Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) kagzer válasza ArrayOfLilly (#28601) üzenetére


kagzer
aktív tag

Sziasztok

Egy Late 2009 Mac mini mennyire nem javasolt?
Gondolok a sebességre és a “felhasználói élményre”.
Jelenleg is egy 2 magos asztali gépet használok win7-tel, nem nézek rajta videókat csak internet és iPhone management tehát nagy igényeik nincsenek ezen a téren

(#28802) bigsee válasza kagzer (#28801) üzenetére


bigsee
addikt

Sztem egy 2012-essel jobban járnál. Nagggyon jó vételnek és állapotnak kell lennie, hogy szóba jöjjön egy 2009-es...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#28803) cigam válasza kagzer (#28801) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Kifutott a támogatási ciklusból. Maximum 10.11 (El Capitan) fut rajt. Vagyis már nem fut rajt a legfrissebb rendszer. Előbb-utóbb a Safari/iTunes/...-ból sem tudsz felrakni frissebbet.
Most még el lehet vele lenni (early 2008as iMac-et használok), de hosszabb távon(több mint 1-2 év) ne tervezz vele. Inkább még gyűjts, és egy 2-3 évig még támogatott gépet vegyél.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28804) r4z válasza kagzer (#28801) üzenetére


r4z
nagyúr

Hetkoznapi felhasznalasra biztos nem vennek ilyen regi gepet. Szerintem 2011-est illene minimum, abban mar Core i proci van, de inkabb a 2012-es lenne az ajanlott.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#28805) M0Dair válasza kagzer (#28801) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Szia!

Szerintem abszolút jó vétel, nekem is van, felpatchelt High Sierra-val és Windows 10-el használom, imádom és ha nincsenek nagyobb igényeid mint amit leírtál, perfekt cucc.
High Sierra-t így kell feltenned régebbi Mac-re.
Ami vicces, hogy olyan szépen fut mint az El Capitan, 10-es is pikk-pakk bejön, refit-el és tuxera ntfs-el 40 perc alatt fel tudod rakni.
Tudok Win10-hez moddolt 6-os bootcampet adni, mindent szépen felismer nincs vele gond.
Ha jó árban meg tudod venni ne habozz, ha csak drágábban akkor viszont tényleg vegyél az újabból de gondolom azért kérdezed mert jó áron szerzed be. :)

[ Szerkesztve ]

(#28806) M0Dair


M0Dair
aktív tag

Szép napot Urak!

Tud valaki linket a legújabb BootCamp-hez vagy aki tárolja valami oknál fogva adna egy google drive, mega stb. elérést? Mert az Apple oldalán már csak a régebbieket lehet leszedni sajnos Winhez. OS X-et legyalultam a nagyobb hely miatt így onnan nem tudom letölteni és szükségem lenne a legfrissebbre; 6,1 vagy hol járnak most.
Köszönöm! :R

(#28807) M0Dair válasza M0Dair (#28806) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Köszönöm, időközben Brigadier-rel megoldottam. Szép estét! :)

(#28808) dud998


dud998
őstag

Sziasztok!

Melyik a legszínhelyesebb kijelzőprofil iMac-en? A beállításokban 10 fajtát sorol fel, én az sRGB-t választottam. Vagy lehet esetleg letölteni is?

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#28809) M0Dair válasza dud998 (#28808) üzenetére


M0Dair
aktív tag

sRGB nem rossz én is azt választottam. Felraksz egy DimScreen-t és már hitelesebb is. ;]

(#28810) dud998 válasza M0Dair (#28809) üzenetére


dud998
őstag

Akkor marad az. Köszönöm szépen! ;)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#28811) blakey válasza dud998 (#28808) üzenetére


blakey
titán

Kijelzőhöz vannak icc-k, tehát adott profilhoz lehet kalibrálni, bármi jó lehet, de a gyári közelebb áll a jóhoz. Pl. nálam a kalibrált icc-hez képest az sRGB messze van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28812) dud998 válasza blakey (#28811) üzenetére


dud998
őstag

És ilyen icc-t lehet letölteni valahonnan? Ami jól van beállítva.
Illetve hova kell azt bemásolni?

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#28813) r4z válasza dud998 (#28812) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha pontos beallitast akarsz, kalibraltatnod kell a kijelzodet, mivel mindegyik kulonbozik. Ami valakinel pontos, az nalad lehet, hogy peldaul masszival kek vagy fako lesz.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#28814) dud998 válasza r4z (#28813) üzenetére


dud998
őstag

Értem, akkor hagyom is ezt a profil vadászatot.
Köszönöm szépen, így nem pocsékoltam időt erre feleslegesen. :R
Majd a neten keresek szakit a műszeres kalibrációra, ha jól láttam az iJoe is csinál ilyesmit, de biztosan sokan mások is.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#28815) r4z válasza dud998 (#28814) üzenetére


r4z
nagyúr

Ajanlom a Oazis Computert, bar azt nem tudom, hogy Macet is vallalnak-e.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#28816) dud998 válasza r4z (#28815) üzenetére


dud998
őstag

:R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#28817) general válasza dud998 (#28814) üzenetére


general
addikt

Szeged környékén én is kalibrálok, ha esetleg arra vagy.

Mac-et nem könnyű, mert a MacOs csak a gyengébb minőségű kalibrálást/icc profilt kezeli helyesen. értsd, a pontatlanabb mérést és beállítást. Win alatt sokkal jobban lehet egy monitort/kijelzőt kalibrálni, mert ott a rendszer elfogad bármilyen icc profilt.
a Mac-ek gyárilag olyan 7100-7400k-re vannak beállítva (iMac, macbook), ami kissé kékesebb a standardnél, ami a 6500k. egyébként nem értem, ez mire jó...
az új iMac és macbook egyébként elég frankó kijelzővel van már szerelve, mindenképpen megéri kalibrálni.

r4z, igen, vállalnak Mac kalibrálást is, kiokoskodtuk velük, hogyan lehet jól.

[ Szerkesztve ]

(#28818) dud998 válasza general (#28817) üzenetére


dud998
őstag

Köszönöm szépen a felajánlást, de sajnos debreceni vagyok. :(
Néha járok Pesten, de ennyi. Nekem 2016 late 21,5" FHD iMac van.
Igazából PS miatt lenne jó, de nem hivatásszerűen csinálom. Tudok nélküle élni ha olyan van. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#28819) Senkisem


Senkisem
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni! (Első sorban, olyanoktól akik virtuális gépet futtatnak Mac-en.)
A következő hónapban szeretnék váltani egy iMac-re, ugyanis elegem lett a Windowsból. Ellenben a tanulmányaim folytatásához szükségem van Windowsra is, így nem tudom elengedni e csodálatos platformot. (Ez futna virtuális gépkent.)

Számomra fontosak a következők: Kijelző (Értelemszerűen az 5K-s modell lenne a jobb),
Háttértár: Legyen SSD és HDD egyaránt a gépben. Talán a legfontosabb: Akadás nélkül fusson a Mac OS és egy virtális Win10 együtt.

Két gépet néztem ki magamnak:
Az egyik:
iMac 27" Late 2012 1440p-s kijelzővel!!
(Intel Core i7 3,4 GHz
12 GB DDR3 1600 MHz
120 GB / HDD: 1 TB
Nvidia Geforce Gtx 680MX 2 GB)

A másik:
iMac 27" 5K (5120x2880)!!
(Intel Core I5 3,2 GHz
24 GB RAM
1 TB Fusion Drive
AMD Radeon R9 M390 2048MB)
Olvastam egy csomó fórumon, hogy az i5 nem elég erős, a Fusion Driveba csak 24GB SSD van…
Ezek alapján a 12-est kéne választanom, de lenyűgöz az az 5K-s kijelző. Szerintetek melyiket kellene vennem? Elég erős az az 5K-s modell is számomra?

(#28820) Macika_MC válasza Senkisem (#28819) üzenetére


Macika_MC
tag

Miért nem Bootcampal használod majd a Windowst?
A apple gépekre feltelepíthető a Windows is, igy ha kell windows akkor ne futtasd virtuálisan szerintem.
Ha esetleg olyan iMacot veszel amibe nincs ssd, akkor futtasd a rendszert külső ssdről én is így használom. :) A apple azt is engedi :K

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#28821) r4z válasza Senkisem (#28819) üzenetére


r4z
nagyúr

Vedd az 5k iMacet, a rendszert pedig telepitsd at egy USB3 hazban levo SSD-re. Ha a Windows telepitesed elfer kenyelmesen 24GB-on (a Win7 jo esellyel elfer Visual Studioval egyutt), a Fusion Drive-ot akar meg is tudod bontani, es kulon a Windows VM-hez fel tudod hasznalni a belso SSD-t. Bar a mostani arak mellett a kulso SSD-bol erdemes akkorat venned, amin kenyelmesen elfersz VM-ekkel egyutt, 250GB mar elegendo kell, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#28822) Macika_MC válasza r4z (#28821) üzenetére


Macika_MC
tag

A külső SSD háznál arra figyelj, hogy legyen UASP támogatás így elérhető a 5G/sec sebesség.
Lehet például M.2 SSD ház

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#28823) Senkisem válasza Macika_MC (#28822) üzenetére


Senkisem
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat!!

Közben kicsit utána jártam a Fusion Drive technológiának. És elvileg a rendszer annyira széttördeli a fájlokat(128kbyte-ra), hogy bőven elég a nagyobb fájloknál a 24GB-os SSD.

Valamint a 2k12 Late modellben lévő i7 ekvivalens egy 3770-essel, ami single core performanceban jóval elmarad az 5K-s modellben található 4690-től. A Hyper-Threading miatt vannak kb egy szinten.

Ezek tudatában az 5K-s modellre esett a választásom, mivel ha mégsem használható a Fusion Drive, akkor az általatok írt külső SSD lesz a befutó.

Még egyszer köszönöm Uraim! :R

(#28824) Chal válasza Senkisem (#28819) üzenetére


Chal
addikt

Háttértár: Legyen SSD és HDD egyaránt a gépben. Talán a legfontosabb: Akadás nélkül fusson a Mac OS és egy virtális Win10 együtt.

Pls. define "akadásmentesen" :) Maga az OS akadásmentes lesz, az ssd/hdd kérdéskörben ugyanazt várhatod kb. mint natív esetben. Azaz ha hdd-re rakod a Win10 virtuális diskjét, akkor kb. ugyanazt az i/o-t fogja produkálni pl VMware Fusion alatt is. Disk i/o-ban nem nagyon van virtualizációs overhead.

Szóval a nagy kérdés az, hogy mit akarsz a vm-ben futtatni. Természetesen a számításigényes dolgok (főleg a GPU alapúak) lesznek a szűk keresztmetszet, szóval ha ez fontos (mert pl. játszani, renderelni, cad-ezni akarsz), akkor jobb ha natívan telepíteni a Windowst, ehhez van egy Bootcamp nevű segéd, ezt már írták fentebb is.

Mindennapos felhasználás esetén nem nagyon fogsz észrevenni változást, felesleges a natív Windows-al küzdeni ez esetben, meg rebootolgatni. Egy dolog kell neki cefetül: memória. Én a munkám miatt van hogy 6-8 virtuális gépet futtatok párhuzamosan, 32GB-t tömtem az OSX alá, de néha így is kevés (mondjuk extrém memóriaigénye van némelyik vm-emnek). Ha csak 1db Win10 vm-et szeretnél futtatni, akkor 16GB elég lehet pl. 8/8, vagy 10/6 elosztásban, és akkor mindkét rendszer kényelmes/pörgős lehet.

[ Szerkesztve ]

(#28825) Senkisem válasza Chal (#28824) üzenetére


Senkisem
csendes tag

Tisztában vagyok a Bootcamp szolgáltatásaival, de mivel nekem csak és kizárólag fejlesztő programokat kell majd futtatnom, így gondolkodtam a virtuális gépben. Ilyen program pl.: Visual Studio 17, Matlab, Packet Tracer. Ezek annyira nem hardverigényesek, viszont nem szeretnék várni a egy-egy virtuális Win-es program indításánál, hamár több 100e Ft-os gépet tervezek vásárolni. Remélem így már érthető, hogy miért írtam akadásmentes futást a két OS párhuzamos futása közben. :)

(#28826) Ragnar95 válasza Senkisem (#28825) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Matlab van macOS-re is, amiatt fölösleges a Windows. VS-hoz csak akkor kell Windows, ha .NET-re fejlesztesz, különben macOS-en megoldható az is. Packet Tracer egy 2 perces keresés alapján valóban win only, tehát ahhoz az egyhez lehet kelleni fog a VM ha semmilyen más alternatív app nem jöhet szóba.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28827) Chal válasza Senkisem (#28825) üzenetére


Chal
addikt

Egyikkel sem lesz gondod, ha adsz a vm-nek annyi ramot, amennyivel natív Windows alatt is jól mennek ezek az appok nálad perpill, akkor nem nagyon fogsz észrevenni semmit. Packet Tracert és GNS3-at amúgy én is használok OSX-en, vm-ekben, remekül mennek.

(#28828) madgie válasza general (#28817) üzenetére


madgie
titán

Ott a Mac beállításaiban a miértre a válaszod: natív fehérponton hajtja a kijelzőt, a minél combosabb kontraszt miatt. Ott szépen átpöckölheted D65-re, ami egészen pontos nálam az 5K iMac-en.

Más, ez nem nem neked megy: azért óvatosan a külső SSD-ről hajtással, én sokat szívtam az utóbbi időkben vele, ment is vissza 14 napon belül a 480-as intel ssd a külső házzal együtt a boltnak.

(#28829) bigsee válasza madgie (#28828) üzenetére


bigsee
addikt

“azért óvatosan a külső SSD-ről hajtással, én sokat szívtam az utóbbi időkben vele, ment is vissza 14 napon belül a 480-as intel ssd a külső házzal együtt a boltnak.”

Miért is?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#28830) blakey válasza madgie (#28828) üzenetére


blakey
titán

Erre kiváncsi vagyok én is, hogy miért óvatosan, ugyanis külső SSD-t használok, hónapok óta így megy és semmi hiba, gyors, akadásmentes, problémamentes.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28831) Macika_MC válasza blakey (#28830) üzenetére


Macika_MC
tag

én egy éve

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#28832) madgie válasza bigsee (#28829) üzenetére


madgie
titán

Mert megbízhatatlanul futott rajta a rendszer, nagyobb munkáknál rengeteget vacakolt. Böngészés, meg hasonlók persze jól mentek, de ha komolyabb melót kapott, strandlabda, fagyás, instabil működés volt.

És igen, tudom, hogy ez egyedi gond is lehetett, de nem volt türelmem kisakkozni, mi lehet az, visszament a boltnak, az egy terás Fusion Drive meg egész jól megy, már ahhoz képest, hogy friss rendszerrel mennyire nem tudta még, merre van az előre.

Az 5K iMac-nél inkább a ram fájdalmas, ekkora pixelszámhoz konkrétan lufi a 8 GB, bármilyen produktív feladatnál elfogyott a memória. Kapott 2x16 upgrade-et a gyári 2x4 mellé, még 40-ből is benyammog 35-öt vágáskor (ami alapvetően nem baj, csak ha lehet, ne kezdjen a HDD-n virtuális memóriázni).

(#28833) blakey válasza madgie (#28832) üzenetére


blakey
titán

Akkor rossz házat és/vagy SSD-t választottál. Evo850+Orico ház hibátlanul működik, erősen megdolgoztatott körülmények között, ez a munkaeszközöm, napi szinten több gigabájt Photoshop, Indesign, Illustrator és egyéb munkákkal terhelve. Egy rossz szavam nem lehet brutál jó az i7-es Minim, persze 16GB RAM-mal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28834) Senkisem válasza Ragnar95 (#28826) üzenetére


Senkisem
csendes tag

Igazad van Ragnar! Matlab tényleg van Mac OS-re. De ahogy írtad, .NET-et nem tudok fejleszeni Mac-el, de nekem pont arra kellene. Ezek csak példák voltak a sok program közül. Azért Köszönöm a választ :R

(#28835) madgie válasza blakey (#28833) üzenetére


madgie
titán

A házra tippelek, az SSD intel volt, ami azért nem egy noname cucc :) Főszezon van, ki se látszok a melóból (most is adatmentek, azért lazább csak a délelőtt), nem volt időm (meg türelmem) kideríteni, mi a gond.

De a Mac Minis időszakomból is úgy rémlik, hogy külső meghajtóról akkor sem volt a legstabilabb a rendszer.

(#28836) blakey válasza madgie (#28835) üzenetére


blakey
titán

Én annyit tudok írni, hogy brutál stabil, semmi anomália, egyszerre több program van nyítva, mindegyik dolgozik, renderelés, letöltés, feltötlés és problémamentes. Én csak ajánlani tudom, de csak Evo 850+Orico házzal van tapasztalatom, tényleg hibátlan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28837) general válasza blakey (#28836) üzenetére


general
addikt

és mi a géped, mire van ez a külső ssd csatlakoztatva?

(#28838) blakey válasza general (#28837) üzenetére


blakey
titán

Mac mini 2012/i7

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28839) oszy


oszy
veterán

Egy 2012-es minibe raktam az 1 TB HDD mellé egy ssd-t. Ha a HDD-t iski akarom cserélni SSD-re, ahhoz is kell átalakító? Mert az a terv, hogy a HDD-t külsőként használnám, és így két SSD lenne a gépben.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#28840) Alex91


Alex91
félisten

Az uj macOS tan ezeken a gepeken fog menni:

MacBook (Early 2015 és újabb)
MacBook Air (Mid 2012 és újabb)
MacBook Pro (Mid 2012 és újabb)
Mac mini (Late 2012 és újabb)
iMac (Late 2012 és újabb)
iMac Pro (2017)
Mac Pro (Late 2013, valamint mid 2010 és mid 2012 Metal-képes GPU-val)

Sajnos a 2011-es iMac-emet is kilottek... :(.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28841) blakey válasza Alex91 (#28840) üzenetére


blakey
titán

Miből gondolod, hogy olyan jó lesz az új OS, sajnos nekem a HS nem jó, nem működnek megfelelően egyes programok, a fejlesztők tudnak róla de nem tudják a megoldást, kénytelen voltam visszamenni Sierrára. Mondjuk nem gnd, sokat nem veszítettem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28842) Alex91 válasza blakey (#28841) üzenetére


Alex91
félisten

Nem gondolok en semmit! Max. azt, hogy ezek szerint lassan gepet kellene cserelnem. Es most iszonyu aron adnak egy normalis iMac-et :(. (Nem, a HDD-s nem normalis...)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28843) blakey válasza Alex91 (#28842) üzenetére


blakey
titán

OS miatt nem feltétlenül kell cserélni, én is gondolkodtam rajta aztán inkább felturbóztam SSD-vel, 16GB RAM és hasít, később veszek egy nagyobb monitort.
Valóban elég drágák a normális gépek, hirtelen nem is tudom, hogy mit kéne vennem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28844) talamasca


talamasca
senior tag

Felrakta ár valaki a macOS Mojave-t?
Mennyire használható a mindennapokban?

iOS 12 beta elég jól megy már most is, csak ott akksi-zabálás van.
Ugyanez a "probléma" iMac esetén nem lenne releváns.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#28845) Ragnar95 válasza talamasca (#28844) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Korábbi tapasztalatokból kiindulva nem ajánlott elsőszámú gépre felrakni. Előfordulhat, hogy sok app nem fog működni egyáltalán az első beta-k alatt, amíg nem frissítik őket, illetve maga a rendszer is várhatóan elég bugos lesz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28846) r4z válasza talamasca (#28844) üzenetére


r4z
nagyúr

Varj meg par honapot.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#28847) tboldi válasza Ragnar95 (#28845) üzenetére


tboldi
nagyúr

:K

Tavaly elkövettem ezt a hibát az első High Sierra bétával, idén nem fogom, hiába rugózik rajta az agyam. És ugyanígy vagyok az iOS 12-vel is. :D

(#28848) talamasca válasza Ragnar95 (#28845) üzenetére


talamasca
senior tag

Igazad van. :K
Csak az a rohadt kíváncsiság. :D
Legfeljebb feltolom majd egy külön partícióra.

iOS betáknál nem gáz, mert hamar vissza lehet pakolni, de a fő rendszert nem szívesen raknám újra (zenélés sok éves anyagai, meg mindig ott van a kompatibilitás a DAW-kal.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#28849) joey04 válasza talamasca (#28844) üzenetére


joey04
titán

iOS 12 beta elég jól megy már most is, csak ott akksi-zabálás van.

Én iPhone 7-en pont azt figyeltem meg, hogy jobban bírja az akksi.

(#28850) koma106 válasza Alex91 (#28840) üzenetére


koma106
senior tag

Azért az a 2011-es iMac még így is évekig jó gép marad.

-

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.