NOKIA- válasza mityku (#1513) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szia! [link]

mod: most nézem hogy az #1512-es HSZ-ben hülyeséget írtam:
nem 300.000 ezer, hanem
300 ezer!

[ Szerkesztve ]

(#1515) Biriboyka válasza mityku (#1513) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Mifelénk 62,5-re van állítva a trafi.. 58-al vígan mehetsz.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1516) mityku válasza Biriboyka (#1515) üzenetére


mityku
aktív tag

Ez jó hír! :))
Adatlapodon szereplő irányba nagyon nem mozgolódok, inkább Győr -Moson-Sopron megye.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#1517) Biriboyka válasza mityku (#1516) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Akkor vigyázz mert van olyan hely ahol 50-re állítják a mérőt ami egyáltalán nem fair!!!

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1518) Biriboyka válasza Biriboyka (#1517) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Ezuton kívánok mindenkinek Boldog Új Évet!

Csak innen a munkahelyről írom ezeket a sorokat. :)

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1519) -NOKIA- válasza Biriboyka (#1518) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Akkor erőt, egészséget! ;)

(#1520) Biriboyka válasza -NOKIA- (#1519) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Megvolt és most édes lesz a pihenés vasárnapig. :O

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1521) lúzer válasza biggamer (#1499) üzenetére


lúzer
veterán

saját járőrtársa lőtt rá! :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1522) Biriboyka válasza lúzer (#1521) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Erre egyből mondtam, hogy két nagyon hülye!

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1523) kymco


kymco
veterán

Ma hajnalban az egyik közeli ismerősöm kocsijába hátulról belehajtott egy pacák....
Kiderült, hogy részeg és szolgálaton kívüli rendőr, és azért ütközött, mert vezetés közben verte a mellette ülő nőt, és ez elterelte a figyelmét a vezetéstől...
Be kellene tiltani a vezetés közbeni mobilozás mellett a vezetés közbeni verekedést is....

www.refujvaros.hu

(#1524) biggamer válasza lúzer (#1521) üzenetére


biggamer
veterán

Már fel is függesztették őket, nagyon hülyék. :W :W :W

kymco
Mindig a nőkkel van a baj ...
:N

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1525) -NOKIA- válasza kymco (#1523) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Az ilyen idiótákat ki kell rúgni a fenébe, csak arra jók, hogy a rontsák a testület hírét...

(#1526) lúzer válasza biggamer (#1511) üzenetére


lúzer
veterán

Én is, de az aktuális dátummal ;] link

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1527) Biriboyka válasza kymco (#1523) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Igen sok idióta van nálunk!

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1528) Vertigo18 válasza Biriboyka (#1527) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nálunk is, kollega, nálunk is...

Máshol is vannak hülyék, csak nem ennyire reflektorfényben... Ettől függetlenül az ilyen marháknak menniük kell, pont miattuk van az, hogy ott vagyunk, ahol vagyunk...

Egész nap melóztam, persze Szilveszterezni nem tudtam, erre este arra jövök haza, hogy akit 2 napja még sajnáltam, ma már szídom, hogy megint valaki miatt mondják ránk, hogy hülyék vagyunk...

Nálunk 67 a traffi, de olyan kevesen vagyunk, hogy nincs rá kapacitás. Gyereket kellene csinálnom, hamár megnősültem, de már csak hálni járok haza, nemhogy gyereket gyártani... Nah, ez a szopás...
Persze, majd csinálok gyereket 45 évesen, amikor olyan nagyon jó lesz a nyugdíjam... Pfff... :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1529) Biriboyka válasza Vertigo18 (#1528) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Én Szilveszter reggel 8-kor kezdtem, ma reggel jöttem haza. Az asszony nyakamra tette a két gyereket, mert - állítása szerint - pakol. Költöznek ( Elváltam ugyanis .) A drága barátosnőm amikor ezt megtudta meg akarta kloffolni az exet, mert úgy volt, hogy kettesbe egy-egy pohár tea mellett töltjük az utószilvesztert. ( Nem iszok alkoholt már 6 éve! ) Így most a két drágaságommal vagyok akiket természetesen nagyon szeretek, de a 3/4 decembert velem töltötték, magánéletem nulla volt, ma ki akartam kapcsolódni, hát abból nem lett semmi. Mindegy, azért így is boldog vagyok! :)
Ezek után csodálkozom, hogy nem fordulok be, mert ...izét akkor láttam utoljára amikor nagymutert fellökte a tehén! :D :D :D

Ráadásul annyi bolond volt éjszaka, hogy már én akartam kimenni dolgozni és rendet rakni! Munkában eltöltött szilveszterek közül ez volt a legrosszabb! :O

szerk: mivel kolléga vagyok, ha kell segítség gyerekügyben szólj, szívesen besegítek! :DDD
Tudok fiút-lányt, mond mi kell!

[ Szerkesztve ]

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1530) Vertigo18 válasza Biriboyka (#1529) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi, szeretném, ha rám hasonlítana, olyat is tudsz?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1531) Vertigo18 válasza biggamer (#1524) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egy haverom (kollegám) mondogatja általában, hogy "mindig a nő a hibás"... :K

De érdekes kimenni egy családi balhéhoz, és egyszer az Ő szólását szem előtt tartva intézkedni... Egész más perspektíva... :DDD

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1532) Biriboyka válasza Vertigo18 (#1530) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Persze, hogy tudok lesz haja, két szeme, szája...stb. :D

Az tény, hogy más perspektíva úgy intézkedni, de sajna nem lehet. Pedig néha olyan jó volna.... :U :D

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1533) Vertigo18 válasza Biriboyka (#1532) üzenetére


Vertigo18
addikt

"Lesz haja, két szeme, szája..." Eszerint mégse tudsz olyat, ami rám hasonlítana! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1534) Biriboyka válasza Vertigo18 (#1533) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Miért? Neked valamelyik hiányzik? :D

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1535) lúzer válasza Biriboyka (#1534) üzenetére


lúzer
veterán

Haj?

Na rokonomat jól leszedték, hihetetlen hogy milyen naiv emberek vannak.
Idős hölgy...

Digi tv bekötés után 2 szerelő bement hozzá, ellenőrizni a képet. Leülnek, nézik a képet. Egyszercsak jön egy harmadik fickó és dicsekszik hogy a másik lakásban lopott valamit!

Az első kettő erre jól lebaszta, hogy milyen dolog ez, azonnal vigye vissza, és ha visszamennek a központba akkor kirúgatják a faszit.
Ezek után felszólitották a rokonomat, hogy NÉZZE MEG AZ ÉRTÉKEIT, hogy nála nem lopott-e?
A szerencsétlen meg elővette, megszámolta, oké megvan.
Utána egyik elterelte a figyelmét, kimentek a konyhába, másik meg lenyúlta a zsét meg az ékszereit. (250.000 ft)

Őrület hogy milyen idióták az emberek, ilyennek bedőlni... :U :U
Bár hozzám jönne pár ilyen tag, asszem a szart is kirugdosnánk belőlük.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1536) Vertigo18 válasza lúzer (#1535) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azért azt ne feledjük el, hogy ezek az emberek "profik", tehát nagyon meggyőzőek tudnak lenni.
Illetve rendelkeznek egyfajta érzékkel, miszerint tudják, hogy hova kell bemenni, tudják ki idős, ki lakik egyedül, hol lehet a pénz...

Persze ez nem mentesíti a sértetteket...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1537) -NOKIA- válasza lúzer (#1535) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Igen-igen...
Sajnos én is 1000szer kértem már a nagyszüleimet hogy ne engedjenek be idegent, ne írjanak alá semmit. Ezek után ugyanúgy beengedik az idegeneket, és ugyanúgy aláírnak bármit...
Én meg tépem a hajam. :W

[ Szerkesztve ]

(#1538) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#1537) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nálunk a területen van egy néni, aki már 3x akadályozta meg, hogy bejöjjenek hozzá! :C

Mindig elkezd kérdezősködni, mivel úgysem visz ki egy hivatalos cég sem pénzt, így előbb-utóbb bebuknak, és akkor hívja a Rendőrséget! Akárhányszor kell kimennem, mindig megdícsérem... :R

Utolsó alkalommal azt mondta, hogy egy 10.000-est kellett volna hoznia a besurranóknak, aminek "fel akarták írni a számát"... :F
Erre a mamika elzavarta őket, mivel látta a TV-ben, hogy 10.000-est kérnek a besurranók számfelírásra...

Ezek után jött a dícséret a részemről, majd megkérdezetm, hogy mi lett volna, ha 20.000 Ft-ost kérnek számfelírásra? Erre "aszongya": akkor valszeg beengedtem volna őket... :O

Úgyhogy el kellett magyaráznom neki, hogy ne csak a 10.000 Ft-os pénzekkel okoskodókat ne engedje be...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1540) Biriboyka válasza -NOKIA- (#1537) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Az én nagyszüleim akkor talpraesettek: azt mondják "kis türelmet bent van a rendőr unokám majd az segít elolvasni". Na erre pucol mind! :D

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1541) oceanearth válasza spyduck (#1539) üzenetére


oceanearth
őstag

Szia!

Jól értelmezem, hogy a lézer befog 1,5km-ről, de a rendszámodat, csak 150m-ről fogja be??
Ezek szerint ha tarfit látok a legbiztosabb, ha még időben lefordulok az útról??

üdv

(#1542) lúzer


lúzer
veterán

:C

Más:
Tényleg, ha valakinek priusza van, bármilyen piti ügyből (pl. szerzői jog megsértése) az idővel kap erkölcsi bizonyítványt, vagy az örökre szól?
Vagy hogy van ez?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1543) Vertigo18 válasza oceanearth (#1541) üzenetére


Vertigo18
addikt

Úgy gondolj rá, mint egy kamerára... A kamera zoomja 150m-ről csinál olvasható betűket?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1544) Vertigo18 válasza oceanearth (#1541) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lúzer, én úgy tudom, hogy egy idő után elévül...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1545) lúzer válasza Vertigo18 (#1544) üzenetére


lúzer
veterán

köszi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1546) -NOKIA- válasza lúzer (#1542) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Az ide vonatokozó jogszabályok: (BTK)

Szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése
329/A. § (1) Aki másnak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát haszonszerzés végett, vagy vagyoni hátrányt okozva megsérti, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértését
a) jelentős vagyoni hátrányt okozva,
b) üzletszerűen
követik el.
(3) A büntetés
a) öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértését különösen nagy vagyoni hátrányt,
b) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértését különösen jelentős vagyoni hátrányt
okozva követik el.
(4)

Szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok védelmét biztosító műszaki intézkedés kijátszása
329/B. § (1) Aki a szerzői jogról szóló törvényben meghatározott hatásos műszaki intézkedést haszonszerzés végett megkerüli, vagy e célból ehhez szükséges eszközt, terméket, berendezést vagy felszerelést
a) készít, előállít,
b) átad, forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik,
vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a szerzői jogról szóló törvényben meghatározott hatásos műszaki intézkedés megkerülése céljából az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő gazdasági, műszaki, szervezési ismeretet másnak a rendelkezésére bocsátja.
(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a szerzői jogról szóló törvényben meghatározott hatásos műszaki intézkedés kijátszását üzletszerűen követik el.
(4) Nem büntethető az (1) bekezdés a) pontja esetén, aki - mielőtt a szerzői jogról szóló törvényben meghatározott hatásos műszaki intézkedés megkerüléséhez szükséges eszköz, termék, berendezés, felszerelés készítése, illetőleg előállítása a hatóság tudomására jutott volna - tevékenységét a hatóság előtt felfedi, és az elkészített, illetőleg az előállított dolgot a hatóságnak átadja, valamint lehetővé teszi a készítésben, illetőleg előállításban részt vevő más személy kilétének megállapítását.

A büntetés elévülése
67. § (1) A főbüntetés elévül:
a) tizenöt évi szabadságvesztés, valamint ennél súlyosabb büntetés esetén húsz év,
b) tízévi vagy ezt meghaladó szabadságvesztés esetén tizenöt év,
c) ötévi vagy ezt meghaladó szabadságvesztés esetén tíz év,
d) öt évet el nem érő szabadságvesztés esetén öt év,
e) közérdekű munka vagy pénzbüntetés esetén három év elteltével.
(2) A kiutasítás végrehajthatósága elévül:
a) ötévi vagy ezt meghaladó tartam esetén tíz év,
b) öt évet el nem érő tartam esetén öt év
elteltével.
(3) A pénzmellékbüntetés három év elteltével évül el.

A törvényi mentesítés
102. § (1) A törvény erejénél fogva áll be a mentesítés
a) közérdekű munka, pénzbüntetés és főbüntetés helyett alkalmazott mellékbüntetés esetén az ítélet jogerőre emelkedésének napján;
b) felfüggesztett szabadságvesztés esetén a próbaidő leteltének napján;
c) gondatlan vétség miatt kiszabott szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltésének, illetőleg végrehajthatósága megszűnésének napján;
d) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meg nem haladó szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetőleg végrehajthatóságának megszűnését követő három év elteltével;
e) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meghaladó, de öt évnél nem hosszabb szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetőleg végrehajthatóságának megszűnését követő öt év elteltével;
f) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet meghaladó, határozott tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetőleg végrehajthatóságának megszűnését követő tíz év elteltével.
(2) Az (1) bekezdés b) pontja esetében a mentesítés nem áll be, illetőleg hatályát veszti, ha a büntetés végrehajtását elrendelik. Ilyenkor a mentesítésre a fel nem függesztett büntetés szabályai az irányadók.
(3)
A bírósági mentesítés
103. § (1) A bíróság a szándékos bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltet, kérelemre, mentesítésben részesítheti, ha erre érdemes, és a szabadságvesztés kiállásától, illetőleg végrehajthatósága megszűnésétől a 102. § (1) bekezdésének d), e), illetve f) pontjaiban meghatározott idő fele már eltelt.
(2) Az érdemesség elbírálásánál figyelembe kell venni az elítéltnek a főbüntetés kitöltése óta folytatott életmódját, továbbá azt, hogy - amennyiben erre módja volt - jóvátette-e a cselekményével okozott sérelmet.
104. § (1) A bíróság előzetes mentesítésben részesítheti az elítéltet, ha a szabadságvesztés végrehajtását felfüggeszti, és az elítélt a mentesítésre érdemes.
(2) Az előzetes mentesítés hatályát veszti, ha a felfüggesztett büntetés végrehajtását elrendelik.
A mentesítés egységessége
105. § Mellékbüntetés alkalmazása esetén az elítélt a büntetett előélethez fűződő hátrányok alól mindaddig nem mentesül, illetőleg nem mentesíthető, amíg a mellékbüntetés végrehajtása be nem fejeződött vagy végrehajthatósága meg nem szűnt. Ez a rendelkezés nem vonatkozik a pénzmellékbüntetésre, ha előzetes bírósági mentesítést mondanak ki, valamint a foglalkozástól, illetőleg a járművezetéstől eltiltásra.
A kegyelmi mentesítés
106. § A köztársasági elnök az elítéltet kegyelemből mentesítésben részesítheti akkor is, ha e törvény szerint ennek egyébként nincs helye.

(ezeket kell értelemszerűen alkalmazni, attól függően hogy mikor ítélték el, és milyen büntit kapott)

(#1547) lúzer válasza -NOKIA- (#1546) üzenetére


lúzer
veterán

köszi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1549) mityku


mityku
aktív tag

Helyszíni bírság mennyibe fáj??

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#1550) -NOKIA- válasza mityku (#1549) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Helyszíni bírság

A helyszíni bírság, amely a pénzbírság speciális formája, ötszáz forinttól tízezer forintig terjedhet . Kiszabására akkor van lehetőség, ha az adott cselekmény elkövetését a szabálysértést megállapító jogszabály - tehát nemcsak törvény, hanem kormányrendelet vagy akár önkormányzati rendelet - helyszíni bírsággal is engedi büntetni, illetőleg az elkövetőt a hatóság tetten érte .

Sajátosságok e bírságolási formánál:

1. ha az elkövető a helyszíni bírságolást tudomásul vette ("beleegyezett" abba), akkor a bírságolás ellen nincs jogorvoslati lehetőség;
2. a bírságot nem a helyszínen készpénzben, hanem harminc napon belül, postautalványon kell befizetni;
3. ha az elkövető a bírságolást nem veszi tudomásul, a rendes szabálysértési eljárást le kell folytatni (ilyenkor tesz a hatóság "feljelentést") .

(A helyszíni bírságolás részletes szabályait a 10/2000. (II. 23.) BM rendelet határozza meg:
[link] )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.