Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) vicze válasza Frawly (#30549) üzenetére


vicze
félisten

Semmilyen formában nem kioktatásnak számtan, nem tudhatom, ki mivel van tisztában. :R

Abban teljesen igazad van, hogy Netflix sokkal transzparensebb lehetne a le és felkerülő tartalommal, ez egy abszolút valós probléma. A többi szolgáltató ezt jobban csinálja, bár ott sokkal rövidebb ideig vannak fenn a tartalmak. Upflix-et használom erre a problémára.

Lassan 6éve használom Netflixet napi szenten nem kevés letöltéssel, és 1x találkoztam szerver oldali hibával, az egyik legstabilabb szolgáltatás amit valaha használtam.

De ha ilyen problémáid vannak Netflix-szel, a Prime Video-val lényegesen több problémád lesz, kezdve a rengeteg fizetős tartalom arcodba tolásával.

Jelenleg a jogrendszerrel nem lehet túl sokat kezdeni. A vége az lesz, hogy minden tartalom gyártó saját szolgáltatással rendelkezik majd és mindre előfizethetsz, ez a "végjáték".

A Linux támogatottság sajnálatos (főleg hogy Android is csak egy Linux), de részben érthető a piac mérete miatt. Bár nekem is működik az említett plugin és megy 1080p. Passz.

[ Szerkesztve ]

(#30552) gelbelex


gelbelex
őstag

Sziasztok, linux-hoz nem értőként, de talán haladóbb pár kérdéssel kopogtatnék tisztelettel.

1. Linuxban (Knoppix 8.6.1-Debian) ntfs-re írt két könyvtárat (benne egy-egy nagy image és log) nem láthatók Windows-ban. Ez is a Fast Startup (azóta már kikapcsoltam) miatt van? Nem rendszerlemez, nincs bootsector, csak adat.
2. Ezután már a Knoppix-ban sem elérhetők, pedig magától mount-olta, nem szólt semmit az adatlemeznél. A Windows "elrejtette"?
Mert látszik a szabad lemezkapacitásból mindkét rendszerben, hogy foglalják a helyet. Sajnos túl sokat ahhoz képest, hogy nem elérhetők.
3. Lehetséges lenne vagy újra elérhetővé tenni ezeket, vagy törölni? Windows-ban vagy Linuxban lenne érdemesebb? Lehet anélkül, hogy legyaluljam az egész lemezt?

Fura az egész, mert egy Knoppix alatt szerkesztett .jpg file is megsérült, de egy csak olvasásra megnyitott .ods pedig nem. Úgy tűnik, nálam is ez van:
"Experience is, that proper and best NTFS support actually comes from an according package and not from the kernel. "

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#30553) Frawly válasza gelbelex (#30552) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ez a Fast Startup miatt van, az ugyanis egyfajta félhibernációba teszi le a gépet, nem állítja le a szokásos módon, és nem csatolja le a megnyitott fájlrendszereket, de mikor a Linux bootolna, nem tudja rendesen felcsatolni ezeket, és belekever az NTFS fájlrendszer konzisztenciájába. Windows alatt erőszakolj ki egy fájlrendszerellenőrzést, majd ha ez végzett, javította a hibákat, akkor Linux alól töröld a kérdéses mappákat és fájlokat.

(#30554) gelbelex válasza Frawly (#30553) üzenetére


gelbelex
őstag

Köszönöm! :R

(#30555) gelbelex válasza Frawly (#30553) üzenetére


gelbelex
őstag

Win-chkdsk során előkerültek... Még1x :R

(#30556) bucihost


bucihost
senior tag

sziasztok! Adott egy linux webserver (apache, nginx, php 7.3). Szerver idő jó, viszont ha php-val nézem akkor nem jó az idő. Php infó szerint Default timezone Europe/Bucharest , pedig mindenhol Budaest van állitva. Átnéztem az össze php ini filet, mindenhol jól szerepel a timezone.... valakinek ötlet mit nézzek még?

(#30557) Jester01 válasza bucihost (#30556) üzenetére


Jester01
veterán

/etc/timezone illetve /etc/localtime ?

[ Szerkesztve ]

Jester

(#30558) bucihost válasza Jester01 (#30557) üzenetére


bucihost
senior tag

Europe/Budapest

(#30559) Jester01 válasza bucihost (#30556) üzenetére


Jester01
veterán

És akkor gondolom a php.ini-ben olyan van, hogy

[Date]
; Defines the default timezone used by the date functions
; http://php.net/date.timezone
date.timezone = Europe/Budapest

Jester

(#30560) Jester01 válasza bucihost (#30556) üzenetére


Jester01
veterán

Parancssorból is rossz vagy csak böngészőben?

Jester

(#30561) Frawly válasza gelbelex (#30555) üzenetére


Frawly
veterán

A jövőben arra is figyelj, hogy nagy évszakos Win10 update-ek sunyi módon vissza szokták kapcsolni a Fast Startup-ot, akkor is, ha te korábban kézzel kikapcsoltad. Ezért néha frissítések után rá kell nézni, hogy nincs-e bekapcsolva. Ha még egyszer gond lesz az NTFS kötetekkel, akkor erre kell gyanakodni az első körben.

(#30562) gelbelex válasza Frawly (#30561) üzenetére


gelbelex
őstag

Köszönöm a figyelmeztetést! :R
(Azóta olvastam CTP.Pirk vonatkozó cikkét is.)

(#30563) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Láttatok már olyat, hogy egy laptopon az egér egy kattintásig működik, utána már csak mozgatni tudom a képernyőn a pointert, de rákattintani semmire?

Egy HP Elitebook 8350 került hozzám, Win7 volt rajta, ott még tudtam kattintani. Van a gépen pöcökegér meg touchpad is.
Egyből gyalultam és ment fel a Mint XFCE, de az alatt meg van a leírt jelenség. Már live rendszer alatt is ez van.
Kipróbáltam a gépen az Antix Linuxot, pont ugyanezt produkálja.

Nem állítom, hogy nem alaplap hibás a gép, mert a 4 usb portjából 1 működik... Ha abba az egybe bedugok egy egeret, akkor az működik, azzal tudok kattintani. Ha engedélyezem az amúgy működő touchpad-es kattintást, akkor az sem csinál semmit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30564) májkimiki válasza CPT.Pirk (#30563) üzenetére


májkimiki
őstag

Nézz meg rajta egy Manjaro live-ot is. Ha ugyan ezt csinálja, akkor hardver hiba.
Esetleg teszt hdd-re 2-3 különböző disztró és azokat megnyaggatni rajta, némi net túrással. Hogy tényleg ki lehessen zárni a hardver hibát.

(#30565) CPT.Pirk válasza májkimiki (#30564) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azzal legalább 1-2 kattintásig jó volt, aztán romlott el. Megy vissza oda, ahonnan hozzám került. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30566) májkimiki válasza CPT.Pirk (#30565) üzenetére


májkimiki
őstag

Mármint ez egy EliteBook 830 G5, Core i5-8350U procival?
[link]
Nincs kizárva Linux inkompatibilitás, mert csak Win10-el vagy nélküle MS-DOS-al volt kiadva.
A rajta lévő Win7, ami érdekes kérdéseket vet fel. Hogyan működött kifogástalanul, mikor csak Win10 drájverek vannak hozzá?
Vagy valamit nem jól néztem.

(#30567) CPT.Pirk válasza májkimiki (#30566) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, ez régi Core2-es 8530P gép, még Vista matricával... Mondjuk a W7 is csak addig működött, amíg újra nem indítottam, mert jelszó nem volt hozzá. Mondjuk eleve ki volt dobva a szemétbe... :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30568) májkimiki válasza CPT.Pirk (#30567) üzenetére


májkimiki
őstag

Ez az?
[link]
Így már érthetőbb a szitu. :DD

(#30569) CPT.Pirk válasza májkimiki (#30568) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azaz, de legalább nyertem egy 500-as laptop hdd-t. A wifi-t már kilopta valaki a gépből. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30570) májkimiki válasza CPT.Pirk (#30569) üzenetére


májkimiki
őstag

Gratulálunk a nyereményéhez! :DD
Mondaná a fáma.

(#30571) májkimiki válasza CPT.Pirk (#30569) üzenetére


májkimiki
őstag

Július elején egy ilyenhez volt szerencsém.
[link]
Az egész hozománya egy gépészeti időutazás volt, amikor még "szerelni" kellett a laptopokat. :D

(#30572) CPT.Pirk válasza májkimiki (#30571) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek legalább normális HP gépek. Volt szerencsém HP Pavilion DV5 gépet szétszedni takarítani, na az cumi volt a javából. Több patent volt benne, mint csavar, fogták a hűtőbordát, és köré építették a gépet... Szó szerint elemeire kellett szednem, hogy újra tudjam pasztázni, miután a gyári retek átment hőszigetelőbe. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30573) ivana válasza CPT.Pirk (#30572) üzenetére


ivana
Ármester

Normális HP gép az mondjuk ez [link]. Egyik barátom mondta, hogy melegszik a gépe, mondtam pasztázzuk újra. Ennél leveszed a hátlapot, lecsavarozod a hűtőt és kész. :D

(#30576) Frawly válasza CPT.Pirk (#30567) üzenetére


Frawly
veterán

Az mindegy, a HP-knak, mivel üzleti gépek, elég jó szokott lenni a linuxos támogatásuk. Mind az Intel GPU, mind a Synaptic touchpad szokott menni probléma nélkül, gyorsgombokkal, fényerőállítással, mindennel együtt. Egyedül Wi-Fi kártya hibádzhat, ha valami nem gyári, spéci modulra lett cserélve. Más gond ezekkel nem szokott lenni. Ha egyik OS alatt sem megy az egér, az hardverprobléma lesz. A Dell-nek meg a Lenovonak is szintén ugyanez igaz az üzleti gépeire, probléma nélkül szokott rajtuk menni bármilyen Linux.

(#30577) CPT.Pirk válasza Frawly (#30576) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze, de ez nem is volt kérdéses.

ivana: jah, az már normálisabb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30578) _Dumber_ válasza Frawly (#30576) üzenetére


_Dumber_
őstag

Az ASUS linux támogatásáról mi a véleményetek?

Vivobook vagy zenbook cc 250-300eFt árkategóriában

[ Szerkesztve ]

(#30579) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#30578) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mindkét sorozat néhány tipusát kiadták Endless Linux-szal is. Ha ez válasz a kérdésedre.....

példák:
Asus ZenBook 14 UX431FA
Asus VivoBook S15 S531FL

[ Szerkesztve ]

(#30580) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#30579) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nem igazán :)

Mivel kötelező oprendszerrel eladni a gépeket, ezért ez a spórolós megoldás.
A mostani asus gépek nagytöbbségén a tapipad egyben num. érintő panel is. (Az általad linkelt zenbook is ilyen) Archwiki alapján ez még nem működik linux alatt, így kétséges minden más is.

[ Szerkesztve ]

(#30581) radi8tor válasza _Dumber_ (#30580) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az hagyján de feleségem gépén azóta nem megy a tapipad/numberpad mióta felraktam ASUS saját driverét. Bíztam bennük hogy jobb mint Windows alap drivere, de hiba volt. Support annyit javasolt tegyem újra Windowst. Kösz.

⭐ Stella

(#30582) I02S3F válasza radi8tor (#30581) üzenetére


I02S3F
őstag

"Support annyit javasolt tegyem újra Windowst." - Egy belakott rendszernél mi nyűg már ez!

(#30583) radi8tor válasza I02S3F (#30582) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát ja, főleg hogy OS nem került külön particióra.
Majd még próbálkozom azért. A fő gond hogy eszköz eltávolítás után is ASUS drivert kapja nem Microsoftot.

⭐ Stella

(#30584) bambano válasza radi8tor (#30581) üzenetére


bambano
titán

most tényleg, moderátorként windowsos flame-t indítasz a linux szakmai topikban???

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30585) radi8tor válasza bambano (#30584) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Flame? Biztos jó szemüveget vettél fel? Elmondtam hogy nem hogy Linuxon de Windowson sem tökéletes ASUS numberpadja.

⭐ Stella

(#30586) ivana válasza _Dumber_ (#30578) üzenetére


ivana
Ármester

Ne szivasd magad nem üzleti géppel, ha linuxot akarsz. Elitbook, thinkpad, latitude akár használtan. Esetleg ezek gagyibb verziói újonnan (E-s thinkpad, probook stb.), de azokkal azért lehetnek érdekes dolgok. A csúcskategória tuti megy Linuxal és abból is jobb 1-2 generációval ezelőtti.

Ugyan ez igaz a desktopokra is, csakis brand gépet érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#30587) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#30580) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mivel kötelező oprendszerrel eladni a gépeket, ezért ez a spórolós megoldás.

Ez nem így van, kb a gépek 15%-a Dos*, FreeDos vagy OS nincs paraméterrel megy ki a nagykerekből. Innentől kezdve, ha mégis raknak rá mást és az nem működik, tapipad hibával menne vissza az összes gép a 14 napos elállás miatt és pár hét múlva a kiskerek egyszerűen nem rendelnének több ilyen gépet a nagykerektől, az meg a gyártótól. Persze aztán lehet, hogy úgy van, ahogy írod, a gyártók meg nem olvassák az Archwiki-t.

Gamer notebook DOS-szal!*

Ja ésa 15"-os gépeken Asusnál is van normál numerikus bill.

[ Szerkesztve ]

(#30588) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#30587) üzenetére


_Dumber_
őstag

Lehet nem voltam pontos:

Amin nincs fizikai num, annak cc 90%-a ez az új (szerintem okos) megoldás van. Tapipad működik, csak számbillentyűnek nem használható. Másik topikban még azt is megpendítették, hogy billentyűzetvilágítás sincs linux alatt. Dos/freedosnál sem hiszem hogy bármi extra működne rajta :) , gy ezért sem releváns hogy linux alatt is KELLene működnie.

(#30589) _Dumber_ válasza ivana (#30586) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nem akarom szívatni magam, ezért érdeklődöm.
Probook 470 lenne cserélve, egy kicsi, max 220mm magas (kinyitott állapotban) paraméteres gépre, hogy beférjen a monitorom alá, és ne kelljen az eget kémlelnem. Nekem kell a dupla nagy monitor. Most ezek mözül az egyik a 17.3-as laptop., de már púp nő a hátamon a lefelé nézéstől. (Tudom most nézzek 3 évig felfelé akkor helyreáll a hátam :) )

Nem sürgős úgyhogy még nézelődök és érdeklődök ...

(#30590) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#30588) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Dos/freedosnál sem hiszem hogy bármi extra működne rajta

Ezt csak arra írta, hogy kötelező lenne oprendszerrel eladni.....szóval semmi nem ösztökélné a gyártót, hogy egy Linuxot szabjon/rakjon rá, ha FreeDos is elegendő. De azt simán el tudom képzelni, hogy a tapipad numerikus része tényleg nem működik Linuxon vagy csak az átkapcsolással vannak gondok, fene tudja. A Vivobook 14-nél amúgy tán csak a metálszürke van szerelve ezzel az okos tapipaddal.

(#30591) Frawly válasza ubyegon2 (#30587) üzenetére


Frawly
veterán

Ezzel sose értettem egyet, hogy új gépeket FreeDOS-szal szállítanak. Azzal a felhasználók 99%-a nem tud mit kezdeni, a másik 1% is biztosan lecseréli. Semmiben nem különbözik attól, mintha OS nélkül jött volna a gép.

A gyártóknak valami népszerű disztrót kéne feltenni, pl. Ubuntu, Mint, vagy ami tetszik nekik, benne olyan hasznos dolgokkal, mint GParted, memtest, hőmérséklet-monitorozó és hasonlók. Nem nagy munka, csinálnak az egyikre telepítést, beállítják, majd a lemezképet felhúzzák az összes gépre.

A Linuxot is sokan lecserélik, persze, de azzal azért használható a gép, míg a user nem telepíti fel rá a saját OS-ét, meg a Linux arra is jó, hogy ki lehet próbálni a gépet, billentyűzet, tapipad működik-e, tesztelni lehet a 3D grafikus képességeket, lehet róla böngészni. Így még az is, aki Linux-ellenes és Windows/Hackintosh-fetisiszta, tudná tesztelni a gépet, és nem saját OS telepítése után veszi észre, hogy ez meg az nem működik.

(#30592) Frawly


Frawly
veterán

Amiért a topikba jöttem, az egy Bash-kérdés. Hogy lehet egy proginak többféle inputot is adni? Mert 1 inputot tudok neki adni, pl. progineve < fájl, a fájlban a bevinni kívánt karakterek. De nekem úgy kéne most, hogy beadagol neki egy ilyen fájlt, ám ha elfogytak a karakterek belőle, akkor a felhasználó is tudjon még billentyűzetről bevinni parancsokat.

A kpcli (KeePass CLI változata) ugyanis nem tud induláskor automatikusan lefutó utasításokat kezelni. Tud nem interaktív módot, fájlból parancsokat beolvasni, de utána kilép, nekem úgy kéne, hogy ne lépjen ki. Ezt úgy akarom kivitelezni, hogy inputként megkapja a fájlt, és a billentyűzetet is. Ha fájl inputtal hívom meg, akkor meg a parancsok elfogyása utána futva marad a program, de nem tudok parancsokat kézzel bevinni.

(#30593) bambano válasza Frawly (#30592) üzenetére


bambano
titán

az ilyen kérdésekre a [link] shellszkript topik való.
egyébként pedig úgy tudsz egy programnak több adatot beadni, hogy először a több adatból egy adatot csinálsz és azt adod be.
például:

cat file - | program

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30594) Frawly válasza bambano (#30593) üzenetére


Frawly
veterán

Bocsánat, nem láttam, hogy olyan topik is van. Ez a megoldás nem jó. Ugyanis ezzel ugyan nem csak a fájlban eltárolt és az általam kézzel megadott input kerül be, és UTÁNA indul a program. Nekem úgy kéne, hogy a progi induláskor végrehajta a fájlban lévő parancsokat, aztán visszakerül az irányítás hozzám, de úgy, hogy a program NEM lép ki. Ezt félinteraktív módnak nevezik, a terminálos calc progi pl. tud ilyet a -i kapcsolóval, elindul, a proginak előre átadott inputot végrehajtja, majd ha ezzel végzett, visszaadja a felhasználónak az inputot, hogy további parancsokat vihet be.

Jelenleg viszont ez a kpcli csak annyit tud, hogy végrehajt előre megadott parancsot (már ez önmagában problémás, hogy csak egyet), és utána KÖTELEZŐEN kilép, ami nekem baj, ezt akarom megkerülni. Az is igaz, hogy a megoldás se fog segíteni, mert < fájl inputból meg valami miatt cseszik végrehajtani a parancsokat. De a megoldást továbbra is keresem, mert más CLI/TUI alkalmazásoknál is jól tud jönni.

(#30595) bambano válasza Frawly (#30594) üzenetére


bambano
titán

ebben a topicban elég, ha annyit írsz, hogy nem értem.

a kpcli egy perl kód. ha nem tetszik, írd át.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30596) Jester01 válasza Frawly (#30594) üzenetére


Jester01
veterán

cat file /dev/tty | program

Jester

(#30597) Frawly válasza bambano (#30595) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, nem lehetetlen, hogy én értek félre valamit, azért nem értem.

Amit ti írtok, az a megoldás azt csinálja, hogy bekéri az előre rögzített fájlinput mellé az én felhasználói billentyűzetinputomat, de mikor azzal végeztem, csak UTÁNA indítja a programot, és mikor már a progi fut, akkor én már NEM tudok utólag beleszólni, más parancsot is bevinni.

Ami nekem kell megoldás, ott a dolgok SORRENDJE teljesen más. Először indul a progi, aztán hajtja végre automatikusan a fájlinputot, amibe az előre beszögelt utasítások vannak (amolyan autorun jelleggel), majd átadja NEKEM az irányítást, mert előre én sem tudom, hogy mit fogok majd bevinni a billentyűzetről, az annak lesz a függvénye, hogy az előre berögzített input alapján mit ír ki a progi.

Abban valószínű igazad van, hogy át kéne írnom a kpcli-t, hiszen csak valóban csak egy Perl-script, és nekem nem is kéne nagy módosítás, csak annyi, hogy induláskor bevegyen több parancsot is, és azok végrehajtása után ne lépjen ki automatikusan. Magyarán nem sok változást kéne a kódban eszközölnöm.

(#30598) Jester01 válasza Frawly (#30597) üzenetére


Jester01
veterán

Amit ti írtok, az a megoldás azt csinálja, hogy bekéri az előre rögzített fájlinput mellé az én felhasználói billentyűzetinputomat, de mikor azzal végeztem, csak UTÁNA indítja a programot

Nem, egyből indítja mielőtt bármit is begépelnél. Ha nálad nem így működik akkor ott valami gubanc van, esetleg a kpcli maga ellenőrzi, hogy nem terminál a bemenet és máshogy működik.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#30599) Frawly válasza Jester01 (#30596) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor én értettem valamit félre, és valóban ez a megoldás, amit keresek. Bár azt még mindig nem értem, hogy a cat parancs, miután átadta a kimenetét a programnak, honnan fogja tudni, mit adagolok be billentyűzetről a program indulása UTÁN. Mert valóban működik, igaz nem a kpcli-vel, de tényleg úgy viselkedik, ahogy mondjátok.

kpcli-vel is csak azért nem működik, mert az mintha kiürítené a bemeneti buffert, gondolom biztonsági okból.

(#30600) Jester01 válasza Frawly (#30599) üzenetére


Jester01
veterán

A "csővezeték" úgy működik, hogy a két program folyamatosan fut és kommunikál egymással, nem úgy, hogy az első program lefut és miután végzett odaadja a kimenetet a másodiknak.

Jester

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.