Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Vilmoskorte válasza jimmy399 (#1098) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Winen partition magic, linen gparted.

[Szerkesztve]

(#1102) jimmy399


jimmy399
senior tag

Nos doc nem tudok letölteni iso fájlt. egy EXE fagy valami más,amit telepíteni lehetne windows alá.

Vilmoskorte - nincs progim ami ezt megcsinálná és eléggé kezdő vagyok a Beos be tegnap hallottam először róla.

--- N/A ---

(#1103) Vilmoskorte válasza jimmy399 (#1102) üzenetére


Vilmoskorte
tag

A BeOS gyakorlatilag halott rendszer, fejlesztése évek óta leállt. Mire kell ez neked?
A partition magic demo verziója letölthető, linux letölthető. Mi a gond?

(#1104) jimmy399


jimmy399
senior tag

Ja, nem tudtam, hogy a BEos leállt. Bocs. Még csak tegnap találtam rá a eten. A hírekről nem értesültem róla.

--- N/A ---

(#1105) Sipi válasza Vilmoskorte (#1103) üzenetére


Sipi
addikt

Az eredeti BeOS halott, de pár kezdeményezés továbbvitte. Itt: [link] található pár link a mai BeOS-klónokról.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1106) GD


GD
őstag

legjobb tudomásotok szerint van olyan msn klón ami képes az általam berakott fotót is mutatni, nem csak a partnerét akivel csevegek?
gaim sztem nemtudja..vagy én nem találtam meg, az aMSN-ről nincs infóm
webcam-ról meg végkép nem tudom hogy mi az ami működhet linux alatt (pl a beépített noti webcam felejtős Asus esetében) és hogy mi az a progi ami lekezeli msn-klónként a cam-ot

(#1107) tierbatyo válasza GD (#1106) üzenetére


tierbatyo
senior tag

amsn-nél is csak a partner képe van a csevegőboxban.

[Szerkesztve]

Take a look to the sky just before you die

(#1108) Vilmoskorte válasza tierbatyo (#1107) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Rohadtul idegesít egy dolog már régóta. Linux alatt a böngészés lassú, számomra érthetetlen ok miatt. A firefox ezt írja ki: transferring data from audit.media.hu. Vagy valami más címet. A lényeg az, hogy addig semmi nem mozdul! Van, hogy több mint 10 másodperc(!) eltelik, amíg tovább tölti az oldalt. Menürendszer sem megy, gyakorlatilag leáll az egész. Hosszú másodpercekre. Ez elfogadhatatlan. Ugyanezen gépen XP alatt Explorer, FF mint a villám. Pikk-pakk behoz bármilyen oldalt, azonnal. Ott nincs transferring.
Mit tudok ezzel kezdeni? Ez olyan idegesítő, hogy ha ez nem oldódik meg, akkor nyugodt szívvel válok meg a Linuxtól, mert -nálam- használhatatlan minősítést kap így.

(#1109) dr_strange válasza Vilmoskorte (#1108) üzenetére


dr_strange
senior tag

blokkold ki Adblockkal, nézd meg utána is, még mindig lassú-e
próbálj másik böngészőt

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1110) jimmy399


jimmy399
senior tag

Na, nekem is ez a problémám illetve csak hasonló, mert nekem au EI 6.0 val csonálja ezt. Nem mozdul semmi sem hosszú másodpercekig és ez idegesít, mert eddig pikk pakk ment mindem most meg sz@rakodik az egész.

--- N/A ---

(#1111) doc válasza Vilmoskorte (#1108) üzenetére


doc
nagyúr

sajna a FF egyre szarabb :(
én is egyre inkább tervezem hogy át/visszatérek az Operához...

(#1112) Chieftec


Chieftec
őstag

Hello

Jelenlegi routerem helyett szerettem volna valami rendeset csinalni. El is keszitettem: BBIagentet illetve a Freescot ratettem egy floppyra. Elobbinel RawWritetal utobbinal a ''gyari telepitovel'' (make_fd.bat). A lenyeg, hogy ezeket a lemezeket utana sehogy nem tudtam mar hasznalni. Az elobb emlitett ket program se tudja irni, xp pedig elkezdi formazni, vegen pedig leall, azzak az uzenetttel, hogy a lemez nem formazhato. Lehet en vagyok ehhez lama, nemtom. Ha valaki tudja, hogy mi problema kerem segitsen. Kosz elore is.

(#1113) Vilmoskorte válasza dr_strange (#1109) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Frissítettem 1.5.0.3-ra a rókát, tesztelem ezt is. Az adblock-ot megnézem, illetve az Operát is. Köszi a tippeket :R

(#1114) Vilmoskorte válasza Chieftec (#1112) üzenetére


Vilmoskorte
tag

A floppy nem a megbízhatóságáról híres. Viszont lehet a program olyan fájlrendszert tett a floppyra, amitől meghasal a windows. Nekem is volt már több olyan lemezem, amin igen furcsa fs-ek voltak. Nincs leheggesztve a fat12 korántsem.

(#1115) Chieftec válasza Vilmoskorte (#1114) üzenetére


Chieftec
őstag

Talalt sullyedt. RAW formatumban irtak ra a progik, nem pedig FATban. Erdekes, hogy sajatgepbol nem tudtam leformazni parancssorbol pedig tokeletesen ment..

(#1116) Vilmoskorte válasza Chieftec (#1115) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Magasan fejlett shell van beépítve a windowsban, az explorer csak egy butított verzió:)

(#1117) stanci válasza ngabor2 (#1093) üzenetére


stanci
tag

:R :C
Sikerült. Úgy ahogy mondtad. /, boot egyben primary, többi extended. Lazán megy.
Vannak még problémáim, de szerencsére nem a boottal kapcsolatban. Kicsit még gyúrom aztán lehet, hogy feldobom azokat is. Köszi a segítséget.

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#1118) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok !

Én most kezdtem el komolyabban foglalkozni a linuxal, tehát kezdő vagyok benne, de szeretném kiismerni a kicsikét.

A kérdésem az lenne hogy Suse linux alá is található olyan program mint pl: windows alá a stongdc ?
Elöre is köszi

[Szerkesztve]

(#1119) ngabor2 válasza Motaba78 (#1118) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a strongdc-t nem ismerem, de a neve és hallomásaim alapján ez egy dc kliens. az általam használt kedvenc kliens a valknut [link]. valszeg suse alá is megvan.

(#1120) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Kubuntu-n szeretném beállítani a VoIP klienst. SIP szerverre csatlakoznék vele, ehhez megkaptam a szerver IP-jét, és username(telefonszám..) / jelszó párost. Az általam kipróbált programok egyikében sem találtam meg, hogy ezeket hol kell megadni... tudtok segíteni?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1121) stanci válasza Motaba78 (#1118) üzenetére


stanci
tag

Nézd meg ezt: [link]
Jobban hasonlít a wines DC++hoz mint a Valknut. Csak egy szálú, meg vannak gondjai az ékezetes betűkkel, de szerintem egész jó.

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#1122) _Petya_ válasza _Petya_ (#1120) üzenetére


_Petya_
őstag

UP!

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1123) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ajánljatok valami grafikus mailklienst pine helyett. a lényeg, hogy ne akarjon okoskodni, ne ő akarja leszedni a leveleket, csak nézze az adott kt-t. az elküldött leveleket szépen adja át az eximnek, az ő dolga tovább küldeni. ne akarja átrendezni a mappákat, csak jelenítse meg a tartalmat, mint a pine, csak grafikusan, ha vannak benne képek, akkor képekkel. az evolution majdnem jó, csak az egyik mappánál mindig megdöglik...

(#1124) Motaba78 válasza ngabor2 (#1119) üzenetére


Motaba78
őstag

nagyon köszönöm megprobálom :DD

(#1125) Motaba78


Motaba78
őstag

Suse linux 9.3 alá valamilyen rendszerdiagnosztikai progi ami mutatja a rendszer hömérsékleteket ? és ott ücsörög alul

(#1126) Vilmoskorte


Vilmoskorte
tag

Ubuntu 5.10 alatt nyűgöm van. Eclipse indítási ideje majd 50 sec, ami nagyon sok. Ezen felül a swap partíciót nem használja. free előtte:
total used free shared buffers cached
Mem: 516348 319208 197140 0 11904 193368
-/+ buffers/cache: 113936 402412
Swap: 265032 0 265032

free eclipse betöltődése után:
total used free shared buffers cached
Mem: 516348 496516 19832 0 12928 234968
-/+ buffers/cache: 248620 267728
Swap: 265032 0 265032

Ezen hogyan tudopk segíteni? Az eclipse azért ennyire nem lassú, valahol az ubuntu/swap környékén van a gond. De hol?

(#1127) ngabor2 válasza Motaba78 (#1125) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem alul csücsül, de nem is disztribspecifikus: gkrellm [link]. nagyon jó kis progi, nálam speciel mindig a jobb felső sarokban jelzi a proci terheltségét, a hőmérsékleteket, venti ford. számot, mem és swap-állapotot. úgy látom, suse csomag is van.

dokkolóst sajnos nem tudok.

Vilmoskorte: nem hinném, hogy a swap környékén lenne a hiba, hisz látja. a linux nagyon kultúráltan kezeli a mamóriát, amit nem használ programok futtatására, azt merevlemez-cache-nek használja. ha kell a hely, abból viszonylag egyszerű felszabadítani.

az induláskor végig tekeri a vinyót, vagy gyakran várakozik? a strace segítségével és sok-sok türelmes olvasással talán ráakadhatsz a lassulás okára.

strace `which eclipse` 2> eclipse.strace

ez léterhoz egy elég nagy, és kusza eclipse.strace szövegfile-t, amiben a betöltés során kapott rendszerlépések vannak. elég nehéz kihámozni belőle a lényegi infót, de nekem már többször segített. különösen a hibaüzeneteket nézegesd benne, hogy mit nem talál esetleg, vagy milyen eszköz nem elérhető/foglalt. ha elküldöd, vagy kiteszed valahova, megpróbálok segíteni, bár semmit nem merek előre ígérni.

(#1128) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Hail!

Kéne nekem egy kis segítség azoktól akik jól ismerik a linux oprendszereket, a következő dologban:

Kéne nekem v.mi CD-ről futtatható linux, lehetőleg grafikus felülettel, amiben tudnék szintén grafikus felületű videó lejátszó progit futtatni ami ismeri az XviD -et és támogatja az srt formátomú feliratot. Remélem nem sok az elvárásom :U

A gép amire ez kellene egy 700 Mhz -es Pentium 256 MB SDRAM -al, 40GB merevlemezzel, amin egy Windows XP van, ha inden igaz NTFS fájlrendszer. Ezért mindenképp olyan linux kéne ami lehetőleg nem kever be a már ott lévő windowsnak.
Az a baj, hogy windows alatt nem lehet a gépen rendesen XviD formátumban lévő videókat lejátszani, mert BSplayer-ben vagy szaggat, vagy totál desync lesz. VLC media player -ben a kép/hang tökéletes, csak a feliratból nem hajlandó az összes sort megjeleníteni. Más lejátszó programokkal is hasonló problémák vannak, képtelen vagyok rájönni, hogy miért, elvileg a gépnek elégnek kelenne lennie ehhez. Legszívesebben újraraknám a rendszert (mert nem tudom aki telepítette mit hogyan csinált), de ez sajnos nem lehetséges.

Szóval remélem van v.mi linux orvosság a problémára :)

Előre is kösz :P

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1129) Sianis válasza Vilmoskorte (#1126) üzenetére


Sianis
addikt

Ugye Sun-os JVM-el indítod? Mert anélkül huhúúúú...tapasztalat!

(#1130) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, emberek, még egy érdekes probléma, hátha valaki tudja a megoldást:
hogyan lehet real audio-t linux alatt valami kultúrált (mp3, vaw) formába konvertálni?

ami eddig ki lett próbálva:
- egy régi, libreal.so nevezetű dolog, ami egy plugin lenne az xmms-hez. sajnos elég régi libc-t használ, és összeakad az xmms-sel.
- mencoderrel, valami mellé hangként betenni (mert alapból képet akar konvertálni): nem jó neki a fenn levő cook.o realaudio kodek
- a realplayer meg nem tud menteni.

az audio loopon kívül van valami kultúrált módszer, amivel ki tudnám menteni a hangot? linuxos dekódolót nem találtam hozzá.

(#1131) Sianis válasza ngabor2 (#1130) üzenetére


Sianis
addikt

Én barátom maradtam a loop-nál. Mc és Out összekötve, audacity veszi felfelé szépen...sajna nincs idő tökörészni. Plusz az a nagy baj, hogy amit mi akarunk átrakni, az valójában netről jön. Nincs fizikálisan a gépen, tehát ez is benehezít...

(#1132) ízirider válasza Thulcandra (#1128) üzenetére


ízirider
tag

Hali persze, hogy van: http://geexbox.org/en/index.html

(#1133) Troy.


Troy.
addikt

sziasztok !

Ezek a cuccok ingyen tölthetők? > [link]

.

(#1134) Sianis válasza Troy. (#1133) üzenetére


Sianis
addikt

Ingyenes!

Amúgy a disztribúciók legnagyobb része ingyenes, regisztráció-mentesen letölthető.

[Szerkesztve]

(#1135) Troy. válasza Sianis (#1134) üzenetére


Troy.
addikt

MIért van ott a képernyő jobb oldalán ,h 5475 ft? :DD
Lehet támogatni? :) Te melyiket használod /ajánlod?

.

(#1136) Sianis válasza Troy. (#1135) üzenetére


Sianis
addikt

Azért, mert megrendelhető, 2 db gyári cd + magyarnyelvű dokumentáció.

Nálam nehéz eldönteni, hogy mit használok, UHU-t heggesztek, Ubuntu-t magyarosítok/használok, Gentoo-t ismergetek, és kb minden héten bele-bele néhez 1-1 disztróba.

Hogy mit ajánlok? Egyszerű! Ubuntu! :)

(#1137) Troy. válasza Sianis (#1136) üzenetére


Troy.
addikt

hivatalos oldal?

.

(#1138) Sianis válasza Troy. (#1137) üzenetére


Sianis
addikt

Ubuntu.com :F [link]

Légyszi azért kereső működjön már... :o

(#1139) Troy. válasza Sianis (#1138) üzenetére


Troy.
addikt

közben megtaláltam :))

ez az oprendszer csak :
- Intel x86
- PowerPC ( mac)
- AMD64
re telepíthető fel?

[Szerkesztve]

.

(#1140) Sianis válasza Troy. (#1139) üzenetére


Sianis
addikt

Miért, neked milyen architektúrád van? Netalán Motorolva vagy valami hasonló processzorra szeretnéd beindítani?

(#1141) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Én telepítettem a suse linux 10.1-es verziót, de a netet sehogysem tudom beállítani. Hálózati beállítások kész vannak és nem tudok csatlakozni. Mikros netem van.

(#1142) GD válasza kisgyerek85 (#1141) üzenetére


GD
őstag

ha megvan még a win-ed és ott működik a hálózat és te fejből nem tudod akkor ott vallasd ki és használd a linuxra is
start-futtatás-cmd : ipconfig /all
ott látni fogod ami neked kell: ip, dns, alapértelmezett átjáró, alhálózat..stb..
lehet a netes szerződéseden is rajta van..
remélem segítettem, sok sikert
ui: suse linux.. :DDD sose tudtam megkedvelni :)

(#1143) GD válasza Sianis (#1140) üzenetére


GD
őstag

:C :DD ez tetszett, könnyesre röhögtem magam :B

szmájlik kiritkiítva... NG

(#1144) ngabor2 válasza kisgyerek85 (#1141) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nekem is mikrós netem van/volt, elég érdekes volt eleinte netezni vele...

gondolom neked is vagy nat-olt fix ip-d van, vagy dhcp osztja.

ha az első eset, akkor a szolgtól kérdezd meg az adatokat (ip, dns, def. gateway), és ezeket írd be a megfelelő networks file-ba (suse-n nem tudom, hogy hol van, én se bírtam megkedvelni, az, hogy ubuntuban hol van, neked nem sokat segít...).

ha dhcp van, akkor ugyan abba a file-ba a megfelelő eszközhöz egyszerűen annyit kell írni, hogy dhcp.

(#1145) Vilmoskorte válasza Sianis (#1129) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Persze, sun-j2sdk1.5. A java környezet is erre van beállítva.

(#1146) Vilmoskorte válasza ngabor2 (#1127) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Na, ez jól hangzik, alaposan meg fogom nézni. Köszi! :R

[Szerkesztve]

(#1147) ngabor2 válasza Vilmoskorte (#1146) üzenetére


ngabor2
nagyúr

megkaptam a leveledet, ide is válaszolok. a /etc/alternatives/java hova mutat?

mivel itt egy ''lánc-link'' van, az /usr/bin/java mutat a /etc/alternatives/java-ra, ami pedig mutat a valódi binárisra, esetemben a /usr/lib/j2re1.5-sun/bin/java-ra.
valószínűsítem, hogy nálad ez mutat rossz helyre, azért a gcj van használatban. márpedig az nem az igazi, nálam az azureussal nagyon csúnyán le tudta fogni a rendszert, miközben meg se mozdult a háló...

(#1148) diversy


diversy
csendes tag

Tisztelt Linux Guruk!

Szeretnék egy kérdést feltenni nektek...
Olyan Linuxot keresgélnék amelyik megfelel az alábbi követelményeknek:
- videofilmek lejátszása (a lehető legtöbb féle codec szükséges lenne)
- http,ftp elérés,kezelés
- torrentkezelés
- lehetőleg live legyen,amelyet tetszés esetén installálni is lehet

Várnám a szakértők véleményét,előre is köszönöm.

(#1149) ngabor2 válasza diversy (#1148) üzenetére


ngabor2
nagyúr

[link], [link]
tetszés esetén installálni is lehet... én fordítva közelíteném meg: ha nem tetszik, leszedhető. innentől kezdve pedig tetszőleges linux disztribet tudom ajánlani. minössze a megfelelő csomagokat kell telepíteni:

video lejátszásra: mplayer, vlc, stb
http kezelés (aka böngészés) mozilla firefox, opera, stb
ftp: gftp, kbear, wget/wput, stb
torrent: azureus, bittornado, stb

(#1150) diversy


diversy
csendes tag

Az a helyzet hogy jelenleg van egy működő rendszer a gépemen,és emiatt keresek olyan live linuxot amit kipróbálhatok,majd ha megfelelőnek találom,telepithetek is.(Magyarul nem szeretném a most működő rendszert egy bizonytalanért kockáztatni)
Suse ill. Uhu linux már volt fenn annó,ezekkel nem volt gondom.
Konkrét kérdésem:
-Tudnál e ajánlani olyan linuxot amit live-ként ki tudok próbálni,majd telepiteni is?(lehetőleg dvd-s)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.