Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) biggamer válasza spyduck (#1449) üzenetére


biggamer
veterán

" Amennyiben mégis előfordulna, hogy valaki olyan bírságról kap értesítést, amely a jogsértést követő hatvan napon túl hoztak, akkor kérheti a jogorvoslatot. "

Most már nem érek rá, a többi részletet majd. :B

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1454) Biriboyka válasza spyduck (#1453) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Adjuk csak a jó tanácsokat, adjuk csak! A végén nem lesz kitől, mit behajtani mert mind kötekedni fog! :DDD :DDD ;]

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1455) lúzer válasza Biriboyka (#1454) üzenetére


lúzer
veterán

több idő marad a valódi bűnözőkre :U :P

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1456) #64791808 válasza Reno7 (#1416) üzenetére


#64791808
törölt tag

hát egyrészt mi a számottevő bizonyíték, mennyire jó az a felvétel, mennyire egyértelmű (!), aztán egyáltalán be volt-e kapcsolva, a látóterében történtek-e a dolgok...

(#1457) Snoop-y válasza Biriboyka (#1454) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akkor majd rájöttök, hogy van végre dolgotok is. Nem behajtani kell meg "sunyin" mérni 30-as tábláknál. Gyertek ki pl a Budafoki úti gyalogátkelőhelyekhez és ne sebességet mérjetek hanem a meg nem adott elsőbbségek miatt basszátok meg az autósokat...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1458) DeadMeat válasza Snoop-y (#1457) üzenetére


DeadMeat
veterán

Azt várhatod.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1459) #64791808 válasza Snoop-y (#1457) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ja barátom, ahhoz dolgozni kell.

A 85-ös úton Kapuvár után Győr felé van egy frissen felújított szakasz, hát vagy 6-7 kilométer. Vadiúj út, minden készen van, be vannak fejezve a munkálatok, de a 40-es tábla kint van. Itt megmondom: nincs ember, aki ezt betartja. Aki nagyon óvatos, az 70-et megy.

Most jövök arra, villognak szembe, mint a barom, még Kapuváron belül. Hát jó, nem kockáztatok, 40-et megyek. Ott álltak a kedves rendőr urak a Fáma 3-assal.

Szóval hogy én tisztelem a rendőröket és megértem, hogy parancsot teljesítenek, de nem kell csodálkozni, ha a kiszedett autós leköpi az egyenruhát. Egyértelműen kint felejtett táblánál mérni az a szabályokkal és a hatalommal történő nyílt visszaélés az én szememben.

(#1460) sasa311 válasza #64791808 (#1459) üzenetére


sasa311
veterán

A trafik majdnem mindig ilyen helyeken vannak.....

Kinnfelejtett útépítéses 30as tábla, tökegyenes úton 50 m(!!!)-es szakaszon 40es tábla (hogy miért az előttem rejtély), és ezeken a helyeken mérnek.

Szánalom.

Anyámat meg a munkahelyén (kórház) 2 hétig terrorizálta egy rétinéger familia (20+ ember) minden áldott nap, és mit mond a rendőrség mikor telefonon hívják őket? Na mit?
Folyt vér? nem? Akkor ők addig nem jöhetnek ki... Hát 'nyád.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1461) -NOKIA- válasza lúzer (#1455) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Úgy vettem észre, hogy a manapság az emberek azt hiszik, hogy a rendőrség feladata, és minden rendőr feladata a bűnüldözés, és a valódi rossz fiúk kergetése.

Akkor most elárulom mi a rendőr/rendőrség feladata, törvényben meghatározva:

A Rendőrség feladata

1. § (1) A Magyar Köztársaság Rendőrségének (a továbbiakban: Rendőrség) feladata a közbiztonság és a közrend védelme, valamint az államhatár őrzése, a határforgalom ellenőrzése és az államhatár rendjének fenntartása.

(2) A Rendőrség a közbiztonság és a közrend védelme, valamint az államhatár őrzése, a határforgalom ellenőrzése és az államhatár rendjének fenntartása körében az e törvényben és törvény felhatalmazása alapján más jogszabályban meghatározott bűnmegelőzési, bűnüldözési, államigazgatási és rendészeti feladatkörében:

a) általános bűnügyi nyomozó hatósági jogkört gyakorol, végzi a bűncselekmények megelőzését és felderítését;

b) szabálysértési hatósági jogkört gyakorol, közreműködik a szabálysértések megelőzésében és felderítésében;

c)

d) ellátja a közbiztonságra veszélyes egyes eszközök és anyagok előállításával, forgalmazásával és felhasználásával kapcsolatos hatósági feladatokat;

e) közlekedési hatósági és rendészeti feladatokat lát el;

f) ellátja a közterület rendjének fenntartásával kapcsolatos rendészeti feladatokat;

g) gondoskodik a büntetőeljárásban részt vevők és az eljárást folytató hatóság tagjainak személyi védelméről, valamint a büntetőeljárásban részt vevők, az igazságszolgáltatást segítők Védelmi Programjának (a továbbiakban: Védelmi Program) végrehajtásáról, továbbá védi a Magyar Köztársaság érdekei szempontjából különösen fontos személyek (a továbbiakban: védett személy) életét, testi épségét, őrzi a kijelölt létesítményeket;

h) engedélyezi és felügyeli a személy- és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevékenységet;

i) büntetés-végrehajtási feladatokat lát el;

j) ellátja a rendkívüli állapot, a megelőző védelmi helyzet, a szükségállapot, a veszélyhelyzet és az Alkotmány 19/E. §-ában meghatározott helyzet, katasztrófa vagy katasztrófa veszélye esetén a hatáskörébe utalt rendvédelmi feladatokat, továbbá rendkívüli állapot idején, az Alkotmány 19/E. §-ában meghatározott esetben közreműködik az államhatárt fegyveresen vagy felfegyverkezve átlépő személyek kiszorításában, illetve elfogásában és lefegyverzésében;

k) őrzi az államhatárt, megelőzi, felderíti, megszakítja az államhatár jogellenes átlépését;

l) ellenőrzi az államhatáron áthaladó személy- és járműforgalmat, a szállítmányokat - ide nem értve a Közösségi Vámkódex létrehozásáról szóló 2913/92/EGK rendeletében meghatározott vámellenőrzést -, valamint végzi a határátléptetést, továbbá biztosítja a határátkelőhelyek rendjét;

m) irányítja a határesemények kivizsgálásával megbízott magyar szervek tevékenységét, felügyeli az államhatár felmérésével, megjelölésével, a határjelek felújításával kapcsolatos munkák végzését;

n) megteszi az államhatár rendjét közvetlenül veszélyeztető konfliktushelyzet és a tömeges méretű migráció kezeléséhez szükséges intézkedéseket, továbbá elhárítja az államhatár rendje ellen irányuló erőszakos cselekményeket;

o) elvégzi a részére törvényben vagy kormányrendeletben megállapított, valamint az Európai Unió kötelező jogi aktusából vagy nemzetközi szerződésből eredő egyéb feladatokat.

2. § (1) A Rendőrség védelmet nyújt az életet, a testi épséget, a vagyonbiztonságot közvetlenül fenyegető vagy sértő cselekménnyel szemben, felvilágosítást és segítséget ad a rászorulónak. A Rendőrség tiszteletben tartja és védelmezi az emberi méltóságot, óvja az ember jogait.

(2) A Rendőrség a feladatának ellátása során

a) együttműködik az állami és a helyi önkormányzati szervekkel, a társadalmi és a gazdálkodó szervezetekkel, az állampolgárokkal és azok közösségeivel;

b) segítséget nyújt - jogszabályban meghatározott esetben - az állami és a helyi önkormányzati szervek hivatalos eljárásának zavartalan lefolytatásához;

c) támogatja a helyi önkormányzatoknak és az állampolgárok közösségeinek a közbiztonság javítására irányuló önkéntes tevékenységét.

(3) A Rendőrség a feladatának ellátása során pártbefolyástól mentesen jár el.

(4) A Rendőrség külön törvény, az Európai Unió kötelező jogi aktusa vagy nemzetközi szerződés alapján együttműködik a külföldi és a nemzetközi rendvédelmi szervekkel, fellép a nemzetközi bűnözés ellen. Nemzetközi szerződés vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusa alapján - rendészeti feladatai ellátása során - magyar rendőr külföldön, rendőrségi vagy határrendészeti feladatokat ellátó külföldi szerv tagja a Magyar Köztársaság területén külön törvényben, illetve nemzetközi szerződésben meghatározott rendőrségi jogosítványokat gyakorolhat.

(1994. évi XXXIV. törvény
a Rendőrségrő)

(Egy kis magyarázat: a trafizós rendőr, meg járőr, NEM mehet nyomozni, meg bűnüldözni! )

[ Szerkesztve ]

(#1462) Vandit. válasza -NOKIA- (#1461) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez leírva jól hangzik...

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1463) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

A trafizós hozzászólásokhoz:
-továbbra sem jókedvből állnak ott a kollégák, nem élvezik ezt, higgyétek el nekem.
-továbbra sem mi helyeztük ki a nem megfelelő táblákat.

Amíg nem folyik vér nem megyünk ki, ez nem így van.
Vagy ha ilyet mond egy rendőr, kötelességét megszegi, éljetek panasszal.
Ha történt bűncselekmény, akkor tegyetek feljelentést. Menjetek be az illetékes kapitányságra, biztos vagyok benne, hogy a panaszfelvevő elmondja a lehetőségeket.
(Vagy ha leírod nekem, én is, vagy bárki tájékoztat itt.)

(#1464) -NOKIA- válasza Vandit. (#1462) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Hidd el, azt a hosszú felsorolást, mind mi csináljuk. :K
(mod.: jó az avatarod) ;)

[ Szerkesztve ]

(#1465) -NOKIA- válasza Snoop-y (#1457) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Kedves Snoop-y, a véleményednek hangot adhatsz, a kerületi kapitány fogadóidejében, vannak lakossági fórumok, stb. Lehetséges ha szólnál/szólnának az emberek, történne változás. Lehet hogy ezek után sem. Kevés az ember is.
Továbbá lehetőséged van hogy te jobban csináld. Gazdálkodj 2 emberrel még a zebrákhoz, úgy hogy egyszerre kell átkísértetned bv. intézetből nyomozóhatósághoz, családi balhéhoz, balesethez kimenni, bombához kimenni, trafizni, stb.

Remélem mindenki megkapta a megfelelő tájékoztatást, jó éjszakát kívánok.

(#1466) sasa311 válasza -NOKIA- (#1463) üzenetére


sasa311
veterán

Nem történt bűncselekmény, mert a hátsó ajtón szó szerint "szöktek" az orvosok....

A történet így történt:
Beteg kórházban műtét után kómába esik. Nem orvosi hiba folytán, hanem mert nem lehetett rajta segíteni, túl hosszú oxigénhiány miatt. Família -az a jó fuxos - 20an őrjöngenek a kórház előtt késekkel, fegyverekkel, üvöltöznek, Kanyáznak, hogy jöjjenek le a "gyilkosok"...
Rendőrség tárcsáz, helyzet vázol. Válasz: Amíg nem történt bűncselekmény nem jönnek ki tömeget oszlatni.
Hát köszönöm. Majd biztos kisétálnak az orvosok 20 habzószájú cigány közé, akkor tényleg történt volna bűncselekmény amiért érdemes kiszállni.....

A trafis hozzászólásokhoz:
- Továbbra is paraszt az, aki kiadja az utasítást arra, hogy ilyen helyekre álljanak a kollégák ki
- Továbbra is kiemelten paraszt, aki kinnfelejtett tábla alá rendeli ki a kollégákat trafizni

De gondolom tömegesen emelnek szót a vezetőség előtt a kollágék, hogy talán mégse a puszta közepén egy kinn felejtett táblánál kéne trafizni, hanem mondjuk iskoláknál vagy lakott területen.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1467) lúzer válasza -NOKIA- (#1464) üzenetére


lúzer
veterán

elhiszem, hogy nem a közrendőr hibája, főleg a törvényi háttér de:

1. irritáló hogy táblák mögött bujkálva bírságolni a nyomorult autósokat (egyértelműen csapdahelyzetben) arra MINDIG van ember.
2. 43-45 évesen elmehettek nyugdíjba - persze hogy létszámhiány van

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1468) lúzer válasza sasa311 (#1466) üzenetére


lúzer
veterán

jótanács:
ilyenkor be kell nyögni: "ja egyébként hívtuk a magyar gárdát"

úgy fognak nyüzsögni a kommandósok, hogy öröm lesz nézni ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1469) #64791808 válasza -NOKIA- (#1463) üzenetére


#64791808
törölt tag

Te minden parancsot szó szerint betartasz, amit a felettesed ad?

Nem azt mondom, hogy tagadja meg a parancsot, de nem lehetne akkor nem a bokorban elbújva trafizni? Vagy a parancsban ez is benne volt? Engem két évvel ezelőtt szedtek így ki, városon belül 2x2 sáv, sehol senki, 30-as tábla. 48-cal mentem, lemeszeltek a bokorból, ki is intettek, és vigyorgott a rendőrnő, hogy végre mehetnek haza, mert sikerült engem megbaszni.

Szóval szép dolog, hogy véded a testület becsületét, és jól is teszed. De van nem egy akkora tetű kollégád, hogy egy jobb politikai rendszerben élve temették volna el őket.

(#1470) Vandit. válasza -NOKIA- (#1464) üzenetére


Vandit.
addikt

Úgy értem, ha ez így lenne, akkor nem lenne semmi gond. Az egy dolog, hogy "papíron" ez a feladat, attól még nem biztos, hogy ez be is van tartva. Az is szép dolog, hogy véded a mundér becsületét, de mindenki tudja, hogy mennek a büntetések. Meg kell lenni a napi limitnek többek között. Bár, ha a zebránál meg nem adott elsőbbség miatt büntetnének az hasznosabb lenne balesetmegelőzés szempontjából és több pénz is jönne be, mint a bokorba bújkálás. Bújkálni a sunyik szoktak szerintem vagy akiknek vaj van a fülük mögött. Elég visszatetsző ez a bokorból fényképezés. :U
Köszi. ;)

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1471) Vandit. válasza Vandit. (#1470) üzenetére


Vandit.
addikt

Van benne egy kis nyelvtani hiba, de már nem tudtam javítani sajna. :(

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1472) -NOKIA- válasza sasa311 (#1466) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Fogalmam sincs milyen tömegoszlatásról van itt szó... De ez baromság.
Egyszerűen ki kellett volna menni a járőröknek igazoltatni őket, és a szabálysértés abbahagyására felszólítani őket, ha pedig nem akkor előállítás. (Mivel szerintem egy Garázdaság szabálysértése minimum történt, de lehet hogy Kényszerítés bűncselekménye is). Nem akarom és nincs jogom felülbírálni a kollégákat, nem tudom milyen beszélgetés volt a telefonban, nem láttam mit művelnek ott a delikvensek, stb.

Trafis hozzászóláshoz még:
Tovább nincs kedvem ezen magyarázkodni, kötözködni, egyszerűbb másra köpködni, másban keresni a hibát, mint betartani a szabályokat.
Összeteszem a kezem, ha átkerül a közterület felügyelthez, meg a civilekhez a trafizás, higgyétek el nem fog hiányozni!
Még a bujkáláshoz annyi, hogy eredményeket várnak el, és ha kiállnának látható helyre, nyilván nem lenne eredmény.

"43-45 évesen elmehettek nyugdíjba - persze hogy létszámhiány van", nem ez az oka, és erről azt is hallottuk már hogy eltörlik.. Imádom egyébként hogy mindig ezzel jönnek az emberek, mindig csak az előnyök, de hátrányok nem is érdeklik őket, és nem is tudnak azokról.

A zebránál való büntetésnek valóban több értelme lenne, de ehhez is jogszabályi változásokra lenne szükség, konkrétan gondolok arra hogyha a gyalogos a zebra mellett áll, már STOP van. És nincs vita.
mod.:ez utóbbihoz még ismét annyi, hogy ezt sem hiszem hogy a rendőrség dolga lenne, megint csak az emberek fejében kéne a változás.. nem ültethetünk minden sofőr mellé rendőrt és ugyan már állj meg: ott a gyalogos! Ez nem óvoda, nemár ezt kelljen betartatni! Felnőtt emberek vagyunk, ennyi értelem kellene, hogy megállunk ha ott a gyalogos.

[ Szerkesztve ]

(#1473) sasa311 válasza -NOKIA- (#1472) üzenetére


sasa311
veterán

nem tudom milyen beszélgetés volt a telefonban, nem láttam mit művelnek ott a delikvensek

Na pont ez a baj, hogy ők se látták, mivel nem voltak hajlandók kijönni. :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1474) lúzer válasza -NOKIA- (#1472) üzenetére


lúzer
veterán

"43-45 évesen elmehettek nyugdíjba - persze hogy létszámhiány van", nem ez az oka, és erről azt is hallottuk már hogy eltörlik.

épp ezért menekül boldog-boldogtalan nyugdíjba, mert ki tudja mi jön
ez persze nem a rendőrök hibája

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1475) biggamer


biggamer
veterán

Akik most " menekülnek " nyugdíjba, azok amikor felszereltek azokért a plusz dolgokért szereltek fel, amiket most elvesznek, el akarnak venni.
/ nyugdíj korengedmény, különböző pótlékok, juttatások /.

Évtizedek óta mentek emberkék nyugdíjba így, sosem volt ekkora létszámhiány, általában mindig feltöltődtek a sorok.

Most persze már lassan mindent elvesznek, senki nem akar rendőrnek menni.

Ennyi pénzért ki fogja kockáztatni az életét, azt válalni, hogy a legutolsó tróger is leköpködje, naponta megfenyegessék őt és a családját ?

Hogy elkapjon mindenféle betegségeket / tetű, rühesség, mindenféle fertőző betegségek /, vagy hogy az intézkedése után 2-3 évvel még mindig állandóan idézgessék a rendőrt bíróságra a trógerek miatt, mert nekik több a joguk és szavahihetőbbek, hiába volt ott az intézkedésnél jelen 3 rendőr.

Azért nincs elegendő új felszerelő rendőr, csak nagyon kevés, utoljára 1986 körül volt ennyire kicsi a létszám.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1476) Snoop-y


Snoop-y
veterán

mod: Nokia hozzászólása

Na látod leírtad azt ami az egész trafizás ideológiájával ellentétes.

"Még a bujkáláshoz annyi, hogy eredményeket várnak el, és ha kiállnának látható helyre, nyilván nem lenne eredmény."

Nem az lenne a trafizás eredménye szerintem, hogy ma is megbasztunk 20-x100 autóst. Hanem az az eredmény, hogy egy adott útszakaszt biztonságosabbá tettünk mert csökkent rajta a balesetek száma.

Hidd el én is elismertem mikor letrafiztak 77-el a Szerémi úton ( 2x2 sáv ) 60-as tábla este 22:41-kor és megvágtak 30k-ra be is fizettem szépen. Az úton nem volt rajtam kívül más autó.Ott gyalogátkelőhely a lámpánál van csak. Biztos iszonyat mód veszélyeztettem a közbiztonságot. És egyébként lenne hatása a nem bujkálásnak mert ha tényleg az lenne a cél, hogy neveljünk akkor ott állna a rendőrautó ahol villogna mondjuk a radar kontroll felirat vagy csak a villogó és akkor simán lelassítok. Vagy nem ez a cél hanem az ,hogy tejeljek? Ha kifizetem mehetek 150-el is? Szóval most veszek szépen detektort meg lézerblokkolót.( bár előbb tettem volna ) És nem azért ,hogy mehessek 150-el hanem ha ilyen sunyik vannak akkor lelassítsak szépen.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1477) biggamer válasza Snoop-y (#1476) üzenetére


biggamer
veterán

" És egyébként lenne hatása a nem bujkálásnak mert ha tényleg az lenne a cél, hogy neveljünk akkor ott állna a rendőrautó ahol villogna mondjuk a radar kontroll felirat vagy csak a villogó és akkor simán lelassítok. "

Általában nem ott szokott lenni a baleset, ahol kint állnak a trafisok / ahol Te le lassítasz /, hanem ott ahol nem látod őket és nyomod neki.

Nem csak ott kell lassabban menni / a trafi elött és mögött x méterrel / ahol trafiznak, hanem mindenhol, ahol azt megkivánja az előírás.

Szerintem.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1478) Biriboyka válasza lúzer (#1468) üzenetére


Biriboyka
senior tag

"Kommandósok" :W :W :W !!! Láma!! Aki kék bevetési ruhában van az sose kommandós!!! Ráadásul jelenleg az a rendszeresített gyakorló!
Kommandósok a hadseregnél vannak! Azokat hívják így akik háború esetén mélységi bevetéseket végeznek az ellenség háta mögött!
A rendőrségnél különleges alakulat van max. akiket TESZ-nek hívunk.
Akik pedig kék bevetési ruhában vannak azok általában sima mezei rendőrök és ők - általában - a Készenléti Rendőrség szolgálatában állnak!

A többihez nem írok semmit, mert nincs értelme. Nokia pedig megválaszolta azt, hogy miti miért csinál a rendőr!

szerk: viszont az a Kényszerítés bűncselekménye érdekelne engem :U ;]

[ Szerkesztve ]

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1479) Calogero válasza spyduck (#1453) üzenetére


Calogero
addikt

Múlt héten én is "lesre" futottam

50 helyett 65-el mentem, meg is állítottak.
Kértem a traffipax hitelességét bizonyító okiratot, amit büszkén elő is vettek a kesztyűtartóból. A készülék 2008.08.31-ig volt hitelesítve. Közöltem is velük hogy a készülék által készült felvétel nem hiteles. Tudomásul vették, szóban figyelmeztettek, és utamra engedtek.

(#1480) philoxenia válasza Biriboyka (#1478) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kényszerítés

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1481) lúzer válasza Biriboyka (#1478) üzenetére


lúzer
veterán

bakker, ne a jelentésen lovagoljunk.
az összes híradó így mondja be, ha nem tűnt volna fel!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1482) -NOKIA- válasza philoxenia (#1480) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Én jobban szeretem a hivatalos oldalt, kicsit bonyolultabb, de ez mindig hatályos:
Ide beírjuk hogy 1978. évi IV. törvény (a Büntető törvénykönyvről), és ez jön ki.

És a Kényszerítés tényállása a III. cím elején található:

A szabadság és az emberi méltóság elleni bűncselekmények

Kényszerítés

174. § Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, amennyiben más bűncselekmény nem valósul meg, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Röviden elemezve:
A bűncselekmény jogi tárgya az ember cselekvési szabadsága, akaratnyilvánítás, mozgás helyváltoztatás szabadsága, minden fajta kényszertől mentes cselekvése.

Passzív alany: bárki lehet (elszenvedője a bűncselekménynek)

Elkövetési magatartás: kényszerítés, ennek módja: erőszak, vagy a fenyegetés.

Eredménye a jelentős érdeksérelem.

Alanya bárki lehet (elkövető)

Bűnössége csak szándékos lehet.

Szubszidiárius, tehát minden más bűncselekménynek alárendelt.

(#1483) -NOKIA- válasza lúzer (#1481) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Tudod nem is ez a baj, hogy pl. kommandósok, de hogy jogszabályokat tévesen közölnek, azt se tudják hogy a Büntető törvénykönyvben (BTK) Erőszakos közösülés van, nem "nemi erőszak", meg leközlik, hogy a jogos védelem fegyverrel csak akkor illet meg, ha ellened is fegyverrel jönnek, az abszurdum. Kitalálnak bűncselekményeket, amik nem is szerepelnek a BTKban...stb

(#1484) biggamer válasza -NOKIA- (#1483) üzenetére


biggamer
veterán

Nekem a " betöréses rablás " tetszik legjobban a dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás helyett. :DDD
Főleg az RTL-nél szokták elejteni. :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1485) -NOKIA- válasza biggamer (#1484) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Meg hogy a bankautomatát kirángatják a helyéről, arra meg azt mondták hogy fegyveres rablásnak minősül... Pedig bizony ez is dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás.

(#1487) wombation válasza lúzer (#1474) üzenetére


wombation
tag

Én 3 ilyen embert is ismerek...jól teszik

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#1489) Biriboyka válasza philoxenia (#1480) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Köszönöm, tudom és ismerem csak azért írtam hátha engem valaki arra kényszírítene hogy meg kellene .......ni Bódy Sylvit! Akkor biztos nem jelenteném fel! :D :D :D :D :D

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1490) Biriboyka válasza lúzer (#1481) üzenetére


Biriboyka
senior tag

És látod ez a baj! A közhiedelemben is így marad meg és sajnos mindenhol így emlegetik.
A többi okot -ismét- leírta Nokia.

Már a rablás említése is egy lopásnál az is marhaság ugyanis a BTK teljesen elkülöníti a kettőt és teljesen más büntetési tétel alá esnek. Ráadásul van, hogy a kifosztást is összekeverik a rablással sőt a lopással is ami ugye nem ugyanaz!

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1491) -NOKIA- válasza biggamer (#1475) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ismét valaki kockára tette az életét... [link]

(#1492) biggamer válasza -NOKIA- (#1491) üzenetére


biggamer
veterán

Ezt mondtam, ilyenkor senki sem irigykedik rá. :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1493) -NOKIA- válasza biggamer (#1492) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

:(

(#1494) Vertigo18 válasza sasa311 (#1466) üzenetére


Vertigo18
addikt

LEgalább egy Rendzavarás szabálysértés megvalósul, így ki kellett volna mennie a rend őreinek. Persze ottvan a létszámhiány, meg az, hogy lehet, hogy éppen egyéb bejelentésnél voltak, de az a duma valóban idegesítő, hogy "ameddig nem folyik a vér..."...

Hidd el, nem így van.

Csak sajnos ma már átestünk a ló túloldalára: ha valaki nem tud carni (bocs), akkor is rendőrt hív... Aztán, amikor a rendőr felvilágosítja, hogy nem Rendőrségre tartozik az adott cselekmény, hanem pl. Magánindítvány alapján neki kell feljelentést tenni a Bíróságon, akkor jön pl. a fenti duma. Hogy addig nem intézkednek, míg vér nem folyik, mi?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1495) Vertigo18 válasza biggamer (#1492) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, Ő pl. nagyon ki van segítve azzal, hogy 45 évesen elmehet nyugdíjba! Pfff...

És még szerencsés, hogy megúszta ennyivel! Az álljon oda, aki sajnálja tőlük, hogy korábban mehetnek nyugdíjba. Vagy az húzzon le 20 évet télen, éjszakában. És akkor mondják majd neki, hogy hiába remegnek az izületeid, nem mehetsz nyugdíjba... :O

Neki mielőbbi gyógyulást kívánok!

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1496) biggamer válasza Vertigo18 (#1495) üzenetére


biggamer
veterán

Ő viszont már nem mehet : [link] :O

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1497) Vertigo18 válasza biggamer (#1496) üzenetére


Vertigo18
addikt

Béke vele, és béke minden egyes szolgálatban elhunyt, vagy megsebesült, hős kollegával!

Emlékszem, pont Csopakon voltam továbbképzésen, be is szigorították az egészet emiatt... Főleg az intézkedés-taktikai részét. Pedig a mai napig azt mondom: ezt mind bekaptuk volna... :O

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1498) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

...Heroes...

(#1499) biggamer


biggamer
veterán

Mindjárt lesz a híradóban : " rálőttek két járőröző rendőrre ... "

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1500) -NOKIA- válasza biggamer (#1499) üzenetére


-NOKIA-
Ármester
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.