Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9251) siti válasza Kolty (#9243) üzenetére


siti
senior tag

Lehet vele menni.
van rá kohem rendelet meg előírások (fék, fényvisszaverők, piros-fehér csíkos tábla a póton, háromszög fényvisszaverő a póton, este világítás, stb)
biztosítást nem tudsz rá kötni, mert nem smkp, azt hiába kötöd meg, baj esetén elhajtanak.
Kisvárosban használom, rendőrrel még nem találkoztam, de van vagy 3 kistraki itt a környéken.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#9252) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Elektromos rásegítésű kerékpárra vonatkozó szabályok hatályáról , ill. elbírálásáról valami tapasztalat?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9253) Macka válasza Pxs (#9232) üzenetére


Macka
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#9254) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok,
Van a csoportban közlekedési rendőr, aki leelenőrizne nekem egy okmányomat?

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9255) Debilon válasza -Maci- (#9254) üzenetére


Debilon
addikt

miért is tenne ilyet?

a te okmányod, csak tudod, hogy mi van vele, amúgy meg okmányiroda segít benne biztosan

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9256) -Maci- válasza Debilon (#9255) üzenetére


-Maci-
őstag

"miért is tenne ilyet?"

Mondjuk mert megkérem rá.

"a te okmányod, csak tudod, hogy mi van vele"

Ha tudnám, nyilván nem kérdezném.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9257) Debilon válasza -Maci- (#9256) üzenetére


Debilon
addikt

őszintén szólva szerintem bolond lenne bárki is megtenni, bár mindig van aki bevállalja
aztán ha szar kerül a palacsintába akkor meg van a pislogás

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9258) -Maci- válasza Debilon (#9257) üzenetére


-Maci-
őstag

Miért? Én csak annyit szeretnék tudni, hogy mit látna a jogsimban, ha éppen igazoltatna engem?! Semmi illegális nincs ebben.

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9259) Debilon válasza -Maci- (#9258) üzenetére


Debilon
addikt

de, van
nem lehet csak úgy lekéregetni, mert valaki megkér rá.. ebbe már többen belebuktak

menj be az okmányirodába és ott megmondják

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9260) Vertigo18 válasza -Maci- (#9258) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azt kéri le a rendőr, akivel éppen intézkedik. Ez egy nyilvántartásba kerül, hogy éppen hol, mikor, ki, mit intézkedett vele.

Egy ismerősöm anno lekérte a belügyminisztert... Nem ma történt. 10 perc múlva csörgött a telefon, 1 óra múlva már állt a főnöknél, egy héten belül fenyítve volt.

Nem egy kollega kéregetett le anno jó csajokat rendszám alapján, ezek már mind megszűntek, mert mindent rögzít a rendszer.

És TILOS!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9261) -Maci- válasza Vertigo18 (#9260) üzenetére


-Maci-
őstag

Na basszus. Ezt nem tudtam.:((
Köszönöm szépen.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9262) LuckyL válasza -Maci- (#9261) üzenetére


LuckyL
őstag

Nem az a gondz hogy le kellett volna eltiltas miatt, de hasznalnad? :)
Ha igen, akkor szerintem latni fogjak igazoltataskor

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9263) Vertigo18 válasza -Maci- (#9261) üzenetére


Vertigo18
addikt

Viszont annyian próbáltak itt neked segíteni azzal, hogy elárulták, ez nem legális, hogy most már te is elárulhatnád, miért szeretted volna!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9264) -Maci- válasza Vertigo18 (#9263) üzenetére


-Maci-
őstag

Végülis nem titok.
Egészségügyi okoból nem vezethetek 1 évig. Ezt mondták, de nem kaptam semmiféle hivatalos értesítőt, semmit. Vártam volna legalább egy papírt, hogy mettől meddig nem.
Arra lettem volna kíváncsi, hogy pl. egy rendőr ebből lát e valamit?! Szóval, hogy gyakorlaitlag is felfüggesztették a jogsimat?
Ennyit szerettem volna megtudni.

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9265) szemesi69 válasza -Maci- (#9264) üzenetére


szemesi69
addikt

Ügyfélkapud van? Itt minden orvosi dokumentumot megnézhetsz [link]
Érdekesnek tartom, aki egészségügyi indokkal korlátozott, nem adott róla semmit írásban.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#9266) -Maci- válasza szemesi69 (#9265) üzenetére


-Maci-
őstag

Na ezt sem tudtam. :U
Arra gondolsz, ami az "eprofil" fűön van? Ugye jól nézem?
Ott semmi nincs az eltiltásról. Orvosi események vannak kilistázva, de mindegyik tavalyi, semmi közük a mostani esethez.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9267) szemesi69 válasza -Maci- (#9266) üzenetére


szemesi69
addikt

Ha beléptél, van olyan hogy esemény katalógus, alatta dokumentumok is, ha bármilyen orvosnál jártál, oda feltöltik, csak az orvosi dokumentumokat láthatod. Még ha telefonon beszélek a házi orvossal, az is be van rögzítve, mintha személyesen ott jártam volna.
Mikori ügy? Mindennek van átfutási ideje, ha eltilnanak, azt megküldik a megfelelő helyre, amiről határozatot is illene kapnod.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#9268) -Maci- válasza szemesi69 (#9267) üzenetére


-Maci-
őstag

Itt sem találtam semmit. Idén májusi a történet.
Voltam pár vizsgálaton, az utolsó esemény volt, hogy érvénytelenítették a jogsim.
A vizsgálatok szépen ott vannak, ahol írtad. De az utolsó, az eltiltásról nincs semmi.
Annyit találtam közben, hogy mégis adtak egy lapot, amin rajta van, hogy alkalmatlan vagyok a vezetésre. Ezt el is felejtettem.
Most akkor hogy van ez? Elfelejtették volna bevinni a rendszerbe? :F
Vajon a rendőr mit látna, ha meg nézné a jogsim? Azt ami az ESZT-ben van? :F

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9269) szemesi69 válasza -Maci- (#9268) üzenetére


szemesi69
addikt

A rendőr azt fogja látni, ami bekerül az országos rendszerbe, az eszt-ben lévőt nem látja a rendőr. 2008 óta nem vagyok aktív, így fogalmam sincs, hogy most miként működik. De ha bemész egy okmány irodába, ott biztos megtudják mondani, mi van bejegyezve, másként nem tudod meg.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#9270) -Maci- válasza szemesi69 (#9269) üzenetére


-Maci-
őstag

Értem.
Köszönöm szépen. :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9271) Winnie The P válasza -Maci- (#9264) üzenetére


Winnie The P
őstag

Üdv!

Én nem forszíroznám. Ha az orvos eltíltott valamiért akkor annak oka van (még ha bizonyos időre is). Egy kicsit gondolj bele, ha ennek ellenére beülsz a volán mögé és ne adj isten történik valami megéri-e? Nem csak saját magad hanem a többieket is veszélyezteted. Nyilván te tisztában vagy azzal, hogy milyen ok miatt korlátozott az orvos. A döntés a tied!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9272) -Maci- válasza Winnie The P (#9271) üzenetére


-Maci-
őstag

Értem, ezt mondták Ők is.
De én úgy gondolom, hogy bárki bármikor rosszul lehet a kocsiban. Hirtelen megáll a szíve. Elfelejti bevenni a gyógyszerét és rosszul lesz. stb. Számtalan egészségügyi okból lehet baleset. Akkor ne üljön kocsiba senki! Sőt, maradjon otthon tv-t nézni mindenki, akkor nem lesznek balesetek.
Arról pedig ne is beszéljünk hányan vezetnek (vezethetnek) életveszéjes módon, ezt mindenki tudja.
De persze betartom a tilalmat a véleményem ellenére. Már bő 2 hónapja nem vezettem. Azért érdekel mégis, hogy ténylegesen felfüggesztették e, mert ha bármi nagy baj van, tudok e menni?!Vagyis hogy ha nagyobb gond adódik, egy pillanatig sem fogok ezen morfondírozni, azonnal megyek.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9273) Pocee válasza -Maci- (#9272) üzenetére


Pocee
senior tag

Máskor úgy írd be: haverom kérdi :D

Mr.Brightside

(#9274) Winnie The P válasza -Maci- (#9272) üzenetére


Winnie The P
őstag

Tisztában vagyok az általad leírtakkal! Sőt, egy két dologban egyet is értek veled.
De mint volt egyenruhás csak azt írhatom neked, hogy abból még nem volt baj, ha valaki jogkövető magatartást tanúsít.
Esetleg a családban valaki más nem tud elvinni? Nem tudom nilyen helyen élsz, még a tömegközlekedés is szóba jöhet.
Remélem nem lesz problémád! Jó egészséget neked!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9275) Pocee válasza Winnie The P (#9274) üzenetére


Pocee
senior tag

Sokszor volt már baj ...ezt így ne jelentsd ki

Mr.Brightside

(#9276) -Maci- válasza Winnie The P (#9274) üzenetére


-Maci-
őstag

Remélem nem lesz problémád! Jó egészséget neked!

Köszönöm szépen! A segítséget is. :R :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9277) #72806656


#72806656
törölt tag

Udv!
Testverem hazakoltozott angliabol. Kint jogositvanyon lakcim fel van tuntentve, ezert kicserelte angolra napi eletet megkonnyiteni. Vezetni nem vezetett. Az elmult ket evben sem, miota itthon van. Most munkahely miatt szuksege lenne ra. Brexit miatt csak pesti ugyintezes. Viszont nem talalja, elveszett koltozeskor. Mit lehet tenni? Koszonom

(#9278) -NOKIA- válasza #72806656 (#9277) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Kormányablak, új jogsi elvesztés miatt.

(#9279) Vertigo18 válasza #72806656 (#9277) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nincs nagyon köze hozzá a Rendőrségnek...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9280) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

R.I.P. :(

Lassan nálunk is be kellene vezetni a járőrök felszerelésébe a védelmi ruházat elemeit.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9281) daneel_hu válasza philoxenia (#9280) üzenetére


daneel_hu
addikt

RIP. :(

Érthetetlen, hogy hogyan tudott 3 rendőrt megszúrni, ráadásul intézkedés közben.
Szerintem USA-ban lelőtték volna hamarabb.
Persze nem biztos, hogy nem így oktatják a magyar rendőröket, viszont akkor van mit átgondolni.

(#9282) philoxenia válasza daneel_hu (#9281) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Testre rendkívül gyorsan és sokat lehet szúrni. A mellényt intézkedéskor már kötelezővé tenném, a testkamerát szintén.
A múltkori támadás is azt mutatta, hogy ez az ország, már nem az ami régen. Persze a kiképzésről nem sokat tudok, de lehet ott sincs minden aktualizálva. Ráadásul pár éve, mikor a fiam pályaválasztás előtt állt, nézegettem a felvételi feltételeket, egy jó futással bekerülhettél ötven kilósan és hülyén is.
Az állomány minőségét a mostani fizetésemelések már nem javítják, a tekintélyt pedig a törvényi feltételek inkább rontják, mint javítják, de nem mennék el politikai irányba. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9283) Debilon válasza daneel_hu (#9281) üzenetére


Debilon
addikt

késes emberrel szemben, aki tudja is hogy mit csinál kis távolságban esélyed sincs semmire, 3 embernek sem

USA vagy nem USA ott is hasonló lett volna a vége

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9284) philoxenia válasza Debilon (#9283) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Teasert nem földön ülő tiltakozó ellen kell használni, hanem ilyenkor. Hárman egyszerre hogyan kerülhettek kartávolságra? Kiképzésbeli problémákra gyanakszom.
Több amerikai krimit kéne nézetni az állománnyal. A "látni akarom a kezét!" felszólítás azért nem véletlen ott...

[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9285) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Régebbi ügyek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9286) daneel_hu válasza Debilon (#9283) üzenetére


daneel_hu
addikt

"késes emberrel szemben, aki tudja is hogy mit csinál kis távolságban esélyed sincs semmire, 3 embernek sem
USA vagy nem USA ott is hasonló lett volna a vége"

Késes embernek.
A rendőröknél pisztoly van.

Nem a rendőröket kritizálom, hanem az intézkedést. Ha a kiképzés szerint jártak el, akkor gond van a kiképzéssel. Egy késes embernek nem szabadna esélyt adni (akkor sem ha nem tudod mi van nála), ha pisztoly van nálad.

(#9287) Debilon válasza daneel_hu (#9286) üzenetére


Debilon
addikt

ok

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9288) LuckyL válasza daneel_hu (#9286) üzenetére


LuckyL
őstag

ha jól értettem birkóztak vele, gyakorlatilag hárman dulakodtak vele próbálták megbilincselni, mikor váratlanul elővette a kést
érdemes megnézned a témában youtube videokat, olyan gyorsan össze tud szurkálni (akár mint látjuk 3 embert is), hogy mire észreveszed mi történik már 8-10 alkalommal is szúrt
és ha jó éles a kés plusz rossz helyre is megy, akkor nagy erő sem kell hozzá
nem morbid példa akar lenni, hanem tény hogy kb annyi mint egy disznót egy megszúrni a nyakán, ha láttál már ilyet tudod hogy egyáltalán nem kell nagy erő egy éles késsel

szerintem itt azt lehetett volna, hogy amikor észreveszik a kést, azonnal közelről belelőni az egész tárat, de gyanítom erre nem érezték magukat felhatalmazva

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9289) daneel_hu válasza LuckyL (#9288) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem vagyok expert a témában de figyelembe véve, hogy ki is volt az illető - tehát tudták kihez mennek ki - eleve nem nagyon kellett volna eljutni dulakodásig.
Túl nagy az optimizmus - szerintem.

(#9290) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Olvasok ma Clément Bouly megöléséről.
Az elkövető viselkedése is igen fura és kissé sem megszokott még itt sem nálunk a balkánon, ahol parkolási vitából is emberölés kerekedik (borász esete).
Viszont az még furább, hogy az elkövetőt mindössze 6 óra alatt elfogták. Ez hogyan lehetséges?
Illetve mekkora szabadságvesztéssel bübtethető az emberőlés? Ha 5-15 év,miért csak 10 évet kap ebben az esetben az elkövető?

Más: ha van egy ismerősöm, azt meg lehet tudni, hogy melyik börtönbe van? Csak azt tudom biztosan, hogy ott van.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#9291) LuckyL válasza gordonfreemN (#9290) üzenetére


LuckyL
őstag

az 5-15 nek 10 a középmértéke, ha nincs minősítő körülmény, akkor reális

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9292) gordonfreemN válasza LuckyL (#9291) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi, számtanilag reális, az más kérdés, hogy 7év alatt eléggé meggondolja-e tetteit. A többi kérdés mellé mégegy eszembe jutott: mi lett a 2019. Februári vittulás kertész utcai verekedőkkel? A Horváth Mihályt le is ültették, de hogy mennyire és mi van a másikkal, arról semmi hír. Hatha tudtok valamit.

Amúgy hogy a vérbe lehet az, hogy ketten így szétkaszaboltak 20 random embert? Mindenki csak állt és várta a pofonokat, hogy egyiket se baxták fejbe legalább egy kerékkulccsal?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#9293) donbig válasza gordonfreemN (#9292) üzenetére


donbig
tag

A másik dögöt kapták el előbb, a kedves kis családja balhézott a bíróság előtt. Horváth nincs fent a körözési listán, vélhetően megvan, de az ítélet passz...

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#9294) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Üdv, az szabályos hogy a penny parkolóban rám tesz egy ötezres bírságot (parkolási díjat) mikulás csomagban egy biztonsági őr :F
Hogy fogja ezt behajtani? Beperel? Feljelent? :U

(#9295) LuckyL válasza -NOKIA- (#9294) üzenetére


LuckyL
őstag

alapvetően beperelhet polgári perben, igen
fogalmam sincs hogy zajlana le a gyakorlatban a bizonyítás, de ha van kamerafelvétel mikor hajtottál be és a bent töltött idő túllépte az üzletszabályzatban meghatározottat, akkor akár lehet is keresnivalójuk
kellene jogesetet keresni, hogy a gyakorlatban vannak-e ilyen perek, vagy csak ijesztgetnek hogy ne ott tárold az autódat
ugyebár a parkolási társaságoknak illetékmentességük van a perekben és futószalagon indítják is őket, de a pennynek biztos hogy többe kerülne a per megindítása mint az 5 ezer ft, és ha nem százával indítják akkor az ügyvédi költség sem érné meg...nem tudom tényleg perelnek-e

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9296) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

"Januárban több tízezer rendvédelmi dolgozó fizetése nő, köztük rendőröké, tűzoltóké is.
A bruttó 79500 forintos emelés több mint 56 ezer dolgozót érint, és 60 milliárd forintot különítettek el rá a költségvetésből."

(#9297) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#9296) üzenetére


Vertigo18
addikt

Átlag...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9298) eagleberg


eagleberg
tag

Ma voltam vallomástételen a helyi rendőrségen (Szeged). Ott a kihallgatás elején azt mondták, hogy az új okmányokat 3 napon belül be kell jelentenem náluk. Én kaptam tavaly novemberben új személyi igazolványt. Ennek a változását hogyan kell bejelenteni a rendőrség felé? Kerestem a neten de sehol nem találok erre vonatkozó leírást. E-papir-on esetleg be lehet ezt jelenteni?

(#9299) Debilon válasza eagleberg (#9298) üzenetére


Debilon
addikt

rendőrség felé sehogy sem kell bejelentened (eddig sem kellett)

nem arra gondolt, aki ezt mondta (bár annak sem lenne értelme), hogy már korábban (november előtt) rögzítették az adataidat, és amiatt?

azért nem értem, mert a nyilvántartóból az aktuális okmány számát le tudja kérni

ne foglalkozz vele

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9300) eagleberg válasza Debilon (#9299) üzenetére


eagleberg
tag

Akkor jó, köszönöm! Amúgy is annyi helyre kell még bejelentenem, legalább eggyel kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#9301) Vertigo18 válasza eagleberg (#9300) üzenetére


Vertigo18
addikt

Már eleve két dolgot nem értek... Kinek kellene ilyenkor bejelentened (mármint melyik Osztályra)? Egyszerűen odaadod a számát a biztonsági őrnek? :D

A másik, ami nem tiszta, hogy mi okból kellene bejelenteni?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.