Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) F34R válasza Frawly (#30450) üzenetére


F34R
nagyúr

Pl ott van a Serum.. legendasan szar optimizalasa van, ha behivsz egy olyan presetet ami eleg "cifra" 4-5 layernel mar tud erdekes dolgokat krealni.

(#30452) bambano válasza Frawly (#30450) üzenetére


bambano
titán

az milyen remek ötlet már egy zenész számára, hogy adjon mondjuk 5 másodperc buffert a zenéhez, így amit aktuálisan hall, az már 5 másodperce elmúlt a sequencerben, és ha rányomja a billentyűt az aktuális sávban, az majd 5 másodperc múlva lesz hallható...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30453) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valakinek mond valamit ez a 3 wine hibaüzi? Google-el már nem jutottam előrébb az ügyben. Az Altium Designer-t próbálnám életre kelteni Linux alatt, de nem akar menni. Az utolsó üzi valszeg a .net40-hoz kötődik, de az is lehet, hogy a wine-mono esetén is ezt kapom.

002b:err:winsock:WSAIoctl -> SIO_ADDRESS_LIST_CHANGE request failed with status 0x2733

002b:err:combase:RoGetActivationFactory Failed to find library for L"Windows.Foundation.Diagnostics.AsyncCausalityTracer"

002b:err:eventlog:ReportEventW L"Application: X2.EXE\nFramework Version: v4.0.30319\nDescription: The process was terminated due to an unhandled exception.\nException Info: exception code c0000005, exception address 0000001400053EEC\nStack:\n"

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30454) Frawly válasza bambano (#30452) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, azért írtam, hogy zenésznek fontos lehet a low latency. Hifista Jóskának viszont nem, és továbbá nem, nem 5 másodperc múlva hallja a zenét, hanem pár ms késéssel, ami nem határoz meg semmit minőségben, mert minden adat ugyanannyi ms-ot fog késni, így jitter sem lesz, a hangminőségbe nem fog beleszólni, recsegés sem lesz, mert amik lennének késés miatt hirtelen egyenetlenségek, azokat a buffer és az azt kezelő eszköz belső órája, szinkronizációja kisimítja.

(#30455) Frawly válasza CPT.Pirk (#30453) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ez tisztán csak a Wine-fejlsztőknek mond valamit, oda bugreportold. Ilyesmiket én is kapok mostanában, mikor Apple iTunes-ből kivett QAAC encodert futtatok Wine alatt:
00b8:fixme:advapi:GetCurrentHwProfileA (0x21e930) semi-stub
qaac 2.69, CoreAudioToolbox 7.10.9.0
00b8:fixme:ver:GetCurrentPackageId (000000000021E480 0000000000000000): stub

Emiatt nálam hol működik ez a progi, hol nem (hibás fájlokat gyárt le). Attól függően, hogy épp hogy frissül a Wine.

(#30456) CPT.Pirk válasza Frawly (#30455) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez más, mert nálad a stub-ok olyan nem implementált dolgok, amik ált. nullával térnek vissza.

Ez amivel foglalkozom most ez már 2018 vége óta meglévő bug és reportolok is oda, csak nem igazán halad a történet. Igazából a framework-ös üzi a különösen érdekes, mert arra nem wine-s találatokat dob a google, hanem .net-es MS oldalakat hoz.

A te esetedben friss wine, meg a wine-staging lehet a megoldás, nem tudom most mit használsz.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30457) sh4d0w válasza Frawly (#30454) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Naa....

Évtizede, vagy kettő, a fix.tv-n volt számítógéppel támogatott zenélés powermac és windows pc között. Zenészek játszottak a gép által biztosított alapritmusra, elmondták, hogy macre jobb volt, mert ott a 120 bpm pont annyi, míg windowson "lötyögött"- hol 119.6, hol 120.2 és semmilyen buffer nem volt képes kisimítani.

https://www.coreinfinity.tech

(#30458) lionhearted válasza F34R (#30438) üzenetére


lionhearted
őstag

Alapvetően a JACK kell neked, de van erről csodaszép ArchWiki.

Tegnap még működött...

(#30459) F34R válasza lionhearted (#30458) üzenetére


F34R
nagyúr

Mivel a Reaper mar megnyitaskor rinyalt a jack-re, igy rogton felraktam utanna, persze kissebb lett a latency is, viszont valamiert a GUI laggy.. nem azt mondom hogy idegesitoen, de ha sokat dolgozna vele az ember akkor tuti bosszantana. Kossz amugy. :D

(#30463) Frawly válasza sh4d0w (#30457) üzenetére


Frawly
veterán

Nem sh4d0w-nak szánom, de mégis az ő hsz.-ére nyomom most a választ, mert ide tartozik. Ezt nagyon nem kéne gyerekek. Ezt az övön aluli ütéseket nagyon utálom, gerinctelenség. Hozzászóltam kettőt ebben a topikban, erre a fix.tv-s low latency-re reagálva, erre most látom, hogy szép csendben törölve lett. Tessék tudomásul venni, hogy ez egy fórum, ahol nem mindenki ért egyet, különböző véleményeket írnak be és ütköztetnek az emberek. Ha némileg lazul is egy-két esetben a témához kötöttség, attól még meg kéne hagyni, ha valakit annyira zavar, tegye OFF-ba a hsz-t, vagy kérje meg az embereket, hogy kanyarodjanak vissza szorosabban a témához, vagy ha nagyon feszültség van a véleménykülönbségek miatt, akkor csak hagyják annyiba. Ez lehet óvodában, meg Észak-Koreában divat, hogy a cenzúra malmai szép halkan, észrevétlenül őrülnek, egy nyugathoz tartozni akaró ország legnagyobb informatikai fórumán viszont nagyon gáz. Egyszerűen nem nem korrekt, hanem kifejezetten sunyi húzás, moderátori jog ide vagy oda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tényleg nem a kollégának szánom, csak azért erre a hsz-re írom ezt válaszként, mert eredetileg is az ő hsz-ére reagáltam, ezért oda tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#30464) radi8tor válasza Frawly (#30463) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

For the record: egyetlen hsz-ed sem került törlésre itt.
November 29 körül vannak legutóbbi törölt HSZ-eid, de az más témában.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30466) Jester01 válasza cprogrammer (#30465) üzenetére


Jester01
veterán

#30414 - 8 lett törölve, bármi is volt ott.

Jester

(#30467) radi8tor válasza cprogrammer (#30465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Certtel nem tudtam haladni mert nem tudom importálni a Win szerveren készített VPN szerver certet.
Hogy tudom kideríteni hogy Open VPN van-e rajta? :B Legközelebb hétfőn tudom megnézni mert ugye nem megy a VPN szóval otthonról most off az iroda.

Jester: ott BlackPanter os volt a téma és ő nem írt oda.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30469) radi8tor válasza cprogrammer (#30468) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Windows 10-ből beépített VPN klienssel IKEv2 hitelesítéssel kapcsolódunk az irodai hálózathoz amihez a gépeken levő saját CA-nk által kiadott certtel authentikálunk.
Majd akkor hétfőn ránézek.
Én csak megörököltem az irodai infrastruktúrát minimális doksival.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30471) radi8tor válasza cprogrammer (#30470) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Annyit sikerült ki Gugliznom, hogy Linuxra a kulcsokat valami keyring formátumban kell feltenni. Igaz ez? :)

⭐ Stella

(#30472) Vladi válasza cprogrammer (#30465) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor törlök, ha nagyon elszabadul az offolás. 2-3 még elmegy.
Vagy ha elszabadul a pokol. Erre is van példa, bár nem értem, hogy egy ennyire rétegtémában hogy lehet egymásnak esni... :F
Legutóbb a Black Panthter téma került elő, ott borítékolható az egymásnak esés és offolás.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30474) Lenry válasza Frawly (#30463) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem te csak meg akartad írni azt a hsz-t, mert a PH motorja nem számozza újra a hsz-eket törlés után. ha hiányozna hozzászólás, akkor láthatnád, hogy a számozás nem folytonos, most viszont nem hiányzik egy se

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30476) Lenry válasza cprogrammer (#30475) üzenetére


Lenry
félisten

Bármi előfordulhat, de maradjunk annyiban hogy 14 év alatt nem láttam még ilyet.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30477) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ok, közelítsük meg másik oldalról ennek a VPN certificate importálás gondnak a megoldását. :D
Root-ként ki tudom listázni valahogyan egy másik user bash history-ját? Az előző rendszergazda usere még ott van a gépen, root history-t végignéztem egészen 2016-ig, de nem láttam benne importra utaló parancsot. Csak egy strongswan telepítős parancs volt, tehát gyanús hogy azzal csinálta de saját userével. Gondolom ha saját nevében sudoval csinálja akkor sudo su -s root history-t végignézve nem látom ott...

Help. :R

⭐ Stella

(#30478) Lenry válasza radi8tor (#30477) üzenetére


Lenry
félisten

rootként:
su usernév
nem fog jelszót kérni. Utána history parancs

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30479) radi8tor válasza Lenry (#30478) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És akkor listázza az összeset amit ő kiadott? Esetleg ezt ki tudom egy fájlba íratni? :R

⭐ Stella

(#30480) Lenry válasza radi8tor (#30479) üzenetére


Lenry
félisten

Persze
history > fajlnev.txt

Telefonról képtelenség rendesen formázni...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30482) radi8tor válasza Lenry (#30480) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, akkor ezzel indítok hétfőn. :R

⭐ Stella

(#30483) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre egy Tomato (Linux) firmware-es router-en. Parancssorban szeretném listázni az aktuális static dhcp táblában szereplő eszközöket (elvileg ide menti: /etc/dnsmasq.conf) ill. azt hogy milyen DHCP kliensek mikor kértek-kaptak IP címet (elvileg ide menti: /var/lib/misc/dnsmasq.leases). A problémám mind2 file-al az, hogy egyik sem egy folyamatosan frissülő file, ha friss file-okat akarok, akkor a dnsmasq-t kell újraindítanom, ugyanakkor ezt nem sűrűn szeretném megtenni.
A kérdés tehát az, hogy van-e arra bármilyen lehetőség, hogy a dnsmasq újraindítás nélkül kiírja a file-okba a szükséges infót?

(#30484) bambano válasza tjsz (#30483) üzenetére


bambano
titán

"Szükségem lenne egy kis segítségre egy Tomato (Linux) firmware-es router-en.": akkor a tomato topicot tudom ajánlani: [link]
egyébként pedig flash-es fájlrendszeren fájlok folyamatos frissítése rossz ötlet: rövid úton kinyírja a flasht.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30485) vargalex válasza tjsz (#30483) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem tudom, hogy Tomato-ban mennyire config-olható a dnsmasq, de képes scriptet futtatni dhcp lease létrehozásakor, vagy megszüntétésekor. Ezt a --dhcp-script=<path> (vagy -6) kapcsolóval adhatod meg. Itt már olyan scriptet írsz, amit akarsz.
Egyébként a leases file első oszlopa az időpont unix timestamp-ban és a file folyamatosan frissülő kellene, hogy legyen (legalábbis OpenWrt alatt a /tmp/dhcp.leases frissül).

Szerk: (#30484) bambano: gondolom Tomato esetén is egy ramdrive a /var...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30488) ivana válasza tjsz (#30483) üzenetére


ivana
Ármester

Nagy általánosságban a routereken lévő Linuxon nagyon nem úgy szokott működni a network stack, mint normál Linuxon. Szóval ne lepődj meg ha furcsa és érthetetlen dolgokba futsz bele.

Erre nincs valami beépített command a tomatoban?

[ Szerkesztve ]

(#30490) vargalex válasza ivana (#30488) üzenetére


vargalex
félisten

Mire gondolsz, ami nem úgy működik? Persze, én OpenWrt-hez vagyok szokva...

Alex

(#30492) vargalex válasza cprogrammer (#30491) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem is arra gondolt, de az nem network stack...
Egyébként OpenWrt alatt a busybox-ba integrált alkalmazások full verziói is telepíthetőek (ha van elég hely).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30493) ivana válasza vargalex (#30490) üzenetére


ivana
Ármester

Főleg arra, hogy a kernel általában szénné van hackelve, hogy gyorsabb legyen a routing. :P

(#30492) vargalex Általában az alapprogramoknak kb. 4-5 féle forkja létezik, szóval nincs olyan, hogy teljes verzió :U A netcat a legviccesebb, mert annak meg különböző implementációi léteznek különböző flagekkel.

Bevallom én az openwrt webui-n be szoktam lőni aztán kész. Szerintem kb. soha nem ssh-ztam be rá.

[ Szerkesztve ]

(#30494) Lenry


Lenry
félisten

csak úgy kíváncsiságból...

itt hogy tudnám kideríteni, hogy mi ette meg a swapet?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30495) tjsz válasza vargalex (#30485) üzenetére


tjsz
senior tag

Köszi a tippet, meg fogom nézni!

(#30496) tjsz válasza ivana (#30488) üzenetére


tjsz
senior tag

Sajnos semmi ilyesmi beépített command-ot nem találtam a tomato-ban.

(#30497) Jester01 válasza Lenry (#30494) üzenetére


Jester01
veterán

Felveszed a swap oszlopot is és rendezed csökkenőbe? Ebben a csilli-villiben nem tudom hogy kell, sima top-ban f gomb.

Jester

(#30498) radi8tor válasza Jester01 (#30497) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

F4 talán

⭐ Stella

(#30499) Lenry válasza Jester01 (#30497) üzenetére


Lenry
félisten

htop-ban nem találtam meg, de itt meglett, köszi

a nyomtatónak valami vacka, újraindítottam a hozzátartozó service-t, rögtön visszaesett 9 megára a swap használat :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30500) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arra még mindig csak xinput parancsos megoldás létezik, hogyha egy tableten elfordítom a kép tájolását, akkor az érintőképernyő is kövesse azt? A legújabb Mint Cinnamon és Manjaro KDE alatt se megy ez még magától.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.