Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Vladi válasza blaces (#4997) üzenetére


Vladi
nagyúr

0. nem olyan sok. Plusz ahogy fentebb monták, az a nevük amire használják. De itt van egy kis magyar man.

1. Nem gond, csak a megfelelő ablakozó könyvtárak legyenek fenn. De azokat felteszi a csomagkezelő.

2. Programozáshoz van sok csomag, de egy sima szövegszerkesztő konzol és fordító is elég. kicsitomi ír errőr sorozatot, abban van linuxos rész. [Vajon miért... :)) ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5002) Core2duo6600 válasza bambano (#4980) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen Tv karid van ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5003) Core2duo6600 válasza Csokimester (#4999) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Olyan, hogy egy akármilyen oprendszer telepítése után a win telepítőből bebootolva ne lássad a winyod ez nem fordul elő
a dosos fdiskert meg hanyagoljad ha egy mód van rá, mert amikor azt csinálták nem voltak ilyen sok GB és winyok
A vistanak a DVD jéről, XYp telepítő cd jéről bebootlva ha kell megadni neki a hdd vezérlő driverét xp esetében 1 kis floppyn vista be tudja venni usb drive ról is, ha ezek után sem megy, akkor ott valami egész más gond van, hiszen
Annak semmi köze nincs hozzá particiónálás elött, hogy korábban milyen volt rajta
Mind a vista mind az xp tudja ujraparticiónálni
és ha telepíted rá a rendszert magától lecseréli az MBR -t mind a 2 abban az esetben ha ez az egyedüli hdd a gépedben

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5004) Csokimester válasza Core2duo6600 (#5003) üzenetére


Csokimester
csendes tag

Na megoldódott, a BIOSban kellett átállítani a ACHI controllert. Az volt a gond, hogy a laptophoz adott windowsban benne van az sp2 és a szükséges IAA driver is, viszont amivel én próbálkoztam az csak sima sp2 volt... :W Windows Pista meg elkezdett felkúszni, de megfagyott mindig a telepítő. Na de az a lényeg hogy mostmár müxik.:) kösz a helpet!:)

(#5005) Józsibácsi


Józsibácsi
csendes tag

Hello

udev-nek bele lehet verni a fejebe, hogy ne emlekezzen a korabbi halozati kartyakra?
gondolok itt arra, hogy ha kicserelem a halokartyat, akkor az uj ne az eth1 nevet kapja, mert meg tudja, hogy az eth0 mas volt, hanem ha csak egy halokaryta van a gepben, az mindig eth0 legyen, fuggetlenul attol, hogy elotte hany kulonbozo tipusu eszkoz fordult mar meg a helyen, vagy hogy melyik slot-ban van

a kerdeses informacio a /etc/udev/rules.d/???_persistent-net.rules file-ban talalhato

egy megoldas lenne, hogy rendszerleallitaskor torlom a file-t, viszont ez csak akkor jo, ha minden alkalommal tisztesseges rendszerleallitas tortenik, vagyis ha a halokartya felrobbanasa miatt lefagy a gep az informacio megmarad, s egy plusz restart szukseges

ha jol sejtem, ugyenez a plusz ujrainditas szukseges lenne akkor is, rendszerindulaskor torolnem a file-t, mert -megint csak- ha jol sejtem, elobb jon az letre, minthogy e torolni tudnam

van meg olyan lehetoseg is, hogy szerkesztgetem a script-et (/lib/udev/write_net_rules), ami a fenti file-t letrehozza (pl kicserelem a >> operatort > operatorra, igy csak a legutolsokent megtalalt eszkoz kerulne a file-ba), viszont egyfelol nem biztos hogy jo otlet ezen sript szerkesztgetese, mert egy frissites barmikor felulirhatja, masfelol ezzel kizarnam annak lehetoseget, hogy tobb halokartyat hasznalhassak (ha esetleg meggondolnam magam)

ahogy neztem, az iftable sem lenne jo megoldas, mert az mac cim alapjan azonositja a kartyat, s mivel nekem a problema gyokere a halokartyacsereben rejlik, ez itt nem sokat erne

barminemu epito jellegu javaslatot szivesen fogadok, s elore is megkoszonom

Hozzatok egy démont jól megb*szom a k*rv* anyját

(#5006) EQMontoya válasza Józsibácsi (#5005) üzenetére


EQMontoya
veterán

mi lenne, ha olyan scriptet irnál, ami törli a filet, aztán kiad egy poweroff-ot? ez esetben rendszeriditás után úgy keletkezne új file, hogy nincs régi. olyan scriptet.

/etc/init.d/networking stop
file törlése
poweroff

ha igy állitod le a gépet, akkor szvsz következő inditásnál automatikusan a jó file jön létre, már amennyiben jól értelmezem a problémádat.

Same rules apply!

(#5007) ngabor2 válasza Józsibácsi (#5005) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a háló felhúzása után egyből törölheted a persistent-net.rules-t, utána elvileg már nincs rá szükség. tehát utána akár pukkan a kártya, majd fagy a gép, akár szabályosan állítod le, nem lesz olyan file-od, minden boot során létrehozza. az /etc/rcx.d-ben csinálsz egy 99_zzdelnetrules szkriptet, ami ezt törli, az biztos, hogy utolsónak fog lefutni.pontosabban érdemes valahova elhelyezni, sose lehet tudni, mikor kell menet közben...

(amúgy meg gyűccsél be egy használható hálókártyát, 16-án adok egyet ajándokba.)

[ Szerkesztve ]

(#5008) Józsibácsi válasza EQMontoya (#5006) üzenetére


Józsibácsi
csendes tag

sajnos nem jo, irtam is, hogy miert

"egy megoldas lenne, hogy rendszerleallitaskor torlom a file-t, viszont ez csak akkor jo, ha minden alkalommal tisztesseges rendszerleallitas tortenik, vagyis ha a halokartya felrobbanasa miatt lefagy a gep az informacio megmarad, s egy plusz restart szukseges"

ngabor2: ez hasznalhato otletnek tunik, koszonom
azert ha van ettol jobb megoldas, szivesen fogadom a tovabbi otleteket is
halokarytam egyebkent van, de az nem jelenti, hogy amig elek, mukodni is fognak
halt mar meg nekem halokartya (3com, intel is) egy egyreszu ujrainditastol (kulonbozo gepekben)
csak ha mar felmerult a problema, erdekelne, van-e ra igazan szep megoldas, vagy muszaj valamilyen szinten ganyolni hozza

[ Szerkesztve ]

Hozzatok egy démont jól megb*szom a k*rv* anyját

(#5009) EQMontoya válasza Józsibácsi (#5008) üzenetére


EQMontoya
veterán

amúgy 3com 905C-TX, vagy mi ennek a neve, az a lényeg, hogy smc905c chipset legyen rajta, nálam járt már pár, szerveres használatot is igen szépen birták.

Same rules apply!

(#5010) cucmalajmc


cucmalajmc
tag

Valaki pár szóval leírná, hogy miért is jó a Linux? Nemsokára érik egy gép újratevés és gondolkozok rajta, hogy Windows mellé Linuxot is rakjak. :F

(#5011) Vladi válasza cucmalajmc (#5010) üzenetére


Vladi
nagyúr

Áááá... fél év használat után Te magad is fel tudod majd sorolni az előnyeit. Csak el kell jutni addig. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5012) cucmalajmc válasza Vladi (#5011) üzenetére


cucmalajmc
tag

akkor annyit mondanál, hogy a linux melyik verzióját használjam? amin játékok is nagyrészt mennek.

(#5013) ngabor2 válasza cucmalajmc (#5012) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ööö... a vistát.

(#5014) cucmalajmc válasza ngabor2 (#5013) üzenetére


cucmalajmc
tag

komolyan kérdeztem.

(#5015) Vladi válasza cucmalajmc (#5014) üzenetére


Vladi
nagyúr

Komolyan mondta. Játékhoz windowst. A linux nem játékszer.

De néhány komoly válasz (közhely):
- stabilitás
- flexibilitás
- átláthatóság
- biztonság
- kártevő mentesség
- egyszerű programkezelés/frissítés/nyilvántartás

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5016) cucmalajmc válasza Vladi (#5015) üzenetére


cucmalajmc
tag

köszönöm a választ. :R akkor tehát érdemes Windows mellett Linuxot is feltenni? (ha igen Linux melyik verzióját?)

(#5017) 7 válasza cucmalajmc (#5016) üzenetére


7
addikt

Linuxból többfajta van, ezeket hívjuk különböző disztribúcióknak (disztróknak), és a disztróknak vannak verziói. Minden disztró különbözik kicsit, mindegyiknek a fejlesztőgárdája más értékeket helyez előtérbe, másokkal foglalkozik kevésbé, továbbá a disztrók mögött álló felhasználóbázis is erősen változó.

Általános felhasználás esetén többnyire a kiválasztott disztró legfrissebb stabil verzióját érdemes használni.

Mivel te még nagyon újnak tűnsz ebben a területben, olvass vissza, mit ajánlanak a kezdőknek, az utóbbi hétben többször is volt erről téma. Ha nagyon lusta vagy visszaolvasni, akkor keress rá az Ubuntura, azt szokták leginkább ajánlani az újaknak. :K

[ Szerkesztve ]

(#5018) Vladi válasza cucmalajmc (#5016) üzenetére


Vladi
nagyúr

2.6.23.18-at

De most komolyan! Ez egy szakállas kérdés. Amelyik teccik. Itten egy kis segítő oldal:
http://www.zegeniestudios.net/ldc/

Wow, akárhányszor csinálom meg, mindíg fedórát adja. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5019) ngabor2 válasza cucmalajmc (#5014) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az ilyen "hallottam, hogy milyen fasza a linux, melyiket tegyem fel, ha jáccani akarok?" című kérdésre a válasz: wint. ha hajlandó vagy olvasni, utánanézni, tanulni... akkor meg úgyis utánajársz. ha meg nem, akkor az első nap sikítva fogod letörölni, mert "fúdeszar a linux, még cémeghajtó se nem vanik rajta, meg a zinternetekszplórer se futik".

de hogy indulópontot javasoljak: ubuntu.

(#5020) Vladi válasza 7 (#5017) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kötekszem, mert olyan hangulatom van:

Linuxnak több verziója van és != disztróval.

Nem feltétlenül a legújabbat érdemes választani. Főleg nem kezdőnként. Mivel még nem nőtte ki a problémáit.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5021) 7 válasza Vladi (#5020) üzenetére


7
addikt

Visszakötekszem, mert nekem is olyanom van:

Nem írtam, hogy a verzió == disztró, sőt!
Ha meg most kernellel hozakodom elő, az úgyse mond neki semmit. :P

Azt írtam, hogy többnyire, nem azt, hogy mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#5022) Vladi válasza 7 (#5021) üzenetére


Vladi
nagyúr

Písz, flóverz, frídám, heppinessz. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5023) 7 válasza Vladi (#5022) üzenetére


7
addikt

Adjak puszis hangulatjelet? ;]

(#5024) jFox válasza cucmalajmc (#5016) üzenetére


jFox
őstag

Sziasztok!

Bár mostanában nem nagyon fórumoztam, de ne felejtsétek el, hogy ti is voltatok kezdők. És nektek is voltak hülya kérdéseitek. :DDD Nekem is. :DD

De tény, Linuxhoz csak az kezdjen, akinek van türelme. Nem mindíg megy az úgy, hogy : de jó proram felteszem, hol az install.exe. Ja az nincs. Szóval sok türelem kell hozzá, olvasgatás, (főleg neten, fórumokon, Google barát segítségével) , de megéri, mert meghálálja.
Nekem könnyű, mert már nem nagyon játszom, ha meg mégis rámjön, akkor ott a Crack Attac, és hasonló hívságok, ha nagyon elborúlok, akkor a HOMM3 megvan liuxra is.
Tehát ha játszani akarsz, akkor maradj a Window$ aktuális verzióinál, mert a legújjabb, legszebb játékok biztos, hogy az alatt fogank futni. Esetleg PS, XBox,stb.
DE! Ha szeretnél egy stabil, jól használható, jól forormálható oprendszert, és nem vagy lusta, akkor válaszd valamelyik Linux distrib-et. Egy jó tanács: lehetőleg ne a Debian-nal kezd! :DDD
UBUNTU, SUSE, MANDRIVA, UHU ezekkel el lehet kezdeni. Az utóbbit főleg azért javaslom, mert teljes magyar nyelvű dokunmentáció elérhető hozzá.

Egy kis kontraszt kedvcsinálónak: [Aero vs xgl/Beryl]

Vladi megnéztem én is (http://www.zegeniestudios.net/ldc/) nekem ajánlott 4 distrib-et is! :D
Üdv
jFox

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#5025) dabadab válasza jFox (#5024) üzenetére


dabadab
titán

"[Aero vs xgl/Beryl]"

Vicces ez a Beryl, egy fel oraig biztos jo jatek, de nem tunik ugy, hogy akar a kozeleben is lenne az IceWM praktikumanak (az tiszta LOL, hogy a demozott ket ablakkezelobol az egyik se jutott el odaig, hogy amikor az ember alttabozik, akkor a taskbaron mutassa, hogy melyik ablak is van eppen kivalasztva - hogy lehet igy barmire is jutni?).

DRM is theft

(#5026) 7 válasza dabadab (#5025) üzenetére


7
addikt

Nekem taskbarom sincs. Hogy lehet annyi helyet elpocsékolni? ;]

(#5027) dabadab válasza 7 (#5026) üzenetére


dabadab
titán

A desktopom altalaban ugy nez ki, hogy van negy workspace, rajtuk tizenpar fullscreen xterm, meg egy Opera par ablakkal (es mindegyik ablakban szamos tabbal). Taskbar nelkul elveszen kozottuk :)

DRM is theft

(#5028) 7 válasza dabadab (#5027) üzenetére


7
addikt

Az openboxban van egy egész pofás taskválasztó cucc, azt szoktam használni, ha sok az ablak meg a workspace (kapott egy ctrl+space hotkey-t)

(#5029) k810


k810
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis gondom lenne. FrostWire nem akar menni, ha jól látom, tűzfal nem tetszik neki. :O
T-Kábelem van. Van ötletetek, hogy lehetne megoldani? :F
Előre is köszi!

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#5030) jFox válasza dabadab (#5025) üzenetére


jFox
őstag

Hi!
Ha alt+tab-ot nyomok, akkor középen feljön egy kis ablak, és abban pörgeti az ablakokat, kis méretben, hogy ne csak a neve alpján tudj tájékozódni, hogy mi is az, hanem a képét is látod kicsinyítve. Szóval nem haszontalan. :C Amúgy én is jobban kedvelem a letisztul ablakkezelőket, mint pl. az Enlightenment, vagy Fluxbox. :DD
Üdv
jFox

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#5031) dabadab válasza jFox (#5030) üzenetére


dabadab
titán

Hat, ha egy ilyen kis belyegnyi kep alapjan meg tudod kulonboztetni az xtermeket...

DRM is theft

(#5032) oak


oak
tag

Sziasztok! Keresnék olyan progit, amivel ki tudnám váltani a windowsos PocketDivxEncoder nevű progit, lehetőleg hasonló bonyolultságút (tehát egyszerűt! :) ), amivel PDA-ra tudnék konvertálni avikat, 320x240-es felbontásba.
A másik, hogy a január 18-ai ATI drivert használva, ti tapasztaltátok-e, hogy a 3Ds alkalmazások gyakran megakadnak/szaggatnak, illetve a filmek lejátszása sem 100as nálam. (Kubuntu 7.10, ATI 8.1, VLC, MPlayer)

(#5033) brazso válasza oak (#5032) üzenetére


brazso
tag

Ha xvid is megfelel, használd az avidemux-ot! Felülete (~bonyolultsága) a virtualdub-ra hasonlít, de gyorsan megtanulható a használata.
[link]

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#5034) oak válasza brazso (#5033) üzenetére


oak
tag

Köszönöm, ez jó lesz.

(#5035) jFox


jFox
őstag

Üdv mindenkinek!
Telepített, már valaki ZyXEL ZyAIR B-120 PCMCIA-s kártyát linux alá sikerrel?
Amit találtam hozzá drivereket, az mind azt mondja fordításkor, hogy túl új a kernelem. (2.6.22)
Az ndiswrapper meg kiakad azzal, hogy nincs a driver által támogatott hardware a gépben.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv
jFox

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#5036) Obi-1


Obi-1
őstag

1. Desktop PC
2. Nem hardvergond
3. Ubuntu 7.04 (még csak Wubi)
4. Gnome
5. Még semmit sem kezdtem vele, neten megoldást nem találtam.

A hiba:
Shutdown parancs után:
Deactivating swap - fail
Can't link lock file 6etc/mtab~: read-only file system (use -n flag to override - fail

A rendszer nem áll le, csak hardveres beavatkozásra.

A hiba az NTFS Configuration Tool telepítése óta jön elő. Leszedni nem akarom.

Only a Sith deals in absolutes.

(#5037) Vladi válasza Obi-1 (#5036) üzenetére


Vladi
nagyúr

dejavum van :F

A wubi egy ilyen windowsra linuxot hekkelő dolog, nem? Szerintem az lesz a fő probléma. ntfs konfig toolt miért nem akarod leszedni? Mivel tud többet mint egy fstab?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5038) Obi-1 válasza Vladi (#5037) üzenetére


Obi-1
őstag

Nem értem, miért írod, hogy dejavud van. Az Ubuntu témában már írtam ezt a problémámat, de csak most kaptam segítséget, ezért ide is beírtam.

A wubi valóban egy hekkelt Linux, de a google találatom alapján a normál particióra másolás nem szünteti meg a problémát. Megoldást még nem találtam.

A Wubi FAQ-ban az NTFS configot találtam, ezért azt használom. A shutdown kézi végrehajtása nem egy szörnyű hiba, bár az AT-s korszakra emlékeztet. Rákerestem az fstab-ra a wikipedián, gondolom az NTFS konfig is ezt piszkálja.

Only a Sith deals in absolutes.

(#5039) Vladi válasza Obi-1 (#5038) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elvileg az ntfskonfi is azt piszkálja. Elvilag. GYakorlatilag más is történik.
Azért hoztam fel az fstabot, mert oda kézzel is könnyen berakod az ntfs partíciókat. Bár wubi esetén lehet, hogy zavarosabb a dolog. :DDD
[Ez a wubi egy átok. :( ]

(Ha válaszolsz, azt a másik topikba léci, mert így kaotikus lesz.)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5040) sto1911


sto1911
veterán

Udv!

Szeretnek egy elavult gepet letoltoszervernek beallitani (466Mhz, 192 ram). Kellene ra egy kiseroforrasigenyu linux, ami tud futtatni egy torrentklienst, amit tavolrol tudok kezelni (hozzaadni, torolni torrenteket stb.), be tudok jelentkezni ra tavolrol (az se art ha grafikus feluletu), es ftp-n at akarom lehuzni a cuccot rola.

A tavoli hasznalat az egyertelmu, a tobbihez kernem az ajanlasaitokat, segitsegeteket. Koszi elore is. (ha nem a megfelelo a topik, szoljatok :))

(#5041) Vladi válasza sto1911 (#5040) üzenetére


Vladi
nagyúr

De a megfelelő topik. De annyit írtun már erről... keress rá a torrent kulcsszóra a linuxos topikokban.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5042) sto1911 válasza Vladi (#5041) üzenetére


sto1911
veterán

Ok, meglesz, koszi.

Az nem lehet gond, hogy windows-os geppel ferek hozza, ugy ertem fajlrendszer szinten. Azt hiszem ehhez Sambat is kell telepitenem.

[ Szerkesztve ]

(#5043) sto1911 válasza sto1911 (#5042) üzenetére


sto1911
veterán

Konkretan nem talaltam semmit ezzel kapcsolatban, ebben a topikban, kozvetlen linket tudnal adni? Sry a benazasert, de a torrent szora mar csak a problemakat dobta ki, torrent + linuxra meg semmit... fura.

[ Szerkesztve ]

(#5044) 7 válasza sto1911 (#5043) üzenetére


7
addikt

Tudom, hogy a probléma már felmerült párszor, de most hirtelen én sem tudom, melyik kliens melyik felülettel képes erre, viszont tudok javasolni egy áthidaló megoldást:

Állítsd be, hogy a servert el tudd érni ssh-n keresztül.
Indítsd el az rtorrentet (talán a legnagyobb tudású karakteres kliens) screenből.

Innentől már csatlakozhatsz másik gépről ssh-n keresztül a serverhez. Beírod, hogy screen -x <screen_neve_tab_billentyu_segit>, és tadaaaaaa. :K

Szerk: Javaslom alaposan áttanulmányozni a Screen és az Rtorrent man-ját.

[ Szerkesztve ]

(#5045) dabadab válasza sto1911 (#5040) üzenetére


dabadab
titán

mldonkey kell neked, az rendes kliens/szerver alapon van megirva, torrenten kivul egy csomo mas p2p halozatot is kezel es a sajat kliensen kivul van webes interface-e is (meg telnet is).

Linux meg gyakorlatilag tok mindegy, a mainstream darabok kozott tul nagy kulonbseg nincs.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#5046) MichaelSD válasza sto1911 (#5040) üzenetére


MichaelSD
őstag

TorrentFlux?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#5047) Vladi válasza sto1911 (#5043) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ami neked kell:
- random szerver disztró (grafika nélkül)
- ssh beállítva (mind tudja yes-yes varázsszóra)
- rtorrent kliens
- rtorrent klienst elérő felület (screen, vagy szép színes dolgok)
- samba
- kitartás
- szorgalom :DDD
Ha nagyon idegenkedsz a termináltól, akkor egy gyors grafikus felületű disztrót válassz. (xfce, fluxbox) megy gyors klienst (transmission)

De voltak szép címlapos írások a témában:
http://logout.hu/iras/hangtalan_letoltoszerver.html
Bár ez elég konkrét.
http://logout.hu/iras/samba_configolas.html
Ezt meg gatyábaráztuk. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5048) sto1911 válasza Vladi (#5047) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi mindenkinek, ha a szttrajk miatt nem tudok hazamenni, ki is probalom :)

Meg egy kerdes. ADSL-em van, PPPoep... ize kapcsolattal, ahhoz kell jelszo is, meg tarcsazos. Azt hogyan tudom beallitani linux alatt?

(#5049) dabadab válasza sto1911 (#5048) üzenetére


dabadab
titán

Debian alatt van egy ppoeconf nevu csomag, az pont erre valo, ha meg vmi felhasznalobaratabb cuccot teszel fel, ott meg szinten nem lesz gond.

DRM is theft

(#5050) Blue@X


Blue@X
senior tag

Hy.
Nemrég jutottam arra a döntésre, hogy Linuxra váltok. Két disztri jött szóba, az Ubuntu 7.10 illetve a Suse Linux 10.3. Mind a kettő megjárta a merevlemezem, de mindkettőnél fennáll egy bosszantó probléma. Mivel én kezdő Linuxos vagyok(még a driver telepítés sem ment vmiért) ezért segítségeteket kértem.
Rendelkezem egy Acer Aspire 5315-s laptoppal,erre szeretném feltenni újra valamelyiket(most windows van). A gond az hogy nincs se hang, se wla)n. Probáltam a wlant madwifi-vel, de nem megy egyszerűen(én vagyok a lúzer). A hangkarit már megsem probáltam, mert wifi nélkül nincs értelme.
Tehát a wlan kari egy Atheros AR5007EG, hangkari egy Realtek ALC268 @ Intel 82801HBM ICH8M.
Ehez a két eszközhőz kellene valami egyszerű megoldás. Vagy a következő disztri linuxból már kezelni fogja és menni fog alapból?

üdv: bluex

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.