Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) speppi


speppi
csendes tag

Ez érdekes lehet. https://gsmring.hu/kivonulhat-europabol-a-facebook-es-az-instagram/
Mi lesz igy az okulussal.

[ Szerkesztve ]

(#32802) gulasoft válasza speppi (#32801) üzenetére


gulasoft
őstag

Ezt már tegnap kitárgyaltuk. Nem fogja itt hagyni a bevétel 25%-át.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#32803) barcalaci84 válasza gulasoft (#32802) üzenetére


barcalaci84
őstag

Simán leallhatnak és kívárják míg az EU politikusok visszavonjak a jogszabalyt.... :)
Ha elveszik a facebuksit, meg az instat simán utcára vonul a plebs, a politikus meg a kedvükre tesz :)
Majd az AI eldonti mi éri meg jobban :
Betartani a szabályokat vagy betorni az EU-t? ☺️

[ Szerkesztve ]

(#32804) kerti008


kerti008
aktív tag

Ha jol emlekszem a Questnek a screen door effektje olyan mint a szunyoghalo, vizszintes fuggoleges 90 fokos? Illetve 72 mm a max IDP? :D

(#32805) Raymond válasza kerti008 (#32804) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, a Rift S es a Go az egyenletes szunyoghalos mert azok LCD.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32806) #54625216 válasza Márton (#32777) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez már tényleg csak találgatás, de esetleg megpróbálhatod átkódolni képszekvenciából ffmpeg-el mp4-be.
Azaz Vegasból kiírod mondjuk png-be, és commandline-ból:

ffmpeg -f image2 -i -r 60 képszekvencia_elérési_útja.%04d.png -r 60 -v:c libx264 -preset veryslow -crf 16 -pix_fmt yuv420p out_60fps.mp4

A hivatalos Oculus blogon is az ffmpeg-et ajánlják: [link]

Olyat többször is tapasztaltam, hogy a libx264 valamiért akadozott a nem ffmpeg alapú lejátszókon, de simán lehet, hogy ez fordítva is igaz, azaz az ffmpeg library-t használó alkalmazások nem szeretik a nem ffmpeg-ben encode-olt mp4-eket.

(#32807) Márton válasza #54625216 (#32806) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi, bár ehhez nem kell png-vel szórakozni, mert egyrészt van frameserverem, másrészt a meglévő videófájlt is megadhatom az ffmpeg-nek, nem baj ha most újrakódolja csak a teszt kedvéért.
Rá is uszítom gyorsan..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32808) Márton válasza #54625216 (#32806) üzenetére


Márton
nagyúr

Annyira sejtettem az eredményt :(
3-4 mp-nél több nincs framedrop nélkül ffmpeg-gel sem. 1080/60..
Feladom.
még egy utolsó esélyt adtam a hevc kódolásnak. semmi változás :(

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32809) gulasoft válasza barcalaci84 (#32803) üzenetére


gulasoft
őstag

25%bevtele innen van. Tudod mekkorát zuhan a részvény ha a bevétel 25%-át elvesztik. Nem a face fogja betörni az eu-t a részvényesek tűzik karóra a cukiberggfejét és veik máglyára és fúák szét a szében

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#32810) Márton


Márton
nagyúr

No, mérgemben felraktam az OVR Metrics toolt is, ami sajna csak másodpercenként frissíti az adatokat, de azért az látszik, hogy videó közben 70-80%-on megy a CPU és a GPU használat is. Viszont amikor void környezetet választok, akkor lemegy a gpu 40%-ra, nincs is benne tüske, viszont a CPU használat akkor is 70-80%, gyakran narancssárga és néha piros, 90% körüli. Gondolom ekkor van frame dobás... De ha 4k/60-at is dekódol, akkor 1080-ra vajon miért nem elég a cpu? Sőt, rendereltem 720p-t is, ott is ennyi a cpu :F

Meg azt sem értem, a videót nem a gpu dekódolja csipőből?

"Oculus Quest and Oculus Go are fantastic VR headsets for experiencing immersive media. They can decode high-resolution video files that are close to saturating display resolutions (up to 5.7K), providing peak-quality viewing experiences. "
[link]

Peak quality, hát nekem az picit mást jelent.. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32811) Raymond válasza Márton (#32810) üzenetére


Raymond
félisten

Ne csak a CPU U-t nezd mert nem mindegy milyen frekin van az a terheles. A CPU L es a CPU F is fontos. Nalam a 72FPS video lejatszasa kozben a Pigasus-ban CPU L1 es 1056Mhz-en megy zomeben 68%-on a Go-n.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32812) kerti008 válasza Raymond (#32805) üzenetére


kerti008
aktív tag

Most jott vissza javitasrol a Quest es azt tapasztaltam hogy a screendoor fektetett rombusz alaku viszont javitas elott meg olyan negyzet alaku volt kulonallo pixelekkel. (vagy en emlekszem rosszul) Viszont a szinek telitettebbek lettek, megjelentek a feluleteken a csillogasok a kep sokkal reszletesebb lett. Ami erdekes hogy a IPD kalibracio elotte 68 volt (a csuszka kozepen volt) most meg a legelesebb kep 70-nel van. (a csuszka a legszelen van) Javitas elott nem volt kulonbseg a 68 es 70 kozott. Ugy latszik ezt rendesen bekalibraltak. :DD
Es a "javitott" Questen semmi karc nem volt, tokeletes allapotban jott. (a szamla szeriny javitottat kuldtek)

[ Szerkesztve ]

(#32813) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

https://store.steampowered.com/app/1363430/Propagation_VR/

Frissen megjelent, ingyenes Wave zombie shooter.

We are only Stardust...

(#32814) Márton válasza Raymond (#32811) üzenetére


Márton
nagyúr

72p gyorsabb mozgású scroll nálad nem riccen 3-5 mp-enként?
tegyünk már pontot a kérdés végére

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32815) Dyingsoul válasza Jinxb1rd (#32813) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nem tűnik rossznak, köszi a linket! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#32816) brunna


brunna
újonc

Sziasztok!

Szeretnék én is belépni a VR játékvilágba. A gamer laptopom mellé vennék egy VR headset-et. A számomra szimpatikus ár/érték arány miatt az Oculus Rift S-en gondolkodok viszont bizonytalan vagyok abban ,hogy a laptopom elég alá. Jelenleg egy MSI GL63-9SEK laptopom van RTX2060 6GB, I7 9750H, 32 GB RAM. Szerintetek ez a laptop-szemüveg páros jól élményt tud biztosítani?

A választ előre is köszönöm!

(#32817) proci985 válasza brunna (#32816) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

laptop 2060at nem vagom. ha desktop szinten van, az kb egy 1080 / 5700 szintje, az boven eleg kb mindenre, max par szimulatornal eroteljesen le kell huzni a grafikat.

egy 1060 / 290x szintu kartya egyebkent majdnem mindenre eleg a szimulatorok kivetelevel, szimulatorozni meg jo kozelitessel semmi.

ujabb modelleket annyira nem vagom, a tobbiek tudnak segiteni, hogy a Rift S es az uj Quest hogy viszonyul egymashoz. utobbi olcsobb is, bar kicsit mokolni kell, hogy kenyelmes legyen ahogy neztem.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32818) -Sawyer- válasza brunna (#32816) üzenetére


-Sawyer-
tag

A Rift S ajánlott videokártyája az Nvidia GTX 1060, ez alapján a te kártyád még ennél valamivel erősebb is: [link]

A laptopos VR esetén nagyon fontos, hogy mielőtt még bármilyen headsetet veszel, nézd meg, hogy a video kimenetek (displayport, HDMI) közvetlenül a dedikált Nvidia kártyára vannak-e kötve, mert ha nem (ha van benne integrált kártya is) azzal nem fog működni.

(#32819) a2d2 válasza Brut (#50) üzenetére


a2d2
addikt

Na ezt kicsit benéztem :D

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32820) a2d2 válasza brunna (#32816) üzenetére


a2d2
addikt

Semmiképp sem most vedd a Rift S-t hanem egy hónap múlva mikor már kijött a Quest 2!
Megúszod szerintem majd 100 körül használtan.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32821) BomiBoogie válasza #54625216 (#32766) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hát ez durván igaz hozzászólás, én még sosem gondoltam így bele. :D

(#32822) brunna válasza -Sawyer- (#32818) üzenetére


brunna
újonc

Köszönöm a gyors válaszokat!

@-Sawyer-:
Sajnos azt nem látom sehol ,hogy melyik kártyára lenne kötve a displayport, a laptop alját leszedve is plusz burkolat fed szinte mindent a RAMokat meg a winyót, SSDt kivéve. Ezt hogyan lehet leellenőrizni?

Viszont a Quest 2-őt akkor mindenképpen megvárom.

(#32823) -Sawyer- válasza brunna (#32822) üzenetére


-Sawyer-
tag

Az Nvidia vezérlőpultban a legegyszerűbb:

(#32824) brunna


brunna
újonc


Akkor közvetlenül rajta vannak. Köszi!

(#32825) -Sawyer- válasza brunna (#32824) üzenetére


-Sawyer-
tag

Igen, így működnie kell.
Nincs mit. :)

(#32826) s7evcsenko válasza a2d2 (#32820) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Azért az a 100k elég merész előrejelzés...
Én azon a videós összehasonlításon nem látom azt az állejtős különbséget, ami ezt indokolná.
Persze ha élőben sokkal jobb lesz, akkor talán.

Amúgy az mitől van a videón, hogy a Rift S-en az ED-nél van egy csomó bolygó pluszban a HUD-on, míg a questeken nincs? 5:34-nél

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#32827) Jinxb1rd válasza s7evcsenko (#32826) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Mint egyetlen értelmes, legolcsóbb működő PCVR biztos nem megy le addig az ára. Most páran eladogatják, mert látják esni az árakat, illetve nem tudják mit áldoznak fel a mobilitásért cserébe, de majd rájönnek.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#32828) Jinxb1rd válasza s7evcsenko (#32826) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Btw a videó alapján azt a szűrést vonom le, hogy a screen door effekt redukálódik drasztikusan a Quest 2-ben, de élesebb nem lesz a kép. Amit nem értek, mert nagyobb a felbontás, akkor miért nem élesebb is?

Olyan, mintha a nagyobb felbontás hasonló parasztvakítás lenne, mint a fényképezőgépeknél, hogy hány megapixelbe tudnak menteni.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#32829) Márton válasza Jinxb1rd (#32828) üzenetére


Márton
nagyúr

Mert a link még nem renderel natív Q2 felbontást.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32830) s7evcsenko válasza Jinxb1rd (#32827) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én inkább a reverb G2 miatt várnék áresést, de a 100k-t még így is erősnek érzem.

Amúgy nézem az összefoglalóban, hogy a G1 és a G2 full ugyan azokkal a paraméterekkel rendelkezik... akkor miben lesz ez jobb?
Annyi, hogy pakoltak bele plusz kamerákat és jobb lett a követés?
A kép csont ugyan az lesz?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#32831) a2d2 válasza s7evcsenko (#32826) üzenetére


a2d2
addikt

Majd 2 hónap múlva kell ránézni ha véglegesedik a Link a Quest 2-höz.
De remélem addigra lesz már wifi 6-os VD is.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32832) Jinxb1rd válasza Márton (#32829) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ez esetben ezekhez a videókhoz nem csak azt kellene írni hogy Quest 2, hanem zárójelben valami plusz infót, mert ez így félrevezető.

We are only Stardust...

(#32833) Dyingsoul válasza s7evcsenko (#32830) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Új kijelzőt kap, ami csak felbontásban egyezik. Papíron hasonlóak, viszont teljesen más lesz a G2.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#32834) Márton válasza Jinxb1rd (#32832) üzenetére


Márton
nagyúr

Még kinnt sincs a videó. Várd meg, nézd-hallgasd meg és utána lehet elmélkedni.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32835) Jinxb1rd válasza s7evcsenko (#32830) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Sokkal jobb lesz például a lencséje, ami elég mérvadó. Kisebb torzítás a széleken, kevesebb god ray effekt, nemrég volt cikk hogy valamit alakítottak a cuccon, hogy jobb legyen, de senki nem fordította le, úgyhogy teljesen nem értem, csak sejtem. :DDD

#32834) Márton

Tehát senki nem tudja biztosra mondani vagy mutogatni, hogy tényleg jobb lesz-e akkor vagy sem. Előrendelik az emberek és nagyon azt se tudják, hogy mit.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#32836) barcalaci84 válasza Márton (#32829) üzenetére


barcalaci84
őstag

a link alaphelyzetben már most is magasabb felbontást renderel mint a quest2 kijelzőjének felbontása... quality módban meg jóval felette...

a tömörítésben javulhatnak és akkor kevésbé lesz talán homályos
90 hz is lesz ha sikerül megoldani , de az megint a képminőség rovására mehet

(#32837) Márton válasza Jinxb1rd (#32835) üzenetére


Márton
nagyúr

De tudják. Akinek mobil VR kell, nagy felbontással, megfizethető árral, az rendeli.
Sztem az nem kérdés, hogy a G2 élesebb képet rajzol mint a Q2.
A Q1-nél meg az SDE, felbontás egyértelműen jobb lesz.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32838) Márton válasza barcalaci84 (#32836) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem tudom a pontos számokat (majd Raymond erre jár, ha végzett a 72p renderrel ;) ), de ugye nem a Quest 2 natív felbontásán kell renderelni, hanem jóval nagyobban, hogy az optikára való warpolás után is legalább 1:1-ben lássuk a kép közepét, ott ne legyen semmiféle upscale.
szerk: azt tudjuk, hogy Quality módban zajlott-e a teszt? :U

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32839) barcalaci84 válasza Márton (#32837) üzenetére


barcalaci84
őstag

de te is benyaltad ezt a link majd ilyen jó meg olyan jó lesz dumát :)
meg ez még nem a végleges link... :) minden lesz
valóban nem a végleges , de nem a felbontás fog nőni , mert azon már rég túl vagyunk...
bár persze nőhet , de nem lesz gép ami kihajtja , mert már bőven reverb felbontás felett lesz

de amúgy tényleg nagyon jó kis headset mobilra , olcsón és használható Pc-n is...használható

[ Szerkesztve ]

(#32840) Márton válasza barcalaci84 (#32839) üzenetére


Márton
nagyúr

Engem a hibátlan videólejátszás jobban izgat. Lol.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32841) barcalaci84 válasza Márton (#32840) üzenetére


barcalaci84
őstag

az is lesz majd:) minden lesz :)

(#32842) barcalaci84


barcalaci84
őstag

a link render resolutionje :
szemenként :
Performance 1552x1712
Balanced 1808x2000
Quality 2064x2272

(#32843) s7evcsenko válasza Jinxb1rd (#32835) üzenetére


s7evcsenko
addikt

és (#32833) Dyingsoul :R

És azt lehet már tudni, hogy ezzel a G2-vel gond és mókolás nélkül lehet majd tolni a steamVR-es gammákat, mint a rift S-el? (Gondolom Oculus store esélytelen)
Csak mert ha igen, akkor nem ugrok rá semmiképp semmilyen olcsósított aprós S-re. ;]

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#32844) Dyingsoul válasza s7evcsenko (#32843) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

A G2 ugyanolyan WMR, mint az összes többi WMR headset. A játékok steam oldalán ahol Windows Mixed Reality kompatibilitást írnak, az biztosan működik majd G2-vel.
Oculus Store meg majd megy a Revive-al, ugyanúgy mint az összes többi WMR headset esetén.

Szvsz ha én bátran merek váltani a CV1-ről a G2-re akkor szerintem senkinek nincs félni valója. :) Mondjuk az igaz, hogy amit csak tudtam azt én Steam-en vettem meg, nem az Oculus Store-ban. A kezdetektől tudni lehetett, hogy egy zárt store (Oculus store) nem egy felhasználóbarát megoldás. Én nem szeretem ha korlátozzák a lehetőségeimet. Steamen van mindenféle támogatás ráadásul az akcióiról is híres a Steam.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#32845) Márton válasza barcalaci84 (#32842) üzenetére


Márton
nagyúr

És ez a 2064 elég? Mert ha elosztjuk a Q2 1832-jével, az csak +12%, ami nem tudom elég-e.
Raymond merre vagy? ;]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32846) s7evcsenko válasza Dyingsoul (#32844) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szuper. :R
Én is hasonló okok miatt nem vásárolok oculus store-ból, csak ha nagyon-nagyon olcsó és máshol nincs. :B

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#32847) barcalaci84 válasza Márton (#32845) üzenetére


barcalaci84
őstag

valahogy a wmr headseteknek nem kell +% :)
ennyire az vr ipar előtt járnak :)
és ennek elllenére a reverb és korábban a samsung odyssey volt a legjobb képminőségű vr headset ...élességben , felbontásban élen jártak...

(#32848) s:zozo válasza Dyingsoul (#32844) üzenetére


s:zozo
aktív tag

"ha én bátran merek váltani a CV1-ről a G2-re"
Pont ezért leszek kíváncsi a te véleményedre, mert elég sokat CV1-tél és használtad az oculus felületet, környezetet. Nem a felbontás különbsége és élessége lesz érdekes, hanem szinte minden más. Használhatóság, kontrollerek, kamerás követés, stb.

(#32849) kiskuplung válasza Dyingsoul (#32844) üzenetére


kiskuplung
őstag

Igen, igen, nekem is Te leszel a leghitelesebb review forrás :)

Az Oculus store-ból nekem az összes exkluzív megvan, de mivel idén semmi se jelent meg, és most már nem is fog, ami érdekes lenne PC-n, ezért nem nagy érvágás, hiszen a Revive-val az összes fontosabb cím megy. A G2-nek pedig még a kontrollere is a Touch koppintása, ami egy remek ötlet volt a kompatibilitás megőrzése érdekében.

Én mondjuk még mindig borúsan látom a jövőt, úgyhogy én még egy fél évig biztos együttmaradok a CV1-gyel, amíg nem rajzolódik ki valami szebb kép a PCVR-ról, mert szerintem ennek az álomnak így kb vége van.

(#32850) Dyingsoul válasza Jinxb1rd (#32813) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Végigvittem, full Resident Evil feeling! :D Nagyon jó, csak rövid. Beállításokban való szétnézéssel, tutoriallal együtt 36 perc volt a játék. Mondjuk nem is nagyon kívánok belőle többet. :))
Egyébként tetszett, kis pihenő után tolnám tovább is, ügyesen össze van rakva.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.