Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) hcl válasza bambano (#31448) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, a serial console jó megoldás lenne, csak meg lehet azt csinálni, hogy az Android soros konzolként működik vajon? Mondjuk ha kell közé két RS232 TTL chip, akkor eret vágok, de még az is működhetne. Igazából arra gondoltam, hogy az Android cuccot kijelzőnek használom, nem szükséges, hogy a boot-ot is lássam.

@emvy : Megy SSH-n USB tetheringgel, de azért az kissé overkill :D

Mondjuk pont egy olyan Android eszközt használnék kijelzőnek, amiben nincs se USB tether, se wifi, se semmi :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31452) bambano válasza hcl (#31451) üzenetére


bambano
titán

"Mondjuk pont egy olyan Android eszközt használnék kijelzőnek, amiben nincs se USB tether, se wifi, se semmi": azt hittem, routert építesz egy ilyen erőforrásból :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31453) emvy válasza bambano (#31450) üzenetére


emvy
nagyúr

?

szerintem te se tudod a pontos use case-t, de akkor hagylak szakerteni

while (!sleep) sheep++;

(#31454) bambano válasza emvy (#31453) üzenetére


bambano
titán

nekem akkor volt csak szükségem a szervereimen monitorra, amikor nagyon összedőlt rajtuk minden. még hálózat se volt rajtuk.
ilyenkor arra számítani, hogy rádugsz valamit és lesz benne hálózat, szerintem nem hatékony.
ha meg megy a hálózat, akkor van ssh, akkor nem kell monitor.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31455) hcl válasza bambano (#31452) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Kivételesen nem, a home szerverre gondoltam adatmegjelenítésre + ha kell, konzolnak. Valami e-ink-es gagyi e-book olvasóval elmenne. Persze lehet az lesz a vége, hogy egy bontott e-ink kijelzőt húzok fel USB-re, csak az máshogyan macerás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31456) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Van egy CentOS 5.11 egy HP G7-es szerveren.
GE HealthCare csodálatos cucca fut rajta, se mentés, de DR, se semmi.

Ezt szeretném virtualizálni VMware alá, valaki csinált már ilyet?
VMware converter? Milyen más image alapú mentőcuccok futnak CentOS 5.11 alatt? Először Veeam-re gondoltam, de annak túl régi :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31457) bambano válasza kraftxld (#31456) üzenetére


bambano
titán

ugye nem centos alól fogod menteni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31458) kraftxld válasza bambano (#31457) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hogy máshogy lehet menteni fizikai vasat? Telepatikusan sztem még nem sok mentőprogram üzemel :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31459) bambano válasza kraftxld (#31458) üzenetére


bambano
titán

szépen leállítod a fizikai vasat, beledugsz egy boot cd-t valami live mentő os-sel és azzal kimented.
ha nincs jobb (nem tudom, hogy a vmware-hoz tartozik-e ilyen, de illene), akkor letöltöd a ghost for linuxot (g4l) és azzal mented.

futó os-t szektor szinten menteni nem jelent jót az álmoskönyvek szerint :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31460) vicze válasza kraftxld (#31458) üzenetére


vicze
félisten

Csak, hogy értsd. Linuxnak nagyjából mindegy mi fut alatta, hacsak az alkalmazásnak nem kell valami nagyon speciális a HW-ból(USB kulcs pl.).
Lényegében, ahogy bambano írta boot valamiről, át synceled a fájlrendszert a virtuálisba és gond nélkül kéne bootoljon, mint itt.
Pontosan ezt csinálják a backup alkalmazások csak jelen esetben manuálisan kell csináld.

[ Szerkesztve ]

(#31461) kraftxld válasza bambano (#31459) üzenetére


kraftxld
nagyúr

VMware-nek van ezer éves bootolható convertere, de már nem támogatott.

Már több százszor csináltam futó OS alól klónozást / migráció, nincs vele semmi probléma.

Köszi, ez a g4l egész jónak tűnik :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31462) hcl válasza kraftxld (#31461) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

De amúgy tényleg, lelövöd, csinálsz egy dd-s mentést valamire, létrehozod a Vmware gépet, és arra felteszed image-ként. Ennél atombiztosabb nincs. És akkor az egész winyó, bootszektorral, mindennel átment.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31463) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.

Szeretnék a szerveremről email-eket küldeni php, java programokból.
Ezt postfix-el tudom megoldani? Kell a domain-hez mx beállítás is ilyenkor?
Nem fogják az email fiókok spam-nek érzékelni?
Ha pár szóban a főbb teendőket elmondanátok, azt nagyon megköszönném.

(Vagy egyszerűbb volna valami gmail vagy hasonlót használni smtp-nek?)

(#31464) hcl válasza #68216320 (#31463) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nekem sendmail van bekonfolva, nem nehéz. Gmail van, mint smtp :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31465) vicze válasza #68216320 (#31463) üzenetére


vicze
félisten

Hát igen azt is szettnéd, hogy valaki meg is kapja a levelek és ne csak úgy az éterbe menjenek, akkor egy kicsit bonyolultabb. Jobb esetben megy spam-be rosszabban meg se kapja senki meg elég rövid idő alatt blokkolják az IP-t.
Kulcsszavak: MX, SPF, DKIM, DMARC
Még számít, domained kategorizálása / domain reputation, persze a fentiek függenek, hogy hova akarsz e-maileket küldeni.
Most a különböző mail fejlécek odabiggyesztésébe nem megyek bele.

Amit hcl leírt az az egyszerűbb sokkal, bár ott is lehetnek buktatók, a Gmailed biztonsági szintjétől függően. Gamil amúgy napi 500-as napi limittel rendelkezik(sima nem üzleti) és asszem van /perc limit is.

[ Szerkesztve ]

(#31466) #68216320 válasza vicze (#31465) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm a tippeket. Azt hiszem akkor "hcl" fórumtárs megoldása lesz a befutó.
A cél néhány mail cím lenne, amikre bizonyos feltételek teljesülése esetén küldenék csak figyelmeztető mail-t.

[ Szerkesztve ]

(#31467) hcl válasza vicze (#31465) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nekem is ilyenre van használva, hogy tudjon a home server szólni, ha baja van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31468) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Használ valaki netconsole-t? Ha olyan receiver van beállítva neki GRUB-ból, ami nem létezik, akkor mit csinál?
Gondoltam beállítom, de látom, hogy statikusan kell neki MAC-et, IP-t megadni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31469) kraftxld válasza kraftxld (#31461) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, sikerült iLO hozzáférést szerezni a géphez, de az SSH-t nem tudom működésre bírni.
Tűzfal ki van kapcsolva, és itt az ssh config egy része, de a putty nem csatlakozik.
Mit rontok el? Próbáltam másik porton is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31470) Lenry válasza kraftxld (#31469) üzenetére


Lenry
félisten

ssh -v mit mond?
én jártam már úgy, hogy valami őskövület encryptet erőltetett az iLO, ami a gépemen már tiltva volt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31471) f_sanyee válasza kraftxld (#31469) üzenetére


f_sanyee
senior tag

iptables -L -n

(#31472) kraftxld válasza Lenry (#31470) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hello, az iLO-nak sztem nem sok köze van a szerveren futó ssh-hoz. iLO megy, legfrissebb firmware, és VNC-n is elérem a szervert, csak a P2V konverzóhoz kell az SSH.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31473) Mr Dini válasza kraftxld (#31469) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha szándékos, akkor sztornó, de esetleg a listenaddress lehet rossz abban az sshd_configban?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#31474) kraftxld válasza Mr Dini (#31473) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az az ip címe, de kikommentelve se megy.
Közben kiderült, hogy ha leállítom az iptables-t akkor tudok csatlakozni, úgyhogy a P2V konverzióra kilövőm a tűzfalat és így jó lesz. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31475) vargalex válasza kraftxld (#31474) üzenetére


vargalex
félisten

Azt írtad, hogy a tűzfal ki van kapcsolva...

Alex

(#31476) kraftxld válasza vargalex (#31475) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, a tüzfal ki volt kapcsolva a GUI-n, de az iptables nem :W

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31477) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Közben kellett egy ideiglenes ESXi 5.5 host, mert a régi converter nem tudott kapcsolódni a 7.0 U2-höz :D
A P2V konverzió lefutott, ez a cikk alapján csináltam: [link]
De boot-kor belefutok ebbe a hibába, még az után is, hogy az mkinitrd-t lefuttattam.
Itt mit kellene csinálni?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31478) Lenry válasza kraftxld (#31477) üzenetére


Lenry
félisten

/etc/fstab vagy ennek centos megfelelőjében át lett írva, hogy hol a / ?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31479) kraftxld válasza Lenry (#31478) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem, csak azt csináltam ami a cikkben van, erről van valami részletesebb infó, hogy mit kéne csináljak?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31480) f_sanyee válasza kraftxld (#31479) üzenetére


f_sanyee
senior tag

jó kernelhez futtattad az mkinitrd-t? amivel bootolna?

(#31481) kraftxld válasza f_sanyee (#31480) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Remélem, leszedtem az 5.11-es x86-os CentOS ISO-t és azzal csináltam, bár volt egy sima meg egy PAE-s kernel is, csak a simára csináltam meg.
A PAE-re is meg kellene? Mert a fizikai gépben 6GB ram van, és a tudósok 32 bites linux-ot telepítettek rá :C

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31482) f_sanyee válasza kraftxld (#31481) üzenetére


f_sanyee
senior tag

bootnál látod a grub menüben, hogy melyik kernel bootolna, vagy chroot után a /boot/grub/grub.conf-ban
ahhoz a kernelhez kell initramfs, olyan néven ahogy itt szerepel.

(#31483) kraftxld válasza f_sanyee (#31482) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah, a PAE kernelt használja, akkor megcsinálom arra is :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31484) Lenry válasza kraftxld (#31479) üzenetére


Lenry
félisten

passz, nincs ezzel tapasztalatom, csak a kiírt hibaüzenet alapján úgy gondolom, hogy a grubon már túljutott, csatolná fel a root meghajtót, csak a megadott /dev/vg_root nem létezik, ahogy az a screenshoton is látszik, hogy nem látszik.

ha tudsz, adj ki egy lsblk parancsot, az kilistázza, hogy milyen meghajtókat és partíciókat lát a rendszer, abból be kell, hogy tudd azonosítani hogy melyik lehet a rendszerpartíció, aztán az /etc/fstab fájlban módosítsd a /-re vonatkozó sort
vagy ha biztosra akarsz menni, akkor blkid parancs (vagy ha az nem létezik, akkor ls -l /dev/disk/by-uuid/), és az ott visszakapott UUID-t másolod be az fstabba, mert az biztosan nem változik, míg a /dev/sda, /dev/sdb, stb nem garantálható, hogy mindig ugyanazt a meghajtót jelölik

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31485) f_sanyee válasza Lenry (#31484) üzenetére


f_sanyee
senior tag

a képen az látszik, hogy még a switch root előtt megáll, ezért az fstab itt még nem játszik. A probléma valószinüleg az, hogy a vmware disk controllerhez nincs megfelelő driver az initramfs-ben, ezért kell egy újat csinálni, amiben már benne lesz. a rootvg azért nem létezik, mert nem látja a disket sem.

(#31486) hcl válasza kraftxld (#31477) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Azám, ez valószínű az, hogy nem úgy hívják a /-t tartalmazó eszközt, mint a fizikai gépen.
Nem dob be egy dracut shellbe/ initrd shellbe, hogy esetleg ott javítsd ki?
Meg bootolj be valamiről, és nézd meg, hogy a /etc/fstab-ban mi a / helye, és egy lsblk -val vagy ls /dev/ -el megnézni, hogy tényleg ott kéne-e lennie. Ahogyan @Lenry mondja.
Ha nem létezik, akkor meg @f_sanyee -nek van igaza, de az meg talán átugorható úgy is, hogy pl. másik diszkcsatolót állítasz a Vmware-n, mondjuk most lehet, hogy SATA-n van, és IDE-re kéne.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31487) kraftxld válasza Lenry (#31484) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Közben a PAE kernel-re is megcsináltam ezt a parancsot:
mkinitrd -f -v /boot/initrd-2.6.18-371.el5.img 2.6.18-371.el5

Utána be is indult a rendszer, VMware tools feltelpült, most migrálódik a 7.0-s host-ra.
Még gatyába kell rázni pár vmware-s dolgot, mentést, hálózatot aztán le is lőhetem a fizikai gépet.

Köszi mindenkinek :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31488) hcl válasza kraftxld (#31487) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az jó, akkor beletette a megfelelő drivert :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#31489) felora:)


felora:)
tag

Sziasztok!

uname -a
 
Linux wrouter.srv 4.14.212-ipfire #1 SMP Tue May 4 09:02:54 GMT 2021 x86_64 Intel(R) Core(TM) i7-4860EQ CPU @ 1.80GHz GenuineIntel GNU/Linux

A rendszer ipfire. Nevezzük "szervernek" ezt a kis gépet. Csak a belső hálózattal van gondom. A belső hálózatot ez a kártya működteti:

01:00.0 Ethernet controller: QLogic Corp. cLOM8214 1/10GbE Controller (rev 54)
01:00.1 Ethernet controller: QLogic Corp. cLOM8214 1/10GbE Controller (rev 54)

Ez egy TP-Link TL-SG3428X switchbe csatlakozik optikai kábellel, a kliensgépek pedig gigabites hálózati kábellel a switchbe. A kliensgépek egymással oda-vissza stabilan gigabites sebességgel (95-115 MB/s) kommunikálnak, másolnak. A szerverről történő fájlátvitel viszont nyűgös. iperf-el is teszteltem, de most a gyakorlati részt írom. Amikor a szerverről akarok valamit lerántani, az stabilan 95-115MB/s -al jön, viszont amikor feltölteni akarok rá valamit, az jó, ha 50MB/s -al megy. Kábelek biztos jók, switch szintén, egy Mikrotik css326-24g-2s+rm -el is teszteltem, ezen túl vagyok, optikai kábel és SFP modulok szintén lepróbálva másikokkal, azok is jók.
Samba megosztást használok. Milyen beállítási lehetőség lehet, amit kihagyhattam és ezt okozhatja?

Ja! Igen!
A rendszer egy SSD -n van, a megosztás pedig 2x6tb winyón. A 2 winyó RAID0 -ba van. Az SSD és a RAID0 között az átvitel stabil 450-500 MB/s. (Már csináltam az SSD -n is egy megosztást tesztre, de ugyanazokat a sebességeket produkálta a hálózati másolásnál...)

(#31490) Vladi válasza kraftxld (#31483) üzenetére


Vladi
nagyúr

Óh, szép emlékű centos 5.... nem kéne frissíteni? :U Jó, mondjuk nem tudnám megmondani, hogy mire. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31491) kraftxld válasza Vladi (#31490) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valami GE Health-es ezer éves csoda fut rajta, majd frissítve lesz, de kibukott, hogy se mentés se semmi nem volt erről a rendszerről és ezért lett virtualizálva.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31492) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Használ vki friss kernelt nouveau-val? Mik a tapasztalatok?

https://www.coreinfinity.tech

(#31493) Penguin95


Penguin95
senior tag

Sziasztok!

Miután sikeresen megritkítottam CPT.Pirk idegeit a Linux kezdőknek topikban, most a ti segítségeteket szeretném kérni két problémámmal kapcsolatosan. Előre szeretném leszögezni, hogy csak a probléma haladó szintű, én nem vagyok az. Alapvető parancsokkal boldogulok, kisebb problémákat képes vagyok magamtól megoldani, viszont önállóan nem tudok paramétereket használni, és nem biztos, hogy ismerem az esetlegesen javasolt parancsokat, megoldásokat. Ha ez nem fér bele a csoport kereteibe, kérlek jelezzétek.

Amit a környezetről tudni érdemes:
Lenovo ThinkPad T61 laptop (Intel Core 2 Duo T9300, 2*2 GB RAM, Nvidia Quadro NVS 140M)
Devuan Linux 3.1 (Beowulf), 4.19.0-16-amd64 kernel, SysVinit, Nvidia 340.108 legacy driver, XFCE 4.12.2

Az első problémám a Teamviewer telepítésével akadt. Letöltöttem a hivatalos oldalról a deb csomagot, de amikor telepíteném, akkor 63 csomagot szeretne eltávolítani, köztük az egyetlen kernellel, vagy épp az Nvidia driverrel. Próbálkoztam többféle módon is, de mindig előjött ez a probléma, amelyről itt egy kép is (a csomagot én neveztem át az egyszerűség kedvéért). Az lenne a kérdésem, hogy ezzel mit tudnék kezdeni?

A második problémám az online videólejátszással volna. Más disztrókon (pl. Linux Mint 20.1) gond nélkül mennek akár a 1080p-s videók is h264ify segítségével, viszont ez a Devuan esetén valamiért nem akar sikerülni. A kép folyamatosan röcög még 720p esetén is, viszont többek között a YouTube beépített statisztikája sem jelez dobott képkockákat. Normál esetben elfogadnám ezt, hisz egy igen régi gépről van szó, viszont így, hogy más disztribúciók esetén nincs gond, nem hiszem, hogy a géppel lenne baj. Túlmelegedésről szó sincs, 65 fok fölé semmi nem megy terhelés mellett sem, és a hardverben is van még tartalék, mivel a CPU ritkán megy lejátszás közben 70% fölé, és ez igaz a GPU-ra is. Egyedül a 128 MB VRAM az, ami már a böngésző megnyitásakor elfogy, viszont ez más rendszereknél is adott, ahol nincs gond a lejátszással. A böngésző a Firefox 78.11.0esr verziója, a grafikus gyorsítás engedélyezve van (OpenGL), és a h264ify is aktív.

A második problémára először egy olyan javaslatot kaptam, miszerint lehet nem ártana egy frissebb kernel és Firefox, ám az alapból a sources.list-ben lévő tárolókon nincs egyikből sem frissebb. Épp ezért megpróbáltam a beowulf-backports tárolóját használni frissebb csomagok eléréséhez, ami részben sikerült is, viszont valamiért nagyon nem akar működni az 5.9-es és 10-es kernel, illetve az Nvidia driver. Mivel itt már viszonylag elvesztettem a fonalat, így inkább linkelném a kezdő topikban elhangzottakat, nehogy valamit rosszul írjak le (az említett probléma a hozzászólások második felében lett kitárgyalva).

Ha esetleg valamit kihagytam, jelezzétek nyugodtan, és tudásomhoz mérten igyekszem pótolni!

(#31494) bambano válasza Penguin95 (#31493) üzenetére


bambano
titán

a 78-as esr firefoxban egy rakás hiba van.
ne használd.
ha a debianos teamviewert akarod felrakni devuanra, az kb. az egész devuant le akarja cserélni debianra. nem fog menni. szerintem felejtsd el, rakd fel a natív teamviewert, már ha egyébként bármiféle ésszerű indok is volna a teamviewer használatára.

a devuanos kernelekkel egyébként nincs komoly gond, csak azért, hogy 5-ös legyen, kár másikat felrakni. de ha 5-öst akarsz, akkor 5.12 alatt ne, mert bugos volt az ütemezője (elvileg beismerten csak amd-n).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31495) Penguin95 válasza bambano (#31494) üzenetére


Penguin95
senior tag

Köszönöm!

A Teamviewer itthoni használatra kellene csak, hogy ne kelljen mindig ahhoz a géphez ülnöm amivel dolgom van. Én sem igazán szeretem, mivel millió és egy baja van, de eddig még nem találtam olyan alternatívát, ami ingyenes, tud magyarul (nekem megfelelne az angol, de a család többi tagja minimálisan se beszéli), könnyen kezelhető, és elérhető linuxon, illetve Windowson is. Megpróbálok akkor egy nem Debian verziót is.

A Firefoxos tippet is köszönöm, annyit még kérdezhetek, ezt hogyan lenne ajánlott frissíteni? Ha kell, le tudom tölteni, és fel tudom tenni az oldalukon elérhető tar csomagot, csak nem tudom, hogy van-e ettől jobb megoldás.

Kernelből nem ragaszkodom a legújabbhoz, jó nekem ez is, csak ha már felmerült a másik topikban, gondoltam rákérdezek erre is. Ez úgy is csak egy harmadlagos gép, aminek annyi a célja, hogy szükség esetén tudjam használni egyszerűbb dolgokra, plusz ezen tudok próbálkozni és tanulni.

(#31496) sh4d0w válasza Penguin95 (#31493) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Az ilyen marhaságokat is felejtsd el, mint sudo gdebi.
sudo-val nem indítunk GUI-s programot, mert elcseszheti a .ICEauthority file jogosultságait, ami ellehetetleníti a GUI-s azonosítást.

https://www.coreinfinity.tech

(#31497) Penguin95 válasza sh4d0w (#31496) üzenetére


Penguin95
senior tag

Normál esetben ezt nem szoktam használni, viszont most kénytelen voltam, hogy képet tudjak készíteni arról, mik kerülnének törlésre ha jóváhagynám. GUI módban a GDebi csak így jeleníti meg a listát (nem átméretezhető), ez pedig nem segítene sokat abban, hogy megmutassam a pontos problémát.

(#31498) kraftxld válasza Penguin95 (#31493) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Anydesk a hitvány teamviewer helyett?
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31499) sh4d0w válasza Penguin95 (#31497) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

apt?

https://www.coreinfinity.tech

(#31500) bambano válasza Penguin95 (#31495) üzenetére


bambano
titán

ha elég a hitvány megoldás is teamviewer helyett, akkor rdp vagy vnc.
ha rendes megoldást szeretnél, akkor X.
persze ha leírod, hogy pontosan mire is kellene, az sokat segítene.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.