Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-21 12:50:35

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Hali,

a youtube VR (steam) nektek is úgy működik, hogy középen egy fekete kocka van?
Nincs valami VR-ra, amivel youtubeozni lehet? :D

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#30202) bot1978


bot1978
senior tag

CV1 sensort nagyon bonyi webkameraként használni? nem találom a webkamerámat és kéne kép munkahelyi meet miatt ez meg úgy is itt van, gondoltam ha csak át kell írni valami hardverazonosítót vagy mit tudom én...

Régen olvastam egy cikket, hogy valaki Linux alatt megcsinálta, igazából maradhatna akár egy 8 bites fekete-fehér kép, az sem érdekel milyen, csak hogy valami legyen
amúgy soha nem használok webkamerát, szóval most emiatt a járványos átszervezés miatt nem fogok venni

(#30203) ZsZso válasza bot1978 (#30202) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Linux (Ubuntu) alatt alapból felismeri, nem győzöm kikapcsolni :). Ubuntu Live -val egyszerűen meg is próbálhatod.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#30204) kiskuplung válasza bot1978 (#30202) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szerintem jobban jársz egy androidos appal, amivel a telefon/tablet kameráját tudod használni PC-n. Sőt, nem tudom milyen alkalmazásban lesz a találkozó, de lehet hogy annak is van androidos verziója.

(#30205) ZsZso válasza kiskuplung (#30204) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Biza igazad vala. Reggel van én még nem másztam ki a dobozból és csak benne tudtam elmélkedni.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#30206) gambler válasza gulasoft (#30200) üzenetére


gambler
tag

Bárcsak ne sikerült volna... Iszonyú ronda...

Két szóban elmondhatom, amit az életről megtanultam: megy tovább (Robert Frost)

(#30207) s:zozo


s:zozo
aktív tag

(#30208) a2d2


a2d2
addikt

Érkezett megint 400 euro alá visszaküldött Quest akit érdekel:
[link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#30209) gulasoft válasza a2d2 (#30208) üzenetére


gulasoft
őstag

Honnan lehjet tudni ezek mennyire használtak, és ugyan úgy garisak e egy évig?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#30210) gulasoft válasza s:zozo (#30207) üzenetére


gulasoft
őstag

Tök jó van belőle demó, este megnézem köszi.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#30211) a2d2 válasza gulasoft (#30209) üzenetére


a2d2
addikt

Nagyon precízen le van írva minden kis apró karc ha van. Gari ugyanúgy van rá.
Én is így vettem tavaly, csak az elemek hiányoztak de amúgy makulátlan volt.
Amúgy ha nem tetszik akkor ingyen visszaküldöd amazonnak (plusz az eredeti postát is visszautalják). Ráadásul nem 2 hetet hanem egy hónapot adnak tesztelni. Szóval iszonyat korrektek. Én teljesen rászoktam a náluk vásárlásra.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#30212) s:zozo válasza gulasoft (#30210) üzenetére


s:zozo
aktív tag

A VR támogatás ebben az évben érkezik, valamikor.

(#30213) Foglalt név válasza s:zozo (#30207) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az első mondatnál azt hittem, a hangszínész ilyen jó ízes akcentust mímelt, aztán a második mondatnál világos volt, hogy magyar a jány. Aztán részfaszúbagoly van-e benne?

(#30214) s7evcsenko válasza a2d2 (#30208) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Óvatosan a €400 alattival, mert az nem amazonos.
Vagy ha akkor még volt az is, amikor linkelted, akkor sorry. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30215) gulasoft válasza gambler (#30206) üzenetére


gulasoft
őstag

Azért a hogyanra tudsz válaszolni, had döntsemel én is hogy ronda.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#30216) a2d2 válasza s7evcsenko (#30214) üzenetére


a2d2
addikt

Amazonos volt az. Volt vagy 4 mikor linkeltem. Most már csak egy amazonos 417 eurosat látok.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#30217) gulasoft


gulasoft
őstag

Van vadi új is 449-ért

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#30218) gambler válasza gulasoft (#30215) üzenetére


gambler
tag

Nem emlékszem már a pontos lépésekre. Kidobta azt a C++ hibát, amit először mindenkinek kidob, és ami 2016 óta változatlan. Arra rágugliztam, és az alapján ment.

Két szóban elmondhatom, amit az életről megtanultam: megy tovább (Robert Frost)

(#30219) s:zozo válasza Foglalt név (#30213) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Nincs :DD

(#30220) gulasoft válasza gambler (#30218) üzenetére


gulasoft
őstag

Nekem elindult gond nélkül, csak nem tudom hol állítom a vr-t. Találtam valami hasonló beállítást de az nem csinát semmit.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#30221) MlbMatic válasza Dyingsoul (#30197) üzenetére


MlbMatic
tag

Hát basszus, én ezt fizikailag se birom elképzelni, milyen agyszerkezettel kell ehhez rendelkezni ? :) oké van baleset, beleütsz valamibe, jól összerakott játékban megijedsz egy kicsit, de ez nekem egy kicsit sok :)

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#30222) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Nem láttam még itt, ezért iderakom, hogy a Steam Game Festival-on van egy rakat VR játék demoja is.

Én most kezdem el kipróbálni őket, kezdve a Blunt force-szal. :)

(#30223) Bagoly81


Bagoly81
aktív tag

no man sky bekerült a windows game passba, és megy vr-ben

(#30224) Sziszifeca válasza kiskuplung (#30222) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Köszi, szedem én is le, kipróbálom :P

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#30225) proci985 válasza kiskuplung (#30222) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

milyen a blunt force?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30226) neverless


neverless
tag

Sziasztok.
Van egy Rift S-em amit a német amazontól szereztem be, a seller is az amazon volt.
1. Hogyan tudom gariztatni?
2. Ha esetleg venni akarnék bal és/vagy jobb kontrollert, azt hol tudnék, illetve kb mennyibe kerülne?

Szerencsére nincs jelenleg gond, minden jól működik, de olvastam, hogy a gariztatás sokáig tart, illetve nem is feltétlen vannak ocu-nak kontrollerjei. Így az is felmerült bennem, hogy tartalékba beszerezni egy párt, persze csak ha megfelelő árban van. Több ember is nyavalygott redditen, hogy kontroller nélkül maradtak hosszú időre, így próbálok előre gondolkodni.

(#30227) kiskuplung válasza proci985 (#30225) üzenetére


kiskuplung
őstag

Őszintén? Kicsit örültem, mikor véget ért a demo (kb 20 perc)

Több sebből vérzik, kezdve a rossz fegyverkezeléstől (a shotgunnal szó szerint percek mentek el), a hibás kontroller kezelések át (már akkor gyanús lett, amikor az elején a főmenüben csak úgy tudtam navigálni, ha elfordítom a csuklóm), a szörnyű teleport rendszerig (hasonló mint a Robo recallban van, csak annyi különbséggel, hogy ott instant teleport van, miután beállítod az irányt, itt meg szó szerint másodpercig tart, és addig teljesen kifehéredik a kép).

A grafika meg a hangok, úgy egészében szerintem egészen jó, és nem tisztán csak egy FPS, hanem logikai elemekkel van dúsítva a játékmenet, szóval akár jó is lehetne.

Ja és legrosszabb, a fedezék-kezelés. Odateleportálsz valami bútorhoz, és nem ám leguggolsz vagy ilyesmi, hanem egyik kezeddel megfogod a bútort , és "beállítod" a fejmagasságodat. El nem mondható hogy ez milyen frusztráló, különösen 2 kézzel tartott fegyvernél. Ja igen, az is el van rontva, mert 10-ből kb 3x sikerült rámarkolni rendesen. Mondanom se kell, milyen jó érzés harc közben a levegőt markolászni.

(#30228) Vaze válasza neverless (#30226) üzenetére


Vaze
őstag

Szia,
Vannak kontrollerek [link]
mondjuk jelenleg nincs bal csak job,$69 USD (lap aljan)
Amazon gariztatasrol nincs infom,ott meg nem gariztattam.De ha Oculusek gariznak,kontroller eseteben (nekem 11 nap alatt megvolt)

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#30229) neverless válasza Vaze (#30228) üzenetére


neverless
tag

Az rendben van, hogy ocu acessory oldalon van, de elvileg nem szállítanak Magyarországra, legalábbis nincs a listában az országunk.
Neked hogy zajlott a gari procedúra? Kíváncsi lennék a részletekre.

(#30230) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Ezen azért már el lehet gondolkozni:
Kat VR Announces Kickstarter for At-home VR Treadmill ‘KAT WALK C’
Starting at $700 for early bird backers

700-ért nem is lenne rossz. Persze ez kicsit "gagyibbnak" tűnik az eddig látott KAT-ektől, de hát optimalizálni kell a költségeket. Ez vajon tud működni inside out trackinggel is? Nekem gyanús ami miatt csak az Index-szel látom promózni.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#30231) barcalaci84 válasza Dyingsoul (#30230) üzenetére


barcalaci84
őstag

a video commentekben írják h kérdezték a fejlesztőket h működik-e questtel és igennel választoltak nekik

(#30232) Vaze válasza neverless (#30229) üzenetére


Vaze
őstag

En irtam kozvetlen Oculusnak hogy mi a gondom,par email utan,mar kuldtek is emailben hogy hova kuldjem a kontrollert,megvartak meg megkapjak,utana kuldtek az uj kontrollert.
Igaz en Angliaban vagyok,elek,es itt is intezodott minden.Segiteni tudok ha majd szeretned,Angol cimmel,szallitasal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#30233) #54625216 válasza neverless (#30226) üzenetére


#54625216
törölt tag

Én végigjátszottam pár éve egy gariztatást az Oculussal.

Elromlott az egyik kontrollerem, írtam a supportnak, küldtem videót a hibáról, mondták, hogy oké, küldenek egy újat.
Aztán kiderült, hogy magyar címre nem tudnak, mert nincs a támogatott országok között.
Mondom sebaj, itt egy osztrák cím, küldjék oda.
Az sem jó, mert ha a felhasználás nem támogatott országban történt, akkor nincs gari.
Redditen is volt olyan sztori, hogy az USA-ban vett a csávó Riftet, kivitte magával kiküldetésbe, onnan levelezett a supporttal és az otthoni USA címére sem voltak hajlandóak cserét küldeni, mert hogy nem támogatott országban használta a terméket.
Szvsz az egész eljárás totál törvénytelen, az EU-ban mindenképpen, mert egy forgalmazó nem kötheti a garanciát ahhoz, hogy melyik EU országban használták a terméket, de ehhez valakinek végig kellene küzdenie egy pert az Oculussal, de legalábbis felnyomni őket valami EU fogyasztóvédőnél, nekem meg nem volt hozzá kedvem / energiám.

A végén az egész levelezést átküldtem az Amazon.de-nek, hogy hát az Oculus arra hivatkozik, hogy az Amazonnak nem is lett volna joga nem támogatott országba eladni a Riftet és most mi legyen. Az Amazon erre minden hiszti nélkül visszafizette a kontroller árát, így vettem egy újat. (Én még külön csomagban vettem a Touch-t, nem kombóban a CV1-el.)

Tehát az esetedben a legrosszabb dolog, ami történhet, hogy ugyanezt a műsort lejátsza Veled is a support. Nem kell túlparázni, csak küldj el mindent az Amazonnak, azoknak szerencsére nem éri meg ilyen hülyeségeken küzdeni, inkább fizetnek.

Annyi kellemetlenséged lehet, hogy valószínűleg a teljes csomagot vissza kell küldened, azaz hmd, kotrollerek, minden, mert az Amazon cserealkatrészt nem küld, csak komplett terméket vagy pénzt. Ha tehát nem tudsz VR nélkül élni, akkor a legjobb, ha lejátszod a gariztatás műsort és amikor az Amazon zöld utat ad a visszafizetésnek, akkor előbb veszel egy új Riftet és csak akkor küldöd el a régit az Amazonnak, amikor megérkezett az új.

(#30234) aerosmith válasza Dyingsoul (#30230) üzenetére


aerosmith
őstag

gugolas akkor nincs ha jol latom.

(#30235) Dyingsoul válasza aerosmith (#30234) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Az már a premium feature! :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#30236) neverless válasza #54625216 (#30233) üzenetére


neverless
tag

Köszi szépen a részletes leírást!

(#30237) kiskuplung válasza Dyingsoul (#30235) üzenetére


kiskuplung
őstag

És a kommenteket nem olvastad? Egyetlen pozitív visszajelzés sincs.

(#30238) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Ránézésre is látszik hogy ez biztos nem jó.

We are only Stardust...

(#30239) Raymond


Raymond
félisten

Star Wars: Squadrons – Official Gameplay Trailer

Single Player Campaign a multi mellett es ami lenyeges "with an option to play the entire game in VR" (0:48 - 0:51) :C

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30240) Jacek válasza Raymond (#30239) üzenetére


Jacek
veterán

Még a végén felébrednek a kiadók :D

(#30241) Raymond válasza Jacek (#30240) üzenetére


Raymond
félisten

Aztan az hogy van vagy nincs elonyod azzal hogy HOTAS-al VR-ban jatszol persze kerdeses. Konnyen leet hogy nincs aszerint amit a SWBF es sima BF-ben latok hogy mit muvelnek egyesek eger+bill komboval. A War Thunder problemaja is az hogy az egeres pilotak elonyben vannak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30242) sheep válasza Raymond (#30241) üzenetére


sheep
addikt

A szimekben is előnyben van aki monitoron trackir-rel játszik, sajnos a vr hátrányban van bárhogy is nézzük, hiába érzed a távolságot, a rosszabb képminőség és realisztikus fejmozgás miatt hátrányban vagy. De nekem a realizmus számít, én a hátrányok ellenére sem játszanék már monitorral semmilyen szimet, ha lehet vr-ban is. Szóval örülök neki hogy egy ilyen játék jön vr támogatással, ez mindenképpen egy húzó név az Alyx után.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#30243) -Solt- válasza Raymond (#30241) üzenetére


-Solt-
veterán

Ezek a sztorik mindig meglesznek... még a kormányt használók között is megvan az, hogy kikapcsolják az FFB-t, lejjebb veszik a kormányszöget, stb. Soha nem lesz olyan, hogy azonos feltételek, max, ha egy adott beviteli eszközre van korlátozva az adott játék.

Szerintem ezeken át kell lendülni... :)

www.smart-bus.hu

(#30244) a2d2 válasza Raymond (#30241) üzenetére


a2d2
addikt

Egyetértek. Soha nem lesznek totál egyenlőek az esélyek különböző konfigokkal.
Pl anno mielőtt megszületett a fiam volt 2-3 hetem rendszeresen BF3-azni. Minden este fent voltunk kollegákkal. Én csak és kizárólag repültem (el sem indítottam egy repülőmentes pályát sem), gondoltam hogy előveszem a joyt, de maradtam inkább egér/billentyűnél és eszméletlen dolgokat meg lehetett csinálni vele (pl megvolt a módszer milyen technikával tudom kicselezni a rámlőtt hőkövetős rakétákat).
Ki is mentettem anno ezt a képet hogy egy 6000 oldalas listán 29. vagyok:
alt="" title=""

Ja de ugyanez elmondható pl a Desert Combat vs Vietnamnál is. Desert Combatban is iszonyú finoman ment a helikopterezés az egérrel (El Alamein-nél be tudtam repülni vele az iraki hangárba és ott szedtem le a megbújt ellenfelet). A Vietnamban utána meg oltári béna lett az egész.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#30245) Jacek válasza Raymond (#30241) üzenetére


Jacek
veterán

Nem zavar, kevés időm van nekem az élmény számít az meg hotas+VR-el komolynak igérkezik :)

(#30246) kiskuplung válasza Raymond (#30239) üzenetére


kiskuplung
őstag

Istenem, eszembe jut 1996 nyara, amikor egész nap toltam az Xwing-et, meg a TIE fightert... Az intro szövegét meg mindig szó szerint el tudom mondani...

(#30247) a2d2 válasza kiskuplung (#30246) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem arról annyi emlékem van hogy nem volt joystickom még és anyám sodródeszkáját vittem mindig be a szobámba, fogtam az ölemben és ment ész nélkül a görgetés :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#30248) ryke1


ryke1
tag

Talán valakit érdekel: Jean-Michel Jarre - 'Alone Together' élö koncert 2020. Júni 21 21:15 [link]

szerk.: nekem nincs VR, csak olvasgatok itt :) , ha valaki megnézi irhatna róla

[ Szerkesztve ]

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#30249) Bagoly81 válasza Raymond (#30239) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

húúú mindjárt ittvan a kiadás is, nem kell éveket várni, gyerekoromban rettentően sokat játszottam az az x-winggel , ráadásul vr-ben is megy. tuti megveszem

[ Szerkesztve ]

(#30250) Bagoly81 válasza ryke1 (#30248) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

ezt hogy tudom megnézni?, bocs a basic kérdésért? vrchat kell hozzá vagy mi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.