Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) hcl válasza Magnat (#31350) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Szerintem ez már script.
Vagy esetleg find -type f -mtime -3 &&find -type f -mtime +3 -exec rm -f {} \; , ha esetleg ez elég.

Nyilván először rm helyett ls-sel futtasd :D (Kipróbáltam, blikkre működik, de nagyon nem néztem.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31352) sh4d0w válasza hcl (#31351) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ez akkor is törli a 3 napnál régebbieket, ha nincs újabb, szóval szvsz előbb kell egy listát csinálni a tényleg törlendő fileokról, aztán végrehajtani a törlést (előbb persze ls-sel tesztelve).

https://www.coreinfinity.tech

(#31353) hcl válasza sh4d0w (#31352) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

OK, nem volt időm meg sok file-om nagyon megnézni. Úgy voltam vele, hogy ha talál 3 napnál újabbat, akkor van, és lehet törölni a régebbieket.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31354) Magnat válasza hcl (#31353) üzenetére


Magnat
veterán

Az én linux ismeretem addig terjed, h find ./dir -mtime +3 -type f -delete, de ezzel ugye az a baj, h ha véletlen leáll a napi mentés akkor 3 nap múlva már egyáltalán nem lesz mentésem :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31355) hcl válasza Magnat (#31354) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Arra gondoltam, hogy csak akkor fusson le a 3 napnál régebbiek törlése, ha van 3 napnál újabb file. Tehát a 3 napnál újabb file-ok listázása ha van ilyen, akkor mehet a törlés. A && csinál annyit, hogy ha egy parancs sikeresen lefutott, akkor lefuttatja a következőt, különben nem.

Az első find után egy |grep a filenév egy részére esetleg?
find -type f -mtime -3 |grep backupnevénekegyrésze&&find -type f -mtime +3 -exec ls -la {} \;

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31356) Magnat válasza hcl (#31355) üzenetére


Magnat
veterán

"Az első find után egy |grep a filenév egy részére esetleg?" - ez mire lenne hivatott? Mármint vágom h mit csinál, de ha a könyvtárban csak a backup fileok vannak akkor van rá szükség?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31357) hcl válasza Magnat (#31356) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A find mindig sikeresen lefut, ezért mondta Sh4d0w, hogy mindig törölne. Ha rágrepelsz a filenév egy részére (arra, ami nem változik), akkor ha nincs újabb file, akkor sikertelen kimenetet ad, és nem fog lefutni a második find. Ha van újabb file, akkor a grep kimenete "sikeres" lesz, és továbbengedi a cuccot.
(Parancs && parancs : akkor fut a második, ha az első 0-val tért vissza, és a find mindig 0-val tér vissza :D A másik ilyen érdekes állat a pl. ping, aminek szintén össze-vissza visszatéréi értékei vannak.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31358) _kovi_ válasza sonar (#31349) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Vissza kellene állni régebbi Sambára?

(#31359) bambano válasza Magnat (#31350) üzenetére


bambano
titán

nem létezik freebsd alapú linux.
a problémát pedig úgy lehet megoldani, hogy vagy szétrakod napi könyvtárakba a mentést, vagy minden fájlról csinálsz egy listát, és a másodiktól kezdve törlöd.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31360) Magnat válasza hcl (#31357) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi,

este kipróbálom!

Bambano: sajnos nem tudja a backuper külön mappába tenni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31361) inf3rno válasza Magnat (#31350) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi a rák az, hogy FreeBSD alapú Linux? Erre az egészre amúgy bash scriptet kell írni, és azt ütemezett feladatként futtatni vagy szolgáltatást kell írni, ami egy fokkal komplikáltabb, de az sem annyira nehéz. Szerintem néhány sorból meg tudod oldani, ha beletanulsz. Bash script helyett egyébként bármilyen programnyelven is megoldható ugyanez. Sőt ha fontos, hogy rendesen működjön, akkor én százszor inkább egy normális nyelven írnám automata tesztekkel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31362) ivana válasza Magnat (#31354) üzenetére


ivana
Ármester

de ezzel ugye az a baj, h ha véletlen leáll a napi mentés akkor 3 nap múlva már egyáltalán nem lesz mentésem

Szerintem itt rossz az alap koncepció. Mi lenne, ha maga a mentés triggerelné scriptet, de csak miután lefutott, akkor nem lehet ilyen probléma.

(#31363) bambano válasza Magnat (#31360) üzenetére


bambano
titán

én még olyat nem láttam, hogy egy szerveren ne lehessen egy könyvtárat átnevezni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31364) bambano válasza inf3rno (#31361) üzenetére


bambano
titán

"Sőt ha fontos, hogy rendesen működjön, akkor én százszor inkább egy normális nyelven írnám automata tesztekkel.": amit meg lehet írni egy pár soros bash scriptben, arra nem írunk "normális" nyelven programot, pláne automata teszteket, stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31365) ivana válasza bambano (#31364) üzenetére


ivana
Ármester

+1 Hányszor láttam már ilyet, hogy 20 sor bash/python + egy cron job helyett egy 2000 soros C-ben vagy C++-ban írt daemon :W

(#31366) hcl válasza ivana (#31365) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Igggennnn :D
Komplett monitoringunk bash alapon ment, mert csak logokból kellett infót kinyerni, elég volt rá :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#31367) inf3rno válasza bambano (#31364) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha nem szempont a helyes működés, és mondjuk jelen esetben az adatvesztés elkerülése, akkor ezek valóban szükségtelenek.

Buliban hasznos! =]

(#31368) inf3rno válasza ivana (#31365) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ugyanúgy pár sor kód lesz a megfelelő könyvtárak használatával.

Buliban hasznos! =]

(#31369) hcl válasza inf3rno (#31367) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Bash is teljesen jól működik, ha jól van megírva. Rossz programot meg bármiben lehet írni (tapasztalat :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#31370) inf3rno válasza hcl (#31369) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Természetesen jól működik, csak az egyik esetben erre a bizonyíték a te szavad, a másik esetben meg az, hogy átmegy a működést ellenőrző teszteken. Egyébként bash-t is lehet automatizáltan tesztelni, mint minden mást: [link] [link] Én csak azért szeretem a komolyabb nyelveket, mert ott több a nyelvi eszköz és a kód amit kapok is könnyebben megérthető, nem kell agyon kommentelni, plusz nem függ annyira a környezettől, hogy rendesen működik, mint egy bash scriptnél. De ez valamenyire ízlés, feladat kérdése. Ha nem tud nagy kárt okozni, akkor egy teszteletlen bash script is jó lehet, csak pl egy törlés tipikusan olyasmi, amit ha elcseszel, abból komoly károk lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31371) hcl válasza inf3rno (#31370) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nos, egy otthoni felhasználású scriptet bizonyára automatizáltan szoktak tesztelni.
Amúgy tudom, hogy mi az a szoftvertesztelés, de egy átlagos munkahelyen a sysadminok scriptjeit nem szokás különösebben tesztelni, általában elég, ha jól működnek.
Az előző helyemen meg kötve hiszem, hogy a cég hivatalos belső ellenőrző scriptjei bármilyen tesztelésen átmentek volna, olyan trágyák voltak :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#31372) inf3rno válasza hcl (#31371) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze vágom, hogy mi az általános gyakorlat, de attól még nem lesz helyes valami, hogy mindenki úgy csinálja.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31373) hcl válasza inf3rno (#31372) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor most én leszek közgazdász kicsit, szóval olyan scriptek, amiket 1-5 ember használ kb. arra, hogy ne kelljen mindig ugyanazt begépelni, azoknak mégis hol érné meg a mindenre kiterjedő tesztelése? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#31374) inf3rno válasza hcl (#31373) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha megnézed az eredeti kérdést, semmi szó nem esik arról, hogy milyen fontosságú a dolog, hányan használják, milyen adatokról van szó: [link] Én továbbra is tartom, hogyha fontos az adat vagy a helyes működés, akkor tesztelni kell a kódot. Ha nem fontos, akkor azt csinálsz, amit akarsz. Hogy a kérdésre is válaszoljak, akkor éri meg ezeknek a tesztelése, ha egy elgépelés miatt lecsukhatnak x évre vagy rádvernek egy több milliós bírságot, de akár már akkor is megéri, ha csak otthon mókolsz valamin, és számodra pótolhatatlan adat veszhet el miatta. Szóval ez inkább biztonsági, mint üzemeltetői kérdés, bár van némi átfedés. Szoftverfejlesztői szempontból azért jó automatizáltan tesztelni, mert az utólagos tesztek nélküli hibakeresés sokkal tovább tart, de ez pár soros szkripteknél annyira nem szempont. Én mondjuk már megszokásból csinálom ebből a szempontból rövidebb kódnál is, mert rühellek debuggolni. No mondjuk én sem szoktam a unit tesztek szintjére lemenni, mert ott több lesz a teszt, mint a futó kód, de azért alapvető dolgokat mindig kitesztelem legalább néhány e2e vagy integrációs teszttel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31375) sh4d0w válasza inf3rno (#31367) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem egészen. Valamilyen shelled van, tehát annak a használata nem jelent sem addicionális telepítést, sem extra kockázatot. Ellenben ha akár csak pythonban készítesz valamit, akkor kell az intepreter plusz a modulok, amelyekkel megoldod a feladatot - ez mind plusz telepítés és kockázat, plusz ha binárisba fordítod, aránytalanul nagy lesz.

Most is nyomozok egy érdekes, kábé naponta ismétlődő kapcsolat után, aminek nincs tulajdonosa. Megírhattam volna pythonban a monitoringját, de mivel a shell kéznél van és az egész 7 sor, nem vacakoltam vele - pláne, hogy prod szerver.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#31376) CPT.Pirk válasza Livius (#31325) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ma jutottam el oda, hogy ki is próbáljam. A VS2019 telepítése után 2 perccel már ment a távoli debug a Raspberry-n, nem sokkal később meg már érdemben programoztam is rajta. Nem hittem a szememnek, hogy ez ennyire könnyű is lehet és a dolog ráadásul kétirányú, mert behozza PC-re a raspberry-n lévő libraryket, mintha itt állnának a projekt mappájában. :Y

Köszi a tippet! :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31377) inf3rno válasza sh4d0w (#31375) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, innen nézve igaz, hogy nem rántasz be új függőségeket. Szóval akkor ez nekem csak egyéni kényelmi szempont, hogy más nyelveket jobban szeretek, mert jobban megszoktam őket, és akkor ebben igazuk van. A tesztelés része viszont megoldható bash-re is és az már biztonsági kérdés is lehet, hogy tesztelt e a kód, ami fut.

Buliban hasznos! =]

(#31378) Magnat válasza bambano (#31363) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor oszd meg kérlek a megoldást, köszi.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31379) inf3rno válasza sh4d0w (#31375) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyébként úgy rémlik, hogy komolyabb helyeken össze szokták szedni az ilyen üzemeltetői szkripteket, daemonokat is és dokumentálni szokták, hogy melyik mit csinál, mert azok is cégen belül használt szoftvernek számítanak, aztán ha a kolléga lelép, akkor ott fognak futni a háttérben olyan dolgok, amikről senkinek nincs fogalma, hogy mit csinálnak, de lelőni sem merik őket, nehogy valami eltörjön.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31380) Magnat válasza inf3rno (#31361) üzenetére


Magnat
veterán

"meg tudod oldani ha beletanulsz." - köszi, te is sokat segítettél.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31381) bambano válasza inf3rno (#31368) üzenetére


bambano
titán

overengineeringnek hívják.
a unix alapfilozófiája : KISS. Keep It Stupid and Simple.

"Természetesen jól működik, csak az egyik esetben erre a bizonyíték a te szavad, a másik esetben meg az, hogy átmegy a működést ellenőrző teszteken": amely tesztek adekvát voltára a bizonyíték a te szavad, de legalább egy rakás melót belefeccöltél.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31382) sh4d0w válasza inf3rno (#31379) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Szerintem pont ilyen nem dokumentált dologgal van dolgom. Már felvetettem az adminnak, hogy kérni fogom a kapcsolat blokkolását, majd csak előkerül az owner...

https://www.coreinfinity.tech

(#31383) bambano válasza inf3rno (#31370) üzenetére


bambano
titán

azért kanyarodjunk már vissza a kezdetekhez: biztonsági másolatot akar verziózva úgy, hogy a kliens oldalhoz nem tud hozzányúlni.
Erre egy lehetséges megoldás, hogy a szerveren létrehoz napi mappákat például Sun Mon stb. neveken, majd cronból minden nap lefuttat egy:

rm -f backup
ln -s $(LANG=C date '+%a') backup

utasításpárt. Ezen a bonyolultsági szinten nem írunk unit tesztet, pláne nem otthoni felhasználáskor, nem tervezünk projektet a megvalósítására, nem tűzünk ki a projekben mérföldköveket, nem csinálunk drp-t, bcp-t, nem készül projekt alapító dokumentum, nem írjuk le hetven oldalban a projekt termék elfogadási kritériumait, stb. hanem odaülünk a konzolhoz és bevésünk egy sort a crontabba. hasonló módon nem írunk maven szkriptet ötven gigabájtnyi függőség és könyvtár letöltéséhez, nem használunk hatféle keretrendszert, nem használunk mvc framewörköt, perzisztencia réteggel és különösen nagyon határozottan nem rakunk fel dockert egy tetves link létrehozására. kubernetest se. érthető okból nem illesztjük a rendszert távmenedzsment cuccokhoz, még Muninhoz se.

A személyes tapasztalatomban minden túltervezett projekt becsődölt.
A segítségem nélkül is... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31384) f_sanyee válasza sh4d0w (#31375) üzenetére


f_sanyee
senior tag

python pl hol nincs kéznél? :D

(#31385) inf3rno válasza bambano (#31381) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyon jó, csak az overengineering egyáltalán nem ezt jelenti. Az overengineeringnél túl magas absztrakciós szintre teszel dolgokat, túláltalánosítod őket teljesen feleslegesen. Jelen esetben viszont két ugyanazt a dolgot csináló eszköz közül választom a számomra kényelmesebbet. A háttérben a unix parancssori eszközök meg amiket használt tök ugyanazt fogják csinálni, mint egy általam választott programnyelven berántott könyvtárak.

A tesztekkel kapcsolatban bárki ellenőrizheti a tesztelési módszereket és futtathatja újra a teszteket szemben a te szavaddal, aminél semmi info nincs arról, hogy hogyan tesztelted vagy hogy egyáltalán tesztelted e bárhogyan.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31386) hcl válasza inf3rno (#31374) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az eredeti kérdésben nem szerepelt az otthoni környezet, de később említette :)

"Hogy a kérdésre is válaszoljak, akkor éri meg ezeknek a tesztelése, ha egy elgépelés miatt lecsukhatnak x évre vagy rádvernek egy több milliós bírságot,"
Ehhez képest az ilyesminek gyak. egy cégnél sem látom a tesztelését. Ennyi erővel azt is felügyelhetnéd, hogy az admin mit gépel. Mondjuk van, ahol próbálták, pár év után elég lett, és felmondtam, mert 2:1 volt az adminisztráció a tényleges munkával.
Mit beszélek, oktatás se szokott lenni, felvesznek, 2 nap múlva root jog :D Komplett környezetek úgy rárakása csapatokra, hogy sosem láttak olyan OS-t, middleware-t, semmit :D Jó esetben csak én jártam néhány ilyen helyen, és nem a túlnyomó többség ilyen :D

Komolyabb helyeken össze szokták szedni - elméletben gondolom, bár remélem, hogy van, ahol tényleg :D Meg azt se hiszem, hogy az olyan szintű dolgokat szedik össze, amiket páran használnak, senkinek az orrára nem kötve. A komolyabban használt dolgokat persze össze kell, de az egy másik szint.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31387) inf3rno válasza bambano (#31383) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze ebben egyetértünk, hogy egy kétsoros otthoni kódnál nincs szükség komplett fejlesztő csapat felállítására.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31388) inf3rno válasza hcl (#31386) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez addig rendben van, amíg nem iratnak veled alá nyilatkozatot azzal kapcsolatban, hogyha ilyen módon kárt okozol a cégnek, akkor te állod a költségeket. Szerintem csak idő kérdése amúgy, hogy egy cég mikor kezdi el biztonsági szempontból egy kicsit komolyabban venni magát.

Buliban hasznos! =]

(#31389) hcl válasza inf3rno (#31388) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát... ez egy igen nagy múltú cég, bár lehet ezért koptak ki az értelmes emberek mára :D
Ám ott - legalábbis a belső infrás részeken - nem volt ilyen nyilatkozat, pedig ott is volt olyan support (nem is egy) ami regionális, vagy globál cuccokra ment. Ügyfélrendszereken lehet, de ott sem említett senki ilyet.
Meg mérlegelni kell, hogy egy ilyen nyilatkozat mennyi fizunál éri meg...

Mutogatni való hater díszpinty

(#31390) inf3rno válasza hcl (#31389) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát igen, mérlegelni kell. Néha belefűzik a szerződés szövegébe.

Buliban hasznos! =]

(#31391) bambano válasza inf3rno (#31388) üzenetére


bambano
titán

egyrészt aggályos, hogy ilyen nyilatkozat törvényes-e. (2012. évi I. törv. 179. par. 3. bek).
másrészt ha bármit alá akarnak íratni velem, ami a munkaszerződés módosításával jár, akkor az egyrészt kétoldalú egybehangzó akarat kérdése, másrészt ha már módosul a munkaszerződés, akkor más pontok is módosulnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31392) hcl válasza inf3rno (#31390) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mondjuk eddig egy helyen sem láttam olyat, hogy bizonyos kárnál (ált. 50 ezer) nagyobbat meg kell térítened.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31393) inf3rno válasza hcl (#31392) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem volt, hogy belengettek 2 millát, de aztán kihoztuk arra, hogy a gépet előttem használó tehette tönkre, én max csak hozzájárultam a bedőléséhez. Az mondjuk laboreszköz volt, nem informatikai.

Buliban hasznos! =]

(#31394) hcl válasza inf3rno (#31393) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Fasza hely lehetett az is... Egy nagy egyetemen volt olyan, hogy a hallgatónak elmondták, hogy a drága műszernek lelke van, hagyni kell bejáródni minden nap... ő elolvasta a használatit, és kiderült, hogy évek óta nem volt a cucc karbantartva :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#31395) inf3rno válasza bambano (#31391) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"(3) A kártérítés mértéke nem haladhatja meg a munkavállaló négyhavi távolléti díjának összegét. Szándékos vagy súlyosan gondatlan károkozás esetén a teljes kárt kell megtéríteni." - Ha mondjuk egy kezdő root jogosultsággal törli az összes fájlt, akkor simán rá lehet fogni, hogy súlyosan gondatlan károkozás történt szerintem. Mondjuk nem ő a hibás, hanem aki jogot adott neki, de attól még ő fogja elvinni a balhét.
Én mondjuk csak azt tudom, hogy állami és önkormányzati szervezeteknél az információbiztonsági szabályzatot meg kell ismertetni a munkavállalókkal, és alá kell iratni velük, hogy tudomásul vették, és hogy büntetőjogi felelősséggel tartoznak, ha nem tartják be, illetve ha elmennek a cégtől és adatot szivárogtatnak, akkor is. Illetve külön kihangsúlyozták, hogy erre figyeljünk oda, mert volt már, hogy emiatt nem lehetett felelősségre vonni valakit.

Buliban hasznos! =]

(#31396) inf3rno válasza hcl (#31394) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja valahogy így. Ez is egyetemi műszer volt, az előző hallgató tropára szétcseszte, aztán odaadták, hogy mérjek rajta. Utána egy mérés sem volt ismételhető, de azért csak csináljam. A végén már annyira ki voltam akadva és napi 16 órát mértem vele, hogy produkáljak valamit diplomához, hogy figyelmetlenségből én adtam meg neki a kegyelemdöfést. Utána adtak egy régebbi gépet, amin egy hét alatt lemértem amit ezzel 3 hónap alatt nem sikerült.

Buliban hasznos! =]

(#31397) Vladi válasza inf3rno (#31396) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez tökjó! Érdekes! Milyen jót lehetnre ezekről a linuxos offba dumálgatni. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31398) inf3rno válasza Vladi (#31397) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja bocs, már itt sem vagyok. :-)

Buliban hasznos! =]

(#31399) ivana válasza inf3rno (#31385) üzenetére


ivana
Ármester

Most már kiváncsi vagyok mi a számodra kényelmesebb, de tényleg ;) Mert tök jó, volt itt szó libekről, meg mindenről, de hogy te miben akarnád megírni a dolgot arról nem.

Itt egysoros find + parancs a feladat, plusz max. 1-2 if.

[ Szerkesztve ]

(#31400) sh4d0w válasza f_sanyee (#31384) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Például sehol, ahol csak a funkcióhoz szükséges csomagok vannak telepítve (vagy bambano valamelyik szervere).

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.