Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) DroneZ^ válasza szasanyi (#950) üzenetére


DroneZ^
őstag

rendörnek ha megállit, aza helyzet h anyam kocsijaval jarok és vagy nálam marad vagy nála a papir mert elfelejtjük és akkor gáz van ha megbüntetnek érte, mit lehet csinálni? gondolom nemtudja érdekelni a biztos urakat ha asszondom otthonhagytam... betudja ellenörizni központbol? gondolom az valami pontot von maga utan meg pénzbirsagot.. :((( Nem vok képben ezekkel a dolgokkal, magyarázd el plz h mit lehet csinalni :R

[ Szerkesztve ]

(#952) szasanyi válasza DroneZ^ (#951) üzenetére


szasanyi
félisten

Erre nem lehet használni. A KRESZ előírja, hogy a vezetés során milyen okmányokkal és egyéb feltételekkel kell rendelkeznie a gépjármű vezetőnek. És igen, a járműről és a személyről is lekérdezhető minden adat, amit arról/róla tudni lehet. Ez pótólja, DE nem helyettesíti az okmányok ott létét, ennek megfelelően a hiánya szabálysértés. Az intézkedő rendőr saját hatáskörében - mérlegelési lehetőségeit is figyelembe véve - eljárva szankcionálja azt. A fokozatosság elveit figyelembe véve ezekre van lehetősége: figyelmeztet, helyszíni bírságot szab ki (csekk, 3-20k) és feljelenthet. Halmozott (több 1idejű) és kiemelt szabálysértések esetén nincs helye mérlegelésnek, CSAK feljelentéssel élhet a rendőr! Persze az általad felvetett probléma - ha több nem társul hozzá - nem kiemelt szabálysértés, így akár figyelmeztethet is. Sajnos - ismerte a központi elvárásokat, és néhány kolléga - ez nem valószínű. :(

(#953) DroneZ^ válasza szasanyi (#952) üzenetére


DroneZ^
őstag

minden papir, jogsi forgalmi biztositas müszaki minden van. csak érted... akkor mind1, valami rendszert bevezetek :(((

[ Szerkesztve ]

(#954) szasanyi válasza DroneZ^ (#953) üzenetére


szasanyi
félisten

Ne a rendőrökre haragudj, ők csak betartatják, DE nem ők hozzák a szabályokat. :U A világ nem tökéletes, miért épp ez lenne az...

(#955) DroneZ^ válasza szasanyi (#954) üzenetére


DroneZ^
őstag

minden rendben van velem és a kocsimmal a vezetési stilusommal is... (kezdő):D de a fekete bmw-ket kellene megbüntetni:D meg a többi fekete német sötétitett autot akik engem folyton leturtak mikor kis 50es motorral mentem. kb minden nap küzdöttem az életemért csepelen mer berágtak ezek a fajzatok a robogosokra :((( nagymotorral már nem kötekednek annyira, csak előzni PRÓBÁLNAK:D ilyen kis szabálysértésért nem kéne büntetni, na majd ha politikus leszek, lesznek ujitások ;]

[ Szerkesztve ]

(#956) szasanyi válasza DroneZ^ (#955) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem lesznek... a bevételt akkor is megkövetelik majd. :((( De ez "természetes" reakció, mert ugye miért pont engem, mikor van sok, és nagyobb szabályt sértő közlekedő, gyökér, BMW-s, mittoménmi. Na, de ahogy a mondások is tartják:
- az az igazság, hogy nincs igazság
- nem az a tolvaj aki lop, hanem az, aki lebukott, hogy lopott

És sorolhatnánk még. Ezért kell ügyelni arra, hogy NE te legyél, akivel szemben intézkedni kell/lehet. És még nem is beszéltünk a közigazgatási bírságról... :U

(#957) Vandit.


Vandit.
addikt

Nem tudja valaki hol lesz a toborzóiroda?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#958) szasanyi válasza Vandit. (#957) üzenetére


szasanyi
félisten

A micsoda? :U

(#959) Vandit. válasza szasanyi (#958) üzenetére


Vandit.
addikt

Rendőrségi toborzóirda fog holnap nyílni valahol. Most mondták a rádióban.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#960) Vandit. válasza szasanyi (#958) üzenetére


Vandit.
addikt

Link

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#961) biggamer válasza Vandit. (#960) üzenetére


biggamer
veterán

Itt toboroznak : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#962) szasanyi válasza Vandit. (#959) üzenetére


szasanyi
félisten

És jelentkezni akarsz? :D

(#963) Vandit. válasza szasanyi (#962) üzenetére


Vandit.
addikt

Akár az is lehet. Tavaly is jelentkeztem, de a fizikai felvételi kicsit vicc volt.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#964) szasanyi válasza Vandit. (#963) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt hogy érted? Nem tudtad teljesíteni, vagy mi? :U

(#965) Vandit. válasza szasanyi (#964) üzenetére


Vandit.
addikt

Olyan feltételekkel nem is lehetett. :(
Mindenbe belekötöttek, többet kellett futni a megadottnál, ami persze ott derült ki. Nem értem mire jó ez. Nem a szivatásra kéne menni. Most meg kapkodnak, mert kevés a rendőr Bp-en. Lehet nem kellett volna 156-os ponthatár. :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#966) biggamer válasza biggamer (#961) üzenetére


biggamer
veterán

Szívesen. :R :R :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#967) Vandit. válasza biggamer (#961) üzenetére


Vandit.
addikt

Kösz, de nem ezekre gondoltam.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#968) szasanyi válasza Vandit. (#965) üzenetére


szasanyi
félisten

Hát kíváncsi leszek... Hogy mire? Arra, hogy az újonnan toborzott és végül felvételt nyert rendőrök közül hányan lesznek, akik azt mondják tudták mit vállalnak! Ja, hogy ez valóban nem hobbi hanem hivatás, amit éjjel-nappal, tűző napon és esőben, no meg persze fegyverrel és szemtől-szemben kell teljesíteni kb. havi 100k-ért úgy, hogy több intrika és támadás éri mint köszönet, bármennyire is akarja jól csinálni a feladatát.
Ne vedd személyes sértésnek, de arról sem vagyok meggyőződve, hogy te tudod mi az amit vállalnál azzal, ha rendőr lennél. :(

(#969) Vandit. válasza szasanyi (#968) üzenetére


Vandit.
addikt

Nagyon is tudom mit vállalnék. A többire nem térnék ki. Maradjunk annyiban, hogy nem baszogatnának és jó helyem lenne, ha érted a célzást.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#970) Gyuri27 válasza Vandit. (#969) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem azért van kevés rendör mert kevesen jelentkeznek papa!
Hanem mert az egész úgy sz@r ahogy van.
De fentről büzlik ez is. A vezetők többsége körbekörbe forog. Kiss Ernőt is talán végre "nyugdijjazzák".
Tehát kettő dolog miatt van kevés zsernyák. 1 kevés a lé sok a szopatás ( pl fogda), + lehet dolgozni este, hétvégén meg ünnepnap így egy idő után akinek esze van kilép.
2 az előbb felsoroltak miatt (pénz) történik ami történik így sokszor fél váltásokat leszerelnek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#971) Vandit. válasza Gyuri27 (#970) üzenetére


Vandit.
addikt

Ezt tudom sok újat nem mondtál. Az a nagy baj, hogy ezt a problémát senki nem is akarja megoldani, mert midnneki a saját zsebével van elfoglalva és a piramis legalján lévők szívnak, de erősen. :(
Emellett a felvételi eljárás is kimondottan szar és szelekció nem nagyon van. Olyan arcokat láttam, hogy ledöbbentem. Én nem csak magassághoz, de súlyhoz is kötném a felvételt többek között. Egy olyan rendőrnek nincs tekintélye a szememben, akin az egyenruha, úgy áll, mint a teliszart búvárruha, de közben rajtam kiéli a kisebbségi komplexusát, mert megteheti. Gerincferdüléses 50 kilós szerencsétleneket minek vesznek fel, hogy kilegyen a létszám? :F

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#972) szasanyi válasza Vandit. (#969) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha most nem vagy rendőr nem tudod. :( Ha voltál, akkor sejtheted. Ha egyik sem... :U Ilyen hely meg nincs is. :D

(#973) Vandit. válasza szasanyi (#972) üzenetére


Vandit.
addikt

A "tudomot" nem szó szerint kell érteni. Hallottam ezt-azt, innen-onnan :)

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#974) -NOKIA- válasza Vandit. (#973) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ne reménykedj a toborzásba, a követelmények maradnak.
Ha nem gyúrsz rá a fizikai részére, ismét nem kerülsz be.

(#975) -NOKIA- válasza Vandit. (#971) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

"Én nem csak magassághoz, de súlyhoz is kötném a felvételt többek között."

Test-tömeg index mérés van. Tehát nézik a mindkettőt.

(#976) S e t h válasza Vandit. (#965) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ja, mert 5-10 éve túljelentkezés volt és muszáj volt nekik szigorítani.
Manapság meg menekülnek nyugdíjba,lószerszám sem akar rendőr lenni, felvételi szint is magas maradt, toborozgatnak, a deviánsok meg mennek :DD

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#977) Vandit. válasza -NOKIA- (#975) üzenetére


Vandit.
addikt

Test-tömeg index finom szólva is, szart sem ér. :(
Test-tömeg index szerint én túlsúlyos vagyok, ami finoman szólva is vicc. :DDD

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#978) Vandit. válasza -NOKIA- (#974) üzenetére


Vandit.
addikt

Én rágyúrok csak ne az legyen, mint tavaly, hogy 1-el több kört kell futni, ami ott derült ki, minden 3. fekvőt számítnak csak stb. Ha ilyen követelményeket támasztanak, akkor ne csodálkozzanak, hogy kevés rendőr van.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#979) -NOKIA- válasza Vandit. (#977) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

kg/méternégyzetet számolsz?
Estemben: 75/1.90 a négyzeten, ami 75/3.61=20,77.
És úgytudom a 21 az ideális, 27 fölött meg már sok.

[ Szerkesztve ]

(#980) -NOKIA- válasza Vandit. (#978) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

a fekvőt nem csináltad szabályosan, azért nem számolták, ez mindíg így van.
És abban is biztos lehetsz hogy 2km-ert futottál. Ne a köröket számold.

[ Szerkesztve ]

(#981) RexpecT


RexpecT
addikt

Én tudnék mesélni.Tavaly Szeptemberben ott kezdtem a sulit,de hamar elegem lett belőle szóval Októberben le is tipliztem.
A túljelentkezés 4-5× ös, a fekvőket bemutatja a tesitanár és elmondja hogy csak a teljesen kinyujtott kar számít.
Pestieknek nem rossz alternatíva,de egy vidéki gyereknek akinek nincs ismerőse Pesten havi 80kbol nemsok mindenhez tud kezdeni :U .Sajnos erre későn jöttem rá.
Akik Miskolcon tanulnak és most másodikosok (tehát végzősök) mind Pestre kerülnek.Csak a BRFK 1300 munkahelyet tudna biztosítani azonnal.

(#982) Vandit. válasza -NOKIA- (#979) üzenetére


Vandit.
addikt

Nálam ez 29 most és nem hinném, hogy túlsúlyos lennék, pláne hogy sportolok is csak a csontom nehezebb. Ezért nem ér ez semmit. Akkor mérjenek 7 pontos testzsírt, bár annak sincs érteleme.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#983) lúzer válasza RexpecT (#981) üzenetére


lúzer
veterán

mi a 80k?
zsebpénz a rendőrsulihoz?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#984) RexpecT válasza lúzer (#983) üzenetére


RexpecT
addikt

A fizetés.

(#985) lúzer válasza RexpecT (#984) üzenetére


lúzer
veterán

na ne!
úgyse hiszem el, hogy ennyi a rendőrfizu! :)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#986) Vandit. válasza lúzer (#985) üzenetére


Vandit.
addikt

Én netto 100+ juttatásokról tudok.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#987) RexpecT


RexpecT
addikt

Sajnos elhiheted :U .Egy új rendőr ennyit keres.Uncsitesóm körzeti megbízott egy faluban úgy keres 100k körül(kézhez).

(#988) -NOKIA- válasza Vandit. (#986) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

miről beszélsz. Az bruttó 100. Örülnek ha 86ot megkapnak.

(#989) -NOKIA- válasza lúzer (#983) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

zsebpénz az pár ezer forint, jobb esetben tízezer.

(#990) lúzer válasza RexpecT (#987) üzenetére


lúzer
veterán

beítam, hogy 100-ra jöjjön ki:

Fizetés összehasonlítás - Rendőr (Biztonság és védelem)
Köszönjük, hogy részt vett a fizetési felmérésünkben. Tekintse meg a fizetés felmérés eredményét, konkrétan az Ön fizetésére vonatkoztatva.

Az Ön havi átlagfizetése (esetleges 13. havi fizetéssel és egyéb juttatásokkal egybevéve havi átlagban számolva):
100 000 Ft

Bruttó fizetés összehasonlítása különböző források alapján

Forrás Jövedelem (Ft) A mintával történő összehasonlítás További információk
Fizetési felmérés 350 900 Ön alacsony fizetéssel rendelkezik Grafikon ábrázolása

350 900!!!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#991) lúzer


lúzer
veterán

indexportál, fórum:
[I]
A rendőrség 36 ezer embernek munkát adva az ország egyik legnagyobb foglalkoztatója, az idén 177 milliárd forintból gazdálkodik, ennek a pénznek 90 százalékát bérjellegű kiadások kifizetésére fordítja.

Én meg csak osztok és szorzok. A 177 milliárd 90 százaléka, egyenlő 159 milliárd és háromszáz millió. Ha ezt elosztom 12-vel, megkapjuk az egyhónapban kifizetett bér összegét. Ez, 13 milliárd 275 millió forint. No és akkor ezt osztom 36 ezerrel. Tehát a rendőrök átlagfizetése 368 750 forint. Ugye nem rossz?[/I]

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#992) -NOKIA- válasza lúzer (#990) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

ez egy nagy baromság.

(#993) -NOKIA- válasza lúzer (#991) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

ezen meg már nevetnem kell :))

(#994) lúzer válasza -NOKIA- (#992) üzenetére


lúzer
veterán

lehet hogy benne van a "közúti ellenőrzés" :D
egyébként itt van

ui: nem én találtam ki, első találatok

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#995) -NOKIA- válasza lúzer (#994) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

hallottál már az ún. köztisztviselői illetményalapról? És a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvényről?
Ugyanis ezekből derül ki a fizu, nem az google-s baromságokból.

(#996) lúzer válasza -NOKIA- (#995) üzenetére


lúzer
veterán

gondolom nem 80k van benne :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#997) -NOKIA- válasza lúzer (#996) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

több mindentől függ.
A lényeg hogy a kezdő pénz érettségi + 2év Rendészeti Szakközépiskala után 85ezer körül, érettségi + Rendőrtiszti Főiskola után 142ezer körül.

(#998) Tüzi válasza lúzer (#991) üzenetére

Hallod. Ez kb ugyanaz mint a tűzoltóságon. Állítólag a tűzoltók 226ezret keresnek nettóban.
Akkor én lehet, hogy nem vagyok tűzoltó, de a többi 4ezer kollegám sem, akik 95-105 között kapnak nettóban.
Az a helyzet, hogy a pár fejes fizetése húzza fel a bérezést ennyire.
Lehet számolni, mennyit keresnek a fejesek. (parancsnokoktól felfele a pár ember)
Meg a tetvedék katasztrófavédelmis naplopók...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#999) -NOKIA- válasza Tüzi (#998) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Így van ahogy mondod. A ti bérezésetek is ugynaz.
Sőt a rendőröknél van olyan aki 11év munkaviszony után kap 110et.

(#1000) Tüzi válasza -NOKIA- (#999) üzenetére

Ez van sajnos :(

Továbbá, sajnos a mentősökre nem gondol senki sem itthon. Iszonyat kemény munkát végeznek, nyugdíjuk sose lesz, holott sokkal jobban megérdemelnék, mint a vérszívó fejesek... Gerinc-és-deréksérv mindennapos náluk a sok emeléstől.
respect.
Életveszélyről nem is beszélve...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.