Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) blakey válasza Lazika (#29950) üzenetére


blakey
titán

Most komolyan, miből gondolod, hogy annak látja és miért nem állítod be a kijelzőt megfelelően? Az overscant ki kell kapcsolni a TV-n. Vagy normálisan leírod, hogy mid és hogyan van összekötve. Az overscan minden tv-n alapból be van kapcsolva. Másik megoldás, hogy a TV azon bemenet címkéjét PC-re állítod. Nem hinném, hogy a problémád mac specifikus,.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29952) Lazika válasza blakey (#29951) üzenetére


Lazika
senior tag

Mondjuk rámegyek, hogy kijelző és azt írja, hogy 72 colos lg tv... onnan veszem. De ha nem tudsz segíteni, akkor inkább ne írjál ilyen hangnemben... Hdmi 2.0-ával van hozzá kötve a mini a tvhez. LG uj634v a tv és én nem találtam semmilyen overscan beállítást...

(#29953) blakey válasza Lazika (#29952) üzenetére


blakey
titán

Eredeti és levágás nélküli.
Pont, hogy én segítek te meg ellenszéllel szembe lavírozol. Nem akarod elfogadni a tanácsot akkor szenvedj tovább.
Amúgy azért nem találod, mert nem veszed a fáradfságot, hogy elolvasd a kezelési útmutatót. Itt segítünk és te vagy felháborodva, én kérek elnézést. További sok sikert a megoldáshoz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29954) BurgBurg


BurgBurg
tag

Mac Mini gépből melyik a legjobban sikerült verzió/évjárat?
Mikortól lett az hogy a RAM nem cserélhető benne?

(#29955) blakey válasza BurgBurg (#29954) üzenetére


blakey
titán

A 2012-esekig bezárólag lehet RAM-ot cserélni és a 2018-as szériától kezdve megint lehet, egy picit többet kell szerelni de könnyen megoldható.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29956) pethYeti


pethYeti
addikt

128 GB-s Mac Mini-vel mennyire lehet elférni (Filmezős, torrentezős, netezős gép lenne ez)? Volna mellette egy 1 terrás külső HDD az adatoknak. Windows esetén ez nekem mindig bőven elég volt. Ebben az esetben Mac-kel se lesz gondom?

(#29957) blakey válasza pethYeti (#29956) üzenetére


blakey
titán

Ha van egy külön HDD-d akkor elég lehet. Minden attól függ, hogy mennyi programot telepítesz rá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29958) bigsee válasza pethYeti (#29956) üzenetére


bigsee
addikt

Nekem bőven elég! Külső USB-n van a rendszer SSD (128) és szintén USB-n a terás vinyó.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#29959) Alex91 válasza pethYeti (#29956) üzenetére


Alex91
félisten

Imho szivas lesz. 256 GB minimum kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29960) bigsee válasza Alex91 (#29959) üzenetére


bigsee
addikt

Filmezni, torrentezni, netezni? Mi kell ehhez 128-nál több?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#29961) Alex91 válasza bigsee (#29960) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem 13 evvel ezelott is mar kicsi volt a 120 GB-os hdd, ugy, hogy ahhoz is ott volt a kulso...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29962) blakey válasza Alex91 (#29959) üzenetére


blakey
titán

Ahhoz amihez szeretné elég, én sem vennék 256GB-nál kisebbet de elég a 128GB ha kevés programot telepít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29963) cigam válasza Alex91 (#29959) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Minek?

Ez kb 53GB úgy hogy több mint 10GB fénykép és egyéb dokumentum van rajt. Minden másra (Videók, zenék, képek,stb...) ott a külső tárhely (USB-s merevelemez, NAS)+ a felhő (iPhoto,Music előfizetés,...)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29964) pethYeti


pethYeti
addikt

Köszi srácok! Igazából vennék 256-ost ha nem kene a proci felárat is kifizetni. Totál fölösleges nekem a 6 magos. Így meg a 256-os sokkal drágább.

(#29965) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Hálózati nyomtatót (Konica bizhub C280, nincs AirPrint) szeretnék illeszteni Macbook Air-hez (Mojave). Windows-os laptop gond nélkül megtalálja a hálózaton és illeszti, Mac-en nem találok semmit. Telepítettem külön drivert is, az sem segített. Hogyan kell Mac gépen hálózati nyomtatót telepíteni?

[ Szerkesztve ]

-

(#29966) Alex91 válasza koma106 (#29965) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29967) BurgBurg válasza blakey (#29955) üzenetére


BurgBurg
tag

Tehát egy 2014 Late mininél nem lehet ramot cserélni?

(#29968) blakey válasza BurgBurg (#29967) üzenetére


blakey
titán

Sajnos nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29969) cigam válasza pethYeti (#29964) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Proci felár? Simán választhatod az alap modellt 256GB-al is, ekkor 387 790 Ft az ára.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29970) MontyCrew válasza blakey (#29892) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Na megérkezett a monitor, Vettem egy 27es Philips monitort 2560x1440 as you írtál :D

Rendeltem gyors hozzá egy 1.2 miniDP -» DP kábelt. 4K kompatibilisnek írja, így ezt nem bíztam a véletlenre. 2560x1440@60Hz abban a pillanatban, ahogy összedugtam. a kép tűéles, gyönyörű. Kicsit költségesebb volt vissza állnom osxre- de már minden rendben, közben a 16 giga memória Upgrade is meglett, már csak a hűtést csinálom meg egy külső 12es ventilátorral, az még a kövi hónap zenéje, usbről hozok ki 5V ot, hogy ne pörögjön a halálba, hangja se legyen, de mégis leheletnyi légáramot kapjon.

ESETLEG nincs olyan ameber aki OSX alatt 3d rajzol? Itt alkatrészekre gondolok, gyártásra (eszterga/maró). Ha lenne, ki milyen programot ajánl erre vagy inkább dobjam fel a wint és inventorozzak? :D

Köszi

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29971) amulet válasza MontyCrew (#29970) üzenetére


amulet
senior tag

Mac-en gondolom az autocad, vagy hasonló ami szóba jöhet.
Én nemrég iapdon használtam a https://www.shapr3d.com alkalmazását, biztos van precizebb is

(#29972) BurgBurg válasza cigam (#29919) üzenetére


BurgBurg
tag

Honnan rendelted? Linket tudnál küldeni?

(#29973) BurgBurg válasza blakey (#29955) üzenetére


BurgBurg
tag

Utánanéztem, szívás rendesen. Marad a 2012. évjárat 16Gb-al.
Szerintetek a 2012. évjáratu mac minik meddig lesznek támogatva? A mojave felmegy még rá. A következő sw már valószínű hogy nem?
B.

(#29974) MontyCrew válasza BurgBurg (#29973) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Valószínűleg trükközéssel felmegy ra ahogy korábbi gépekre a mojave

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29975) blakey válasza BurgBurg (#29973) üzenetére


blakey
titán

2018-asban nem nehéz a RAM csere, nem 5 perc hanem 20, de nem kell semmit sem szétbarmolni. 2012 i7-est most fogom lecserélni egy 2018-asra. Megy a 2012-esen a Mojave, semmi trükk nem kell, jól támogatot. A következő OS-t nem tudom, de a hardver elég erős még most is. 5 éve azon dolgozom és megbízhatóan teszi a dolgát. Egyébként nem feltétlenül értem ezt a minél naprakészebb rendszert, mert én pl. a Sierrán dolgozom, mert sokkal jobb volt programok tekintetétben, mint a HS, Mojave-t meg nem merem egyelőre kipróbálni, de nemsokára megteszem, remélem minden programom működni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29976) MontyCrew válasza amulet (#29971) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Inventorozom leginkább, ahogy látom Creo van még, az t mondjuk nem ismerem, de azon lehet változtatni, wint ahogy látom midnenképp kell rá rakni.. :D ha ideig órig van csak használva akkor is. 3D nyomtatós progik vannak vajon? bár ahogy elküldöm, már kezdek is utána nézni, hátha találni valami infót valami kidolgozattabbakról ..

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29977) cigam válasza BurgBurg (#29972) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

[link] Az értékelés is tőlem van :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29978) amulet


amulet
senior tag

szeretnék vásárolni iMac 4K-s gépemhez egy Applecare-t, még garanciás, feruárig, de nem találok sehol 🙁
Az apple weboldalán a saját eszközömnél van iylen lehetőség gomb, de mikor rámegyek hogy vásárlás akkor csak annyi van, hogy egyeztetés az apple-el a vásárás miatt én hívom, vagy ők hívnak....
Fizikailag hol tudom megvenni? Nincs ilyen megveszem, aktiválom dolog?
Esetleg nem tudtok helyet ahol kapni?

(#29979) cigam válasza amulet (#29978) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Lehet egyeztetnék a vásárlás dátumát. Hol vetted a gépet(kitől)? Akitől vetted nem árul garanciakiterjesztést?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29980) amulet válasza cigam (#29979) üzenetére


amulet
senior tag

Magánszemélytől vettem, de Apple szerint február 10.-ig garanciás

(#29981) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy 27"-os iMac-em 2011 Mid modell amiben meghalt a táp. Honnan tudok rendelni ami gyorsan meg is jön munkára használom a gépet és elég sürgős lenne :)

(#29982) r4z válasza perfegor17 (#29981) üzenetére


r4z
nagyúr

A hivatalos szervizek felkeresese nem jarhato ut, mert az iMaced elavult statuszban van az Apple-nel, nem rendelhetnek mar hozza a szervizek alkatreszt.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29983) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Még mindig tart a bootcamp problémám.
Tegnap legyalultam (command+R, lemez törlés) a Mojave-t, csináltam egy tiszta telepítést. Rögtön felraktam a win10-et, a Windows most sem látja a Mojave-t :F! A Mojave az első indítás után még látta a bootcamp partíciót, de aztán megint nem.
Mi lehet a baj?
Valakinek ötlete?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#29984) kagzer


kagzer
aktív tag

Sziasztok

Segítséget kérnék rendszert külső HDD-ről használó fórumtagoktól.
Jelentős különbség van-e a sebességben valamint ha csak a Windows szeretném arról használni megoldható-e? Mint egy "portable windows" jeleggel.

Köszönöm előre is

(#29985) Mikika válasza kagzer (#29984) üzenetére


Mikika
aktív tag

Szia
Nekem külső házban ssd van elég gyors usb3 kapcsolattal

Forever Apple

(#29986) r4z válasza kagzer (#29984) üzenetére


r4z
nagyúr

Marmint egy belso HDD-hez kepest? Ha USB3-on hasznalod, nem igazan erzel majd kulonbseget.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29987) rii


rii
nagyúr

sziasztok

apple keyboard használhatóságát mennyiben rontja egy billentyűzet védő?
eddig ilyet találtam

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29988) xedos válasza rii (#29987) üzenetére


xedos
addikt

Vettem, kipróbáltam, levettem- engem zavart.

(#29989) TigerCat válasza rii (#29987) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Azon túl, hogy halkabb? Szerintem zavaró... Bár csak egyszer próbáltam ki, nem vettem meg.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29990) Cold5


Cold5
senior tag

Adott egy Mac Mojave rendszerrel. Egy SSD és egy pendrive El Capitan telepítővel. (Az SSD menne egy másik gépbe)

Szeretném az SSD-re telepíteni az El Capitant.
Megformáztam az SSD-t: Naplózótt és GUID.

Bent mindkettő cucc a gépbe, option billel indítom a gépet kiválasztom a dolgokat el is indul a telepítő, de pár perc után megáll és ezt a hibaüzenetet dobja:

Essentials.pkg csomag fájljainak kitömörítésekor hiba lépett fel.

Mi okozhatja ezt?

A telepítő "hivatalosan" készült, amikor még El Capitan volt rajta, akkor csináltam, App Store-ból letöltve stb...

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#29991) cigam válasza Cold5 (#29990) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Valami mégsem sikerült. Mikori gép? Nem tudod internetről indítani a telepítést?

----

Az Aple szervere(i) spam listára került(ek)?!
[link]

+ a pofátlanság, hogy 89 CHF-ért lehet "felgyorsítani" a tiltás feloldását.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29992) iltirisz


iltirisz
csendes tag

Sziasztok!
A macbookstore.hu-rol van esetleg valakinek tapasztalata? Megbízhatóak?

(#29993) biker válasza iltirisz (#29992) üzenetére


biker
nagyúr

fél éve bejegyzett kft, neve JUST GO AWAY Kft., "csak vidd el", rendkívül megbízható, én előre is utalnék sokat...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29994) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Mac minibe ha kicserélem a gyári merevlemezt SSD-re, utána beteszem a bootolható pendrive-ot akkor az automatikusan el fog indulni vagy valamilyen billentyűkombinációt le kell nyomjak?

(#29995) kagzer válasza tothjozsi96 (#29994) üzenetére


kagzer
aktív tag

Szia

A command gombot kell nyomva tartani indulás közben és el kell indulnia a boot kiválasztó programnak (vagy minek :D )
Amire figyelj, hogy az SSD legyen megformázva APFS-re még szerelés előtt, lehetőleg gondoskodj ESD védelemről (ne érints meg alkatrészeket).
Ha egyéb kérdésed van, én nemrég cseréltem és tökéletesen működik azóta is.

(#29996) r4z válasza kagzer (#29995) üzenetére


r4z
nagyúr

Alt gombot kell nyomni. Formazni meg elotte felesleges, USB telepitovel lehet formazni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29997) kagzer válasza r4z (#29996) üzenetére


kagzer
aktív tag

Az alt gombbal igazad van, a másik info egy fórumból jött, adott tag úgy járt, hogy nem látta az SSD-t és emiatt 3x kellett szétszednie.
Véleményem szerint bajt nem okoz vele magának senki ha előtte megformázza.

(#29998) gyurika981


gyurika981
tag

Sziasztok! Pár hete vásároltam egy új Angliából behozott Apple Imac 21.5 2015 A1418 gépet. [link] az én gépemben a 2.8-as proci van. Egyelőre ismerkedek vele mert windowsról váltottam. Felmerült bennem, hogy kicsit javítanék a sebességen egy ssd-vel és rammal de talán azt olvastam, hogy ebben a ramot nem lehet bővíteni, ez igaz lehet? Ha igen akkor lehet csak egy külső ssd-re telepíteném a rendszert és nem kellene szervízbe vinnem. Szóval lehet rammot bővíteni vagy nem? Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#29999) r4z válasza gyurika981 (#29998) üzenetére


r4z
nagyúr

A RAM alaplapra van forrasztva.

(#29997) kagzer: A telepito alapbol nem latja az ures SSD-t, de telepites elott lehet formazni a disk utilityvel.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#30000) gyurika981 válasza r4z (#29999) üzenetére


gyurika981
tag

Köszi! Sajnos akkor jól néztem én is, akkor kap egy külső ssd-t amit én is meg tudok otthon oldani.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.