Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Pazo válasza Sianis (#1450) üzenetére


Pazo
tag

Egyelőre egyik se jön be jobban, mert nem akarja felismerni az ntfs fájlrendszerű dolgaimat. bár meglepő, hogy azt látja, hogy milyen a fájlrendszer, melyiken van oprendszer és melyiken nincs, hol kezdődik, hol a vége, de akkor miért nem böngészhetek rajta.

Fedora Core (2.6.15-1.2154_FC5)
GNU GRUB version 0.97

ezeket a verziószámokat találtam elsőre

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1452) Pazo


Pazo
tag

nincs valainek ötlete mi lehet a hiba? megkérdeztem egy fedorát használó csoporttársamat, és neki elsőre látta az ntfs partíciókat a linuxa. nekem viszont a logikai kötetkezelő az inicializálatlan példányok közé teszi a /dev/hde
Partition 1: ő a /dev/hde1, a c meghajtó xp oprendszerrel
Partition 2: ő a kiterjesztett partíció, minden ami nem c, /dev/hde2
Partition 5: ő lenne a d-m, az adatpartició, /dev/hde5
Partition 6: ez nem tudom mi, nem én csináltam, 0.10GB, Linux (0x83) /boot csatolási ponttal

mi lehet a gond? már újratelepítettem, de azt sem oldott meg semmit :O :O :O

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1453) dr_strange válasza Pazo (#1452) üzenetére


dr_strange
senior tag

ha root felhasználóként jelentkezel be, akkor sem látod az adatokat?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1454) Pazo válasza dr_strange (#1453) üzenetére


Pazo
tag

egytlen felhasználó vagyok, és a kötetkezelő bekéri a root jelszót, de nem akar működni!!!

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1455) dr_strange válasza Pazo (#1454) üzenetére


dr_strange
senior tag

akkor az /etc/fstab fájlod tartalmát légy szíves idézd be ide

(mi az a ''kötetkezelő'' fedoráéknál? melyik alkalmazást takarja?)

''egyetlen felhasználó vagyok'' -- azért root ugye van? meg egy ettől független korlátozott jogú normál felhasználó?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1456) Pazo válasza dr_strange (#1455) üzenetére


Pazo
tag

gyorsba feltettem az uhu-t, hogy lássam ő megtalálja-e a vinyót és igen. szal most kicsit nem értem mi lehet a baja a fedorának, de körültekintőbben ptóbálom elvégezni a harmadik telepítést :) azt mondja most a telepítés helyének kiválasutásakor, hogy vannak LVM kötetcsoportok és merevlemezes meghajtók, mindkettőben talál telepítésre alkamlmas helyet, elvileg a kettő ugyanaz, szal az lvm-re teszem. a többi ablak nem igényel beavatkozást...

az opcionális telepítési csomagoknaál felraktam a Windows fájlkiszolgálót (''Ebben a csoportban olyan programok találhatók, amelyek Linux és MS Windows rendszerek közötti fájlmegosztásra alkalmasak'') bár ez nem az ami nekem kell.

igen, van egy normál felhasználó és van rootjelszó.
a progi nem tudom máshol minek felel meg, itt logikai kötetkezelő névre hallgat, osztott ablakos cucc, mutatja az általa látott meghajtókat/kötegeket és mindegyiknek írja a méretét, fájlrendszerét, csatolhatóságát... és a /dev/hde5-t nem inicializáltnak látja.

a fájl tartalmát azonnal másolom, amint lesz működő fedorám.

[Szerkesztve]

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1457) Pazo válasza dr_strange (#1455) üzenetére


Pazo
tag

Szóval a /etc/fstab állomány:

/dev/VolGroup00/LogVol00 / ext3 defaults 1 1
LABEL=/boot /boot ext3 defaults 1 2
devpts /dev/pts devpts gid=5,mode=620 0 0
tmpfs /dev/shm tmpfs defaults 0 0
proc /proc proc defaults 0 0
sysfs /sys sysfs defaults 0 0
/dev/VolGroup00/LogVol01 swap swap defaults 0 0


[Szerkesztve]

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1458) dr_strange válasza Pazo (#1457) üzenetére


dr_strange
senior tag

ebben valóban sehol egy ntfs


próbáld ki ezt

nyiss egy terminált

su - (bekéri a root jelszót, root leszel)
mkdir /mnt/ddrive
mount -t ntfs /dev/hda5 /mnt/ddrive

mit szól erre?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1459) dr_strange válasza Pazo (#1452) üzenetére


dr_strange
senior tag

még 2 kérdés: az a /dev/hdeX nem /dev/hdaX?

melyik partíción van a fedora maga?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1460) Pazo válasza dr_strange (#1458) üzenetére


Pazo
tag

mount: unknow filesystem type 'ntfs'

nem értem én ezt, ezek szerint esélytelennek tűnik, hogy felismerje :O :O de ha valaminek van már 64 bites verziója, akkor miért nem támogatja a mezei ntfs-t?

[Szerkesztve]

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1461) Pazo válasza dr_strange (#1459) üzenetére


Pazo
tag

/dev/hde7

a kötetcsoportoknál azt írja, hogy van még:
/dev/VolGroup00/LogVol00 és LogVol01-em is

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1462) dr_strange válasza Pazo (#1461) üzenetére


dr_strange
senior tag

5 IDE meghajtód van?

úgy néz ki, vagy nincs ntfs fájlrendszer támogatás a kernelbe fordítva, vagy nincs a modul betöltve

nézd meg még ennek a 2 parancsnak a kimenetét légy szíves:

lsmod
modprobe ntfs

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1463) Pazo válasza dr_strange (#1462) üzenetére


Pazo
tag


[root@localhost ~]# modprobe ntfs
FATAL: Module ntfs not found.


a csoporttársam, akitől a telepítő cd-ket szereztem notin nyomja ugyan, de NTFS fájlrendszere van, amit felismert a rendszer. azon gondolkozok, hogy lehet, hogy ez ntfs (fast)? már nem emlékszem. az a gond, hogy a fat meg nem támogatná a 62 gigás partíciót. asszem, szal mindeképp meg kéne szerelni.

[Szerkesztve]

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1464) dr_strange válasza Pazo (#1463) üzenetére


dr_strange
senior tag

hát, bevallom, én már piszkosul nem tudom, hol mid van:)

dev/hde7-ről beszélsz, ami azt sejteti, hogy ez az 5. IDE eszközön van (hde), de akkor mi lóg az első négyen? mi az az ntfs (fast)? melyik partícióra települt a fedora (a / gyökér?)

hátha erre téved valaki fedorás, az én szerény gentoos ismereteim ehhez most, úgy tűnik, kevesek

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1465) Pazo válasza dr_strange (#1464) üzenetére


Pazo
tag

remélem így érthetőbb lesz: [link]

egyébként az ntfs fast is valami fájlrendszer, az xp prof telepítésénél lehet választani, ő az egyik a 4-ből. egyébként én csak a hde1-t azaz a c meghajtót, a hde5-t, azaz a d-t, és a linuxrendszer valamint swap meghajtókat csináltam, a többi, mint pl a hde7 fogalmam sincs mi lehet.

[Szerkesztve]

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1466) Cathfaern válasza Pazo (#1465) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amit XP telepításkor formázáskor fast-ot választasz, az nem a fájlrendszerre vonatkozik, hanem csak arra, hogy gyors (fast) formázást hajtson végre, vagy teljeset

(#1467) Pazo válasza Cathfaern (#1466) üzenetére


Pazo
tag

akkor nem ez lesz a hiba. mindegy, mert azóta xp alatt a partimagic 117-es hiba miatt nem indul, nem találja a particiók ''drive letter''-jeit. most azt próbálom csinálni. már azt sem értem, hogy miért nem molott össze a rendszer végérvényesen. nem is csodálkoznék, ha nemsoká bekövetkezne... :( :O :F

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1468) Felhasznalo9


Felhasznalo9
tag

Hello.
Tuttok olyan oldalakat, ahol megbizhato, ingyenes Debian Linux-os programok vannak? Meg pl. olyasmik amik kicsit professzionalisabbak, es hasonlitanak a CorelDrawhoz, photoshophoz? Magyarul, komolyabb dtp, tervezo bla bla programok.
Kossz elore is. Akar ingyenes, akar nem, de beszerezheto MO.-n is.

(#1469) ngabor2 válasza Felhasznalo9 (#1468) üzenetére


ngabor2
nagyúr

legutóbbi infóim szerint (amit azután gyűjtöttem be, hogy a deb topikba írtam) épp ezek a programok (meg még pár) hiányziklinux alá. sajnos normális kémiai rajzolóprogit (ChemDraw-hoz hasonló) én se találok. dtp-ről egyszer hallottam, hogy van, csak nagyon gyengécske a wines alternatívákhoz képest. tervező meg megintcsak pénzes van, de elég macerás a használata, egy időben próbálkoztam vele (a nevét majd megkeresem, vagy beugrik).

megvan, cycas.

de: [link], én is ezen a lapon akadtam rá évekkel ezelőtt.

(#1470) Felhasznalo9 válasza ngabor2 (#1469) üzenetére


Felhasznalo9
tag

Vmifele win emuval meglehet oldani, ami nem utkozik a jog vasoklebe?:) Pl. ha megveszem az eredeti wines progit. Na meg mennyi teljesitmeny csokkenessel jar ez?

(#1471) Cathfaern válasza Felhasznalo9 (#1470) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mindenféle win emu teljesen legális, tényleg ''csak'' az a lényeg, meglegyen eredetiben a program.
Alapvetően 2 vonal van:
- wine:
Ez igazából nem emulátor, de a végeredmény hasonló (azaz wines program fog futni linux alatt), viszont gyakorlatilag sebességvesztés nélkül (sőt, adott esetben gyorsabb is lehet). A probléma vele, hogy kompatibilitása elég gyér (és sajnos az ilyen ''nagy'' programok általában pont nem mennek)

- Gép emuláló programok (pl. vmware):
Az egész gépet emulálják (értsd: miután elindítod, először fel kell tenni egy operációs rendszert, azaz esetedben windowst). Az előnyük a nagy fokú kompatibilitás (én régen gond nélkül tudtam scannelni, PS-t használni ezen keresztük), hátrányuk, hogy megfogják a gépet. Állítólag a mostani verziók / gépek-nek köszönhetően ez csak pár % sebességcsökkenést jelent, de adott esetben ez épp elég lehet.

A wine ingyenes, az emuláló programok általában fizetősek.

(#1472) ngabor2 válasza Felhasznalo9 (#1470) üzenetére


ngabor2
nagyúr

talán meg lehet, de ez esetben azt mondom, hogy ha már fizetsz a wines progiért, akkor az alá win kell. minden emuláció teljesítmény-csökkenéssel jár.ez van, remélhetőleg egyszer a nagy cégek is látni fognak fantáziát és vásárlóképes keresletet (!) a linux mögött.

(#1473) rokefeller válasza Sianis (#1450) üzenetére


rokefeller
senior tag

csak egy kis kukacoskodás, nekem okozott az elején problémát... szal a gnome és kde, desktop manager, a window manager az pl a metacity a gnome-hoz, kde-nél nem tudom melyik a default... most hogy van xgl, van még compositing manager, na azt végképp nem tudnám lefordítani...szal nem minden ablakkezelő, csak magyarul...csak azért írtam, mert az elején olyan simán leszedtem a metacity-t,mondván minek annyi ablakkezelő, ott a gnome... oszt utána meg pislogtam, hogy konzol :)

A télapó nem a régi már...

(#1474) rokefeller válasza Pazo (#1452) üzenetére


rokefeller
senior tag

ott valami bibi lehetett, mert a fedora alapból nem láthat ntfs-t, jogi dolgok miatt, fedora froggal, vagy manuálisan fel kell tenni az ntfs-modult, és onnantól zsír minden

A télapó nem a régi már...

(#1475) ngabor2 válasza rokefeller (#1473) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a kde-nek a kde a default (és összeépített) ablakkezelője. ez az előnye és hátránya a gnome-mal szemben. egyben van, tehát nem cserélgetheted szabadon, de mivel egyben van, sokkal jobb az integrációja. de innentől megintcsak hitvita :)

(#1476) rokefeller válasza Pazo (#1456) üzenetére


rokefeller
senior tag

és mégegy, az lvm nem simán a disk , oszt jónapot... az lvm-mel létre lehet hozni egy logijkai kötetet (mint a formázás, adat elveszik), az lvm előnye a rugalmasság, tipikusan szervernél előnyös, ugyanis ha van egy lvm köteted, az átnyúlhat több lemezre, így ha pl van 200 gigás fájlkiszolgálód, elfogy a helyed, jön mégegy vinyó, ki tudod rá terjeszteni a köteteted, de a telepítésnél gondolom nem hoztál létre köteteket, a kötetkezelő ezért írja hogy inicializálatlan ugyanis nincs köteted, csak partíciód (nem is kell neked kötet, szerintem ) ... szóval ha fedorával játszol, akkor google-be '' fedora 5+ stanton finley '' és utána találsz egy lapot, ami neked kell, ntfs, java, flash plugin, ésatöbbi...

A télapó nem a régi már...

(#1477) rokefeller válasza ngabor2 (#1475) üzenetére


rokefeller
senior tag

ja, monolitikus vagy mikrokernel... ésatöbbi, viszont akkor már tudom miért szív a kde az XGL-lel...

A télapó nem a régi már...

(#1478) dr_strange válasza ngabor2 (#1475) üzenetére


dr_strange
senior tag

szerintem nem kde, hanem kwin

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1479) ngabor2 válasza dr_strange (#1478) üzenetére


ngabor2
nagyúr

és le lehet cserélni? mert én kde alá még nem láttam más ablakkezelőt.

(#1480) Pazo válasza rokefeller (#1476) üzenetére


Pazo
tag

hát mát késő, mert áthívtam egy haveromat, és ''megszerelte'' a linuxomat, de azért köszi a választ.

hosszas bűvészkedés után felkerült egy ubuntu (azért kellett bűvészkedni, mert valami gáza volt a vinyónak és nem akarta megcsinálni a telepítő a hde5-t, a swapot, így előbb egy nagyon alap debiant nyomtunk fel, mert az rendbe bírta hozni a vinyót). ''örültem'' hogy időközben sikerült elbasszintani a windowsomat, és a tegnapom azzal ment el, hogy ott szívtam a telepítgetésekkel: a zonealarm tűzfal (legújabb telepítőjével felrakva!!) rendellenesen működött, nem akart megmutatni magát a tálcán meg amúgy sem, így nem lehetett a programcontrolban szabályozni a nethasználatot, semmit nem engedett se ki se be -> kill zonealarm.

de mostanra minden ''kifogástalanul'' működik, ismerkedek a linuxszal, annyira nem is gáz ez a rendszer mint gondoltam, látom az ntfs partíciókat meg minden, SŐT még a tv-tunerem is működik, pedig erre nagyon nem számítottam :)

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1481) T. Almeida válasza ngabor2 (#1469) üzenetére


T. Almeida
senior tag

DTP: Scribus..zseniális progi...Hatalmas tudású, tök egyszerű a használata...nem azt mondom, hogy az Adobe InDesign-nal vetexik, de a funkció nagy részét (az összes fontosat) tartalmazza...csak ajánlani tom mindenkinek :)

(#1482) Sipi válasza ngabor2 (#1475) üzenetére


Sipi
addikt

A KDE egy tonna apró program, könyvtár összessége. Ablakkezelője a kwin, ezenkívül a dcop-val ''társalognak'' a programok, a kdesktop kezeli a dekstopot, egy másik a tálcát, stb. A kwint egy változó megadásával kicserélheted - én így szoktam futtatni pl. a compizt, lévén az is window manager.
A szabadon cserélést nem tudom, mire érted - ha csak az ablakkezelőre, akkor ugyanolyan, mint a Gnome. Többet tényleg nem lehet kicserélni benne, de fura is lenne, hiszen az alap KDE szolgáltatásokra minden KDE-programnak szüksége van. Innen adódik az ''integrációja'' - létezik egy csomó KDE-s szolgáltatás, ezeket bármilyen KDE-s program használhatja. Értelemszerűen bármilyen programot futtathatsz KDE alatt, csak nem tudják kihasználni pl. a dcop-n keresztüli folyamat-kommunikációt. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1483) Hero's


Hero's
csendes tag

Hello.Tudna valaki segíteni abban,hogy a lilo automatikusan az xp-t indítsa el és nem a Linuxot. default=''linux'' boot=/dev/hda.Itt elég csak a linuxot átírni windowsra vagy még a hda1-re is át kell írni(ott az xp) :R

Már látom a mérlegen,hogy egyre okosabb vagyok:D:D:D:)

(#1484) ngabor2 válasza Hero's (#1483) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, elég átírni win-re. a boot-ot ne piszkáld, az azt mutatja, hogy a lilo-t az mbr-be kell telepíteni. miután átírod, ne felejtsd el lefuttatni a lilo-t, hogy érvényesüljön a beállítás. alap hiba, velem is sokszor előfordult :D

Sipi: kb. hasonlóra gondoltam. a gnome mintha egy kicsit kevésbé lenne összenőve, ezáltal szabadabban mozog, ugyanakkor kevesebb feature-t is nyújt (ennek ellenére nem rosszabb, sőt). a kde épp a sok feature miatt szimpatikusabb nekem, de mintha épp emiatt zártabb lenne (meg amiatt, hogy a QT nem a kezdetektől volt nyílt).

(#1485) Hero's válasza ngabor2 (#1484) üzenetére


Hero's
csendes tag

Köszönöm :R Lilot futtatni :F Még csak pár napja vanfent :D És internetezek Firefox-val :C De nem kell vírusírtó Linuxra vagy Spy?Mert valahol olvastam röviden egy linux vírusról 2002-ben.Most jelenleg Mandrake van-Limited edition 2005 :DD Tudnátok mondani progikat rá.Néztem Wine-t,de nem mindig jó azt olvastam,játékokat stb.És miért furcsa a szöveg a Linux alatt.Mozillával(linux)más a szöveg mint a windows-al?
Köszönöm a választ és elnézést a lémer kérdésekért :R

Már látom a mérlegen,hogy egyre okosabb vagyok:D:D:D:)

(#1486) ngabor2 válasza Hero's (#1485) üzenetére


ngabor2
nagyúr

miután módosítottad a /etc/lilo.conf-ot, kiadod, hogy lilo. ennyi.
nem kell linux alá víruskergető. tűzfal nem árthat, bár meglátásom szerint ha nem fut semmiféle szerver a gépeden, akkor az is felesleges. a víruskergető arra való, ha wines gép felé osztod a netet nem engedi be.

linuxra programok... milyen témakörben? ha pl. Ubuntud lenne, akkor könnyebb lenne a helyzet, mert arra tudom, hogy érdemes keresgélni. Mandrake-re/mandriva-ra sajna nem, azt nagyon régen próbáltam.

a betűk pedig átállíthatók, sőt, win alól is áthozható betűtípus, ha az jobban tetszik. de van jópár eleve linux alatt is.

a kezdő (nem lámer, mert a lámer azt hiszi magáról, hogy ért hozzá) kérdésekkel pedig menjünk át ide: [link], mielőtt Sianis átzavar minket :DDD

(#1487) rokefeller válasza Hero's (#1485) üzenetére


rokefeller
senior tag

hát, ha grafikus kezelőfelületű progik közt szeretnél nézelődni, akkor a www.gnomefiles.org-on nézz szét... játék nekem kettő van, a lincityNG meg az openTTD , mindkettőt az autopackage oldaláról tettem, és működnek is szépen, meg van pl flightgear, racer , tremolous, wormux, ezeket kis guglizással megtalálod

A télapó nem a régi már...

(#1488) Hero's


Hero's
csendes tag

Köszönöm :R De hova adom ki a lilo-t azt nem vágom :F Probáltam a parancsszerű dologban kiadni,de nem lehetett.Akkor azt is próbáltam lilo -v ha tudnám mit isjelent azt sem.A jegyzettömb szerűségben pedig csak mentés van.
Ja és KDE vagy Gnome?Mert a gnomot nem tudtam feltelepíteni és nem ismerem. :R
Többit már a másik topicba írom,bocsánat de eddig nem tudtam róla :R

Már látom a mérlegen,hogy egyre okosabb vagyok:D:D:D:)

(#1489) ngabor2 válasza Hero's (#1488) üzenetére


ngabor2
nagyúr

pl. nyitsz egy karakteres terminált (pl. xterm, vagy konsole), belépsz root-ként, ha nem úgy vagy benn, és ott adod ki.

rootként belépés: su
majd kéri a root password-jét.
a promptja általában #, míg a sima usernek $ végű.

bár ha szövegszerkesztőben tudod a lilo.conf-ot szerkeszteni, akkor root vagy, csak egy terminálablak kell.

viszont root-ként netezni, vagy egyáltalán root-ként a rendszert használni nagyon nem egészséges! egy rossz mozdulat, és tönkre is tetted a rendszert. különösen, ha még nem vagy jártas benne.

(#1490) Hero's válasza ngabor2 (#1489) üzenetére


Hero's
csendes tag

Köszi :R Igen rootként vagyok bent,mert régen minden egyes alkalommal kérte a jelszót és gondoltam most már rootként jelentkezek be.

Már látom a mérlegen,hogy egyre okosabb vagyok:D:D:D:)

(#1491) pweisz


pweisz
senior tag

Az vajon müködne hogy rpm --recompile -ivh package.src.rpm
Tehát megcsinálja e a recompilét és vajon installálja is egyben, vagy csak több menetben mehet a dolog? Ha igen, akkor hogy?
Elolvastam mégegyszer és azt írja hogy instalálja a binárisokat is egyben. Akkor nem is kell utána más parancs.

[Szerkesztve]

(#1492) pweisz válasza pweisz (#1491) üzenetére


pweisz
senior tag

Viszont azt még nem tudom hogy a -vh kell e még hozzá.

(#1493) szasza_1


szasza_1
senior tag

Lenne egy olyan problámám, hogy SUSE 10.1 (meg 10.0) alatt FTP szerveren, vagy Novell szerveren az ékezetes karakterek helyett kérdőjelek vannak, és ezekkel a file-okkal nem is tudok dolgozni. Elöször csak a Novellnél vettem észre, és ezért a hibát a Novel Client-ben, meg a szerveren kerestem, de most láttam, hogy FTP szerveren is ez a gond, tehát a linuxal van valami. Remélem valaki tud segíteni. Előre is köszi!

(#1494) bocX


bocX
tag

sziasztok! feltette megy linuxot és az elején telepítésnél megadtam egy helyes monitor felbontás arányt (egy kisebbet mint windóz esetében, hogy biztosan menjen), de igy kis kicsit gagyi volt, aztán átállítottam nagyobbra, és gondolom a frekit nem bírta és nem látok képet most a rendszerbetöltés után...tudom hogy kell koönfigolni a képernyőt, de hogy tudok elérni egy konzol-t vagy kérni parancssort, hogy kitudjam adni a parancsot, vagy mit csináljak rendszertöltés után? pls help! :R

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#1495) doc válasza bocX (#1494) üzenetére


doc
nagyúr

CTRL-ALT-F1

(#1496) Pazo


Pazo
tag

sziasztok,
ubuntu alá szeretnék magyar firefoxot telepíteni, de nem tudom hogyan kell. a mozilla oldaláról már leszedtem a megfelelő tgz-t, csak nem tudom hová kell kitömöríteni. egyelőre a /tmp-be tettem, hogy lássam mi van benne. kerestem a gépen firefox mappákat és hármat is találtam:
/etc/firefox
/usr/lib/firefox
/usr/share/firefox

melyiket kell felülírni, hogy a jelenlegi angol verziót kicserélhessem egy magyarra? vagy ezt nem ilyen morbid módszerekkel szokás megoldani? :F

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1497) szasza_1


szasza_1
senior tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy olyan felhasználót hogy lehet létrehozni, aki a firefoxon, és az openofficon kívül mást nem tud elindítani, és semmilyen beállítást nem tud modósítani a grafikus felületen?

(#1498) ragazzo válasza Pazo (#1496) üzenetére


ragazzo
őstag

Én csak egyszerűen leszedtem a tar.gz-t, kitömörítettem valahová, és onnan kihúztam a firefox parancsikont az asztalra.És műkszik.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1499) szasza_1 válasza szasza_1 (#1493) üzenetére


szasza_1
senior tag

UP

(#1500) ngabor2 válasza szasza_1 (#1497) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha tényleg csak ennyi kell, akkor én ablakkezelő nélkül indítanám a rendszert. mondjuk itt meg az lenne macerás, hogy melyik fusson teljes képernyőben...

workaround1: 2 db X, az egyiken ff, a másikon ooo. eközött a kettő között ctrl-alt-f7-f8-cal tud váltani. a konzolon való belépés letiltva az inittabban. no winmanager, ekkor még dekoráció sincs, fut full screen, ''oszt annyi''.

ha ez túl spártai, akkor még agyalok egy kicsit.

mod: barátságosabb módszer, kde-vel.
- asztalon a 2 progi ikonja
- tálca vagy letiltva, vagy minden leszedve róla, csak az ablaklista meghagyva (k menü se legyen rajta)
- az asztalon minden egérművelet letiltva (ne csináljon semmit semelyik gombra)
- ''konzolon való belépés letiltva inittabban''

sebezhetősége: a tálcán úgy látom, nem lehet letiltani a jobb gombos menüt.

mennyire expert és rombolni vágyó a júzer, aki eléül? titkárnő, vagy vásott kölyök?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.