Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) Macika_MC válasza TigerCat (#29584) üzenetére


Macika_MC
tag

Én meg az iMac-hoz adott egeret imádom Magic Mouse 2 :K

A Mac mininél a processornál a B mit jelent?
i7-8700B ez a processor lesz neked.

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#29602) TigerCat válasza Macika_MC (#29601) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Passz, de gondolom teszi amit kell...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29603) Macika_MC válasza TigerCat (#29602) üzenetére


Macika_MC
tag

Igen azt értem, de nem mindegy hogy mobil vagy asztali prociról beszélünk.
Teljesítmény terén nem mindegy.
Ez valami mobil akar lenni, amit régen U-val jelőltek.

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#29604) Macika_MC válasza Macika_MC (#29603) üzenetére


Macika_MC
tag

Mobil (utána néztem)
I7 8700B

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#29605) tm5 válasza TigerCat (#29594) üzenetére


tm5
tag

Hajrá...
Nemrég belefutottam egy olyan cikkbe, hogy állítólag minél nagyobb az SSD a Miniben annál gyorsabb. Sajna nem találom a linket. De elég jelentős különbség volt a 256-os és az 512-es között.

Halott más is ilyenről, vagy csak álmodtam?

(#29606) r4z válasza Macika_MC (#29604) üzenetére


r4z
nagyúr

Gondolom a BGA miatt jelolik mobilnak, mert ranezesre minden parametereben egyezik a sima 8700-zal.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29607) tboldi válasza tm5 (#29605) üzenetére


tboldi
nagyúr

Létezik a jelenség, nem álmodtad.

Egyébként iPhone-oknál is így van, ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#29608) rii


rii
nagyúr

sziasztok

osx-en hogy lehet onedrive -ot elérni?
böngésző nem jó .. ftp kellene

cyberduck nem hajlandó betölteni a kód megkapása után sem ....
filezillából a pro tudja csak ....

fostos onedrive -ban meg nincs "icon vie"w, h láthassam 500 kép közül melyik kell ... letölteni meg csak zip-ben, a zip 5,4 gb, és nem lehet kitömöríteni .. se stuffit, de double commander, se unrarx (kínombanmár) se a beépített archive utility ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29609) blakey válasza rii (#29608) üzenetére


blakey
titán

Onedrive app a store-ból?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29610) Aszpirin válasza Macika_MC (#29601) üzenetére


Aszpirin
senior tag

“Én meg az iMac-hoz adott egeret imádom Magic Mouse 2”

A Magic Mouse 1 nekem is a kedvencem. A 2-es “fejlesztés” viszont egy vicc, az aljára helyezett Lightning-csatlakozóval. Amíg töltöd, használhatatlan. Ha megpusztul benne az akksi, akkor teljesen használhatatlanná válik, mert az akku nem cserélhető benne, és nem tudod lightning-usb kábellel összekötni a géppel, és használni is egyszerre. Igazi Apple-ös lehúzás. Ha akksi nulla, cseréld le az egészet, ami persze még drágább is lett, mint anno az 1-es változat. SEMMIben nem jobb, mint az 1-es Magic Mouse,

Az 1-eshez veszel 4 darab 2000mAh-s 1,2 V-os mezei fehér Eneloop akksit meg egy lassú eneloop-töltőt (kvázi fillérekért), feltöltöd őket, beraksz kettőt, és megy egy hónapig... aztán amikor lemerülnek, berakod a másik kettőt, a lemerülteket pedig rárakod a lassú eneloop-töltőre... stb. Ha kipurcannak az akkuk, veszel egy újabb szettet. 9 éve használom így a Magic Mouse 1-et, olyan, mint uj korában. Megjegyzem, a 9 év alatt a fehér eneloop-ok sem purcantak ki még, bár én 8 darabot használok(-tam), kettőt a billentyűzetben, kettőt az egérben, és akkor töltök, ha már összegűlt 4 db lemeerült eneloop.

Ja, és az 1-eshez lehet kapni olyan akksit, amihez jár indukcios (vezeték nélküli) töltő. Ilyenem is van. Feleannyit sem bírja, mint egy pár eneloop, de használat után csak ráhelyezed az indukciós töltőre az egeret, és mire legközelebb leülsz a gép elé, megint teljesen feltöltött egeret veszel kézbe. 21. századi megoldás. Ehhez képest a az új iMac-emmel kapott Magic Mouse 2, bár egyebekben ugyanazt tudja, határozott visszalépés, drágabban. Köszi, Apple :(((

A régi imac-emet úgy hirdettem meg, hogy adom ugyan hozzá az eredeti Magic Mouse 1-ét, de ha valaki ezt nem kéri, akkor 25ezer forinttal olcsóbban adom a gépet enélkül. És örülnék, ha ezt az opciót választaná a vevő, mert örömmel használnám inkább a Magic Mouse 1-et tovább az új géppel, és használatlan uj állapotú Magic Mouse 2-vel adnám el majd, amikor majd eladósorba kerül a most vadiúj iMac-em.

“A Mac miniben a processornál a B mit jelent?”

Utánanéztem, és amit én értettem meg az új B-széria kapcsán (tévedés részemről lehetséges)

A B-szériát nem mobilfelhasználáshoz pozícionálja az Intel. Félúton van a mobil és a desktop változat között. Olyan kompakt gépekbe szánják, ahol a folyamatos hálózati tápellátás biztosított, a teljesértékű hűtés viszont a szűk hely miatt problemtikus. Mint például a Mac miniben, vagy pl. all-in-one gépekben (az iMac is ilyen, tehát nem kizárt, hogy a következő iMac-szériában is B-szériás intel procik lesznek.) Ennek érdekében a fogyasztás csökkentett ugyan, de pl. a 8700B 65 Wattos csúcsfogyasztása nem notebookba való.
Hogy ez mit eredményez? Amennyire én kihámoztam, alapfrekvencián a 8700B ugyanazt a teljesítmenyt nyújtja, mint a desktopba szánt 8700-as. A Turbo Boost viszont - főleg multicore-os terhelésnél - másként fog viselkedni, ami ilyen esetben némileg alacsonyabb feldolgozási teljesítményhez vezet.
Javítsatok ki, kérlek, ha tévedek.

(#29611) oszy


oszy
veterán

Tudom, hogy az egyik leglassabb SSD, de jó lehet Mac minibe? HDD-től csak gyorsabb még így is nem? :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29612) r4z válasza oszy (#29611) üzenetére


r4z
nagyúr

Ennyiert siman jo.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29613) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!

Kezem közé akadt egy 2008 eleji Mac Pro. Egyelőre még nem tudtam monitorra kötni, mert nincs kábelem. De érdemes ezzel még foglalkozni ? Alkalmas lehet otthonra böngészős, online filmezős gépnek esetleg?

Nagyon szép állapotnak örvend egyébként.

(#29614) Mattb válasza Mattb (#29613) üzenetére


Mattb
senior tag

Valamint kérdezném, mi az a rendszer, amit rá lehet rakni még, és esetleg érdemes. Mert most egy Kérdőjeles mappa fogad szürke háttérrel.

(#29615) rii válasza blakey (#29609) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!
megpróbálom ... bár én hacklin vagyok .-)

(#29610) Aszpirin: az apple a magic mouse 1 -el megalkotta a tökéletes egeret ... egyszerűen már nincs mit hozzáadni és nincs mit elvenni belőle ... legfeljebb színben játszani vele ... súly ...

melóhelyen mondjuk visszadtam a magic mouse 1-et és inkább a mighty mouse-t használtam ... jó volt az is ... ( bár a ragasztás hatalmas fekete pont az apple-nek ... elképesztően sok mérnőki munkára volt szükség ahhoz képest ha csak csavarral fogatták volna fel az alját ... a kis görgő meg hamar bekoszolódott belül ...

(#29613) Mattb: 2008-ban szerintem mi pont olyan mac pro-kont kezdtünk, amilyet most említesz ... dual xeon ... kegyetlen nagy fogyasztása lesz annak ahhohoz képest amire használni szeretnéd ... de baromi halk ... csodás konstrukció ... worksation és egyben csendes is ... mindamellett hogy a hűtése hatékony ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29616) Mattb válasza rii (#29615) üzenetére


Mattb
senior tag

Nem izgat a fogyasztás , nem éjjel nappal megy. Csak néha esténként meg ha párom napközben otthon van. Egy nagyon gagyi laptop van neki, valami Toshiba , szerintem hasonló korú , így ezért gondoltam erre.
Tehát akkor ez meg életképes lehet ? Mert ha úgy van egy kis ramot meg SSD-t tennék bele, ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#29617) moleculez


moleculez
veterán

Szóval tegnap "meghajtottam" az Air 2018-t. Kicsit tartottam tőle, hogy kevés lesz az i5 y-szeria (mobilba szánt). Kellemesen csalódtam: VirtualBoxban W10 futtatva, közben macOS-n telepítés, letöltés, Affinity Photoban RAW szerkesztés, böngészés (igaz nem vagyok hajlandó 5-7nél több oldalt megnyitva hagyni) minden vaj simán ment, a W10-ben akármit csináltam minden szépen ment. Eközben a proci kihasználtság (Activity Monitor szerint) 40% sem volt. A RAM-ból viszont beleállt a 16 gigába, 10-12 használt, dehát azért van, hogy használja. Szóval jóban leszünk mi így.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29618) Aszpirin válasza Mattb (#29616) üzenetére


Aszpirin
senior tag

"Tehát akkor ez meg életképes lehet ?"

Szerintem: Hogy a fenébe' ne. Amire használni akarod, arra még sok is lesz (kivéve ha 4K-s filmeket akarsz nézni, ott már meg-megakad), performancia gondod nem lesz vele. Ha csak az alap 2GB van benne, akkor megfelelő RAM modulokat (800Mhz DDR2 FB-DIMM) .talán szerezz még bele, de akár 64GB-ig bővítheted... a többi nem lényeges szerintem arra, amire használni akarod.

Eredetileg Snow Leoparddal szállították, de az El Capitanig minden felmegy rá. Jobb esetben van benne Standard a/b/g/n Airport (ez oció volt az alapmodellben, tehát ha esetleg nincs, vagy ha nincs otthon wifi-d, ethernet kábellel dugd rá a routered egy szabad LAN-portjára), a legegyszerűbb, ha Internet Recovery-t használsz, indítás közben a Command + Option + R -t lenyomva tartod, amígy megjelenik egy mozgó földgömb vagy egy wifi-választó és jelszóbekérő, innentől internetről letölti a recoveryt, amiből tudsz lemezt formázni, majd installálni az oprendszert, és mehet a móka. Épp nemrég csináltam végig egy ilyent egy iMac-kel, eltart egy darabig, de sok dolog nincs vele, ha már az oprendszer letöltésénél tartasz, akkor mehetsz a dolgodra, esetleg egy óra múlva visszanézel, hogy van-e hasfájása...

[ Szerkesztve ]

(#29619) tm5


tm5
tag

Korábban emlegettem a Mac Mini SSD perf teszteket. Megtaláltam a linket, ha esetleg valakit érdekel:
[link]
Azért én elég jelentős ugrásoknak gondolom ezeket a számokat SSD méretenként...

(#29620) Aszpirin válasza tm5 (#29619) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Köszi a többiek nevében is!

No igen. Mondjuk itt szekvenciális írási sebességről van szó, az olvasási sebességre csak annyit ír, hogy minden esetben nagyobb, mint 2GB/s.

Annak oka, hogy az 1TB-os SSD-re a.szekvenciális írás több mint 4szeres sebességgel megy, mint a 128 GB-osra, valószínűleg abban keresendő, amit a hozzászólásokban is pedzegetnek, hogy egy nagyobb memóriamodulon több flash chip van, és ezekre alighanem párhuzamosan megy a szekvenciális írás. Csak tipp.

Az más kérdés, hogy ez a valós használatban mennyire érezhető. Lesznek esetek, amikor határozotan: pl ha swappel a rendszer, vagy pl. egy nagyméretű, memóriában szerkeszett dokumentumora (pl. egy sok layert teartalmazo photoshop-fájlra) save-et nyomsz. Ugyanakkor a rendszerindításnál vagy appok indításánál (ahol tipikusan nagymenniségű random, aza nem szekvenciális olvasás történik), valószínűleg nem lesz szubjektíven érzékelhető különbség.

[ Szerkesztve ]

(#29621) Mattb válasza Aszpirin (#29618) üzenetére


Mattb
senior tag

Hat ennek rendkívül örülök :) jövő héten akkor beüzemelés.

(#29622) Aszpirin válasza Mattb (#29621) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Még egy dolog: ha nem tudod, hogy mennyi memória van benne, és rendszertelepítés előtt bővítenéd, akkor nyisd ki, és nézd meg a memóriamodulok számát. Ha kettő van benne, akkor az 99%-ban az alapkiépítésű 2GB-ot jelent. Ezesetben még 6 üres memóriabővítő-slot lesz benne (két külön kihúzható panelon) , és nagyon jó ötlet legalább 4 GB-ra bővíteni. Mindenképpen párban vegyél hozzá memóriát, és inkább több kisebbet, mint kevesebb nagyobbat. Tehát ha 4 GB-ra akarod bővíteni, akkor 2 db 1 GB-osat, ha 6 GB-ra, akkor 2 db 2GB-osat, a 8 GB-ra, akkor 6 db 1 GB-osat vagy 2 db 2 GB-osat és 2 db 1 GB-osat, stb.
Itt található információ a beszerzendő memóriamodulok pontos típisáról, illetve egy rövid, de nagyon jó videó, hogy hová és hogyan tedd be őket: https://everymac.com/systems/apple/mac_pro/faq/mac-pro-early-2008-how-to-install-ram-backwards-compatible-with-older-memory.html
Az általad leírt felhasználáshoz semmi értelme 8GB-nál nagyobbra bővíteni.

[ Szerkesztve ]

(#29623) Chal válasza Aszpirin (#29620) üzenetére


Chal
addikt

+1. Az SSD-t a hdd-hez képesti hatalmas random iops (io tranzakcio / sec) kiszolgálási képessége miatt szeretjük főleg. Egy modernebb HDD tud 75-120 iops-ot kezelni, a legrégebbi, legtrógerebb ssd-k meg úgy 5-10 ezret. A mai csúcs cuccok pedig fél milliót vagy többet.

[ Szerkesztve ]

(#29624) Mattb


Mattb
senior tag

Jövőhét szerdán jön a monitor. Ha gépbe bedugok egy kis stickes billentyűzet egér kombót (windowsos, rapoo márka), azzal a win gomb commandként funkcionál?

(#29625) r4z válasza Mattb (#29624) üzenetére


r4z
nagyúr

Elvileg igen, de ugyis testre tudod szabni a sorrendet.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29626) moleculez válasza r4z (#29625) üzenetére


moleculez
veterán

Ez engem is érdekelne. Várok egy mechát ami windowsos

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29627) dud998


dud998
őstag

Megoldódott már a Mojave lassú bootolása? Mostanság nem követtem a témát illetve láttam hogy jött azóta frissítés is.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#29628) TigerCat válasza dud998 (#29627) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egy fokkal jobb, de nem egy kapkodó idegbeteg...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29629) dud998 válasza TigerCat (#29628) üzenetére


dud998
őstag

😂

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#29630) Aszpirin


Aszpirin
senior tag

Sziasztok!

Kinőttem a 2010 eleje ót hsznált 1 TB-os 3rd Gen. TimeCapsule-t.
Mit javasoltok helyette?

Amire eddig használtam:
- WiFi router of course - de megnövekedett a wireless forgalom a házban, itt is gyorsabb és főleg nagyobb lefedettséget biztosító kellene. 120m2 egyszintes családi ház nagyjából mértani közepébe van helyezve, jó lenne, ha a kertben is megfelelő jelszint lenne... - ez a kritikus rész, ami a cserét indolkolja
- TimeMachine backup az iMac-emnek (szelektíven backupolok, csak a fontos dolgokat, pl. újra letölthető filmek meg hasonlók ki vannak szedve a backupból - így az inkrementális backup kb 5-600GB-ot foglal.)
- iTunes library - a többszáz darabos CD-gyűjteményemet egyesével (nem kevés munkával) berippeltem. Ezt nem akarom elveszíteni, de át tudnám költöztetni egy külső HDD-re, mert a Tidal előfizetés miatt már nagyon ritkán használom)

Mivel az új gépem háttértára már 2TB-os, a Time Machine backupra szánt helyet is hamarosan ki fogom nőni, (jelenleg 35GB szabad a TC-n, ami már veszélyesen kevés, de ezt az iTunes-Library archiválásával meg tudom oldani ideiglenesen. Jó lenne egy hosszútávú megoldás.)

Az utolsó (5. gen.) TimeCapsule lenne a legkényelmesebb megoldás (2TB elég), de tekintettel az árára, meg hogy 2013-ban jelent meg és azóta is ugyanazon az áron adják az immár több mint 5 éves modellt... HMMM. Inkább nem.

Mi legyen? Javaslatot, tapasztalatot szívesen fogadnék. Köszi előre is!

(#29631) TheMarci válasza Aszpirin (#29630) üzenetére


TheMarci
addikt

Én egy (Synology) NAS-t, es egy jó, mondjuk Asus routert javaslok, elhelyezéstől függ, de a kerti jó netre lehet, hogy egy repeater lenne a jó megoldás.

Do You Dream?

(#29632) tboldi válasza Aszpirin (#29630) üzenetére


tboldi
nagyúr

Konkrét modelleket nem tudok ajánlani, de ha az ár/érték arány a fontos, szerintem azon az úton lesz célszerű elindulnod, amin én is. Kb. két hete vettem egy Asus routert (AC66U B1 - nem tudom, hogy az igényeidnek megfelelne-e) és erre fogok kötni USB-n keresztül egy 1 TB-os WD Black 2,5" HDD-t, amit egy Orico enclosure-be fogok tenni. :)

A NAS is szóba került, de nekem nincs szükségem sok tárhelyre, úgy meg feleslegesen drágább lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#29633) blakey válasza Aszpirin (#29630) üzenetére


blakey
titán

NAS-t javasolnék, QNAP, Synology vagy épített NAS Xpenology-val, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29634) cigam válasza Aszpirin (#29630) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Miért nem dugsz rá USB-n, egy 2(,3,4,...)TB-os merevlemezt?

(Amúgy az ASUS RT-AC66U B1-ről tényleg jókat olvasni.)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29635) Aszpirin válasza cigam (#29634) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Köszi az eddigi válaszokat! És várom a többit, ki hogy oldja meg.

"Miért nem dugsz rá USB-n, egy 2(,3,4,...)TB-os merevlemezt?"
Mert az csak félmegoldás. A TimeCapsule ugye óránként készít inkrementális mentést, tehát folyamatosan rajta kellene legyen az az USB-s HDD. Márpedig ugyanott tartani a backupot, ahol magát a gépet, az tényleg csak félmegoldás. Így legalább a ház két különböző pontján vannak.
De végső soron ez is képbe jöhet a backup-részhez, de csak mint utolsó lehetőség, ha minden egyéb nagyságrendekkel drágább. Mert ugye még egy jó routerre is be kell emellett ruháznom.

(#29636) Aszpirin válasza tboldi (#29632) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Köszi, ez a megoldás elég szimpatikusnak tűnik. Ez menne TimeMachine backuppal? Mire kellene formáznom a winyót? vagy az mindegy? így már akár NTFS is lehetne?

A Synology NAS-t kicsit nagyágyúnak érzem én is, amikor csak egy backup megoldásra van szükségem (nem azon akarok futtatni plex szervert vagy bittorrentet pl.) - de azt sem zárom ki.

(#29637) Ear001 válasza Aszpirin (#29636) üzenetére


Ear001
addikt

A Synology NAS-t tudod TimeMachine mentésre is használni.

(#29638) blakey válasza Ear001 (#29637) üzenetére


blakey
titán

Ahogy a QNAP NAS-t is. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29639) Aszpirin válasza blakey (#29638) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ó ez jól néz ki!

Akkor kölülnézek a QNAP és a Synology háza táján is.

(#29640) cigam válasza Aszpirin (#29635) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Abban igazad van, hogy ami nincs 3 helyre elmentve az olyan mintha nem is létezne, de eddig is az airport-on tartottad a biztonsági mentést. Miért baj, hogy állandóan rá van dugva egy külső merevlemez? (A NAS-ban is állandóan benne vannak a lemezek.) Ha katasztrófa történik(pl. villámcsapás) , az a szomszéd szobával is megtörténik, szóval a 3. hely mindenképpen egy felhő, vagy egy trezor legyen.

Egy alap NAS 60k-tól indul a csillagos égig, és ebben még nincs benne a merevlemez(ek) ára. Idővel érdemes egy azonos kapacitásű tükörlemezt beletenni, hogy ha kiesik az egyik lemez, az adatok még megmaradjanak a másikon(raid1).Vagyis már ele 2 vagy több férőhelyesbe érdemes beruházni.
Egy 4TB-os (5400-as) lemez ~40k, a 7200-asok már 50k felett kezdődnek, szóval csak a NAS 100k+, és a routert sem kapod meg 33k alatt. (Sanszos hogy kert már csak egy jelismétlővel menne stabilan, az is +10k) Szóval alsó hangon is 150k-s fejlesztésről van szó.

Egy külső 4TB-os lemezt ~40k, a jelismétlő itt és kéne, az +10k, vagyis ~100k a difi a két megoldás között.

Esetleg a kettő közötti költséghatékony WD merevlemez LAN csatlakozással?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29641) Chal válasza Aszpirin (#29630) üzenetére


Chal
addikt

WiFi router of course - de megnövekedett a wireless forgalom a házban, itt is gyorsabb és főleg nagyobb lefedettséget biztosító kellene. 120m2 egyszintes családi ház nagyjából mértani közepébe van helyezve, jó lenne, ha a kertben is megfelelő jelszint lenne... - ez a kritikus rész, ami a cserét indolkolja

A soho cuccokat én a helyedben elfelejteném (TP-Link, Asus, ésatöbbi). Nagyon sokat esett az elmúlt években a profi és az ipari cuccok ára (pl. Mikrotik, Ubiquiti), ugyanannyi pénzből olyan AP-t kapsz, ami megeszi bármelyik sohot reggelire. Én ezt ajánlanám a feladatra konkrétan: Ubiquiti UAP-AC-LR

Hátránya, hogy kell mellé egy router is (már ha a szolgáltató által adott nem megfelelő), viszont az lehet bármilyen soho, ami ki tudja szolgálni az internetelőfizetésed sávszélességét, mivel a wifi részét úgysem fogod használni. Én néznék valami kicsi és olcsó Mikrotiket vagy Ubiquitit, gigabit portokkal.

TimeMachine backup az iMac-emnek

Valamilyen inteles NAS (arm-ot kerülném), ami támogatja a TM-et. Nekem egy Qnap TS-251 van, celeronos. Nem kell tőle félni, hogy nem tudja kihajtani a gigabites interfészeit, mert nem hulladék mobiltelefonos cpu van benne. És e mellé elfér az is, hogy virtuális gépeket futtatok rajta + otthonautomatizálást. Sajnos az 1GB ramos változat kifutott, a 2-4GB-sek meg drágák. Ha tudsz szerezni valahol, akkor 60-70kHUF-ért az egyik legjobb vétel lehet, mivel a memóriája bővíthető gombokból innét az apróról is akár. De ha nem annyira fontos a méret és a kinézet (nem a nappaliba megy polcra, feleségfaktor nem játszik, stb..), és van időd/kedved, akkor építeni is lehet.

iTunes library - a többszáz darabos CD-gyűjtemény

Mehet a NAS-ra.

[ Szerkesztve ]

(#29642) Aszpirin válasza cigam (#29640) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ja várj... én úgy értettem, hogy a gépre dugjak rá egy USB-s merevlemezt.
A TimeCapsule-t mindenképp lecserélem, mert a WiFi-része nem elegendő már.
A kérdés, hogy az új routerre rádugott külsős merevlemez együttműködik-e a TimeMachine-nal.
Ha nem, maradna, hogy az USB-s merevlemezt közvetlenül a gépre dugjam. És én ezellen érveltem korábban.

De még a végén meggyőzöl. Nem vagyok saját magam, sem a pénztárcám ellensége.
A nappaliban (nevezzük szomszéd szobának, bár inkább második szomszéd a dolgozószobámhoz képest, ahol a Mac van) a fontosabb cuccok, beleértve a TimeCapsule-t is, egy elvileg villámvédett elosztón vannak, mert van ott egy szép nagy hétszámjegyű összeg csak hardverben nézve is, és persze másik kismegszakítón.

De semmi nem szól az ellen, hogy a dolgozószobába is ilyen elosztót tegyek be, és ezt mondjuk 20ezerből megúszom (remélem).

Hmmm... végiggpndolom ezt az USB-s külső HDD dolgot, mert életképes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#29643) Jaded válasza Aszpirin (#29642) üzenetére


Jaded
senior tag

Nem igazán szeretnék beleszólni, csak egy vélemény. Szerintem a NAS egy elegáns megoldás. Sokáig én sem tudtam elképzelni, hogy mégis hogyan tudom beilleszteni az otthoni eszközök közé. De az, hogy pl a MacBookomon nincs semmi (csak az alkalmazások és maga az oprendszer) és minden telefonról, tabletről, tv-ről, laptopról etc. elérek minden fájlomat, zenét, képet bármit, nekem nagy könnyebbség. És kényelmes is. Pedig csak egy egylemezes Synologym van, de én nagyon szeretem. Fogyaszt vagy 10W-ot (maximum), kb észre sem venni, hogy 7/24-ben megy. Ha szeretnél rá picit áldozni, esetleg opció mégis valamennyire a nagy tárhely, vagy sok a készülék, etc, akkor én megfontolnám :)

[ Szerkesztve ]

Renault Megane IV Limited

(#29644) moleculez válasza Jaded (#29643) üzenetére


moleculez
veterán

Na ezt akarom megoldani, azt mondod egy synolgy megoldás lenne?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29645) tboldi válasza Aszpirin (#29636) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen. Formázni pedig lehet a router beállításaiban is NTFS-re, FAT-ra és HFS-re. :)

(#29644) moleculez: Ezt mondjuk az én megoldásommal is meg lehet csinálni, ha nincs szükség sok tárhelyre és fontos a költséghatékonyság. :)

[ Szerkesztve ]

(#29646) Chal


Chal
addikt

Wifi routerekre lógatott usb3 eszközök kapcsán egy érdekesség:

https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2423604,00.asp

5G-t mondjuk nem érinti.

(#29647) passatgt


passatgt
aktív tag

Kis érdekesség :)

(#29648) r4z válasza passatgt (#29647) üzenetére


r4z
nagyúr

Csak nem a dosdude1-fele patcher?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29649) passatgt válasza r4z (#29648) üzenetére


passatgt
aktív tag

Az, működik minden :)

(#29650) Aszpirin


Aszpirin
senior tag

Van értelme szerinted ezt kipróbálni egy Radeon HD 4670-nel szerelt iMac Late 2009-en? Ha jól értettem dosdude1 videójábol, a az AMD HD 4xxx “just works fine, with the minor anomalies”.
Azon gondolkodom, hogy mit adna hozzá a Mojave a High Sierrához képest (persze a jólismert marketing-ficsörökön túl), pl. gyorsabb a Mojave? ill. felmennek rá majd a későbbi Mojave-frissítések?
Ha van értelme, és nem tudom eladni, akkor lehet, hogy játszásiból megpróbálom, és megtartom, nem olyan rossz gép az még...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.