Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) ngabor2 válasza birno (#1000) üzenetére


ngabor2
nagyúr

idézőjelbe téve?

(#1002) birno válasza ngabor2 (#1001) üzenetére


birno
addikt

Valóban, aláhúzással meg a netes %20-as formulával próbálkoztam, de az idézőjel nem jutott eszembe. :)
Köszi!

(#1003) Vilmoskorte


Vilmoskorte
tag

Sianis tollából volt anno egy program neve, ami hasonló volt a winen futó dcplus programhoz. Annak alapján írták/portolták linuxra. Ez a program kellene nekem, tudja vki? Valknut nem jön be, azt ismerem.

(#1004) dr_strange válasza Vilmoskorte (#1003) üzenetére


dr_strange
senior tag

linuxdcpp

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1005) tuxika


tuxika
csendes tag

Hello!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy fenn van az Ubuntu Linux, és szeretnék parancssorosan dvd imagét kiirni, hogy azt miként is tudnám megvalósítani.
Válaszokat előre is köszi.

(#1006) ragazzo válasza tuxika (#1005) üzenetére


ragazzo
őstag

Én is láma vagyok,de ezt k3b-vel nem lehet megcsinálni?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1007) ngabor2 válasza Vilmoskorte (#1003) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a valknut nem nyerte el a tetszésedet? erősen meg kell szokni, de utána használható.

tuxika: dvd+rw-tools a te barátod (asszem, én is a k3b frontendet használom).

[Szerkesztve]

(#1008) tuxika


tuxika
csendes tag

Biztos lehet, csak ezen tre rendszeren alig van valami :) Azer meg nincsen kedvem leszedni azt a progit, parancssorban gyorsabban menne :D

(#1009) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Vigyázat, láma kérdésem lesz! :B Szeretnék a winfos mellé felrakni valamilyen 64bites Linuxot. Általános felhasználásra kellene, net, film, zene. Melyiket javasoljátok?

Előre is köszi!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1010) dr_strange válasza tuxika (#1005) üzenetére


dr_strange
senior tag

#!/bin/bash
# burn-dvd-iso
# burns a pre-made .iso file to a DVD.
# requires: app-cdr/dvd+rw-tools

growisofs -use-the-force-luke=dao -dvd-compat -speed=2 -Z /dev/hdc=$*

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1011) doc válasza Oliverda (#1009) üzenetére


doc
nagyúr

Mostanaban nagyon divatos az Ubuntu, van 64 bites kiadasa is, bar en szemely szerint nem vagyok nagy Ubuntu rajongo, otthon Slackware-t hasznalok, nem tudom annak van-e kulon 64 bites valtozata (notebookra tettem Ubuntut, a videokartyat nem volt kepes eletre kelteni, mc nincs benne, links szinten nincs, ugyhogy innentol toroltem es ment a helyere a Slackware 10.2, kijelzo tokeletes, mc es links is van :DD)
ha neked nincs extrem kijelzod (mint az en 1680x1050-esem) es nem kell sok parancssoros program, akkor szerintem jol jarhatsz az Ubuntuval, eleg komoly tamogatottsaga es felhasznalotabora van, a debian alap miatt pedig gyak. barhol tudnak benne segiteni

(#1012) Oliverda válasza doc (#1011) üzenetére


Oliverda
félisten

LÁMA ON

Mi az az MC meg a links? :B A Suse Linux nem felelne meg a céljaimnak?

filmszínházunk bemutatja Linus Torvalds rendezésében: Suse halunk meg. Főszerepben KoltA.I. Róbert :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1013) doc válasza Oliverda (#1012) üzenetére


doc
nagyúr

mc=Midnight Commander, konzolos filemanager (ha vindoz alatt Total commandert hasznalsz, akkor nem fogod hianyolni :DD)
links=konzolos netbongeszo, ha nem tudod mi ez akkor erre sem lesz szukseged

a Suse-t en szemely szerint nem igazan kedvelem, de izles dolga. ha van egy kis raero idod, probalj ki par napra egy-ket disztrot, aztan ugyis meglatod melyik feXik neked jobban. ha van az ismeretsegi korodben olyan aki hasznal mar egy ideje Linuxot, akkor olyan disztrot tegyel fel mint o, eleinte ugyis szukseg lesz a segitsegre, az meg ugy a legkonnyebb ha o mar tudja mi merre van

(#1014) Oliverda válasza doc (#1013) üzenetére


Oliverda
félisten

Total Commandert használok winfos alatt. Remélem van benne valami hasonló filemanager, vagy ha éppen nincs is, akkor biztos lehet hozzá tölteni. Arra kíváncsi leszek hogy a hardwareket hogyan kezeli majd. Egy Audigy2 ZS-t csak felismer, mivel Creative-éknál egy deka drivert nem találtam linux alá. Az nForce 4-hez illetve Geforce-hoz legalább van

Amúgy nézegettem screenshotokat, és egész pofás a grafikus felülete ennek az Ubuntunak. Na majd meglátjuk... :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1015) zLegolas válasza tuxika (#1005) üzenetére


zLegolas
őstag

Parancsolj:

DVD-írás
A parancssoros DVD-írás nagy hasonlóságot mutat a fentebb tárgyalt konzolos CD-írással, adat DVD iso-t például az adat CD esetében leírtakkal teljesen azonos módon készíthetünk.
DVD ISO képfájl készítése egy vagy több könyvtár tartalmából:
mkisofs -pad -R -J -dvd.iso /amit/akarok1 /amit/akarok2 /amit/akarok3
ISO képfájl készítése DVD-ről:
cat /dev/dvdram > /ahová/akarom/dvd.iso
vagy:
mkisofs -R -J -V dvd_neve /media/dvdram > /ahová/akarom/dvd.iso
ISO képfájl készítése VideoDVD-ről:
mkisofs -dvd-video -V dvd_neve -o /ahová/akarom/dvd.iso /media/dvdram/
A mkisofs program -dvd-video kapcsolójával a kimeneten szabványos DVD-Video struktúrát kapunk. Ha ez a forráslemezen eleve adott, akkor csak arról kell gondoskodnunk, hogy a lemez Windows és Linux környezetben is megfelelő fájlnévbejegyzésekkel íródjon, ezt valósítják meg a -J (Joliet) és -R (Rock Ridge) kapcsolók, ahogy azt már írtam a mkisofs alfejezetben. A DVD-Video lemezen a szükséges fájlok az AUDIO_TS és a VIDEO_TS nevű könyvtárakban találhatók. A lemez .ifo, .vob és .bup kiterjesztésű fájljait a VIDEO_TS -be kell elhelyezni. Ilyen lemez másolása esetén egyszerűen csak ezt a két könyvtárat kell DVD-re írnunk.
A K3b nevű, grafikus felületű író program a fenti struktúrát automatikusan is képes létrehozni az File/New Project/New Video DVD Project menüpontban, na nem mintha ez olyan nagy segítség lenne... A példákban a DVD-író a /dev/dvdram és a /media/dvdram pontokra való hivatkozással érhető el, ez természetesen gépenként változhat.
DVD írásra általánosan a growisofs programot használjuk.
ISO képfájl kiírása:
growisofs -dvd-compat -speed=4 -Z /dev/dvdram=/ahol/van/dvd.iso
Könyvtár tartalmának kiírása:
growisofs -dvd-compat -speed=4 -R -J -Z /dev/dvdram /ahol/van/könyvtárnév

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1016) birno


birno
addikt

Sziasztok!
Megpróbáltam X-et varázsolni a Debian alá, de nem megy.
Egy ATI 9200-esem van.
Felraktam az fglrx-et,(ati oldaláról letöltöttem, aliennel készítettem egy .deb csomagot belőle, mc altt megnyitottam és futtattam az install fájlt), minden ok-nak tűnt, modprobe fglrx-re azonban ezt válaszolja:
FATAL: Module fglrx not found
Pedig a deb csomag tartalmát azt felrakta a gépre.
Megpróbáltam futtatni a /lib/modules/fgrlx/build_mode(hú ennek lehet nem ez a neve :) )/make.sh-t mire azt mondja:

ATI module generator V 2.0
==========================
initializing...
kernel includes at /usr/src/linux/include not found or incomplete
file: /usr/src/linux/include/linux/version.h

Valóban nincs olyan fájl.
Előkerestem a /usr/include/linux könyvtárból. átmásoltam, újra futtatom a make.sh-t:

ATI module generator V 2.0
==========================
initializing...
Error:
kernel includes at /usr/src/linux/include do not match current kernel.
they are versioned as ''2.6.0-test7''
instead of ''2.6.8-2-686''.
you might need to adjust your symlinks:
- /usr/include
- /usr/src/linux

Nem igazán értettem mit akar ezzel a symlinkes dologgal, ezért csak simán átírtam a version.sh ban a ''2.6.0-test7''-es értéket ''2.6.8-2-686'', mert valóban az a kernel van fent.
Válasz:

ATI module generator V 2.0
==========================
initializing...
Error:
XFree86 drm includes at /usr/src/linux/include/../drivers/char/drm do not fit this driver.
This driver is designed to only work with X4.1.0 or higher.
You can match this by getting Linux kernel 2.4.8 or higher.

Mit jelent ez és mi a teendő?
4.3.0-ás xfree86 van fent.

(#1017) ragazzo válasza Oliverda (#1012) üzenetére


ragazzo
őstag

Itt nagyon sokan ubuntut használnak, és nem véletlenül.Neked is ezt javasolnám.[link]

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1018) Orc


Orc
senior tag

Tegnap feltettem a 10.1-es Suse linuxot. Most pedig a Buffalo Wli-pcig54 wifi kártyámat szertném beüzemelni.A ndiswrappert használnám, de van egy nagy gondom:

nero:/home/denbal/ndiswrapper-1.17rc1 # make install
make -C driver install
make[1]: Entering directory `/home/denbal/ndiswrapper-1.17rc1/driver'
Can't find kernel build files in /lib/modules/2.6.16.13-4-smp/build;
give the path to kernel build directory with
KBUILD=<path> argument to make
make[1]: *** [prereq_check] Error 1
make[1]: Leaving directory `/home/denbal/ndiswrapper-1.17rc1/driver'
make: *** [install] Error 2

A fent jelzet (/lib/modules, stb) könyvtárban csak egy Module.symvers fájl van.

Az [link] szerint megcsináltam a linket, de hiába.
ln -s /usr/src/linux-2.6.16.13-4-obj/ /lib/modules/2.6.16.13-4-smp/build

Van valami ötletetek? Előre is köszönöm.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#1019) pch


pch
aktív tag

VPN:

http://www.kde-apps.org/content/show.php?content=12570

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#1020) Orc válasza Orc (#1018) üzenetére


Orc
senior tag

Ezt a Yast2 használatával kiküszöböltem, viszont a driver installálása után (depmod -a,modprobe ndiswrapper) a következő szöveg kerül a system logba:

ndiswrapper: module not supported by Novell, setting U taint flag.
ndiswrapper version 1.10 loaded (preempt=no,smp=yes)
ndiswrapper (import:241): unknown symbol: ntoskrnl.exe:'ZwEnumerateKey'
ndiswrapper (import:241): unknown symbol: NDIS.SYS:'NdisCloseAdapter'
ndiswrapper (import:241): unknown symbol: NDIS.SYS:'NdisRequest'
ndiswrapper (import:241): unknown symbol: NDIS.SYS:'NdisOpenAdapter'
ndiswrapper (import:241): unknown symbol: NDIS.SYS:'NdisDeregisterProtocol'
ndiswrapper (import:241): unknown symbol: NDIS.SYS:'NdisRegisterProtocol'
ndiswrapper (load_sys_files:213): couldn't prepare driver 'netcbg54'
ndiswrapper (load_wrap_driver:111): loadndiswrapper failed (65280); check system log for messages fro m 'loadndisdriver'


:F

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#1021) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Adott egy debian szerver, amin squrrelmail fut. Csináltam új usert, hogyan tudok neki e-mail accountot csinálni a squirrelmail-hez?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1022) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!
Szóval kezdeném ott hogy szeretnék linuxot használni. Kis böngészés után kiválasztottam számomra a suse linux-ot. Letöltöttem és kiírtam dvd-re, de telepítés közben kb. a félénél lefagy. Már kétszer próbáltam. Olvastam egy-két helyen, hogy mitől is lehet ez. És az olvasottak alapján látom, hogy a linux nagyon hardwer igényes, szóval ami winbe jó az linux-ba már lehet,h nem. Memória teszten átment, DVD olvasó/íróval szerintem nincs baj, Ide kábel is szerintem jó. De akkor mégis mi lehet a baja, miért fagy be nekem? Esetleg tudtok olyan programot amivel le tudom tesztelni a DVD olvasómat?

(#1023) GD válasza doc (#1011) üzenetére


GD
őstag

azért kihajítani egy disztro-t mert nincs benne mc meg lynx..huh..
majdnem két parancs, de egyben is megoldható és már van is..

(#1024) GD válasza kisgyerek85 (#1022) üzenetére


GD
őstag

esetleg tudunk vmi linuxot ami nem suse :)

(#1025) escie válasza kisgyerek85 (#1022) üzenetére


escie
őstag

ha jó neted van, esetleg megpróbálhatnál valami kisebb telepítő médiáról egy alaprendszert feltenni, majd a többi csomagot már a működő rendszerből telepíteni.
amúgy tényleg felesleges ilyen nagy falatokat leszedni, mert a csomagok úgyis frissülgetnek, és le kell tölteni, esetleg.
nem ismerem a suse kiadásokat, de biztos van valami egycédés telepítő is, arról felmegy egy kis rendszer, majd utána a többi dolog, ami kell.

esetleg írhatnál valami pontosabbat a hibáról, mert így elég kevés. egyszerűen lefagy? kurzor sem mozdul?

amúgy nem igazán kényes a hardverre, ez tévhit, tapasztalataim szerint. megkockáztatom, sok esetben jobb a driver ellátottság, mint winxp-n.

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#1026) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sikeresen jelentem megoldottam a problémámat. :) a DVD olvasót átjamperoltam masterba és kivettem a feltéve rossz memóriámat. Na most még nem tudom, hogy melyik volt a rossz a kettő közül (ezt majd később kiderítem)
Csak még annyi bajom lenne, hogy és nem írtam felhasználónevet / jelszót telepítésél és rendszerbetöltésnél pedig kérdezi, és nem enged belépni még akkor sem ha üresen hagyon.
Első belépésnél valahogy be tudtam lépni (ekkor tapasztaltam, hogy nem magyar, pedig én azt hittem, mert telepítésnél volt magyar is) de azóta sem tudok belépni.
Szóval várom a segítségeteket és nyugodtan mondhattok más linuxot is :) én ezért keztem ezzel, mert vhol azt olvastam, hogy kezdésnek ez a legegyszerűbb.

(#1027) birno válasza birno (#1016) üzenetére


birno
addikt

Erre senkinek ötlet?

(#1028) zLegolas válasza kisgyerek85 (#1026) üzenetére


zLegolas
őstag

Tremészetesen van megoldás, de az, ami nekem perpill eszembe jut mindenféle parancssori mahinációkkal járna, ami nem egyszerű úgy, ha lövésed sincs az egészhez. Én asszondanám, hogy telepítsd újra, egyszerűbb.

Ha kell az én megoldásom szólj, és leírom (hosszú lészen!)

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1029) ragazzo


ragazzo
őstag

Már egyszer megkérdeztem, de most ismét visszatérnék rá.Ugye 3 magyar fejlesztésű disztrib van, ebből jó ha kettőt használunk.Azt szeretném megtudni, hogy vajon ezt [link] miért nem használják?Miért nincs elterjedve eléggé?Pedig megnéztem a honlapjukt, és nem tűnik rossznak.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1030) zLegolas válasza ragazzo (#1029) üzenetére


zLegolas
őstag

Mindenki azt használ, ami neki a legszimpibb, amit jól be tudott lőni, vagy amihez segítséget kap a havertól, stb...
Ezek szerint a legtöbben találtak maguknak ennél jobban tetszőt is.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1031) doc válasza ragazzo (#1029) üzenetére


doc
nagyúr

ugyanazért amiért a Mandrake-et :DD
ugyanis elég erősen alapoz rá. meg a marketingje sem volt olyan mint pl. az UHUnak. kis pénz, kis foci :U

(#1032) Orc válasza Orc (#1020) üzenetére


Orc
senior tag

Senki többet?

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#1033) Sipi


Sipi
addikt

Sziasztok!

AMD64-es rendszert szeretnék venni. Mintmegtudtam, Venice magos legyen, szerintem egy 2800-3000+ jü lesz nekem.
Az alaplappal azonban nagy gondban vagyok. (Főleg, hogy semmit sem értek hozzá.)
Milyen legyen? Főleg chipset-ügyben. Ja, merthogy Linux menne rá kizárólag.

Hallottam, az nforce néha összeteszi magát. A VIA-t ki szidja, ki dicséri. (Én előbbi. :) )
Ráadásul a videokártyám AGP-s, úgyhogy vagy AGP-foglalatos kell, vagy pedig olyan integrált, amit a Linux is ismer. (Magyarul nvidia. :D )

Jópár embernek van már ilyenje otthon - tudtok javaslatokat adni? Tuningolni soha nem akarok, fő a halk, hűvös működés. Nomeg PCI-csatlakozó is legyen rajta, lehetőleg egynél több.

Köszönettel:
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1034) _Petya_ válasza _Petya_ (#1021) üzenetére


_Petya_
őstag

Senki nem tud segíteni?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1035) ngabor2 válasza Sipi (#1033) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor az enyémhez erősen hasonló konfigot tudok ajánlani: gigabyte ga-k8nsu-939 lap, 3000+ venice magos procival. agp-s, van rajta 5 pci. minden megy rakta (a hang nem tudom, hogy 5.1-e, én sztereóban hallgatom). az ubuntu örül neki. nagy előny, hogy ez a lap a prociventit teljesen lekapcsolja, ha hideg a proc. márpedig ha nincs mindig 100%-on, akkor az hideg. mondom mindezt (jelenleg) 22,5 nap uptime után, aminek nagy részét 100%-on töltötte a gép.

(#1036) Sipi válasza ngabor2 (#1035) üzenetére


Sipi
addikt

Well, ez erősen tetszik. Már csak az ára a kérdéses. :) Megnéztem, tetszik a specifikációja is. A Gigabyte-tal sincs semmi bajom. Köszi!
Az alaplapi chipek mindegyikét sikerült azonnal kezelésbe venni?
Tényleg, van valami egetrengető különbség az nforce3 és 4 között?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1037) ngabor2 válasza Sipi (#1036) üzenetére


ngabor2
nagyúr

k8nsu-t nem látok sehol, nsc-t igen. úgy látom, hogy a sata raid-ben és a hálókártyák számában különbözik. amúgy erősen hasonló, és 16-17k-s árával nem is vészes.

az alaplapi ''chipsettel'' könnyen megbarátkoztam, egy darabig a szenzor szivatott, de az is megoldódott. most már minden nagyon jó.

az nF3 agp-s, az nF4 pcie. asszem ennyi a különbség. ja, meg a beépített sata raid.

(#1038) Sipi válasza ngabor2 (#1037) üzenetére


Sipi
addikt

Ezek szerint az nf3-ban külön chip van SATA-ra, az nf4 pedig izomból nyomja? (Csak érdeklődök, úgysem használok RAID-et.)
Szenzor: ez azt jelenti, hogy az újabb lm_sensors már ismeri? (Illetve a kernel.)
Asszem, megvan a befutó chipset. Esetleg maga a lap is. Bár nem hiszem, hogy még lehet kapni. :(

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1039) ngabor2 válasza Sipi (#1038) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a szenzor minden esetben külön chip. k8nsu esetén ez it87, ami része a kernelnek (legalábbis a gyári ubuntu kernelben benne volt). valszeg a többi gb lapon is ilyen van. ha agp-s kell, akkor nf3-t keress.

igen az nf4 önmagában is tudja a raid-et, de én se használom (vagyis nem raid-ként használom a sata_sil-t).

(#1040) Sipi válasza ngabor2 (#1037) üzenetére


Sipi
addikt

Pont ez az az ár, amit keresek!
Egyvalami viszont furcsa. 7.1 csatornás audio-vezérlő van benne - s a hátulján van egy linein, lineout és egy mic csatlakozó. Akkor hova megy a 8 darab hangfal?!? Vagy ezeknek be lehet állítani, miként működjenek, s pl. a mic-ből center/lfe out lesz?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1041) ngabor2


ngabor2
nagyúr

hogyan tudom egy file utolsó 15000000byte-ját kivágni? egy letöltést sikerült úgy ráindítanom egy már meglevő file-ra, hogy nem folytatta, hanem hozzáfűzte. mégegszer nem tudom leszedni, úgyhogy az sajna nem opció.

sipi: a kiegészítésként adott hátlapon lesz a 4 jack aljzat és/vagy egyéb kimenet.én be se szereltem, mert 2.0-nál többet nem tudok, és egyelőre nem is akarok kihasználni.

[Szerkesztve]

(#1042) birno válasza birno (#1016) üzenetére


birno
addikt

Nincs ötlet?
Vagy akkora hülyeséget csináltam, hogy nem is méltatjátok válaszra? :D

(#1043) snowflake válasza ngabor2 (#1041) üzenetére


snowflake
tag

hogyan tudom egy file utolsó 15000000byte-ját kivágni?

én a dd-vel probálkoznék:
pl. ha a teljes file mérete 22000000 byte akkor:

dd bs=1 count=`echo 22000000-15000000 | bc` if=forras_file of=eredmeny

itt a forrásfile első 7000000 byte-ja (~7MB) lesz a végeredmény.. tehát az utolsó ~15MB fog leesni.

ui: persze nem muszáj az a bc-s mahinálás a count után.. behelyettesíthető a count értéke 7000000-al egyből.

(#1044) tierbatyo válasza birno (#1042) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Kernel includes at /usr/src/linux/include do not match current kernel.
they are versioned as ''2.6.0-test7''
instead of ''2.6.8-2-686''.
you might need to adjust your symlinks:
- /usr/include
- /usr/src/linux


Rossz kernel source-ra mutat az /usr/src/linux. 2.6.8-as kerneled van, de a source 2.6.0-s.

Take a look to the sky just before you die

(#1045) snowflake válasza birno (#1042) üzenetére


snowflake
tag

Én sajnos nem tudok Neked érdemben segíteni, mert nem használok ATI kártyát... és még nem is volt hozzá szerencsém testközelből...

Ahogy kiveszem nálad valami kavar lehet a kernel, kernel forrás ill. header csomagok között...
Ha jól látom ez a kernel: 2.6.8-2-686 fut nálad jelenleg..
Ehez tedd fel a 2.6.8-2-686 kernel header csomagot illetve a 2.6.8-as kernel forrást.

Egyébként úgy látom, hogy az ati-nak külön van 4.1 , 4.2, 4.3 -as XFree86-ra drivere.. Nem lehet hogy rosszat szedtél le?
Esetleg nézzd meg az ati oldalán az install howto-t:
[link]

pontosabbat majd az atisok....

(#1046) birno válasza tierbatyo (#1044) üzenetére


birno
addikt

Ott egy version.h nevű fájlt keres, az tartalmazza a rossz verzió számot, de ahogy néztem nincs más funkciója csak a kernel verzió azonosítása.
A /usr/src/linux pedig nem mutat sehova, ott van a kernel forrás, onnan csináltam fordítást is. :)
Azt nem tudom alapból miért nem tartalmazza a version.h fájlt, pedig a kernel.org-ról szedtem.

(#1047) birno válasza snowflake (#1045) üzenetére


birno
addikt

A headert és a 2.6.8-as forrást megnézem, hogy fent van-e, köszi, de a driverből tuti jó verziót szedtem le, mert van az ati oldalán egy check.sh nevű fájlocska amivel ezt ellőrizni lehet s az alapján választottam ki melyik kell.

(#1048) ngabor2 válasza snowflake (#1043) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nekem az utolsó 15000000byte kellene. mondjuk én a split-ben gondolkodtam, a dd eszembe se jutott :D de ezzel már megoldom, köszi. mindig a legegyszerűbb megoldás nem jut az ember eszébe.

(#1049) Jester01 válasza ngabor2 (#1041) üzenetére


Jester01
veterán

tail -c 15000000
(man tail)

Jester

(#1050) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

A sqirrelmail-es kérdés mellett felmerült egy újabb:

Windows-os gépról, batch file-ból hogyan tudok linux szervereket shutdown-olni? ssh nyilvános kulcsú azonosításra gondoltam. Ez jó módszer? Működik egymás mellett a kulcsog és a jelszavas ssh?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.