Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Vertigo18 válasza Snoop-y (#1650) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mindjárt nekiállok én is és mesélek, de csak pozitív példákat... :D Ezzel emelném a topik "pozitív rendőrös sztori" tartalmát... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1652) Snoop-y válasza Vertigo18 (#1651) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem kétlem ,hogy vannak hiszen én is írtam pozitívat negatívat egyaránt.
Csak ez a negatív példa megmagyarázhatatlan számomra és azzal se nagyon vagyok előrébb, hogy akkor ott a helyszínen fujjfujj nem közénk való kollégák teljesítettek szolgálatot.(kb 20 fő) És ugye erre nem lehet ráhúzni azt sem, hogy ujjal mutogattam egy kocsira ,hogy na azt miért nem állították meg? Őket is megállították vizsgálatra aztán valamiért mégis el lettek engedve. :F ( a kocsim egy felújított patika állapotú darab nem sok ilyen állapotú van az országban és a hangját kivéve megfelel a szabályoknak. Éjszaka amúgy sem szoktam üvöltetni hiszen én sem szeretek felébredni álmomból )
Szóval örülök ,hogy viccet csinálsz a dologból de ezzel a szőnyeg alá söpörjük a problémát dologgal nem nő a pozitív kép a testületről.
Ugye mindenki az alapján ítél meg egy szervezetet amilyen tapasztalatokat szerez vele kapcsolatban. Persze vegyes tapasztalataim vannak de az ilyenek tudnak fájni ( nem a bünti az jogos volt hanem az, hogy szemem előtt cáfolták saját magukat és azt amit képviseltek )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1653) Vertigo18 válasza Snoop-y (#1652) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egy kérdést szeretnék feltenni, nem kötekedésképpen: akkor, ha a melletted megállított 3 gépjármű mindegyikét megbüntették volna, akkor jobban érezted volna magad?

Tényleg ne vedd kötekedésnek...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1654) lúzer válasza Vertigo18 (#1653) üzenetére


lúzer
veterán

És Te hogy éreznél, ha minden kollégádnak 3× fizetést adnának holnaptól, csak Neked nem?
hiszen kár nem érne ezzel!
és mondhatnánk hogy irigy vagy ha nem tetszik

ez nem arról szól, hogy a másikat miért nem - szerintem
hanem a negatív kivételezés

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1655) Vertigo18 válasza lúzer (#1654) üzenetére


Vertigo18
addikt

Értem, amit mondasz, és sajnos egyet kell értenem veled...

Emberi tulajdonság: Dögöljön meg a szomszéd tehene is!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1656) lúzer válasza Vertigo18 (#1655) üzenetére


lúzer
veterán

nem, pont hogy nem
ne legyen másnak is rossz, de nekem sem

na mindegy, ez sajna tényleg létező emberi tulajdonság, ilyenek vagyunk

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1657) Vertigo18 válasza lúzer (#1656) üzenetére


Vertigo18
addikt

Érdekes, hogy ugyanazt mondjuk, mégis pont az ellentéteket...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1658) Snoop-y válasza Vertigo18 (#1653) üzenetére


Snoop-y
veterán

Elégedetten konstatáltam volna, hogy a szabályok mindenkire vonatkoznak. :K
Amíg az olyan típusú hozzáálláson amit panaszoltam nem változtat a testület elég nehéz titeket komolyan venni.
Amúgy mint említettem a példád rossz volt mert nem ujjal mutogattam elsuhanó roncs autókra,hogy de azokat is. A rendőr őket is megállította és elkezdték azokat az autókat is vizsgálni és azok "átmentek". Lehet ,hogy hajnali fél 3-ra már túl álmosak voltak és nem akartak annyit papírozni? Ki tudja? De legalább ne előttem engedték volna el őket :W

Amúgy a dögöljön meg a szomszéd tehene című szösszenet arról szól, hogy ha engem kár ér másnak se legyen jó. Egy jogszabály betartását nem kéne ezzel összekeverni szerintem.
Ti beszéltek, hogy nektek muszáj betartatni a szabályokat és muszáj 30-as táblánál mérni mert parancsba adták. Annál a 3 kocsinál miért nem volt ez fontos? Vagy akkor nálam miért volt? ( Udvarias vagyok pláne rendőrökkel szemben )

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1659) Vertigo18 válasza Snoop-y (#1658) üzenetére


Vertigo18
addikt

Komolyan nem tudom... Azért van egy olyan alapszabály (hallgatólagos), hogy ha elengedünk valakit (bármi miatt), akkor azt nem a másik civil előtt tesszük. Nekem is volt egy kollegám, aki biztonsági öv hiányára elengedett egy párt, miközben én éppen töltöttem a másiknak a csekket. És ilyenkor jogosan jön a kérdés, hogy "Őket miért nem?". És én is csak szabadkoztam.
Igazság szerint ahány rendőr, annyi intézkedés, és nekem senki nem mondhatja meg egy közlekedési szabálysértésnél, hogy ezt most meg kell büntetni, azt meg csak figyelmeztetni. Amennyiben a parancsnok a helyszínen a 3 lehetséges szankciót (figyelmeztetés, helyszíni bírság, feljelentés) le akarja szűkíteni egyre, akkor vegye át az intézkedést. Elméletben így működik.
Ebből kiindulva, ha két rendőr egymással párhuzamosan intézkedik, akkor nem kell feltétlenül ugyanazért a cselekményért ugyanazt a büntetést kiszabni. De nagyon célszerű!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1660) S e t h


S e t h
nagyúr

Aki normális körülmények között szocializálódott, annak tudnia kell, hogy a tetteinek következményei vannak és ezért a felelősséget vállalnia kell.
Nem ujjal mutogatni, mentegetőzni, másra hárítani a felelősséget.
A szomorú az ,hogy ma már erény a hazugság, a felelősség aluli kibúvás, nagyjaink milliárdokat csalnak és sikkasztanak és hol a szankcionálás?
Következmények nélküli ország vagyunk, ezért a "kisember" is igyekszik mindent megúszni és adott esetben mutogatni a másik szabálysértőre--na , de őt miért nem???

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1661) -NOKIA- válasza Snoop-y (#1650) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

OFF-OFF, tájékoztatás jelleggel:

KPM=közlekedési és postaügyi minisztérium, 1000éve nem létezik...

helyette aki ellenőriz:

Nemzeti Közlekedési Hatóság.

(#1662) oxox válasza S e t h (#1660) üzenetére


oxox
addikt

normális szocializáció csak a hangyáknál van...meg a termeszeknél.
Melyik országba nem lopnak milliárdokat szemrebbenés nélkül a vezetők?
Már az "átkosban" is lopott mindenki mindent, pont azért mert mindenki úgy gondolta, hogy közös. (a gyakorlati tanáromnak még mezőgépes satuja is volt otthon a garázsába...velünk meg kifizettette az ellopott reszelőnyeleket.)

Pont nem arról van szó fentebb, hogy a másikat miért nem? ....a kérdés: "engem miért?" olvass figyelmesebben.
Meglehet közelíteni a félig tele, vagy a félig üres oldalról, de a kettő akkor sem ugyanaz.

Vertigo nyilván nem tudja megmagyarázni a kollégái indítékait....látnok lenne ha sikerülne...nyilván etikátlanok, vagy szabálytalanok voltak.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1663) oxox válasza S e t h (#1660) üzenetére


oxox
addikt

Ne érts félre, nekem sem tetszik a mai politikai vezetés, és itt nem konkrétan az egyik pártra gondolok...ha a másik oldal lenne hatalmon az is csak a zsebét tömné, úgy ahogy nem szégyelné....viszább írtam, hogy pl. a Muki gyereket villamosszékre kötném. De ha pl. engem csapott volna meg az áram lopás közben, akkor apám csapta volna a másikat, hogy két hétig talpra se állok (és ha majd az én gyerekemről derül ki, hogy lopott, akkor biztos, hogy az apai szigort is megismeri)....nálunk meg meghurcolják aki védi a tulajdonát....egy politikus van aki nekem szimpatikus: Szepessy Zsolt...Monok polgármestere.

tehát hasonlóan érzek, csak ne úgy állítsd be, hogy ez most alakult ki, és a mi országunkra jellemző csupán.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1664) Snoop-y válasza S e t h (#1660) üzenetére


Snoop-y
veterán

Olvasd végig még egyszer figyelmesen mit írtam.
Nem mutogattam mikor megállítottak, hogy ott egy szar lada meg egy rendszám nélküli autó, hogy de azokat is állítsák meg. Megállították és nyilvánvalóan büntetni kellett volna őket is annyira egyértelmű volt, hogy nem felelnek meg a szabályoknak. Én nem bújok ki semmi alól simán vittem a verdát szigorított vizsgára mondom nem ezzel van a bajom. Ez az én nézetemből olyan, mintha igazoltatna a rendőr találna nálam egy 8cm-nél hosszabb pengéjű kést elkobozná(teljesen jogosan) a mellettem igazoltatott emberke zsebéből előkerülne egy pisztoly meg egy vipera őt meg simán elengedné. Nehogy már én legyek a köcsög ha érdeklődöm, hogy az általam ismertetett történet miért így zajlott? Én próbálok értelmes magyarázatot találni de sajnos nem nagyon van.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1665) -NOKIA- válasza Snoop-y (#1664) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem lehet hogy az általad sz*rnak nevezett ladában 3 gyerek ült hátul, vagy nyílvánvaló volt, hogy nem olyan tehetős az állampolgár, hogy ki tudja fizetni az esetleges büntetést?
Vagy esetleg kulturált/tilsztelettudóan beszélt a járőrrel, és a fentiek figyelembe vételével mérlegelt :F

[ Szerkesztve ]

(#1666) oxox válasza -NOKIA- (#1665) üzenetére


oxox
addikt

Tehát eszmefuttatásod szerint ha veszek egy lepukkant warburgot, örökbefogadok egy fél intézetet, akkor rám ne vonatkozzanak ugyanúgy a kresz szabályok....jahh és mellette ékesen szólok a rendőr pajtáshoz, ha megállit mert szembe megyek az M7-esen.

Vagy tartassák be a szabályokat mindenkire, és büntessenek nemre-korra-hajszinre függetlenül, vagy ne...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1667) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#1665) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, ez is a sok szempontok egyike, hogy hogyan viselkedik a "kuncsaft", illetve milyen körülmények közül való.

És igen, aki azzal fog jönni, hogy ha én elkövetek valamit, akkor a másik miért kap kevesebbet ugyanazért, mert 3 gyereke van, arra is csak azt tudom majd mondani, hogy igaza van...

Seth, megkaptad, mi? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1668) S e t h


S e t h
nagyúr

Meg, de ehhez hozzászokik az ember----hát miért nem a bűnözőkkel foglalkoznak?LOL :D

Gyerek voltam amikor az öcsémmel almát csentünk a szomszédból.Anyám fülünknél fogva vitt vissza bennünket almástul és bocsánatot kellett kérnünk.
Nem az volt ,buksi megsimogat, jajj de ügyesek vagytok, sikerült észrevétlenül almát lopnotok, legközelebb majd pöttyös labda, kerékpár és később autó is lesz.

Ha valakibe belenevelték ,hogy ha elkövet vmit azért felelősséget kell vállalani, az nem fog sértődőst játszani ,mint az oviban ,hogy tőle elvették a homokozó lapátot, de a Dezsőkétől nem.
Érdekes, hogy mennyien milyen öntudatosak tudnak lenni, pedig annyira egyszerű a szituáció, hogy az már fájdalmas.

-Uram szabálysértést követett el, elismeri?
-De most miért engem állított meg?
-Mert észleltem ,hogy szabálysértést követett el.
-De amióta itt zaklat engem ,azóta több autó ment itt el akik ugyanezt csinálták?!?
-Meg kell köszönnöm Önnek amiért rávilágított munkám haszontalanságára, most pedig kérem közölje mely személygépkocsi vezetői voltak jogsértők, mert az iránymutatásai alapján szeretnék intézkedéseket kezdeményezni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1669) oxox válasza S e t h (#1668) üzenetére


oxox
addikt

megint leirom..olvass figyelmesebben.

Szó nincs arról, hogy igazoltátás közben elment volna egy csomó szabálysértő, akit nem vettek észre..."Közben megállítottak 3 autót." a szabálysértés egyértelmü volt, a kérdés az, hogy miért nem büntettek minden történetben azonosan, szabályszerüen...vagy ha nem kell ezen esetekben büntetni, akkor etikátlan szimpátia alapján megtenni.

De akkor ha viccesek vagyunk, akkor nézzük az én pédámat....csak eljátszva a gondolattal. Logisztikában garázdálkodok, légi részleg...és én is szimpátia alapon elkezdeném kezelni a dolgokat. Mondjuk ami szimpatikus paletta azt nem úgy mérem, hanem tippelek, vagy nem figyelem, hogy a vontató még félig rajta áll....mit érdekel, olyan szépen levan spaniferezve, meg van három gyerek is rárajzolva....mit számit, hogy a felpakolt 120t, csak 50 papiron. Aztán majd nézhetem a hireket, hogy Vecsésbe sikerült belevésnem egy új M0-as szakaszt..egyedül állami támogatás nélkül...vagy nehéz megtalálni az Új köztemetőben a sirokat...mert 280-300t bizony nem kis pusztitásra képes.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1670) Snoop-y válasza S e t h (#1668) üzenetére


Snoop-y
veterán

Elbeszélünk egymás mellett.
Én az udvariasság mintaszobra vagyok pláne egy rendőrrel szemben.
Nem ment el mellettem az említett 3 jármű hanem ugyanolyan vizsgálatot végeztek rajtuk aztán elengedték őket. Magyarul elkezdtek 4 intézkedést velem együtt amit ha szabályosan lefolytatnak mind a 4-nek a Mozaik utcában kellett volna végződnie de mégis csak én kerültem oda. Ezzel nem kifejezetten arra sarkallják az embereket, hogy szabálykövetők legyenek mert most a másik 3 emberke mit gondol?

-Minek rendszám ha nem büntetnek meg?
-Minek tartsam karban a gépjárművem még ha szétesik akkor sem szól érte a rendőr?
-Miért legyen látható ha indexelek ha a rendőr nem szól érte?

Én meg sem kérdeztem a rendőröket ,hogy őket miért engedik el egyszerűen meg voltam döbbenve.Egyetlen kérdésem volt csupán hozzájuk: ha szerzek papírt arról ,hogy gyárilag ilyen az autóm akkor már nem leszek e zajszennyező? Mert ugye arra hivatkoztak, hogy a sportautók és sportmotorok így gurulnak ki a gyárból. ( nagyon sok autó nem felel meg gyárilag a 90 vagy 95 dB határértéknek nem emlékszem pontosan melyik szám a pontos ennek majd utánanézek ) Szóval Jóska bácsi nem fog felriadni álmából mert hiszen papír van róla ,hogy ilyen a gépem.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1671) oxox válasza Snoop-y (#1670) üzenetére


oxox
addikt

kár ezen tovább szerintem mérgelődni.

Azért büntettek meg, mert neked sportkocsid van, nekik meg nincs, és nem is lesz (anyagi, családi...tudomisén vallási ok miatt)....és mint sokszor mondogatták fentebb..."dögöljön meg a szomszéd lova.."

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1672) Vertigo18 válasza Snoop-y (#1670) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem teljesen felesleges ezt tovább gerjeszteni, mindkettőtöknek igaza van...

Én azt sem értem, hogy minek kezdtek meg még 3 intézkedést, hacsak nem volt ott összesen legalább 8 rendőr. Ugye 4 intézkedő, és legalább 4 biztosító rendőr kell ahhoz, hogy egyszerre 4 intézkedést lefolytassanak.
A másik pedig az, hogy nincsen semmiféle szabályozás, ami azt írja le, hogy miért mennyi jár, ha helyszíni bírságolással él a rendőr. Innentől pedig különböző személy volt az a két kollega, így fordulhat elő, hogy az egyik szankcionál, a másik meg fegyelmeztet. Két külön ember, két külön intézkedés. Az egyetlen probléma az, hogy előtted csinálták. Egyébként honnan tudod, hogy nem jelentették fel a másik 3 autóst? Ahhoz a helyszínen elég pár (3-4) adatot rögzíteni, és ha nem követett el nagyobb dolgot (pl: nincs jogsija), akkor már mehet is tovább. Hangsúlyozom: kérdéseim csak érdeklődés szintjén mozognak, nem célom senkit bosszantani.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1673) Snoop-y válasza oxox (#1671) üzenetére


Snoop-y
veterán

No igen én is erre gondolok pont amikor 6.500 RPM-nél kellemes rúgást érzek a derekamban majd fémes pendülés után egy hangorkán kiséretében 9.500-ig sikítok az élvezettől :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1674) Snoop-y válasza Vertigo18 (#1672) üzenetére


Snoop-y
veterán

Más nem kapott vizsgálatra berendelő lapot mert akkor velem együtt kellett volna bent ülniük a buszban. ( ez a rendszámosra nem vonatkozik őt lehet, hogy feljelentették bár csak beszélgetést hallottam papírozást nem láttam)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1675) S e t h


S e t h
nagyúr

Nincs két egyforma intézkedés, mint ahogyan két egyforma ember és rendőr sem.
Szituációja válogatja ,hogy éppen milyen fokú szankciót kíván meg szabálysértés és a rendőr miképpen differenciál.(persze azért sok esetben meg van kötve a keze és jogszabály írja elő mit kell csinálnia, mégsem azt teszi hm).

Egyszer jelezte számomra édesapám az általa tapasztaltakat.

Előttük(full szabálytalanul, a közlekedésben résztvevőket szabálysértésre kényszerítve) volt álló ellenőrzés ,amikor egy mergában dakotákat igazoltattak.
A dakoták főnöke, nevezzük gépjármű vezetőnek, harsány ordítással hozta a két intézkedő rendőrnek a véleményét, amiért a paripáját megállították amikor ő hadiösvényen van.
A rendőrökön tanácstalanság, elbizonytalanodás látszott, de folytatták az intézkedést, ami pár perc múlva váratlanul ért véget.

A tőrzsfőnök váratlanul az egyik rendőrhöz ugrott és kezet rázott vele és jól látható volt ,hogy ekkor valamint a kezébe helyez.
Ezt követően felpattantak a lóra és elviharzottak, a rendőrök meg tanácstalanul álldogáltak tovább.
Most képzeljük el ,ha ezt mások is(édesapámon kívül) látták volna.

Ezt csak azért írtam le , mert általánosítani nem szabad, van rendőr aki hivatástudatból végzi a dolgát(egyre kevesebben vannak) és van a többi.

HA vki úgy érzi, hogy vele szemben jogosulatlanul jártak el, van panaszjoga, érvényesítse a jogait.
De ha vétett a jogszabályok ellen és mégis tüske marad benne mert visszás dolgokat tapasztal, max kiírhatja magából a neten ,elmondhatja a barátainak ,hogy trágya a rendőrség :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1676) Vertigo18 válasza S e t h (#1675) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnos létezik, amit leírsz... :o

Kis helyen vagyok rendőr, hálistennek kb. 5 éve kidobtuk az ilyen "trágyát" a "pajtánkból"... Az utolsót. Nálunk most olyan bagázs jött össze, hogy a szemetet gyorsan kidobjuk magunk közül. Sajnos valszeg ezért van az, hogy a 10 járőr helyett van öcce-vicca 5... Így éjjel-nappal egymást váltjuk, sajna. De inkább ez...

Én már azon a sztorin is csodálkoztam, hogy "zajszínt-mérő" volt a rendőröknél! :D Először ki akartam nevetni a sztorit, de annyira kitartott mellette Snoop-y, hogy inkább bent tartottam. Valszeg én élek furcsa helyen, és MO-n minden második Kapsot felszerelték már ilyen eszközzel... ;) Én meg azt sem tudom, hogy hogy néz ki az ilyen... :DDD

Nah, az meg igazi álom, hogy 20 rendőr... Beh szép volna... :Y

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1677) Snoop-y válasza Vertigo18 (#1676) üzenetére


Snoop-y
veterán

Margit híd lábánál voltak kompletten több héten keresztül éjfél után.
csomó biztosító rendőr meg ugye az ellenőrök. Nem írtam volna le ha nem velem történik de az ilyen akcióknál elég felkészültek ahogy láttam. Amit szemrevételezéssel és egyszerű mérésekkel meg lehet mérni azt megtették.

Ezeket nézték meg:

-papírok ellenőrzése
-alkoholszonda
-zajszintmérés
-profilmélység
-van e fóliázva
-összes világítás ellenőrzése ( helyzetjelző,városi,távolsági,index,féklámpa )

zajszinten ugye buktam és már kaptam is a papírt, hogy mehetek be vizsgáztatni :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1678) Vertigo18 válasza Snoop-y (#1677) üzenetére


Vertigo18
addikt

Értem...

A zajszínt-mérésen kívül szerintem ez egy szokványos rendőri intézkedés volt... Persze, ha nem nézzük a létszámot. Mi van akkor, ha "Zajszíntmérő-razzia" volt? Akkor értem, hogy miért csak te buktál meg... A négyből.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1679) -NOKIA- válasza Snoop-y (#1674) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szerintem nem 1 időpontra osztogatják ezeket a berendelő lapokat...

(#1680) oxox válasza Vertigo18 (#1678) üzenetére


oxox
addikt

lehet pont sziget fesztivál volt, és sok volt a bejelentés :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1681) sasa311 válasza Vertigo18 (#1678) üzenetére


sasa311
veterán

Ez most teljesen nem vág témába, de minek ilyenre forrást pazarolni, hogy zajszintmérés? :Y :F

Én még zavaróan hangos autót nem láttam/hallottam, csupán:

- leszakadt kipufogójú ladákat
- tunninggépet

Ezek viszont általában olyan szinten voltak, hogy nemhinném, hogy műszer kéne hozzá.

Összességébe azt nem értem, hogyha ilyen kicsi az állomány meg a kapacitás meg miegymás ki az az elmeháborodott aki elrendel egy zajszintmérő-razziát, mikor kismillió értelmes(ebb) dolgot lehetne ehelyett csinálni :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1682) S e t h válasza sasa311 (#1681) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kb egy éve költöztem a jelenlegi helyre és szomorúan konstatáltam ,hogy van egy agyhalott a környéken, aki azt képzeli ,hogy a segge alatt lévő vén éves tragacs attól vagány ha sportkipufogókkal szereli fel.
Az eredmény elképesztő.Mintha ZSukov páncélos hadosztálya vonulna végig az úton, a kutyáim is mindig kapkodják a fejüket amikor meghallják.
Nem kicsit zavaró, házon belül és pláne kívül, én a kezébe adnám a fülét az idiótának.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1683) S e t h válasza S e t h (#1682) üzenetére


S e t h
nagyúr

Hibákért sorry, másnaposság on :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1684) -NOKIA- válasza S e t h (#1683) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

:D

(#1685) Vertigo18 válasza S e t h (#1683) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, irigykedek...

Ma reggeltől, ma estig, aztán holnap reggeltől holnap estig (szombat-vasárnap) dolgozom, te meg ráérsz berúgni, meg "másnaposkodni"! :D

Nálunk is van ilyen majom, de Ő otthon oldotta me... kilukasztotta a kipuffogót, hogy jobban szóljon... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1686) Snoop-y válasza -NOKIA- (#1679) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az biztos is mivel nincs konkrét időpont. De a határozatot megkapod miszerint 30 napon belül a választható vizsgaállomások valamelyikén be kell mutatnod az autót.Nos ők nem kaptak ilyen papírt mivel előttem engedték el őket és ők nem jártak a furgonban ahol kitöltetik mindenkivel ( felveszik az adatokat kapsz egy helyszíni jegyzőkönyvet, hogy milyen pontokban nem felelsz meg a hatályos jogszabályoknak )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1687) S e t h válasza Vertigo18 (#1685) üzenetére


S e t h
nagyúr

NA várjunk csak, nem tudod, hogy mekkora az alkohol toleranciám egy olyan hét után amikor hétfőn hajnali kettőkor feküdtem le, kedden háromkor, szerdán egykor és csak csütörtökön adatott meg, hogy már éjfélkor eldőljek.
Nem kellett ide sok szesz :D
Párom meg csak nézett ,hogy időnként kétszer kell feltennie egy kérdést, hogy reagáljak rá :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1688) Vertigo18 válasza S e t h (#1687) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ne panaszkodj, a "CÉG" elintézi neked, hogy annyira fáradt legyél, hogy k**va olcsón berúgj! :K

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1689) oxox


oxox
addikt

mai pozitiv élmény.

igazoltatás. Ferihegy I.
rutin ellenőrzés, egyik cimbimel voltam, én a soffőr, bizt öv. nuku mindkettőnknek...miután leintegettek a terminál elött, elég nehéz lett volna, a gyorsan kiszállok trükköt megjátszani. Teljesen kedvesek voltak, szóltak, hogy egy hónap és lejár a müszaki (tudok róla...tavaly bele szaladtam, hogy nem néztem meg, és ....a rendőr szólt :DDD )....az övről szó se esett.

Nem a történethez tartozik, de mázlim volt utánna is, mert elöttem 5-el sikeresen felment egy kamion a gyorsra, és még a hidnál sikerült elslisszanni mellette....kökire vittem a cimbit...mikor visszaértem már a Kőhid utánig ért a sor.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1690) Brett apó


Brett apó
tag

Üdv mindenkinek!

Van itt valaki aki esetleg a központban dolgozik??(Teve u.)

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#1691) -NOKIA- válasza Brett apó (#1690) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Jó lenne ott dolgozni. :D

(#1692) szasanyi válasza -NOKIA- (#1691) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem hinném... de még finom fogalmazva is: legalább ugyanannyi hátránya van, mint előnye. Sztem... :U Én biztosan passzolnám a lehetőséget.

(#1693) Vertigo18 válasza szasanyi (#1692) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azért a pénz gondolom kárpótol azért, hogy mennyi minden negatív dolgot kell elviselni. Pl. a légkondis iroda... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1694) szasanyi válasza Vertigo18 (#1693) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem biztos. Amúgy az most is van... de gondolom máshol is, nem csak nálunk. Én egyébként - relatíve - nem rossz helyen dolgozok (mondjuk az idegosztálytól csak a hívószámunk különböztet meg minket), így lehet, kicsit másképp látom, de újra csak azt mondom: én nem szívesen. :( Talán inkább a pénz... az valóban lehet sokkal több (akár kevesebb munka mellett is), de azért nem úgy van az, hogy odamegy egy külsős, aki majd rögvest beleülhet a tutiban. Arról nem is beszélve, hogy nem tts-ek, meg kezdő ti-ek a jellemzőek e helyeken. ;]

(#1695) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Egy info: Módosul a BTK:

Garázdaság

271. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot
a) csoportosan,
b) a köznyugalmat súlyosan megzavarva követik el.
(3) A büntetés bűntett miatt öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot
a) csoportosan és a köznyugalmat súlyosan megzavarva,
b) nyilvános rendezvényen
követik el.
(4) Mellékbüntetésként kitiltásnak is helye van.
(5) E § alkalmazásában erőszakos magatartásnak minősül a más személyre gyakorolt támadó jellegű fizikai ráhatás is, abban az esetben is, ha az nem alkalmas testi sérülés okozására.

[ Szerkesztve ]

(#1696) hucsikoi válasza -NOKIA- (#1695) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Esetleg olyan törvény nem készül, hogy, ha betörnek hozzám és megvédem a tulajdonom akkor nem engem fognak el ítélni? :F

(#1697) lúzer válasza szasanyi (#1692) üzenetére


lúzer
veterán

ja, arra lövetnek először :U ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1698) -NOKIA- válasza hucsikoi (#1696) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A gond hogy a megvédem a tulajdonom címszó a legtöbb embernél azt jelenti, hogy a betörőt hátba lövöm, felkoncolom, megkínzom stb.

A jelenlegi jogszabályok szerint (be. ptk.) jogodban áll a bűncselekményen tetten ért elkövetőt elfogni, és átadni a hatóságnak, továbbá a birtokvédelem is megillet.

(#1699) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#1698) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egyik általam nagyra becsült, idősebb jóbarátom (úgy 60 lehet) éppen akkor ment be a telkére, amikor a 25 éves elkövető mászott ki a kisházának ablakán.
Mikor meglátta a "rézbőrű", rögtön felkapott egy botot, amire a jóbarátom se volt rest, Ő is felkapta a sajátját, ami a keze ügyébe került.

Jóbarátom volt a gyorsabb, egyet ütött, mindkét lába eltört a g*cinek... :C

Eredmény: 2 év felfüggesztett (3 évre),a cigó meg rokkantnyugdíj mellett megy mostantól betörni...

A véleményem nekem is megvan, higgyétek el... :((

A fájdalmas, hogy én mentem a barátomat begyűjteni... :O

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1700) Vertigo18 válasza szasanyi (#1694) üzenetére


Vertigo18
addikt

Légkondis iroda? LOL!

Nálunk egy régi raktárhelyiségben van a Rendőrség kb. 20 éve, egyszer kijött a Munkaügy ellenőrizni, majdnem szívrohamot kaptak(nincs WC, nincs ablak, stb...), erre az Örsparancsnokom, meg a váltásparancsnokom megfogták egy-egy karját, és ecsetelték neki, hogy erről inkább nem kellene írnia, hanem majd megmutatják azokat a helyeket (ahol a nyomozók dolgoznak), ahol minden oké, és ott ellenőrizhet!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.