Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#31800) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Bocs, hogy belevau, de http-n küldöd keresztül az autentikációt jelenleg?

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#31802) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#31801) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jepp. Ezt szeretném megszüntetni... Vagyis teljesen le is kapcsolnám az apache szervert.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31803) f_sanyee válasza CPT.Pirk (#31800) üzenetére


f_sanyee
senior tag

a tunnelinget userenként tudod belőni, a user authorized_keys filejaban a command opcióval.
[link]

(#31804) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#31802) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Oké.

Http-n nem küldünk át autentikációt, mert plain text.

https://www.coreinfinity.tech

(#31805) CPT.Pirk válasza f_sanyee (#31803) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohh, ez nem ált össze nekem, szóval nem a daemon fájlba kell beírni, hanem az auth keys fájlba...

Szóval akkor kb így kell kinéznie, ha jól értem:
command="svnserve -t --tunnel-user=jozsi" ssh-dsa AAAABtce9euch… jozsi@example.com
command="svnserve -t --tunnel-user=bela" ssh-dsa AAAABtce9euch… bela@example.com

Hétfőn csinálok egy svn usert a gépre, annak az auth fájljába felviszem akit szeretnék és átírom a daemont ennek megfelelően. Köszi!

sh4d0w: igen, ezért akarom megszüntetni. Kényelmes volt, csak ebbe a részébe eddig nem gondoltam bele.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31806) bambano válasza CPT.Pirk (#31800) üzenetére


bambano
titán

az svn minden külső cucc nélkül tud svn+ssh protokollt.
tehát ha nem akarod túlbonyolítani, akkor kihagyod ezt az svnserve lomot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31807) CPT.Pirk válasza bambano (#31806) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tudnál erről kicsit bővebben írni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31808) bambano válasza CPT.Pirk (#31807) üzenetére


bambano
titán

olyan sok mindent nem lehet írni róla...
csinálsz egy accountot, ami tárolni fogja a repót. megoldod, hogy ssh kulccsal be tudj jelentkezni. az accounton megcsinálod a repót.
utána már a kliensről is megy minden.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31809) CPT.Pirk válasza bambano (#31808) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem az a kapocs hiányzik itt, hogy miként lehet ezt megcsinálni. :F Sok leíráson mentem végig, de ezzel amit írsz még nem találkoztam. Általában mindenki apache-on keresztül teszi elérhetővé az svn-t a helyi hálón. Az svn+ssh-ra meg eddig csak az svnserve -es megoldást találtam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31810) bambano válasza CPT.Pirk (#31809) üzenetére


bambano
titán

túlgondolod.
ha egy kliens gépről ssh-val be tudsz lépni a szerverre, akkor működik.
az svn kliens maga alá forkol egy ssh-t, bemegy, szerveroldalon maga alá forkolja az svn-t, és az ssh csatornán megbeszélik, amit kell.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31811) CPT.Pirk válasza bambano (#31810) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tehát azt mondod, hogy igazából még az apache-ot is fölöslegesen csináltam meg, mert már a kezdetektől elértem volna kb. így: svn+ssh://<user>@ip/<repo> az svn+ssh módot ismerő programból?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31812) bambano válasza CPT.Pirk (#31811) üzenetére


bambano
titán

igen, az apacsot feleslegesen raktad fel.
az svn+ssh módot nem a programnak kell ismernie, hanem az svn kliensnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31813) CPT.Pirk válasza bambano (#31812) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oké, de itt a kliens be van építve a programba, és választhatok benne http, https, file, meg ssh+svn mód között, mikor megadom neki az svn szerver elérését. Azon a progin kívül még esetleg a tortoise svn van, amivel tudom próbálni. A progi az Windowsos célprogi a munkához...
Kíváncsi leszek, hogy mire jutok ezzel holnap.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31814) CPT.Pirk válasza bambano (#31812) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, egyszer az svnserve dolgot kiiktattam.

Létrehoztam egy svn felhasználót, csináltam neki .ssh mappát és beletettem az authorized keys fájlt. Aztán svnadmin-al csináltam egy üres repositoryt az ő home könyvtárába.

Itt viszont elakadtam, nem tudom hogyan kellene megadnom a proginak a repó elérését. Akárhogy próbálom, mindig azt írja, hogy nem talál repót. (az ssh rész szerintem oké, mert közben kétszer is kéri a kulcsom jelszavát)

Ugyanerre a Tortoise meg elakad a jelszó bekérés után, hogy nem talál bejelentkezési módot...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31815) bambano válasza CPT.Pirk (#31814) üzenetére


bambano
titán

a rendes url az szokott lenni, hogy:
svn+ssh://svn@192.168.7.103/home/svn/svnrepodir
tehát a repó subfolderbe a /home/svn/svnrepodir-t kell írni, usernek meg az svn-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31816) CPT.Pirk válasza bambano (#31815) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jövök neked egy sörrel! :K A szerverhez csak az IP kellett, a /home.. meg a Rep. Subfolder mezőbe kellett írni, így fel tud csatlakozni. Reggel van még, hogy erre nem jöttem rá magamtól. :)

Viszont a program azért rúgott egyet belém...

Igaz nem a legújabb verziót használjuk mert b. drága és most épp nincs verziókövetésünk, de a francnak hagyott végig kínlódni ezeken a dolgokon, ha végül is nem tudja használni az svn+ssh megoldást... :W

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31817) bambano válasza CPT.Pirk (#31816) üzenetére


bambano
titán

nem lehet, hogy tudja a program az svn+ssh-t, csak kellene neki hozzá valami külső program?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31818) CPT.Pirk válasza bambano (#31817) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyik leírása sem említ ilyet, szerintem nem. Amúgy egy katyvasz a program, pl. szemben az ssh-val nincs beépítve neki git támogatás, de ha egy olyan projektet nyitsz meg neki ami már benne van egy git repóban, akkor azt varázslatos módon mégis tudja használni, mert van egy különálló git modulja az Altiumnak... Viszont ez így totál béna megoldás, nem életszerű...

Amíg nem lesz újabb altium verziónk, addig szerintem annyit tudok kezdeni a helyzet javításával, hogy az apache webszerveremen bekapcsolom a digest titkosítást a jelszóhoz.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31819) urandom0


urandom0
senior tag

Van egy problémám, ami ugyan csak félig Linuxos, de hátha találkozott már valaki ilyennel.
Szóval adott egy Dell T1500 PC, ezen Windows 10 fut (céges gép). A selejraktárból összekukáztam magamnak egy Core2 Quad-os gépet, erre Linuxot tettem, mondván, sok feladat van, amit Linuxon sokkal jobban szeretek csinálni, és ezekhez elég ez a kis gépecske is.
Vásároltam egy Aten CS22U KVM switchet, hogy egy gombnyomással tudjak váltani a két gép között.
Alapvetően jól működik, egy darabig legalábbis. De ha kétszer-háromszor váltok a gépek között, akkor a Windows-ows Dell gép megmakacsolja magát, és nem hajlandó működni sem az egér, sem a billentyűzet.
Ha kihúzom és visszadugom az egeret/billentyűzetet a switchből vagy a switchet a gépből, akkor a Windows jelzi a szokásos hanggal. Ha a gépben másik portba dugom a switchet, akkor kiírja a szokásos "... optical mouse telepítése...", stb. szöveget. Szóval látszólag minden teljesen oké, de az egér meg sem mozdul, illetve a billentyűzet sem reagál semmire (még csak a num lock sem világit). Illetve de, a multémédia billentyűk (némítás, stb.) működnek, semmi más. Az egyetlen megoldás, hogy ki-be kapcsolom a gépet.
Néztem a BIOS-t, ott nincs semmilyen releváns beállítás. Kikapcsoltam a Windowsban az USB energiakezelését, de az sem segített.

(#31820) bambano válasza urandom0 (#31819) üzenetére


bambano
titán

ez egyáltalán nem linuxos probléma, ez tisztán windowsos. itt offtopic.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31822) urandom0 válasza bambano (#31820) üzenetére


urandom0
senior tag

Szerintem még csak nem is Windows-os, hanem hardveres :)

(#31823) urandom0 válasza Netszemete (#31821) üzenetére


urandom0
senior tag

Én is keresgéltem már, valahol azt írták, az USB3-as portokat nem szereti a switch, de nálam az összes port USB2-es.
Driver nincs hozzá, semmi a világon. Ez egy nagyon alap, buta kis cucc.

(#31824) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok

2 napi szenvedés után ide fordulok, és megkérdezem, hogy valaki látta e már következő problémát:

Arch linux frissen telepítve

A google chrome browserben a szinkronizálást én bekacsolva tartom. Ide feljelentkezek már a telepítés utén azonnal.
A chrome elindításakor a "kezdőlapom" a google saját "üres" lapja, melynek a jobb felső sarkában ott a google szolgáltatásba bejelentkezett felhasználó. Ez ugye nem kötelezően ugyanaz mint a böngésző szinkron (feljebb egy sorral) , de bekapcsoláskor még ugyanaz.

Most telepítek egy új gépet és telepítés után a következő jelenséggel találkozom:

Gép bekacs, Chrome elindít..
Ezekután felugrik a bejelentkezési ablak és meg kell adnom a nevet és jelszót. Ugyanakkor a szinkron feljelentkezett már. Ott virít a fejem :) Ha azonnal (bejelentkezés nélkül) nyitok egy új lapot, azon már nem kér semmit, kérdés nélkül bejelentkezik.
Ha bezárom a böngészőt és újra megnyitom akkor megint nem kér semmit, és jól működik, egészen a gép újraindításáig.
Szóval csak az első bekapcsolás első lapja nem akaródzik bejelentkezni automatikusan.

Ezt kellen látnom (és látom a 2. laptól):

Ezt kapom az első lapon:

Próbáltam archot telepíteni wiki alapján kézzel, Calamarch telepítővel, Magyarch, Arcolinux. Mind ezt az eredményt adja.
Manjaro telepítése után nincs ilyen gondom. Ott jól működik.

Én ragaszkodnék a vanilla Archoz, de segítsen valaki pls, miért szivat a Chrome?

(#31825) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#31824) üzenetére


_Dumber_
őstag

Felejtsétek el az előző kérdést.

Mindíg ez van. Felteszem a kérdést, majd azonnal rájövök a megoldásra..

Megfejtés: "Keep" bővítmény kérte a jelszót.
Töröltem, jó lett..

(#31826) urandom0 válasza urandom0 (#31823) üzenetére


urandom0
senior tag

Na jó, én feladom.
Már nagyjából mindent kipróbáltam, kicseréltem a billentyűt/egeret másikra, dugdostam ide-oda, de ennek a szerencsétlen szar Windowsnak sehogy sem tetszik, ugyanúgy megmerevedik egy idő után az egér és a billentyűzet. Bezzeg a Linux-szal minden gond nélkül megy, ide-oda kapcsolgatom, meg se kottyan neki...
Még egyetlen megoldás jöhet szóba, hogy dugjam a perifériákat egy USB hubba, a hubot pedig a switchet, állítólag így talán működni fog...

(#31828) bambano válasza Netszemete (#31827) üzenetére


bambano
titán

olyat próbáltatok már, hogy linuxos topicban nem firtatni windowst?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31830) urandom0 válasza Netszemete (#31827) üzenetére


urandom0
senior tag

Nem próbáltam. Ha úgy akarnám használni, akkor úgy használnám. Az autó elé se kötök lovat, mert nem úgy akarom használni.
De részemről én itt befejeztem, ez tényleg nem idevaló.

(#31831) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Off off!

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#31832) Fecogame


Fecogame
veterán

Most előjött munkahelyen, hogy a szervereken lévő CodeIT repot ki kell gyalulni, mert orosz :DDD.

A repo fájlt kitöröltem, viszont onnan jöttek csomagok még egy régebbi yum update során, amiket rollbacke-lni kell a hivatalos repoból származóra.

Hogyan lehetne ezt a legegyszerűbben megoldani?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31833) olivera88


olivera88
veterán

Az Anaconda found conflicts ellen van orvosság? Eltávolitottam az adott program elöző verzóját, még is feljött ez a found conflict izé Mire lemegy az founds conflict izé, az EGY nap :W , és ráadásul semmire se megyek vele,

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#31834) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

ssh-n keresztul szeretnek futtatni tobb parancsot, tobb gepen. Valahogy igy nez ki:

for i in gepek; do ssh parancs1 & sleep 600; kill $!; done

Ezzel ugye az a gond, hogy egymas utan fognak lefutni, nem egyszerre.

Nekem arra lenne szuksegem, hogy mindegyik gepre bemegy, elinditja, megy a masik gepre, ott is elinditja, stb.
Korlatozottak a lehetosegeim, ugyhogy csakis ssh+bash johet szoba.

[ Szerkesztve ]

(#31835) bambano válasza sto1911 (#31834) üzenetére


bambano
titán

van clusterssh kliens.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31836) sto1911 válasza bambano (#31835) üzenetére


sto1911
veterán

Nalunk nincsen, behozni se tudom, meg commandline kellene.

(#31837) sh4d0w válasza sto1911 (#31836) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

config managementen keresztül nem tudod megoldani?

https://www.coreinfinity.tech

(#31838) sto1911 válasza sh4d0w (#31837) üzenetére


sto1911
veterán

Nem vagyok tul nagy linuxos, ki tudnad fejteni bovebben?

(#31839) sto1911 válasza sto1911 (#31838) üzenetére


sto1911
veterán

Megvan a megoldas:

for i in gepek; do ssh parancs1 & sleep 600; kill $!; done

helyett
for i in gepek; do nohup ssh parancs1 & sleep 600; kill $! & done

kellett.
Lsd. [link]

(#31840) sh4d0w válasza sto1911 (#31838) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Elméletileg egy config management rendszeren keresztül ki tudsz küldeni file-okat, parancsokat a managelt rendszereknek. Ilyen config management pl. a Salt, vagy az Ansible, Tivoli, de talán a Solarwindsben is van ilyen.

A rencergizdátoknak tudnia kell, ha van ilyen.

https://www.coreinfinity.tech

(#31841) sto1911 válasza sh4d0w (#31840) üzenetére


sto1911
veterán

Van egy csomo belso toolunk, aminek a 99%-at egyelore nem ismerem. Kozben kollegaval is beszelgettem, es van egy tool, ami elvileg tudja, ami kell nekem, de nincs idom most kodot turni, megerteni, atirni, tesztelni, stb. Majd egyszer :)
Koszonom!

(#31842) lionhearted válasza sto1911 (#31839) üzenetére


lionhearted
őstag

Amúgy, nem kötekedésképp, de ez is egymás után fut le, csak nagyon gyorsan.

Tegnap még működött...

(#31843) sto1911 válasza lionhearted (#31842) üzenetére


sto1911
veterán

Valóban, viszont nekem a lényeg, hogy maga a parancs1 nagyjából azonos időben legyen elindítva a gépeken. Most hogy van 2-20 másodperc a 20-80 gép között, az nem számít jelen esetben.

(#31844) bambano válasza sto1911 (#31839) üzenetére


bambano
titán

annak mi értelme van, hogy elindítasz egy sleep-et, majd kiirtod?
valamelyikünk nagyon nem ért valamit...

ha azt akarod, hogy x darab gépen elinduljon a parancs, és az a parancs azokon a gépeken max. 600 másodpercig fusson, akkor azt így kell:

for i in gepek ; do ssh $i 'nohup timeout 600 parancs1 &'; done

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31845) sto1911 válasza bambano (#31844) üzenetére


sto1911
veterán

Mert a parancs1 rosszul működik, nem lép ki magától, ezért sleeppel várok, majd kill. Ez jól működik. Teszek majd ajánlást a parancs1 javítására, de eddig úgy néz ki muszáj vagyok ilyen megoldással élni.

(#31846) bambano válasza sto1911 (#31845) üzenetére


bambano
titán

de ha az ssh-t killezed, akkor a for ciklus is megvárja a 600 másodpercet. ezért nem a for ciklust kell várakoztatni, hanem a távoli gépen kell időlimitet használni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31847) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok

Ha valaki ért az Arch, vagy a CUPS- hoz, és benézne az Arch linux topikba, azt megköszönném.

Köszönöm

(#31848) sto1911 válasza bambano (#31846) üzenetére


sto1911
veterán

Pedig tokeletesen mukodik, ahogy elvarnam.

for; do ssh 'parancs1 & sleep; kill $!'; done

Itt nem az ssht oli, hanem a parancs1 & sleepet.

Viszont ahhoz, hogy az ssh-t a hatterbe kuldje, a done ele nem kell '. Miert?

do ssh &; done < sytnax error
do ssh & done < mukodik

(#31850) sto1911 válasza Netszemete (#31849) üzenetére


sto1911
veterán

Ma is tanultam valamit, koszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.