Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) No-kia válasza No-kia (#1750) üzenetére


No-kia
őstag

Jah és egerben törtent

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#1752) philoxenia válasza No-kia (#1751) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rendőrségen bejelentetted?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1753) biggamer


biggamer
veterán

No, megvan az átadott aláírások száma a képviselői költségtérítések ügyében :

:Y 509.748 db :Y

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1754) No-kia válasza philoxenia (#1752) üzenetére


No-kia
őstag

Persze, 1 dolgom volt, csak szeretnék biztos leni h foglalkoznak az ügyel

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#1755) Vertigo18 válasza No-kia (#1754) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem, hallod, ha bejelentesz valamit, akkor mi azt rögtön az iratmegsemmisítőbe tesszük, akkor nem kell vele foglalkozni! :(((

Hát persze, hogy foglalkoznak az üggyel, IMEI szám alapján be is lehet mérni, de az majd a nyomozás során lesz esedékes. Addig pedig kérdezd meg a mobilszolgáltatódat, hogy van-e mód ilyen esetben a törlesztés ideiglenes szüneteltetésére. Bár szerintem nem lesz mód rá...

Az megint más probléma, hogy ha mire valóban nyomozó kezébe kerül az ügy, lehet, hogy 10x cserélt a pult alatt gazdát, így ha esetleg a telefon meg is lesz, az elkövető már kétséges...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1756) No-kia válasza Vertigo18 (#1755) üzenetére


No-kia
őstag

az elkövetőnek jobb is ha nem lesz meg, csak a telefon kerüljön elő, gondoltam hogy foglalkoznak az üggyel, csak én arra lennék kíváncsi hogy hol tartanak és hog yhogy lehet ennek utána járni, pl mikor kérik föl a tmobot h kezdjék el bemérni :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#1757) degh


degh
tag

eltelt 2 hónap, és még mindig semmi :( :F

8

(#1758) Vertigo18 válasza degh (#1757) üzenetére


Vertigo18
addikt

Frissítsd fel az emlékezetünket! ;)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1759) degh válasza Vertigo18 (#1758) üzenetére


degh
tag

innen kezdődött, azt mondták akkor, 1 hónap, max másfél, és kapok értesítést, másik rendőr azt mondta, hogy a környéken 3 hét az átfutási idő, tudom ünnepek meg minden volt, de én meg már 2 hónapja jogsi nélkül vagyok, és még semmit nem kaptam.
és a határőr srác aki ott volt, azt mondta múltkor, hogy várjam meg inkább a papírt amit küldenek,feleslegesen ne menjek be a rendőrségre, de most akkor meddig kell még várni? még 2 hónap?

[ Szerkesztve ]

8

(#1760) -NOKIA- válasza degh (#1759) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Hívd fel az ügy előadóját!

(#1761) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#1749) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

mekkora sz@rháziak vannak...
És felfüggesztett szabadságvesztést sem kapott?

(#1762) -NOKIA- válasza No-kia (#1756) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szia, nem tud senki közülünk utánanézni, az ügy előadója tud írni egy megkeresést a tmobile-nak, a pannonak, a vodafonenak hogy tájékoztasson milyen simmel használják a készüléket jelenleg, annak ki az előfizetője, meg cellainfót is kérhetnek.
Elég hosszadalmas procedúra, mert rengeteg ilyen megkeresést kapnak a szolgáltatók, úgyhogy minimum 1 hónap, mire jön a válasz tőlük.

(#1763) degh válasza -NOKIA- (#1760) üzenetére


degh
tag

bementem ma reggel, röpke fél óra után kiderült, h táppénzen van az akihez tartozik az ügy. de egy teljesen korrekt emberhez lettem átirányítva, igaz ő se sok mindent tudott mondani, csak annyit, hogy február 2.-án hosszabbítva lett az ügy, dec. 18.-án elküldték a mintákat, de még nem jött eredményem.

8

(#1764) lomha lepke


lomha lepke
tag

Egy negatív példa :(

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#1765) jolti05


jolti05
őstag

Köszönöm a gyors válaszokat!
Megpróbálok időt szakítani, és bemenni Patakinéhez, akinek a nevét tényleg elfelejtettem "kisatírozni", remélem ezért nem jelent fel.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1766) philoxenia válasza jolti05 (#1765) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Satírozd ki a képen és kicserélem a képet a hsz.-edben. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1767) Vertigo18 válasza lomha lepke (#1764) üzenetére


Vertigo18
addikt

"A rendőrség tájékoztatása szerint a gárdonyi rendőrkapitányság tisztje tevőlegesen nem vett részt a rablásban, hanem információkkal segítette az elkövetőket."

Azért kíváncsi lennék, hogy ha a benzinkút egyik alkalmazottja is benne volt a rablásban, akkor vajon a "kollegánk" milyen infóval segítette az elkövetőket...? :F Mert ha olyan infóval, hogy mikor nincsenek a közelben éppen rendőrök, akkor az sokkal nagyobb bűncselekmény, mint a rablás, és akkor az is ki lenne emelve...

"Senki sem tekinthető bűnösnek a bíróság jogerős ítéletéig.... Ártatlanság vélelme". :U

De ha megtörtént, akkor hulljon a férgese!!! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1768) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#1761) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem kapott semmiféle ilyen büntetést, 50k, amit kapott...

Hidd el, tudnám részletezni hosszabban is, de örülök, hogy túlvagyok rajta...

Jah, és az egyenruházatomban 20.000 Ft. kár keletkezett, nah annak is csak a felét fizette a cég, repestem az örömtől, hogy ki kell adjak 1 nap alatt 10.000-et úgy, hogy a legközelebbi egyenruházati bolt 210 km-re van... :cry

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1769) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#1768) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

az eszem megáll... :W

Engem érdekelne priviben az eset, hátha tanulok belőle, és velem nem fordul elő.

(#1770) -NOKIA- válasza lomha lepke (#1764) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem kommentálom...
Talán csak annyi, hogyha tényleg súgott, nincs köztünk a helye.

(#1771) Reno7


Reno7
senior tag

Van annak az állításnak valami alapja,hogy a közeljövőben csökkentik a felvételi minimumot a rendőrségnél? Ahogy olvastam még érettségi sem fog kelleni?(A hír szerint a rendőrség növelni akarja a bizonyos etnikai csoportokhoz tartozó rendőrök létszámát,ezért csökkentenék.)
Nomeg abban van valami,hogy 2010-től teljesen megújul az egyenruhatár?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1772) lúzer


lúzer
veterán

láttátok a bkv ellenőrök bilincselését?
nem túlzás ez?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1773) szasanyi válasza lúzer (#1772) üzenetére


szasanyi
félisten

Te nem rendőr vagy ugye?

(#1774) Snoop-y válasza lúzer (#1772) üzenetére


Snoop-y
veterán

Miért volna túlzás? Berakják őket egy járőr autóba maguk mögé. Honnan tudhatnák melyik önjelölt próbálja majd meg megfojtani őket vagy esetleg megkísérelni a szökést?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1775) -NOKIA- válasza Reno7 (#1771) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Olyan tervezetek vannak, hogy nem fog kelleni
-Rendészeti Szakközépiskolai végzettség (2év)
-Rendőrtiszti Főiskolai alapképzés (3év)
az olyan helyekre, mint például objektum őr, mert fölösleges ehhez a több milliós fent említett képzés, elég lesz egy pár hónapos "tanfolyam" hozzá, amelyre majd - szintén mint a fent írt képzésekre -érettségivel lehet jelentkezni.

Egyenruha: ez örök kérdés, állandóan variálnak rajta... Az EU is egységesíteni akar...

[ Szerkesztve ]

(#1776) -NOKIA- válasza lúzer (#1772) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Bilincs
RTV: 48. § A rendőr bilincset alkalmazhat a személyi szabadságában korlátozni kívánt vagy korlátozott személy
a) önkárosításának megakadályozására,
b) támadásának megakadályozására,
c) szökésének megakadályozására,
d) ellenszegülésének megtörésére.

RSZSZ: Bilincs alkalmazása
60. § (1) Bilincs alkalmazása különösen azzal szemben indokolt:
a) aki erőszakos, garázda magatartást tanúsít, és ennek abbahagyására testi kényszerrel nem késztethető,
b) aki az intézkedő rendőrt, annak segítőjét, illetve az intézkedésben közreműködőt megtámadja,
c) akinek az elfogására bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt került sor, és szökése bilincs alkalmazása nélkül nem akadályozható meg,
d) akinek a jogszerű intézkedéssel szembeni ellenszegülése testi kényszerrel nem törhető meg,
e) aki önkárosító magatartást tanúsít, vagy ilyen magatartás tanúsításával fenyeget.

Ajánlanám a figyelmedbe a kiemelt részt.
Teljesen jogszerű, és szakszerű volt az intézkedés, mert gyanúsítják őket. ;)
Meg egyébként is, sosem lehet tudni ki támad meg, ezek a rendőrök is haza akarnak menni.

szasanyi: nem bizony, ő nem az.

[ Szerkesztve ]

(#1777) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#1776) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nálunk külön utasításban van, hogy aki rendőrautóban "utazik vendégként", azt csak bilincsben, csak hátra...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1778) Reno7 válasza -NOKIA- (#1775) üzenetére


Reno7
senior tag

Tehát akkor lényegében olyanok lesznek mint a biztonsági őrök? :U

Egyenruha: Értem.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1779) -NOKIA- válasza Reno7 (#1778) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Annál azért több(ek) lesz(nek) szerintem.
Ez majd kiderül, nincs még erről semmi fix terv.

(#1780) lúzer válasza -NOKIA- (#1776) üzenetére


lúzer
veterán

többeknek:
én elhiszem, de már vicces volt pár bkv ellenőrt kamerák előtt szopatni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1781) lúzer válasza Reno7 (#1778) üzenetére


lúzer
veterán

és 40 évesen nyugdíj?
pályát váltok.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1782) -NOKIA- válasza lúzer (#1781) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nyugdíj:
Itt a lehetőség.
Csak nehogy eltöröljék ezt is, mint már nagyon sok minden mást!
És majd gondolj erre akkor is mikor kint állsz a -20fokban 24órát, és már 30évesen olyan leszel mint egy 70éves. :W

A kamera kit érdekel???
Attól hogy kameráznak, nem fogom nem megbilincselni... :W

(#1783) Reno7 válasza -NOKIA- (#1782) üzenetére


Reno7
senior tag

Most nem kötözködésképpen,inkább csak kíváncsiságból a rendőrként dolgozóktól...Ti igazándiból kinek ajánljátok(ez kicsit hülyén hangzik) ezt a munkát? Mert az olvasottak alapján,meg így külső szemlélőként nem átlagos meló,és gondolom kell valamiféle elhivatottság is hogy ezt bírja az ember :F

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1784) Vertigo18 válasza Reno7 (#1783) üzenetére


Vertigo18
addikt

Senkinek...

Nade komolyra a szót: nagy elhivatottság kell. A pénz nem mondhatnám, hogy túl rossz, de ezt "kompenzálja", hogy nálunk vannak a legrosszabb főnökök. Ott van pozitívumként, hogy - viszonylag - korán mehetünk nyugdíjba, de abban meg a kollegának van igaza, hogy állj kint csak egy évet a -20-ban, azt megérzed... Hidd el, 30 vagyok, 50-nek érzem magam néha lefekvéskor...
Pozitívum a megbecsülés, negatívum, hogy eztaz emberek 1 ezrelékétől kapod meg. Újabb negatívum, hogy a maradék (az egy ezredéken felüliek) mind UTÁL!

Ejj, és hidd el, most még semmit sem tudsz, de nem panaszkodom tovább...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1785) Vertigo18 válasza lúzer (#1780) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezt én sem értem... Mi volt a szopatás, hogy megbilincselték? Nah hallod, majd kirúgatom magam azzal, hogy nem bilincselem meg, mindezt azért, mert kameráznak...

Ma már mindent törvényesen kell csinálni, ki tudja melyik ablakban van valaki, aki figyel. A kezében meg mobil, a mobilban meg kamera...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1786) hucsikoi válasza lúzer (#1780) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szerintem nagyon jól tették.Te sem problémáznál rajta, ha téged vettek volna le pár ezressel.
Így kellene tenni minden csavargóval. Bár szerintem még egy alapos verés is kijárna minden tolvajnak is, bár tudom ez nem lehetséges. :R

(#1787) lúzer válasza hucsikoi (#1786) üzenetére


lúzer
veterán

jó, én már sajnáltam őket, azért így nyilvánosan megaláztatni nem semmi, mégha "bűnözők" is

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1788) -NOKIA- válasza lúzer (#1787) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A megalázással kapcsolatban nem mi, hanem a média a hibás.
Bár nem tudom mi ebben a megalázó, jogszabály még azt is kiemeli külön, hogy a földön fekvő helyzetben való bilincselés sem minősül megalázó bánásmódnak...

(7) Nem minősül embertelen, megalázó bánásmódnak a személy fekvő helyzetben történő megbilincselése, ha arra támadása vagy erőszakos magatartása miatt került sor.

[ Szerkesztve ]

(#1789) lúzer válasza -NOKIA- (#1788) üzenetére


lúzer
veterán

nem is állítottam ilyet, csak így "cuzammen"

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1790) szasanyi válasza lúzer (#1781) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom hány éves vagy, de azt biztosan állítom, hogy bár olvasgatod a rendőr-topikot, komoly hiányosságaid vannak. Ezt nem kritikaként, hanem tényként állapítom meg.
Ahhoz, hogy 40 évesen nyugdíjba mehess, minimum 25 éves (!) munkaviszony +
1. olyan egészségromlás kell, amire az arra hivatott orvosi bizottság kimondja, hogy egészségügyileg alkalmatlan vagy a szolgálatra
2. átszervezés (ezt már nagyon megreformálták, pölö egy beosztás áthelyezése, átnevezés már nem az)
És nem utolsó sorban szintén feltétel (és újra csak hangsúlyozom: minimum 25 éves munkaviszony mellett), hogy 1996 előtt kellett a rendőrség hivatásos állományába lépni, mert a '96-os szolgálati törvény hatályba lépése után csak a tényleges hivatásos szolgálati jogviszonyban töltött évek számítanak bele a nyugdíj jogosultságba.
Te dolgozol egyáltalán 25 éve? :U Ahhoz, hogy irigyelj vagy kritikát fogalmazz meg (akár ironikusan is) túl kevés infód van, hidd el nekem.

[ Szerkesztve ]

(#1791) Vertigo18 válasza szasanyi (#1790) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ne húzd fel magad! Szerintem Ő nem rendőrnek való, hanem politikusnak...

Kiemeli azokat a dolgokat, amik a mondandóját támasztják alá...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1792) lúzer válasza Vertigo18 (#1791) üzenetére


lúzer
veterán

hanem politikusnak...
na!
sértegettelek én Téged? ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1793) -NOKIA- válasza Reno7 (#1783) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Én kinek ajánlom? Nagy vonalakban:
Akiben nagy hivatástudat van, törvénytisztelő, igazi álma az hogy rendőr lehessen, ne a pénzért csinálja, hanem már-már "hobbiból", mert szereti a munkáját, kiváló pszichikai, fizikai, és egészségi állapotban van, rafinált, okos, korrekt, szigorú, de igazságos, mindenféle helyzetet tud kezelni, jó kommunikatív képességei vannak, és a parancsot végre tudja hajtani mindenképp, ha tetszik ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#1794) szasanyi válasza Vertigo18 (#1791) üzenetére


szasanyi
félisten

Én nem húztam fel magam. Csak rávilágítottam 2-3 olyan komoly feltételre, amit nagyon sok ember egyenként sem tud (!) felmutatni. Tehát mielőtt vki különösebben irigylésre méltónak tartaná a (már nem is mindeniken járó, de még meglévő :U ) kedvezményeinket, lássa azt is, mit kell letenni az asztalra azért, hogy annak igénybe vételéről érdemben szó eshessen.

(#1795) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Mindkét utolsó hozzászólásra a válaszom:

ÁMEN!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1796) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#1795) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

:)

(#1797) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Két napja történt az eset, hogy sétáltatom kutyámat az erdőbe jön egy kocsi kiszáll egy rendőr és igazoltat.Kérdeztem mi az, hogy már az erdőbe is igazoltatnak a rendőrtől egyszerű válasz jött vissza:Inkább én mint 5 kan cigány:D kiderült ismerte a nagybátyám aki hadnagy és egész jót beszélgettünk persze mivel mókás vagyok elütöttem egy kis poént mégpedig:Kutyám ugrált autóra meg szagolt hátul érzett valamit mondom biztos kábítószert érez:D:D erre persze egyből jött a kérdés maga kábítószerezik?:D Beszélgettünk munkáról egyetemről kellemeset beszélgettünk.

(#1798) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Ezt érdemes megnézni :DDD link

(#1799) Vertigo18 válasza Bencus88 (#1798) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerencsére csak kamu az egész, de azért értékeljük! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1800) Bencus88 válasza Vertigo18 (#1799) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Ez tuti?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.