Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) lev258 válasza Krystal_s (#30200) üzenetére


lev258
veterán

sudo rmmod iwlwifi
Ennél kellene eltűnnie, a másiknál meg visszajönnie. Próbáld még meg az 1-essel is.
Egy dolgot viszont tisztázzunk. Linux alatt a driver automatikusan lekezeli a szélesebb csatornát, ha a routerben be van állítva és a driver támogatja. Ezt tehát nem kell állítani. Amit ezekkel a számokkal próbálunk, az sok egyéb kisebb beállítás (pl. energiagazdálkodás), amik egyike valószínűleg felelős azért, hogy nem hozza a Windows-on megszokott teljesítményt.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30202) Krystal_s válasza inf3rno (#30198) üzenetére


Krystal_s
addikt

Fix asztali gépként van használva. Ugyanúgy, ahogy a másik gép is.....
Írtam már, hogy Windows alatt mindig stabil. Így nem lehet sem antenna, sem Wifikártya hiba. Inkább Linux driver gond... mivel a neten rengetegen panaszkodnak ugyanezzel a problémával.

Egyedül még azt nem tudtam megpróbálni, hogy USB-s külső eszközre (pendrive, hdd) kiírom a Linuxot, mert csak notebookjaink vannak és nem tudom lehúzni a hdd-t. Nem szeretném, ha a Grub elrontaná a boot menüt.
Úgy láttam telepítésnél ki lehet választani hova írja a Grubot, de ennek ellenére mégis mindenhol azt írják, hogy ajánlott kihúzni azt a HDD-t, amire már másik rendszer (Windows) van telepítve.

(#30203) lev258 válasza lev258 (#30201) üzenetére


lev258
veterán

Bocs, 0-ra gondoltam, nem 1-esre.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30204) lionhearted válasza Krystal_s (#30202) üzenetére


lionhearted
őstag

Az ugrálás egyébként működésben zavaró? Maga a tény, hogy energiatakarékossági okokból vált, okoz galibát akkor, amikor full kraft kell? Vagy csak kozmetikai hiba.
Adott esetben forceolhatod a másik oldalról is a dolgot, ha az AP-n only-n módra kapcsolsz.

A 270 vs 300 témában pedig annyi van, hogy az egyik short GI-n a max, a másik a nem-short-GIn (long?). :D

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#30205) inf3rno válasza Krystal_s (#30202) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem muszáj lehúzni róla. Én le szoktam, mert úgy biztosan nem formázok semmit véletlenül meg írom be a GRUB-ot oda, ahova nem kéne. Megy anélkül is, ez csak megszokás. Egyébként a GRUB javítható, ha rossz helyre kerül.

Lehet velem van a probléma, de már nem az első eset az itteni kérdéseknél, hogy nem tudom követni melyik gép melyik. Te is először azt írod, hogy fenti meg lenti gép, aztán utána én gépem meg másik gép. Igy azért nem egyszerű rákeresni, ha azt se tudjuk melyik hardver összeállítás a hibás, vagy hogy minek lehet driver gondja a kettő közül. Pl a 6300-ra ezt találni: [link] Mondjuk nekem eleve nem szimpi, hogy lerántatja veled a gedit-et, csak mert ő azt szereti. A gyakorlatban bármelyik szövegszerkesztő jó. Ugyanúgy a wifi powersave-en állítanak, ahogy nézem. Más nincs. A 6200-ra még ennyi sincs. Gondolom neked is ez a driver van fent: [link]. Hallani még olyat, hogyha bluetooth is megy, akkor belassul az egész. Máshol is azt olvasom, hogy a power save-et kapcsolták ki teljesen. [link] Laptopoknál odaverhet az aksinak, de amúgy ennek kéne lennie a megoldásnak. Mennie kéne live linux-al is szerintem. A "sudo modprobe -r iwlwifi" amivel kikapcsolhatod a "sudo modprobe iwlwifi power_save=0", amivel elindíthatod. Valószínűleg ki kell kapcsolni ahhoz, hogy újrainduljon, bár ebben nem vagyok teljesen biztos. A "11n_disable=1" vagy "11n_disable=8" is kipróbálható. Más értékeket is meg lehet nézni rá, de ezekre mondják, hogy a legjobban működnek úgy általánosságban. Még van több paraméter is, de azok nem tűnnek annyira relevánsnak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30206) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Köszönöm azoknak, akik próbáltak segíteni.
Arra már rájöttem, hogy a Mint jobban tetszik, mint az Ubuntu. Így Mint Live-on próbálkoztam. 19.3 cinnamon
Sajnos Mint alatt is fele sebességen megy, mint kellene. (Intel Centrino Ultimate-N 6300)
120 Mbit/s helyett 60-65 a max bármire állítom. Sebességmérések és letöltések alapján is fele sebességen megy. Ilyen Windowson akkor volt, amikor 20 MHz-re volt állítva a sávszélesség. Ott át kellett állítani 40 MHz-re és jó lett. Miközben a Routerben 40 MHz-en van (2,4 GHz).
Itt viszont az infó szerint 40 MHz-en megy alapból is, de nem úgy viselkedik. :\

root@mint:/home/mint# iw dev
phy#0
Interface wlp2s0
ifindex 4
wdev 0x1
addr xx:xx:xx:xx:xx:xx
ssid xxxxxxx
type managed
channel 11 (2462 MHz), width: 40 MHz, center1: 2452 MHz
txpower 15.00 dBm

Ezzel a paranccsal teljesen eltűnik a Wifi grafikus beállítása -> sudo rmmod iwlwifi
Most vissza sem tudtam kapcsolni, restart kellett.
Ezeket simán beírva a terminalba nem vettem észre semmit. A sebesség ua maradt.
sudo modprobe iwlwifi 11n_disable=8
sudo modprobe iwlwifi 11n_disable=2
sudo modprobe iwlwifi 11n_disable=0
Ez kikapcsolta a Power Managementet -> sudo iwconfig wlp2s0 power off
de nem változott a sebesség.

Amit viszont észrevettem, hogy amikor Linux fut, akkor a notebook Wifi led gyorsan villog, Windows alatt csak simán folyamatosan világít.

Még ezt nem tudtam kipróbálni Live Linuxon a restart miatt... (telepíteni most nem akarom).
/etc/NetworkManager/conf.d/default-wifi-powersave-on.conf
wifi.powersave = 2 vagy 0

A leírások szerint elvileg pont ez lenne a megoldás.

2015-ben már volt erről a Wifi hibáról bug report és még azóta sem javították..
SOLVED: Nightmare: Linux Mint 18 Cinnamon and Intel Centrino Ultimate-N 6300 AGN

(#30207) growler válasza Krystal_s (#30206) üzenetére


growler
őstag

Csak ötlet - ha még nem próbáltad. Az MTU 1492-re állítása. [link]
Mentés -> Vezeték nélküli kapcsolatok újraindítása.

(#30208) bambano válasza Krystal_s (#30206) üzenetére


bambano
titán

15 dbm-es adási jelszinttel szerintem nem lesz gyorsabb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30210) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

úgy érzem, van egy témám, amivel kapcsolatban jobb, ha erősítésért jövök, hátha tudtok valami okosat mondani.

Adott egy 240-es Intel SSD-m, eléggé használt már és ezen van minden, ami rendszer. Két rendszerről beszélünk: egy W10 (ezt játékra tartom, ritkán veszem elő) és egy Debian (lvm-en).

Kb. így néz most ki a felállás. Historikus és lustaság oka van a kicsit káosznak, bár annyira nem vész:

Model: ATA INTEL SSDSC2BW24 (scsi)
Disk /dev/sdd: 240GB
Sector size (logical/physical): 512B/512B
Partition Table: gpt
Disk Flags:
Number Start End Size File system Name Flags
1 1049kB 524MB 523MB ntfs Basic data partition hidden, diag
2 524MB 628MB 104MB fat32 EFI system partition boot, esp
3 628MB 645MB 16.8MB Microsoft reserved partition msftres
4 645MB 79.3GB 78.6GB ntfs Basic data partition msftdata
5 79.3GB 80.3GB 1000MB ext4 boot
6 80.3GB 106GB 25.2GB lvm
8 106GB 168GB 62.9GB lvm
7 168GB 240GB 71.6GB ext4 W10_VM

1, 2, 3 - szerintem érthetők kb.
4 - natívan futó W10 C:
5 - Linux boot
6, 8 - Linux rendszer cakkpakk, eredetileg csak 6, majd hozzácsaptam némi plussz helyet 8-assal.
7 - Korábban natív W10 D: amit leürítettem és most egy W10-es VM-nek fenntartott partíció, virtualizálva futtatok 1-2 totál Windows függő dolgot a Linux alatt, semmi kül.

Szeretnék átköltözni erről az SSD-ről egy újra. Ti hogyan tennétek ?
Újratelepítés nélkül.

Elképzelésem szerint fogom magam és butában át-dd-zem egyiket a másikra. Ezzel kapcsolatban pár aggályom van és talán meg is válaszolom magam, miért NE:

1. eszközök fstab-ban nem /hda, hdb és hasonlók mentén vannak mount-olva, hanem uuid-k alapján. Ami jó és így helyes (általában), de ha tegyük fel, dd-vel áttolom erről az újra az egészet és arról indulok, az újon lévő fstab-ban át kell a régiről az újra írnom az újonnan kapott UUID-re, ha jól sejtem. Ami eddig szép és jó, de honnan lesz az új eszköznek új UUID-je, ha rá dd-ztem a meglévő régit ?

2. A méretük is eltér, 240G -> 500G, pláne nem tudom, dd helyes lenne-e és hogyan viselkedne a történet.

3. Ezért úgy gondolom, valami ügyességgel az alap UEFI-tartozék kis partíciókat át kéne mozgatnom (1,2,3 és lehet 4-et is) dd-vel az új SSD-re. Sőt, akár mindet.. egyenként... Ehhez először a partíciós táblát kellene lemásolnom egyikről a másikra. Mivel ? (van ilyen parted/sgdisk funkció? Vagy első X bájt/kilobájt ? GPT.)

4. ..és akár dd nélkül, sima copy-val is másolhatok onnantól. Bár a W10 allergiás lehet dolgokra, szóval .. :U A lényeg, hogy most egyelőre úgy gondolom, partíciónként dd-zve jó lehet a sztori, az, hogy mi hol helyezkedik el partíción belül, garantált dd által és nekem is megfelel így.

5. Ha megvagyok minden partíció át-dd-zésével, egy 9-ediket létre tudok hozni, lvm-be beveszem és kiterjesztem vele a meglévő helyemet, vagy behasználom másra.

Szerintetek ? (Nem biztos, hogy külső tool-t akarok minderre használni, nem zárkózom el, csak szeretném saját fejből megpróbálni először). :R Hibázni tudok eleget, az új SSD-n ügyködnék úgyis, a régi kvázi "readonly"-ban lenne a folyamat során (folyamatra értem), szóval nem kockáztatok semmit igazán. Valszeg egy live cd alatt lépném meg a nagy költözést.

Minden hasznos véleményt megköszönök.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#30211) Jester01 válasza Dißnäëß (#30210) üzenetére


Jester01
veterán

1. Pont, hogy nem mivel a dd átmásolja az uuid-et. Ebből akkor lehet baj, ha a régi meg az új egyszerre van a gépre dugva.
2. Az egészet is dd-zheted és utána az 5. pont.
3. UEFI passz, partícionáló programok szoktak tudni menteni/visszaállítani.
4. Fájlos gyorsabb lehet ha csak kevés adat van (meg a fragmentációt megszünteti bár ssd-nél nincs nagy jelentősége). dd cserébe egyszerűbb.
5. Igen

Jester

(#30212) Dißnäëß válasza Jester01 (#30211) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na köszi, ez már egy irány. Egyszerre nem lesznek rádugva a gépre, elpróbálom ezt a menetrendet. :R

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#30213) Krystal_s válasza bambano (#30208) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ugyanaz a gép... Windows alatt ilyenek az értékek. Itt az RSSI értéket írja, de azon is látszik, hogy jó.

Közben találtam egy ilyet. Nála is 15.00 dBm a txpower Linux alatt és pont az a gondja, hogy csak fele sebességen megy a net.

[ Szerkesztve ]

(#30214) inf3rno válasza Dißnäëß (#30210) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A clonezilla, ami elvileg erre van, de gondolom ugyanazt csinálja, mint amit DD-vel tervezel. Az UUID-re elvileg ez megoldás, de nem olvastam el. [link] Mindjárt utána nézek egy kicsit jobban.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30215) Dißnäëß válasza inf3rno (#30214) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ó ez a leírás nekem már tökéletes, értem is, mi a cél, tök jó. Köszi a linket :) :R

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#30216) inf3rno válasza Dißnäëß (#30215) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazad van az UUID-vel kapcsolatban. A fájlrendszerben tárolja valahol és az is klónozódik. [link] Elvileg a libuuid-vel lehet újat generálni és a tune2fs-el beállítani ext4 esetében. Na legalábbis ezt olvastam. Sok sikert! :-)

szerk:
Igy kell az UUID-t: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30217) Dißnäëß válasza inf3rno (#30216) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi :D Nekiesek, majd lesz valami :K

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#30218) inf3rno válasza Dißnäëß (#30217) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szívesen!

Buliban hasznos! =]

(#30220) sh4d0w válasza kovaax (#30219) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Lol

https://www.coreinfinity.tech

(#30221) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Ha rossz helyen kérdezek elnézést.

Csináltam egy multiboot pendrive-ot, amin van egy Win10 és két Linux ( Ubuntu és Lubuntu telepítő) illetve egy Active Boot Disk.

Ezt WintoSetupUSB-vel csináltam.

Telepítettem egy Ubuntut egy üres 16GB-os Sandisk SSD-re.

És létrehozott egy GRUB menüt, ahol választási lehetőségeket kínál fel, ezt ismerem is.

Viszont valamiért az utolsó az Windows 10, pedig ilyet nem telepítettem. Kérdés, a GRUB-ot ki tudom kapcsolni , és hogy egyáltalán miért települhetett?

Előre is köszönöm

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#30222) Jester01 válasza Graphics (#30221) üzenetére


Jester01
veterán

Azért települt, hogy legyen valami ami betölti az operációs rendszert. A windows-t gondolom megtalálta és automatikusan betette neked a menübe. Ki lehet venni ha zavar és azt is be lehet állítani, hogy mondjuk 1 másodperc várakozás után automatikusan indítsa el a linuxot (akkor akár benne is hagyhatod a windowst).

Jester

(#30223) Graphics válasza Jester01 (#30222) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak nem tudom honnan szedte a Windowst :DDD

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#30224) inf3rno válasza Graphics (#30223) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom a WintoSetupUSB-t Windows alól használtad, onnan.

Buliban hasznos! =]

(#30225) Graphics válasza inf3rno (#30224) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az alatt igen, de Windows 8.1 alatt készült, a Grub-ba 10-et írt viszont.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#30226) bhonti válasza Graphics (#30225) üzenetére


bhonti
tag

Te írtad: "Csináltam egy multiboot pendrive-ot, amin van egy Win10..." - ezt találta meg.

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#30227) Graphics válasza bhonti (#30226) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmm , akkor ez nem elvárt

Nem telepített Windows 10 van rajta, hanem telepítő, iso-ban. Ezért se értem miért kavar be neki.

Igaz votl előtte rajta win10, de leformaztam előtte. Na majd ránézek

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#30228) inf3rno válasza Graphics (#30227) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az újrapartícionálás esetleg kiszedi a Windows indítót a boot-ból, a formázás nem hinném.

Buliban hasznos! =]

(#30229) Graphics válasza inf3rno (#30228) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljes gyalulás volt minitool wizard-dal :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#30230) inf3rno válasza Graphics (#30229) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindegy, x akta.

Buliban hasznos! =]

(#30231) Graphics válasza inf3rno (#30230) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet,remélem ki tudom deríteni .

Mélyvíz

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#30232) f_sanyee válasza Graphics (#30231) üzenetére


f_sanyee
senior tag

UEFI-t használsz? az EFI particio is le volt törölve?

(#30233) bambano válasza Graphics (#30221) üzenetére


bambano
titán

nem értem a problémádat.
az a gond, hogy rátettél egy win telepítő iso-t a pendrájvra és azt felismerte a cucc és berakta a menübe?
tartok tőle, hogy ez az elvárt működése, tovább agyalni felesleges.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30234) Graphics válasza bambano (#30233) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha ez az elvárt, akkor nem szóltam .

De ez biztos igy a jó?

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#30235) Dißnäëß válasza Graphics (#30221) üzenetére


Dißnäëß
veterán

1. A multiboot pendrive-odról (aminek puszta létrejötte is X-akta számomra is) tehát feltelepítettél egy 16G-s SSD-re egy Ubuntut.

2. Ha fentebbi állítás helytálló, akkor install végén körbenézett a Grub telepítője, hol talál alternatív, egyéb oprendszereket, megtalálta az említett multiboot telepítő pendrive-odon a Windows telepítőt és úgy gondolta, jól teszi, ha felveszi az elérhető OS-ek listájába a Grub menübe. Nem tesz különbséget aközött, hogy az most Windows telepítő, vagy készre telepített és használt Windows rendszer.

2.5 Nekem úgy jön le, hogy MBR-be tettél Grub-ot, nem UEFI-zgetsz, de lehet tévedek. Mondjuk a kettő nem zárja ki egymást, max +1 kis kavarodás a logikában.

3. Grub menüből ki kell venned a Windows menüpontot és kész. Próbaként boot-olj be a feltelepített Ubuntu-val, nézz be /etc/grub fájlba, illetve /etc/default/grub.d/ -ben találhatókba, ha látsz Windows-ra vonatkozó bejegyzést, biztonsági mentés után gyepáld ki, végül 'update-grub' parancs és ha jól csináltad, nem lesz a következő boot-odnál a Windows telepítője ott zavaró jelenségként. UEFI esetén máshol (is) kellhet gyepálni, abban majd a nálam okosabbak :)

Csak tipp..

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#30236) Dißnäëß válasza bambano (#30233) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szerintem is ez lehetett. Max kiveszi a menüből és kész.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#30237) Graphics válasza Dißnäëß (#30235) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A multiboot pendrive-ot azért készítettem, mert szükségem van egy olyan eszközre, ami "kulcsra" készen tartalmaz számomra fontos rendszereket.

Sokat telepítek, emiatt kellett, fent van minden szükséges program, illetve azért SSD-re készült a dolog, mert gyors, és ennyi :)

A Linux meg érdekességképp kellett rá.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#30238) Dißnäëß válasza Graphics (#30237) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Tiszta és világos, mint az ezeregy iccaka :))

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#30239) Graphics válasza Dißnäëß (#30238) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ismerekedek a Linux-szal, mert van otthon Openmediavault is, és annak a klónozásával meggyűlt a bajom alaposan :D. 240-es SSD-ről 32-esre nem akarta a jót.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#30240) Dißnäëß válasza Graphics (#30239) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ajajaj, hát az picit mélyebb víz, de megoldható (lévén Debian). Pont hasonló előtt állok a "munkás" rendszeremmel, csak még meg kell vennem az új SSD-t.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#30241) májkimiki válasza Dißnäëß (#30235) üzenetére


májkimiki
őstag

Ha egyszer az a pendrájv benn lessz a gépben megint, amikor kernel update miatt restartol. Az osprober megint fel fogja venni a grubba.

(#30242) Dißnäëß válasza májkimiki (#30241) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Akkor GOTO #30233 utolsó sora, kb.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#30243) májkimiki válasza Dißnäëß (#30242) üzenetére


májkimiki
őstag

Vagy figyeljen oda, hogy ne legyen benne. Az ilyen multi-boot készítő csodáknak is van egy saját grubjuk vagy valamilyen indító alkalmazásuk, amibe fel vannak véve a pendrájvra tett telepítők. Hiszen abból tud választani, hogy melyik telepítőt indítsa, ha bebootolt a pendrájvval.
Egy grub update vagy grub install meg default tartalmazza on állapotban az osprobert.

(#30244) inf3rno


inf3rno
nagyúr

A 40 mit takar abban, hogy /etc/grub.d/40_custom? Láttam már több helyes is ezt a fájl számozást, de nem értem.

Buliban hasznos! =]

(#30245) Jester01 válasza inf3rno (#30244) üzenetére


Jester01
veterán

Csak egy sorszám, hogy hová kerüljön a menüben.

Jester

(#30246) f_sanyee válasza inf3rno (#30244) üzenetére


f_sanyee
senior tag

a grub-mkconfig számsorrendben futtatja a scripteket /etc/grub.d-ben

(#30247) inf3rno válasza f_sanyee (#30246) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Ezek szerint úgy általában a futási sorrend lehet.

Buliban hasznos! =]

(#30248) bambano válasza inf3rno (#30244) üzenetére


bambano
titán

egy csomó programnál bevezették azt a szokást, hogy nem egy konfig fájl van, hanem egy könyvtárban levő összes fálj konfig(részlet). annak érdekében, hogyha szükség van sorrendiségre, a megfelelő sorrendben olvassa be a konfig részleteket, megszámozzák az elejét, és az alapján sorbarendezik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30249) inf3rno válasza bambano (#30248) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#30250) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Megtaláltam Frawly következő Linuxát.

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.