Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Lejszi válasza finest (#1245) üzenetére


Lejszi
senior tag

oké ;)

(#1252) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

[link] :)

Oda mentem, ahol vagyok!

(#1255) lúzer válasza spyduck (#1254) üzenetére


lúzer
veterán

itt Mo-n??? :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1257) lúzer válasza spyduck (#1256) üzenetére


lúzer
veterán

ez olyan mint egy népmese, de legyen igaz

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1258) biggamer válasza spyduck (#1256) üzenetére


biggamer
veterán

Szerintem akkor már ezt rég megszellőztették volna azért, hogy ne menjen el az állomány negyede vagy nyugdíjba vagy más munkahelyet keresni. :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1260) szasanyi válasza spyduck (#1259) üzenetére


szasanyi
félisten

Hallottam, de rád emlékeztet... kacsa. ;] Gondold végig: mindenki tudja, hogy az ország gazdasági és politikai helyzete milyen (ebbe most ne merüljünk bele). Ennek tudatában - szted - mennyi az esély arra, hogy - komoly társadalmi feszültség kialakulásának lehetősége mellett - máról holnapra megdulpázzák a rendőrök fizetését? :U Esetleg bruttóban lehetne reális esélye, hogy ennél kevesebb senkinek se legyen, de az meg nem sokat ér. :P

(#1261) Lejszi


Lejszi
senior tag

na, itt mit csinalt a rendorseg? [link]

egy nagy semmmit!!!!!!!mert nem tudnak veluk mit kezdeni, ennyi....

(#1262) szasanyi válasza Lejszi (#1261) üzenetére


szasanyi
félisten

Olyan kérdést feszegetsz ironikusan, ezért mintegy felelőssé téve a rendőrséget, amivel magasabb szintű politikai vezetők, ombusman ( :D ) és senki más sem foglalkozik érdemben. Valóban, én sem hallottam arról, hogy hasonló esetekben hosszútávú, és hatékony intézkedések történnének - bár sztm nincs olyan tétlenség mint amire te utalsz -, de ez nem a rendőrség hibája. A rendőrség (rendőr) nem szimpátia, empáti vagy a lelkiismerete és egyéb abszolut szubjektív szempontok alapján végzi a munkáját, hanem törvényi felhatalmazás alapján, jogszabályi keretek között. Természetesen a rendőr is individum, ezért ezek a tényezők valamilyen formában jelen lehetnek, DE nem ez a meghatározó. Nem tudom, érted-e a lényeget...

(#1263) Lejszi válasza szasanyi (#1262) üzenetére


Lejszi
senior tag

Értem hogy mit akarsz ezzel mondani és azt kell, hogy mondjam, hogy ebben is van igazság. sajnos az ocsmány politikusok úgy mozgatnak bizonyos embereket mint a bábokat a bábszínházban :(
ez a szomoru teny, mert a cigányok nem fognak politikusokkal kötözködni, keményem megüthetnék a bokájukat, de úgy látszik a politikusoknak meg nem érdekük megvédeni saját fajtájukat.

Biztos jópár rendőr forr magában hogy nem tehet semmit, mert gyakorlatilag meg van kötve a kezük, de akkor is szégyenletes, hogy 2,5 órig tartott mire kijott a rendorseg...

ezzel kapcsolatban már nekem is volt hasonlo tapasztalatom, akkor az egyik jó barátom és a bnője szenvedett sérüléseket egy részeg sofőr miatt. Kb 1órát vártunk mire kijött a rendőr, ráadásul vmi civil ruhás ...ja és nem rendőr autóval hanem egy szintel vmi civil kocsival...

A kötsög megúszta felfüggesztettel és jogsi elvétellel.... :W

(#1264) biggamer válasza Lejszi (#1263) üzenetére


biggamer
veterán

És ezek, szerinted mit érdemelnének ? [link]

Később derült ki, hogy az egyik egy bazi nagy szöget is belevert a nő koponyájába egy baltával vagy mivel.
Ilyenekkel mit kellene csinálni szerinted ?

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1265) adalbert1 válasza biggamer (#1264) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem simán mehetne ilyen esetekben az életfogytiglan, vagy a halálbüntetés (kár hogy már eltörölték).

(#1266) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

az elmúlt héten összesen 18 ropit tettem a yard kezébe,
eccer egy lejárt zöldkártya, eccer meg 2 sör végett...:)
és egyik alkalommal sem szúrták ki a "fuck cops"
feliratú matricát a csomagtartón :D

-= No way back from Here =-

(#1267) szasanyi válasza Lejszi (#1263) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez sajnos nem egyedi probléma... mármint, hogy adott esetben sokat kell várni rendőr helyszínre érkezéséig. Valszeg nagyon sokaknak fogalmuk sincs, mennyi feladatot kell teljesítenie egy-egy járőrnek. Reklámozzák a 112 általános segélyhívót, ami ugye A rendőrségen csörög. Mobilról és vezetékes telefonról egyaránt a megyeszékhelyen (!), ugyanúgy mint a mobilról indított 107 segélyhívás. Mivel sok esetben nem közvetlenűl onnan intézkednek, hanem a területileg illetékes rendőrkapitányságról, ez azt jelenti, hogy a hívást / bejelentést továbbítani kell az esemény helyszíne szerint illetékes rendőrkapitányságra. Persze az információ továbbítása közben, az - bejelentés alapján - intézkedésre utatasításig az idő telik. Egyedűl a vezetékes telefonról indított 107 segélyhívás érkezik közvetlenűl a területileg illetékes rendőrkapitnyság ügyeletére, ez esétben ez az idő rövidül. Persze ez csak egy része a dolognak... ha a járőr(ök) intézkednek, a folyamatban lévő intézkedést BE KELL fejezni, mielőtt belekezdene a következőbe. Ennek ideje is változó, főleg ha sűgrősebb(nek látszó) eseményhez kell érkezni, DE ez is további késedelmet jelent(het). Az az optimális helyzet is ritkán fordul elő, hogy éppen a szomszéd utcában vannak, így tehát az érkezésig - távolság függvényében - tovább nő a varárakozási idő. A megkülönböztető fény-, és hangjelzést csak nagyon indokolt esetben, az arra alkalmaz jármű esetében, és a járművezető rendőr megfelelő képesítési megléte esetén lehet használni. Látható, hogy itt is három feltételnek kell egyszerre teljesűlnie csak ahhoz, hogy a használat lehetősége adott legyen! És még ehhez jön, hogy mennyire indokolt ennek használata, amit a bejelentés(ek) alapján nem minden esetben lehet 1értelműen eldönteni. DE hely, és forgalom függvényében ez sem minden esetben csökkenti lényegesen a kiérkezési időt, viszont jelentősen növeli egy esetleges közlekedési baleset bekövetkezésének esélyét.
És utoljára megemlíteném az egyik legfontosabb körülményt - bár a maga nemében mind fontos, hiszen a dolog összetett -, nevezetesen, hogy az adott időszakba hány küldhető rendőr és hány feladat volt egyszerre. Azt gondolom, hogy röviden de érthetően vázoltam azokat a körülményeket, valós élethelyzeteket, objektív problémákat amik - a legjobb felkészültség és hozzáállás esetén is - ahhoz vezetnek, hogy néha komoly várakozási időt kell elszenvedni a segítségre váró állampolgároknak a rendőrség helyszínre érkezéséig.
Sok esetben így is az a vélemény, hogy a rendőrség túl van fizetve, sokan vannak de nem elég hatékonyak. Utóbbival valamelyest egyetértek, mert az említett probléma miatt is lehet ilyen véleménye sok embernek. DE állítom, hogy ez 99%-ban NEM a rendőr miatt van, ha nem a rendszes és a körülmények nem teszik lehetővé a jobb, és gyorszabb szolgáltatás teljesítését. Persze a kihagyott 1%-ban előfordul(hat) más is, de hát a rendőr is emberből van, ő is lehet fáradt, túlterhelt, rossz passzban. Persze ez nem mentség, de azt gondolom ilyem mindenütt előfordul nem csak rendőrök esetében.
Egy utolsó megjegyzés: miért kell (szinte) minden anyagi káros balesethet rendőrt kérni? Ez időszakonként nagy leterheltséget okoz, és egy-egy esetben jelentős ideig tart az intézkedés befejezése, aminek hátrányáról az előzőekben tettem már említést.

(#1268) biggamer válasza adalbert1 (#1265) üzenetére


biggamer
veterán

Most is van életfogytiglan, ami nem azt jelenti, hogy haláláig bent fog rohadni.

Én azt csinálnám, ha valaki szándékosan gyilkol, akkor gyorsított eljárás, utána kivégzés.
Nem évtizedeken keresztül etetni, ruházni, eltartani őt, hanem kinyírni egyből.
És nem lenne akkor az, mint sok esetben, hogy a jó magaviselete miatt " x " év után szabadítják, hazamegy aztán megől még vagy 1-2 embert.
Kinában az adócsalókat nagyközönség elött, csoportosan végzik ki a főtéren. :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1269) adalbert1 válasza biggamer (#1268) üzenetére


adalbert1
veterán

Ja az életfogytiglant tudom, viszont most csak valami max. 25 év nem?
Én pl. a több évre elítélteket simán dolgoztatnám, úgy hogy legalább 0-ra jöjjön ki a fogvatartásuk költsége.

(#1270) szasanyi válasza [lAyCsI] (#1266) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem biztos... lehet, hogy csak toleránsak voltak, és nem szívták fel magukat (egyébként fölöslegesen)! Az első két eset jogos, ott nem volt mérlegelési lehetőségük. Nem tolerálhatták, hogy te feledékeny vagy, meg hogy épp az előtt volt kedved 2 sörhöz. :U

(#1271) biggamer válasza [lAyCsI] (#1266) üzenetére


biggamer
veterán

Ha egyszer kiszúrják, megtudod milyen lehet űzött vadként élni. :DDD
Gondolom, nem véletlenül tetted ki és nem is fog sírni itt a szád, ha úton útfélen b.sztatni fognak. ;]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1272) [lAyCsI] válasza szasanyi (#1270) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nem azért mondtam, mert bánnám a dolgot:)
tudom hogy mind2 esetben én voltam a "hibás",
és azt is tudom, hogy ők sem a fizetésükből élnek :U

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#1273) [lAyCsI] válasza biggamer (#1271) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

amúgy egyik haver pólokra nyomja,
szal gyakorlatilag sportmárka:D
és nem véletlenül raktam ki... egyáltalán nem
kedvelem őket... de az is igaz hogy találkoztam
halál normális és korrekt egyedekkel is

-= No way back from Here =-

(#1274) lúzer válasza [lAyCsI] (#1273) üzenetére


lúzer
veterán

azért nem normálisak!
zöldkártya oké még, de ittas vezetés??

azért valahol meg kéne húzni a határt

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1275) szasanyi válasza [lAyCsI] (#1272) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt nem értem... ez azt jelenti, hogy lenyúltak feljelentés helyett? :U

(#1276) lúzer válasza szasanyi (#1275) üzenetére


lúzer
veterán

számomra 1értelmű

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1277) biggamer válasza lúzer (#1276) üzenetére


biggamer
veterán

Ha zsebre bírságolták, akkor miért nem jelentette fel őket ?
Ha pedig belement, akkor miért kell utólag jártatni a pofáját ? :(((
Miért nem akkor mondta ott a helyszínen, hogy biztos úr, ne fogadja el a pénzem, inkább vegye el a jogsimat és jelentsen fel.

Ezeket az " egyedeket " utálom a legjobban.
A helyszínenen mézes mázos, meghunyászkodott , elesett kisfiú, utána meg Ő a Kemény Jani, a f.sza gyerek.

Az az egoista szöveg is amit elötte is irkált itt a feliratról meg a pólókról.
Attól is hányni tudnék.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1278) lúzer válasza biggamer (#1277) üzenetére


lúzer
veterán

hát az ittas vezetéssel én se dicsekednék, lehet hogy nem vagyok trendi, de ezzel dicsekedni nekem sok

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1279) szasanyi válasza lúzer (#1276) üzenetére


szasanyi
félisten

Azért nem 1értelmű, mert mai napság elenyésző - értsd majdnem 0 - az ilyen eset. Tekintettel arra, hogy mindenki tisztában van, hogy kp-val nem lehet rendezni semmit a rendőrrel, ha mégis az pedig köztörvényes bűncselekmény. Úgy hívják vesztegetés bűntett. 1et értek biggamerrel abban, hogy miért kínálta fel, vagy adott át pénzt a tisztességes, és törvényes eljárás helyett :F DE ha már megtette, lenne annyi esze, hogy ezt megtartja magának. Már ha így volt... :U
És félre értés ne essék: ha vki azt gondolná, hogy ez csak a rendőrt minősíti, akkor az nagyon téved. Sem erkölcsi, sem bűntetőjogi szempontól nem jobb az, aki ilyenbe belemegy! Így aztán ha feltételezzük a legrosszabbat, hogy nem ő ajánlotta fel, hanem mondjuk a rendőr kérte, akkor sem jobb a helyzet. Egy tisztességes, jogkövető - és felelősség teljes - állampolgár mindkét változatot visszautasítja, és vállalja a felelősséget! Az ittas vezetéssel és a gyorshajtással kapcsolatban pedig még ennél is szigorúbban kéne fellépni, mivel e kettő ok vezeti a baleseti okok listáját.
Ez a határozott véleményem, és ha mindenki ezen az állásponton lenne - akár rendőr, akár nem -, ilyen elő sem fordulhatna.

(#1280) Retro11 válasza szasanyi (#1275) üzenetére


Retro11
senior tag

Hallod?Pfff.... Na az ilyeneket nem kellene elnézni. Ez kell a magyarnak. Zéró tolerancia, míg az ilyenek agyáig(?) elnem jut a dolog.

Történt már 3sör miatt halálos baleset. Engem nem érdekel a de, stb.

Ezzel nem jártatta volna a po..számat.... Tényleg, van jogod itt ezzel felvágni, a kötsög elvette a pénzt. Pff...

szasanyi, Biggamer:Tökéletesen egyetértek veletek...

[ Szerkesztve ]

(#1281) [lAyCsI] válasza lúzer (#1274) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

mivel eltelt a 2 sör között és után jópár óra, gondolom valami minimál értéket mutatott ki a kütyüjük... gondolom ha ki sem tudtam volna szállni a verdából olyan merev részeg vagyok,
akkor nem úsztam volna meg ilyen könnyen...

-= No way back from Here =-

(#1282) [lAyCsI] válasza szasanyi (#1275) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nem nyúltak le,
én ajánlottam a helyszíni kompenzációt:)

-= No way back from Here =-

(#1283) [lAyCsI] válasza biggamer (#1277) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

akkor nagyon félreértettél haver,
a véleményedet meg leírhatod kúltúráltan, vagy tartsd meg magadnak ;)

-= No way back from Here =-

(#1284) [lAyCsI] válasza lúzer (#1278) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ki dicsekedett :F

-= No way back from Here =-

(#1285) [lAyCsI] válasza szasanyi (#1279) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ez mind szép és jó amit leírtál...
hány éves is vagy?

-= No way back from Here =-

(#1286) szasanyi válasza [lAyCsI] (#1285) üzenetére


szasanyi
félisten

Lassan 40... de ez miért is fontos?

(#1287) [lAyCsI] válasza szasanyi (#1286) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

csak kíváncsi voltam, ennyi...

-= No way back from Here =-

(#1288) szasanyi válasza [lAyCsI] (#1287) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. És te? Én is kíváncsi vagyok. ;)

(#1289) [lAyCsI] válasza szasanyi (#1288) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

én lassan 31:)

-= No way back from Here =-

(#1290) biggamer válasza [lAyCsI] (#1283) üzenetére


biggamer
veterán

Nem vagyok a haverod és őszintén megmondva nem is lennék az. :(((

Elöttem már ekkor leszerepeltél :

" ... de az is igaz hogy találkoztam
halál normális és korrekt egyedekkel is "

" egyedekkel " , mintha nem is emberekről, hanem állatokról beszélnél.
Úgy beszélsz, mintha te lennél a teremtés koronája.
/ direkt írtam a " te " szót kisbetűvel ... /

Azt írtad, hogy " az elmúlt héten összesen 18 ropit tettem a yard kezébe,
eccer egy lejárt zöldkártya, eccer meg 2 sör végett... "

Az a baj, hogy ittas vezetésnél egyből ugrik a jogsid is a helyszínen.
Viszont " te " nem írtad, hogy azt is elvették.
Akkor hogy is van ez ? :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1291) seagat


seagat
újonc

Nem értek vmit de nagyon!

Én normálisan szoktam vezetni, és nap mint nap látom, hogy 50nel megyek és mindenki leelőz, mennek jó 60-70et is a városban. Senki nem marad mögöttem és én se értem még utolj senkit nagyon. Tehát 99% -tól gyorshajtás miatt el lehet venni a jogosítványt, de min. jól megbüntetni. A város kívül is ua a helyzet. És akkor sírnak hogy a gyorshajtás a legfőbb oka a balesetnek, de miért nem csinálnak a zsaru semmit? Nem látom, hogy ott állnának minden főbb uton mindennap, és szednének be maguknak a sok pénz...

(#1292) biggamer válasza seagat (#1291) üzenetére


biggamer
veterán

Nincs annyi rendőr, hogy minden főbb úton legyenek, közbe menjenek a családi balhéhoz, a bombariadóhoz, a talált bombához biztosítani, a balesetekhez, a balhézó részegekhez a kocsmába, közben átkisérni a zsiványokat a börtönből kihallgatásra a kapságra és onnan vissza.
És még közben eltünt személyt keresni, meg a bankokhoz rohanni téves riasztás miatt és még sorolhatnám egész nap.

" Nem látom, hogy ott állnának minden főbb uton mindennap, és szednének be maguknak a sok pénz... "

Tudtommal nem maguknak szedik, hanem az önkormányzatnak, a Rendőrség nem is kap belőle.

Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy a sebességmérő műszert nem kezelheti mindenki, csak akit elküldtek tanfolyamra a kezeléséből és vizsgázás után kapott róla papírt.
Tehát ha 10 járőrből csak egynek van vizsgája a kezelésből, akkor csak olyankor van kint a trafi, amikor ő szolgálatba van.
Ilyen egyszerű. :)

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1293) [lAyCsI] válasza biggamer (#1290) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

akkor ez kölcsönös:)

és mivel te sem vagy nekem szimpátise be is fejeztem a veled való bájcsevelyt...

peace:)

-= No way back from Here =-

(#1294) szasanyi válasza biggamer (#1292) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez a probélafelvetés gumicsont... féligazság, amire hiába válaszolsz, a legtöbben úgy sem fogják elfogadni. De nem kell ezért senkit hibáztatni, honnan tudnák ők azokat a részletekek amit már említettünk. És még mennyit nem... :W

(#1296) Tapsi válasza [lAyCsI] (#1266) üzenetére


Tapsi
addikt

Erre aztán büszke lehetsz. :(((

(#1298) orkester


orkester
senior tag

Sziasztok!
Van itt esetleg valaki, aki rendőr és csalási ügyben válthatnánk pár szót? Ha igen, kérem írjon privátban. :R

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1300) orkester válasza spyduck (#1299) üzenetére


orkester
senior tag

Ok, csak mielőtt a rendőrségre megyek, gondoltam megkérdeznék 1-2 dolgot.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.