Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) N1 válasza Damage (#798) üzenetére


N1
tag

tilos átfúrni?
nekem mindkettő úgy van fent, és a rendőröket sose érdekli!
ha esetleg mégis megkérdezné az okát, akkor elmesélem majd, hogy három cigánygyereket rúgtam le a kocsiról, akik épp a rendszámot feszegették lefelé.

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#803) Damage válasza N1 (#801) üzenetére


Damage
senior tag

Tudtommal tilos, mert az állam tulajdonát képezi vagy vmi ilyesmi. Ugyanúgy, ahogy nem is olyan régen a pénzérméket sem lett volna szabad átfúrni.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#804) Integra válasza Vandit. (#785) üzenetére


Integra
titán

hidegben tapogatózol:)
ez hogy pár fej ''hullott'' ez csak a folyamat egy természetes velejárója, semmi több.
nem nagy wasistdas.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#805) biga válasza Damage (#803) üzenetére


biga
senior tag

Nem az államé, a rendszám a tiéd, megveszed a legelső forgalomba helyezéskor (aztán továbbadod, mikor eladod a kocsit). De átfúrni tényleg nem szabad. Nekem a motorm eredetvizsgán nem kaphatott ''A'' minősí tést (vagy hmit. Mondjuk ezt lesz@rom), mert fúrva van rögzítve a rendszám: ''Sérült azonosító'' (vagy valami hasonló megjegyzés lett ráírva). Bár rákérdeztem, hogy pl. egy ETZ-re milyen más módon tette volna fel az előző tulaja ezelőtt kb 15 éve a rendszámot, ha nem azzal a két csavarral? Azt mondták, hogy az mindegy, át van fúrva, tehát sérült.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#806) _seth_


_seth_
veterán

Lehet hülye kérdés sőt biztos de megkérdezem:

Rendőrségi sziréna hangját használni tilos forgalomban autóhifin keresztül? ;]

(érdekes lenne pl amikor rendszám nélküli motorosok állnak előttem és benyomni a sziréna hangot (egész élethű) ;]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#807) sosperecek18 válasza _seth_ (#806) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Próbáld ki... :C :DD

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#808) Boxiné válasza _seth_ (#806) üzenetére


Boxiné
tag

Csak nehogy mögötted meg igazi rendőrök legyenek! :DDD
Egyébként néha nagyon jól jönne egy kis ijesztgetés egy-két idiótának! ;]

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#809) _seth_ válasza biga (#805) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem is fúrva van mindkét rendszám a kocsin 2-2 csavarral, rendőr állított már meg nem is egyszer de a rendszámmal nem volt bajuk, műszakin is átment a kocsi és a rendszámmal nem volt bajuk ez, hogy nem lehet átfúrni ez hülyeség... rengeteg autón át van fúrva... semmit sem akadályot nekem pl alig látszanak a csavarok mert pont benne van a betűben/számban. Rendszámtábla tartóm van de csak mert jobban néz ki mint nélküle.

(Legújabb eredetvizsga, műszaki, zöldkártya van a kocsimon szal azt sem lehet mondani, hogy jah akkor még nem volt gond).

Ahol ebbe belekötnek ott csak vmi hibát keresnek...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#810) _seth_ válasza Boxiné (#808) üzenetére


_seth_
veterán

+sosperecek18:

Na ja csak az kellemetlen lenne ha odajönne egy rendőr és probléma lenne belőle...

De pl jó lenne akkor is amikor a cigányok állnak pl a bolt bejáratánál és kéregetik a kocsikból a pénzt, hogy majd ő visszatolja (1 métert kell tolni max...) na olyankor közelbe leparkolni és távirányítóról bekapcsolni a sziréna hangot (működik próbáltam ma :D).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#811) Boxiné válasza _seth_ (#810) üzenetére


Boxiné
tag

Na, ezt felénk is ki kellene próbálni. Rohadtul idegesítőek. :(((
Ma du. kinéztünk a Ringhez. Iszonyat tömeg, és amilyen szerencsétlenek vagyunk pont az időmérő végén indultunk haza. Mondanom sem kell mennyi hülye volt ott. Gyalogosok is, és autósok is. Főleg egy-két taxis volt barom. Volt bőven rendőr is. Némelyik a dolgát végezte, a maradék pedig ökörködött. De nem sajnálom tőlük. A jókedv nekik is jár, de a sok hülye miatt alig lehetett haladni.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#812) csokislecso


csokislecso
csendes tag

Hát nem tom hogy mit akarnak a rendőrök én valameik nap álltam az utcán (járda) és dumáltam pár haverral a rendőr meg csak odamegy és elkezd pofázni hogy mit akarunk mi itt meg minden aztán igazoltat mindenkit és hazaküld pedig csak beszélgettünk vagy már az is bűn :F Vagy este ha mész biciklivel (van lámpád) furcsán tekersz már egyből állítanak meg :F

Soha ne add fel.......... csak ha van rajta elég bélyeg//// Minden szinten szinte semmi

(#813) raczger


raczger
őstag

hy all!

nos nemigazán találtam topikot ahova ezt írhatnám de talán ide jó lesz... remélem van pár rendőr is ebben a topikban, vagy jogász, ha igen akkor a következő lenne: kéne egy kis help (csak egy elméleti dolog, pár kérdésem lenne), aki ezekben igencsak jártas, vagy ez a foglalkozás és lenne kicsit kedve segíteni az kérem írjon egy privit, télleg nagyon fontos lenne! thx! jóéjt.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#814) weky válasza raczger (#813) üzenetére


weky
tag

Privi ment! :)

Resonance multi gaming baráti közösség

(#815) kavicssli válasza weky (#814) üzenetére


kavicssli
addikt

nyugodtan irj nekem is!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#816) weky válasza raczger (#813) üzenetére


weky
tag

Remélem segítettem! :)

Resonance multi gaming baráti közösség

(#817) l@czko


l@czko
tag

Üdvözlet!

Lehet, hogy már valaki felvetette, de bátorkodom megkérdezni a fórumozóktól:

Nem tudja valaki, hogy miért mennek nyugdíjba, 45 évesen, a rend bátor és dicső őrei????
Vagy miért kapnak annyi kedvezményt, hogy még összeszámolni is nehéz?

Hogy - többek között - miért is kérdezem?
Szürke polgárként, egy megyeszékhelyen lakom.Szeretek bringázni, kell a mozgás.Amolyan aszfaltbetyár módjára, a város külső, forgalommentesebb részein, de át-át tekerek a belvároson is.
Ami már évek óta feltűnik és a fenti kérdést is felveti a fejemben, az az, hogy hol vannak a járőrök pl. szombat este, 18.00 és 19.00 között?
Vagy péntek délután, 17.00 és 18.00 közöt?
De írhatnék ide rengeteg időpontot, mert a napi 1-1.5 órás utam során az a jellemző, hogy egy árva bütyköstaxit sem látok, nem hogy még gyalogos járőrt!
Egy biztos: Nem ott vannak a tisztelt rendőrök, ahol lenniük kellene!
Vagyis az őrült autósoktól, lámpamentes bringásoktól hemzsegő város közepén!
Nem tudom, felétek ez hogy működik, de itt eltűnnek, elpárolognak, felszívódnak.

Félreértés ne essék, nem szeretném, ha minden sarkon lenne egy, de amikor a huszadik autó akar index nélkül, elémvágva megölni,az már több, mint zavaró.
Vagy az a tény, hogy a városi, agyatlan biciklisták 98 % -a sajnál ezer forintot két darab villogóra, vagy valamilyen világításra.Naná, hogy még bringáról is nehéz észrevenni egy-egy sötétebb utcán ezeket a kamikaze alakokat.
Persze nem csodálkozom rajta, mert nincs aki ellenőrizze, megbüntesse az ilyen embereket.Lassan már mindent szabad csodálatos kis országunkban.
Pár hete egy sötét utcában, a nagyrabecsült rendőr URAK úgy előztek meg egy lámpamentes biciklist, mint a szél.Mintha ott se lett volna.Eszükbe sem jutott megállítani, megbüntetni.Gondolom, sokat kell írni, nagyon macerás lehet a dolog és így hamar elfáradnak 45 éves korukig, amikor is a jól megérdemelt pihenésüket elkezdhetik végre.

Kérdem én: Hová teszik azt a töménytelen mennyiségű pénzt, amit felemészt a rendőrség fenntartása?Amit - sajnos - az én fizetésemből levont adó is gyarapít.
Egyre rosszabb a helyzet felénk.Életveszélyes a közlekedés minden téren.

Elnézést, hogy beháborodtam ide, de hátha van néhány ötlet, hogy hol bujdokolnak a derék járőrök munkavégzés helyett.
Ha én így végezném a feladatomat a cégemnél, nagyon messze repültem volna már.És repkedhetek 80 éves koromig, mert lassan a nyugdíjkorhatárt addig emelik.

További szép napot mindenkinek!

(#818) God Vazzeg válasza l@czko (#817) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Műszakváltás van :U

(#819) l@czko válasza God Vazzeg (#818) üzenetére


l@czko
tag

+Első tippnek nem rossz! :D

De egész nap műszakokat váltanak? :D

(#820) #96302336 válasza l@czko (#817) üzenetére


#96302336
törölt tag

Alszanak a kocsiban. Nem egyszer láttam ilyent

(#821) God Vazzeg válasza l@czko (#819) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem csak az ám a dolga a rendőröknek hogy egész nap kocsikázzanak a városban, meg baxogassák a polgárt.. Abból mérd le a rendőrség hatékonyságát, mikor bajban vagy mennyi idő alatt érnek ki.. Szerintem ;) (Mondjuk itt is vannak hiányosságok, tudnék mesélni, de nem akarok :D)

(#822) l@czko


l@czko
tag

Régebben is volt más dolguk is, mégis voltak utcai zsaruk.

Lehet, hogy alszanak, de úgy hogy mérnek " hatékonyságot "?

Én az átkosban voltam kölök, akkor annyi rendőr volt az utcán, mint a fene.
Az igazoltatás is nagyon gyakori volt.Nem is volt ekkora kupleráj, mint ebben a f@sza " jogállamban", vagy mijez.Kövezzetek meg, de így van.
Utoljára kb. 2 éve, Sümegen igazoltatott rendőr.Azóta semmi.Pedig egész héten autózok.

Olyan, hogy a nyugdíjas, biciklis elüt a járdán? Olyan nem volt akkoriban.Ha meglátott a járdán egy bringást a rendőr, egyből megállt és szólt neki, hogy nem ott kellene tekeregni.
Most meg nekem kell félreugrálni a járdán is, ha gyalog vagyok.

Mi lenne, ha megkeresnénk az elveszett rendőröket? :D

(#823) #96302336 válasza God Vazzeg (#821) üzenetére


#96302336
törölt tag

Jah, és az milyen hatékonyság, mikor két gangeszimport püföli egymást, a gyalogzsaru inkább elfordul, és eloldalog? De 7 pont a jogsidba, ha nem vagy bekötve?

(#824) God Vazzeg válasza #96302336 (#823) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Az olyan hatékonyság, hogy ha beleszól a rendőr, még az ő se**ét rúgják szét, inkább továbbmegy. Te mit csinálnál? :U

(#825) l@czko válasza God Vazzeg (#824) üzenetére


l@czko
tag

Én nem lennék rendőr pld.
Minek a rendőr, ha semmit nem tehet?

(#826) God Vazzeg válasza l@czko (#825) üzenetére


God Vazzeg
veterán

"Minek a rendőr, ha semmit nem tehet?"
Rátapintottál a lényegre, én szorgalmazom, hogy a rendőröknek több joguk legyen, pont úgy mint amerikában.. ;) :R

(#827) #96302336 válasza God Vazzeg (#824) üzenetére


#96302336
törölt tag

CB a központba, hogy jöjjön még egy két kocsi, a helyszínre, és határozott fellépéssel szétszedni a verekedőket, és elkisérni az őrszobára.
Amúgy egyedül sosem járőröznek a zsaruk...

(#828) God Vazzeg válasza #96302336 (#827) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Itt nálunk (kisváros) rendszeresen egyedül van (éjszaka is!) a rendőr.. Ha határozottan fellép a rendőr, és mondjuk verekedés lesz, hogy védi meg magát? Ha mondjuk megvádolják, hogy békésen beszélgettek, és a rendőr nekik rontott? 1 vs 2 a bíróság előtt, és kivetkőztetik a rendőrt mint a pinty.. Nehogy azt hidd, hogy a főnököd melléd áll.. Ááá, ő is védi a seggét.. ;) :(

(#829) #96302336 válasza God Vazzeg (#828) üzenetére


#96302336
törölt tag

Én is kisvárosban lakom, nálunk duplán mászkálnak. Kivéve reggelenként, amikor az iskolák mellett felügyelnek a közlekedésre. Kisvárosban pedig pillanatok alatt odaérnek a többiek, ahová kell.
Sajnos az nagy baj, hogy a rendőrt ráncigálják meg, mert megakadályoz valamit.
Pl. az ominózus MTV rombolásnál. Vazze !!! Nem azt kellene büntetni, aki odamegy és rombol?
Az nem mentség, hogy odakeveredik a járókelő és nézi. Fusson el onnan, vagy ki se menjen az utcára.

...

(#830) God Vazzeg válasza #96302336 (#829) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Hasonlóan gondolkodsz mint én :R

(#831) biggamer


biggamer
veterán

Ez a DEMOKRÁCIA. :(((

Meg az, amikor a bírósági tárgyaláson a sértettel a tanúval meg a rendőrrel úgy beszélnek, mint egy utolsó trógerrel, a szemét zsiványt meg Úramozzák meg nyalják a seggét ... :W
Mert neki jogai vannak.
De csak neki ? :O

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#832) l@czko válasza #96302336 (#829) üzenetére


l@czko
tag

Egyetértek!
Néztem a francia zavargások idején néhány felvételt az akciókról.
Ott nem volt kérdés, hogy aki köveket, meg molotov koktélokat dobál, az mit kap a rendőröktől.Az csak ebben az országban kérdés.Sajnos.

Ti jól gondolkodtok, de ahogy beszélgetem emberekkel az MTV-s ostrom után, megdöbbentett, hogy hányan sérelmezték, sőt, felháborodtak, hogy a rendőrség meg akarta védeni az épületet.
Mondtam is nekik, hogy mit szóltak volna hozzá, ha az Ő autójuk lángol, vagy az Ő otthonukat zúzzák porrá azok az állatok! ( Bocs! )
Amióta ketté szakadt szinte az ország, azóta nincs itt nyugalom.
Én ezt érzem.Mindehol.Lassan már az oviban is megkérdezik, hogy jobb-, vagy bal?
Elég csak a híreket olvasni.Szinte mindegyikben szerepel vmelyik párt neve.

A fejétől büdös a hal és amíg ez nem változik jó irányba ( és ez fontos! ), addig a rendőrt fogják meghurcolni, ha intézkedik.

Arról nem is beszélve, hogy mennyire jó népnevelő és példamutató a " demokrácia ".Amikor a takony, 10 éves kölök beszól nekem, ( 36 vagyok ), mert mertem neki szólni, hogy húzzon ki a virágágyásból és ne dobálja az autókat kövekkel.
Ez kell nekünk! A jövő nemzedéke!

(#833) God Vazzeg válasza l@czko (#832) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ugyanezeket sérelmezem én is, de már nem reménykedem, ez már nem lesz jobb.. Azért ismerek sok jó embert is, de sajnos egyre több a rosszándékú kötsög.. Így élni le egy életet, hogy mindig arra figyelj, éppen ki tesz keresztbe, hááát nem egy jó kilátás.. Egyre jobban körvonalazódik bennem, hogy el kell innen menni, és nem azért mert máshol kolbászból a kerítés, hanem hogy emberhez méltó életet tudjak teremteni magamnak :((

(#834) l@czko válasza God Vazzeg (#833) üzenetére


l@czko
tag

Jobb nem lesz, én sem hiszek már semmiben.
Ez az ígéretek földje.
Én is mondom, hogy aki tud, próbáljon szerencsét.
Talán bejön és ahogy írod: Emberhez méltóan tud majd élni.Szerintem ez nagyon fontos.

(#835) Boxer001 válasza God Vazzeg (#833) üzenetére


Boxer001
veterán

Egyre jobban körvonalazódik bennem, hogy el kell innen menni, és nem azért mert máshol kolbászból a kerítés, hanem hogy emberhez méltó életet tudjak teremteni magamnak
Pont ezért ülünk fel tavasszal egy repülőre, aztán remélem haza se jövünk, csak látogatni. :U

(#836) l@czko válasza Boxer001 (#835) üzenetére


l@czko
tag

Én azt bántam meg, hogy amíg fiatalabb voltam, nem mentem el.Legalább dolgozni.
A határtól 15 km-re lakunk.
Sok szerencsét hozzá Nektek!

(#837) biggamer


biggamer
veterán

Az arányosság is érdekes.

A rendőr, aki eltörte valakinek az ujját a 2006-os balhéban, az kapott 1.5 évet ( azt hiszem felfüggesztve ), a képviselő aki engedély nélkül tartott fegyvert és azzal végezte ki az adósát az meg 10 évet ( ha jól emlékszem ) kapott.

Ha az ember ujjainak a számát beszorzom hússzal ( elnézést az asztalosoktól ) már az is 30 év, és még nem is számoltam a fejet meg a törzset stb. ... :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#838) biggamer


biggamer
veterán

Most olvastam azt az információt , hogy az a körözött tróger, aki egy szabjával megvágta egy szolgálatban lévő egyenruhás rendőr kezét és miután rácsapott vele a fejére majdnem levágta vele annak fülét, / mutatták a TV-hiradóban régebben , hogy vagy 20 cm-es volt a vágás / ,
6 hónap büntetést kapott 4 évre felfüggesztve. :((( :(( :O :Y :F :W

Hááát gratulálok a bírónőnek, remélem egyszer vele is ez meg fog történni, és elcsúfítják a fejét örök életre.
Viszont arra kiváncsi volnék, hogy akkor hány évet kapna a büdöd tróger. ;]

Ez a demokrácia ... / kár hogy nincsen hááányóóós smile /

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#839) biggamer


biggamer
veterán

Na, akkor helyesen a szöveg :

" Botrányos ítélet született a megszúrkált fegyverneki rendőr ügyében!!!!
Emlékeztetőül: 2005. novemberében jogszerű intézkedése során a rendőrt egy tettenért betörő késsel többször megszúrta.
Már a vádirat is hányingerkeltő volt, ugyanis a fő vádpont sts kísérletét kívánta megállapíttatni.
A tárgyalás során a kirendelt szakértő saját írásos szakvéleményét hazudtolta meg. Később másik szakértőt jelöltek ki.
A sok hazudozásnak bocs " ki tud szebben beszélni a tárgyalóteremben?" című játéknak az lett a vége, hogy sts kísérlete, hivatalos személy elleni erőszak, és bet lopás miatt az elkövető 6 hónap börtönt kapott 4 évre felfüggesztve!!!
Na ettől kinyílt a bicska a zsebemben!!! ... "

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#840) Flashcash válasza biggamer (#838) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem az ítélet abszolút arányos és illeszkedik a jelenlegi magyar jogrendszerbe, azaz:
-minél több támogatást próbálnak adni hogy növeljék az erőszakos bűncselekmények számát
-ösztönöznik a rendőröket hogy még passzívabbak legyenek és ne merjenek a bűnözés ellen fellépni
-ugyanerre törekszenek az áldozatoknál is, pl. ha egy betörő éjszaka bejön az ingatlanodra a röntgen szemeiddel neked kell eldönteni milyen fegyver van nála, mire alkalmas az és számos jogi paragrafust kell átfutnod miközben megtámad téged
-ott ahol az emberölés is megúszható egyszámjegyű években a büntetés időtartamában itt sem kell túl sokat várni.

(#841) Kicker


Kicker
senior tag

a minap épp félszóval említettem a kocsmában, hogy oké elfogadhatatlan ahogy tüntetnek stb/mindenki ezen a véleményen volt, hogy mi a fasznak koktéloznak, meg döntögetnek autót stb/, de ez az egész kérdés nem ilyen egyoldalú /szvsz/ ugyanis a rendőr egy hazug, lopós hatalmat /ellenzékestül mindenestül/ véd meg a néptől, akiktől a pénzt szedik el... na erre megkaptam, hogy de akkor is a kurvaanyját a koktélozos rongálóna... szerintem meg ezt megérdemelné a "hatalmon" levő bagázs /a rendőri fellépést/ is aki mi pénzünkön védi saját magát tőlünk...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#842) Integra válasza biggamer (#839) üzenetére


Integra
titán

amig a rendőr nem hal meg....
ez van, szomorú:(
ezek mind olyan ítéletek amik csak felerősítik ezeket az embereket, hogy óóó, csak felfüggesztett, akkor no para, simán be lehet vállalni, mert legrosszabb esetben is csak felfüggesztett lesz a vége.
gondolom azért a bírónő is rendesen beparázhatott az elítélt családjától, hogy esetleg megvárják a munkanap végén a parkolóban

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#843) lorcsi válasza Integra (#842) üzenetére


lorcsi
veterán

bírókat nem védik kiemelten?

(#844) Integra válasza lorcsi (#843) üzenetére


Integra
titán

fogalmam sincsen.
a saját tapasztalatom az, hogy simán olyan döntést tudnak hozni, ami rájuk nézve a legkevésbé terhelő a későbbiekben..
nekem nem adtak jogos önvédelmet, elmeszelt a bírónő engem is a kurva nagy eszével és megúsztam felfüggesztett nélkül, mert nem volt priuszom. fizethettem 100rugót. vicc, de úgy tűnik ez egy ilyen ország. a másik félnél meg mindketten ugyanezt kapták és ott vigyorogtak..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#845) biggamer


biggamer
veterán

Van egy mondás, de nem tudom pontosan, valami ilyesmi.

Ha bajba kerültél, de utálod a rendőröket, akkor hívd telefonon a bűnözőket, hogy segítsenek.

Nemszó szerint így van, de ez a lényege.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#846) biggamer válasza Kicker (#841) üzenetére


biggamer
veterán

Mindenki felesküdött valamire / orvos, rendőr, tüzoltó stb. /.
Az a hivatása, azt kell szolgálni több évtizeden keresztül.
Változnak a " hatalmat " kézben tartó erők pártállásai, de akkor is el kell végezni a munkát, mert kirúgnak a munkahelyedről, aztán Te is munkanélküli leszel.
Ha van egy gyilkos és megsérűl, akkor azt is úgyan úgy el kell látni, nem mondhatod azt, hogy dögöljön csak meg, mert megérdemli.
Mert ha nem látod el és meghal / ez ellentétbe van az esküddel, amit le tettél a pályád kezdetén /, akkor meghurcolnak és kitesznek a munkahelyedről.
Vagy ez van a tüzoltónál is, nem mondhatja azt, hogy ez egy rohadt pedofil háza ami ég, ezért nem oltom el, mert megérdemli a rohadt köcsög ...
Remélem érted, hogy mit akartam ezzel kifejezni.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#847) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Nekem vegyes tapasztalataim vannak a rendőrökkel.
Én amúgy is udvarias emberke vagyok de úgy tapasztaltam ha normálisan beszélek velük nem vágok pofákat és nem teszek fel idióta kérdéseket nekik akkor hamarabb túl vagyok az egész hercehurcán mintha arogánsan különféle jogszabályokat emlegetve próbálnék vitézkedni.De!
Néha iszonyatosan dühítően hülyék tudnak lenni :W
Egy régebbi eset:
ELMŰ-nek dolgoztunk ( fogyasztásmérőket cseréltünk, új bekötés, leszerelés, ki be kapcsolás stb stb.Megyek haza este 7-8 körül a dobozos kisteherrel nyakig rakva leszerelt és új mérőkkel vegyesen. Rendőrök leintenek.Index jobbra kocsit leállítom ablak le.
-Szép jó estét miben segíthetek?
R -se köszönés se semmi csak hová hová ij sietősen? (országúton mentem kb 95-el)
-elnézést mire gondolnak pontosan?
R - hova megy?
-munkából hazafele
R-mit száguldozik?
-Hát mondom szerintem semmit csak szeretnék hazaérni időben (amúgy sem volt trafipax náluk szóval ha 200-al jövök azt se tudták volna bizonyítani
R -mit szállít?
-2 perces felvilágosító tanmese a munkáról
R - szálljon ki és nyissa ki a rakteret
-kinyitom benéz az egyik ( elkérte a szállítót azon ott vannak a cuccok felsorolva)
R - pakoljon ki ,hogy lássam nincs e más áru a kocsiban ( kb 150 darab leszerelt villanyóra hegyekben egymáson)
- mondom ne haragudjon de kb 3/4 óra volt mire betuszkoltunk mindent én ezt ki nem rakom mire kíváncsi tulajdonképpen?
R - sok volt mostanában a környékbeli építkezéseken a lopás
- hát mondom szerintem tisztán látszik minden a kocsiban mi van benne (rajtam szerelőnaci rácsíptetve az elműs fényképes igazolvány)
R - a raktér belső felére kíváncsiak és az így nem látszik ( mily meglepő egy telipakolt kisteherben, ekkor már nem bírtam tovább )
- hát mondom igen mert ha belül hagynám üresen a végén nehezebben tudnék pakolni
R - Miért nem szolgálati kocsiban vannak a mérők?
-Mondom mert ez egy vállalkozás és az elmű nem ad hozzá autót mindenki a saját autójával oldja meg a szállítást
kb 20-30 percig még győzködtük egymást és sorban válaszoltam a hülyébbnél hülyébb kérdésekre aztán nagy nehezen elengedtek.
simán elbaszták majdnem egy órámat a semmire mert:
-rendben volt minden papír
-ha annyira biztosak voltak benne ,hogy "sáros" a kocsi akkor miértnem pakolták ki megnyerve a főnyereményt?
Szóval nem értem az egész igazoltatásban a logikát kb olyan érzésem volt mintha unatkoznának én meg pont kapóra jöttem :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#848) biggamer válasza Snoop-y (#847) üzenetére


biggamer
veterán

Azt írtad, hogy vegyes tapasztalataid vannak, de csak a negatívumokat írtad le.
S a többi ???
Gondolom ilyen nincs.... :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#849) philoxenia válasza Snoop-y (#847) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Erre van egy jó kis sztorim, igaz nem velem esett meg, hanem egy ismerőssel.

Igazoltatás céljából megállították az illetőt, a társa vezetett.
Az első kérdés, -személyautó- hová mennek?
- Nem mindegy?
- Személyi igazolványokat kérem.
- Nincs.
- Hogyhogy nincs.
- Nem kell, nem kötelező.
- ??
- Útlevél van.
- Magyarok?
- Igen.
Az igazoltatás során odaadott útlevelek rendben voltak, tehát utána
semmi problémát nem találva otthagyták a rend éber őrét, aki az út
szélén azóta is keresi az állát.
Nekem szerencsére csak jó tapasztalataim vannak, udvarias, korrekt
rendőrökkel volt eddig dolgom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#850) S e t h válasza philoxenia (#849) üzenetére


S e t h
nagyúr

kőkemény tapírság

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.