Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Reno7 válasza Vertigo18 (#1898) üzenetére


Reno7
senior tag

Még mindig amondó vagyok hogy nem szabad elzárni a rabok többségét mindenféle szociális stb. érintkezéstől,mivel az csak ront rajtuk,ellenben amit te is írtál,tegyenek érte(még ha ők maguk nem is akarnak ;] ) hogy ezeket használhassák,mert az hogy kellemes körülmények között antennákat gyártanak,nem lendít sokat rajtuk :U
Magánzárkának pont az a lényege hogy gyak. ne tudj magaddal mit kezdeni...Ennek is az a hátránya hogy őrlődik magán a rab,és ha sokáig van bezárva(nem tom nálunk meddig szokás),akkor bizony pszichiátriai esetté válik,ha valaki amúgy is az...

A Tejesember: Nem az ő szégyenük,de ők szpnak miatta :(((

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1902) nguru válasza Vertigo18 (#1899) üzenetére


nguru
tag

Teljesen egyetértek Veled. Én ugyan egy "másik fegyveres cégnél" (Huszáripari Művek) húztam le a magam idejét és most abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy már élvezem a nyugdíjamat. Nálunk a fegyverhasználat annyival egyszerűbb, hogy ugye van amikor tiltott, egyes esetekben viszont kötelező. A jogszabály elég egyértelmű, és kevés az olyan eshetőség, mikor vagy-vagy. De az röhej, hogy használat után mindenféle ügyészi procedurán hurcolják meg a szolgálatot teljesítőt. Na ezen sürgősen változtatni kell. Valami kontroll természetesen szükséges, de jóval egyszerűbbé és főleg nem megalázóvá kell tenni.

Tudomásul kell venni polgárnak, bűnözőnek egyaránt, hogy a fegyver ugyanúgy hozzátok tartozik, mint a gumibot, a kék egyenruha. És ha már ott van, legyen egy visszatartó erő, amit ha a helyzet úgy hozza, gondolkodás nélkül, egyértelműen elő kell venni. És főleg a használó rendőr részéről nem kell a következményektől rettegnie. Persze ehhez az kell, hogy azt is meg kell szűrni, kinek, melyik rendőrnek a kezébe lehet fegyvert adni. Én sok éven keresztül foglalkoztam lőkiképzéssel, vezettem lövészeteket és bizony sok embert még a lőtér 2 km-es körzetéből is elzavartam volna. Sajnos találkoztam olyan rendőrrel is, akire nem hogy fegyvert, de egy tejes üveget se...na az volt az 1 eset, amikor én inzultáltam egy rendőrt. De ezt nem szégyenlem!

Reno7: Egyértelmű...nem elzárni. Kizavarni kényszermunkára, árkot pucolni, utat, vasutat építeni, követ törni. Hogy NE akarjon visszakerülni. És így nem a TE adódból tartani! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#1903) Vertigo18 válasza nguru (#1902) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bakker, gyere már vissza "Kiemelt-Fő-Mittomén-Tanácsadónak"! :C

Látod, pont ez az a gondolkodásmód, ami kihal a mai magyar Rendőrségből!

Én egyszerűen fogalmazok:

Elkövettél valamit? Bűnhődj!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1904) nguru válasza Vertigo18 (#1903) üzenetére


nguru
tag

Jó kis tanácsadói dijért.... :C :C

(#1905) Vertigo18 válasza nguru (#1904) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hogyan máshogy? :D:D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1906) nguru válasza Vertigo18 (#1905) üzenetére


nguru
tag

Viszont annak örülök, hogy most már (2 éve) kimaradok minden "jóból". Neked mennyit kell még "lehúzni"?

(#1907) Vertigo18 válasza nguru (#1906) üzenetére


Vertigo18
addikt

Honnan tudjam? :D

Olyan messze van még, hogy addigra felemelik a mi nyugdíj korhatárunkat 80 évre... :D

10-em van nettóban... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1908) szasanyi válasza nguru (#1906) üzenetére


szasanyi
félisten

Remélem, nemsokára csatlakozom. ;)

(#1909) Vertigo18 válasza szasanyi (#1908) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, a másik mázlista... :C

Már, ha egybe vagy még, ha ennyit lehúztál itt... :O

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1910) nguru válasza Vertigo18 (#1909) üzenetére


nguru
tag

Egyébként az első pár hét, az olyan, mintha szabin lennél..aztán leesik, hogy többet nem kell bemenned. Na akkor egy kicsit hiányoznak majd a kollégák, stb. Aztán eltelik 1-2 év és már nem csinálnád semmi pénzért. Ami viszont tény: meg kell tanulni élni...magyarul addig egy aránylag zárt közösségben vagy, megszabják mikor hova menj, mettől meddig mit kell tenned. Na ennek vége, a magad ura lettél, neked kell beosztani a saját idődet. Ez volt a legfurcsább. És persze találj valami értelmes elfoglaltságot magadnak.

(#1911) Vertigo18 válasza nguru (#1910) üzenetére


Vertigo18
addikt

Addigra majd a gyerek talál nekem elfoglaltságot... :D

Egyébként meg megvan a terv: ki se mozdulok a gép elől, csak ha horgászni megyek... :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1912) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Én pályakezdő vagyok, de úgy tervezem hogy nem megyek el nyugdíjba...
Kíváncsi vagyok mit mondok majd néhány évtized múlva. :DDD
Majd megírom itt. :K

(#1913) szasanyi válasza -NOKIA- (#1912) üzenetére


szasanyi
félisten

Téged már nem kérdeznek meg... (kormány) érdektelenség hiányában addigra törlik a nyugdíjat. :D

(#1914) Vertigo18 válasza szasanyi (#1913) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ne rontsd itt a közhangulatot! :N Hess innen! :Y

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1915) nguru válasza szasanyi (#1913) üzenetére


nguru
tag

Én meg attól tartok nem várnak addig...még én is megélhetem. De akkor ti se kaptok fizetést! :Y :Y :Y

Nokia:hidd el hamarabb eljön mint te azt gondolnád... ;]

[ Szerkesztve ]

(#1916) -NOKIA- válasza szasanyi (#1913) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Igen, erre gondoltam már én is hogy nem lesz kedvezmény néhány év múlva, hacsak nem javul a gazdasági helyzet számottevően...

(#1917) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#1916) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azért arra kiváncsi leszek, hogy 45 évesen (vagy még idősebb korban, ne adj Isten 65 évesen) szaladgáljak a 20 éves betörők után... Vagy küzdjek a 25 éves részegekkel...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1918) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#1917) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Át kell nyomd magad irodába, mondjuk vizsgálatra, vagy ig.rend-re...

(#1919) adalbert1


adalbert1
veterán

Tényleg, ha már úgy is szóba került a börtön téma, tudna valamelyikőtök egy konkrét számot mondani arról hogy átlagosan mennyibe kerül egy ember fogva tartása 1 évben? :U

(#1920) Calogero válasza adalbert1 (#1919) üzenetére


Calogero
addikt

~ 8000 Ft/nap

(#1921) Reno7 válasza Calogero (#1920) üzenetére


Reno7
senior tag

Én 8350-ről tudok,szal évi cirka 3 millióba fáj egy rab,de ez az ár igény szerint több is lehet,ha ezt a körülmények megkívánják.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1922) lúzer


lúzer
veterán

írok ennek a k.cs.g korm...nak egy levelet:

adjatok napi 7000 ft-ot és nem bűnözök!
én kapok havi 210k-t, nektek meg nem kerül 240-be hogy börtönben vagyok
nyertetek 30k-t

lehet hogy ezért van segíj?

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1923) adalbert1 válasza Calogero (#1920) üzenetére


adalbert1
veterán

Kemény... Havi 240k-ban van akkor átlagosan egy elítélt... Ehhez még azt is hozzá vehetjük hogy addig se dolgozik vagy fogyaszt adó tartalmú termékeket, tehát még több is a kiesés.
Persze legalább addig se idekint rontja a levegőt, követi el a bűncselekményeket...

És a társadalomnak hasznos tagjává átnevelésük hogyan zajlik? Egyáltalán zajlik valahogy? Kapnak valami szociológiai fejtágítást, pszichológus/pszichiáter foglalkozik velük rendszeresen? Erkölcsi normákat próbálnak beléjük verni?
Sorry, abszolut tudatlan vagyok ezen a téren, de érdekelne hogy ennyi pénzből mi jön ki (az oké hogy etetni kell őket, fenntartani az épületet, fizetni az őröket, de ezeken felül mi viszi ennyire a pénzt)?

(#1924) Vertigo18 válasza adalbert1 (#1923) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én inkább fizetem a benti "elszállásolását", minthogy fizetem a kinti "segélyeztetését"... Akkor már legyen inkább bent, akkor tudom, hogy tőle nyugodtan alhatok...

Kint is fizeted, bent is fizeted... legyen inkább felügyelet alatt... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1925) szasanyi válasza -NOKIA- (#1916) üzenetére


szasanyi
félisten

Erre sajnos jó esélyetek van. Sztem a civil befolyás az egyik legnagyobb ellenlábasunk. A közvélemény minket illetően ismert, és ezek között a kedvezményekkel kapcsolatos álláspontok is. A vezetők kénytelenek lesznek arra hajolni, amerről erős szél fúj... egyedül a szakszervezetekben reménykedhettek, hogy azért bármit nem engednek, és - talán - nagyon nagyon rosszul nem fogtok járni. Talán... :(((
Persze nem lesz itt kánaán senkinek, nekünk sem. :( Legfeljebb hozzátok képest vagyunk valamelyest jobb helyzetben.

(#1926) Vertigo18 válasza szasanyi (#1925) üzenetére


Vertigo18
addikt

És hogyan oldanák meg, hogy ne legyen 40-45 év feletti az utcákon? Az utcára is kell a tapasztalt járőr, de egy az említett korosztályba tartozó személy már nem éppen a sűrűjébe való...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1927) adalbert1 válasza Vertigo18 (#1924) üzenetére


adalbert1
veterán

Én is úgy vagyok vele, hogy inkább odabent rohadjon mint hogy kint garázdálkodjon, csak ez az összeg nagyon nagy... Persze oké hogy rengeteg minden benne van, de akkor is...
Annyit kellene dolgoztatni az elítélteket hogy simán nullszaldós legyen a fogvatartásuk, persze ez se kivitelezhető. Talán úgy mint a Csontbrigád című Rejtő műben, fel egy hegytetőre minden nap követ fejteni, ahonnan nem tudnak lejönni.

(#1928) hucsikoi válasza adalbert1 (#1927) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Az autópálya építéseknél lehetne hasznosítani őket, ha pedig szökni próbálnak akár útalapnak is megfelelnek. :D

(#1929) szasanyi válasza Vertigo18 (#1926) üzenetére


szasanyi
félisten

Egyszerűen oldják meg: a kedvezmények megvonásával egyszerűen nem teszik lehetővé a viszonylag fiatalon történő nyugdíjazást. Úgy is minden a pénz körül forog, ez meg több problémá(juk)ra is megoldást ad. És ha a közterületi állomány nem tud korkedvezménnyel nyugdíjba menni, akkor ugye marad a közterületen. Ebbe belekalkulálják, hogy sokaknak nem lesz jobb lehetősége, és/vagy nem hagyják veszni az addig megszerzett jogokat és nem fognak leszerelni. A többi meg... :U

(#1930) Reno7 válasza nguru (#1902) üzenetére


Reno7
senior tag

Nem az adómból?Sajnos az alapanyagot nem puszira adják :)) de inkább úgy fizetek hogy van valami komolyabb hasznom is belőle. :U

Más: Mikor feb 23.án a parlamentnél összejött néhány hazafi,és hógolyóval dobálták a készenléti rendőröket,akkor miért nem mertek határozottan fellépni a rendőrök?Bevinni őket vagy valami?Mert elég megalázó volt nézni h dobálták őket,aztán csak elsétáltak :(

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1931) -NOKIA- válasza adalbert1 (#1923) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

"És a társadalomnak hasznos tagjává átnevelésük hogyan zajlik?"
Az erre kiképzett:
-nevelőtisztek, illetve
-pártfogó felügyelők végzik eme nemes feladatot.

Reno7: valószínű hogy ez lett volna másnap a címlapsztori meg a híradó fő témája, hogy a szemét rendőrök előállították az ártatlanul hógolyóval játszadozó népet.

(#1932) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#1931) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az már tuti, pont azért dobálták a rendőröket, hogy másnap legyen 15 perc hírnevük... Erről beszéltem, ma már nem intézkedhetsz úgy, ahogy akarsz, mert lehet, hogy a panellakásból éppen valaki kamerázik...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1933) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#1932) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

És ha visszahógolyózok? :DDD

(#1934) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#1933) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor megfenyítenek... :(((

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1935) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#1934) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

pff :W

(#1936) adalbert1 válasza -NOKIA- (#1931) üzenetére


adalbert1
veterán

És milyen hatékonysággal? Létezik valami olyan statisztika, hogy a kikerültek hány százaléka lesz visszaeső? Ill. ha igen, akkor hol érhető el?

(#1937) -NOKIA- válasza adalbert1 (#1936) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Talán itt lehet valami: [link] Más ötletem nincs.

(#1938) Vertigo18


Vertigo18
addikt

A pécsi kézigránátosok meg a környékembeliek, hallottátok? :C

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1939) adalbert1 válasza -NOKIA- (#1937) üzenetére


adalbert1
veterán

Tartalom terén elég szegényes az oldal...
Mindenesetre ez alapján lehet kalkulálni valamennyire (persze még az előző kérdéskörben).
Ha megcsinálok egy ilyen szorzást, hogy 10259*8000*365, akkor elég nagy számot kapok. :( 29956280000.
A következő képen meg látható, hogy több mint 50%-uk visszaeső.
Kár hogy 2007 végi adatok.

(#1940) -NOKIA- válasza adalbert1 (#1939) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Az hogy visszaesők, gyakran a társadalom és a környezet hibája is... nem fogadjuk vissza, kiközösítjük, nem adunk neki munkát, pedig ő már leülte ami neki járt.

(#1941) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#1940) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez azért oda-vissza működik... Sokan nem is akarnak beilleszkedni...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1942) Reno7 válasza -NOKIA- (#1931) üzenetére


Reno7
senior tag

Ez hihetetlen :(

(#1938)Vertigo18: Arra gondolsz hogy kiemelték az egyiknél hogy ex-zsaru?Mint ma a gázolónál is kiemelték hogy rendőr volt :U Ez egyre megszokottabb :U

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1943) -NOKIA- válasza Reno7 (#1942) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A média ilyen.

(#1944) Vertigo18 válasza Reno7 (#1942) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, többek között erre gondoltam... Érdekes, hogy a másiknak nem tudjuk, hogy mi lehetett a szakmája...

A gázolásban pedig még nem tuti, hogy rendőr volt az elkövető, csak az Ő kocsija volt...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1945) lúzer válasza Vertigo18 (#1944) üzenetére


lúzer
veterán

Őszintén?
azért egy "kicsit" más nem, ha valaki rendőrként lop, netán cserbenhagy, öl.
főleg ha még ezt szolgálatban teszi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1946) S e t h válasza lúzer (#1945) üzenetére


S e t h
nagyúr

Igen és más megítélés alá is esik.Nem ezzel van a gond, mert ezzel egyet is lehet érteni, itt a média a gond.
A rendszerváltás óta módszeresen verték szét a rendőrséget és mára elérte a politikai elit a médiával karöltve,hogy szégyen rendőrnek lenni és jobb ha minden rendőr behúzza fülét és farkát.
Egyáltalán, kinek mi köze van hozzá ,hogy a bűncselekményt rendőr, katona, tűzoltó, háziorvos,eladó, pék vagy kubikus követte el?Ez maximum annyiban bír hírértékkel, hogy szóba jöhető elkövető rendőr lehet, aki olyan magatartást tanúsított, amelynek pont a megelőzésére, felszámolására esküdött fel.
De az ártatlanság vélelme még ekkor sem működik , mert a médiából ömlő szubjektív szenny befolyásolni képes a tudatlanokat, aki ilyenkor máris leveszik a keresztvizet az egész rendőri állományról.

Ha rendőr követte el a segítségnyújtás elmulasztását akkor el fognak vele szemben járni és remélem megfelelően meg is fogják mérni.
Persze ettől még a net tele van olyasféle megjegyzésekkel, hogy úgyis megússza , mert mind megússza. Röhej.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1947) Vertigo18 válasza S e t h (#1946) üzenetére


Vertigo18
addikt

És azt még hozzáteszem, az ártatlanság vélelme alatt, hogy ahogy meglebbentenek egy ilyen, rendőrhöz köthető bűncselekményt, a rendőrt azonnal felfüggesztik...

"Senki sem tekinthető bűnösnek a bíróság jogerős ítéletéig"! Kivéve, ha rendőr, akkor függesszük fel!

Hány villanyszerelőt függesztettek eddig fel azért, mert az Ő autójával "valaki" elütött egy embert, és cserbenhagyta? Hozzáteszem: ha kiderül, hogy Ő követte el, akkor ki vele!!!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1948) lúzer válasza S e t h (#1946) üzenetére


lúzer
veterán

Egyáltalán, kinek mi köze van hozzá ,hogy a bűncselekményt rendőr, katona, tűzoltó, háziorvos,eladó, pék vagy kubikus követte el?

hát azért ez nem ilyen egyszerű
ha a tűzoltó gyújtogat?
háziorvos hagyja meghalni az embert aki rosszul lesz a boltban?

nem igaz hogy nem érzitek, ez más kategória :F

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1949) -NOKIA- válasza lúzer (#1948) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A bűncselekmény/szabálysértés elkövetése nem foglalkozásfüggő.

(#1950) Reno7 válasza lúzer (#1948) üzenetére


Reno7
senior tag

Szerintem tudják miről beszélsz,de amíg nem 100% hogy a tűzoltó gyújtogatott,addig nem lehet azt mondani hogy a tűzoltó gyújtogatott...lehet hogy később kiderül hogy nem ő tette,hanem a pék,és hiába nem ő volt a tettes,attól még meghurcolták keményen őt is,meg a tűzoltókat is hogy hová süllyedt a szervezet. :U
A gyanúsított mindaddig ártatlan amíg bűnössége be nem bizonyosodik.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.