Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) bambano válasza sonar (#31098) üzenetére


bambano
titán

a gond az, hogy a csomag bejön, de hogy a kapcsolat működjön is, ahhoz nem mindegy, hogy a válasz merre megy ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31102) sonar válasza bambano (#31101) üzenetére


sonar
addikt

A válasz arra megy ahonnan a kérés jött. Sok helyen alkalmazok hasonló megoldást, de gondom még nem volt.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#31103) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#31043) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Ami hiányzott:
ssh-agent $BASH
ssh-add ~/.ssh/omv_key

(#31104) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Linuxnál van valami módszer arra, hogy a kernelbe tegyek ZFS támogatást? Leginkább azon erőlködnék, hogy ZFS native encryption és mirror legyen minden máson, a kernel meg alá legyen írva, és secure boot-al ellenőrizve. Amennyire én tudom csak BTRFS van kernelben, a ZFS meg OpenZFS projektben van, de meg lehet mégis valahogy ezt oldani?

Buliban hasznos! =]

(#31105) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ahogy nézem van valami alternatív megoldás, ha teszek be boot loadert. Elvileg a GRUB tud ZFS-t mountolni és aláírást is ellenőrizni, de majd mindjárt jobban utána nyomozok.

Buliban hasznos! =]

(#31106) ivana válasza inf3rno (#31104) üzenetére


ivana
Ármester

Nem kompatibilis a licensz. Ezért csak fuse van. Szerintem a zfst ne linuxon akard használni.

(#31107) bambano válasza ivana (#31106) üzenetére


bambano
titán

jelenleg a legjobb zfs implementáció linuxra van, a bsd-sek le vannak maradva.
a licensz kompatibilitás csak a bináris újrakiadását tiltja, magának azt fordít, amit akar, a disztró készítők vannak kicsit meglőve.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31108) inf3rno válasza bambano (#31107) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincsenek lemaradva, ugyanúgy lehet a ZOL félét használni ott is, de nem is ez volt a kérdés, hanem hogy hogy be lehet e esetleg rántani kernel modulként vagy ilyesmi. Ugye azt szeretném, hogy a root ZFS-en legyen a kernel meg EFI partíción.

Buliban hasznos! =]

(#31109) bambano válasza inf3rno (#31108) üzenetére


bambano
titán

nemrég volt hír, hogy a bsd-sek dobják a saját zfs-üket és átveszik a linuxét. feltételezve, hogy nem akarnak visszalépni, ebből következik, hogy az eredeti bsd-s zfs rosszabb.

a kérdésedre a válasz: be.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31110) inf3rno válasza bambano (#31109) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az a nemrég már néhány évvel ezelőtt volt, és azt hiszem mergelték valahogy a két projektet, nem dobták a sajátjukat, de teljesen lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31111) bambano válasza inf3rno (#31110) üzenetére


bambano
titán

[link] a dátuma 2020. augusztus 25.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31112) inf3rno válasza bambano (#31111) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem azt kell nézni, hanem ezt: [link] Kernel modulként már régóta használják. Tavaly csak annyi történt, hogy lecserélték a kernelben is a régit, de ez nem egy hirtelen döntés volt. Amúgy aggódnak, hogy ellinuxosodik a ZFS is, de úgy látszik nincs náluk már kapacitás a fejlesztésére. Én most a CUDA hiánya miatt kacsintgatok inkább a Linux felé. Bár nem életbevágó, mert lecserélhetném AMD-re a kártyát, de fel akarok lőni egy rendszert zfs-el és tensorflow-al még ebben a hónapban.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31113) vicze válasza inf3rno (#31104) üzenetére


vicze
félisten

Ubuntu 20.04 óta kísérleti boot opcióként felajánlja ZFS-t, az alap telepítő.
Azt hogy más disztróra mit lehet sajnos nem tudom.

(#31114) inf3rno válasza vicze (#31113) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Még tájékozódom akkor. Nekem úgy tűnt, hogy Alpine-ra is van valami. [link] Igazából amiatt aggódom Alpine-al kapcsolatban, hogy musl van nem gcc, bár utólag be lehet rakni, de nem tudom, hogy megzavar e ilyen dolgokat, mint python, tensorflow, java, nodejs, stb. Szervernek talán az Alpine jó lesz, van még egy rakás gépem, amin még Windows megy, azokra meg valami asztali disztro kéne, talán Void vagy Artix vagy ilyesmi lesz, az még ráér.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31115) f_sanyee válasza bambano (#31107) üzenetére


f_sanyee
senior tag

szerintem meg a Solaris-nak :)

(#31116) Frawly


Frawly
veterán

Lenne itt egy dolog, ami nem probléma, csak nem értem. Néhány disztrómon, gépemen a feh úgy működik, hogy mikor háttérképet állítok vele, a háttérkép megjelenítése után tovább fut a feh process, látszik a folyamatok listájában. A mostani Arch + dwm-es telepítésemnél viszont azt tapasztaltam, hogy indul a feh, kiteszi a háttérképet, de aztán kilép, nem fut tovább, persze a háttérkép az mégis kint marad. Persze, ez egy jó dolog, tetszik, csak nem értem, hogy egyik rendszeren (pl. Artix Linux + Openbox) futva marad, a másikon meg nem. Ez mitől függ? Nem sikerül megfejtenem, egyfajta rejtély.

Ráadásul az sem gond, ahogy indítom, mert mindig & jel van utána, tehát elvileg az indítóscript nem várja be, míg bezáródik. Amire még tippelek, hogy jelenleg az ~/.xinitrc-ből fut, míg Artixon az Openbox ~/.config/openbox/autostart moduljából indítja, ez lenne az oka? Nyilván, a dwm-nek nincs autostartja, így tesztelni nem tudom.

(#31117) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Szeretném egy könyvtáramat lementeni egy távoli gépre úgy, hogy ott titkosítva tárolódjon, de ne kelljen mindig az összes adatot átküldeni, hanem csak a változást, mint az rsync.
Elkezdtem olvasni a témáról és találtam a duplicity-t és azt, hogy a rsyncd-vel is meg lehet oldani. Valakinek van tapasztalata ebben a témában?

(#31118) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

A ZFSonLinux egy parancsához keresnék manual-t, konkrétan a zfs mount opcióira lennék kíváncsi. Ezt az oldalt nézegettem ( [link] ), és itt van is egy link zfs(1M) névvel, de az már az az oracle doksik kezdő oldalára mutat, ahonnan viszont egyszerűen nem találom meg ezt a doksit. Esetleg valaki tudna egy linkkel segíteni? Egyébként az -l opció mibenlétére lennék kíváncsi.Egy titkosított csatolási pontot szeretnék felcsatolni, viszont ha -l kapcsoló nélkül használom a zfs mount parancsot akkor kulcsot keresne, amit egyelőre nem, csak jelszót állítottam be.

Előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#31119) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy egy adott szerver CentOS7, betelt a max session-ök száma, és emiatt beállt a földbe. Találtam infót arról, hogy miként lehetne ezt beállítani megfelelően.
Beállítottam így az sshd konfigban:
ClientAliveInterval 1000
ClientAliveCountMax

Viszont egyik ügyfél panaszkodik, hogy ledobja őket a mount és nem tudnak másolni a szerverre sftp-n.
Sokféle megoldást látok mi lenne a megfelelő beállítás ezen értékekre?
Előre is köszi!

(#31120) vicze válasza _kovi_ (#31119) üzenetére


vicze
félisten

Kliens oldalon bel kell állítani: "ServerAliveInterval xxxx" Kisebb legyen mint 1000
Különben le fogja dobálni.

(#31121) _kovi_ válasza vicze (#31120) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszönöm!

(#31122) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok!

Adott egy Arch és egy google account.
A Drive-ot szeretném szinkronizálni egy helyi mappába. Ehhez találtam a "drivesync" progit. Fél évig tökéletesen működött crontab-ból percenkénti szinkronnal.

Nem tudom mikor pusztult meg, de a jelenség a következő:

Ha parancssorból futtatom a /usr/bin/drivesync vagy a "ruby /usr/share/drivesync/drivesync.rb' -r akkor rendesen lefut (legalábbis a szinkront megcsinálja)

Ha viszont user crontabból szeretném futtatni (*/1 * * * * /usr/bin/drivesync) akkor ezt kapom.
Crontabba már a teljes PATH változót bemásoltam.

Olyan mintha nem látná, hogy eddig mit nem szinkronizált.

Eleinte biztos, hogy nem t a crontabból is.

Mi lehet a gond?

(#31123) bambano válasza _Dumber_ (#31122) üzenetére


bambano
titán

szerintem felraktál a google drive-ba egy fájlt, aminek valami szemét van a nevében. át kellene nevezni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31124) _Dumber_ válasza bambano (#31123) üzenetére


_Dumber_
őstag

Akkor is ha parancssorból tudom futtatni, és le is szinkronizálja?

(#31125) regener


regener
veterán

Sziasztok, adott egy OVH-tól bérelt fizikai vas ami Strasburgban van. Debian10, docker és pterodactyl daemon fut rajta amiről tudok egy R5 3600X, 32GB ram és gigabites kapcsolattal felvértezve, de az SFTP kapcsolat olyan dög lassú hogy a mappák közti lépkedés is másodpercekbe telik. A le és feltöltés is iszonyat lassú és most minden 2. fájlra sikertelent ír a FileZilla amit tekintve hogy 5 fájlt (12MB kb) mozgatott 40(!) Perc alatt igencsak siralmasnak találok. Tegnap majd 600MB-ot feltöltött ennyi idő alatt.

Csak egy felhasználó vagyok az egész történetben, a szervert üzemeltetők sem értenek hozzá hogy mitől lehet ilyen lassú. Tegnap volt egy gép újraindítás, de azzal os szenvedtünk hogy a pterodactyl moduljai elavultak voltak és nem akart elindulni a daemonja.
Jómagam is linux noob vagyok.

Van bármi ötletetek mit kellene keresni vagy átállítani?

[ Szerkesztve ]

(#31126) lionhearted válasza regener (#31125) üzenetére


lionhearted
őstag

Ugyan nem egyértelműek a távolságok a leírásodból, de az SSH/SCP/SFTP egyik nagy ellensége a high-latency. Előfordulhat, hogy az egyik nap légy kerül a levesbe.

Tegnap még működött...

(#31127) regener válasza lionhearted (#31126) üzenetére


regener
veterán

Elsőnek is a kezdőbe terveztem írni, ide csak beolvastam és úgy tünik mellément.

Távolság az 1000km környékén van. Optikai gigabites netem van aminél a pingek a délutáni csúcsidőben 80, este 11 után viszont csak 20 körül tetőznek.

(#31128) ivana válasza regener (#31125) üzenetére


ivana
Ármester

Első körben megnézném valami mással. Ha az jó akkor a következő lépésben másik kliens programmal. 3-dik körben kezdeném el túrni SFTP szerver konfigját.

Firewall nincs közte? Manapság igen beteges tűzfalak vannak. Eddigi kedvencem ami letiltott egy sima FTP kapcsolaton tar.gz átvitelt, mert volt benne egy olyan python verzió amiben van egy durvább sec hole (ami a valóságban nem is volt benne, mert backportoltuk a patchet).

[ Szerkesztve ]

(#31129) lionhearted válasza regener (#31127) üzenetére


lionhearted
őstag

Úgy értem, hogy ezzel a 80-as pinggel, ami alaphangon 160ms latency már ilyen 3Mbps korlátoztad magad default beállításokkal (TCP window).

Ha ezt megfejeli időszakosan valami hálózati ingadozás, eldobált csomag, akármi, akkor reccs. Nem általános ping az érdekes, hanem az éppen akkori, amikor gond van. Lehet ma már nincs semmi, még nem írtad.

Adott esetben érdemes lehet más, erre a funkcióra szakosodott protokollt használni.

Tegnap még működött...

(#31130) bambano válasza regener (#31125) üzenetére


bambano
titán

kérdés, hogy a le és a feltöltés lassúsága között van-e kapcsolat.
a letöltést egyszerűbb konfigurálni, a torlódásvezérlést, ezen belül a tcp window rescaling-et és a vezérlőprotokollt is lehet állítani a kernelben.
a feltöltés javításához a kliens gépet kell faragni, ha az windows, akkor ahhoz nem értek és itt offtopic :)

arra figyeljetek, hogy lehet olyan helyzet, amikor a józan ésszel ellentétes beállítás segít.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31131) regener válasza ivana (#31128) üzenetére


regener
veterán

Mit értesz a más alatt? Protokollt?

FZ helyett pedig WinSCP-vel valamivel gyorsabb, de nem az igazi. Egy magyarban lévő szerverre ezerszer gyorsabban tölt szinte még a FZ-val is.

#31129 lionhearted
Ma pl. a játékban szereplő hangokat próbálta szedni amelyek pár megásak és tetőzött 300kb/s-en / fájl (egyszerre 3-at szed a beállítások alapján).
A poén hogy eközben egy másik személynek meg ugyanazt a fájl pár kb/s sebességgel szedte, pedig ő rootként volt belépve én meg egy kissebb loginnal.
Optimal connection puffer ki lett kapcsolva a WinSCP-ben (mint netes ajánlás), de nem vitt előrébb.
Elvileg a biztonsága miatt állította be ezt anno aki feltelepítette, viszont ő már nincs a látómezőben.

#31130 bambano
Na ezért írtam, hogy a kezdő linuxosba akartam írni, mert amiket írsz magasak nekem :D

(#31132) bucihost válasza regener (#31131) üzenetére


bucihost
senior tag

Nem tudom ez neked mennyire megoldás. Kb 3 hónapja pont ugyan ezen probléma miatt jöttem el az OVH-tól. Annyi különbséggel, hogy ott én hozzá fértem mindenhez mert én bérteltem. Valami a külföldi sávjukkal van mostanában, hiába írtam a supportnak nem tudták megoldani. Egyik napról a másikra belassult, hol jó volt hol nem. Átmentem másik szolgáltatóhoz, ami németben van és azóta semmi ilyen gond nincs.

[ Szerkesztve ]

(#31133) inf3rno válasza regener (#31131) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt kéne megnézni, hogy más protokollon is ugyanilyen lassú e. Ha igen, akkor valami internet szolgáltatók közötti hiba is lehet, ha nem, akkor meg szerver beállítási hiba.

Buliban hasznos! =]

(#31134) Lenry


Lenry
félisten

az egyik rendszer kinőtte a swapfájlját, semmi gond, létrehoztam egy nagyobbat, beaktiváltam, látja, eddig szuper.
viszont a régi, kisebbet kidobnám, persze nyilván anélkül, hogy a benne lévő akármi elveszne.
ha egyszerűen azt mondom, hogy swapoff /swap.img, akkor a rendszer lesz annyira okos, hogy átlapátolja a dolgokat a másik fájlba?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31135) bambano válasza Lenry (#31134) üzenetére


bambano
titán

nyugodtan kapcsold ki, azt fogja csinálni, amit remélsz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31136) kovaax válasza bambano (#31135) üzenetére


kovaax
őstag

Csak legyen elég memória, ahova lapátolhatja...

Szerk.: Mondjuk most van neki. :R

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#31137) Lenry válasza bambano (#31135) üzenetére


Lenry
félisten

azt nem gondoltam volna, hogy ezt screenben kéne indítani. megy vagy két órája...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31138) bambano válasza Lenry (#31137) üzenetére


bambano
titán

nem hiszem, hogy két swapfile között másol. feltételezem, hogy elkezdi felszabadítani a régi swapfile-ben a blokkokat úgy, hogy kitakarít a memóriából valamennyit és oda visszatölti a swapet. de ehhez a másik swapfile-ra swappelni kell :)

tény, hogy mondhattam volna, hogy terheletlen időszakban indítsd el... azt pedig nagyon szokta utálni, ha egy diszken két fájlt kell kalapálnia. megőrül tőle a diszk feje.

szerk: ne zárjuk ki, hogy gyorsulhat a folyamat, ha éppen nem használt szolgáltatásokat leállítasz ideiglenesen.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31139) Lenry válasza bambano (#31138) üzenetére


Lenry
félisten

mindkét swapfájl a /-ben van, az meg SSD.
egyébként valószínűleg tényleg felszabadítgatja a dolgokat, de még van 5GB a kezdeti 8-ból.
mondjuk az se világos hogy alapból minek swappel, van még vagy 20GB szabad RAM

ha éppen nem használt szolgáltatásokat leállítasz ideiglenesen.
én csak az infrastruktúrát adom, azt se tudom mit csinál ez a gép, nemhogy leállítsak rajta bármit.
mindegy, elindítottam screenben, reggelig ráér.

köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31140) Lenry válasza Lenry (#31139) üzenetére


Lenry
félisten

Reggelre tényleg végzett

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31141) kovaax válasza Lenry (#31140) üzenetére


kovaax
őstag

Deszktoppon szemrebbenés nélkül leveszem ssd-nél a swappines-t 0-ra. Szerveren 10-re szoktuk állítani alapból melóban.

-=- There's no place like /home -=-

(#31142) attilav2


attilav2
őstag

Egy esetleges jövőbeli szívás ami a chromium használókat fogja érinteni
Hacsak addig el nem áll a szándékától a google.
Use Chromium? Sync Features Will Stop Working on March 15

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#31143) Frawly válasza attilav2 (#31142) üzenetére


Frawly
veterán

Ebben nincs meglepő, aki ért hozzá, már évek óta figyelmeztet arra a veszélyre, ha az egész webet meg az összes böngészőt a Google uralja, abból baj lesz, el fog velük szaladni a ló, és miután már minden az övék a weben, minden böngészőt az ő motorjuk hajt, akkor bármilyen pofátlanságot megengednek maguknak. A monopólium sose jó, ezért ajánlott inkább Firefoxot használni, van ahhoz is egy csomó jó addon, kevesebb memóriával is beéri. Az sem tökéletes böngésző, de legalább nem a Google-monopóliumot támogatja vele az ember, mint a Chrome, Chromium, Opera, Brave, Vivaldi, stb. böngészőkkel.

(#31144) totron válasza Frawly (#31143) üzenetére


totron
addikt

Fájrfox párti voltam, mióta csak megjelent. Jóideje már videókban kifejezetten fostos teljesítményt nyújt, kifejezetten le van maradva bennük, mindegyik rendszeren. A mai webezés szerves része a mozgókép, úgyhogy elengedtem. Fájó, de ez van. A marha nagy előnyök már papíron sem állják meg a helyüket.

(#31145) Sub-ZeRo válasza totron (#31144) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is így vagyok vele. A firefox helyett vivaldit használok, mintha kicsit gyorsabb lenne a yt alatt. Hát ez van sajnos.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31146) Apollyon válasza totron (#31144) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A videó lehet lassabban megy, de ehhez azért hozzájárul a már kompletten bloatware internet is. Másrészt youtube-ot és társait nézni nem csak böngészőből lehet.
A chromium alapú böngészők meg lehet jobban viszik a videókat, azonban pár kivételtől eltekintve spyware az összes, meg feleannyira sem testreszabható, mint a FF alapúak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31147) zsigomark3


zsigomark3
tag

Sziasztok,

Viszonylag frissen telepített Manjaro Distro + KDE Plasma asztali környezeten 'Dynamic Wallpaper' third party app-al háttérképet akarok váltogatni, adott órákhoz rögzítve.

A Dynamic Wallpaper-el egyedi háttérképeket szeretnék megjeleníteni, amit a kdynamicwallpaperbuilder -el lehet megtenni.
Ezen belül ha jól értem először configurálni kell egy metadata filet amiben megadom melyik háttérkép hány órától jelenjen meg

"kdynamicwallpaperbuilder path/to/metadata.json"

-ezzel a paranccsal írták a metadata file mentését adott helyre, viszont nekem vagy nem hoz létre semmit vagy üres filet hoz létre, attól függ hova akarom menteni.

Képek és a txt file helye itt:
/home/mark/Dokumentumok/Theme/Main Wallpaper/
ebbe a mappába nyitok új terminalt.
Beirom:
"sudo kdynamicwallpaperbuilder /usr/share/plasma/wallpapers/com.github.zzag.dynamic/metadata.json"
-jelszó megadás-
"JSON document is empty"

Valaki tudna segíteni mit csinálok rosszul?

Üdv: Márk

(#31148) Frawly válasza totron (#31144) üzenetére


Frawly
veterán

Nálam még tartja magát, hardveres videókódolás az nincs, csak hackre és bugos, úgyhogy nem erőltetem, de nem jelent nagy prociterheléses különbséget. Nekem még megfelel, de régóta nem szeretem már én se, azon a határon táncol, hogy dobjam. Ami miatt megtartom, hogy még így is a kisebbik rossz a Chrome-alapú böngészők ellenében.

Próbáltam egy időben Chrome-ra, Chromiumra, Vivaldira váltani, de borzalmas memóriaigényük van, és bugosabbak is, mint a FF. Plusz nem tudnak olyan alap funkciót még ma sem, mint a text only zoom, tudnak általános text-skálázást, de csak átlalánosan, minden oldalra megadva.

(#31149) Frawly válasza zsigomark3 (#31147) üzenetére


Frawly
veterán

Nem értem mit nem értesz. Először neked kell megírni a JSON fájlt kézzel, már ha én nem értem félre az általad linkelt oldalakat. Itt találsz egy mintafájlt, amit át tudsz alakítani. Nem muszáj a /usr/akármi/-be mentened, használhatod a felhasználód /home/felhasználónév/ mappáját is, akkor nem kell sudo-zni sem.

Addig a builder neked nem csinál semmit, míg a JSON fájlod be nem adagoltad neki. Esetleg az a baj, hogy a fájlt megcsináltad neki, de txt kiterjesztéssel, és ehelyett metadata.json néven és végződéssel keresné.

(#31150) Lenry válasza Frawly (#31148) üzenetére


Lenry
félisten

Zoom text only plugin Chrome-hoz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.