Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Vladi válasza PumpkinSeed (#24000) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mi a célod egyébként, mit szeretnél cisnálni? Ha csak saját célra kell 1-2 dolog, akkor jobban jársz a csomagvadászattal, meg a program forgatással.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24002) PumpkinSeed válasza Vladi (#24001) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Vannak céges microservice-k aminek a telepítését így akarom megoldani. Push-ol a fejlesztő, és ez így automatizáltan Jenkins által a Go állományt bináris fájlokká alakítja, majd RPM-ként kinyom egy új változatot, és elindít egy yum update-t a cél gépen.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24003) lionhearted válasza PumpkinSeed (#24002) üzenetére


lionhearted
őstag

A gitet és a buildet összekötve lehetőség van commitonként buildelni.
Ha megvan a bináris, kell rá egy targéza (vagy txz), meg a git commit msg alapján létre kell hozni egy már előre létrehozott séma alapján az rpm speckót az aktuális changeloggal (= commit msg), plusz verzió/buildszám növeléssel. Az rpmbuild ezután már simaliba. A jó hír, hogy szerintem ezt a Jenkins tudhatja.
A másik oldalra viszont nem tudom hogyan lehet ráerőltetni pushhal az updatet, csak pull módszereket ismerek.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#24004) bambano válasza lionhearted (#24003) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A másik oldalra viszont nem tudom hogyan lehet ráerőltetni pushhal az updatet, csak pull módszereket ismerek.": felrakod az snmptrapd-t, és a build szerverről küldesz egy snmp trapet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24005) LógaGéza


LógaGéza
addikt

LVM partíciót hogyan tudok rendesen lementeni?

Az a helyzet hogy bíztam az Intel RAIDben, rájöttem végül, hogy nem kell RAID0 a rendszer alá, és meg szeretném bontani a kötetet, de nem akarok újratelepíteni, és megint beállítgatni mindent. Szóval a kérdés, hogy a RAIDen lévő LVM köteteket hogyan tudom lementeni úgy, hogy ha megbontom a RAIDet, akkor vissza tudjam gond nélkül rakni?

Ezek a kötetek:

user@server0:~$ sudo fdisk -l /dev/mapper/isw_cdiefcihif_500RAID
GPT PMBR size mismatch (976766975 != 976767239) will be corrected by w(rite).
Disk /dev/mapper/isw_cdiefcihif_500RAID: 465,8 GiB, 500104826880 bytes, 976767240 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disklabel type: gpt
Disk identifier: 227DB840-A08D-4DAC-819F-7A5014709EB4

Eszköz Start Vége Szektorok Size Típus
/dev/mapper/isw_cdiefcihif_500RAID1 34 1050815 1050782 513,1M EFI System
/dev/mapper/isw_cdiefcihif_500RAID2 1050816 1550816 500001 244,1M Linux filesystem
/dev/mapper/isw_cdiefcihif_500RAID3 1550817 976766942 975216126 465G Linux LVM

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#24006) sonar válasza LógaGéza (#24005) üzenetére


sonar
addikt

Az LVM snapshot elvileg erre való.
Beépített funkció, egy megadott helyre csinál egy snapshot-ot, amit utána tudsz mountulni is és mutatja,hogy hány % az eltérés az eredetihez képest. (snapshot előtt a fölös logokat, átmeneti dolgokat érdemes eltakaritani)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#24007) bambano válasza sonar (#24006) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

arra, hogy kiszerelje a raidet az lvm alól az lvm snapshot nem alkalmas.
nehezített feladatként raid0-t akar kihúzni az lvm alól.

a fájlrendszer komplett mentése a megoldás. vagy dd-vel, vagy valami backup programmal. esetleg ghost4linux.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24008) LógaGéza válasza bambano (#24007) üzenetére


LógaGéza
addikt

G4l-t néztem, nem kezeli se a RAIDet, se az LVM-et rendesen... Marad a DD...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#24009) PumpkinSeed válasza lionhearted (#24003) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszönöm, ez a link most jól jött. Elég nagy szívás az az RPM és Makefile így együtt.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24010) lionhearted válasza PumpkinSeed (#24009) üzenetére


lionhearted
őstag

Én is sokáig ezt hittem, amíg meg nem csináltam az elsőt. :)
Vagy amikor kézzel át kellett hegesztenem egy deb függőséget... eleinte nehéznek tűnik, de nem hiszem, hogy van olyan feladat ezzel kapcsolatosan, amire még ne gondolt volna senki. :)

Tegnap még működött...

(#24011) PumpkinSeed válasza lionhearted (#24010) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Amivel most szívok a Jenkins 2.0 automatizált telepítésében a plugin-ek felrakása. A CLI egy hulladék lett, ugyanis rámentek a biztonságra és amint elhárítok egy exception-t kapok egy újat, szóval most más alternatívát keresek.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24012) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy apache webdav szervert szeretnék összehozni, ami tökéletesen szuperál, viszont akadt egy megoldandó problémám. Ez pedig akkor jelentkezik, ha csak az url-t írom be és nem biggyesztem oda a https://-t. Akkor ezt dobja:

Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.
Reason: You're speaking plain HTTP to an SSL-enabled server port.
Instead use the HTTPS scheme to access this URL, please.

Íme egy apache konfig részlet [link].

Illetve azt meg lehet oldani valahogy, hogy mondjuk max 5 bad login lehet 2 percenként? Gondolom igen, de hogyan?

Köszi! :R

Szerk.: Ja és még vmi... A FF ezt dobja az openssl-es tanusítványomra: A tanúsítvány nem megbízható, mert a saját kibocsátója által van aláírva. Mit kellett volna még megadni a generálásnál? Sejtem, mi lehet a gond...

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#24013) bambano válasza Mr Dini (#24012) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

betörési próbálkozások ellen fail2ban-t javaslok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24014) Mr Dini válasza Mr Dini (#24012) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tévedtem, nem sikerült megoldanom a "A tanúsítvány nem megbízható, mert a saját kibocsátója által van aláírva." problémát. Gondolom az a hiba, hogy a kibocsátó és a tulajdonos ugyanaz. (mivel erre panaszkodik a FF)

Ezzel a paranccsal generáltam az aláírást, de szerintem vmi itt nem stimmel...:

openssl req -config /etc/ssl/openssl.cnf -new -out server.csr

Mit kéne tennem?

@bambano

És ezt mennyire bonyolult kivitelezni?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#24015) bambano válasza Mr Dini (#24014) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

fail2ban csomag szokott lenni az ismertebb kiadásokban, felrakod, pár kommentet kiveszel a konfigból és ennyi.
szerintem nem pilótavizsgás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24016) bencze válasza Mr Dini (#24014) üzenetére


bencze
senior tag

Ha jól értem, böngésző akkor nem panaszkodik ha a certed olyan CA írta alá aminek a cert lánca bent van a böngésződben (ha számít akkor vegyél egyet). Ha csak te használod akkor mindegy, egyébként a cacert is jó, miután beimportálod a certjüket.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24017) Mr Dini válasza bambano (#24015) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ez az apache egy saját fordítású tákolmány, szóval nem hiszem, hogy benne lenne. Mind1, nem hiszem, hogy vkinek akkora szüksége lenne a cuccaimra. Illetve gondolom a folyamatos szkennelés terhelné a nas-t.

@bencze

Nem egészen. A fentebb írt paranccsal generáltam egy openssl-es aláírást, ezzel csak az a gond, hogy a Firefoxban a cert kibocsátó cége és a tulajdonos cége ugyanaz. Elvileg ha különböző, akkor nem nyavajog.

Kicsit részletesebben:

A parancs lefuttatása után kért pár adatot a cert-hez. Köztük kérdezte a vállalatom nevét. Ehhez beírtam, hogy otthoni szerver. Aztán a többi adatot is megadtam és a legenerált aláírást beraktam a helyére. Ezután elindítottam az apacheot és ezután teszteltem firefox alól. Ekkor láttam a figyelmeztetést, hogy vmi nem stimmel. Ránéztem a tanusítvány részletei fülre és ott látszott, hogy a kibocsátó alatti cég és a tulajdonos alatti cég ugyanaz. És ezért panaszkodott nekem a firefox logikusan... Az a gond, hogy a generáláskor csak 1 céget kért...

Amúgy így is biztonságos a kapcsolat?

Vásárolni nem szeretnék, mivel csak egy otthoni webdav szervernek kéne a nasomra.

Esetleg az ssl redirectre vki? :F

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#24018) bambano válasza Mr Dini (#24017) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a fail2ban nem apacs találmány, attól teljesen független cucc.
az apacs hibalogjait elemzi, ha abban talál betörési kísérletre utaló nyomokat (tipikusan: auth error vagy login error stringet), akkor azt az ip-t bannolja.

ha az apacs logformátumát nem módosítottad, akkor neked is jó lesz, hiába saját fordítású.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24019) Lathronos


Lathronos
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Openbox témában. Készítettem hozzá egy panel menü launcher-t, ami működik is, viszont az ikonja nem jelenik meg. Ez alapján készítettem, ezt a sort Icon=mousepad átírtam Icon=usr/share/icons/ubuntu.png-re, mivel egy ubuntu ikont szeretnék neki. A gond az, hogy a tint2 panel restartja után nem jelenik meg a menü launcheren az ikon. Van valakinek ötlete, hogy mit csinálok rosszul? Az ikon 32x32-es. Lehet kisebbre kéne méreteznem? A segítségeteket előre is köszönöm.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#24020) Jester01 válasza Lathronos (#24019) üzenetére


Jester01
veterán

Mondjuk lehagytad az első / karaktert? Icon=/usr/share/icons/ubuntu.png

Jester

(#24021) Lathronos válasza Jester01 (#24020) üzenetére


Lathronos
őstag

Á, nem hiszem el, hogy miket csinálok néha. :Y Tényleg ez volt a gond. :B Köszönöm.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#24022) Mr Dini válasza bambano (#24018) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok, akkor feltétlenül kipróbálom majd, köszi a segítséget! :R

Bár jobban belegondolva Kína ellen elég lenne mondjuk egy captcha egyszerűbb megoldás lenne, bár gondolom fizetős és arra sincs tippem, hogy hogyan lehetne azt megoldani, hogy csak annak jelenjen meg, aki még nem teljesítette. Bár gondolom ilyesmire nincs lehetőség az apacheon belül, szóval maradok a fail2ban -nál.

2. A fail2ban egyből bannol, vagy állítható a "fail"-ok száma?

3. Milyen tűzfalat igényel? Mert jelenleg nincs fent semmi...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#24023) bencze válasza Mr Dini (#24017) üzenetére


bencze
senior tag

Az ok de ha nem lesz self signed attól még panaszkodni fog. Ha otthoni gép akkor nem mindegy? A titkosítás attól jó csak az azonosítás hiányzik.
https://en.wikipedia.org/wiki/Self-signed_certificate

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24024) Mr Dini válasza bencze (#24023) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az nem jó...

Igen. Az otthoni nas-t szeretném távolról elérni. Eddig csak openvpn-nel, illetve mezei port fw-s ftp-vel lehetett ezt megoldani, de az openvpnhez kell kliensprogram is, aminek telepítése & rendszergazdai jogok megszerzése necces a melóhelyen. Annyira h*lye meg nem vagyok, hogy ftp-t ki a world-wide-webre. Tehát belevágtam egy olyan megoldásba, amit ezen a nason még senkinek sem sikerült megvalósítania, ez pedig a titkosított webdav. A webdav része már tök jó. Már felh. nevet és jelszót is kér, csak az nincs még megoldva, hogy átirányítson httpről httpsre, illetve ez a tanusítvány buggol...

De ha titkosított valóban a forgalom és pl egy sniffelésben csak az encrypted packeteket látom (jobban mondva nem olyan packet, amit ki lehetne olvasni a kulcs nélkül), akkor megnyugodtam. :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#24025) bencze válasza Mr Dini (#24024) üzenetére


bencze
senior tag

Én a helyedben egy cacertes certet használnék, akkor megoldható, hogy a böngésződ ne sírjon, ingyenes is, és ha valaki átirányít vagy valami fura dolog akkor észre fogod venni mert a böngésző szól :) ez lenne az elegáns megoldás... vagy ha lusta vagy megoldani, nem figyelsz a böngésző warningra azzal a felkiáltással, hogy senki nem fog eltéríteni mert minek... titkosítás az oké. Nálam sftp-vel érhetők el a cuccaim kívülről, passphrases kulccsal + fail2ban.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24026) Mr Dini válasza bencze (#24025) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Cacertet már próbáltam, de nem volt elég pont a regisztrációhoz... :F

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#24027) vargalex válasza Mr Dini (#24026) üzenetére


vargalex
félisten

A startssl.com is teljesen jó.

Alex

(#24028) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok, továbbra is fennáll a problémám, de megoldást még nem találtam rá, hátha valakinek lesz ötlete:
adott egy gép, ASROCK N3700-ITX lappal. Linux Mint 17.3 XFCE ablakkezelőve. A gép HDMI kábellel TV-re van kötve. Szerver funkciókat is ellát, ezért nincs kikapcsolva. Képet viszont nem ad ki a HDMI-re. Ha bekapcsolom a TV-t és újraindítom a gépet, akkor már van kép, filmet is lejátszik gond nélkül, szívfúj. Ha TV kikapcs-bekapcs, akkor már fekete a kép következő restartig. A gép fut a háttérben, minden service megy, ssh-n is be tudok lépni.
Bárkinek ötlete, hogy miért nem ad képet, csak restart után?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#24029) Jester01 válasza alitak (#24028) üzenetére


Jester01
veterán

Nyilván bug. Frissíts kernelt meg X-et ha lehet. Kerülő megoldásként nézd meg xrandr paranccsal ha ki meg bekapcsolod akkor jó lesz-e, ha igen csinálj rá egy scriptet meg egy ikont.

Jester

(#24030) Mr Dini válasza vargalex (#24027) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszi, ez bevált! :R És még a böngésző sem nyavajog! :)

Szuper!

És az átirányítást is megoldottam. :) Így:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule (.*) https://%{SERVER_NAME}/%$1 [R,L]

Robot ellenőrzésben/captchaban tud valaki segíteni?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#24031) alitak válasza Jester01 (#24029) üzenetére


alitak
senior tag

frissítéseket tárolóból folyamatosan csinálom, de nem vagyok előbbre. Jelenleg a 3.19.0-32-generic kernel van. Sose frissítettem még kernelt nem tárolóból. A legfrisebb 4.5.2 most. Megpróbáljam arra frissíteni?

Induláskor automatikusan indul a kodi, lehet hogy az okoz gondot?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#24032) alitak válasza alitak (#24031) üzenetére


alitak
senior tag

kernel frissítés nem segített, 4.5.2-re frissült, el is indult. Ha tv kikapcs-bekapcs, akkor már nincs jel, csak a reboot van.

mod: ha megy a tv, nincs jel és ráengedem a reboot-ot, akkor már a kikapcsolás is megjelenik a képernyőn. Újraindítottam az mdm szervizt, az megoldotta viszont.

[ Szerkesztve ]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#24033) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Adott egy Centos 6-os szerver, illetve 5 db Windows XP-s, 5 db Windows 7-es és 10 db Ubuntus kliens. Ezekhez van 12 darab nyomtató. A terv, hogy ezek a nyomtatókat egységes felületről kellene menedzselni, illetve naplózni az eseményeket, ez utóbbi a fontosabb. Ehhez utánaolvasva a CUPS a legegyszerűbb megoldás. Viszont, ha jól gondolom akkor a Windows-os kliensek miatt szükségem lesz a Sambra is, ugye? Gondolom ez a menete a dolognak. CentOS-en CUPS telepítése, majd Samba nyomtató megosztás beállítása. CUPS felületen hozzáadom a hálózati nyomtatókat. És akkor a klienseknél az IPP prokoll segítségével a CUPS-os nyomtatókat adom meg, jól gondolom?

(#24034) bambano válasza n00n (#24033) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mit értesz az alatt, hogy nyomtatót egységes felületről menedzselni?
szerintem hagyd a francba az egészet, minden pc-re kösd fel a hozzá legközelebbi nyomtatót oszt jónapot.

egyébként nem ez a menete, ha ilyen hülyén akarsz nyomtatni, akkor a cups postscript nyomtatót és annak a driverét kell felrakni a samba megosztásra és a kliensekre azt kell telepíteni, a szerverre meg ghostscriptet. ipp szerintem itt nem focizik, én legalábbis nem látom, hogy hol.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24035) n00n válasza bambano (#24034) üzenetére


n00n
őstag

Egységes felületen lehet csekkolni az error logokat, de ami még fontosabb a page logokat. Ezért nem is jó, ha mindegyik géphez hozzá kötök egyet. Mert arra, hogy ki mit nyomtatott szükségem van. Az IPP-t véletlen kevertem ide. Úgy értettem, hogy a Windows-os gépeken megadom a Samba-val megosztott nyomtatókat, amit a CUPS-ban beállíttattam.

(#24036) bambano válasza n00n (#24035) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ennek egyébként az lesz a vége, hogy amikor raszterizálod a nyomtatnivalót, akkor majd nyakadba borul egy csomó font és ékezet probléma :) vagy pedig tudjon minden nyomtatód postscriptet.

nekem eddig windows esetén az lpd nyomtatás jött be, samba és cups nélkül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24037) n00n válasza bambano (#24036) üzenetére


n00n
őstag

Ilyenkor tudtommal a Windowsos klienseken kell telepíteni a nyomtató drivert (sambas driver megosztásos lehetőséget most ne keverjük ide, mert az csak plusz egy hibafaktor), akkor miért lenne másabb?

(#24038) bambano válasza n00n (#24037) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mindig kell a windowsra nyomtató driver. akik kitalálták a sambás cupsos nyomtatást, azok szerint úgy kell nyomtatni, hogy egy általános cups nyomtatót kell feltenni a windowsokra, és az ezen az általános cups nyomtatón legenerált állományt a samba szerveren kell az adott konkrét nyomtatóhoz igazítani.

így tudod azt elérni, hogy bármelyik gépről bármelyik nyomtatóra lehet nyomtatni úgy, hogy közben nem éled át a driver rémálmot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24039) n00n válasza bambano (#24038) üzenetére


n00n
őstag

Hát ezt én nem így fogom csinálni. Mondjuk szerencsére mindegyik nyomtató ugyanolyan, de egyszerűbb, ha mindenhol a saját driver-t használom a cups-os helyett.

(#24040) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hülye kérdés...

Adott egy szerver. Futtatnék rajta rsyncet, ssh-ról. A rsync sudoval fut.
Ha nohup rsync, akkor bekéri a sudohoz a jelszót, meg az rsynchez is, de ha bezárom a terminált, akkor megáll a process. & -del nem látom a jelszókéréseket.
Hogy lehetne ezen túllépni? Bemenet-átirányítással láttam példákat, de nem tudom, működne-e.

Screen -t kihagynám most, anélkül kellene.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24041) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Az vajon miért lehet, hogy ugyan azon a gépen, ugyan abba a virtuális környezetbe betöltve a kali linux sokkal lassabb, mint a backbox, ha elindítok pl egy beef-et. Igazából kb 10x olyan lassú. simán tölt 1percig, sokszor 2-3-4 percig is, míg a backbox csak elszalad és kész.
Viszont a kali feltelepíthető a virtuális gépre, a backbox meg nem, mert első indítás után mindig loopba lép és csak restartolgatja a VPC-t.

Ha rendesen felteszem pendrive-ról mindkettő jó és gyors... :D nem tudok görcsöt kötni a dologra.

szerk.: jh kali alól az nmap is nagyon-nagyon lassú, míg backbox alól az is villámgyors.
a gép pedig macbook pro 2014 mid.

[ Szerkesztve ]

(#24042) n00n válasza n00n (#24039) üzenetére


n00n
őstag

Na, ha valakit érdekel: Összelőttem. Samba teljesen kimaradt a történetből. IPP-vel csatlakozok a nyomtatókhoz.

Cups szerveren hozzáadom a hálózati nyomtatókat (szintén IPP-vel, ip cím alapján), majd IPP-vel így adom meg a Windows-os gépeken:

http://cups.domain.hu:631/printers/nyomtato01

és működik is szépen. :)

(#24043) sonar válasza brickm (#24041) üzenetére


sonar
addikt

dmesg mit mond? Nincs véletlen teli vmi error-ral?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#24044) n00n


n00n
őstag

Egy apró kérdés még: CUPS-ban meg lehet oldani, hogy csak IP-vel lehessen nyomtatót hozzáadni, szóval ne keresse meg a nyomtatókat a hálózaton/USB-n?

(#24045) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok. Vettem egy acer netbookot. Intel atom, és egy giga ram. Csak minimális netezésre. Erősen ajánlják, hogy a gyári xp-t cseréljem le linuxra. Mi a lekorszerűbb legjobb verzió ami ilyen gépen elfut még sokáig?

Régen volt olyan gondom a linuxal, hogy utána nem lehetett, windows wisszarakni, mert beírta magát valahova. Még a vincsesztert is hibásnak vélték adás vétel üzletben miatta. Most is így viselkedik a rendszer?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#24046) Rimuru válasza zorzy4 (#24045) üzenetére


Rimuru
veterán

Abszolut kezdo topic
Amugy, Lubuntut neznem meg elsonek.

"Régen volt olyan gondom a linuxal, hogy utána nem lehetett, windows wisszarakni, mert beírta magát valahova. Még a vincsesztert is hibásnak vélték adás vétel üzletben miatta. Most is így viselkedik a rendszer?" - szimplan user errornak tunik az egesz, vagy mondjuk tenyleg hibas volt a HDD, de ez nem a Linux hibaja.

Vigyázat, csalok!

(#24047) zorzy4 válasza Rimuru (#24046) üzenetére


zorzy4
őstag

Ok kösz.
Nem hiba volt.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#24048) BoB válasza Rimuru (#24046) üzenetére


BoB
veterán

Volt ez az uefi probléma: [link]

Nem tudom más gyártó termékeit érintette-e, ilyenre tudok gondolni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24049) Rimuru válasza BoB (#24048) üzenetére


Rimuru
veterán

En csak a samsungrol tudok. Viszont ezutan nem a HDD-t velnek hibasnak. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#24050) zorzy4 válasza Rimuru (#24049) üzenetére


zorzy4
őstag

De elvittem anno két adás vétel boltba, ahol visszadobták, a harmadikban mondták, hogy semmi baja, csak nem jöttek á hogy linux volt rajta. Ja és samsung volt. Én sem tudtam otthon visszarakni rá a wint. Mondjuk nem azért adtam el.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.