Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) ~DD~ válasza GD (#3000) üzenetére


~DD~
tag

Hi.
Én a No-IP-t használom -> [link]
Van linuxos kliens ami daemonként fut, azt viszont nem tudom mikor frissít. (lehet h minden újratárcsázásnál :F ... nem tudom ...) Mindenesetre nekem 24 óránként bontva van a kapcsolat /meg amúgy is szakadozik/, de általában amikor nézem akkor frissítve van az IP-m

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

All of this has happened before, and will happen again.

(#3002) bambano válasza GD (#3000) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Kérésed ellentétes a dns működési elvével.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3003) ccsk_h válasza bambano (#3002) üzenetére


ccsk_h
csendes tag

Köszi
ma néztem egy 500as al és primán ment:)

GA-2CEWH 2X200opteron GA-7600GT 4X1gb kingstone reg ecc ram 4X200gb Maxtor

(#3004) Noddy


Noddy
senior tag

Üdv mindenkinek!

Előrebocsátom, hogy még csak kezdő linux-os vagyok, de ezt a kérdést nem merem beírni a kezdő topicba.
Lenne egy hd4478-as chipes 4*16-os LCD kijelzőm a parallel portra kötve.
A rendszer ubuntu 6.10, a config a nevemnél.
Tudna nekem valaki olyan magyarnyelvű leírást adni, ahol lépésről lépésre le van írva egy ilyen lcd életre keltése. Az angolnyelvű leírásokon sehogy se igazodok ki, a conf file-okat kell szerkesztgetni, de az egyedül nekem nem megy. Vagy esetleg priviben szájbarágósan leírná, hogy megy a dolog.
Előre is köszönöm.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#3005) GD válasza bambano (#3002) üzenetére


GD
őstag

melyik része? és miért?

(#3006) bambano válasza ccsk_h (#3003) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Minden domain név-ip összerendelésnek van alapértelmezett élettartama és frissítési tartama. pl:
host -t soa no-ip.com
no-ip.com SOA nf1.no-ip.com hostmaster.no-ip.com (
2020062252 ;serial (version)
600 ;refresh period (10 minutes)
300 ;retry interval (5 minutes)
604800 ;expire time (1 week)
600 ;default ttl (10 minutes)
)

vagy:
host -t soa dyndns.org
dyndns.org SOA ns1.dyndns.org hostmaster.dyndns.org (
3436526720 ;serial (version)
600 ;refresh period (10 minutes)
300 ;retry interval (5 minutes)
604800 ;expire time (1 week)
600 ;default ttl (10 minutes)
)

Ez azt mutatja, hogy 10 percnél gyakrabban teljesen felesleges frissíteni, mert akkor sem fognak frissülni a szerverek. Az expire egy hét, tehát az sem tekintendő hibának, ha egy hetes adat van a szervereken. Ezen határokon belül van értelme a dinamikus ip frissítésével foglalkozni, ennél gyakrabban nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3007) GD válasza bambano (#3006) üzenetére


GD
őstag

igen, közben a kliens hibaüzenetek alapján rájöttem hogy 5 perc a minimum
démonként futó ddclient 6percenként csekkol, tehár reboot vagy szakadás esetén ha minden jól megy akkor legkésőbb 6 percen belül elérem magam..

kliensként 3-4 félét kipróbálva a ddclient-nél tettem le a voksot

(#3008) bambano válasza GD (#3007) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

De ha már ez kell neked, akkor miért nem a ppp indító scriptjébe írod bele a ddclient indítását?

A crontab pedig tud rebootkor programot indítani, felesleges 6 percet várni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3009) GD válasza bambano (#3008) üzenetére


GD
őstag

rc2-ből indul, saját magát berakta symlink-el
a confban pedig benne vagy hogy démon és 6perc, semmi dolgom nincs..
tehát mindenképp indul rebootkor és onnantól 6 percenként csekkol

mivel az iface az ppp0 a confban, ha ledöglik a kapcsolat, akkor nyílván nem fut le, de amint lesz ppp megint, akkor indul..elvileg

már csak a szerver oldai pppoe ledöglés esetét kellene kivédeni vmi ppp conf módosítással ami ha jól tudom maxfail=0, persist? (erre nem emlékszem) , szóval ha ledobja próbálkozzon végtelenségig..

[Szerkesztve]

(#3010) RedAnt


RedAnt
aktív tag

A helyzet:
Mikor virtuális terminálról X-re váltok (alt+F7) vagy vissza, a monitor kihagy 4-5 másodpercre, amit akkor szokott csinálni, mikor a felbontást vagy a frissítést állítom át.

A konzolon és az X-en is 1280x1024 felbontást használok 60 Hz-en. Azt szeretném elérni, hogy ilyen váltásokkor ne kelljen várni, ugyanazokat az órajeleket kapja a monitor folyamatosan, ne érezze úgy, hogy üzemmódot kell váltania.


Addig oké, hogy az xorg.conf-ban egy megfelelő modeline-t kell megadni. De fogalmam sincs mi lenne a megfelelő. 5-6 netes generátorral próbálkoztam, amik különböző eredményeket adtak, de egyik sem felelt meg. Pedig rémlik hogy egyszer már sikerült a dolog, de még egy előző telepítésnél lehetett, nem találtam sehol a megfelelő xorg.conf-ot...

Kérdéseim:
- ki tudom e deríteni, hogy a virtuális terminál milyen ''modeline''-t, milyen időzítéseket használ? Bootnál csak azt adom meg neki hogy vga=793 Akkor ezeket az időzítéseket megadnám az xorg.conf-ban és kész.

- vagy, lehetséges e az időzítéseket az X-en belül ''on-the-fly'' próbálgatni? már ezzel is előrébb lennék, mint folyton újratölteni az X-et... xvidtune nem működik, bármit állítanék, ''Invalid mode requested''-et dob.

- bármi infónak örülnék ami közelebb visz!

Acer AL1714, ATI Radeon 9250, Ubuntu 6.10, GDM 2.16.1, X.org 7.1.1


[Szerkesztve]

╚╦╦╦

(#3011) dr_strange válasza RedAnt (#3010) üzenetére


dr_strange
senior tag

A virtuális terminált a framebuffer kernelmodul, az X-et pedig az xorg megfelelő modulja vezérli, két külön dolog. Próbáld kideríteni, hogy milyen framebuffer kernelmodult használsz, és hogy a grubban milyen paraméter van megadva neki (csak a vga=793?). Onnan talán el lehet indulni.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#3012) bambano válasza RedAnt (#3010) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Tartok tőle, hogy ez nem nagyon fog menni. Amikor az xorg átveszi a videokártya fölötti hatalmat, akkor lementi a kártya állapotát és beletölti a saját dolgait. Közben vannak időpontok, amikor nincs a kártyában konfig. Amikor visszaváltol karakteres konzolra, akkor ugyanez, fordítva.

Személy szerint nem szeretem, ha az xorg konfigban modeline van, a mostani rendszerek már automatikusan képesek konfigurálni magukat.

Egy járható út, ha karakteres konzolon is framebuffert használsz, meg X alatt is.
apt-cache search xserver xorg
xserver-xorg-video-vesa - X.Org X server -- VESA display driver

és:

xserver-xorg-video-fbdev - X.Org X server -- fbdev display driver

ezeket a csomagokat kellene kipróbálni, de ettől jó lassú lesz az X.

A szép megoldás az lenne, ha elmondanád, minek kell neked visszaváltani és esetleg ezt a gondot oldalnánk meg másképpen.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3013) tsar


tsar
aktív tag

Tud valaki linux alá zenegép programot, az is jó ha valaki írna egyet.

(#3014) RedAnt válasza bambano (#3012) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Ez bejött, ha az xorg.conf-ban fbdev-et adok meg driver-nek, úgy tök jó. Tény hogy az X eléggé belassul tőle, de az leginkább statikusabb dolgokra kell, tehát annyira nem zavaró. Illetve ha majd kell akkor arra az időre visszaírom az fglrx-et.
Közben az jutott eszembe, lehet arrafelé kéne elkezdenem keresgélni, hogy két X-et futtatni párhuzamosan, egyiket framebufferes driverrel, a másikat ati-ssal.

A gyors váltás olyankor hasznos nekem mikor pl. dolgozok egy oldalon - mostanában kényelmesebbenk érzem konzolon írni a kódot, tesztelésre viszont kevés a w3m... A grafikus felületet már szinte csak a tesztelés, böngészés és fájl-nézegetés (doc, ppt, pdf ha a konverterek nem eszik meg jól) céljára kell :) erről tervben is van pár írás, hogy miként lehet konzolon boldogulni a mindennapokban, mert az utóbbi időben nagyon megfogott, mennyi minden megoldható ablakok és egér nélkül :)


[Szerkesztve]

╚╦╦╦

(#3015) bambano válasza RedAnt (#3014) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szubjektív leszek: nem kötözködni akarok, de ha framebufferen megy a karakteres konzol, az miben kényelmesebb, mint az X? Lassú, mint a csiga, azon szerintem nem lehet rendesen dolgozni. Ha a karakteres konzolt használsz nagyobb felbontásban, nem framebuffereset, az szerintem jobb. De X-en is megy minden rendesen, normális terminált vagy normális editort használva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3016) Jester01 válasza RedAnt (#3014) üzenetére


Jester01
veterán

Közben az jutott eszembe, lehet arrafelé kéne elkezdenem keresgélni, hogy két X-et futtatni párhuzamosan, egyiket framebufferes driverrel, a másikat ati-ssal.

Amitől persze ismét jelentkezne a probléma.

Jester

(#3017) Jester01 válasza bambano (#3015) üzenetére


Jester01
veterán

Nem olyan lassú mint a csiga. A font sokkal szebb (én a 12x22-es sun konzol betűtípust használom) és ezzel 1536x770@100Hz (!) felbontásban nagyon finom.
És azért framebufferen van egy pár grafikus dolog ami elmegy.

Igaz, amióta lecseréltem a matrox karimat nem próbáltam, hogy megy-e. Régebben az nvidia driver nemhogy lassú volt váltáskor, de gyakran fagyott is.

Jester

(#3018) bambano válasza Jester01 (#3017) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Sun fontot szerintem a karakteres konzolba is be lehet tölteni, 69x64-es képernyőt meg lehet karakteresből is csinálni.

Szubjektív: én akkor szoktam le a karakteres konzolról, amikor lett rendes monitorom. Mindent meg lehet csinálni xterm-ben vagy debian-vtermben, amit karakteres konzolon is, váltogatás nélkül. De ez mindenkinek a szubjektív magánvéleménye, hogy egyetért-e velem ebben.

Szerk: szerintem a framebuffer sokkal lassabb, mint ugyanaz a felbontás karakteresen... :)


[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3019) RedAnt válasza bambano (#3015) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Több okból tetszik a framebufferes megoldás, egyrészt az X-ben futó terminálokhoz képest hasít - talán az xterm még egész jó volt, de pl. gnome-terminalban, főleg ha kiteszem teljes képernyőre, eléggé érezhető ha képet kell frissíteni, mondjuk mc-ben ctrl+o... itt viszont észre sem veszem.

A betűk is jobban tetszenek, meg hogy nem zavarnak fölösleges ablakok, ilyesmi - persze X-ben is kitehetem teljes képernyőre az ablakot, de nem tudom mivel lennék előrébb, azon kívül hogy lassabban menne... A framebuffer meg jól jön, ha csak egy képet szeretnék megnézni böngészés közben.

Végül persze lehet hogy visszatérek a fluxboxhoz, csak most megfogott ez az egész, a feeling :), tetszik hogy ilyen módon is lehet használni a gépet, meg hogy új dolgokat tanulok. Ezt a hozzászólást is w3m-ből, vim-en keresztül írom :D Tudom mazochista vagyok... Szóval nem feltétlenül azért csinálom mert minden olyan jó így és könnyű, csak vonz a kihívás vagy mi, hogy el tudjak így is boldogulni.
Ha nem kéne weboldalakkal fejlesztenem, lehet hogy egy időre teljesen hanyagolnám az X-et.

mod. az igazsághoz az is hozzátartozik hogy nem is tudom pontosan hogy lehetne framebuffer nélkül használni a konzolt, nem igazán értek a linuxhoz, még csak egy éve használom... Itt a grubban beállítom hogy milyen vga módban bootoljon, és kapok egy gyönyörű natív felbontású felületet, 160x64 karakterrel, szerintem teljesen jó sebességgel. Az X-hez képest biztosan, de biztos lehet ezt még fokozni, csak azt már észre sem venném szerintem :)


[Szerkesztve]

╚╦╦╦

(#3020) bambano válasza RedAnt (#3019) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A ''hogyan lehetne használni'' kérdésre:
apt-cache search vga
svgatextmode - enable higher resolution text modes
és van még csomag arra is, hogy konzolba fontokat töltsenek le,
apt-cache search console fonts
console-data - Keymaps, fonts, charset maps, fallback tables for console-tools
stb.
Az svgatextmode csomagnak a régi x konfighoz hasonló konfigja van, olyan módot kavarhatsz ki magadnak, amit a monitorod csak elbír.

Azt nem tudom, mi lassú egy terminálon, ha van rendes xorg driver alatta (atihoz szokott lenni), akkor a különböző alapműveleteket a vga csinálja, nem a proc és úgy nekem nem lassú.

Mazohista akkor leszel, ha idenyomsz egy parancssort, ami csv formátumú file két oszlopát felcseréli vi-ban :) Régi szép időkben ascii art kicket lehetett érte kapni ircen :)

ui: most megteszteltem xtermet. már értem, miről beszélsz.
de hidd el nekem, ha beletolnád a fontokat a vga memóriájába és karakteres képernyőt használnál, az nagyon sokkal gyorsabb lenne bárminél. mondjuk akkor a grafikus böngészés nem működne...
w3m helyett én links-et használok, ha nincs kéznél X. Ha gyors, de buta böngésző is megfelel X alá, akkor meg dillo-t. A dillo-ban az is jó, hogy hangosan pofázik, ha nem szabályos html kódot kap, hibát keresni is jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3021) gaben


gaben
aktív tag

Kínszenvedések árán átírtam/tuk megírtuam/tuk a felhsznált idos progit,bekéri az user nevét.
#!/bin/bash
echo ''A program kiírja,hogy az adott felhasználó mennyi időt töltött a
rendszerben összesen.''
echo '' Add meg a felhasználó nevét''
read x
last|awk -F''('' ' /'$x'/ {print $2}'|awk -F'')'' '{print $1}'|awk -F: 'BEGIN{perc=0} {perc = $1*60 $2} END {print '' '$x' felhasználói ideje:'' perc}'

Hogy lehet azt megadni,hogy egy idő intervallumban , pl: mondjuk 2007.01.02-2007.03.29 intervallumban írja ki a felhasználo összes rendszerben töltött idejét?
?
Valakinek vmi 5let?

(#3022) bambano válasza gaben (#3021) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A legtöbb linux havonta rotálja és törli a régi utmp,wtmp fileokat, ergo ha nem tetted el évekre visszamenőleg, akkor sehogy.

A /bin/bash nem jó szokás, egyre kevesebb linuxon lesz olyan, dash-ra akarnak átszokni valami számomra ismeretlen okból. /bin/sh elég.
Ha már awk-kal lőssz ágyúval verébre, egyszer is elég szegényt elindítani. Mezők kivágására vagy cut vagy sed.
pl. cut -d \( -f2 | cut -d \) -f1
User idejének kiválogatására grep.
read x
echo -n $x felhaszáló ideje:
last|grep $x | sed -e 's/[^(]*(//' -e 's/)//'| awk -F: '{perc=perc+$1*60+$2} END {print perc}'

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3023) gaben válasza bambano (#3022) üzenetére


gaben
aktív tag

Igen,biztos valőszínűleg meglehetígy is oldani,meg még sok más módon is valószínűleg,de sajnos az általad írt verzió rosszul működik,rossz eredményt ad, 21-el többet.
greppel hogy tudnám megadni za időintervallumot?

(#3024) bambano válasza gaben (#3023) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A tiedben a {perc = $1*60 $2} kifejezés nem jó. A két megoldás biztosan nem egyforma eredményt ad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3025) GD


GD
őstag

üdv!

olyan egyszerű konzolos cd-dvd író progit keresek amivel iso-kat tudok írni. ha ettől többet is tud az nem baj :) a rendszer debian etch
esetleg hogy ne kelljen kilóméteres manokat olvasni, egy példasor jól jönne!

ui: growisofs-el szemezgetek, találtam példasort is, de ötleteket szívesen fogadok

köszi

[Szerkesztve]

(#3026) gaben válasza bambano (#3024) üzenetére


gaben
aktív tag

Probléma megoldva,köszönöm a segítséget Mindenkinek!

[Szerkesztve]

(#3027) ngabor2


ngabor2
nagyúr

fel szeretnék tenni egy wines játékot, szerver módban. Fishsim2 a címe, nem tudom, ismeri-e valaki. én nem ismerem, viszont egy barátom szeretne vele játszani, csak neki/nekik nincs olyan gépük, ill. netkapcsolatuk, amivel aktívkodni tudnának (mikrós, vagy egyéb natolt háló). nálam csak liunx van, de van 2 leírás, ami szerint akár mehet is:

Azert nyitottam ezt az oldalt, hatha masok is szeretnek a jatekot Linux alatt futtatni, ok ne szenvedjenek fel evet, mire rajonnek.

Én így oldottam meg UHU 1.1 alatt.

Elsőként a wine nevű emulátorral próbáltam futtatni, de ott hiányolta a játék a dirxet. egy ideig feladtam.
Mikor egy ismerősömmel a Linuxot vitattam, fel is hoztam a játékbeli gyengeségét. Ő mondta erre a megoldást.
A neve az emulátornak CEDEGA.
Na ha ezt telepítem, ez alatt menni fog minden dirxes játék... ja telepítem. Aki látott Linuxot belülről, az tudja, nem oly egyszerű a mutatvány, hogy letöltöm, kicsomagolom a helyére oszt hali...

Lehet kinlódni annak, aki nem ismeri a rendszert, és itt nem elég a felhasználószintű ismeret.

Profik ne is olvassák tovább.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Viszont, nagyon kezdőknek (mint én)
UHU-n van egy ''Gnome terminál parancssor'' nevű ikon kis képernyő a képe, enyhén elfordítva.
(Na ezt pl konzolnak hívják, pedig nem is az a neve... hanem Gnome terminál...)
Na erre katt.
miután bejön egy dos formájú ablak amiben látod a felhasználói neved, meg ezt :~$
beírod, hogy su, majd enter. kér egy jelszót, ami a root jelszó.
beírod, és teljes hatalmad lesz az oprendszer felett.
Ezt írja ki: root:/home/felhasználói név
beírod: mc
egy kellemes, Norton commander jellegű fájlkezelő jelenik meg.
Itt a cedega.tgz kicsomagolt állományát bemásolod a usr/bin, usr/lib usr/share könyvtárakba.
ha kész, exit parancs, amíg a felhaszn neved nem látod a fekete sötétben... ekkor beírod cedega
sikít, mint a hülye, hiányol pár file-t, de szrd le.
Következő meló.
telepítsd a fisingszimulátort emígyen
(Én először a home/felhaszn könyvtárba betettem a fs2_full.exe filet egy fishsim mappába)
:konzolba a következőket beírva: cedega fs2_full.exe
csodák csodája, elindul, mint a winben, a telepítés. jelöld ki telepítendő helynek a korábban létrehozot fihsim könyvtárat, és kész is vagy a telepítéssel. egy röpke puki sem jött ki a seggeden, máris végzett a gép.
Na akkor indítsuk a progit.
persze... nem ikonozunk, hanem: konzol

cedega fishsim2.exe

és indul a progi!!!! És talán ez alatt tudsz játékszervert is indítani... (persze ez nem szentírás)


ezzel az a probléma, hogy a cedega fizetős, és nem igazán akarunk rá költeni többet.


I installed Fishsim2 using WINE sometime last year, or maybe it was the year before, I don't remember. I was using Fedora Core 3 at the time and the experiment wasn't entirely unsuccesful. I managed to install and run FS2 ok, I could fish too, but the keyboard didn't work at all, so I couldn't change rods , tackle or bait.


ez alapján meg... hááát, nem tudom, érdemes-e belevágni. ha valakinek van ötlete, vagy tapasztalata akkor ne kíméljen. a játék elérhetőségét mindjárt előkeresem, remélem az nem fizetős...

no, ezt találtam: [link], [link]

(#3028) bambano válasza ngabor2 (#3027) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem ez a cedega pénzesnek tűnik...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3029) VladimirR válasza bambano (#3028) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mikor meg winex-nek hivtak, volt olyan lehetoseg, hogy a forrast (asszem cvn-en keresztul) leszedheted ingyen
ez megszunt?

mert ezt leszamitva jol latod, fizetos

[Szerkesztve]

(#3030) bambano válasza VladimirR (#3029) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Jééé.... tényleg van cvs letöltési lehetőség. THX!!!

Szerk: ''WineX (minus copy protection related code and texture compression, for now)''. no, adunk neki egy esélyt.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3031) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hi!

A távoli elérés, hogy működik linux alatt?
Mit kell telepíteni, hogy működjön? Beállítások, stb...?
Vmi olyasmit szeretnék, hogy egy masik gépről terminalban utasításokat tudjak kiadni a gépnek. ( nyilván mindkét gép netre van kapcsolva ) + még az érdekelne, hogy windows alol is lehetséges -e vmi ilyesmi - mittom én, vmi virtuális terminalról...?

Nekem egy JÓ link is megteszi válasz gyanánt.

thx

Forest

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#3032) bambano válasza Forest_roby (#3031) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha terminál szükséges csak, akkor legyen sshd a linuxon, ha linuxról szeretnéd turkálni, akkor azon ssh, ha winről, akkor putty. ssh telepítést a disztribúciód doksija mondja meg, putty-ot guglival lehet találni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3033) Forest_roby válasza bambano (#3032) üzenetére


Forest_roby
őstag

a chroot parancs ilyenkor működik, vagyis a gépen lévő progikat tudom futattni? Teszemaszt a mc -t, esetleg a mysql servert, apt-get -et, vagy ilyesmit?

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#3034) Jester01 válasza Forest_roby (#3033) üzenetére


Jester01
veterán

Persze, bármit futtathatsz. De hogy jön ide a chroot :F

Jester

(#3035) Forest_roby válasza Jester01 (#3034) üzenetére


Forest_roby
őstag

lehet hogy itt nem kell. erről nincsenek tapasztalataim, de live linux cd-nél kell..... gondoltam itt is, de ezek szerint tévedtem...

mod: és, bár ez a legritkább esetekben kell, de ha nyomok egy reboot-ot akkor nem szakad meg a kapcsolat? Vagy ha igen, akkor hogy tudok utánna bejelentkezni?

[Szerkesztve]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#3036) Jester01 válasza Forest_roby (#3035) üzenetére


Jester01
veterán

Live cdnél kell csak.

Rebootnál megszakad, igen. De az sshd majd újraindul és megint bejelentkezhetsz. Kivéve, ha elrontasz valamit. Akkor bukta. Ezért aztán távoli gépen óvatosan a rebootokkal (kernelcsere, stb) ha nincs a közelben senki aki baj esetén tud segíteni.

Jester

(#3037) Forest_roby válasza Jester01 (#3036) üzenetére


Forest_roby
őstag

okay! ;)

THX ALL!

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#3038) bambano válasza Forest_roby (#3035) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha nem a linuxot rebootolod, amit piszkálni akarsz, hanem a kliens gépet, akkor a linuxra ha felraksz egy screen-t, és abban indítod a programokat, akkor nem szakad meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3039) bnss


bnss
veterán

Üdv!

Egy kérdésem lenne. Firefoxot szeretnék telepíteni egy Debian rendszerre (etch). Letöltöttem [link] a linkről a firefoxot, de itt megállt a tudományom. Kicsomagoltam, viszont telepíteni nem sikerült. Köszi a választ előre is, és bocs, ha mág elhangzott ez a kérdés, de nicns energiám most keresgélni.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3040) Sianis válasza bnss (#3039) üzenetére


Sianis
addikt

sudo apt-get install firefox

Szerintem csomaglistában is benne van, nem kell külön letölteni.

Sianis

(#3041) bambano válasza Sianis (#3040) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

etch-ben nem alapértelmezett a sudo és firefox sincs már benne.
csak simán
apt-get install iceape
vagy
apt-get install iceweasel

ez rakja fel azt, amit régen mozilla browsernek vagy full mozillának hívtak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3042) bnss válasza Sianis (#3040) üzenetére


bnss
veterán

Köszi szépen. Igen, benne van, de apt-get install firefor hatására mintha feltelepülne, de a végén iceweaselt (remélem jól írtam) kapok és nem firefoxot. :R

szerk.: sudo apt-get install firefox -> azt írja, hogy a firefox már a legújabb verzió.

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3043) Forest_roby válasza bambano (#3038) üzenetére


Forest_roby
őstag

Erre nem is gondoltam! :B A kliens gép reboot -ja miért okozna problémát? Na jó, biztos el lehet képzelni ilyen szituációt is. Nem is kell példát írnod, de nem erre gondoltam.
Azért köszi, hogy ezt a lehetőséget is megemlítetted!

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#3044) Sianis válasza bnss (#3042) üzenetére


Sianis
addikt

Valószínű, hogy meta package-ként megtartották és így mindenki boldog. :)

Sianis

(#3045) ngabor2


ngabor2
nagyúr

megint bekavartak firefoxnál a jogi dolgok? én a ff-t szeretem, nem az iceweasel-t. az nem ugyan az. nem szeretem az ilyen cseréket...

(#3046) Sianis válasza ngabor2 (#3045) üzenetére


Sianis
addikt

Debian kavarta össze magát valahogyan, de ez már nem is mai hír.

Mivel én egy ritka jó ember vagyok ( és szerény is) ezért megkerestem neked a pontos információt:

[link]

Sianis

(#3047) bambano válasza Forest_roby (#3043) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A szervernek nem okoz problémát, de az ssh kapcsolat, amin keresztül buheráltad, értelemszerűen lebomlik, bármelyik végét is rebootolod. Ha lebomlik, akkor a szerver lebontja a terminál adatokat is, amit az ssh-hoz épített fel, és kirugdossa az összes, előtérben futó, adott terminálhoz tartozó programot. Vagyis ha valamit elindítol, ami sokáig fut, és lenyomod a windowsodat közben, akkor a linux kirugdalja, amit elindítottál. Ennek megakadályozására jó a screen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3048) bnss válasza Sianis (#3044) üzenetére


bnss
veterán

Akkor nem is próbálkozom, köszi az infót és a linklet cikket. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3049) bnss válasza bnss (#3048) üzenetére


bnss
veterán

Eszembejutott még valami, mait kifelejtettem. Debian alól mivel érdemes lemezt (főleg DVD-t) írni? Valamint van egy külső HDD-m, amit már elérek Debian akól, de csak olvasni tudom. Lehetséges erről Debian alatt kiírni az adatokat? :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3050) ngabor2 válasza bnss (#3049) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, én is az alól írtam sokáig. leginkább a k3b frontend jött be, katt-katt és kész is :D tiszta win-feeling :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.