Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) fatpingvin válasza ivana (#31950) üzenetére


fatpingvin
őstag

mondjuk a g200e-t pont hogy valószínűleg baromi sokan tesztelik, ugyanis ez a video core egy eléggé elterjedt darab a BMC-kben. aki szervert üzemel be az esélyesen találkozik vele.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31952) BlackSoft válasza fatpingvin (#31951) üzenetére


BlackSoft
addikt

Köszi a tippeket, délután próbálkozom és akkor kiderül. Nekem egyébként eddig az összes szerveremben (hp, dell) matrox kartya volt, de egyik sem volt mai kategória, lga 2011 volt a legfrissebb konfig. Nem tudom most 2022-ben mi van az új gépekben, de gondolom valamivel újabb cuccok, így lehet kivettek egy-két dolgot, amire úgy gondolták elavult.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#31953) fatpingvin válasza BlackSoft (#31952) üzenetére


fatpingvin
őstag

a g200 videomagot mai napig használják gyártásban lévő BMC-kben... szval nagyon nem szabadna neki.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31954) gregory91 válasza májkimiki (#31929) üzenetére


gregory91
senior tag

"Az viszont érdekes, hogy 10s-re be tudtam állítani, de 5s-et már nem."

/etc/grub.d/30_os-prober(36.sor)
if [ "\${timeout}" = 0 ]; then
  set timeout=10
Valószínűleg ezért nem fog 5s-el működni.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#31955) fatpingvin válasza gregory91 (#31954) üzenetére


fatpingvin
őstag

ennek mi értelme van?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31956) gregory91 válasza fatpingvin (#31955) üzenetére


gregory91
senior tag

Szerintem valami biztonsági intézkedés akarna lenni a grub részéről ha user valamit elrontana.Szóval valahol érthető is a dolog(na jó valahol mégse).

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#31957) bambano válasza BlackSoft (#31944) üzenetére


bambano
titán

egyrészt proci verzió is fontos lehetne, másrészt a kernel verzió is, mivel a kernelből kivették az eddig megszokott konzol drivert.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31958) májkimiki válasza gregory91 (#31954) üzenetére


májkimiki
őstag

Ó, köszi szépen. Már a 10s-el nagyon megelégedtem. Nem is forszíroztam már utána. Pedig jártam a 30-as szkriptben is.
Valóban, mostmár csak 5s. :C :D

(#31959) gregory91 válasza májkimiki (#31958) üzenetére


gregory91
senior tag

Vagy írd át 0-ra(saját felelőségre bla-bla). ;]

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#31960) Roxkex válasza Roxkex (#31943) üzenetére


Roxkex
senior tag

Igen benne volt !
És most minden jó is és úgy megy ahogy szeretném ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#31961) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Na én továbbjutottam a vga hibákon, a matroxxal volt valami, inkább az egyszerűség kedvéért tettem a gépbe egy random HD5450-et, azzal tökéletes most és a célnak megfelel.

Viszont belefutottam egy nagyobb problémába. Véletlenszerűen dobál fs ext4 hiábak és többnyire read-only-ba csatolja vissza a kötetet a rendszer.

Picit olvasgattam, és rendkívül gyakori hibának látom, de velem még nem fordult elő. Kifejezetten SSD-vel kapcsolatosak a fórumokon a hibák. Nálam egy egy LSI raid kártyán van 2db 120-as SSD RAID1-ben.

Tud erről valaki valamit? Több helyen az is előkerült, hogy 3.2-es kernellel az SSD nem jó ötlet pont ez a hiba miatt. Természetesen az SSD-k újak, és hibátlanok.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#31962) bambano válasza BlackSoft (#31961) üzenetére


bambano
titán

1. nekem pl. soha nem volt ext4 hibám. a rendkívül gyakori jelző egyáltalán nem illik rá.
2. téged aligha érint a 3.2-es kernel problémája, miután a fotó szerint 5.16.5-ös kerneled van.
3. én biztosan az lsi vezérlő kihajításával kezdeném.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31963) gregory91 válasza BlackSoft (#31961) üzenetére


gregory91
senior tag

Archlinuxban a grub menüben van olyan hogy "Recovery mode"?
Vagy simplán egy fsck (man fsck az útmutatóért)parancs.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#31964) BlackSoft


BlackSoft
addikt

fsck-val próbáltam már javítani, de random újra hibák keletkeznek, most az sda2-n, korábbi telepítésnél a hiba folyamatosan az sda3-nál volt.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#31965) f_sanyee válasza BlackSoft (#31964) üzenetére


f_sanyee
senior tag

rossz a kábel/ssd/controller. nem ext4 gond.

(#31966) BlackSoft válasza f_sanyee (#31965) üzenetére


BlackSoft
addikt

Kizárólag linux probléma és szoftveres lesz a gond. HDD-vel nincs baja, csak az SSD nem tetszik neki valamiért. De jó lenne, ha meg lehetne oldani a dolgot anélkül, hogy venni kellene 15 féle márkájú SSD-t próba szerencse alapon, melyikkel akar menni.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#31967) f_sanyee válasza BlackSoft (#31966) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Az ext4 hosszú idő óta stabil filesystemek között van, szinte kizártnak tartom, hogy ez nem hw hiba.

(#31968) BlackSoft válasza f_sanyee (#31967) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem az ext4-el van gond, a fórumokon többen is próbálták btrfs-el, és ugyan úgy előjött a probléma. A leggyakoribb megoldás talán az volt, hogy találtak megfelelő hardvert. Gondolok itt arra, hogy volt akinek volt több A400-as kingston-ja, és az egyiken más fw volt, mint a többin. Azzal az egy darabbal dobálta ezeket a hibákat, a többivel nem volt gond. Plusz poén, hogy azzal az egyel sem, ha más gépben volt. Vagyis úgy tűnik kihatással van egymásra több dolog is hardveresen.

Én még azon gondolkodom, mert többen említettek kapcsolódó gondokat az energiagazdálkodással kapcsolatosan és a TRIM-mel, hogy mivel Raid kártyán megy egy virtuális kötetként az bezavarhat a linuxnak, merthogy HDD-ként tekint rá, csak a kártya tudja, hogy az 2db SSD.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#31969) fatpingvin válasza BlackSoft (#31968) üzenetére


fatpingvin
őstag

LSI vezérlőt én is hajítottam már ki nagy ívben azért mert random elfelejtette hogy van valami a drót végén. mondjuk az konkrét hardverhiba volt.

én pont ezért nem használom semmilyen passthrough-n túlmutató funkcióját a SAS vezérlőknek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31970) BlackSoft válasza fatpingvin (#31969) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én a biztonságosan, átláthatóan működő RAID lehetőségek miatt használom, viszont most oda jutottam, hogy talán ez okozott hibát. Még csak SAS és SATA HDD-kkel használtam, ott hibátlan volt minden. SSD-vel viszont most, hogy csak 1db van rajta, amit továbbenged virtuális kötet nélkül, nem szarja össze magát egyik partíció sem. Tehát itt valami azzal lesz, hogy nem jó az, ha az SSD-ket HDD-nek kezeli a rendszer :(((

cat /sys/block/sda/queue/rotational esetén 1 a válasz, ami HDD-nek jelzi az sda-t.
TRIM (discard) sorok sincsenek a grubban sem.

Lehet valahogy meg lehetne mókolni, hogy SSD-nek hazudja, de az már lehet nem lenen biztonságos, ahogyan az sem, ha beállítom neki, hogy menjen tovább, ha hibát észlele a fájlrendszeren.

Így akkor szerintem ennyi lesz a vége, nem lesz RAID1-ben a rendszer, de annyi baj legyen, ha valamilyen véletlen miatt épp meghalna az SSD, akkor 15 perc visszarakni a rendszert és acronissal csináltam egy imaget is. Lényegében csak nyersen használom, fent van a rendszer, le van updatelve, van htop, tmux, p7zip, wget meg az sshd be van állítva, ezen felül java van, és abban dolgozik minden HDD-kről, ezt a környezetet meg nem sok idő felállítani.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#31971) fatpingvin válasza BlackSoft (#31970) üzenetére


fatpingvin
őstag

"Én a biztonságosan, átláthatóan működő RAID lehetőségek miatt használom"

hujj. hát azért ne használd :D ott a rendszerben a mdadm, add át a lemezeket natívan és hadd számolja prociból. RAID1 ráadásul nem is annyira prociigényes. így legalább nem fog borulni az egész ha a RAID vezérlő eldurran.

tudom hogy mindenki imádja a hardveres RAIDet de szerintem azt hülyeség otthon használni, hagyjuk meg az enterprájsznak, fent említett okokból.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31972) Lenry válasza BlackSoft (#31970) üzenetére


Lenry
félisten

Én a biztonságosan, átláthatóan működő RAID lehetőségek

van egy IBM szerverünk.
2 SFF lemez fér bele, és csak a RAID vezérlőben létrehozott virtuáldiszket hajlandó továbbadni az OS-nek.
ez addig tök szuper, amíg az egyik HDD el nem kezdni megadni magát.
hogyan váltod ki? nem tudsz betenni még egy lemezt, mert nem fér.
nem tudod kivenni a régi lemezt és lemásolni róla az adatokat, mert semmi más nem olvassa, csak az IBM-es RAID vezérlő.

na ez az eset óta tartom orbitális marhaságnak a hardveres RAID vezérlőket úgy, ahogy vannak, és azóta úgy veszek gépet, hogy az első kérdésem, hogy "át lehet-e flashelni a RAID vezérlőt IT módba?"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31973) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Off topic, milyen ingyenes és egyszerű Git gui klienst javasolnátok, ami tud ütközés feloldást is?

A Guitar az frankó lett volna, de nincs benne ütközés kezelés. Megnéztünk még párat a cégnél mint pl. a Sourcetree, de nem találtuk meg a frankót.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31974) ivana válasza CPT.Pirk (#31973) üzenetére


ivana
Ármester

Semmilyet :P De tényleg, eddig amivel találkoztam mind sokkal gagyibb volt, mint a rendes parancsok terminálban.

(#31975) lionhearted válasza CPT.Pirk (#31973) üzenetére


lionhearted
őstag

git-cola ? Már csak a neve miatt is. :)

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#31976) CPT.Pirk válasza lionhearted (#31975) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Diff-eket csinált ütközés feloldásnál. Nekünk valami olyan kellene, mint pl. a SmartGit, csak az nem ingyenes céges célra. Meg egy kicsit túl sokat tud (legalább is számunkra) és belekavarodtunk a branch-ek kezelésébe vele.

ivana: köszi :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31977) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Furcsa bluetooth mizériával szembesültem a hétvégén. Vagy egy PS4 kontrollerünk, amit 2 különböző bluetooth dongle-vel párosítottunk, így tudjuk használni két különböző helyen lévő Raspberry-n, Raspbian/Steamlink alatt. (Mindig csak az a bluetooth dongle van aktiválva amihez csatlakozni szeretnénk.) A többszörös párosítás/csatlakoztatás elvégzéséhez a módszer korábban az volt, hogy az első párosítás után kimásoltam a párosításkor létrejött kulcsot, majd azt beírtam a másik Raspberry /var/lib/bluetooth/{bluetooth_mac_address}/{kontroller_mac_address}/info fájljába a megfelelő helyre. Így hibátlanul tudott működni az elmúlt 1-2 évben. Nem használtuk már egy ideje, de most megpróbáltam újra beüzemelni, és a második párosítás már nem jön össze valamiért. Úgy is megpróbáltam, hogy töröltem minden fájlt, nulláról indulva újra párosítottam az egyik dongle-vel, a konfigot átmásoltam a másik raspberryre, felhúztam a bluetooth service-t, próbáltam csatlakozni, de nem megy. Ha megfordítom a sorrendet, úgy meg csak a másik működik. Érdekesség, hogy Windows alól párosítva, majd a kulcsot átmásolva az egyik raspberry-re, a csatlakozás összejön, de ugyanazzal a kulccsal a másik raspberry már nem megy. Mi a búbánat lehet ez?

u.i. Közben kipróbáltam egy asztali gépen Ubuntu alól is, de azzal sem megy. Mintha a Linuxok a párosítással magukhoz kötnék az eszközt, kizárólagosan. Persze ez így normális, de csak a MAC cím és a kulcs alapján megy az eszköz azonosítása, nem? Ha azt átmásolom az infókat, mennie kellene...

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#31978) AcCEsS válasza AcCEsS (#31977) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Esetleg írjam át a dongle-k MAC címét azonosra? Nem nagy gond, mert valszeg úgysem használjuk egyszerre.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#31979) BlackSoft válasza Lenry (#31972) üzenetére


BlackSoft
addikt

Vannak fos megoldások dögivel, én többnyire több fizikai hellyel rendelkező gépekkel dolgoztam mindig. Általában úgy csinálom, hogy 2db lemez RAID1-ben, ami a rendszer, az adatnak pedig 8-16 lemez RAID5 vagy RAID6. Minden esetben rakok be még pluszban legalább 1 hot spare lemezt is, hogy minél előbb elkezdődhessen a helyreállítás, de ha spare nincs is, akkor sincs nagy dolog se a RAID1-nél, sem az 5-6-nál, kirántok egyet, megy a kukába, és dugok be egy másikat, a többit automatikusan intézi a hardveres vezérlő.

Továbbá, ha bármi összeszarja a rendszert, attól még továbbra is hibamentesen működik minden kötet, dedikált hálózatról pedig akár komplett migrálást is lehet indítani távolról egy másik hálózaton lévő konfigurációra. Az egyetlen hiba, ami lehet, az a vezérlő, ha elmegy legelni. Viszont az még nem történt meg az én környezetemben 15 év alatt, és ha annyira fontosak az adatok, akkor akad kéznél egy cseredarab a vezérlőből is, ami majdnem PnP módon működik.

Ami ettől jobb, azok az integrált rendszerek, mint ami a Synology-nak is van. Itthon, ami megy nekem média szerverként, abban 8db 8TB-os ironwolf pro van (ami fontos, mert a Syno támogatja az ironwolf feature-jeit) a syno saját hibrid raid megoldásával, bármikor kieshet belőle 2 lemez, PnP kezdi a helyreállítást, és olyan mélyen mindent a HDD-ken tart, hogy bármikor átpakolható másik synoba az összes lemez és kérdés nélkül tud bootolni, mintha misem történt volna.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#31980) bambano válasza BlackSoft (#31979) üzenetére


bambano
titán

"Továbbá, ha bármi összeszarja a rendszert, attól még továbbra is hibamentesen működik minden kötet": úgy érted, blokk szinten.
mert ha a kötetet használó oprendszer ment el legelni, akkor a fájlrendszer sérülhet, és attól nem leszel boldog, hogy alatta a blokkos eszköz jó.

a magam részéről a szoftveres raid tábort erősítem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31981) BlackSoft válasza bambano (#31980) üzenetére


BlackSoft
addikt

Arra gondolok, hogy a szoftverrel bármi is van, az adatok nem vesznek. Felbootolok egy működő rendszert és ugyan úgy ott van minden a lemezeken, főként, hogy a rendszert és az adatot mindig külön meghajtón tárolom. Míg, ha szoftveres a RAID és a szoftver összeomlik, akkor abból könnyen lehet, hogy már nem lesz menthető semmi, ha nem sikerült a szoftvert helyreállítani, hogy működjön, mert nem lesz, ami az eredeti felépítmény szerint vezérelje.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#31982) bambano válasza BlackSoft (#31981) üzenetére


bambano
titán

pontosan értettem, hogy erre gondolsz, csak ez nem igaz.
mert azzal semmire nem mész, hogy a bit ott van a diszken, de a bitek struktúráját leíró adatok megsérültek. ha a könyvtárstuktúra, a néhai fat utóda, stb. megsérül, akkor az, hogy a blokkos eszközről vissza tudsz olvasni egy nagy zsák bitet, nullát ér.

pontosan ugyanakkora eséllyel omlik meg a kernelben a raid kód, mint az ext4 kód. annak az esélye, hogy a raid vezérlőn levő szoftveres raid összeomlik, szerintem nagyobb, mint hogy a procin futó szoftveres raid omlik össze.

összességében azt gondolom, hogy hw raid vezérlő nagyobb kockázat, mint az mdraid.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31983) xabolcs válasza CPT.Pirk (#31973) üzenetére


xabolcs
őstag

Nem tudom mit kezeltek gittel, de ha valami forrakodot, akkor az emlitett git-cola nagyon jo parost alkot a Visual Studio Code-dal.

Forraskodban utkozesfeloldasra VS Code-ot hasznalok, kommitalasra, chunk kezelesre git-cola-t.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#31984) CPT.Pirk válasza xabolcs (#31983) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Forráskódot, ami vagy C#, vagy Freepascal, esetleg QT-s C++, projekttől függ. Nem kifejezetten programozó cég vagyunk, így eddig nem volt érdemi verzió kezelésünk, most próbálom bevezetni.
Viszont most rászántam az időt, próbálgattam és végre megértettem hogyan működik a merge... Így viszont már príma az egyszerű Git-Guitar nekünk, az ütközéseket meg vagy kézzel megoldom, vagy valami diff tool-lal ha sok van.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31985) lionhearted válasza CPT.Pirk (#31976) üzenetére


lionhearted
őstag

Huh, igaz. Diff feloldásra kell neki valamilyen diff, nekem azt hiszem kdiff3 volt.

Avagy, ahogy a kolléga fent írta, minden értelmes IDE kezeli a gitet.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#31986) lionhearted válasza BlackSoft (#31979) üzenetére


lionhearted
őstag

Talán ez már kicsit ontopik is lehet.
hot spare otthonra nem jó megoldás, egyrészt öregszik, másrészt az automatikus helyreállítás automatikus, felügyeletlen: 1. nem tudsz egy utolsó, mondjuk diff backupot csinálni, 2. nem tudod magad detektálni a valós hibaforrást, 3. ez mondjuk nem kifejezetten soho, de mi van egy terhelt rendszerre még resilveringet is terhelsz?!, 4. a hot spare is kap valamennyi működési időt, öregszik.
Ezzel szemben nyersz annyi időt, amíg veszel egy új HDDt (vagy fiókban öregítve ennyit se), leállítod, bedugod. Gondolom nem falaztad be a NAS-t. Egy adatcenter mélyén persze más a történet, ahová alig jut el ember.

Egyébiránt a szoftveres raid tömböt (pun intended ;] ) erősítem magam is. Ha nem ilyen utolsó utáni weboldalról összeollózótt szoftverről, hanem hosszú ideje mainline kernelben lévő kódról beszélünk, akkor engem ez megnyert egy zárt feketedobozzal szemben.

Utóbbival vesztettünk már el adatot: egy helytelen "lemezcsere" folytán, az eredeti RAID tagját felülírta a vezérlő, így túl sok lemez esett ki, és puff. Pedig minden adat ott volt blokkszinten, menthető lenne az adat, ha nem ilyen "okos" a hardveres vezérlő. mdadm-mel pl ez simán kezelhető lenne, mai napig.

Tegnap még működött...

(#31987) CPT.Pirk válasza lionhearted (#31985) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, csak használunk 4 különböző IDE-t, meg még az ostoba Arduino IDE-t is... Központi megoldás kell. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31988) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#31987) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Codeanywhere.com?

https://www.coreinfinity.tech

(#31989) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#31988) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes koncepció. Viszont két IDE is hardver közeli amit használunk, azokat nem lehet kiváltani mással.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31990) vargalex válasza CPT.Pirk (#31989) üzenetére


vargalex
félisten

Arduino IDE helyett használhattok akár VS Code-t is. De git diff-et nézhetsz akár parancssorban, vagy git gui-n is...

Alex

(#31991) lionhearted válasza CPT.Pirk (#31987) üzenetére


lionhearted
őstag

gitlab?

Tegnap még működött...

(#31992) CPT.Pirk válasza vargalex (#31990) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az Arduino a kisebb gond, az Eclipe IDE-t nem lehet kiváltani mással és abban készülnek a komolyabb munkáink. Persze az Eclipse is tud Git-et, de az megint egy specifikus megoldás, mi meg hol ebben, hol abban dolgozunk. Így is lesznek kihívások ezen a téren. :)

lionhearted: ez kiesik, mert saját felhőben tartjuk ezeket.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31993) vargalex válasza CPT.Pirk (#31992) üzenetére


vargalex
félisten

Saját gitlabot is telepíthetsz...

Alex

(#31994) AcCEsS válasza AcCEsS (#31978) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Igen, ez volt a megoldás! Az összes bluetooth dongle MAC-címét azonosra kell állítani, csak akkor tud az eszközhöz újrapárosítás nélkül több hosthoz csatlakozni!

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#31995) fatpingvin


fatpingvin
őstag

Cseréltem egy Radeon 520 videokártyát egy Quadro M2000-esre. Driverek cserél (zárt driver feltéve, CUDA miatt kell...), xorg.conf átír, etc. minden működik jelek szerint, de:

1: framebuffer konzolban ez így normális hogy FHD monitoron 640x480 felbontásra defaultol? továbbá csak az első kimenetre ad jelet, a többire nem. a nouveau-val nem volt ilyen gond, az az összes kimeneten ugyanazt a jelet adta, felbontáshelyesen, a legkisebb monitorhoz igazítva

2: font renderelés. Openbox Nightmare-01 témával, Adwaita theme... a fontrenderelés mintha el lenne cseszve, leginkább a WM közvetlen dolgain (menu, window decorations, etc...). ez ismert probléma? nyilván hozzá fogok szokni hamar de egyelőre nagyon bántja a szemem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31996) attilav2


attilav2
őstag

Az lehetséges hogy Amd X4 860K procin router firmware fordításkor hibás futtatható kód generálódik, emiatt időnként kifagy a router, de ha intel procin forgatom a router firmware-t akkor nem fagy a router ? Padavan fw-ről van szó, és Asus 1200GU routerről. A router mips alapú. Lehetséges hogy egyes procikon hibás futtattatható kód generálódik ? Létezik ilyen jelenség ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#31997) ivana válasza fatpingvin (#31995) üzenetére


ivana
Ármester

NV-re csak a zárt drivert használd. Ha nyílt drivert akarsz felejtsd el az nvt.
szerk.: fura, biztos jó drivert használsz?

A fordítós dologra én elsősorban ramhibát gyanítok. Második esetben környezeti problémát. Ha minden ugyan az nem lehet más a kimenet a proci márkája miatt, wtf :Y

[ Szerkesztve ]

(#31998) bambano válasza attilav2 (#31996) üzenetére


bambano
titán

attól is függ, hogy használsz-e jobservert vagy sem.
nézd meg, hogy hány szálon fordít a make, és ha több, mint egy, vedd vissza egyre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31999) fatpingvin válasza ivana (#31997) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem ez volt a kérdés. nyilván zárt drivert használok mert kell a CUDA.

Egyébként közben kiderítettem a választ: a felbontás működik, de a terminál font megjelenítésre a zöldeknél valami nagyeszű kitalálta hogy felbontástól függetlenül legyen valami 48 pixeles a font, és mivel a zárt drivernek nincs framebuffer supportja ezért ez nem is állítható.

ha nem kéne a CUDA, nem engednék nvidia hardvert a gép közelébe, de ez anmnyira idegesít hogy már komolyan elgondolkoztam a régi vidikari visszatételén másodiknak.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32000) attilav2 válasza bambano (#31998) üzenetére


attilav2
őstag

Újabb fejlemény van, a padavan fw-ket eddig kísérletképp egy Ivy Bridge masinán forgattam Xubuntu 18.04.6 LTS alatt, 8GB ram társaságában (át kellett tennem az AMD konfigomból a 2x4GB-t mert az Ivy Bridge konfiggal kapott 2GB kevés volt a forgatáshoz). A forgatást ezen az Ivy Bridge konfigon megismételtem Debian bullseye alatt Qemu-Quickemu előtét páros segítségével Xubuntu 18.04 vm alatt, sikeresen leforgott. Visszaraktam a Debian bullseye-t és a 8GB ramot az Amd konfigomba. A toolchain még sikeresen leforgott, de az fw forgatásánál a gettext verziójára panaszkodik az egyik összetevő(erre intel alatt nem panaszkodott, hmm... érdekes...) Ugyanez a gettext anomália megvan W11 ubi 18.04 wsl vm alatt is. Amd alatt úgy tudtam leforgtatni a mahtab féle padavan fw-t hogy a gettextet frissebbre cseréltem, talán az automake-t is cserélni kellett, de erre már nem emlékszem. Intelen forgatva viszont nem kellett cserélni semmit, szépen leforgott ubuntu 18.04.6 alatt minden machináció nélkül. Ebből azt a következtetést vonom le hogy az Ivy Bridge proci és az X4 860K utasításkészletei, ill. azoknak az implementációja különböző módon lett megoldva és talán ez okozhatja a hibát AMD-n. Én itt bedobtam a törülközőt, ehhez kevés vagyok nem vagyok fejlesztő. Ezt mahtab uddin-nal a fejlesztővel kellene megbeszélnem, de az angolom kevés hozzá. Valószínűleg az egész scripthalmazt módosítani kéne X4 860K-ra, de ezt nem várhatom el a fejlesztőtől, ráadásul a többség intelt-t, a kisebbség meg újabb generációs amd-t(ryzen) használ, így nem reális ezen elvárásom. Ez van, belefutottam egy X4 860K specifikus sz*p*s-ba :DDD

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.