Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) hcl válasza ivana (#31399) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+ még egy, hogy ha megírod ugyanazt C-ben, amit bash-ban meg lehet, és felpakolod, akkor egy nagyobb cégnél utána zaklatni fognak, hogy ki a progi karbantartója, biztonságos-e, compliant-e, stb., egy scriptért meg nem :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#31402) janos666 válasza hcl (#31401) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha particiók nélkül lett létrehozva 5 HDD-n egy Btrfs RAID-5 filerendszer, azt lehetséges valami értelmes módon cache-elni Bcache-el (vagy hasonlóval)?

Vagy legfeljebb csak úgy lehetne, hogy egyesével kirántok egy-egy HDD-t a filerendszerből, (mint ha lecserélném őket pl. meghibásodás okán), teszek rájuk partíciókat, és mindig újraépítgetem a RAID-5 kialakítást?
Ezzel a legnagyobb baj az lenne, hogy iszonyat lassú a scrub és convert RAID-5/6 módokban (olyan ~25Mb/s a ~160Mb/s helyett, amit egy-egy lemez tudna, szóval még "kínozza" is a lemezeket, ezért nem is szoktam on-demand scrub-olni sem az 5x4Tb-t).

Valahol olvastam, hogy lehetséges partícionálatlan lemezt Bcache-elni, de ott csak annyit írtak, hogy "but it's out of the scope of this...", máshol pedig olyan leírásokat dob a google, ahol kapásból adatvesztős még a particiónált állapot is.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31403) hcl válasza janos666 (#31402) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fogalmam sincs, de ezt az egyesével fail-elős dolgot csináltam már két alkalommal a mdraid tömböm növelésekor is, azaz 250GB-os diszkekről 320-asok, 320-asokról 500-asokra. Működik, csak baromi macera.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31404) ivana válasza janos666 (#31402) üzenetére


ivana
Ármester

A btrfs raid az ördögtől való dolog szvsz :O Raid 1 nem jó?

(#31405) janos666 válasza ivana (#31404) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Már sok éve viszonylag szépen teszi a dolgát ez a kiépítés. Egyszer volt csak gond, de az is hardware eredetű okból (egy fizikailag hibás SATA kábel és az UEFI Setup-ban engedélyezett SATA HotPlug együttese okán, mikor többször is eltűnt, majd újra megjelent egy HDD, és visszakerült a filerendszerbe "lemaradva", de nem degradáltként) és még úgy is le lehetett menteni dolgokat rescue-val (de új filerendszert kellett létrehozni, nem volt menthető a régi, a hibátlan HDD+kábel csokor oldalon is sérült a szakadást követő írásoktól a filerendszer). De azóta (1-2 éve?) azt hiszem már erre is fel lett készítve (ma már nem omlana össze ettől sem teljesen, mint régen).

Alapvetően hozza a RAID-0 sebességét, és van némi redundancia, ami szerintem számomra optimális. És 5 HDD fér a gépbe, mert a 6. a rendszer SSD (és nincs se több SATA port, se üres PCI-E slot a hálókártyák miatt).

Noha végül is alternatíva lehetne, hogy a PCI-E M.2 SSD-t, amit az aprón találtam véletlenül (16Gb-os Optane drive, amire mindig kíváncsi voltam, hogy mit tud, és most futottam bele olcsón) használom az OS-nek (de nem tudom, hogy hozzá tudnám-e adni, mint EFI boot entry, mert elég háklis erre az alaplap így, hogy custom mod-olt firmware van rajta, ami közvetlenül Btrfs-ről tud boot-olni!), és akkor vadászhatnék még egy 6. HDD-t (beeszkábálva az ODD foglalatba), de szerintem nem nagyon lenne gyorsabb, mert elsősorban szekvenciális műveletekre használom (de nem kizárólag, és a nagy file-okkal végzett művelet is generál random jellegű írást/olvasást*).

Egész pontosan a System és a Metadata az RAID-1, csak a Data a RAID-5 profil (a Reserve az Single).

*Lehet, hogy az új kernelben van valami regresszió, de lehet, hogy azért lassult most meg, mert csak ~10%-át hagyom szabadon (kicsit elfajult a gyűjtögetési mániám).
De ma töröltem ~120Gb-nyi adatot, többségében 200-300 Mb-os file-ok formájában, és legalább 20 percre irdatlanul belassult. Néztem nmon-ban, és rengeteget olvasott még (a sebesség és kihasználtság értékből ítélve inkább random jelleggel), miután véget ért az eleve lassú törlés (~20 file/sec), aztán kezdett még írni (gondolom rengeteg metadata blokkon rágta át magát és frissítette őket). Ilyekor a szekvenciális olvasás is nagyon lassú.

Minden este fut rajta egy on-demand defrag és filterezett balance, és mégis ilyen most.

BFQ-mq az ütemező.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31406) janos666 válasza janos666 (#31405) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosítok: nem ~20 perc, hanem sokkal több, mert közben lőttem egy snapshot-ot (nincs felhalmozva több, csak a rott és egyetlen snapshot van, amit backup-ra használok) és elkezdtem másolni egy SSD-re, és még most is ~5 Mb/s az rsync sebessége (főként nagy file-okkal megy a transfer). Szóval valami nagyon nem kerek. :U
Most 5.12.0-gentoo kernel fut (a CPU-t nem zabálja fel, de ~25 Mb/s senességgel olvas az összes 7200RPM HDD-ről). Ez mi...? :O

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31407) hcl válasza janos666 (#31405) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem annyival nagyobb szívatás, hogy a RAID-ről is bootol :D 5 SATA-s olcsó lapot is nehéz találni, nem hogy 6... :D

A 25Mb/s tényleg fura, az olvasás nekem is több sokkal (AthlonII X2 2GHz fölött, 4GB RAM)
Írás megy 25 körül, és ez is 4 laptopwinyó + 1 asztali, de sima ext4 mdraid-en.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31408) janos666 válasza hcl (#31407) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez azóta is így megy. Az sdg egy SSD USB 3.0 csatlakozóval (régen egy HDD volt, de az szektorhibákat kezdett dobálni, és hirtelen ez volt kéznél lecserélni), szóval nem az limitál. [kép]
Az még rendben lenne, hogy az írás lassú, mert ~90%-ig tele van, de az olvasásá úgy, hogy minden este lefut egy defrag és balance is...?

U.i.: Most már én is tudnék RAID-5-ről boot-olni, ha frissíteném a mod-olt MB firmware-t újabb Btrfs driver-el. :B De nincs kedvem. :N ("Ami működik, azt ne nagyon piszkáld". A compile task-ok miatt szerintem jobb Gentoo alá az SSD...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31409) hcl válasza janos666 (#31408) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem érdemes babrálni, ja. A RAID boot addig jó, amíg nem hány be a tömb, mert csak extra macera rendberakni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#31410) janos666 válasza janos666 (#31408) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Á! Valamiért elindult egy scrub minden Btrfs filerendszeren május 4.-én, és a HDD-s RAID-5 olyan lassan dolgozik ezen, hogy még ma is csak 84% körül jár. Ettől lassú. Pedig tudtommal nincs rendszeresen automatizálva. Talán crash-elt egyet a gép (kernel panic?), magától reboot-olt, aztán elindította a scrub-ot.
Szóval rejtély megoldva, de most már azért érdekelne, hogy lehet-e teljes block device-t Bcache-elni adatvesztés és teljes adat körbemozgatós zsonglőrködés nélkül.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31411) togvau


togvau
senior tag

Bugbuntu (de úgy látom bugbian alapú) problémám van.
A hulladék mysql egy áramszünetnél szétesett, a service soha nem indult el, a logba csak 0-k és F-ek tömegét írta megállás nélkül amíg nem volt stopolva, a fix leírásoknál meg mind olyanokra hivatkozik, amik futó service-nél használhatóak, ami ugye nem futott...

Ezért apt remove-el leszedtem az egészet, de visszarakni már nem tudom, mert:
The following packages have unmet dependencies:
 mysql-server : Depends: mysql-server-8.0 but it is not going to be installed
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.

ez van.
apt update/clean/autoremove
apt -f install
dpkg --get-selections | grep hold
sudo dpkg --configure -a

mind semmi, vagy 0 minden rendben eredményt hoznak.

(és közben még mindig megvan a fantom CPU terhelés probléma, ami belassítja a gépet, mobaxterm system monitorján látszik, de set top, se htop, se iotopban nincs nagy terhelés, rootból sem.)

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#31412) gregory91


gregory91
senior tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés: milyen csomaggal(lehetőleg hivatalos,nem ilyen 3rd party-kra gondolok) lehet *.deb(vagy *.rpm) fájlokat létrehozni?

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#31413) hcl válasza gregory91 (#31412) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pl.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31414) kovaax válasza gregory91 (#31412) üzenetére


kovaax
őstag

Debian

-=- There's no place like /home -=-

(#31415) togvau


togvau
senior tag

Ez mi? (iotop)

TID PRIO USER DISK READ DISK WRITE SWAPIN IO COMMAND
649212 be/4 root 0.00 B/s 0.00 B/s 0.00 % 99.99 % [kworker/u4:0+flush-8:16]
340219 be/4 postfix 0.00 B/s 0.00 B/s 0.00 % 99.99 % pickup -l -t unix -u -c
650403 be/4 _apt 0.00 B/s 0.00 B/s 0.00 % 80.92 % http

Folyamatos 100% közeli cpu használat (IOWAIT). Nem fut semmi különös ami bármire igényes lenne.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#31416) hcl válasza togvau (#31415) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

I/O wait az amikor a lemezekre vár...

Mutogatni való hater díszpinty

(#31417) bambano válasza togvau (#31415) üzenetére


bambano
titán

"Ez mi? ": a rossz hír, azt jelenti, hogy diszkre fogsz költeni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31418) togvau válasza bambano (#31417) üzenetére


togvau
senior tag

van diszk, csak át kéne rakni rá a rendszert, lehetőleg online, hogy ne kelljen hdmit dugdosnom.
Az SD kártya ezek szerint kevésbé bírta :D
Az SSD-n van hely szabadon hagyva a rendszernek, egy LUKS partició mellett, na de nem tudom hogy hogy mozgassam át úgy 1-1-ben, hagyva a luks particiót :F

hitler, sztálin, micro usb

(#31419) hcl válasza togvau (#31418) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

dd , bár én továbbra sem szeretek online rendszert klónozni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31420) ivana válasza hcl (#31419) üzenetére


ivana
Ármester

dd miközben fut a rendszer? Az elég perverz ötlet :Y

(#31421) hcl válasza ivana (#31420) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sokak szerint nem... Mondjuk az Openwrt extroot leírás is menet közben dd-zik, de azért az egy pár MB-os OS :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#31422) togvau válasza ivana (#31420) üzenetére


togvau
senior tag

Mert miért?

A régi meghajtó, az sdb, és az új az sda, mind2 GPT. A régi meghajtón van egy boot partició, és egy rendszer partició, az újon ugyan ezt szeretném, csak ott van már egy LUKS adattároló partició is. A particiók ki vannak alakítva, az átvitel a kérdés.

sda       8:0    0 670.7G  0 disk
├─sda1    8:1    0  63.5G  0 part  /share/tars
├─sda2    8:2    0 606.7G  0 part
│ └─tar 253:0    0 606.7G  0 crypt /share/tar
└─sda3    8:3    0   512M  0 part  /share/tars/boot/efi
sdb       8:16   1  29.5G  0 disk
├─sdb1    8:17   1   512M  0 part  /boot/efi
└─sdb2    8:18   1    28G  0 part  /

kezdtem: dd if=/dev/sdb2 of=/dev/sda1 bs=64K conv=noerror,sync
mountoltam ezt, belemountoltam a boot/efi-jébe a bootnak szánt particiót is, mountoltam a dev,sys,proc-t, chrootoltam az új meghajtóba, ott grub-install --recheck update-grub grub-install --recheck, unmount dev,sys,proc.

az új rendszer partició /etc/fstab-ba beraktam az új particiók UUID-jeit.

Hogy teszem bootolhatóvá az új lemezt, hogy csinálok bootot az sda3-ra (az az első partició, csak mivel utolsónak hoztam létre, azért lett 3)?
parted-ben boot, esp flageket adtam rá. Bootok FAT32-k, a többi meg ext4, kivéve a titkosított mert az btrfs

Mi kell még? Mi maradt ki?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#31423) ivana válasza hcl (#31421) üzenetére


ivana
Ármester

Meg az openwrt squashfs-t használ, ami nem írható. A dd simán átmásolja az egész diszket, ha közben írod az érdekes lesz.

(#31424) hcl válasza togvau (#31422) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az adatokról mindenképpen csinálj backupot, de a partíciós tábláról minimum.
Ha MBR-es a diszk, akkor a boot flaget a fdisk-el lehet állítani.

@ivana : Ja, pont ez a bajom nekem is a nem squashfs disztrókkal. Ennek ellenére elvileg lehet.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31425) ivana válasza hcl (#31424) üzenetére


ivana
Ármester

Elvileg nem lehet, és nagyon-nagyon hülye ötlet. Az lehet, hogy valakinek épp mázlija volt és nem gyilkolta szét a fájlrendszert, de ez nem mindig lesz így :N

(#31426) gregory91 válasza ivana (#31423) üzenetére


gregory91
senior tag

A "squashfs"-t (gz és társait) előszerettel használják live rendszereknél.Nemcsak mert read-only hanem azért is mert egy úgyn. ramdisk-be csomagolják ki a tartalmukat/vagy egy részét.Ha úgy nézzük ez esetben nem is a "rendszert" buherálja.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#31427) hcl válasza gregory91 (#31426) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy ha nem fut semmi komolyabb, akkor a futó rendszer klónozása sem ördögtől való, hiszen a futó rendszer alatt csak olvas. Ha közben nem változik sok minden a rendszerterületen, akkor nem sok baja lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31428) gregory91 válasza togvau (#31422) üzenetére


gregory91
senior tag

Első kérdés: Mit ír ki a grub?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#31429) vargalex válasza ivana (#31423) üzenetére


vargalex
félisten

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy az extroot esetén éppen a JFFS2 partíciót másolod a HDD-re. A squashfs a flash-ban marad továbbra is. Régen volt egy olyan lehetőség is, ahol a squashfs is a külső meghajtóra került, de akkor is másolta a JFFS2 partíciót is. Igaz, másolás közben valószínűleg erre sem történik írás (hacsak más nem jelentkezik be párhuzamosan és módosít config-ot/telepít valamit), mert logolás, stb. a ramdrive-ra történik.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#31430) togvau válasza gregory91 (#31428) üzenetére


togvau
senior tag

nem tudom kiír e valamit, nincs rákötve monitor. Mindenesetre az írtakat megcsinálva, kikapcsolva a gépet, kihúzva az sd kártyás rendszert, hagyva az ssd-t, indítva bebootolt, és 5 másodperc múlva már tudtam ssh-n csatlakozni, úgy tűnik minden oké :)
Futó rendszer lett klónozva.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#31431) togvau


togvau
senior tag

új kérdések az X11 forwardinggal, és a gpu gyorsítással kapcsolatban:
ubuntu server 18.04-ről 20.04-re frissítettem, azóta a gtk-s alkalmazások mint pl gparted, minden ssh sessionnál ezzel kezd:
Unable to init server: Could not connect: Connection refused
(gpartedbin:179137): Gtk-WARNING **: 21:36:08.248: cannot open display: localhost:10.0
Amit rootnál xauth add $(xauth -f .Xauthority list|tail -1)-al oldok fel, ha a normál userem homejában vagyok. Minden sessionnál kell ez. Normál userrel nem tudom ezt a hibát elkerülni.

GPU képességeket használó alkalmazásoknál pedig pl ilyen hibák vannak:
[GFX1-]: glxtest: libEGL initialize failed (ettől elindul, de láthatóan jobban laggol a felület)

glxgears:
libGL error: No matching fbConfigs or visuals found
libGL error: failed to load driver: swrast
ez is elindul, de állnak a fogaskerekek.

Ezek előtte mind szépen mentek, hókuszpókusz nélkül. Intel IGP (bay trail)-s a gép.
Mit kéne csinálni? Azt szeretném, hogy bárki bármikor x11 forwardolhasson főleg.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#31432) bambano válasza togvau (#31431) üzenetére


bambano
titán

először is meg kellene nézni, hogy az X használ-e tcp socketet.
ps ax|grep X
és megnézni, hogy van-e nolisten tcp kapcsoló a kimenetben.
másodszor nem elbonyolítani az X kapcsolatot ssh tunnelinggel.
a szerveren beírod, hogy xhost +
a kliensen, ahol a programot akarod futtatni, ott
export DISPLAY=xszerver_ip_cime:0
és elindítani a programot. ha így fut, akkor az ssh X forwarding konfigja rossz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31433) ivana válasza vargalex (#31429) üzenetére


ivana
Ármester

Bármit is dd-vel klónozni ami fut írtó nagy hülyeség, akkor már inkább cp vagy rsync. A bootloadert úgyis utána kell húzni.

(#31434) vargalex válasza ivana (#31433) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy a linken láthatod, a másolás cp-vel történik, a kolléga nem tudom honnan szedte a dd-t. Nem is lenne célszerű azzal, hiszen pont az a cél, hogy a túl kis méretű flash helyett külső eszközt használjunk. Még csak a filerendszer sem lesz azonos...

Alex

(#31435) hcl válasza vargalex (#31434) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Láttam már ilyet, ami működött. Klónozni meg általában dd-vel szoktam, csak nem futó rendszert. A cp nem bitről bitre klónt állít elő.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31436) togvau válasza bambano (#31432) üzenetére


togvau
senior tag

nem, nem listáz semmit. A kliens kíndóz, mobaxterm.
xhost + ugyan azt a hibát írja ki:
MoTTY X11 proxy: Authorisation not recognised
xhost:  unable to open display "localhost:10.0"
ha nincs az xauth-os cucc benyomva.

hitler, sztálin, micro usb

(#31437) bambano válasza togvau (#31436) üzenetére


bambano
titán

akkor valamit félreértettél, hogy localhost:10.0-ra kapsz hibát.

kezdjük az alapoknál.
ülsz egy gép előtt. van benne egy videokártya, rajta egy monitor. ez a szerver. ismétlem: a SZERVER.
van valahol a neten egy gép, amin futtatni akarsz egy grafikus programot. az a kliens. mégegyszer: a KLIENS. a magyarázat egyszerűsítése kedvéért egyen a program egy gparted.

nyitsz egy xtermet a szerveren. kiadod benne az xhost + utasítást.
erre kizárt, hogy localhost:10.0-s hibaüzenetet kapj.
a terminálból ssh-val bemész a kliensre, és nagy erőkkel nem írod bele az ssh-ba a -X-et. tehát az ssh-tól nem kérsz x forwardot.
a kliensen kiadod az export DISPLAY=szerverip:0 parancsot
utána indítod a kliensen a gpartedet.

fentiek akkor igazak, ha mindkét gép linux.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31438) togvau válasza bambano (#31437) üzenetére


togvau
senior tag

Ahogy írtam, az egyik kíndóz.

hitler, sztálin, micro usb

(#31439) bambano válasza togvau (#31438) üzenetére


bambano
titán

ha te egy windowsos pc-ről jelentkezel be a nasra, akkor az X szempontjából a windowsos pc a szerver és a nas a kliens. ezt nem tudom ennél jobban leírni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31440) Lenry válasza togvau (#31438) üzenetére


Lenry
félisten

akkor xming a barátod

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31441) togvau válasza bambano (#31439) üzenetére


togvau
senior tag

oké értem, de ez nem érdekel. Az érdekel, hogy ezt az authentikációs marhaságot ami nem volt 18.04-nél még, hogy iktassam ki. Merthogy a mobaxtermben van egy beépített x server, x11 forwardinghoz

Ugyan ezzel az SSH klienssel 18.04-ben simán elindult minden. 20.04 frissítés óta van ez a xhost: unable to open display "localhost:10.0"

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#31442) bambano válasza togvau (#31441) üzenetére


bambano
titán

leírom még egyszer, utoljára, l a s s a n.
az xhostot NEM A NASON KELL KIADNI. ha integrált X szerver van a terminál szoftverben, akkor az integrált X szerver beállításai között keresd meg a terminál szoftverben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31443) togvau válasza bambano (#31442) üzenetére


togvau
senior tag

Én is leírom mégegyszer, nem is kell kiadni, ha meglenne a megoldás ami volt a frissítés előtt. Nem is lehet kiadni, mert nincs ilyen. Csak akkor van, ha külön elindítom az x servert, és forwarding nélkül közvetlenül csatlakozom rá, beadva az ip címét a szervernek, és a többi sallang.

Frissítés előtt ennyi volt: nem volt xhost, se xauth, se szerver címezés, csak elindítottam egy grafikus alkalmazást, és a mobaxterm automatikus feldobott egy ablakot vele. Akárhonnan, lanon, mobilneten, mucsaröcsögéről is.

hitler, sztálin, micro usb

(#31444) hcl válasza togvau (#31441) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha sudoval akarsz futtatni valamit X forwardon át, akkor régebben is kellett az xauthority-vel bűvészkedni, melóban is szívtam vele. Szóval inkább annak kéne utánanézni, hogy a mobaxterm miért nem kezeli le.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31445) gregory91 válasza togvau (#31411) üzenetére


gregory91
senior tag

Amúgy milyen fájlrendszeren ment a linux mikor elment az áram?
Ez valószínűleg csomag-függőség. Megkellene nézni hogy mysql server nevű csodában milyen függőségei lehetnek.
Itt megnézheted hogy milyen "függések" társulnak a csomaghoz.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#31446) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van arra valami módszer, hogy egy Android telefont használjon az ember Linux terminálnak?
Úgy értve, van egy monitormentes szerverem, rádugok egy telefont USB-n, és voilá, kapok egy terminált.
Ha nincs, akkor kénytelen leszek fejleszteni egyet... :O ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31447) sh4d0w válasza hcl (#31446) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Tehát kijelzőnek akarod használni?

https://www.coreinfinity.tech

(#31448) bambano válasza hcl (#31446) üzenetére


bambano
titán

nem hinném, hogy ez általában működik, egy kivételt tudok csak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31449) emvy válasza hcl (#31446) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, a legcelszerubbnek az tunik, hogy valami halozatot hozol ossze a ketto kozott, es SSH-n bejelentkezel a szerverre.

Mondjuk en multkor probakepp leforditottam egy nagy Java projektet a mobilomon, mukodott :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#31450) bambano válasza emvy (#31449) üzenetére


bambano
titán

amikor monitort kellene rádugni, akkor már nem hozol össze hálózatot...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.