Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) r4z


r4z
nagyúr

Adodott egy kis problemam a Turbo Boost Disabler kext telepitesevel. A kovetkezoket csinaltam:

1. csrutil disable
2. KextBeasttel telepitettem
3. reboot

Maga a kext a S/L/E-ben van, es ha Terminalbol kezzel elinditom kextloaddal, be is tolt. Bootolaskor viszont nem akar automatikusan betoltodni. Mit tudnek tenni?

Eljen a forrofeju ketmagos i7...

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29852) BurgBurg válasza Carlas (#29848) üzenetére


BurgBurg
tag

Mindegyik porosodik! Konstrukcióból adódik. Van ami 1 év alatt van ami 3 év alatt. Mitől függ? Mennyire poros környezetben használod, mennyit megy a gép per nap, stb. Durván 30-80 ezer között takarítják, függ attól, hogy mennyire kell megbontani. A legjobb eset amikor az üveglapon és a kijelzőn van a por, ezt könnyen tisztitják, akár te magad is megtudod csinálni. A szívás az amikor az led panelek közzé megy be a por (ott rá is ég és elég bonyolult letakarítani) és azt kell tisztítani. Én ezért is adtam el az Imac gépemet és inkább mac mini lesz helyette 2 db 27' monitorral.

(#29853) Carlas válasza BurgBurg (#29852) üzenetére


Carlas
senior tag

Az ujakat nem lehet takaritani csak kijelzo csere. Az uveg se szedheto szet mert laminalt. Regen kiszedheto volt. Most a por a vilagito foliahoz megy be meg. Azt meg a szerviz sem tudja szetszedni. Sajna megkerdeztem es mind ezt mondta. A regieknel lehetett de a slimeknel nem. Gaz sajna. Mac minibol az uj franko lett csak kar hogy nincs dedikalt vga. Persze van a kulso de akkor meg mar megint tul sok minden van az asztalon es tul draga.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#29854) BurgBurg válasza Carlas (#29853) üzenetére


BurgBurg
tag

https://appleblog.blog.hu/2011/07/11/i_doki_megmondja_imac_kijelzo_belso_portalanitasa

(#29855) r4z válasza r4z (#29851) üzenetére


r4z
nagyúr

Egy lepessel elorebb vagyok, most mar bootolaskor betolti a kextet egy LaunchDaemonnak koszonhetoen, de sleep utan megint inaktiv. Erre otlet?

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29856) r4z válasza r4z (#29855) üzenetére


r4z
nagyúr

Megvan a hiba, a L/LaunchDaemonsba raktam a daemont, a S/L/LaunchDaemonsba rakva es onnan beregisztralva mukodik :))

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29857) Carlas válasza BurgBurg (#29854) üzenetére


Carlas
senior tag

Mint írtam. Ez csak a régieknél lehet. Ez a cikk 2011-es. A Slim laminált kijelzőket nem lehet szétszedni mert egybe van az egész. Nem is jut be a por csak a világító rész fóliájához. De az sem szétszedhető /vagyis minden szétszedhető de utána kuka/. A régi szériás imac-ek takaríthatóak voltak, még a fólia is.
De ha felhívsz egy szervizt szívesen elmondjak.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#29858) envagyok


envagyok
veterán

Tud valaki segíteni abban, hogy egy power Mac g5-be szeretnék egy PC-s Sapphire x800xt PE agp videókártyát rakni.
Állítólag moddolni biossal megy benne de sehol sem találok olyat.

A másik kérdés,: hogyan lehet az usr könyvtárat elérni és másolni bele 10.5.8 Mac os-nél?

(#29859) BurgBurg válasza Carlas (#29857) üzenetére


BurgBurg
tag

Mikortol lett slim laminált?

(#29860) Mikika válasza BurgBurg (#29859) üzenetére


Mikika
aktív tag

amióta slim azóta laminált

Forever Apple

(#29861) Carlas válasza Mikika (#29860) üzenetére


Carlas
senior tag

Köszönöm :R :R :R

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#29862) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy beszerzek egy Mac Mini 2018 alap modellt a régi sz.gépem helyett. Sajnos nem igazán értek a technikai részletekhez, remélem tudtok segíteni.
Amatőr szinten szeretnék rajta 60 fps full HD videót vágni rajta. Ehhez elég erős a gép?

Köszönöm!

(#29863) Carlas válasza Gigicuci (#29862) üzenetére


Carlas
senior tag

Bőven. 4K is okés vele amatőrnek. A hardveren vaqy aki tud újat sokkal olcsóbban. a i5 6 magosat ajánlom, hosszú távra vagy i7 cto.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#29864) Gigicuci válasza Carlas (#29863) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Ez jó hír, köszönöm a gyors választ. Igen láttam, hogy 250e-től már elérhető újonnan, innen tervezem én is venni. Sose volt még Mac-em, de ez talán egy jó pillanat, hogy kipróbáljam.

(#29865) Carlas válasza Gigicuci (#29864) üzenetére


Carlas
senior tag

csak a 6 magos verziot a 250e-es tuti nem az. de ha tobb a keret akkot CTO valtozatot.
i7 6 mag, 16gb ram, 256 vssd 495e karsaitomasz-tol. Ez eleg jo ha mindenkepp mac kell.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#29866) Gigicuci válasza Carlas (#29865) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Sajnos annak az ára nem elérhető nekem, csak a 250-es basic modell fér bele a keretbe. Azért is gondoltam hogy megkérdezlek benneteket, hogy az elég-e. Böngészés, töltögetés és videóvágás, teljesen alapszintű dolgokra használnám..

(#29867) Carlas válasza Gigicuci (#29866) üzenetére


Carlas
senior tag

1080p re tuti

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#29868) Gigicuci válasza Carlas (#29867) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Ok, akkor ez lesz. Köszi

(#29869) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Hali, gyors kérdéssel fordulnék hozzátok, nagyon dilemmázom már napok óta 2 mini között. egy 2012 i7 es modell és egy 2014 i5 8gb gigás modell között. háttértár lényegtelen, mind a 2nél elöbbinél meg bővíthető így azért nem is írom. Igazából pro és kontra érveket gyűjtök. Ugyan annyiba kerülne mind a 2. Használat vegyes lenne, de leginkább böngészés és PS, valamint temérdek film lesz rajta nézve valószínűleg.

Köszi

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29870) cigam válasza MontyCrew (#29869) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A fiatalabbat vedd meg, az (2évvel) tovább lesz támogatva.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29871) r4z válasza MontyCrew (#29869) üzenetére


r4z
nagyúr

PS-hez a Quad mini ajanlott, RAM-ot is tudsz benne boviteni. A 2014-es is csak egy generacioval frissebb, viszont memoriabovites kilove, es a CPU is lenyegesen gyengebb.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29872) MontyCrew válasza r4z (#29871) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Én is a bővíthetőség mellett tettem le a voksom végül így elhoztam a kis i7est, már az 500as ssd benne is van, héten meg elhozok 16 giga memóriát és elég overkill lesz a kis méretével együtt. Kijelző beállításokat hogy érdemes belőni? eddig csak olyan osx-em volt aminek volt gyárilag kijelzője is, de a mostani monitor windows alattsokkal élesebb volt és nem látok semmi állítási lehetőséget, 1080p 60Hz-ra állította, ezzel nincs is baj, de a kép nem szép.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29873) blakey válasza MontyCrew (#29872) üzenetére


blakey
titán

HDMI-ről vagy DP-ról csatlakoztasd a monitort, utóbbi szerintem jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29874) r4z válasza MontyCrew (#29872) üzenetére


r4z
nagyúr

Mekkora kepatlon hasznalsz 1080p-t? Machez 110 ppi ajanlott legalabb.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29875) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

HDMI vel és DP porton keresztül is ilyen a kép! Még anni Macbooknál is ez volt, mikor csatlakoztattam egy külső megjelenítőt, de ott gondoltam a kibővítés miatt csinálja, de most 100%ra beigazolódott, hogy sajna nem így van.

r4z: sajna ez nekem így kicsit sok :( Kicsit inkább konyhanyelven?

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29876) blakey válasza MontyCrew (#29875) üzenetére


blakey
titán

Milyen felbontású a monitor és pontosan mennyire rossz a kép? Nem kéne, hogy olyan legyen. Milyen kábelt használsz? mi a monitor típusa?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29877) MontyCrew válasza blakey (#29876) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Sima fullhd a monitor egy Samsung C32F391 1920x1080@60Hz. HDMI-HDMI kábellel van kötve, de mind a hdmi csatlakozón mind pedig a TB-»HDMI átalakítós megoldással pixeles, mosódott, fáj tőle már a fejem, hogy olvasok rajt. A kábel jó minőségű, windows alatt tökéletes a kép. Próbáltam más kábelekkel is minddel ugyan ez a szituáció :(

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29878) MontyCrew válasza r4z (#29874) üzenetére


MontyCrew
senior tag

31" szerk elött nem értettem h mit akarsz kérdezni bocs :)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29879) amulet válasza MontyCrew (#29877) üzenetére


amulet
senior tag

annó mikor még mac mini-m volt, akkor egy hp lcd monitorral használtam és nem láttam rajrta problémát, pixel stb... de utána bezsereztem egy imac 4K-t és amikor használnom kellett újra a minit, akkor szörnyülködtem el, hogy milyen pixeles. Szóval nem lehet, hogy csak retina felbontást vártál és kaptál egy sima hd felbontást? Vannak kimondott monitorok amiket mac-hez ajánlanak, mondjuk ez árban húzós, de szép képe van 🙂

(#29880) MontyCrew válasza amulet (#29879) üzenetére


MontyCrew
senior tag

nem, mert windows alatt jó a kép

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29881) TigerCat válasza MontyCrew (#29877) üzenetére


TigerCat
nagyúr

68.84 PPI, szóval nem lesz jobb. Túl alacsony az érték, macOS-hez 110 a minimum, másként rajzolja ki a tartalmat, mint a Windows.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29882) MontyCrew válasza TigerCat (#29881) üzenetére


MontyCrew
senior tag

de ahogy számolgatom 27 col lehet a max épernyő méretem? mert a 2012 mac mini max felbontása 2560*1600 ezt nem tudom hány HZ-n de a 2560x1440et tudja 60Hzval. Akkor keresgéljek új monitort? bár 27 az nagyon picike.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29883) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

[kép]

Keretpuffer mélysége annak nem 32 nek kellene lennie?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29884) TigerCat válasza MontyCrew (#29882) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, ez a felbontása a régi 27 colos TB kijelzőnek, vagy az elődjének, a Cinema Display-nek, illetve a nem retina 27-es iMac-nek is. Itt számolhatsz: PPI kalkulátor

Jelenleg egy 34 colos kijelzőt nyúzok 3440x1440-es felbontással, amit az ünnepek alatt le a akartam cserélni egy 38-as 3840x1600-as felbontásúra, de sajnos az Oázis Computeres srácok megszívattak, plusz balesetem volt ami a szememet érte, így várok vele. Mindkettő 110 PPI és mindennapi munkára tökéletes. Nekem legalábbis.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29885) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Ezek után nem merek csak úgy bevásárolni, jó lenne valamit kipróbálni bár erre meg elég kicsi az esély.. holnap megnézem h 50” TV-n is ilyen ergya e a kép

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29886) blakey válasza MontyCrew (#29877) üzenetére


blakey
titán

Akkor azért, már 27-esen is 2560×1440 a minimum felbontás ami jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29887) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Msot akkor azt mondjátok, ha jól értem, hogy a mac mini 2018 (amit tervezek venni) pixeles képet fog a Full HD 23-as LG monitoromra rajzolni, mert az alább linkelt oldat szerint csak 95 ppi felbontása lesz az ideális 110 helyett?

Mert akkor inkább hagyom a fenébe, ilyen eszembe sem jutott... :O

(#29888) TigerCat válasza Gigicuci (#29887) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem a készülék hibája, hanem mert a macOS alapvetően magasabb felbontásra van tervezve. De igen, az kicsit kevés lesz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29889) blakey válasza Gigicuci (#29887) üzenetére


blakey
titán

Jajj, 23,5 colon rajzolok, tervezek, nincs gond, ráadásul 2012-es i7-esen, de persze ha szeretnéd akkor hajkurászhatod a pixeleket és az új mini már tudja a 4K-t is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29890) Gigicuci válasza blakey (#29889) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Dehogy akarom hajkurászni, a lehető legolcsóbban akarom megúszni a váltás, új monitorra már nem szívesen költenék...

(#29891) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Én is így voltam, meg se fordult a fejemben h ami a Windows alatt tökéletesen működő monitor ennyire olvashatatlan lesz osx alatt :/ mintha minecraft lenne az egész 😱

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29892) blakey válasza MontyCrew (#29891) üzenetére


blakey
titán

31 colon igen, de már 27 colon is viszont 23-24 colon még nem olyan vészes, főleg ha 30-40 cm-ről nézed a monitort. Ezért kéne pl. neked minimum egy 2560x1440es monitor.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29893) MontyCrew válasza blakey (#29892) üzenetére


MontyCrew
senior tag

igen, csak az ember nem gondolná, hogy alapvetően szép képű monitorból teljesen használhatatlan lesz osx alatt. :/

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29894) blakey válasza MontyCrew (#29893) üzenetére


blakey
titán

Szerintem 31 colon kevés a 1080p. Egyébként a monitoron van displayport?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29895) MontyCrew válasza blakey (#29894) üzenetére


MontyCrew
senior tag

igen, van. Lehet h kevés, de win alatt nem láttam hátrányát. OSX alatt meg használhatatlan.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29896) blakey válasza MontyCrew (#29895) üzenetére


blakey
titán

Akkor MiniDP-DP-vel próbáld ki, én jobbnak látom, mint a HDMI-vel ami ugye maximum FHD-t tud, a miniDP meg a 2560x1440-et. 31"-on a FHD maximum TV-nek jó. A pixel az minden rendszeren ugyanakkora, szoftveresen lehet manipulálni. Grafikai munkát végzek a 23,5-es mnitoron, nem látom rossznak és az iMac-jeim sem voltak rosszak. Az új Minim meg úgyis UHD monitort fog kiszolgálni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29897) MontyCrew válasza blakey (#29896) üzenetére


MontyCrew
senior tag

lehet megér egy próbát, de nem látok rá sok esélyt, hogy jó lenne ezzel a felállással. 2.0 hdmi kábellel használom DP1.2 --» HDMI 2.0 átalakítóval. szval ezeknek klappolnia kell mindenképp

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#29898) amulet


amulet
senior tag

osx alatt hogy tudom megnézni a barátok tartózkopdási helyét? vagy saját eszközök helyét? nem találtam rá semmi barétok appot 🙁

(#29899) TheMarci válasza amulet (#29898) üzenetére


TheMarci
addikt

Widgetként ki tudod tenni a notification centerbe.

Do You Dream?

(#29900) amulet válasza TheMarci (#29899) üzenetére


amulet
senior tag

köszönöm 🙂 🙂

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.