Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Vladi válasza pakriksz (#18000) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor én ezt a protokollra fognám. a win - lin átmenet miatt. sambával szerintem ugyan ezt kapnád. ftp-t nem próbálsz ki?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18002) Sonja


Sonja
veterán

Használ valaki ElementaryOS-en Google Chrome-ot? :F Érdekelne, hogy ott stabil-e, nincs vele semmi gond? Mert Virtualboxban futtatott ElementaryOS-en néha teljesen behülyül. Szerintem a GPU gyorsítás miatt, mert egyszer csak fogja magát, és fekete lesz az egész kép. Sajna csak a virtuális resettel lehet életet lehelni a rendszerbe. :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#18003) spammer válasza Sonja (#18002) üzenetére


spammer
veterán

Stabil, de nyilván hardverfüggő is. Legegyszerűbb, ha pendrive-ról futtatod és kipróbálod élesben, Virtualbox csalóka. Egyébként tehetsz egy próbát akár a VMWare Playerrel is, nálam gyorsabb, mint a Virtualbox, és stabilabb is.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18004) Sonja válasza spammer (#18003) üzenetére


Sonja
veterán

Huhh, VMWare alatt nincs gond. :K Megnyugodtam. :D Köszi! :R

Egyetlen egy problémába ütköztem csak, és az a Choqok twitter kliens. Sajna nem akarja megjeleníteni a system trayben az ikonját, akár hogy próbálkozok vele. :( A legjobb twitter kliens, pont megfelelne, erre ilyen gondom van vele. :U Tudom, hogy KDE-hez van készítve, de Ubuntu alatt megjelenik így, mint a képen.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#18005) pakriksz válasza Vladi (#18001) üzenetére


pakriksz
őstag

nem tudom mi értelme lenne, egyszer már próbáltam ftp-t a másik gépen, aztán a hatodát tudta egy sambának...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#18006) Zoltán


Zoltán
őstag

Linux Mint 15 Mate 64-en feltettem a csomagkezelobol a Radeon Hd 7750-em driveret, ami megy is, viszont azota a monitor jobb also sarkaban egy "AMD unsupported hardware" felirat van. Korabban nem a distro repojabol, hanem az ATI honlapjarol letoltot drivert hasznaltam, azzal nem volt ilyen gond. Hogy tudnam eltuntetni ezt a vizjelet?
Koszonom.

(#18007) pakriksz válasza Vladi (#18001) üzenetére


pakriksz
őstag

kipróbáltam, 10/11 mega/sec az FTP, ami a 100 mbiten kifér.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#18008) Vladi válasza pakriksz (#18007) üzenetére


Vladi
nagyúr

100/10 a hálózati eszközöd? vagy 1000/100/10 ?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18009) Zoli133 válasza Zoltán (#18006) üzenetére


Zoli133
őstag

Nekem anno az itt található megoldással sikerült: [link]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18010) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Ezt a frissítést szeretném lefuttatni vasárnap és szerdán AM 01:20-kor:

sudo apt-get -y upgrade && sudo apt-get update && sudo service rpimonitor update

Akkor jó lesz ez a cron beállítás?

20 1 * * 0,3 sudo apt-get -y upgrade && sudo apt-get update && sudo service rpimonitor update

(Raspberry Pi, Debian)

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#18011) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Sabayon linuxot próbálok felerőltetni a gépemre. (AsRock E350M1)
Az installer folyton azt írja ki a partícionálásnál (anaconda), hogy "sda must have a gpt disk label".
Ez mitől van?
Előzőleg Windows volt rajta, és megmaradt a régi név? Pedig azóta egy linuxos LiveCD-vel letöröltem a partíciót és újakat hoztam létre (swap+root).

Egyik fórumon azt írják, hogy az UEFI boot kikapcsolása segít a bajon, de nekem nincs UEFI boot opcióm, csak a pendrive-ról tudok UEFI és USB módban is bootolni, a többinél csak a SATA opció létezik.

Egyáltalán összefügg a két dolog?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18012) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Beszereztem egy cubieboardot és abban kérnék segítséget, hogy ha létrehozok egy swap partíciót, akkor azt hogy tudom üzembe helyezni és hogy megéri-e egy microSD kártyán swap-ot használni??
A rendszer Ubuntu szerver armv6 alapokon.
Semmi komoly dolga nem lenne csak Squeeeze servert futatna egyenlőre.

Előre is köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#18013) pakriksz válasza Vladi (#18008) üzenetére


pakriksz
őstag

100/10 de most a vindóz ultimate saját nfs kliensét használva már 8 mbyte-seccel megy, a külső klienssel (nekodrive)-al volt lassú.

Bár ez még mindig nem a max, úgy hogy semmi sincs a határon. Sem a hálózati átviteli sebesség nincs a maxon (mert az 10,5-11 mbyte/sec, az x86-os gép cpu-ja elenyésztő terhelést kap, a szervergépnél is csal 40% körül van a cpu használat, a HDD és SD kártya is sokkal többet bírna.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#18014) pakriksz válasza mszl (#18012) üzenetére


pakriksz
őstag

Semmilyen memóriás tárolón nem éri meg swapot használni. Egyébként pedig szerverfeladatokra bőven elég az 1 giga ramja

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#18015) mszl válasza pakriksz (#18014) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Köszi a választ, de lenne még egy másik kérdésem.
A /var könytárat hogyan lehetne beüzemelni külön partícióra téve.
Az img file-t a kártyára kiírva mindent egy partícióra tesz.
A log fileok miatt menne külön partícióra.

perl: warning: Setting locale failed.
perl: warning: Please check that your locale settings:
LANGUAGE = (unset),
LC_ALL = (unset),
LANG = "hu_HU.UTF-8"
are supported and installed on your system.
perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
locale: Cannot set LC_CTYPE to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_MESSAGES to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory

Ez a hiba mire vonatkozik és hol lehetne beállítani?
apt-get install -nál van, ha egy új progit telepítek, vagyis nem hiba csak figyelmeztetés.

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#18016) kovaax válasza pakriksz (#18014) üzenetére


kovaax
őstag

Egyébként pedig szerverfeladatokra bőven elég az 1 giga ramja

Nem tudom, nálunk a legkisebb linuxos szerverben is 8 giga ram van, persze attól függ, hogy mit szolgáltat az a szerver... Ha semmit, akkor tényleg elég az 1 giga. ;)

-=- There's no place like /home -=-

(#18017) Bici válasza Bici (#18011) üzenetére


Bici
félisten

Megoldottam, ne törjétek magatokat. :DDD

Kiderült, hogy a partíciós tábla MS-DOS volt, és ezt képtelen volt az installer megváltoztatni magának, illetve a Sabayon LiveDVD partíciónáló sz*rjával hiába hoztam létre és formáztam meg a partíciókat, még csak nem is lehetett vele megnézni, hogy milyen típusú a partíciós tábla, nemhogy megváltoztatni.
Persze ott nem szólt, hogy install esetén ez nem lesz megfelelő. :N

Kissé gagyinak érzem ezt a működést, vagy csak én vagyok a kényelemhez szokva? Eddig is volt fent Sabayon, de azt zsírúj winyóra raktam. Windows mellett / után régebben inkább OpenSuse meg Lubuntu volt.

Viszont, a systemrescuecd-n volt gparted, amivel megoldottam. :K

Másik, amit nem értek, hogy miért kellett neki feltétlenül /boot/efi partíció. Régebben erre nem volt szükség. Ez az UEFI-s alaplapom miatt van? Hol tudok erről bővebben olvasni? Nem találtam ról ainfót, csak azt, hogy ide rakja a rendszer a bootloadert. Azt, hogy ennek mekkorának kell lennie, és hogy miért van rá szükség "újabban" arról nem találtam semmit. Én 555Mb-ot adtam neki.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18018) Bici


Bici
félisten

Nos, itt akövetkező kérdés:

A SATA vezérlőm IDE módban volt amikor feltettem a rendszert.
Ha átállítom AHCI módra, akkor menni fog a rendszer, és érvényesülnek a plusz funkciók (pl. NCQ), vagy nem ilyen egyszerű a helyzet és akár bele is halhat a rendszerem?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18019) Fire/SOUL/CD válasza Bici (#18018) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak AHCI-ben van NCQ támogatás (meg sok egyéb szolgáltatás is). Azt, hogy túléli-e a Linux a váltást, azt neked kell kipróbálni. Van olyan disztró, ami simán túléli, van olyan, ami csak látszólag(mintha túlélné, de "furcsán" viselkedik a meghajtó lemezes műveletek közben) és van ami beáll...

Szóval próba szerencse, ha meg gond van akkor húzd újra. (ha nagy kapacitású HDD-d is lenne, akkor mindenképp AHCI, még ha látszólag semmi gondot sem tapasztalsz.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18020) Siriusb válasza Bici (#18018) üzenetére


Siriusb
veterán

Állítsd át a BIOS-ban és utána fallback módban indítsd a gépet. Ha betölti az ahci modult jó vagy, generáld újra az initramfs-eket.
Dmesg-gel tudod ellenőrizni. [link]

(#18021) Bici


Bici
félisten

Köszi mindkettőtöknek, akkor kipróbálom. :K

Mod: Sabayon látszólag túlélte default indításal is. :U

Most jön a teszt hogy okozott-e bármi gondot.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18022) Bici válasza Bici (#18021) üzenetére


Bici
félisten

Gyors teszt alapján hibátlan. :D A többi majd kiderül.

Viszont egy láma kérdésem lenne.
Mi a legegyszerűbb módja, hogy a netet megosszam a többi gép felé?
Ezt annak idején ismerősöm állította be nekem az előző linuxos gépemen és hülye fejemmel nem is piszkáltam ezt a területet.
Két hálókártya van a gépemben, az egyiken bejönne a net pppoe-vel, és a másik megy a switch felé.
Szeretnék MAC address alapján IP-t és domain-t szűrni. Egyik MAC address esetén úgy szeretném, hogy minden tiltva legyen, kivéve, amit én engedélyezek (itt jó lenne valahogy értesülni arról, hogy miket blokkolt a gép, hogy tudjam, engedni, ha kell, mert foglamam sincs, hogy a windows-os gép honnan tölt le frissítéseket).
A többi MAC address esetén meg csak néhány dolgot akarok tiltani.
Minden gép egy switch-en van - kivéve a linux gépbe bejövő netet.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18023) Siriusb válasza Bici (#18022) üzenetére


Siriusb
veterán

Talán ez segít.

(#18024) Bici válasza Siriusb (#18023) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, megnézem. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18025) pakriksz válasza kovaax (#18016) üzenetére


pakriksz
őstag

gratulálok hogy sikerült összehasonlítani egy otthoni szervert egy nagy webszerverrel/adatbázisszerverrel...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#18026) kovaax válasza pakriksz (#18025) üzenetére


kovaax
őstag

Sem mszl, sem te nem írtál olyat, hogy otthoni szerverről volna szó... Mindamellett, hogy ami leírást találtam a squeeze szerverhez, minimum 4 giga ramot ír...

-=- There's no place like /home -=-

(#18027) mszl válasza pakriksz (#18025) üzenetére


mszl
aktív tag

Ja, főleg, hogy csak sqeezebox server és player egyenlőre. :C

Továbbiakban max 1 webkamera + 1 USB DAC hogy két player megy majd párhuzamosan az egyik pedig bluetooth-on adja ki majd a zenét.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#18028) pakriksz


pakriksz
őstag

mondjuk transzkódoláshoz pont cpu kell, de az nagyon durva. Használj inkább sima dlna-t és normális eszközöket amihez nem kell transzkódolás. Bár a cubie2-ben van hw h264 enkóder, csak kérdés hogy hogyan lehet használni.

Más:

Ubuntu 12.10-hez frissebb repository-t hogy lehetne hozzáadni hogy arról frissítse a kiválasztott programokat is?

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#18029) pakriksz


pakriksz
őstag

Ez hihetetlen... fel szeretnék rakni egy 1.6-os cryptsetupot a repoban található 1.4.1 helyett, letöltöttem ehhez egy deb-et egy debian repoból.

indítom a telepítést hogy dpkg -force-depends -i adebfájl

Mire kiírja, hogy telepíti, és konfigurálja a függőségek nélkül ahogy kértem. Végigmegy rendben
beírom cryptsetup --version, erre kiírja hogy 1.4.1... mi ez? Telepíti de mégsem?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#18030) mszl válasza pakriksz (#18028) üzenetére


mszl
aktív tag

Nincs transzkód, sima stream van, internet radiok....
Ha nem próbáltad akkor ki kell próbálnod a zene streamhez (klasszisokkal jobb a DLNA-tól már ami nekem kell), a szobában kezdem hallgatni az asztali gépen, v. tablán, kimegyek főzőcskézni 1-2 kattintás máris az a playlist szólal meg a konyhai hangfalon ami bennt megy, ha akarom akkor az összes lejátszót vezérelhetem egy készülékről.
A készülékekken értsd "kiszuperált v. használatban lévő (ez ugye álltalában mozog velem)" androidos teló rajta a kliensprogival.
Ja és így ha zenét akarnak hallgatni a család más tagjai ha nem megy a nagygépem (nem vagyok itthon akkor ne piszkálják :((( :( ) akkor kliensprogikkal a cubie squeeze serverről hallgathatják a zenéket.
Ez a SATA port nagyon hiányzott minden hasonló kis olcsó arm-os lapról.
Lassan rákerül majd a zenével teletömött 2,5" vinyó is.
És az androidos squeeze emulator nagyon megéri az árát :C :R

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#18031) mszl válasza kovaax (#18026) üzenetére


mszl
aktív tag

Akkor pontosítok!
Bocsi!

persze ha kellene lehetne transcode is, de ezen a lapon hmmm....

LOGITECH MEDIA SERVER
[link]

[link]

Na de amit te írtál az is érdekes!!

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#18032) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Olyan kérdésem lenne, hogy a következő leírásban lévő Step 4-es résznél van a master-xxx részek. Elvben az nem működik mysql 5.5 alatt, hogyan lehet azt mégis elkészíteni?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#18033) KraX


KraX
őstag

[link] Csak berakom ezt a linux related hirt ide is.

[ Szerkesztve ]

For the God Emperor!

(#18034) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok.

SVN kérdésem lenne.

Szerveren elindítottam egy svnserve deamon-t, beállítottam a szükséges dolgokat:
svnserve.conf, passwd, authz fájlokat.

Kliens gépen az alábbi módon tudtam checkoutolni:

svn co svn://myserver/repo localCopy

Megtörtént, szuper.

Csináltam egy README.txt-t

svn add branches/README.txt
svn commit

majd erre ezt a hibaüzenetet kapom:

Adding README.txt
Transmitting file data .svn: E000013: Commit failed (details follow):
svn: E000013: Can't open file '/media/pendrive/svn/repo/db/txn-current-lock': Permission denied
svn: E000013: Your commit message was left in a temporary file:
svn: E000013: '/home/jim/Development/Projects/TestProject/svn-commit.3.tmp'

na most a szerveren a hivatkozott fájl így néz ki:

-rwxr-xr-x 1 root root 2 szept 23 21:56 txn-current
-rwxr-xr-x 1 root root 0 szept 23 21:54 txn-current-lock

Most azt látom, hogy jogosultságbeli gondok vannak, de a passwd fájlba felvettem a user-t, ezután nem tudom milyen jogosultságot kéne még állítanom:S

authz fájl is így néz ki:

[/]
* =
jim = rw

Nem tudom mit kéne csinálnom sajnos :/

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#18035) Jester01 válasza Jim-Y (#18034) üzenetére


Jester01
veterán

Az svnserve milyen user alatt fut?

Jester

(#18036) Jim-Y válasza Jester01 (#18035) üzenetére


Jim-Y
veterán

pi user alatt. Lehet azt kéne átállítani root-ra?

pi 3496 0.0 0.2 13332 1044 ? Ss 23:00 0:00 svnserve -d -r /media/pendrive/svn/

Na... hát erre tuti nem jöttem volna rá magamtól :D Köszi :R

jim@workbench:~/Development/Projects/TestProject$ svn commit
Adding branches/README.txt
Transmitting file data .
Committed revision 2.
jim@workbench:~/Development/Projects/TestProject$

[ Szerkesztve ]

(#18037) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok. Újabb svn-es probléma. Tegnap sikerült megjavítani, így belső hálózaton tudok checkoutolni és importolni is, sőt külső IP-vel is tudok belsős gépről checkoutolni. Magyarán:
svn co svn://192.168.1.102/repo -> ez oké
svn co svn://80.xx.xx.xx/repo -> belső gépről ez is oké

viszont ha egy másik személy egy távoli gépen próbálná checkoutolni a projektet, akkor nem sikerül neki.
Ezt kapja:

svn: Can't connect to host '80.xx.xx.xx': Időtúllépés a kapcsolatban

Nincs ötletetek, hogy mit kéne máshogy csinálni? A routeren forwardoltam a 3690-es portot a pi-re. Úgy néztem, hogy az svn azt a portot használja. Gondolom ha megy az svn illetve az svnserve, akkor ezen kéne, hogy menjen a kommunikáció nem?!

Az svnserve egyébként a 3655-ös porton figyel, de nem hiszem, hogy ez számítana.

(#18038) Pxs


Pxs
aktív tag

Sziasztok !

Linux/BASH script írásban jártasak számára egy kérdés:
Paraméterezhető scriptet kellene írnom, ilyesmi formában:
<scriptnév> -a -b -c -d -e ....
Hogyan tudnám megoldani, hogy pl. a "-a" utáni paramétert (pl. számot) ne 2. számúnak vegye, hanem elsőnek ? (Mert ilyenkor az "-a"-t veszi elsőnek alapból).

Illetve, hogyan passzolok át egy ilyen paramétert a scriptnek értelmezésre ?: pl. -c 2500 (tehát értelmezze azt, hogy a "-c" benne van a param listában és az utána lévő értéket is)

A paraméterek sorrendje mindig fix ? (Ez azért is fontos, mert ki kell íratnom hiányos/nem megfelelő paraméter megadás esetén a usage-et)

Régebben foglalkoztam már ezzel, de évek teltek el azóta...nem ugrik be és amit eddig neten találtam, azon se leltem meg a pontos választ. Ez egy határidős dolog, 2 napom maradt rá és ez csak a jéghegy csúcsa belőle.

Remélem, érthetően fogalmaztam :) Előre is köszi mindenkinek !

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#18039) sh4d0w válasza Pxs (#18038) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jól rémlik, a getopts használatos erre... de van shell script topic is.

https://www.coreinfinity.tech

(#18040) Jim-Y válasza Jim-Y (#18037) üzenetére


Jim-Y
veterán

kiderült, hogy kolléga tűzfala fogta a portot :/

(#18041) Pxs válasza sh4d0w (#18039) üzenetére


Pxs
aktív tag

Köszi, ilyesmi nekem is rémlik...a sorrenddel van bajom. Van valami switch is, ami eltolja a sorrendet, nem nagyon használtam eddig.

Azt a topicot tudnád linkelni ? Megköszönném :)

Üdv

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#18042) sh4d0w válasza Pxs (#18041) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Katt a fórumra, keresőmezőbe beírni, hogy shell és voilá...

https://www.coreinfinity.tech

(#18043) Pxs válasza sh4d0w (#18042) üzenetére


Pxs
aktív tag

Köszöntem :)

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#18044) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Adott egy kis laptop, amit zenelejátszónak szeretnék befogni. Nem mai darab, így a chrunchbung mellett döntöttem. Szeretnék rá egy zenelejátszót, amit tudok vezérelni akár böngészőben, vagy android alkalmazással. GUI-s felülettel eddig a clementine jött be a legjobban. Ki mit ajánlana ilyen célra?
Ahogy nézem clementine-hoz is van remote. Azt viszont nem tudom, hogy tudok-e esetleg új számokat a playlistre tenni vagy sem.
Mpd-hez is van remote, de az kicsit butább, mint a clementine szerintem.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18045) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Gondolkoztam a Ubuntu 12.04.3 LTS verzió felrakásáról. Windows 7 van nekem most nem nagyon játszok netezésre alap dolgokra lenne csak. Szerintetek érdemes felraknom a drivereket meg találja a gépemhez ?

[ Szerkesztve ]

(#18046) spammer válasza jenei1994 (#18045) üzenetére


spammer
veterán

Tekintve, hogy egy betűt sem írtál a gépedről, csak jósolni lehetne. :) Valószínűleg megtalálja (egybeírandó szó!) ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18047) jenei1994 válasza spammer (#18046) üzenetére


jenei1994
addikt

Igen bocsi. 2 magos amd 2,8ghz 4 gb ram, 160 gb hdd, 512 mb video kártya.

(#18048) Speeedfire válasza jenei1994 (#18047) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Pont a lényeget hagytad ki. Vga márka, típus. Alaplap márka, típus. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18049) spammer válasza jenei1994 (#18047) üzenetére


spammer
veterán

Ha például ezzel [link] kiírod egy pendrive-ra, akkor arról bootolva live módban (telepítés nélkül) meg tudod nézni, hogy rendben megy-e. AMD-s videó drivert lehet, hogy majd telepíteni kell (teljesítmény vagy egyéb dolgok miatt), de az majd kiderül. Nyugodtan nézd meg live módban, azzal nem veszítesz semmit. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18050) jenei1994 válasza Speeedfire (#18048) üzenetére


jenei1994
addikt

alaplap: Asrock n68-s3 UCC
Video kártya: Leadtek Winfast px9400 gt

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.