Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) oszy válasza r4z (#29550) üzenetére


oszy
veterán

Szuper! :( Ezt mondjuk gondolhattam volna az iOS-ből kiindulva. Nagyon bonyolult amit írtál? Sajna nem vagyok egy mac guru! :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29552) oszy válasza oszy (#29551) üzenetére


oszy
veterán

Vagy rakjam rá a Mojave-t? PS és LR gondolom nem fog vele összeakadni. Ha meg nem, akkor valahogy rászögelem az el capitant...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29553) Aszpirin


Aszpirin
senior tag

Sziasztok. Egy kisebb problémában kérném a Mac-szakértők véleményét.
Az történt, hogy a régi iMac-em (“AszpiMac” volt a neve) HDD-jét mivel “tisztán” akarom eladni a gépet (minden adat törölve, friss oprendszer, ami úgy indul, hogy a vevő maga hozza majd létre a saját admin userét), alaposan mélyformáztam és ujratelepítettem rá a macOS High Sierrát, de előtte még kiléptettem iTunes-ból, Facetime-ból és iCloud-ból is. Egy dolgot viszont sajnos elfelejtettem: kikapcsolni rajta a “Find my Mac”-et.

Tegnap véletlenül vettem észre, hogy az iPad-emen és iPhone-omon a “Keresés” alkalmazás listázza az AszpiMac-et.
Na ekkor kapcsoltam, hogy ki kell venni ebből az iCloud-funkcióból. Belogoltam az appleid.apple.com-ra, és kitöröltem a regisztrált eszközök listájából. Ez nem segített, az iOS-es Keresés továbbra is listázza.

Na oké, bekapcsoltam a gépet, és létrehoztam egy Admin nevű usert, hozzáadtam az appleid-met, és beléptem vele. Ilyenkor friss telepítés után a macOS maga nevezi el a gépet, és automatikusan bekapcsolja rajta a Find My Mac-et (mert az iCloud szerint be van kapcsolva), de ezesetben a neve “Admin’s iMac” lett, ami rögtön meg is jelent a Keresésben az iPad-en, de az AszpiMac is továbbra is ott figyelt, pedig ugyanarról a gépről van szó. Az iMac-et a beállításokban átnevezten AszpiMac-re, és sajnos ez sem segített, az iPad-en immár két AszpiMac-et láttam. Kikapcsoltam rajta a “Find My Mac”-et, majd megint mindenből kiléptettem, újraformáztam megint a merevlemezt, és újratelepítettem a macOS High Sierrát.

Eredmény: iPad-en és iPhone-on is eltűnt az egyik AszpiMac a Keresésből, de egy AszpiMac ott maradt, és sehogy nem tudom eltávolítani.

Ez több dolog miatt is zavar, ezért a kérdés a szakértőkhöz: van-e valamilyen egyéb módszer, amit még kipróbálhatok a fentieken kívül, hogy eltűnjön a régi gépem az iCloud-os eszközkereső szolgáltatásból, vagy ezzel most már együtt kell élnem?

Megoldási javaslataitokat előre is hálásan köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#29554) oszy válasza oszy (#29552) üzenetére


oszy
veterán

Meg van formázva a pendrive: Mac OS kiterjesztett (naplózott) A neve MyVolume lett.
Az oldalon követve az utasításokat, hibába fut a terminal.

Erasing Disk: 0%... 10%...
Error erasing disk error number (-69888, 0)
A error occurred erasing the disk.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29555) oszy válasza oszy (#29554) üzenetére


oszy
veterán

Épp kifutottam a szerkesztési időből!

Erasing Disk: 0%... 10%... 20%... 30%...100%...
Copying installer files to disk...
The copy of the installer app failed.

Itt leválasztja majd újra csatolja a usb-t.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29556) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Kaptam egy Mac Mini-t 10.6.8-al. Alap állapotba szeretném, hozni.
- Nem tudom az admin jelszót...
- Nincs mac-es billem...

A gép megy, lehet használni, de nagyon tele van szemetelve, szóval egy factory reset kellene.
Namost van telepítő CD (mountain lion), de a C betüt nem érzékeli a boot alatt (lehet a wireless pc bill miatt)
Van telepítő pendrive-ok is, újabb rendszerekkel, de arról sem tudok bootolni...

Mit tudok tenni?

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#29557) moleculez


moleculez
veterán

Megjött az Air 2018👏😎

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29558) hszilard666 válasza moleculez (#29557) üzenetére


hszilard666
veterán

Gratula!

Hogy tetszik?

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#29559) moleculez válasza hszilard666 (#29558) üzenetére


moleculez
veterán

Nagyon tetszik, főleg mennyire össze van rakva! Egy darab alu az egész. (128gb/16gb)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29560) hszilard666 válasza moleculez (#29559) üzenetére


hszilard666
veterán

Valami negaívot tudsz róla mondani? :D Az áron kívül ;]

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#29561) oszy


oszy
veterán

Gondolkodom, hogy megszüntetem a HDD_t a miniben. A meglévő 250-es SSD mellé raknék egy nagyobb SSD-t. Milyet javasolnátok bele elérhető áron? Samsung Evo sorozat? Ahhoz kell majd valami átalakító?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29562) moleculez válasza hszilard666 (#29560) üzenetére


moleculez
veterán

Nem igazán, mert sajnos dolgozom. Szerdára ígérték a szállítást, direkt úgy kértem a szabadnapom, erre kihozták ma, kb csak bejelentkezni vokt időm. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29563) dud998 válasza moleculez (#29557) üzenetére


dud998
őstag

Fú gratula! Használd egészséggel! Majd ha lesz időd, akkor írhatnál egy beszámolót róla. Miről váltottál?

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#29564) Ear001 válasza oszy (#29561) üzenetére


Ear001
addikt

Higy mi kell hozzá, az az adott gép évjáratától függ, és az iFixit szerelési útmutatójában elég jól lehet látni. A kérdésre, hogy milyet vegyél pedig van külön topic, ott tudnak pontosabb tanácsot adni.

(#29565) hszilard666 válasza moleculez (#29562) üzenetére


hszilard666
veterán

:DDD Nagyobb bajod sose legyen!

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#29566) oszy válasza Ear001 (#29564) üzenetére


oszy
veterán

2012 late.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29567) tm5


tm5
tag

Sziasztok,

készülök venni egy új Mac Mini-t és van egy-két dolog, amiben kicsit bizonytalan vagyok:

- szeretnék venni hozzá AppleCare-t, de bizonytalan vagyok, hogy az mennyit hosszabbít a garancián. Az Összefogallóban látom, hogy 3 év van írva, de az Apple honlapja elég homályosan fogalmaz ezzel kapcsolatban, mert azt mondja, hogy "akár 3 évig vehetsz igénybe műszaki támogatást". Ez az "akár" zavar egy kicsit. Most akkor 3 évre terjeszti ki az AppleCare a garanciát, vagy sem? Sok webshopban meg lehet adni, hogy +1 vagy +2 év extra garanciát akarok, az Apple oldalán meg nem lehet ilyet állítani, amikor az AppleCare-t a kosárba (illetve táskába???) rakom.

- A másik kérdés, a billentyűzet. Ha jól tudom akkor bármilyen standard USB-s billentyűvel használni tudom a gépet. Ez Így van? Tényleg nincs olyan, hogy valami standard MacOS funkciót vagy billentyű kombót nem érek el sima USB-s billentyűvel?
Lehet, hogy idővel valami vezetéknélküli (BT-s) beviteli eszközt beszerzek, de Apple-öst csak végszükség esetén vennék az ára miatt.
Tudtok esetleg ajánlatni nem Apple billentyűket/egereket? BT-s is érdekel...

Köszi!

(#29568) blakey válasza tm5 (#29567) üzenetére


blakey
titán

Tudtok esetleg ajánlatni nem Apple billentyűket/egereket? BT-s is érdekel...
Bármilyen billentyűzetet és egeret kezel viszont érdemes olyat választani ami kiosztárban megfelel az Apple bill-el, hogy ne kelljen tanulgatni a kombinációkat. Logitech K375S-t és Logitech M585-t használok.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29569) oszy válasza blakey (#29568) üzenetére


oszy
veterán

Olcsóbban vettem tavaly a Media Markt-ban a vezetékes mac billentyűzetet karácsony előtt, mint a K375S. :) Szóval érdemes nézelődni.

(#29567) tm5: Én csak apple-t vennék a helyedben, akár a használt piacon is szétnéznék.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29570) tm5 válasza oszy (#29569) üzenetére


tm5
tag

Van vezetékes Mac billentyű? Nem látok olyat sehol...
Vagy ez lenne az?
Őszintén szólva, nem annyi rajongok ezekért a lapos gombokért...de megnézem...

(#29571) blakey válasza oszy (#29569) üzenetére


blakey
titán

Én már nem vennék Apple billentyűzetet, sokkal jobb ez a Logi és mint láthatod Apple kompatibilis, minden bill. ugyanott van. Az Apple bill-em megadta magát, 1-2 gomb sajnos nem működött megfelelően, ráadásul a régebbi BT-os volt, a mostaniakról több panaszt olvastam, nem tudom, hogy változott-e azóta valami.
At aksi kezelése meg 100X jobb, mint Apple esetében volt, de mindegy, azt kell venni ami jó áron van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29572) TigerCat válasza blakey (#29571) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem klasszikus Apple BT billentyűzetem van, imádom. Addig használom, amíg lehet. Legjobb, hogy nincs numerikus rész. Jobban elférek, így közelebb van az egér.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29573) blakey válasza TigerCat (#29572) üzenetére


blakey
titán

Melyik klasszikus?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29574) oszy válasza tm5 (#29570) üzenetére


oszy
veterán

Bocsánat! 2016-ban vettem! Kikerestem az elektronikus számlát! Ezt a típust: mb110mg/b

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29575) TigerCat válasza blakey (#29573) üzenetére


TigerCat
nagyúr

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29576) tm5 válasza oszy (#29574) üzenetére


tm5
tag

Úgy látom, hogy ez már nem kapható sehol :(
Valszeg majd Logitech lesz, addig, meg egy sima USB-s.

(#29577) blakey válasza TigerCat (#29575) üzenetére


blakey
titán

Ja, hogy neked ez a "klasszikus", nálam ez adta meg magát, elszállt 2 karakter, igaz, hogy bírt jónéhány évet de a legrosszabbkor ment tönkre, most is használnám, mert semmi bajom nem volt vele, megpróbáltam a tisztítást, stb, de nem akarta az igazságot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29578) tm5 válasza TigerCat (#29575) üzenetére


tm5
tag

Nekem hiányozna a numerikus rész, a nyilak meg a többi felette.
De szép tiszta az asztalod :)

(#29579) TigerCat válasza blakey (#29577) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mondjuk ha beadná a kulcsot, bajban lennék. Az új messze nem ad ilyen jó gépelési élményt. Bár más választásom nem lenne, mint megszokni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29580) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Ha már billentyűzetről van szó:

Tudtok segíteni abban, hogy hol találhatok egy billentyűzet kiosztás "képet"?
Erre a hülye Apple billentyűre egy csomó általam használt speciális karakter nincs rászitázva (talán a kura dizájn miatt).
Így sosem tudom, hogy hol a kettőskereszt, a kisebb / nagyobb jel, a szögletes vagy kapcsos zárójel, stb.
Kéne valami térképszerűség.

Köszi, Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#29581) blakey válasza Luser2000 (#29580) üzenetére


blakey
titán

Kapcsold be a System Preferences/Keyboard alatt a "Show keyboard…" részt és akkor a "menübárból" bekapcsolhatod és kiteszi a képernyőre a kiosztást, ctrl/alt/shift gomb megnyomása esetén mutatja, hogy milyen karakterek vannak az adott billentyűn.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29582) Luser2000 válasza blakey (#29581) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszi, ez jó, ezt nem tudtam.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#29583) oszy válasza TigerCat (#29575) üzenetére


oszy
veterán

1 hét után eladtam ezt a fajtát! :DDD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29584) TigerCat válasza oszy (#29583) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én imádom! Viszont a Magic Mouse hasonlóképpen járt nálam. Nem bírtam...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29585) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Más. Mac Mini lesz az új gép, de még nem döntöttem el, hogy i5, vagy i7-es verzió. Van már összehasonlító teszt valahol? Egyébként az i7 időtállóbb, emiatt hajlok afelé...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29586) tm5 válasza TigerCat (#29585) üzenetére


tm5
tag

Hát én a sima 6 magosat fogom venni. Szerintem az már sok mindenre elég.Az i7 ugye a Hiperthreading-gel és némi plusz cache memóriával több.
It van egy cikk ahol a throttlingot tesztelték: https://appleinsider.com/articles/18/11/14/testing-thermal-throttling-and-performance-in-the-2018-i7-mac-mini

(#29587) TigerCat válasza tm5 (#29586) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, bár továbbra sem tudom, melyiket javasolja: i5, vagy i7? Illetve nem találtam hasonló tesztet i5-tel. Erről nincs még infó?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29588) tm5 válasza TigerCat (#29587) üzenetére


tm5
tag

Szintetikus teszteket tuti láttam i5-tel is meg i7-tel is, csak most hirtelen nem találom. Viszont ezekben a számokat más Mac modellekhez hasonlítja, az meg nekem nem mond semmit. Ez lesz még az első Mac-em :)
Szóval én a processzor teljesítményt az eddigi Windows-os élményeimmel próbálom összehasonlítani. Otthon a Win10-es gépem alatt i5-7500 van 4 maggal és mindenre elég. Akkor egy 6 magos proci egy gyorsabbnak, vagy inkább reszponzívabbnak mondott oprendszerrel valszeg sokáig elég lesz mindenre.

(#29589) TigerCat válasza tm5 (#29588) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gyorsan összeválogattam a processzorookat:

Mac Mini 2018 processzor összehasonlítás Intel Core i3-8100B vs. Intel Core i5-8500B vs. Intel Core i7-8700B

TDP alapján szerintem nem lesz melegebb az i7 sem, így hosszú távon nekem az a kiszemelt típus. A mindennapokban gondolom egyformán hangtalan mindhárom, szóval marad.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29590) 1Laci


1Laci
tag

Imac 27 2009 i5 problema:
kep

Valaki sejti h mi lehet ezzel a problema? Teljesen veletlenszeruen jon elo, neha teljesen jol megy... esetleg masodik monitornak hasznalhato lenne ha vennek egy masik mac-et?

Koszi elore is!

(#29591) oszy válasza 1Laci (#29590) üzenetére


oszy
veterán

Nem a videókártya szokott ilyet okozni?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29592) blakey válasza TigerCat (#29589) üzenetére


blakey
titán

Tavasszal cserélem a 2012-es i7-est, kiváncsi vagyok a véleményekre, RAM-ot majd itthon cserélek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29593) oszy


oszy
veterán

Ebből bele lehet építeni a HDD mellé a 2012 late Mac minibe valamelyiket? Most HDD és SSD van benne.

----

(#29592) blakey: Nálam marad. :) Inkább SSD-re gyúrok, hogy betudjam rakni a HDD helyére.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29594) TigerCat válasza blakey (#29592) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megrendeltem...

Mac Mini:
3,2 GHz-es, 6 magos, nyolcadik generációs Intel Core i7 processzor
16 GB 2666 MHz-es DDR4 memória
Intel UHD Graphics 630
256 GB-os SSD-tároló
Gigabites Ethernet

Irodai gép lesz, amin sok alkalmazást futtatok párhuzamosan, gyakran szerkesztek képeket, grafikákat és néha videókat konvertálok. Plusz a szokásos: filmek, zene, sok tab a böngészőben, stb. A kijelzőm is elég nagy, 3440x1440, így a multi taszking miatt a jelenlegi 2-magos gyakran kevésnek bizonyul. Bőven elég lenne az i5 is, de ha később szeretném, már nem tudom bővíteni, szóval gondoltam legyen így rendelve és kész.

:DD

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29595) blakey válasza TigerCat (#29594) üzenetére


blakey
titán

:C
Nekem is munkaeszköz, grafikai munkára kell, szóval nálam valószínűleg 32GB RAM lesz, de megveszem és itthon cserélem, nem bonyolult, nem ér annyit, 16GB RAM + 73e, szerintem sok, de majd tavasszal meglátom, addig még sokminden történhet és lehet, hogy egyben megrendelem a dolgokat. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29596) r4z válasza TigerCat (#29589) üzenetére


r4z
nagyúr

A TDP az Intelnel alap orajelre vonatkozik, turboval atlepi.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29597) TigerCat válasza r4z (#29596) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, ahogy használom, úgy hangtalan lesz, de ha kell, akkor hasítson. Olyankor nem zavar a plusz zaj sem. Ráadásul betolom az asztal alá, egy tépőzáras tartóval. Még kevesebb hang...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29598) cigam válasza 1Laci (#29590) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nekem egy 2008-as csinál hasonlót. Több mint 3hónapig volt Bpi szervízben, de az integrált VGA chip csere után is ilyeneket produkált. Kezdj el gyűjteni az új gépre...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29599) r4z válasza 1Laci (#29590) üzenetére


r4z
nagyúr

Doglodik a VRAM.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29600) moleculez válasza dud998 (#29563) üzenetére


moleculez
veterán

Egy Lenovo Z50-70-ről. 2013(?)-as volt. Még talán menthető lenne, de ezt az asszony nem tudja. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.