Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) sasa311 válasza emery2 (#80) üzenetére


sasa311
veterán

Jellemző, nem jellemző, engem állandóan végigtapiznak :( Najó, utoljára (lsd. lejjebb) ez kimaradt, de akkor is? Nem érzem magam se gyanúsnak, se tömeggyilkos külsőm sincs... ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#102) Kagylo


Kagylo
tag

jaj, hát van még egy nagyon komoly sztorim:

már jo régen költöztünk ide, ahol most lakunk.

Amelyik nap költöztünk, persze jöttek a haverok segíteni.

A nap végen anyám mindenkit meg akarta hivni egy koccintásra, hát én bevállaltam a sofőrködést jó házi gazda révén.

Vége a piálásnak,viszem haza a srácok egy régi, kereklámpás, 123-as Mercivel (valakik csak dinnyés mercinek hívják), de még álljunk meg valahol cigizni.

Megállunk, cigizünk, a fő út mellett egy bolt előtt {mindig oda járunk ki}

Megjelenik a yard. '''Estét Kívánok!''
Mindenkit leigazoltatnak,hozá tartozik a sztorihoz,hogy a költözés miatt mindenki melós ruhában, koszosan,fáradtan,többiek berúgva.

Mondja zsernyák,hogy körbenézne egy kicsit. Csomagtartó kinyit, hát az tele volt mindenféle szerszámmal : fűrész,kalapács,véső,csavarhúzok,meg amit el lehet képzelni.

Kérdezte,honnan, hova jövünk. Majd folytatva a kutatást benéz a kesztyűtartoba,bent volt az övtáskám, azt mondta belenéz {bár nem tudom,hogy ehez van e joga, de végülis ez már motozás}. Táska hátuljában tele volt dohánnyal,mert a cigit mindig ott tartom.

Mi ez itt? Marihuána? - megszagolta. Kinyitja az elejét, tiszta fehér por volt,mintha kokain lenne. Már röhögva szagolta meg.

Benéz a könyöklő alá, hát meg egy gáz-spray volt. Kioktatás 1 : '' ez nem is tarthatna magánál, ehez engedély kell, de mivel az autóban volt,onnan nem vehetek el semmit, mert az már magántulajdon ! {akkor meg mit kutatott benne :F }, fújja ki belőle ott ároknál.

Én nem voltam rá hajlandó.

Kis magyarázás után folytatja tovább. Vezetőülés mellett bal oldalt meg volt egy pajszer,persze azt is megtalálta. ''Minek van ez magánál?'' Önvédelemből!!!

Kioktatás 2: '' hát tudja, hogy ez semmire nem jo,mert mire ezt maga előkaparja,addigra már rég beverték az ablakot baseball ütővel,és a maga feje meg a túl oldalt jön kifele''

''Azér jo az ott,engem megnyugtat''.

Azt mondták, hogyha megállunk valahol beszélgetni, ne itt a bolt előtt,mert elég sűrűn feltörik,ne akarjunk magunknak bajt.

Végülis korrektek voltak.


Egy másik sztori,de csak egy kicsi belőle: kerületünk egyik ''maffiózója'' betalált magának minket éjszaka,azt hitte, hogy mi máztunk be a keretjébe {alig birtunk a lábunkon állni,olyan részegek voltunk}, két rendőrrel volt, és úgy beszélt velü,mint a kutyával,azok teljesen becsicskultak neki.

Többet nem mondok, de teljesen ép bőrrel megúsztuk az éjszakát :))


(#103) Scream007 válasza God Vazzeg (#96) üzenetére


Scream007
őstag

új 3-as/5ösöd van???
grat :R

Akkor a fehér index/féklámpa is szabálytalan? :U

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#104) NoLF válasza Scream007 (#91) üzenetére


NoLF
addikt

3. at képletesen értettem, látom te nem vágod. hagyjuk.

4.et meg csak téged idéztelek, arra értettem hogy a baleset elkerüléséhez nem az a megfelelő megoldás hogy 120ra gyorsítasz, hanem hogy lefékezel.

de mind1 látom nem vagy képben a normális emberi viselkedéssel kapcsolatban.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#105) Sytex válasza NoLF (#104) üzenetére


Sytex
tag

''4.et meg csak téged idéztelek, arra értettem hogy a baleset elkerüléséhez nem az a megfelelő megoldás hogy 120ra gyorsítasz, hanem hogy lefékezel.''


Ezt a szemléletedet tükrözi az aláírásod is :D ''Mindenki meghal egyszer, de nem mindenki él igazán. HONDA POWER''


Szerk: Bocs, magas labda volt! :D :R

[Szerkesztve]

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#106) NoLF válasza Sytex (#105) üzenetére


NoLF
addikt

elképzelésem nincs mi köze a 2nek egymáshoz.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#107) Scream007


Scream007
őstag

mind1 de mosmá legalább elértük senki se ért semmit :C
4eshez>>ok, akkor nem tudom, akkor zárjuk le azzal jelen helyzetben akkori körülményeket figyelembe véve belevéve a hangulatomat is nem volt kedvem fékezni, lehet ma ilyne helyzetbe kerülnék fékeznék mert azóta többet tapasztaltam a közlekedésről


Szóval ON Polizei. :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#108) God Vazzeg válasza Scream007 (#103) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem, E30-as 320i van, hathengeres ;) De ezeket még gyárilag csak halogénekkel szerelték (de már relézett!) és simán bele lehet rakni az angelt, legutóbb 30k-ért tudtam egy párt ;) Nagyon király :R

Szerk: a fehér búra nem szabálytalan, az a lényeg, hogy megfelelő színűt világítson/villogjon! ;)

[Szerkesztve]

(#109) Sytex válasza NoLF (#106) üzenetére


Sytex
tag

Akkor kicsit szegényes a képzelőerőd....bocs.

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#110) emery2 válasza Kagylo (#102) üzenetére


emery2
tag

A bolt előtti történetről annyit hogy a közbiztonságra veszélyes eszközök (gázsprayre gondolok) szabályozásánál volt egy időszak amikor a kocsiban tényleg tarthattál ilyet következmény nélkül, azonban a jogszabály módosítása megtörtént igy egy esetleges ellenőrzésnél szépen lefoglaják a kocsiban található cuccot, te meg várhatod a határozatot a bírság összegéről. Igen végülis korrektek voltak, leírásod alapján + a kocsiban lévő pajszer alapján nem kell csodálkozni, hogy bad boysnak néztek. ;]
Kérdés... megbizható tipus a 123 merci? Én is kacsintgattam valamikor felé, de már inkább 190-est vennék..

A második történet homályos... Talán a zsaruk voltak a testőrök :D



[Szerkesztve]

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#111) emery2 válasza sasa311 (#101) üzenetére


emery2
tag

Mégis mit keresnek nálad? Gondolom közlik az indokot, hogy miért vizsgálják át a ruházatodat?

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#112) e.vid válasza emery2 (#110) üzenetére


e.vid
senior tag

Ez így nem igaz. 20g-os gázspray engedély nélkül tartható és használható. 20g-nál nagyobb tartását szabályozza korm.rendelet.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#113) Arnold2 válasza tildy (#78) üzenetére


Arnold2
őstag

Ezt írtam én is :) (legalábbis erre gondoltam)
b, Van joguk. Hisz alapos gyanú nélkül nem is pakoltatnának ki... Ha kiderül hogy semmi,akkor elnézést papírok vissza,azt szeva.

Mi az a TASZ?

[Szerkesztve]

(#114) lapa


lapa
veterán

engem talán 3-szor kaptak el gyorshajtással, de szarok rá mert igazuk volt, beleszaladtam.

nekem az olyanoktól támad köphetnékem, akik hirtelenbekapcsolt villogóval fordulnak meg duplazáróvonalon és követnek el egyéb szabálytalanságokat. meg pörgetik a jármű kerekét ésatöbbi ugyebár. az ilyenek az igazi köcsögök, mert ezek alapján általánosítanak az emberek az egész állományra nézve és ez senkinek se jó. legszívesebben befizetném adóban a lóvét amibe a gps kerül, aztán vonnák a fizetéséből az ilyeneket.

(#115) agrarfiatal válasza emery2 (#110) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

nemtom az miért közbiztonságra veszélyes eszköz amit a kocsidban tartasz és önvédelemre használsz. Sajnos azt kell h mondjam a mai törvények a rablókat védik és azokat büntetik akik egyet-kettőt megfognak ezekből

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#116) sasa311 válasza emery2 (#111) üzenetére


sasa311
veterán

Nem közöltek semmit. Legutóbb (is) így történt:
-Jónagyot, személyit stb......
Én adom...
- Van önnél valami, aminek nem lenne szabad? (trükkös fiúk voltak ám!)
- Nem, nincsen.
- Átkutathatjuk?!
- Na erre válaszoltam, hogyha élvezné.... :DDD

De ugye ebből nem derül ki, hogy mit is kerestek nálam, miért is voltam gyanús.... :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#117) tildy válasza Arnold2 (#113) üzenetére


tildy
nagyúr

Társaság a szabadságjogokért. (JA és én utacai sima gyalogos megállításra gondoltam...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#118) emery2 válasza agrarfiatal (#115) üzenetére


emery2
tag

Van benne valami de ez így nem kerek. Sajnos a jogalkotók ebben a témában ezt alkották meg. Egyébként mi a véleményetek L.M. petárda null toleranciájáról? Egyik évben megengedi, másik évben tiltja. Nem tudja kinjában mit csináljon a nagysasszony, akinek az égegyadtavilágon semmi rálátása arra a rendőrségre amelyet irányít :DD

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#119) Mecy_Lacee


Mecy_Lacee
aktív tag

Sziasztok!

Lelkes olvasója vagyok PH-nak, s persze a fórumjainak is.
Mikor megtaláltam ezt a topicot, rögtön egy kérdés fogalmazódott meg bennem, amit valahonnan hallottam....

A kérdés:
Egy rendőr, egy napon, hányszor büntethet meg ugyanazért a vétségért?
Pl.: ittas vezetésért ugyanaz a rendőr elkap 2-szer, az elsőnél megírja csekket (jobb esetben), de ha másodszor is elkap, akkor mi történik?

Az eset hál' Istennek engem nem érint, mert írhattam volna más szabálysértést/vétséget is, csak kíváncsiságból kérdezem. :))

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#120) Scream007 válasza Mecy_Lacee (#119) üzenetére


Scream007
őstag

szerencsés esetben még1 csekk, vagy fogda, jogsi ugrik...stb.
gyorshajtásért többször megbüntethetnek akár 5 km-en belül is ezt egyik haver tapasztalatból mondta :C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#121) emery2 válasza agrarfiatal (#115) üzenetére


emery2
tag

Az a baj, hogy ha megengednék ezeknek az eszközöknek a birtoklását a magyar ember minden vélt sérelmen elégtételt venne, és nem önvédelemre használná, ergo megnőnének az önbíráskodások.

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#122) e.vid válasza emery2 (#118) üzenetére


e.vid
senior tag

Te nem igazán figyelsz (#112hsz.), a gázspray 20g-ig önvédelemre szabadon vásárolható, tartható. A jogalkotók ezt alkották meg és nem mást.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#123) D4v3


D4v3
őstag

(#124) agrarfiatal válasza emery2 (#121) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

de olyan törvények kellenének hogy ha elkapják az illetőt és bizonyítható az önbíráskodás akkor dutyi
amerikában szerinted mindenki überkultúrált és azért lehet venni szinte bármilyen fegyvert?
nálunk ha megtámadnak téged kisebbségi alakok 100% h téged vesznek elő mert bíztosan provokáltad őket

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#125) Maranello válasza lapa (#114) üzenetére


Maranello
tag

Mi az, hogy pörgetik a jármű kerekét? Az mit zavar?
Azt miért kell egy lapon említeni azzal, aki átmegy a záróvonalon?
Miattatok nézik bűnözőnek a tunereket is.

(#126) LuckyL válasza Maranello (#125) üzenetére


LuckyL
őstag

azt a rndőrökre értette sztem

cryptot minden termékemért elfogadom

(#127) Kagylo válasza emery2 (#110) üzenetére


Kagylo
tag

Hát én nagyon szerettem, soha nem hagyott ott minket sehol,télen síelésnél -20 fokos éjjel után volt,hogy csak a 123-as indult be, és rólunk bikázták be a többi kocsit.

Csak hát csóri felett eljárt az idő,rohadt a kaszni, elvitte egy csávó forgalmi nélkü asszem 200Kba.

Én meg C-osztályost vennék most szivem szerint egy 6-7 év körülit

(#128) MyKonzerv válasza Maranello (#16) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

Történt mindez 2005-ben,az EU csatlakozás előtt pár nappal.

ez csak nekem sántít? :F :(

EU csatlakozá s 2004. május 1. volt...

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#129) Kokkantas válasza bagyulajuve (#98) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Ha jól tudom akkor ahhoz, hogy neont tegyél a kocsid alá kell valmilyen engedély.

(Egyik havert már 2szer megbüntették mert neon van a kocsija alatt és nincs engedélye.)

(#130) agrarfiatal válasza Kokkantas (#129) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

szvsz engedélyt ilyenre nem lehet szerválni

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#131) God Vazzeg válasza MyKonzerv (#128) üzenetére


God Vazzeg
veterán

:D

(#132) Kraptor válasza God Vazzeg (#94) üzenetére


Kraptor
őstag

Az az Engel eyes az szabályos. Ami nem szabályos amikor ilyen kis, majdnem már neonos kék pötty világít a hejzetjelzőben vagy vannak olyan fanatikusok akik a ablaktörlő fúvókákra rakják fel. Na az szabálytalan. De az ilyen Agnel eyesok már tényleg szériák a nagyobb BMWken.

(#133) .:Kristian:. válasza agrarfiatal (#130) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Én is hallottam már ilyet, hogy kell engedély a Neonra mert ''figyelemelterelő''...de valaki ezt mondja valaki azt..szerintem ez akkora marhaság..

(#134) Scream007 válasza Kraptor (#132) üzenetére


Scream007
őstag

a lila és a kék is??? :C

Ma azt hiszem rekordot döntöttem ami elég sokáig fenn fog állni.
3 év alatt 3x igazoltattak a rendőrök, mai napon 2x is méghozzá 3 km-en belül, mondtam is a másodiknak előbb adtam oda kollégájuknak :C
Valakit nagyon keresnek. :DD

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#135) Maranello válasza MyKonzerv (#128) üzenetére


Maranello
tag

Az éveket kavarom.
2004 volt, persze..


amúgy kurvajó, hogy valaki leír egy ilyen sztorit,és ez tűnik fel, [Đ$ˇ$^°Đ meg.


[Szerkesztve]

(#136) emery2 válasza agrarfiatal (#124) üzenetére


emery2
tag

A törvények megvannak nálunk is csak a tisztelt bírák nem alkalmazzák. Egy sima bolti lopásért ahol az érték a 10 ezer pengőt meghaladja simán oda lehetne adni a két év letöltendőt, ehelyett mi a gyakorlat? Pénzbírság, megrovás, esetleg felfüggesztett..... No comment. Angliában például frankón felléptek a football huliganizmus ellen pár évvel ezelőtt. Ha információim nem csalnak a balhésabb meccseken kint volt egy büntetőbíró is, és persze a kamerarendszer is tökéletesen működött. Mr. Smith bedobta a sörösüveget a pályára, rendezők észlelték, kamera rögzítette, kiemelték, azonnal a bíró elé állították és 10 perc múlva a hangosbemondó közölte, hogy Mr. Smith a fenti cselekménye miatt másfél év letöltendő büntetésre itélve és a büntetését azonnal meg is kezdte. Na ennek volna visszatartó ereje, de ami itt nálunk folyik az a jogszabályok szándékos felpuhítása... :((

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#137) Mecy_Lacee válasza Scream007 (#120) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Öööööö....

Nem érted a kérdésem, vagy énr aktam fel rosszul?
Vagy a válaszból nem tudom kihámozni? :F

Pl.:
Megyek este kisfalumban a kocsmából mihozzánk, persze előtte azért megittam egy felest meg egy sört. A rendőr lemeszel, szonda, jobb esetben megkapom a csekket, s elküld aludni haza. Én persze útnak indulok, s mielőtt megérkeznék, eszembe jut, hogy a kocsmába hagytam a telómat. Visszamegyek. Haza-felé megint lemeszel UGYANAZ a rendőr!
Mit kaphatok tőle??? Hisz tudja, hogy ittam, s ráadásul nem is ismerem!

Ilyen esetre gondoltam.

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#138) Agyasima


Agyasima
senior tag

''Odafelé menet a Podmaniczky és a Jókai utca sarkán, a görög étterem elõtt megláttunk egy vadonatúj, ezüstmetál Lamborghinit - nemes egyszerûséggel az útkeresztezõdés közepén parkolni! Hja, gazdag csávó, ha kimozdul...

- Te - mondtam Robinnak - ugráljuk össze egy kicsit?
- Á, ne már, sajnálnám a kocsit. Inkább a gazdáját kéne.

Felnéztem a ház falára. A kocsi pontosan a térfigyelõ kamera elõtt parkolt. A rendõröknek jól kellett látniuk.

- Inkább hívjuk fel a kapsot, kérdezzük meg, vattából van-e a szemük.

Rövid kéremvárjonozás után felvette egy szõke nõi hang.

- Tessék, rendõrségi segélyhívó.
- Jó napot, kérném szépen a VI. kerületet.
- Miért, mi van a VI. kerületben?
- Bankrablás.
- Bank-rab-láááás?
- Igen. Tudja, amikor bemennek egy bankba, és elviszik a pénzt.
- De hát...
- Na jó, nem. Viszont van itt egy igen rossz helyen parkoló kocsi.
- Hihihi! Jó, akkor kapcsolom.

Pitty, pitty...

- Hatodik kerület.
- Jó napot kívánok. Látják, mit mutat a Podmaniczky és a Jókai sarkán levõ kamera?
- Kérem, mi közrendvédelmisek vagyunk, nem látjuk a kamerát!
- Érdekes, én azt hittem, a kamerák is a közrend védelmét szolgálják.
- Igen, de mi az ügyelet vagyunk, miben segíthetek?
- Hát, egy uszkve harmincmilliós Lamborghini lazán a keresztezõdés közepén parkol, a rendszáma ez és ez. A kamerán épp láthatják.
- Köszönjük.

Azzal a vonal megszakadt. He? Na jó, tárcsázzuk újra.

- Rendõrségi segélyhívó.
- Jó napot. Az elõbb a VI. kerülettel beszéltem, de megszakadt.
- És most azt akarja, hogy kapcsoljam újra?
- (Nem, csak gondoltam, hátha érdekel, seggfej!) Igen, jó lenne.

Pitty, pitty...

- Hatodik kerület.
- Jó napot, az elõbb beszéltem egy kollégájával, de megszakadtunk.
- Miben segíthetek?

Ismét elmondtam, mi van a Lamborghinivel.

- ... szóval ott áll, és mindkét utca forgalmát akadályozza. Idejöhetnének elvinni.
- Maga csak ne adjon nekünk utasításokat, hogy mit tegyünk! - fortyant fel a fakabát.
- Elnézést, kérek engedélyt meghunyászkodni.
- Megadom!

Azzal lecsapta a telefont.

Nos, kedves rendõr olvasóim, mi a vélemény?''


Részlet Tomcat blogjából.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#139) emery2 válasza Mecy_Lacee (#137) üzenetére


emery2
tag

Üdv!
A konkrét esetednél maradva csekket nem kaphatsz az első ''találkánál'' mert az ittas vezetés nem helyszínbírságolható. Persze ha a zsaru nagyon humánus akar lenni akkor más jogszabályi ütköztetést ir a papírra és mehetsz haza a csekkeddel.... Aztán visszamész a csehóba a telódért és hazafelé megint lemeszel ua. a rendőr. Nem szeretnék a helyedben lenni..... Az biztos, hogy a második randit nem úszod meg csekkel, hanem megkapod azt ami jár.... (Ethylométeres mérés, vérvétel, feljelentés stb.)
És ezen ne is csodálkozz.... Az intézkedés attól még jogszerű, hogy 10 perccel azelőtt kaptál egy csekket. :P

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#140) Mecy_Lacee válasza emery2 (#139) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

A félrreértések elkerülése végett az eset NEM történt meg velem, s ha rajtam múlik, nem is fog!

Ha iszok, nem vezetek, de ha vezetek, nem iszom (alkoholt)! ;)

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#141) emery2 válasza Mecy_Lacee (#140) üzenetére


emery2
tag

Ez így van rendjén. Jómagam is törvénytisztelő polgár vagyok.. :D

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#142) Damage válasza tildy (#78) üzenetére


Damage
senior tag

[link]

A lap alján keresgélj...
Gyakorlatilag bármikor átvizsgálhatja az autót (is). Azt Ők (a rendőrök) döntik el, hogy szükség van-e rá. Nincs jogtalan átkutatás, max annyit mondanak, hogy ''feltételeztük, hogy rosszban sántikált, gyanúsan viselkedett etc'' és máris van hozzá joguk bűnmegelőzés céljából.
(nem árt elolvasni az előző oldalt is)

És még egy pár oldal kötelező olvasmány:
[link]
[link]

[link]
[link]

Sokat lehet belőle tanulni, érdemes végigolvasgatni...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#143) biker válasza Agyasima (#138) üzenetére


biker
nagyúr

véleményem: tomcattal mindíg történik valami érdekes, kezd az egész érdekes lenni :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#145) Damage válasza Andie (#85) üzenetére


Damage
senior tag

Ezek az ''index használatának elmulasztása'' és hasonló dolgok is érdekesek lehetnek. Velem szerencsére még ilyen eset nem történt, de sok helyen olvastam ilyen és ehhez hasonló eseteket. Az autós egyedül van, a rendőrautóban ketten és úgy látták, hogy az autós nem indexelt. Tegyül fel, hogy az autós használta az indexet, csak a rendőrök a napi szükséges büntetési limit alatt maradtak, esetleg zsebre dolgoznak (mert sajnos ilyen is van). Ilyenkor mit lehet tenni? Elkérheted a rendőr számát, nevét, beosztását (az intézkedés után), fel is jelentheted, és?! Kiröhögnek...
A neon miatt tényleg büntethetnek, a ''mitt'omén' melyik szabályzat kimondja, hogy milyen fények lehetnek az autódon. Engedély nélküli átalakítás miatt (ez annak minősül) még a forgalmi engedélyt is elveheti. Egy ilyen büntetést ebben az esetben tényleg nem érzek jogosnak (én nem hazsnálok ledeket, neonfényt stb), de számomra és szerintem más számára se zavaró, ha más autó alatt ''ufófények'' világítanak. Nem változtat az autó menettulajdonságain, ezek a fények nem vakítanak el másokat stb. Jogos lehet ilyenkor a forgalmi bevonása? Ilyen esetről is hallottam már és itt van a társuk a KF által nem jóváhagyott fóliák. Bár utóbbi eset néha lehet jogos is, sötétben elég nehéz kilátni ezekből az autókból. Főleg, ha előloldalt, és a hátsó szélvédőn is fólia van.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#146) Damage válasza Kalandor (#144) üzenetére


Damage
senior tag

Senki nem hisz neki (aki mégis, azt sajnálom), csak Ő azt hiszi magáról, és ezt próbálja elhitetni másokkal.

(#88) Sytex HSZ-ára reagálva:

Az első esetben szerencséd volt, gyakorlatilag egy órán át is ott tarthatott volna benneteket és biztos bele tudott volna kötni valamibe. (csodállak, hogy van pótizzód a rendszámtábla világításához is, ritka eset). A követési távolság betartásával kapcsolatban totál igazad van, de ebben az esetben a rendőröket se értem. Ez nem indok. Gyorsan hajtottál, és ezt Te is elismerted ezzel a mondatoddal:
''Azt mondja gyorsan mentem, mondom persze mert nem tartotta be a követési távolságot''
És mivel Te egyedül voltál (állításod szerint a többiek az autóban maradtak) és ők hárman, ez már bőven elég lett volna ahhoz, hogy megbüntessenek. Ne érts félre, én is odalépek neki, ha valaki hátulról tol, nem szeretem, ha rámtapadnak, de a rendőröknek ez már pont elég lett volna ahhoz, hogy büntessenek, ezért csodálkozom.

A másik eseted: amennyiben nem volt vadveszélyt jelző tábla és bizonyítani tudod, hogy úgy sérült a lökhárítód (pl a rókacsalád kilapult és a helyszínen maradva kihívod a rendőröket), akkor a helyi vadásztársaság biztosítója kifizeti a károd. Egy metálszínre fújt lükhárító nem 2 Ft és a rendszámtábla csere is jó pár ezer Ft (amennyiben az is sérült).
Szerencséd volt, hogy a rendőr nem büntetett meg érte, még ha jó látható helyre az ablakban helyezed el, esetleg vastag alkoholos filccel készítesz egyet ideigelenesen ami jól látható messziről is, máris szabálysértést követsz el. Ismét szerencséd volt.

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#147) Damage válasza bagyulajuve (#98) üzenetére


Damage
senior tag

(#98) bagyulajuve válasza

A ködlámpa (ami gyárilag nincs beszerelve) nem engedélyköteles, csak szigorúan veszik a hazsnálatát. Nincs sebességhez kötve, akkor használható, ha az útviszonyok megkövetelik, de ebben az esetben a sebességedben is meg kell nyilvánulnia a hazsnálatának és tudtommal csak városon kívül használható. Ez annyit jelent, hogy városon kívül bekapcsolhatod nagy ködben, ha kb 40-50-el tudsz csak haladni a látásviszonyok miatt. Az nem indokolja a használatát, ha van egy kis köd és te 90-el ''száguldozol'' 90-es táblánál.
A plusz féklámpához se kell engedély. Emlékszem, hogy volt egy időszak, amikor tiltva volt, hiába volt a gyári új autók 80%-nak szériatarozéka. Szerencsére ennek az időnek már vége!


(#100) agrarfiatal

Nem tudom, hogy a kamera hányszor van kikapcsolt állapotban, de sok trafinál a rendőr ha akarná se tudná megmutatni a felvételt és nem is köteles rá. Elismerheted és jobb esetben helyszíni bírás 5 ezer HUF, rosszabb esetben nem ismered el, felejelentés és ha a kamera tényleg be volt kapcsolva akkor sokkal jobban ráfázhatsz. Mindenki döntse el, hogy melyik éri meg jobban és hogy tényleg gyorsan hajtott-e.

Az ilyen öves és indexes esetekről beszéltem az előbb. Nehéz dolog (és nem tudom, hogy melyik fél feladata) a bizonyítás. Szerencsések voltatok!

''Rendőr megállítja, szonda nem volt. Feljelentés stb.''
Itt a rendőr volt hülye, egyértelműen jogában állt volna, hogy elvigye vérvételre. A magánvéleményemet nem írnám le, én elítélem az ittasvezetést! Remélem tanult belőle az ismerősöd és nem ül piásan többet a kormány mögé.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#148) Damage válasza Scream007 (#103) üzenetére


Damage
senior tag

Annak csak a búrája fehér, használat közben narancssárga és piros. Gyárilag új autókon már nem is lehet narancssárga búrát látni. A BMW-k gyári angel eye helyzetjelzője szerintem nem szabálytalan, az utólagosan beépítettekről se hiszem, ha nem színes fényről van szó (a gyári hagyományos színű, akárcsak a helyzetjelzőé).

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#149) Damage válasza Mecy_Lacee (#119) üzenetére


Damage
senior tag

Akárhányszor! Akár 10 méterenként is! Ittasan ha elkapnak, utána köteles vagy otthagyni a ''gépjárművet''. Jogsit is elvehetik, tudtommal 0,8mg/l után. 0,5 és0,8 mg/l-nél még csak helszíni bírság, feljelentés (jobb esetben). Én az illetékes helyében örültem volna, hogy csak helyszíni bírság, és egyből hívtam volna egy taxit.

(#129) Kokkantas

Tudtommal nincs olyan engedély, ami ezt megengedi (neonfény az autó alján). A KF-től pontosabb felvilágosítást kaphatsz

(#137) Mecy_Lacee

Rosszabb esetben is megkapod a csekket, azt ugyanis ott helyben oda adja a rendőr, nem postán küldik ki. Egyéb esetben feljelentés. Bármennyiszer megbüntethet. Ilyenkor köteles vagy ott hagyni az autót és egyéb alternatívákat keresni a hazajutáshoz!

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#150) littlemole


littlemole
őstag

Olvasgatva ezt a topicot felmerült bennem, hogy ha pl felveszem diktafonnal
(manapság szinte mindegyik telefonban van diktafon) a beszélgetést a rendőr és köztem azt elfogadják bizonyítéknak?
Nem lesz a legjobb minőség de több mint a semmi ha a rendőr nem a normális fajtából való.

"We believe we have a moral responsibility to keep porn off the iPhone. Folks who want porn can buy an Android" From Steve Jobs to a Customer (Xiaomi Note 3 PRo)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.