Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) RexMaximus válasza nylontacsko (#29250) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Problema - olvasason kivul semmilyen lemezmuveleltet nem enged, sot neha meg azt sem.

Egy tipp volt ami vlsz megoldja a helyzetet, atmasolni rola egy masik vinyora a cuccokat majd leformazni es visszamasolni. Csakhogy 1tb adatot usb 2.0.-an keresztul ide oda masolgatni azert nem tunik a legoptimalisabb megoldasnak :).

Ennyi.

Vagy ha mast ertelmeztel akkor mit? :)

#29249) cigam

Megnezem.

[ Szerkesztve ]

(#29252) blakey válasza RexMaximus (#29251) üzenetére


blakey
titán

Csakhogy 1tb adatot usb 2.0.-an keresztul ide oda masolgatni azert nem tunik a legoptimalisabb megoldasnak :). - viccelsz? Már többször megoldottad volna ezzel a módszerrel, ehelyett napok óta keresel valami alternatívát. 4TB-ot mozgattam oda-vissza 1 nap alatt USB2-n.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29253) cigam válasza blakey (#29252) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Na de hol marad a kihívás? ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29254) RexMaximus válasza blakey (#29252) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Igazabol egy szakmai problemara egy szakmai megoldast keresek. Meghozza egy szakmai forumon :).

Napkozben mozgok a masinalaval, este tudok ilye muveletet vegezni - de amikor legutobb csinaltam, hat egy este alatt se vegzett... Lehet a sok kis fajl miatt - nem tudom.

Amugy ismet kihivasba utkoztem - kulso usb meghajtora probaltam masolni az emlitett hdd-tol - ismet a jol ismert hibauzenet fogadott...

Meg cigam alltal irottak alapjan elindulok, ha az sem akkor kiszedem a hdd-t, es az AIR-el amivel hasznaltam (meg itt van) majd atmasolgatom rola a cuccokat. Viszont ha ott is hibauzenetet dob akkor fogalmam sincs hogyan tovabb.

(#29255) blakey válasza RexMaximus (#29254) üzenetére


blakey
titán

Ez a szakmai megoldás. Gondolom eltérő rendszereket futtatál, így a jogosultságok nem fognak átkerülni egy szimpla HDD áthelyezéssel. Ha továbbra is külső USB-s meghajtó lenne akkor nem lenne gond. Ha minden nap átmásolsz egy bizonyos mennyiséget már akkor is végeztél volna, nem akkora művelet 1TB mozgatása. Rengetegszer mozgattam nagymennyiségű adatokat, este elindítom és reggelre végez ha napközben mozgásban van az eszköz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29256) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

iTunes-ban hogyan tudom letölteni apple musicból a zenéimet egyszerre? Minden albumnál ott a felhő, le is tudom tölteni gépre de csak egyesével. Biztos van gyorsabb módja de egyszerűen nem találom.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#29257) cigam válasza Mela Kehes (#29256) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Dal lista nézet, kijelölöd az összeset, aztán jobb klikk "letöltés".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29258) Mela Kehes válasza cigam (#29257) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Köszi! :R

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#29259) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok!
Dolgozunk egy React Native appon, még kezdeti stádiumban jár a fejlesztés. A végén szeretnénk iOS-re és Androidra is megjelentetni. Mind W10-t használunk, és a végén úgysem tudjuk megúszni egy Xcode telepítését, ami ugye macOS only. (hackintost most nem számolom, tényleg nincs kedvem/időm kinlodni vele)
Szóval a kérdés az, hogy az Xcode elszalad-e egy combosabb macMinin? Mert azt pár száz fontból megúszom, ha arról van szó.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29260) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

ijoe csináltatott magyar világítós billentyűzetet. Ott olvastam, hogy "a billentyűzet támogatja a funkcióbillentyűk szoftveres működését". Tippem nincs hogy ez jelent. :F

moleculez
Természetesen elfutkorászik. Mini-ből a régebbi kiadású(használt) 4 magos i7-esek között keresgélj, bár egy aktuális modellel sem futhatsz lyukra, csak arra figyelj, hogy utólag, házilag nehezen(merevlemez/SSD), vagy sehogy (RAM!)nem bővíthető.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29261) Ragnar95 válasza moleculez (#29259) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szimulátor miatt 8GB RAM mindenképp kell, SSD is kegyen benne, mert különben halál lesz a használata. Prociból annyira nem létszükséglet erős, bár a build időre hatással lesz, de ha megvan a 8GB RAM és SSD, a leggyengébb i5-ös Mini is elég lehet proci szempontból. Viszont ha nem sürgős a dolog, várnék kicsit a vásárlással, ősszel várható MacMini frissítés végre (bár ez messze nem 100% még mindig sajna).

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29262) rii


rii
nagyúr

sziasztok

photoshop scratch miatt minden hely elfogyott ... osx le-pause-álta a programokat, és feldob ilyenkor egy olyan speciális Force quit ablakot, amiben - miután csinál az ember helyet - lehet választani a Resume-t.

de ha ezt az ablakot bezárom, akkor már csak az a Resume lehetőség nélküli Force quit ablakot felhozni.

más mód nincs a Pasue -ból visszahozni ezeket a le-pause-ált programokat?

amúgy fantasztikus ez a Pause lehetőség az OSX-ben.
win-ben is van ilyen?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29263) moleculez válasza Ragnar95 (#29261) üzenetére


moleculez
veterán

Szerencsére egyáltalán nem sürgős. i5 16gb SSD kombót lehet lőni 4-500£-ért eBayen, annyira nem vészes. Ha már ott tartunk, akkor nem sajnálom rá a pénzt...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29264) amulet


amulet
senior tag

Használ valaki mac-ipad pro-apple pencil kombót?
olyan appra lenne szükségem amivel össze tudom kötni a mac-et az ipad-al és úgy tudjam használni a pencillel mint egy rajztábla. A due nem jó mert vibrál

(#29265) ArrayOfLilly válasza amulet (#29264) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Astropad

http://www.arrayoflilly.com

(#29266) rii


rii
nagyúr

sziasztok

osx-es mail app. nem keres ... (vagyis keres, de hiába keres és talál ha ezt nem mutatja meg)

nem tudja valaki mi lehet a megoldás?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29267) Ear001 válasza rii (#29266) üzenetére


Ear001
addikt

mit nem talál meg?

(#29268) rii válasza Ear001 (#29267) üzenetére


rii
nagyúr

egy 20-30 mailból álló folyamányban kerestem volna

de most néztem, ha az üzenetre dupla-click-et nyomok, majd alma-f, akkor megtalálja ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29269) oszy válasza oszy (#29233) üzenetére


oszy
veterán

Miért csinálja azt a Safari vagy Youtube, hogy nézek egy videót, majd mikor oldalról kiválasztok egy másikat, akkor csak teker és az előző jön be, de nem játszik le semmit?

Múltkor volt ez a gondom, de cache ürítés után 1 nappal ismét találkoztam ezzel a hibával. Úgy, hogy alig néztem videókat.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29270) twinee1337


twinee1337
tag

Van itt valaki aki használja a Typeface 2 font kezelő appot? Érdemes e megvenni? :)
[link]

(#29271) TigerCat válasza Mela Kehes (#29256) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én csináltam egy lejátszási listát, ami nemes egyszerűséggel az "Összes zeném" címet kapta, így Mac-en egy kattintással, iPhone-on pedig egyetlen tappantással le tudom tölteni valamennyit. 70GB persze eltart egy darabig, így ilyenkor felnyomom töltőre és ott hagyom amíg nem végez. Mondjuk éjjelre... Mac-en amúgy nem gond, mert ott enélkül is egyszerű, de iPhone-on albumonként tényleg macera... Ez megoldja. :-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29272) amulet válasza TigerCat (#29271) üzenetére


amulet
senior tag

ez egy remek ötlet, már én is régóta szenvedtem ezzel igaz nekem csak 20GB körüli.

(#29273) ArrayOfLilly válasza twinee1337 (#29270) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Az attól függ, mire kell. Én meglévő, de nem telepített fontok között szoktam vele keresni, erre nagyon szeretem és filléres.

http://www.arrayoflilly.com

(#29274) oszy válasza ArrayOfLilly (#29273) üzenetére


oszy
veterán

Filléres??? Hogy én azt mondjam rá, kb. 800 Ft-ba kellene kerülnie. :DD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29275) ArrayOfLilly válasza oszy (#29274) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nem tudom, most mennyi, de amikor én vettem, akkor nagyságrendileg akörül volt szemben a komolyabb font managerekkel, amik valami szürreális összegekbe kerülnek. Mindjárt meglesem, most mennyi, mert nem látom, mivel nagyon régen vettem meg és az ár helyén Open gomb van.

Hát ennél olcsóbban vettem, de a többi nem ingyenes alternatíva nagyságrenddel drágább így is, viszont így megérheti alaposabban körülnézni az ingyenesek között.

http://www.arrayoflilly.com

(#29276) TigerCat válasza ArrayOfLilly (#29275) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Font Picker esetleg

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29277) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Ötletre lenne szükségem. Pár hónapja egy nagy viharban koaxon keresztül nem közvetlen, de villámkárt szenvedtünk. Az esemény a 2010-es Mac mini-met is érintette. A modemből kapta az enyhe delejt LAN-on át

Lényeg: A memória modulok melegszenek, sajnos tudom, hogy a lapon van a hiba, de mivel szemmel nem kivehető, szükségem lenne boardview-ra, és schematic ábrára, akkor talán ki tudnánk találni mi okozza az enyhe zárlatot, ami okozhatja a dolgot, vagy a hibás alkatrészt.

Szinte mindent feltúrtam, amit tudtam, sehol semmi. Nem tud valaki ötlettel szolgálni, honnan szedjek? Fizetős megoldás is érdekel, amennyiben épeszű árról van szó nyilván.

(#29278) hszilard666 válasza czanga (#29277) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem nem fogsz ilyet találni sehol. Ugye a gyártó nem ad ki ilyen infókat, valamint az ilyen sémákat csak akkor használnak ha felújítanak egy konfigot, de szerintem azt is csak a gyártó végzi.

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#29279) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Miért van az, hogy miután frissítettem a Safarit, azóta a youtube minden egyes videó előtt 2-3 db félperces reklámot basz be nekem, amit nem lehet átléptetni!?? Agyvérzés kerülget az okádék reklámoktól lassan. Köszönöm annak aki tud segíteni :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#29280) r4z válasza galaktikus (#29279) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem a store-ban az adblockered, a Safari letiltotta. Develop menu, Allow unsigned extensions, es mar engedelyezni is tudod a bovitmenyek kozott.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29281) czanga válasza hszilard666 (#29278) üzenetére


czanga
őstag

Amennyiben érzékeny témára vetődtem akkor elnézést, zárom is a dolgot. :R Apple valóban nem ad ki, de tehetséges emberek / cégek elkészítik ezeket. A legtöbb eszközhöz megtalálhatóak, (és agyon hasznosak amikor zárlatos, ázott eszközt akar javítani a technikus) megvásárolhatóak, de Mac mini-hez sajnos nem találtam sehol. :(

[ Szerkesztve ]

(#29282) toshiba300


toshiba300
tag

Sziasztok!
Szükségem volt egy olyan külső USB-s eszközre amire 100-200 Gb adatot tudok tárolni, olyan feltételekkel hogy gyorsan tudjak rá másolni, és bírja azt is h esetleg leejtem. Ezért vettem egy 250 Gb-os SSD-t és hozzá egy külső UBS-s házat. Pár gigás photoshop file-okmozgatására használom hetente 2x. Jelenleg exfat-ra van formázva.
A kérdésem: Van-e mód arra, hogy alkalmanként fusson rajta egy trim parancs ha rákötöm az iMac-re?(mac os 10.13) Egyáltalán van-e értelme, hogy trim-t akarok külső eszközön? Ha nincs (vagy nem lehetséges) mire kell figyelnem annak érdekében, hogy hosszú legyen az SSD élettartama?

(#29283) r4z válasza toshiba300 (#29282) üzenetére


r4z
nagyúr

sudo trimforce enable

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29284) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!

Két kérdés... Rendszerbeállítások/Internetes fiókoknál hozzáadtam a FB fiókot, ezzel elértem azt, hogy a rendszer értesítései között, a jobb felső sarokban megjelenik, hogy kaptam új üzenetet, de a tartalmát nem látom. Van rá valami alternatíva, hogy a tartalmát is lássam és esetleg onnan válaszoljak?

Az iTunes iráynítása megoldható valahogy a billentyűzetről az F7-F9 billentyűkkel?

Köszönöm

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#29285) cigam válasza agyhalal (#29284) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

?? Nekem alapból azt írányítja. Nézd meg a beállításokban, be van-e pippantva:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29286) TigerCat válasza agyhalal (#29284) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez is jó cucc: High Sierra Media Key Enabler

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29287) cigam válasza TigerCat (#29286) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ja hogy High Sierra... Vajon mikről maradok még le?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29288) agyhalal


agyhalal
aktív tag

@cigam:Köszönöm, kipróbáltam amit írtál, de ezzel a futó programok ablakait dobálja szét, vagy hozza előtérbe, úgyhogy hamar fel is adtam.

@TigerCat:Köszönöm neked is. Pont ilyen megoldást kerestem. Ezzel a programmal működik az összes plusz funkció.

[ Szerkesztve ]

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#29289) blakey válasza agyhalal (#29288) üzenetére


blakey
titán

Csak el kell olvasni, hogy mire való, amig a gyári billentyűzetem volt addig tökéletesen működött a beépített megoldás iTunes esetében, tudtam léptetni, megállítani, stb. Tehát ha nincs kipipálva akkor alapból nem a funkció billentyűk aktívak, Fn-el meg előhívható a másik, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29290) agyhalal válasza blakey (#29289) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Elolvastam, bepipáltam. Ennek ellenére a média billentyűk nem működtek az iTunes-szal. Igaz, hogy ez egy vezetékes numerikus billentyűzet.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#29291) blakey válasza agyhalal (#29290) üzenetére


blakey
titán

Tehát nem gyári billentyűzet?
Nekem Logitech vezetéknélkülim van aminek van saját beállítási felülete és hibátlanul működik. Nyilván olyan billentyűzetet érdemes használni amit a rendszer teljes mértékben támogat, alternatív billentyűzetekhez alternatív megoldás kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29292) TigerCat válasza agyhalal (#29288) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez csak annyit tesz, hogy az éppen aktív médiát vezérli, míg a gyári beállítás az utolsót, sajnos a böngészős, azaz YT videókat is. Nekem sem jön be...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29293) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!
Az új Safari alá tudtok ajánlani valami jó kis reklámblokkolót? Az AdBlock valamiért összeveszik a Safarival, a menüsor elemei ugrálnak tőle.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#29294) Digital


Digital
addikt

Az AdBlock kérdés megoldódott. :)
Más:
A gépem (iMac 5k) rá szeretném kötni a házimozi erősítőmre (Denon 4308, Polk Audio RTia7 hangfalak), de a fejhallgató kimeneten szerintem nem a legjobb lehet a hang.
Létezik valami külső hangkártya ami árban is elfogadható lenne? Elég lenne a sztereo hang is.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#29295) koháry


koháry
tag

Szeretném a macbook pro-ról egy külső meghajtóra áthelyezni a icloud fotókönyvtáramamt. Fotó alkalmazás megnyit, be van állítva, hogy minden képet mentsen a könyvtárba. Ezután a coherence-t vagy mifenét is alkalmaztam azt írta, hogy minden oké. átmásoltam a kapott könyvtárat a külső meghajtómra, de amikor szeretném megadni, hogy ezentúl ez legyen az alapértelmezett könyvtár helye, akkor valami olyan üzenetet dob ki, hogy: "ez a könyvtár olyan elemeket tartalmaz amelyeket le kell tölteni az icloud könyvtárból...." és, hogy töröljen a hiányos elemeket. Rákattintok és azóta a megnyitott fotó app-ban fehér háttérben pörög a töltés jelző ikon. Mit kéne csinálnom? :)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#29296) blakey válasza Digital (#29294) üzenetére


blakey
titán

de a fejhallgató kimeneten szerintem nem a legjobb lehet a hang. - optikai kimenet is egyben nem rossz, de természetesen egy jó DAC bármikor jól jön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29297) Digital válasza blakey (#29296) üzenetére


Digital
addikt

Tehát akkor elég egy átalakító, és mehet bele az optikai kábel... vagy Toslink kábel...

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#29298) blakey válasza Digital (#29297) üzenetére


blakey
titán

Igen, korábban használtam így az iMac-et de Mac Minin is ez van, lehet kapni 3,5-es-toslink átalakítót és mehet bele az optikai kábel, nem szól az olyan rosszul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29299) Digital


Digital
addikt

Akkor este 7-től Mojave... :D

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#29300) blakey válasza Digital (#29299) üzenetére


blakey
titán

Én majd decemberbe. :) Ha nincs vele gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.