Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) ZCoyote válasza Kvazár (#9999) üzenetére


ZCoyote
őstag

Valami gadmin-system-samba asszem vagy system-config-samba?

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#10002) The DJ


The DJ
addikt

Újabban hihetetlen sok nyűgöm van :)

Lekértem a lemezterület foglalást a df-el és ez fogadott:

# df
Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/md2 238204680 79217148 146887380 36% /
tmpfs 1037408 0 1037408 0% /lib/init/rw
udev 10240 10240 0 100% /dev
tmpfs 1037408 0 1037408 0% /dev/shm
/dev/md0 233225 18828 202356 9% /boot
/dev/tmpMnt 9825 516 8802 6% /tmp

Ami meglepő az a /dev lefoglaltsága. Úgy gondolom ez nem normális. Próbáltam guglizgatni, de semmi érdemlegeset nem találtam. Nem igazán értem a dolgot és az se tiszta mi a teendő (már, ha van).

Valaki felhomályosítana kicsit?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10003) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Áve :)

Lenne nekem egy gyors kérdésem. Elég triviális, de valahogy a google bácsi nem halmoz el jó válaszokkal.
OpenSuse11.2-ről van szó.
useradd-al létrehoztam egy "guest" felhasználót, a "users" groupba. Van nekem a home/publicba csatolva két teljes meghajtó(külön-külön könyvtárak alá). Ezeket szeretném, hogy ő elérje sftp-n (már megy, működik,de eddig nem kellett rajtam kivül más felhasználó), de csak olvasási joga legyen, illetve az egyik meghajtón lévő könyvtárak közül csak egyet lásson, a másikon láthatja az egészet.

Remélem sikerült viszonylag érthetően megfogalmaznom mit szeretnék :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10004) bambano válasza The DJ (#10002) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

/dev az mostanában már nem blokkos eszközön létrehozott fájlrendszer, hanem programok által szimulált valami. ne foglalkozz vele.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10005) Sanyix


Sanyix
őstag

van egy gép ami nem tud usb bootot, floppy meghajtó nincs, cd-t meg nem akarok írni, de fel kéne rakni rá egy linuxot. Hogyan? hálózati bootról semmi értelmes leírás nincs, vagy ha van csak a kliensről.
Jah windóz szerverről kéne.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10006) Atapi válasza Sanyix (#10005) üzenetére


Atapi
senior tag

tftpd32 a barátod win alatti pxe server ügyben, ha rákeresel a disztró nevére is amit szeretnél, szinte biztosan találsz step-by-step utmutatot is...

(#10007) Sanyix


Sanyix
őstag

megcsináltam. bebootol, csinál valamit, majd a kliensen majd meghal:

VFS: cannot open root device "(null)" or unknown block(8,1)
Please append correct "root=" boot option; here are the available partitions: 0b00 1048575 sr0 driver: sr

Kernel panic - not syncing: VFS: unable to mount root fs on unknown block (8,1)

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10008) bambano válasza Sanyix (#10007) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert pxe-hez összerakott imidzset kellene bootoltatnod, nem gyalog kernelt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10009) Sanyix válasza bambano (#10008) üzenetére


Sanyix
őstag

azt ezt miért nem említik egyik tutorialban sem? Anny van, hogy töltsem le a netboot imaget, és rakjam be így és így. Beraktam, és ez van. De olyan jó hogy a netbootos linken is van egy iso, nyersen a netboot fájlok, és tömörítve is, a tutorialok meg a tömörítettből való másolgatásról írnak csak, hogy így ez egészben működik.

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10010) Sanyix


Sanyix
őstag

na megvan. Az a helyzet hogy hülyék ubuntuék, mert a tar gz-ben lévő default fájl nincs kitöltve viszont ami csak úgy árván ki van rakva az igen. Azt berakva az előző helyére, már megy.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10011) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Az miért van, hogy megy a Transmission, egy torrentet sem mutat, ami lefelé töltene, mégis kiírja, hogy 3 Mb/s-el tölt le? Meg felfelé is...Töltök pár torrentet, összesen kb ~800 Kb/s-el, és azt írja, hogy 4 Mb/s-el töltök fel? Mik adják ezeket a plusz sebességeket? Meg nem mutatja mindig a torrenteket. Elvileg most 29 van a kliensben, de ha az Összes-nél nézem, csak egyet mutat.

[ Szerkesztve ]

(#10012) Sanyix


Sanyix
őstag

Miért nem képes linux wines megosztásra jelszó nélkül csatlakozni?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10013) doc válasza Sanyix (#10012) üzenetére


doc
nagyúr

kepes :)
amugy ha jol remlik, tenyleg szokott neha jelszot kerni, siman beirom a userjelszot, oszt' jovan (lehet hogy sima enterre is tovabbmenne, passz...)

(#10014) Sanyix


Sanyix
őstag

na ez lol most meg semmihez sincs jogosultságom, holott a winen everyone read-re van beállítva. Linuxos gépről meg akarom nyitni egy médialejátszóban, és nincsen jogosultságom.

LOL most meg megy! ez minden másodpercben máshogy működik?

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10015) doc válasza Sanyix (#10014) üzenetére


doc
nagyúr

milyen jogokkal mountolod fel? (-o uid pl.)

(#10016) Gergő_


Gergő_
őstag

üdv!
hogyan tudok a legegyszerűbben virtual disk fájl expandálni? wubi meghajtójáról lenne szó, lehetőleg windowsból szeretném a méretét megnövelni. :R

(#10017) Sanyix válasza doc (#10015) üzenetére


Sanyix
őstag

főleg semmilyennel, felületről nyomtam, ott nem kérdezett ilyesmit.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10018) kovaax


kovaax
őstag

Pár napja amd64-es Debian Lenny alatt az aktuális opera 10.60.6386 nem tudja megjeleníteni a PH fórumokat (a középső rész üresen marad, ahol a témák lennének, és homokórázik folyamatosan). Most meg azt is észrevettem, hogy blog.hu-s blogokat se hoz be (ezeket egyáltalán nem hozza be, kiírja, hogy Elemek: 11/11, de nem jelenít meg semmit). Pl. ezek nem mennek most:
http://fotoszintezis.blog.hu/
http://magnezia.blog.hu/

Hogy tudom kitalálni, hogy hol akad el? Pár napja még működtek minden gond nélkül.

Szerk.: Ugyanazon a gépen firefox alatt működik mind...

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#10019) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Hali!

Most raktam fel az Xp mellé Ubuntut, csak próbaképp, mert még sosem használtam linuxot. Az a problémám, hogy bekapcsolásnál a menüből csak az ubuntut tudom elindítani, pedig fent hagytam az Xp-t is az elsődleges partíción. Kérdésem hogy milyen parancsal vagy hogyan tudom elindítani az Xp-t hogy az töltsön be?

Lumia 520

(#10020) kovaax válasza Brianiac (#10019) üzenetére


kovaax
őstag

Elméletileg installkor észre kellett volna vennie, hogy van egy xp is a gépen... Parancssorból próbálj meg egy sudo update-grub2 -t. Vagy ha nem grub2 van, akkor sudo update-grub .

-=- There's no place like /home -=-

(#10021) Brianiac válasza kovaax (#10020) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Próbáltam, és az a baj hogy csak a következőt találja "Windows7 (loader)". Ez pedig eddig is benne volt az indítási menüben, de ezt nem tudja elindítani, meg azt sem értem mit keres ott, korábban volt az egyik particion W7, de a partíció azóta törölve lett, majd csináltam újat és felraktam az Ubuntut. Az Xp pedig a kezdetek óta az elsődleges (C) particion van. Nem hogy az XP-t miért nem látja mikor fent van, a W7-t meg hogy látja mikor fent sincs :F

Szerk.: Most látom hogy azon a particion amin van az XP, tehát a C-n van egy Win7ldr fájl ami 3bájt, lehet hogy azt látja. Csak nekem az Xp kellene.

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#10022) Sanyix válasza Brianiac (#10021) üzenetére


Sanyix
őstag

gondolom a win7 felülírta a saját loaderével az xp-ét, ezért azt látja a grub
próbáld meg elindítani, lehet az xp fog indulni.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10023) Brianiac válasza Sanyix (#10022) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Próbáltam, de sajnos nem indítja, csak pár másodpercig "gondolkodik", utána ugyanott vagyok a menüben:S Mikor az Xp meg a W7 volt fent, akkor a listában benne volt mind a 2 és választhattam hogy melyiket indítsam. A vicc az hogy töröltem a Win7ldr fájlt, és még mindig benne van a listában.

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#10024) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Lecseréltem az Xp indító fájljait (NTLDR és NTDETECT.com). Most a Win7ldr mellett látja az xp-t de ha elindítom akkor csak egy error-t kapok, tehát sokra nem mentem vele. :(

Lumia 520

(#10025) Siriusb válasza Brianiac (#10024) üzenetére


Siriusb
veterán

Ami működne szerintem: windows cd-ről belépsz javítókonzolba és kiadod a fixmbr parancsot. Ennek az lesz a következménye, hogy a grub eltűnik és csak az XP fog elindulni. Ezután jönne az, hogy az ubuntu cd-ről bootolsz, és megjavítod a grub-ot. Erről az ubuntu topic 1. hsz-ban, vagy a neten keresve rengeteg leírást találsz.

(#10026) Brianiac válasza Siriusb (#10025) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Megcsináltam, ki is írta hogy a fő rendszerindító rekord el lett indítva, de ugyanúgy a grub fogad bekapcsoláskor. Mindegy, formázom és újrarakom, azért köszönöm a segítségeteket.

Lumia 520

(#10027) Siriusb válasza Brianiac (#10026) üzenetére


Siriusb
veterán

Akkor lehet a fixboot is kell. A win7-et nem ismerem, lehet nagyon mélyen belenyúlt.

(#10028) Brianiac válasza Siriusb (#10027) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Már elkezdtem újratelepíteni, azért köszi, legalább legközelebb tudom hol kezdjem ha hasonlóan járok.:)

Lumia 520

(#10029) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok, lenne egy összetett problémám és nem tudom, honnan közelítsem meg.

Jelenleg Ubuntu Studio 10.04 van a gépemen, de volt már a sima is, meg próbálkoztam régebbiekkel. Egy MSI EX400X-es laptopom van és valamiért a vidkarival az elején kéreti magát, mert a képe "halszálkás", de a zárt csomag feltevése, látszólag megoldja a dolgot.

A problémám az, hogy virtuális gépen (VMware, VirtualBox, mind a 2 ugyan azt csinálja) a grafikai támogatás nem valósul meg, pedig minden kiegészítést felteszek, és úgy ahogy kell. Se aero, se directx, se egy játék nem tud rajtuk elindulni, pedig elméletben kéne.

Arra gondolok nem-e az alap op-pal van-e a gond, hisz ha már az sem tudja, akkor miért kéne a vendégnek tudni?! :F
Egy másik érdekes dolog: a gép 64 bites, amit feltettem op is, a virt gépek is, és a azon belül létre hozottak is, de mégsem tudok rájuk, csak 32-es op-okat tenni. :F Valahogy nem kerek nekem a dolog, hisz amikor valami egyéb csomagot akarok feltenni, vagy frissítek akkor azok is 64-esek, tehát akkor miért nem támogatja a 64-es vendég op-ot?

Azért gyanakszom az alap op-ra mert a hiba mind a 2 virt gépen ugyan az és az ablakok kezelése sem megy zökkenő mentesen a lin-en. Míg a sima ubi volt egy kicsit elkezdtem állítgatni az effektjeit és azt hittem ott szúrtam el valamit, de a studio-son már nem nyúltam hozzá, mégis ugyan azt a hibát látom. Mégpedig, az ablakok a progik elsőre nehezen nyílnak meg, sokat kell várni. Majd ha már megnyílt és teljes képernyőre akarom kirakni "tálcáról", vagy csak kis képernyőről, akkor a klikkelést követő 3-4 sec-ben nem történik semmi, és azért nem egy 10 éves vas van alatta, hogy ez indokolt is legyen. Pl. egy Opera indítása perceket vesz igénybe. Ha már elindultak, akkor természetesen elfogadható sebességgel mennek.

Lenne még egy nagyon nem ehhez, de témában idevágó kérdésem:
Van egy másik win7-es gépem, és fájlokat szeretnék megosztani a 2 gép között. Ha mind a 2-n w7 van ezt kb. 5 sec alatt megoldom, de ha a laptopra lin-t teszem akkor ez már csak egyirányúvá válik. A win látja a simán megosztott lin-es mappád, még jelszót sem kér és szépen kezeli, de a lin-en amikor a win-es gépre klikkelek, kéri a felhasználónevet, és a jelszót, be is írom, de úgy viselkedik mintha rosszul írtam volna be, mert a kis ablak eltűnik, majd ismét látható lesz de immár üresen. Amikor elkezdek a sambával próbálkozni, hogy legalább ne boldog-boldogtalan láthassa a megosztott mappámat, na onnantól viszont a win egyáltalán nem tudj megnyitni, és vissza se tudom már többé csinálni.
Poénból kipróbáltam azt, hogy lin-en virt. gépen w7-et futtatok, és úgy a w7 simán kezeli míg a lin nem a másik w7-es gép megosztásait.

Ha volna valakinek 5lete azt szívese meghallgatnám. Már voltam az összes idevágó fórumban, és kipróbáltam mindent amit csak mondtak, de semmi eredménye.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#10030) Lenry válasza Siriusb (#9997) üzenetére


Lenry
félisten

ez se jött be sajnos :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10031) Atapi válasza Kvazár (#10029) üzenetére


Atapi
senior tag

a virtualizácio még nincs olyan szinten napjainkban, hogy minden eszköz esetén közvetlenül a gazdaeszközt tudja használni a guest rendszer. cpu, mem, usb, com átadás már naggyából működik megfelelő támogatás mellett, de vga még nem (ha jol tudom). vagyis a virtuális gépedben egy emulált vga kártya dolgozik (amit ellenőrizhetsz is az eszközkezelőben), ami ebből fakadóan igen gyenge, közel se várd tőle azt a teljesítményt, mint a gazda gép rendes vga-jától.

ami a 64 vs 32bit dolgot illeti, nekem 64bites ubi alól mennek 32 és 64 bites rendszerek is. viszont azt leképzelhetőnek tartom, hogy esetleg a géped processzora nem támogatja a virtualizációs teknolodzsit (vagy nem engedélyezted a használatát), és akkor a cpu-t sem tudja közvetlenül használni a guest, vagyis az is emulálva leszen. ha pedig emulálva van a cpu, akkor vagy meg lehet neki mondani, hogy legyen 32 vagy 64 bites, vagy nem, ezt nem tudom, de ha emulálni csak 32bitest tud a vbox, akkor ez lehet a hiba forrása.

az ablakkezelési lassuság fakadhat videokártya driver bugosság + effektek miatt, de csak egy bizonyos mértékik (pár másodperces belassulás). ha ennél többről van szó, akkor lehet kevés a memória a gépedben, és a swap lassitja annyira, vagy esetleg bad sectoros a hdd. ezek a legtipikusabbak szvsz.

win7 megosztáskezelése meg valóban kacifántos, de nem csak linuxszal, hanem bármivel, ami nem win7...

(#10032) Kvazár válasza Atapi (#10031) üzenetére


Kvazár
őstag

Hali!

Sajna ezeket a köröket már végig futottam más fórumokban, ezért enged meg, hogy röviden válaszoljak.

1. Náluk fut ugyan az, és ugyan azt csinálom mint ők. Nem várok el lehetetlent, csak annyit amit másoknál is látok. VMware alatt másoknál van aero, és pár alap játék is megy.

2. 4 giga ram van benne, 10 giga swap, tehát egy linuxhoz mérve erőmű van alatta. Nem tudom nálad mennyi idő, mire megnyitsz egy böngészőt, de ezen legalább 1 perc, és az is gáz, hogy egy ablakméret változtatás is több másodpercig tart.

3. A vinyó jó, teszteltem, és a smartja szerint is tökéletes.

4. w7 háló..., hát jah..., sokan vannak vele így xp vs. 7... :(

Eladó cuccaim: -

(#10033) Sanyix válasza Siriusb (#10027) üzenetére


Sanyix
őstag

az a baj, hogy a win telepítő rohadtul nem képes semmit sem kijavítani. A legegyszerűbb, minden ilyen bootos marháskodás előtt, hogy lementjük az mbr-t a vinyóra egy mbrwiz-el, aztán 1 sec visszatölteni ha valami nem lenne jó. mondjuk nekem a dosos állandóan azt írja nincs meg a fájl, de a linuxos jó.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10034) doc válasza Sanyix (#10033) üzenetére


doc
nagyúr

az mbr-t meg a boot sectort vissza tudja irni. masra mondjuk nem is hasznalhato, de erre szerencsere igen :)
mondjuk a regi fdisk /mbr sokkal egyszerubb volt...

(#10035) Sanyix válasza doc (#10034) üzenetére


Sanyix
őstag

egyszerűbb, csak soha nem működik ;)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10036) doc válasza Sanyix (#10035) üzenetére


doc
nagyúr

nekem XP-vel eddig meg kivetel nelkul mindig mukodott... (bazzeg, EN vedem a windowst, ezt is megertuk :D)

(#10037) Siriusb válasza Sanyix (#10033) üzenetére


Siriusb
veterán

Az az egy-két alkalom amikor szükségem volt mbr-t helyrerakni, nálam ment. Mostanában persze az is fejtörést okoz (némi túlzással), amikor néha látok windows, hogy hol a Start gomb ;] Na meg Vistát még csak-csak láttam, de win7-ről már lövésem sincs :)

(#10038) Sanyix


Sanyix
őstag

Létezik olyan zene lejátszására kihegyezett program linuxra, ami:
-működik (mert xubuntut felrakva az exaile nevű izé még hozzá sem hajlandó adni semmit a lejátszási listára)
-tud cue-t értelmezni, fájlba ágyazottat is
-tud wavpack, és monkey audiot olvasni (lossless codecek)
-tud wines megosztáshoz hozzáférni, onnan lejátszani
-dsp-k támogatása sem ártana

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10039) Phvhun


Phvhun
őstag

Megoldható a hivatalos linux kernelt feltelepíteni a gépre gnome gui-val ?

És ha megoldható, van róla valamilyen leírás ?

(#10040) bambano válasza Phvhun (#10039) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

félig-meddig.
de minek?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10041) doc válasza Phvhun (#10039) üzenetére


doc
nagyúr

nem egeszen ertem a kerdest, de szerintem te sem
mit szeretnel pontosan?
egy kernel + egy ablakkezelo meg nem lesz mukodokepes rendszer
mi az hogy 'hivatalos' kernel? a vanillara gondolsz, vagyis ami a kernel.org-rol letoltheto?
a Slackware-ben pl. ilyen kernel van, bar a gnome (hal' istennek :D) szamuzve van belole (bar a telepites konnyen megoldhato)

(#10042) The DJ


The DJ
addikt

Van egy parancslánc, aminek a kimenete a következőképpen néz ki:

1 12.34.56.78
2 21.43.65.87
2 11.22.33.44
2 55.66.77.77

Az első szám azt jelzi, hogy bizonyos IP címből éppen mennyi hányszor van jelen, a mögötte levő számok pedig maguk az IP címek, valamint ez rendezve van növekvő sorrendbe. Na én ezt a kimenetet el szeretném menteni egy fájlba, de úgy, hogy ne legyenek az IP címek előtt a számok, tehát értelemszerűen csak úgy kellene nekem a fájlba írnia őket, hogy soronként egy IP szerepeljen és semmi más.

Maga a parancslánc, amit futtatok így néz ki:

netstat -tn|grep ':port'|tr -s ' '|cut -d' ' -f5|cut -d':' -f1|sort|uniq -c|sort -n > lista.txt

Valaki ki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10043) bambano válasza The DJ (#10042) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha a parancsláncot magadtól raktad össze, akkor egy cut -d\ -f2 már igazán semmiség a végére...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10044) Phvhun válasza doc (#10041) üzenetére


Phvhun
őstag

Kernel.org-os kernelre gondoltam igen.

Akkor mi kell ahhoz hogy működjön is ?

Kernel + Driverek + Ablakkezelő + ?

(#10045) doc válasza Phvhun (#10044) üzenetére


doc
nagyúr

sokminden. driver meg ablakkezelo nem :)
[link]

de meg mindig nem arultad el, hogy mit is akarsz ezzel...

(#10046) Phvhun válasza doc (#10045) üzenetére


Phvhun
őstag

Csak unatkozok, és gondoltam foglalkozok kicsit ilyesmivel is buta játékok helyett.

(#10047) szimla65


szimla65
aktív tag

ÜDV!
Segítséget szeretnék kérni.A probléma a következő Egy HDD-n több OP rendszer telepítése,használata.Egy HDD-n van a VIN XP,UBUNTU,MANDRIVA.Az XP-t telepítettem előszőr utánna a Mandriva-t,majd az Ubuntut.Indításkor bejön a Mandriva felülete és választhatok,hogy melyik rendszert szeretném használni,de a felsorolásban nem szerepel az Ubuntu.Mit tehetek valamit elrontootam vagy még nincs teljesen kész.Az XP és a Mandriva működik.És még egy kérdés az origószoftverbázisról töltöttem le a Mandriva-t(KDE)és ott az van írva,hogy magyar nyelvű.már az elesén a nyelvválasztásnál(F2)nem szerepel a magyar,és a frisítés után sem lessz magyar.(Mandriva 2010 KDE)Várom a válaszokat.Kezdő vagyok de szeretek kipróbálni új dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#10048) Vladi válasza Phvhun (#10046) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Csinálhatsz egy csomó más érdekes dolgot, ami esetleg hasznos is másoknak. Majd segítünk. Mihez értesz?

(#10047) szimla65

Nincs semmi elrontva. Egy lemezről egy boot manager indul egyszerre. Most ez a mandriva. Kvázi abban kell beállítanod az ubuntu-t, hogy induljon.

Vagy direkt megcsinálod a bejegyzést a mandriva /boot/grub/menu.lst fájljába - ahogy az az ubuntu partíción is szerepel, vagy átadod az indítást az ubuntu rendszerbetöltőjének.
Leírás.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10049) Phvhun válasza Vladi (#10048) üzenetére


Phvhun
őstag

Univerzális kocka vagyok

Több nyelven programozok ( Html, Css, Php, Pascal, Delphi, C++*, Basic*, Javascript*, )

*Csak egy bizonyos feladat megoldására használtam, vagy már nem nagyon emlékszek rá.

Windowst nagyon jól ismerem/kezelem, linuxot már sokszor próbáltam, volt vele nagyon sok problémám, de mindent meg tudtam oldani, hackintosh is volt már, de csak azért mert iphone-ra akartam programozni egyik ismerősömmel, de aztán abból nem lett semmi.

Ismerek rengeteg programot mindenféle feladat megoldására, és alternatívát nagyon sokra.

Majdnem mindegyik ismerősöm számitógéphez kötődö problémái miatt hozzám fordul segítségért.

Értek még a quake3 engine-s játékokhoz elég jól, de persze ebből hasznom semmi nem lesz.

Grafikai dolgokban is otthon vagyok: Photoshop, 3dsmax, Eyeon Fusion stb..
3D studio max tanfolyamot végeztem.

És még így a végére egy ömlesztett lista amikkel foglalkoztam és eszembe jut : Reverse engineering, Neural networks, Hack készitése Call of duty játékokhoz ( Csak tanulási célból ), Vírusirtók próbálgatása ( majdnem az összeset kipróbáltam már, de hogy minek.. ), Windows buherálása kivül belül, éés sorolhatnám még.. )

Érdekel még a robotika, és minden ami ezzel kapcsolatos.

És a legnagyobb problémám az, hogy itt kavarog a fejemben egy csomó dolog, de ha nem megyek el egyik irányba komolyabban akkor kb semmi értelme az egésznek.

[ Szerkesztve ]

(#10050) Sanyix válasza Sanyix (#10010) üzenetére


Sanyix
őstag

óóó fantasztikus. Megcsináltam a netbootot, virtuális gépen kipróbáltam, erre most kiderült hogy a valós gépen fail, mivel kártyás lanja van még, és nincs rajta pxe rom...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.