Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) tucsok. válasza LuckyL (#9000) üzenetére


tucsok.
senior tag

inkább nem....

Vertigo18: mi a határon kimegyünk és az rosszabb mint az utca hiszen tudod illetve tudtad. A tanárokkal összehasonlítva sok a különbség.

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#9002) Vertigo18 válasza tucsok. (#8999) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mit kellene ezen kifejtenem? Egy pályakezdő tanár ugyanannyit tanult, mint egy pályakezdő tiszt. És most nézd meg a bérkülönbséget.

De, ha így folytatják, eljutunk majd odáig, hogy a sok-sok tanulásukkal majd nekik kell kimenni utcára, mert nem lesz járőr.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9003) Narxis válasza LuckyL (#9000) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Rendőr haver tavaly szerelt le, mondta, hogy ha már 3-an mennek az utcán abból tuti csak 1 intézkedhet, de optikailag :D jobban néz ki, hogy ugyanabban a ruhában vannak és 3-an vagy még többen vannak egy csapatban.

Thanos was right.

(#9004) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

No, egy fővel megint kevesebben lettek a testületnél. A fiam 10 év szolgálat után szerelt le (tisztként) és szakácsnak ment el. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9005) Debilon válasza Sanyabá (#9004) üzenetére


Debilon
addikt

Jó döntés 😎

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9006) -NOKIA- válasza Sanyabá (#9004) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Köszönjük az eddigi szolgálatait és sok sikert kívánunk neki a civil életben! :K

(#9007) Sanyabá válasza -NOKIA- (#9006) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönjük! Nehéz szívvel , de lapos pénztárcával tette ezt. :U

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9008) Vertigo18 válasza Sanyabá (#9004) üzenetére


Vertigo18
addikt

Remélem az év végi juttatást még megvárta! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9009) Sanyabá válasza Vertigo18 (#9008) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Persze, meg is kapta , hisz végig dolgozta az évet.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9010) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Van egy kérdésem, hátha valaki itt tud tanácsot adni.

A helyzet az, hogy ismerősömék kb 2 hete hatalmas zajra lettek figyelmesek az albérletük környékén éjfélkor. Picit később kinézett a srác az erkélyről, és látta, hogy kb 100 méterre valaki fut az után, cipel valamit a kezében.
Kiderült, hogy az a személy bedobta az albérlet alatti üzlet kirakatát és ellopott valamit. De 100 méterről nem sokat lehetett kivenni a tettesből, pláne háttal, annyit maximum, hogy valószínűleg fiatalabb nő volt.
Ismerősöm ekkor jófejségből / állampolgári kötelességből felhívta a rendőrséget, (ha már az utcán levő bámészkodó emberek nem tettek semmit) akik telefonon kikérdeztek mindent a bűntényről. Majd a kiérkező rendőrök fél óra múlva ismét felvettek mindent a jegyzőkönyvbe személyesen.
Majd 2 óra múlva érkezett valami nyomozó, aki ismét kérdezett pár dolgot, így hajnali 2 után, de nyilván az ismerősöm több infót nem tudott adni.

A probléma ott kezdődik, hogy ez volt haverom utolsó előtti napja az albérletben, mert 1 héttel később már Svédországban kezdett dolgozni. Ma meg kapott egy értesítést, hogy tanúskodnia kell az ügyben, pénteken.

Mit tehet ilyenkor? Ezért most utazzon haza, ha tényleg alig látott valamit, és azt is már háromszor elmondta? Miért kell "megszívatni" azt, aki betelefonált a rendőrségre?

(#9011) LuckyL válasza dangerzone (#9010) üzenetére


LuckyL
őstag

hívja fel az előadót, hátha talál valamiylen megoldást

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9012) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

A következő témában szeretnék tanácsot kérni.

Vásároltam egy személygépjárművet, magánszemélytől. Az átvizsgálásnál kiderült, hogy amíg az eladó tulajdonában volt a jármű, kiszedték, (ki ablakolták) a katalizátort.
Felvettem a kapcsolatot az eladóval, mivel ez kimeríti a hibás teljesítés fogalmát, de sajnos úgy néz ki, hogy nem jutunk közös nevezőre. Elkezdtem gyűjteni az anyagot egy esetleges polgári perhez és az igazságügyi szakértő azt tanácsolta, hogy tegyek feljelentést az eladó ellen, mivel a katalizátor eltávolítása jogszabály ellenes.

Ha megteszem a feljelentést, a nyomozati szakaszban használhatom tovább a gépjárművet? ( Munkába járáshoz kell).
Valamint, mivel el lett távolítva a katalizátor, hiába érvényes a forgalmi engedély, túllépi a jármű a környezetvédelmi határértéket. Itt szintén az előző kérdés lép életbe, használhatom tovább a gépjárművet?

Előre is köszönöm!

(#9013) LuckyL válasza Oposzumtoszó (#9012) üzenetére


LuckyL
őstag

hát lehet hogy sikerül elérned, hogy kivonják a forgalomból az autót, ha sokáig intézkedsz :)
a katalizátor pedig, nem tudom miylen márka, de nem szokott annyira drága lenni egy utángyártott, nekünk 1.6 benzin audinál kell majd cserélni nemsokára, azthiszem 50 ezer ft ot mondott a szerviz kb.
jobban járnál ha lenyelnéd a békát és kicseréltetnéd (egyébként simán lehetséges hogy katalizátor nélkül is leműszakizik, a határértékeket hozhatja anélkül is) mert a végén nagyobb kárt csinálsz magadnak

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9014) Oposzumtoszó válasza LuckyL (#9013) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Az én esetemben 100 ezer a legolcsóbb, plusz munkadíj. (Leömlővel együtt kell cserélni).
Egyenlőre felszólító levelet küldtünk az eladónak, ugyanis ez kimeríti a hibás teljesítés fogalmát. Várjuk a választ.

(#9015) LuckyL válasza Oposzumtoszó (#9014) üzenetére


LuckyL
őstag

mennyi km-t futott és mennyi idős ez az autó?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9016) Oposzumtoszó válasza LuckyL (#9015) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

1998-as, 246000 km. A jogszabály és az ügyvéd szerint él rá az 1 év szavatosság. Az adás-vételiben sincs semmi külön bejegyezve, ami kizárná.

(#9017) LuckyL válasza Oposzumtoszó (#9016) üzenetére


LuckyL
őstag

az oké, hogy elméletileg van szavatosság, de azért egy 22 éves autónál megpróbálni az előző tulajra verni egy új katalizátor árát :)
optimista hozáállás a joghoz, és akkor még nagyon finoman fogalmaztam
a vételárat nem írtad, de gondolom pár százezer ft lehetett (ha nem, javíts ki)
azt gondold végig jogi szempontból, hogy mi az elvárható egy iylen korú autótól...és hát az hogy ezt azt javítani, cserélni kell, adott esetben a vételár többszörösét kell rákölteni, teljesen normálisnak mondható
persze én nem lebeszélni akarlak, csak arra próbállak rávezetni, hogy óvatosan az ügyvédi költséggel, perköltséggel, mert jó eséllyel kútba dobálod amit erre költessz
sok sikert az ügyhöz! (irónia és rosszindulat nélkül írom)

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9018) szemesi69 válasza Oposzumtoszó (#9016) üzenetére


szemesi69
addikt

Az eladó, mondhatja azt is, hogy nem tudott róla, 98-s autónak volt már pár gazdája, mindegyik mondhatja, hogy így vette, nem tudtak róla, szóval ha kicsit is rafkós az eladó, soha nem tudod rá bizonyítani, viszont kidobtál egy valag pénzt.
Itt egy példa, nem katalizátor, sokkal drágább ügy [link]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#9019) Oposzumtoszó válasza szemesi69 (#9018) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Az a legnagyobb probléma a katalizátorral, hogy ki lett barbár módon szedve az autoból, nem az, hogy elhasználódott.
Mivel a volt tulajnál sikeresen vizsgázott az autó, tudott róla.

(#9020) szemesi69 válasza Oposzumtoszó (#9019) üzenetére


szemesi69
addikt

Az, hogy nála vizsgázott nem jelent semmit, láttunk már friss műszakis szétrohadt autót, erről ennyit, mint hogy már említettem, ha kicsit rafkós nem mész vele semmire, perelhetsz, szíved joga, nem foglak le beszélni róla, sok sikert hozzá.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#9021) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm a tanácsokat mindkettőtöknek!
Én sem látok sok esélyt a dologra, de megpróbáltam felvenni vele a kapcsolatot.

(#9022) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Sokan meg direkt kiszedik, h ne kelljen bajlódni vele. + Költeni rá, szervizelni, bla bla. És még + lóerőhöz is jutnak egy kis + diaggal.
Nem csak külföldön büntetik, ahol HA katalizátoros, nem lehet kiszedve belőle?
Ha már a vizsgán is "átment"... :F

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#9023) -NOKIA- válasza Oposzumtoszó (#9021) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szia!
Őket kérdezd meg, hátha tudnak segíteni, sz.tem náluk nem fog 100ezerbe kerülni.
Nekem anno 50-ért csináltak katalizátor hibát 2004es cordobán. A gyári 250lett volna.
[link]

(#9024) Oposzumtoszó válasza -NOKIA- (#9023) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Szia!

Köszönöm a tippet! :R

(#9025) Agyasima válasza Oposzumtoszó (#9024) üzenetére


Agyasima
senior tag

A dolog polgári része simán megáll. Egy elhasználódott katalizátor teljesen más lenne, de itt nem arról van szó. Ez egy szándékosan eltávolított katalizátor. Ezt simán rá lehet verni, mint "szavatossági igényt", ha az adásvételiben nincs ezzel ellentétes pont.

Amúgy ő mit állít a dologról: mert ha tudott róla, esetleg bármilyen egyéb bizonyíték van rá, hogy ő csinál(tat)ta, akkor az már túlmutat a polgári vonalon is.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#9026) Oposzumtoszó válasza Agyasima (#9025) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Szia!

A katalizátor ügyében nem nyilatkozott. Ajánlott tértivevényes levélben tájékoztattam, a gányolás nyomáról fényképet is csatoltam mellé.
Átvételtől számitott 15 napot adtam neki, hogy vegye fel velem a kapcsolatot. Még várok.

(#9027) LuckyL válasza Oposzumtoszó (#9026) üzenetére


LuckyL
őstag

arra figyelj hogy feljelentéssel ne fenyegetőzz
vagy csináld vagy ne
de ha elkezded zsarolni vele az btk-ba ütközhet

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9028) Oposzumtoszó válasza LuckyL (#9027) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Ez csak természetes. A levél hangviteléből egyértelműen kivehető, hogy békés úton szeretném megoldani a dolgot. Arról viszont tájékoztattam az eladót, hogy egy esetleges jogi eljárástól sem riadok vissza, ha a helyzet úgy kívánja.

(#9029) Agyasima


Agyasima
senior tag

Kérném a topicba járó rendőrök véleményét a lentiekkel kapcsolatban.

Tanúskodnom kellett egy bűncselekményben (netes csaló), aminek az elkövetője jópár megyével odébb van. A tanúvallomást meg is tettem a helyi rendőrkapitányságon személyesen. Gondoltam, ezzel meg is van oldva a dolog, de legalábbis nem lesz vele több teendőm, elküldik a vallomásomat a megfelelő helyre. Most kaptam egy levelet, hogy tegyek valloást levélben újra, ugyanarról. Mekkora esélyem van arra, hogy megtalálom/utólérem az illetékes nyomozót és rá is tudom venni, hogy inkább keresse meg a már megtett vallomásomat? Ha rá tudom venni, mi a módja annak, hogy a kiküldött levelet "semmissé tegyék"? Illetve én hogy bizonyosodok meg arról, hogy ez megtörtént?

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#9030) Lauda


Lauda
félisten

Szerintem sok jelentkező nem lesz. :W :Y

(#9031) Debilon


Debilon
addikt

gondolom egymást fogják majd lökdösni :D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9032) BÁ Nutrition válasza Debilon (#9031) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Legalabb kevesebb aldozata lesz a cegnek.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#9033) S e t h válasza Lauda (#9030) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az egyre nagyobb méreteket öltő munkanélküliség miatt azért ez nem egyértelmű.
Állítólag- egyes oldalakon megjelent hírek alapján - az osztrák határközeli bv. intézetben elkezdték elég gyorsan feltölteni az állományt.
Na vajon miért?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#9034) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Van arról valakinek esetleg információja, hogy mit szólnak a rend őrei ahhoz, ha két, nem egy háztartásban élőt találnak együtt úgy, hogy épp sört fogyasztanak? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#9035) Vertigo18 válasza jolti05 (#9034) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jelen pillanatban nincsen kijárási korlátozás,hacsak nem Pestről beszélünk...

Tartsák be a másfél métert, ennyi.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9036) LuckyL válasza jolti05 (#9034) üzenetére


LuckyL
őstag

semmit, lehet nyugodtan, akár kocsma kerthelyiségben is
társaságon belül nem érdekes a 1.5 méter sem

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9037) jolti05


jolti05
őstag

Vertigo18: Természetesen Budapest a helyszín :) Tilos olyannal együtt tartózkodni, akivel nem élsz egy háztartásban, és feltételezem, hogy ezt a közterületen való alkoholfogyasztás csak súlyosbítja (és igen, olyan kerületben, ahol büntetik az utóbbit :K )

LuckyL: 100% irónia? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#9038) Vertigo18 válasza jolti05 (#9034) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor mit gondolsz, mit "szólnak"?

És miért akarsz mással sörözni olyankor, amikor nem lehet mással sörözni? Az egész jogszabály a ti/mi védelmünkben van.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9039) jolti05 válasza Vertigo18 (#9038) üzenetére


jolti05
őstag

Most ilyet játszunk? :)

Te mit gondolsz, hogy én mit gondolok, hogy ők mit mondanak?

Rendesen házhoz jöttem a l*f@szért.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#9040) Vertigo18 válasza jolti05 (#9039) üzenetére


Vertigo18
addikt

A rendőrök ugyanazt "szólják" ennek a szabálysértésnek az elkövetőihez, mint a más szabálysértések elkövetőihez. Intézkedési jogosultsága, sőt, kényszere van, ami háromféle szankcióval fejeződhet be (mint minden más szabálysértés esetén):

- figyelmeztetés
- helyszíni bírság
- szabálysértési feljelentés

Ez nagyban számít a helyileg bevett gyakorlattól, továbbá a szabálysértés elkövetőjének magatartásától. A Rendőrségi Törvény alapján a rendőr előállíthatja azt, aki a szabálysértést az abbahagyására irányuló felszólítás ellenére tovább folytatja.

A különbség az egyéb szabálysértésekhez képest a bírság összegében van "csupán".

Azt hiszem kb. ennyi.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9041) LuckyL válasza jolti05 (#9037) üzenetére


LuckyL
őstag

nem iróniából írtam
néztem a tájékoztatót, azt mondták hogy asztaltársaságok között ajánlott tartani a 1.5 métert
itt Debrecenben konkrétan nyitva vannak a kerhelyiségek a haverok barátok ugyanúgy söröznek, beszélgetnek együtt mint a vírus előtt
nem pest megyére írtam, bocs ha félreérhető volt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9042) jolti05


jolti05
őstag

Vertigo18: Köszönöm a válaszod.
Igazából arra voltam kíváncsi, mindenféle szabálysértés valós megvalósulása nélkül, hogy ha valaki a jelen helyzetben mégis találkozik egy olyan személlyel, akivel nem él együtt, és mindeközben még alkoholt is fogyasztanak közterületen (ami már önmagában is szabálysértés), akkor ahhoz hogyan viszonyulnak most a rendőrök.

Kíváncsi voltam, hogy van-e esetleg valaki itt, aki átélte ezt a szituációt.

LuckyL: Érthető, köszönöm. Klasszul hangzik, hiányzik is ez a fajta közösségi lét :) No de lássuk meg május végét.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#9043) Narxis


Narxis
nagyúr

Áthajtott a piroson, majd rendőrautóra tepertek egy biciklis nőt Budapesten [link]

:Y

Thanos was right.

(#9044) Debilon válasza Narxis (#9043) üzenetére


Debilon
addikt

Police.hu

Megtagadta az igazolás, ki akarta vonni magát az intézkedés alól valamint az egyik rendőrt megrúgta (ha jól emlékszem)

hivatalos személy elleni erőszak miatt is eljárás indult ellene

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9045) LuckyL válasza Debilon (#9044) üzenetére


LuckyL
őstag

így lehet egy sima bírság helyett büntetőeljárást és világhírt kiharcolni :D
úgy visít mint a malac, hihetetlen hogy milyen bolondok vannak

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9046) Debilon válasza LuckyL (#9045) üzenetére


Debilon
addikt

mindenkinek kell 15 perc hírnév (állítólag, mert nekem nem hiányzik :DDD)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9047) Vertigo18 válasza Narxis (#9043) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jó lenne azért a teljes történetet is megismerned, mielőtt véleményt alkotsz. Főleg egy ilyen topikban.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9048) radi8tor válasza Vertigo18 (#9047) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Drogos volt? Mert a videóból nekem az jött le, hogy nem volt beszámítható állapotban.

⭐ Stella

(#9049) Vertigo18 válasza radi8tor (#9048) üzenetére


Vertigo18
addikt

Erre vonatkozóan nincsenek információim. Viszont nagyon tetszik, hogy a legtöbb helyen, ahol fent van a videó, általában a rendőrök MELLETT kommentelnek. Valljuk be, általában nem ez a trend

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9050) radi8tor válasza Vertigo18 (#9049) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aki nem lenémítva nézi a videót annak szerintem lejön hogy nem volt túlkapás...

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.