Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1302) szasanyi válasza spyduck (#1295) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem. :)

(#1303) orkester válasza spyduck (#1301) üzenetére


orkester
senior tag

Itt leírtam milyen helyzetben vagyok. És nem tudom van-e értelme a feljelentésnek, esély arra, hogy megtalálják a bűnöst?

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1304) adalbert1 válasza orkester (#1303) üzenetére


adalbert1
veterán

Elméletileg 20k fölött már nem szabálysértés az ügy. Bankszámlaszám alapján meg simán vissza tudják keresni, hacsak nem nagyban nyomja és eleve lopott személyivel csináltatta a bankszámláját.
A vaterának nincs valami policy-ja ilyen esetekre?

(#1305) orkester válasza adalbert1 (#1304) üzenetére


orkester
senior tag

Annyit mondtak, hogy jelentsem fel aztán majd megkeresi őket a rendőrség a szükséges adatokért.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1306) adalbert1 válasza orkester (#1305) üzenetére


adalbert1
veterán

Viszont ha a Vaterán eleve kamu adatokkal van fent a gyerek, akkor azzal semmire se mennek. Mondjuk az IP címet ha logolja a vatera, akkor az jó egy esélynek (ha nem netkávézóból nyomta), plusz ha a valós adatain van a bankszámla akkor az végképp bukta neki.

(#1307) orkester válasza adalbert1 (#1306) üzenetére


orkester
senior tag

A lopott személyit ha bejelentik akkor a bank is tudna róla nem? Hamis személyivel meg nem hiszem, hogy ilyen összegekért érdemes lenne vacakolni.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1308) adalbert1 válasza orkester (#1307) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem tudom, talán a rendőr srácok meg tudják mondani...

Szerintem ez a két eset lehetséges:

1. A srác akivel beszéltél az embered, és csak kamu a kapott cd-s duma.
2. Eleve valaki a srác nevére nyomta az accountot előre megfontolt szándékkal. Viszont akkor bankszámlaszám és IP alapján utol lehet érni. Viszont ha már egyszer csalásra vetemedik vajon van annyira láma, hogy valós adataival csináljon bankszámlát? :U

(#1309) nsrking válasza adalbert1 (#1306) üzenetére


nsrking
senior tag

ÁÁ szerintem ennyi mindenre úgysem figyelt oda a gyerek. Tuti meglehet fogni, csak tenni kell érte.

(#1311) orkester válasza spyduck (#1310) üzenetére


orkester
senior tag

Kösz a részletes infókat, hasznosak. Ettől függetlenül most indulok a rendőrségre, remélem normálisak lesznek!

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1312) szasanyi válasza orkester (#1311) üzenetére


szasanyi
félisten

Biztosan, hiszen ez a dolguk. Az más dolog - és a leglényegesebb -, hogy tudják-e bizonyítani az egyeneságú szándékot. Ugyanis ennek a szándéknak a bizonyíthatósága alapján lehet eldönteni, hogy nyomozás elrendelésére kerül-e sor csalás miatt, vagy átteszik az ügyet a bíróságra - bcs. (bizonyíthatóság) hiányában - ahol polgári peres eljárás lefolytatására kerül(het) sor. Ez nem lesz gyors, és a kimenetele is kétséges. :U

(#1313) biggamer válasza spyduck (#1310) üzenetére


biggamer
veterán

:C :C :C

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1314) biggamer válasza szasanyi (#1312) üzenetére


biggamer
veterán

Szerintem a bcs.-ben mindenképpen elrendelik a nyomozást , ha pedig meglesz az elkövető lesz bírósági tárgyalás is.

A végén ilyen esetek vannak :

vagy bizonyítható a bcs. / no comment /
vagy megszüntetik az eljárást bcs. vagy bizonyíthatóság hiányában.
Az utcsó 2 ugyanaz, mert vége az ügynek.

A bcs . hiány azt jelenti, hogy nem történ meg a bcs., a bizhiány pedig azt, hogy meg történhetett a bcs., csak azt nem tudják bizonyítani.

Ha valamit elcsesztem, várom a helyesbítést.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1315) biggamer válasza szasanyi (#1312) üzenetére


biggamer
veterán

Neked is igazad van a szándékosság miatt, csak nem kell itt okosítani a trógerokat, ezért nem fejtem ki a dolgot.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1316) szasanyi válasza biggamer (#1314) üzenetére


szasanyi
félisten

"Az utcsó 2 ugyanaz, mert vége az ügynek." Igen, de mégsem. Bcs hiányában abszulute vége, elkövető hiányában van egy sok intézkedés a "vége" előtt, amitől meghatározott feltételek mellet és ideig folytatják az eljárást! Ez komoly különbség a kétfajta "vég" között. ;)
És ez olyan "okosítás" amiből legtöbben semmit sem profitálnak, másrészt az objektív bizonyítás nem függ(het) attól, hogy az elkövető büntetőjogból tud ennyit. :D

(#1317) biggamer válasza szasanyi (#1316) üzenetére


biggamer
veterán

Az " okosítás "-ra a szándékosság nem szándékosság dolognál gondoltam.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1318) biggamer válasza szasanyi (#1316) üzenetére


biggamer
veterán

" vagy megszüntetik az eljárást bcs. vagy bizonyíthatóság hiányában.
Az utcsó 2 ugyanaz, mert vége az ügynek. "

Ha bizonyithatóság hiányában akkor megvan az elkövető, de nem tudják bizonyítani, hogy elkövette a bcs.-t ezért felmentik.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1319) szasanyi válasza biggamer (#1318) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem elkövető, hanem gyanúsított (terhelt). Jogilag az elkövető az, akit a bíróság elítélt. Normál esetben ha egy adott személlyel szemben nem áll rendelkezésre elég terhelő adat, bizonyíték, és ezért nem bizonyítható a bűnössége az adott bűncselekménnyel kapcsolatban, akkor az ügyész nem is emel vádat elenne, kvázi a bíróságig el sem jut... így aztán fel sem menthetik.
Talán akkor lehet szó felmentésről, ha a nyomozó hatóság "összegyűjtötte" ugyan a megfelelő mennyiségű terhelő bizonyítékot, DE valamiért a bíróság másképpen ítéli meg azokat, és nem látja megalapozottnak a terhelttel szemben felhozott vádakat, és elégségesnek a bizonyítékokat, és végzésével felmenti a terheltet bizonyíthatóság hiányában. DE ez igen ritkán fordul elő, hogy bíróságig így jusson el egy ügy (terhelt), mert ilyen esetben ugye sem a nyomozó hatóság sem az ügyész - mondjuk úgy - nem állt a helyzet magaslatán, és ez bekövetkezhet. :U

(#1320) biggamer válasza szasanyi (#1319) üzenetére


biggamer
veterán

Na, lassan csak összejön minden. :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1321) plexi


plexi
tag

Ma volt életem első igazoltatása autóval. (motorral volt egy pár ;) ).

Kicsit driftelősebben vettem be a kanyart (csikorgott a kerék) és utánamjöttek. 19 vok(friss autójogsival) ők 23-25 körüliek lehettek. Szondát fújattak, ki kellett nyitnom a csomagtartót meg megkérdezték, hogy láttam-e valahova kiírva azt, hogy Mogyoród? Bunkók voltak :(( ( nem is ezért voltak bunkók.. jó hogy elkérték papírom meg ilyesmi, de komolytalanok, azthiszik ők a minden, viselkedésük is pff.). Kár, hogy nem valami idősebb állított meg az tuti jobb fej :( . Mennyit gondolkodhattak a kérdésen? xD A tapasztaltabb, idősebb rendőrök általában jobb fejek, rugalmasabbak 1-2 téren, de ezek a friss rendőrök nem fincsi :(
Amúgy minden rendben volt és legjobban az ittas vezetőket ítélem el! :(((

Ráadásul holnap meek be életembe először pestre autóval. Mondjuk motorral se jártam ott szal izgi lesz :)

[ Szerkesztve ]

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#1322) Lejszi


Lejszi
senior tag

most van a naploban a rokkant kartyaval parkolo csalok.

nagyon jo riport.

Egy cicababa egy kompi B6-os passat-al parkolt ilyen helyen...

Én még jobban +**** a szájukat az ilyeneknek!

(#1323) adalbert1 válasza Lejszi (#1322) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát az indokolatlanul rokkant kártyákat használókat simán addig kellene verni, amíg szükségük nem lesz tényleg arra a kártyára. :U

(#1324) Carline


Carline
őstag

Engem csak annyiban háborít fel ez az egész naplós + BAZ megyei "razzia", hogy az autósokat már megint lehet b@sztatni, mert van rendszám ami alapján kikereshetők, kollektív felelősség alapján fizettethetők.
BAZ megyében a rengeteg cigány megélhetési bűnözés címszóval él mint hal a vízben.
Elvisznek egy-két tyúkot vagy lopják a színesfémet, felnyomják, esetleg tettenérik őket és 20e alatt van az egész akciójuk így nincs rabosítás.
Szóval Fletó szavaival élve ezt elbaszták!

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1325) Lejszi válasza adalbert1 (#1323) üzenetére


Lejszi
senior tag

a teljes nyilvánosság bevonásával egyutt termeszetesen.
hogy ráadásul had égjen a pofájukon a bőr is.

(#1326) Lejszi válasza szasanyi (#1267) üzenetére


Lejszi
senior tag

egri vagyok és eger megyebszékhely uh az "időeltolódás" megmagyarázása felesleges sztem.

(#1327) Lejszi válasza Carline (#1324) üzenetére


Lejszi
senior tag

ha megnezed azt a HSZ-emet (1261) akkor belegondolhatsz h én is mennyire "szeretem" ezeket az embereket :W :W

(#1328) szasanyi válasza Lejszi (#1326) üzenetére


szasanyi
félisten

Látom érted a lényeg... jól van. Úgy is azt gondolsz amit akarsz, tényekkel nem tudlak megzavarni. :U

(#1329) nyunyu válasza Carline (#1324) üzenetére


nyunyu
félisten

Engem csak annyiban háborít fel ez az egész naplós + BAZ megyei "razzia", hogy az autósokat már megint lehet b@sztatni, mert van rendszám ami alapján kikereshetők, kollektív felelősség alapján fizettethetők.

Kollegamnak par hete elloptak Budan az autojat, bement bejelenteni a rendorsegre, akkor derult ki, hogy mar 6 eve korozik azt a rendszamot.

Ehhez kepest masfel eve vette bankhitelre, leperkaltattak vele a nemkeves lovet az eredetisegvizsgalatra, amin csont nelkul atment, aztan befizette a szokasos allami lehuzasokat (regado, kobcenti, teljesitmeny, suly, levegoveteli ado), mire az okmanyiroda alvazszam alapjan Audi A4 Avantot (=kombi) irt bele a forgalmiba, pedig a kocsija sima sedan.
Csak ez az apro teny senkinek nem tunt fel, pedig legalabb 3 hivatalos kozeg kezen atmentek az auto papirjai adasvetelkor.
Kollega csak zsebrevagta a forgalmit, mikor megkapta, biztos jol van kitoltve cimszoval.

Erre a lopas ugyeben intezkedo rendor kitoltotte a forgalmi alapjan a korozest, XYZ-123 rendszamu kombi autora..
Kollega itt mar reklamalt, hogy nem kombi, rendor szerint a forgalmi a hivatalos irat, tehat az kombi, azt kell keresni.

Szoval most egy olyan kombit keresnek, ami sosem volt kombi :))

Mintha feher boru rablogyilkost keresnenek egy elhagyott hamis szemelyi alapjan, a szemtanuk egybefuggoen negerre utalo szemelyleirasa ellenere. :W

Kollega egyebkent masfel ev alatt egyszer sem futott bele kozuti ellenorzesbe, igy eddig nem derult ki szamara az autoja eloelete.
Csak a Gepard csoport emelte ki ketszer rendszam alapjan, de mivel a papirjai teljesen rendben voltak, biztos teves rendszam van az adatbazisban cimmel siman tovabbengedtek. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1330) Carline válasza Lejszi (#1327) üzenetére


Carline
őstag

Megnéztem a linkelt videót.
Hát bicskanyitogató riport volt.
Óket nem veszik őrizetbe, nincs belőlle gondjuk, a súlyosan visszaélő autóssal viszont le kell nyeletni a békát.
Mocskos egy bagázs az biztos!

Én vasútállomáson dolgozok és ha balhéznak a cigók akkor a rendőrségnek majd csak annyit szólok, hogy Önök a másodikok akiket értesítek a balhézásukról, az első a gárdisták voltak.
Biztos nem egy óra múlva tolják arra a seggüket.

Vasutassztrájkkor csak egy kalaúz sztrájkolt az állomáson és ezért egy vonat kimaradt. Egy NYOMOZÓ jött ki hajnalban az állomásra.
Meg akarta tudni, hogy név szerint ki az aki sztrájkol.
Voltunk ott jópáran és elküldtük a ..csába.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1331) Dudu67 válasza nyunyu (#1329) üzenetére


Dudu67
tag

"Csak a Gepard csoport emelte ki ketszer rendszam alapjan, de mivel a papirjai teljesen rendben voltak, biztos teves rendszam van az adatbazisban cimmel siman tovabbengedtek"

Ezt most nem értem......

Az rendben van, hogy másfél évig nem vette elő a forgalmit....

Én már az első eset után is rongyoltam volna be a rendőrségre tisztába tenni a dolgokat, pont azért mert a rendszám szerepel az adatbázisban, akár tévesen akár nem.

Aztán jött a második igazoltatás és még ekkor sem lépett a kollégád tisztázni a helyzetet?

Szerkesztettem, mert félreérthetően fogalmaztam... :W

[ Szerkesztve ]

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1332) ghajosi


ghajosi
csendes tag

Akkor ezt hová teszitek:

Hazafelé jövet igazoltattak, mindent rendben találtak -mivel rendben is volt-, elköszöntek, és egy hónap múlva jtt egy feljelentés, hogy nem volt becsatolva az övem. Minden meghalgatás nélkül 10e Ft csekkel együtt. A kocsiba nem is tudom nem becsatolni az övet, mert folyamatosan pittyeg érte, tehát az idegesítő pittyegés helyett inkább be szoktam csatolni. :((

hg

(#1333) lúzer válasza ghajosi (#1332) üzenetére


lúzer
veterán

ebből az a tanulság, hogy igazoltatáskor ezentúl be fogom kapcsolni a telefonom diktafonként.
ez már a szemétség teteje, ilyenek miatt hiszem el Zsanett megerőszakolását :(((

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1334) Nyugdíjas válasza lúzer (#1333) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem is ottvan gyorsgombon a hangfelvétel opsön;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1335) ghajosi válasza Nyugdíjas (#1334) üzenetére


ghajosi
csendes tag

Kifizettem, beróttak rá +3 pontot. (zéró tolerancia) De csak az állampolgár irányába! Ja és visszaeső lettem, mert ha legközelebb bármi lesz, akkor már nem az lesz az első.
Egyébként a biztonsági öv hiányát a rendőrnek nem fényképes bizonyítékkal kell igazolnia? Tudomásom szerint régen ez így volt, de most több jogásszal is beszéltem, és senki sem tudta megmondani... Írtam a "sebessegmeres.info" lapnak is, ugyanis ott olvastam jogi tanácsokat, de azt kaptam vissza, hogy már a jogász nem fogad kérdéseket. :(( Nincs ebben az országban valaki aki ilyen dolgokról tudna infót adni? Sok embertársam szorlna pedig rá... Inkább egy jó jogásznak fizettem volna ki azt az összeget.

[ Szerkesztve ]

hg

(#1336) szasanyi válasza ghajosi (#1335) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnálom, ha valóban megtörtén ez a dolog. A rendőrnek kötelessége közölni - az intézkedés helyszínén - az intézkedés alá vont személlyel, hogy milyen szabálysértés miatt alkalmaz helyszíni bírságot vagy feljelentést. Előbbit el kell ismernie a szabálysértést elkövetőjének, és csekket kell átadni részére a bírság összegével. Ezt az elismerést és átvételt aláírásával is kell igazolnia. Ha nem fogadja el (nem ismeri el) ezt, vagy az elkövetett szabálysértés kiemelt, esetleg halmozottan jelentkezik (egyszerre több szabálysértés is megállapítható) NEM bírságolható, mindhárom esetben feljelentéssel kell tennie a rendőrnek. Viszont ebenn az esetben is közölnie kell, milyen szabálysértés(ek) elkövetése miatt tesz feljelentést! DE nem kell fényképpel igazolnia. :( Erre nincs is lehetőség, a rendőrség anyagi forrásai meglehetősen szűkösek, azok felhasználási területe pedig széleskörű. Sztem 2020-ban valószínű, hogy minden rendőrségi gk-ban legyen digitális fényképezőgép vagy videókamera. Addig meg ugye hogyan lehetne kötelező az, amihez nincs biztosítva a megfelelő feltétel, tecnikai eszköz. :U

(#1338) e.vid válasza spyduck (#1337) üzenetére


e.vid
senior tag

Miért kell lekaparni azt a matricát :F

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1339) kali válasza e.vid (#1338) üzenetére


kali
legenda

hogy amennyiben úgy közlekednének a későbbiekben a gépkocsival, akár menet közben is lássák a rendőrök, hogy érvénytelen a műszaki, és állandóan megállítsák... ;]
ha a gépjármű forgalmi engedélyének a műszaki érvényességi ideje lejárt, akkor a hatósági jelzésről (forglami rendszámról) is el kell távolítani a azt a matricát, ami hozzávetőlegesen (év, hónap) jelzi a forgalmi érvényesség határidejét.
régen elvették a hatósági jelzést, ma már csak a matricát kell lekaparni!

(#1340) e.vid válasza kali (#1339) üzenetére


e.vid
senior tag

Miért nekem kell lekaparni, és mi történik, ha nem tudom lekaparni? :U

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1341) kali válasza e.vid (#1340) üzenetére


kali
legenda

nem kötelező neked, nagyon szivesen segítenek a rendőrök, ha esetleg neked nem sikerülne... ;] lesz még hasonló kérdésed? mert akkor rendőrt hívok! :C

(#1342) e.vid válasza kali (#1341) üzenetére


e.vid
senior tag

köszönöm :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1344) kali válasza spyduck (#1343) üzenetére


kali
legenda

kihagytál valamit; (IV.12.) :DDD

(#1346) -NOKIA- válasza ghajosi (#1332) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szia, azzal igazoltatással, amikor rendben találtak mindent, lehet hogy nincs is összefüggésben. Lehet hogy egyszerűen valamikor le lettél fotózva, vagy láttak öv nélkül, és feljelentettek. Akár egy rosszakaró is lehetett: lásd Győzike...
Egyébként pedig jogorvoslathoz való jogod mindíg van. Bár erről már szerintem lemaradtál, mert vannak határidők, stb. :R

(#1347) lúzer válasza -NOKIA- (#1346) üzenetére


lúzer
veterán

A kocsiba nem is tudom nem becsatolni az övet, mert folyamatosan pittyeg érte, tehát az idegesítő pittyegés helyett inkább be szoktam csatolni.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1348) -NOKIA- válasza lúzer (#1347) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Lehet hogy ráült, bár nem gyanusítgatnék senkit, de eddig én akárhány ilyen pittyegőset láttam:
1.: kiköttette
2.: ráült, és így csatolta be.

(#1349) lúzer válasza -NOKIA- (#1348) üzenetére


lúzer
veterán

jogos, van más variáció, de higgyük el

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1350) -NOKIA- válasza lúzer (#1349) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Elhisszük.
De sem az igazoltatásnál nem voltam ott, és nem is ülök mellette minden nap hogy lássam hogy mindig be van-e kötve...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.