Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) OddMan


OddMan
őstag

Hogyan tudom beállítani, hogy ne a vi hanem a joe legyen az alapértelmezett editor? :U
Az elm levelező programot szeretném használni, de mindig a vi-t hívja meg, én meg vi-tól a falra tudok mászni. :Y

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#52) OddMan válasza OddMan (#51) üzenetére


OddMan
őstag

export EDITOR=/usr/bin/joe

Na közben meg is oldottam. :P
A profile-ba érdemes berakni és akkor újraindítás után is menni fog a dolog.


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#53) GD válasza OddMan (#51) üzenetére


GD
őstag

/etc/export -ba EDITOR=joe

lekéstem.. :B


[Szerkesztve]

(#54) GD válasza 5h4rK (#50) üzenetére


GD
őstag


linux tűzfalon főleg akkor jutsz át ha nem kellő körültekintéssel lett kialakítva
ami a rendszergizda hibája..

lehet hogy én értettem félre valamit és nem szándékod a hackelés, de akkor meg a táveléréshez többféle út létezik, remotedesk cuccok, ssh, vnc, persze megfelelő jogosultsággal és ismert ip-vel, ha nat , proxy stb van akkor már másik kérdés hogy jutsz el a célgéphez a belső hálón ha van olyan.. vpn is szóba jöhet talán ilyen esetekben, kérdés mit akarsz elérni, megosztást, shellt,vezérlést..stb..

a tippem az hogy te középiskolás vagy és az iskolai rendszergazdát akarod öregíteni.. ;)
:D



[Szerkesztve]

(#55) _Petya_ válasza Jester01 (#35) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Kipróbáltam a gocr -m 130 kapcsolót, ki is rajzolja karakterekből a képet, amit beadtam neki, két kérdésem lenne: Olyan karaktereket is kirajzol, amit jól ismer fel (2,0, stb..) oda is írja, hogy milyen karaktert lát. Ezt nekem meg kellene erősíteni? A 3-ast is kirajzolja, de oda nem ír számot, nyilván azért, mert nem ismeri meg. De hogy tudom neki megtanítani, hogy az 3-as? A man csak annyit ír, hogy extend database, prompt user.. de nekem nem promptol, hanem egyben kiír mindent...
Az elején panaszkodik valami -/db/db.lst-ről, azt nekem kellene létrehozni, és oda írni valamit?

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#56) 5h4rK


5h4rK
tag

Hat az a helyzet hogy bentlakasban vagyok, es van halozatunk ami rakapcsolodik az egyetem szerverere. Most az egesszel az a gond, hogy bizonyos portok le vannak tiltva (pl. IRC, Torrent stb.). A windowsban egy tunellel atmegyek rajta, de a linuxban nem boldogulok! :(

(#57) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Hali!

A problémám a következő: van 1 asrock p4dula-915gl alaplap és mandriva 2006 menne rajta de a grafikus beállításoknál alapol kihozza intel 915 vga-t de még sem jön be jól a grafikus felület sőt egyáltalán nem. Próbáltam más garfikus beállításokkal de úgy sem jó. Win az megy a konfigon rendesen. Mi lehet a gáz?


[Szerkesztve]

hmm...

(#58) Jester01 válasza _Petya_ (#55) üzenetére


Jester01
veterán

Jaja, ezekbe én is belefutottam, csak elfelejtettem írni, bocs :B
A db directoryt neked kell létrehozni, a többit elintézi magának. Megtanítani pedig csak fileból lehet, pipe-ból nem. A jól felismert betûkhöz ne írj semmit és ne vedd fel az adatbázisba. HTH.

Jester

(#59) pweisz


pweisz
senior tag

Nem tudom volt e hasonló az elöző topicokban. Mandriva 2005 Le van fenn. Felismerte a hálót, ami rooteren van leosztva(csellós modemről), de max pár száz byte/s -el megy, és állandóan ledob, szóvla használhatatlan. Ez mitől lehet?

(#60) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Van egy Firehol tűzfal. Van egy xdmcp. Szeretnék egy olyan szabályt a tűzfalban, ami akkor engedélyezi az xdmcp-t az adott ip-ről, ha a kérvényező IP-je megegyezik a tűzfalban megadott IP-MAC address párral. xdmcp udp/177 portot használ.

Take a look to the sky just before you die

(#61) Vilmoskorte


Vilmoskorte
tag

Tegnap óta vagyok tulaja egy Pinnacle PCTV Stereo philips csipszettes (saa1734?) tunernek. Holnap tudok érdemben foglalkozni a kártyával. Ubuntu a gépen, naprakész. Akkor innentől annyi a dolgom, hogy mplayer forgatás és megy a tvzés és a felvétel is? Mplayert hogyan érdemes forgatnom? Xvid, divx kell vagy jobb az ffmpeg, ami az mplayerben van?

(#62) Vilmoskorte válasza pweisz (#59) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Beállítások jók, egymást látják a gépek helyi hálón? Csak a net nem megy?

(#63) pweisz válasza Vilmoskorte (#62) üzenetére


pweisz
senior tag

Gözöm sincs látják e egymást a gépek, azt nem probáltam, és fingom sincs hogy jók a beállítások, gondolom nem teljesen. Kimegy a netre, de kegyetlen lassú és gyorsan meg is szakad a kapcsolat a helyi hálózattal.

(#64) tuskoka válasza ngabor2 (#27) üzenetére


tuskoka
csendes tag

koszi szepen a segitseget! sikerult ugy megcsinalni,ahogy mondtad :C

(#65) Gordiann válasza GD (#49) üzenetére


Gordiann
őstag

Nah beállítottam, hogy:

(kivettem a wines merevlemezt.)

Maradt:
1. fizikai partíció
2. 1gb-os swap partíció
3. 38Gb-os ext3 part, amihez egy ''/'' van hozzárendelve.

----) ERROR: no proposal

Mit tehetek? ez a proposal ez mi?

(#66) Vilmoskorte válasza pweisz (#63) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Ha ennyire gőzöd sincs és fogalmad sincs semmiről, akkor keress meg valami helyi emberkét, aki beállítja a gépedet. Gyakorlatilag semmit nem tudsz érdemben hozzászólni a témához, így nincs miről beszélgetni.

(#67) Vilmoskorte válasza Gordiann (#65) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Visszanézve az eredeti problémádat, elég jól kavartad a cuccost:) Szóval előlről kellene kezdeni a dolgokat és tudva azt, hogy mit miért csinálsz.
2 vinyód van, ha jól látom. Az elsőt hagyd meg a windowsnak, másodikra tedd fel a linuxot. pl hdc1 legyen a root /
hdc2 legyen a swap (felesleges 1GB!)
hdc3 legyena /home
Grub mehet az mbr-be. Most azért nem megy a géped, mert kivetted az első lemezt, amin volt a grub, így nincs ami indítsa a linux kernelt. Tetszik érteni?

A mostani lemezt is életre lehetne kelteni, ehhez be kell bootolni cdről, átírni a grub configot, majd telepíteni a grubot a lemez boot szektorába.

[Szerkesztve]

(#68) Noddy


Noddy
senior tag

Üdv mindenkinek.
Nem vagyok egy nagy linux guru ugyanis még csak még egy hete sincs, hogy föltettem az elsőt(Suse 10). Lenne egy kérdésem. Mennyire nehéz megoldani (vagy egyáltalán meg lehet-e oldani) hogy az én gépemen keresztűl (amiben két háló kártya van, egy a net-hez, egy a másik géphez, ami win xp) tudjon a másik gép az internethez kapcsolódni. Ez kolin belül van ahol dhcp van, ez xp-vel egyszerű volt mert csak meg kellett adnom, hogy az én gépemen keresztűl más gépek kapcsolódjanak, a másik gépen pedig hogy az én gépemen keresztűl kapcsolódjon. Elvileg a Sambat kéne használnom, de sehol nem találtam normális leírást ilyen egyszerű esetekre. Ha lehetséges lenne valaki letudná írni lépésről lépésre hogy miként kell beállítani az xp-t és a sambát (vagy esetleg magát a suse-t). Lehet nyugodtan privátba írni, hogy ne terheljük feleslegesen a topicot ilyen egyszerű dolgokkal, csak én tényleg nem jutottam semmire, pedig próbáltam a sambának utánna járni, de ott a leírások win98-ra és 20 tagú rendszerekre vonatkoztak. (Záró jelesen még egy kérdés hol tudom megnézni a netbios nevet a gépeken(linuxon és xp-n is)).

Hát kicsit hosszú voltam, remélem elnézitek ezt nekem.

[Szerkesztve]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#69) Gordiann válasza Vilmoskorte (#67) üzenetére


Gordiann
őstag

Huh, látom te nagyon érted a dolgokat....

Jelenleg:
hda __________74.5Gb__________Maxtor80
hda1_________70Gb____________HPFS/NTFS-__________/windows/C
hdc-___________ 38.2Gb-________Maxtor40
hdc1___________20Gb__________/root
hdc2___________925Mb________SWAP
hdc3___________14Gb__________/home

na most így nem enged tovább, mindenképpen hiányol egy ''/'' kijelölést is.
Ha csinálok még egy 4.hdc-t a ''/''-nek, akkor ugyanúgy megmarad az ERROR.... :(

Ja és ezt a Grub meg mbr dolgot nem vágom sajnos... ezek mik?

Elég kezdő vagyok a témában, sorry, de hát valahol el kell kezdeni :U :B

Köszönöm a segítségedet. :R

(#70) ngabor2 válasza Gordiann (#69) üzenetére


ngabor2
nagyúr

szerintem a /root helyett akarsz /-t... én legalábbis nem sok értelmét látom a /root kt totális elválasztásának a /-től (amit ''megtévesztően'' angolul root directory-nak hívnak...). ha valami gubanc van, a root felhasználónak nem elég a saját home-ja, kell a /-ben levő pár kt, és tartalmuk is.

(#71) Gordiann válasza ngabor2 (#70) üzenetére


Gordiann
őstag

Ha a /root-hoz /-t teszek, akkor sem működik semmi :(
sajnos...

(#72) ragazzo válasza Gordiann (#69) üzenetére


ragazzo
őstag

A Grub (Grand Unified Bootloader) a linuxot, és más oprendszert tölti be.Persze van ami LILO-t használ (linux loader) A kettő végül is választható rendszerindítást csinál.
És itt az mbr:
Az MBR, boot szektorok és a partíciós tábla

A lemez partícionálásáról szóló információk a lemez elsõ szektorában (azaz az elsõ lemezfelület elsõ sávjának elsõ szektorában) tárolódnak. Ez a legelsõ szektor a lemez master boot record-ja (MBR); ezt a szektort olvassa be a BIOS és indítja el tartalmát, amikor a számítógép elindul. Az MBR egy kis programot tartalmaz, mely beolvassa a partíciós táblát, ellenõrzi, melyik partíció az aktív (azaz boot-olható), és beolvassa annak az elsõ szektorát, amit boot szektornak nevezünk. (Az MBR szintén egy boot szektor, de különleges státusza és emiatt neve van.) Ez a boot szektor egy másik kis programot tartalmaz, mely beolvassa az operációs rendszer elsõ részeit az adott partícióról (ha boot-olható), és elindítja azt.

A partícionálási módszer nincs beépítve a hardverbe vagy a BIOS-ba. Ez csak egy megállapodás, amelyet sok operációs rendszer követ. Nem minden operációs rendszer követi a megállapodásokat, de ezek ritkák. Néhány operációs rendszer támogatja a partíciókat, de lefoglal magának egy partíciót, és a saját belsõ partícionálási módszerét használja ezen belül. Ez utóbbiak békésen együtt tudnak mûködni a többi operációs rendszerrel (pl. a Linux-szal), de a partíciókat nem támogatók nem tudnak egy lemezen megférni egy másik operációs rendszerrel.

Biztonsági intézkedésként jó ötlet leírni a partíciós táblát egy darab papírra, így még ha teljesen össze is zavarodik minden, nem veszted el az összes fájlodat. A szükséges információkhoz a fdisk -l paranccsal juthatunk hozzá, majd szükség esetén a rossz partíciós táblát az fdisk paranccsal tudjuk helyreállítani.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#73) Vilmoskorte válasza Gordiann (#71) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Huh, szóval ha rám hallgatsz, akkor ellátogatsz ide: www.szabilinux.hu . Annyira nem vagy képben, hogy valami Isteni beavatkozás kellene ahhoz, hogy menjen a rendszered és semmid ne vesszen el a mostani cuccaidból. Olvasd el a fenti oldalon a szükséges leírásokat, sokat fog segíteni. Most úgy látom, hogy sötétben tapogatózól és bízol a vakszerencsédben. Szánj rá egy délutánt az olvasásra, megéri.

(#74) ragazzo


ragazzo
őstag

Meg keresse meg Sianist, mert ő olvasgatás nélkül is megmondja a frankót.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#75) T. Almeida válasza ragazzo (#74) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Persze azért nem árt, ha olvasgat, kímélendően Sianist...:)
A Linux megtanulásának három alapelve: Utánaolvasni, utánaolvasni, utánaolvasni.

(#76) dr_strange válasza Noddy (#68) üzenetére


dr_strange
senior tag

ahhoz, hogy a linuxos gépet netmegosztásra használd, nem kell a samba, elég egy beállított iptables

nézd meg ezt a rövid leírást:

http://eldaryon.tolkien.hu/linuxwiki/index.php/LinWinNetSharing

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#77) Vilmoskorte


Vilmoskorte
tag

Ubuntu alatt a tvtime és mplyer képe zöld, ha tv-t nézek :((( Ez mi a ráktól van? A hang is csak szörcsög, hiába piszkálom a tvtime beállításait. Valaki?

(#78) Rive


Rive
veterán

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7.10) Gecko/20050921 Firefox/1.0.7 Mandriva/1.0.6-16.2.20060mdk (2006.0)
Na, ezen nem megy a CIB internetbankja. Azt írja ki, hogy nem támogatott a JAVA kisalkalmazások futtatása. Pedig de.

Van valakinek valami tippje?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#79) ngabor2 válasza Vilmoskorte (#77) üzenetére


ngabor2
nagyúr

overlay hiba. hogy hol lehet meggyógyítani... azt passzolom. nekem is volt, de már régen.

(#80) pweisz válasza Vilmoskorte (#66) üzenetére


pweisz
senior tag

Ha érdemben hozátudnák szólni akkor már beállítottam volna :)
Egyébbként nem pingelhető másik gép a rooteren, a netes címek pingelhetők, hasonló időkkel jönnek vissza a csomagok mint windows alatt. Nincs packet loss. Így már tutira vágod hogy mi a gond mi ? :)

(#81) Yom


Yom
aktív tag

Van 1 pcmcia dlink dwl-g630 wifi kartyam. sikerult eletet lehelni bele, mukodik is jol. csak nem tudom modprobe-lni. mindig insmod utvonallal kell betoltenem. a drivert bemasoltam a /lib/modules/kernel verzio/kernel/drivers/net/wireless ala. de azt irja a modprobe:
modprobe rt61.ko
FATAL: Module rt61.ko not found.
mit kell meg csinalni, hogy tudjam modprobelni?

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#82) Vilmoskorte válasza pweisz (#80) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Milyen hardvered van milyen modullal? Hibakeresést kellene végezned. Tedd a linuxos gépedet a netre közvetlenül, így mit mutat? Tegyél másik gépet arra a kábelre, ahol most a linuxos van. Így mit mutat? Érzésem szerint hw hibád van, tipikusan érintkezési bajok is lehetnek. Elsősorban kábeles gondra tippelek. Erre mozdulnék elsőnek.
Így vágom tutira :))

[Szerkesztve]

(#83) pweisz válasza Vilmoskorte (#82) üzenetére


pweisz
senior tag

MSI K8N lap Lanját használom. Be is tölti hozzá szerintem korektül a modult. A többit kiprobálom amit mondtál. Windows alatt jól megy a net egyébbként. Viszont így hogy mondod a hardveres hibát, lehet valamilyért nem kezeli rendesen a Linux a Cross kábelt, elméletileg ugye patch kéne a router meg a gép közé, de nekem cross van. hmm -hmm :)

(#84) vizipok56 válasza Rive (#78) üzenetére


vizipok56
csendes tag

A JRE (Java Runtime Enviroment) is fent van? Anélkül ugyanis hiába engedélyezed a böngészőben a JAVA-t.

A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#85) Yom válasza Yom (#81) üzenetére


Yom
aktív tag

vki esetleg?

I came. I saw. I lagged out.

(#86) Jester01 válasza Yom (#85) üzenetére


Jester01
veterán

depmod -a :F
MOD: Ja és a modprobe-nak modul név kell, nem file név, vagyis helyesen: modprobe rt61 (.ko nélkül)


[Szerkesztve]

Jester

(#87) Vilmoskorte válasza pweisz (#83) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Logokban semmit nem látsz a szakadással kapcsolatban? Nézz szét a kernel üzenetekben is. Esetleg gyártó haonlaján lenne érdemes szétnézni a lan driverrel kapcsolatban. Nekem broadcom gbites lan-kártyám van, amit csuklóból támogat a linux, de a gyártó által kiadott forrást forgattam és azt használom.
Ha így sem megy, akkor passz. Így látatlanban nincs több tippem:( Esetleg linuxos levlistákon érdemes kérdezni.

(#88) Yom válasza Jester01 (#86) üzenetére


Yom
aktív tag

tx, mukodik

I came. I saw. I lagged out.

(#89) _Petya_ válasza Jester01 (#58) üzenetére


_Petya_
őstag

Hát lehet, hogy én csinálok rosszul valamit, de akár létrehozom a db könyvtárat, akár nem, akár csinálok bele egy üres db.lst file-t, akár nem, semmi nem történik, nem ír semmilyen file-ba, csak a képernyőre...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#90) Jester01 válasza _Petya_ (#89) üzenetére


Jester01
veterán

Csináld utánam :C [link]

[kép]

MOD: kivágtam a 3-ast, hogy kisebb legyen a screenshot, de nincs jelentõsége, az eredeti képpel is jó.

[Szerkesztve]

Jester

(#91) Mishraa


Mishraa
csendes tag

Helló mindenki
van egy kis linux probléma
A verzió Uhu linux 1.2
a gond a következő telepítve lett miden a hangom nem akar müxeni
integrált C-Media 3d téma ha valakinek van tippje mit és hogyan kell bekonfigolni akkor irjon előre is köszönet

(#92) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nos úgy adódott, tanulmányaimnak köszönhetően újból fel fogok rakni egy linuxot. Annó szinte végigpróbáltam az összeset ami volt, de gondolom azóta történt pár változás. Szóval tanácsot szeretnék kérni melyik disztribet rakjam fel. Jó lenne ha minél hamarabb és fájdalommentesebben feltelepülne, nem kell bele sok cucc, inkább az a lényeg ne foglaljon sok helyet (de azért a fontosak legyenek meg benne). Például nagyon szeretem a gentoo-t de most annak nem állnék neki felrakni :)
Jelenleg UHU-n illetve Mandrake-en (vagyis ezt már Mandriva-nak hívják tudnám miért a régi név jobb volt ;]) gondolkozom, (előbbi mert mégiscsak magyar termék, utóbbi mert régen sokat használtam), de ha ezeknél van valakinek jobb ötlete szóljon :) (pl. Ubuntut egyáltalán nem ismerem, akkor már nem linuxoztam amikor az elterjedt)

(#93) _Petya_ válasza Jester01 (#90) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszönöm szépen, így már működik, most már értem, mit értesz az alatt, hogy pipe-ból nem lehet tanítani :B

Egy másik kérdés merült fel a szkriptjeim írása közben: a wget -N kapcsolóval futtatva csak akkor tölt le egy file-t, ha az újabb, mint a már meglévő. Namost, ugyanaz a script fut 6 url-re, és ezek közül 2-t sokszor abban az esetben is letölt, ha nem frissülnek. Tehát a kérdés: hogyan tudja a wget megnézni egy weben lévő file módosítási dátumát/méretét anélkül, hogy letöltené? És én ugyanezt ''kézzel'' hogyan tudom megtenni? (gyanús, hogy szerveroldalon van a gond, vagy csak a wget hülye? ki szeretném deríteni...)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#94) Soni


Soni
tag

Sziasztok!
Életemben most előszőr raktam fel linuxot,tudnátok pár linket ahonnan le tudnék szedni FTP letőltő progit,vagy ez van a linuxban?Előre is köszi! :R
Amugy tetszik a linux,persze még ismerkednem kell.

(#95) Sianis válasza Soni (#94) üzenetére


Sianis
addikt

Ehhez kicsit több infó kéne! :) Milyen disztró, milyen verzió...stb stb...

Amúgy terminálba beírod, hogy ftp...valószínű, hogy kapsz egy konzolos lehetőséget...

(#96) ragazzo válasza Mishraa (#91) üzenetére


ragazzo
őstag

Elméletileg működni kéne apalból,mert az UHU elég ''okos''. Persze előforulhat hogy a gyártó oldaláról kell leszedni az install filet tar.gz kiterjesztésben.De miért nem próbálod ki az ubuntut?Sokkal jobb mint az UHU, és Sianis Nagymester :R guruja a témának.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#97) ngabor2 válasza Cathfaern (#92) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az a lényeg ne foglaljon sok helyet

ez mit jelent számodra? mennyi helyet szánnál neki? ha 2-3gb-ot rászánnál, akkor az ubuntut ajánlanám. debian gyakorlatilag, kicsit felcicomázva, de azért a deb jó tulajdonságainak megtartása mellett.az uhu már egy jó ideje nem frissült, a deb felrakása még mindig kissé nehézkes, különösen kezdőknek, vagy nem-haladóknak. a mandrake/mandriva nekem személy szerint elég szokatlan volt pár év deb után.

(#98) Rive válasza vizipok56 (#84) üzenetére


Rive
veterán

A JRE (Java Runtime Enviroment) is fent van? Anélkül ugyanis hiába engedélyezed a böngészőben a JAVA-t.
[link]
A legfelső van telepítve, és a 'Verify installation' szerint aktív.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#99) _Petya_ válasza _Petya_ (#93) üzenetére


_Petya_
őstag

Az ocr-hez még valami: mi a teendő, ha a képen valami szemét van, ami nem is karakter, de a program pl 3-asnak ismeri fel? Ilyenkor mit írjak be neki? A másik problémás eset a ':' karakter, amit két külön pontnak rajzol ki, és mindkettőt 2-es számnak értelmezi? Ilyenkor mi a teendő? Ja, és hol találok rendes leírást gocr-hez, hogy ne mindig téged kérdezzelek?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#100) Rive válasza Rive (#98) üzenetére


Rive
veterán

Részben megoldódott a probléma. Az internetbank elindul, immáron csak annyi a gond, hogy kilépéskor merevre fagyasztja a böngészőt :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.