Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) cucka válasza Majstor (#1648) üzenetére


cucka
addikt

film, internet, zene okés, p2p kicsit necces. dc-vel van némi tapasztalatom, a linux alá írt dc kliensek mindegyike szar, működnek, de valójában használhatatlanok.

mod: nincs olyan, hogy legjobb. vannak jó disztrók kezdőknek, (k)ubuntu, suse, stb.

[Szerkesztve]

(#1652) Forest_roby válasza cucka (#1651) üzenetére


Forest_roby
őstag

torrent viszont jó! Azt alapból linuxra fejlesztatték ha jól tudom.

Majstor:

Próbáld meg az ubuntu-t, igaz kezdő vagy, de elég sok segítséget tudsz kapni hozzá, jó a topic, van wiki és persze ubuntu.hu.....

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#1653) paramparya válasza paramparya (#1641) üzenetére


paramparya
őstag

:U

(#1654) tototos


tototos
őstag

Samba segítség kellen.

Ez van a conf fájlban.
# Samba config file created using SWAT
# from 192.168.2.2 (192.168.2.2)
# Date: 2006/08/14 14:32:57

# Global parameters
[global]
workgroup = OTTHON
server string = %h server (Samba %v)
interfaces = eth0
security = SHARE
obey pam restrictions = Yes
passdb backend = tdbsam, guest
passwd chat = *Enter\snew\sUNIX\spassword:* %n\n *Retype\snew\sUNIX\spassword:* %n\n .
syslog = 0
log file = /var/log/samba/log.%m
max log size = 1000
printcap name = /etc/printcap
dns proxy = No
ldap ssl = no
panic action = /usr/share/samba/panic-action %d
invalid users = root

[homes]
comment = Home Directories
create mask = 0700
directory mask = 0700
browseable = No

[printers]
comment = All Printers
path = /tmp
read only = No
create mask = 0777
printable = Yes
browseable = No

[print$]
comment = Printer Drivers
path = /var/lib/samba/printers

[files]
comment = Shared Files
path = /home/ftp
read only = No
guest ok = Yes

És amikor csatlakozok a ibm géphez akkor beenged, de ha meg akarom nyitni a files könytárat akkor hibaüzenetet dob ki.

\\IBM\files nem elérhető. Lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló redszergazdájával, hogy megtudja, van-e hozzáférési joga.
A hálózatnév nem található.

Szerintetek ez mitől van?

(#1655) Majstor


Majstor
senior tag

Thank's All!

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1656) ragazzo válasza Majstor (#1650) üzenetére


ragazzo
őstag

Az egyik az biztosan ez [link]

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1657) GD válasza tototos (#1654) üzenetére


GD
őstag

a user-nak van joga olvasni a mappát?

(#1658) Johnsones válasza GD (#1636) üzenetére


Johnsones
tag

kicsit konkrétabban...

ez egy speckó katalógusprogi és sajna linuxos verzió nincs belőle....
Ez a progi jelenleg egy win serveren fut, de van olyan opciója, h sima böngészővel lehet csatlakozni hozzá. Ez eddig ok és sikerült is. Viszont a kép egy speckó formátumban van és ehhez a képmegjelenítéshez van 1 plugin. A win alá meg van a telepítő. Telepíthető ez valahogy linux alá is?
Rákerestem a neten, de ez annyira speckó dolog, h semmi nincs róla...még a wines verzióról sem.
köszi

(#1659) tototos válasza GD (#1657) üzenetére


tototos
őstag

Már megoldódott. Nem tudom hogy de jó lett.

(#1660) tototos


tototos
őstag

Hello!

Smsebről szeretnék letölteni wgettel. Nincs grafikus felületem.
Azt mondták ezt írjam be.
wget -r --http-user=felhasználónév --http-passwd=jelszó http://cím

de erre azt írja ki hogy http://cím/index.html: Hozzáférés megtagadva.

1.9.1-es wget.

(#1661) ngabor2 válasza tototos (#1660) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egy kis kiegészítés: az érdekes az, hogy 1.10.x wgettel nálam --user= és --password= kapcsolókkal ment, tototos-nál nem. újabb verziójú wgetet meg nem tudott leszedni (pontosabban nem ajánlottam a Sid repó bevételét, mert az nem feltétlen egészséges).

próbaként: [link], töltsd le, csomagold ki (tar xzf wget_1.10.2.orig.tar.gz), majd a létrehozott kt-ban
./configure
make

majd rootként: checkinstall, és dpkg -i [létrehozott deb].
lehet, hogy előtte kell egy apt-get install checkinstall. jó kis cucc ez, a csomag könnyebben kezelhető, mintha make installal tennénk fel a cuccot.

(#1662) GD válasza Johnsones (#1658) üzenetére


GD
őstag

hm, nos ha ez a plugin létezik bármely linux alatt futtatható böngészőre akkor nyertél..
nézz szét a firefox hivatalos, stb..plugin gyűjteményében, esetleg opera böngésző, bár sztem arra kevesebben barkácsolnak
lehet tudni mi a formátuma ennek a rejtélyes képnek?
kicsit szőrmenti de pl wine-al meglehetne próbálni telepíteni egy win-es firefox-ot + plugint..még sosem próbáltam..hátha megeszi
van egy másik út, de elégg istenkáromlás, IE-t rakni linux-ra, na erről sem tudom hogy csak öltelt vagy tényleg lehetséges...
legjobb lenne a forrásánál megoldani a dolgot hogy a szerver vmi standard formában bökje már ki magából a képet, gondolom erre kicsi az esély..
most jó sokat írtam de nemsok értelme volt.. :DDD

(#1663) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!!

A linux-ról volna egy általános kérdésem: van egy csomó fajta: UHU, SUSE, Ubuntu, Gentoo....mi a különbség közöttük?

[Szerkesztve]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1664) GD válasza ballington (#1663) üzenetére


GD
őstag

csomagkezelés, design, alapból adott programok, grafikus felület, stb..
alapvetően: minden és semmi..
fajta= terjesztés
GNU/Linux = egy mag amire ráhuzzák a kabátot és kidobják xy terjesztés néven

vannak amiket javasolnak kezdőknek, mindenki elkötelezett kicsit valamely terjesztéshez, neked kell megtalálni mi az ami legjobban tetszik, ez szubjektív

(#1665) ballington válasza GD (#1664) üzenetére


ballington
addikt

nem akarok (legalábbi smostanában) linux-al foglalkozni, csak kiáncsi voltam, mik a különbségek.
tudsz adni egy linket, ahol le van írva melyikhez mi jár?

thx.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1666) Sipi válasza ballington (#1665) üzenetére


Sipi
addikt

Pl. [link]. Kiválaszthatod, összehasonlíthatod. De olyan nincs, hogy mindent felsorolnak, egy átlagos disztróban is pár ezer csomag (program) található.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1667) ~DD~ válasza ballington (#1665) üzenetére


~DD~
tag

hi.
[link] --> Itt le van írva, h melyik disztróhoz milyen programcsomagok/verziók járnak (+egy rövid ismertető róluk +linkek...), az új disztrómegjelenéseket is kiírják hírként, továbbá van egy népszerűségi skála, ahol jelenleg az ubuntu vezet, utána meg a suse stb...

[link] --> Leírás, h mi az a disztró és néhányról ismertető...

[link] --> még több ismertető egyes disztribúciókról...

All of this has happened before, and will happen again.

(#1668) ballington


ballington
addikt

köszönöm a linkeket.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1669) Johnsones válasza GD (#1662) üzenetére


Johnsones
tag

köszi és tényleg mindent szívesen fogadok. :R :R :R

a file formátumát sajna nem tudom mert azt is egy java alkalmazás hívja meg, de ma este kiderítem.
Sajna linuxos verzió nem létezik ebből. Vagy ha igen akkor eléggé jól titkolják.
:F :F :F

(#1670) Majstor


Majstor
senior tag

Hi!

Nagy önbizalommal nekiáltam Instalálni az Ubuntu Linuxot...
1.Restart
2.Boot From CD
3.Elindult grafikus módban
4.Kiválasztottam a telepítést, de akkor ezeket írta ki:
-Uncompressing Linux...ok Booting
-hdc: Timeout waiting for DMA
-hdc: Drive not redy for command
-buffer 1/0 error on device

Először a partició formátumra gondoltam, hogy az nem megfelelő...de sajnos nem...Partition magicel átformatáltam a D Particiót és fennmaradt a probléma...Miért???

-HELP-

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1671) Sipi válasza Majstor (#1670) üzenetére


Sipi
addikt

Van valami sejtésed arról, melyik eszközöd a hdc? Ez a normál IDE csatlakozón lóg, a secondary masteren. Ezzel van gond, mégpedig, mint írja: a DMA elérést nem tudja bekapcsolni rá a kernel.
Ennek oka lehet: nincs a kernelben rendes eszközmeghajtó az alaplapi chipsethez (nem hinném), vagy az eszköz kissé ósdi/hibás/furán működik, és nem ismeri a DMA módot.
Ha ez egy ősrégi CD-ROM lenne, és nem kell, esetleg lehúzhatod a gépről a telepítés idejére. Ha nem lehet, akkor a bootképernyőn szokták azt csinálni, hogy ha megnyomod valamelyik F-billentyűt, bejön, a kernelnek milyen opciókat lehet megadni. Valami olyan szokott lenni, hogy nodma, vagy hdc=nodma. Így indítva kikapcsolhatod a teljes DMA-t, illetve csak a hdc eszközre.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1672) Agostino


Agostino
addikt

Udv.

3 napja hasznalom az UHUt, es meg kell mondjam, nagyon jol elvagyok vele, nem igazan sirom vissza jooreg windows cimbimet - aki mellesleg sok mindenre megtanitott -, de van par gondom, illetve kerdesem.

Az egyik rogton az lenne, hogyan tehetem vissza a kiosztast magyarra? : )))
Neztem a GNOMe vezerlopultot, de semmire sem jutottam. : (

Csomagok telepites nem nagyon megyeget, de csak belejovok egyszer. Elobb a Synaptic csomagkezelovel felraktam egy bittorrent klienst -remelem jol tettem : )) - , inditgattam konzolbol, de csak nem ugrott elem a jol megszokott pl uTorrent felulet. Megneztem, hogy fogdmegdobel-modszerrel kellene-e dolgoznom, de sajna nem. : (

Mas.

Van egy 120as vinyom, ami ugye ntfs es pari, viszont a rajta levo cuccok kellenek. Fogom, kiementem, format fat32, visszarak, is linux mar kezeli is oket? Mekkora az a meret amit mar nem kezel?

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1673) ngabor2 válasza Agostino (#1672) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az uhut nem ismerem túlságosan, de kde-ben a nemzetközi beállítások között kell lennie. ja, gnome... ott is valami hasonló.

milyen bt-klienst tettél fel? attól tartok, hogy valami karakteres dolgot. próbáld ki az azureust. igaz, zabálja az erőforrásokat, de az tudja a legtöbbet. ha nem félsz a parancssortól, akkor ismerkedj az apt-cache searc és az apt-get install parancsokkal.

a vinyóra pedig tényleg annyi, egyben le tudod formázni, kezelni fogja, ennél nagyobbat is tud kezelni. egyetlen hátránya, hogy 4gb-nál nagyobb file-okat nem tudsz kezelni vele.

(de ilyen kérdésekkel a linux - abszolút kezdőknek topikot ajánlom.)

(#1674) Majstor válasza Sipi (#1671) üzenetére


Majstor
senior tag

Háttthhhh...ezt nem hiszem el!!!
Egész végig a kib@szott CD volt a hunyó...ha nem írtam volna ki még1x akkor még most is a másik gépnél ülnék és tépném a hajam. :DDD
De azért kössz a segítséget!
:))

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1675) koenig válasza Agostino (#1672) üzenetére


koenig
aktív tag

Szia!

Pontosan melyik uhu-t használod? (1.2, 1.2-utf8, 2.0testx)
Gnome - Vezérlőpult - Billentyűzet - Kiosztás.
Ha sokszor használod : Gnome panel - jobb egérgomb - Hozzáadás a panelhez - bill. kiosztás.
Most tettem fel az ntfs-3g progit másolgattam, töröltem néhány fájlt eddig rendben van. Szerintem ne konvertáld át az ntfs particiód.

(#1676) paramparya


paramparya
őstag

Melyik linux-nak van a legújabb stable verziója? A debian-nak viszonlag régi, és ha fel akarok rakni egy bizonyos csomagot, ahhoz át kéne térnem unstable-re, azt pedig nem szeretném...
Azt tudom, hogy a suse új, de az már fizetős... :U

(#1677) cucka válasza paramparya (#1676) üzenetére


cucka
addikt

alapvetően rossz a kérdés, nem ettől függ, hogy mennyire jó/nem jó számodra egy disztró.
egyébként distrowatch szerint a Kate OS nevű tökismeretlen lengyel linux a legfrissebb distribution release, a mai napon jött ki.

(#1678) paramparya válasza cucka (#1677) üzenetére


paramparya
őstag

Azóta találtam opensuse-t, megpróbálom azzal is...
Ubuntunál úgy látom nem lehet unstable csomagokat telepíteni, legalábbis nem úgy megy, mint a debian-nál.
Bacula 1.38-at akarom telepíteni, a legújabb verziót, ubuntunál és debian-nál 1.36 a legújabb stable, mert a függőségei az újabbaknak már unstable debian-csomagok lennének..

(#1679) cucka válasza paramparya (#1678) üzenetére


cucka
addikt

ubuntunál bármilyen csomagot lehet telepíteni, más kérdés, hogy nem feltétlenül helyes dolog :)
bacula 1.36 miért nem jó?

(#1680) paramparya válasza cucka (#1679) üzenetére


paramparya
őstag

Mert azóta voltak benne hibajavítások, fejlesztések, stb. :) (pl. tray-monitor, az csak az 1.38-tól van benne)

(#1681) ngabor2 válasza paramparya (#1680) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor megoldás: frissítsd forrásból. nem bonyolult, egyszer kell belejönni, utána álmodból felkeltve menni fog.

(#1682) TrollBalint


TrollBalint
addikt

sziasztok, az aMSN-nél hogy kell beállíŧani, hogy legyen ő meg ű betüm? mert ezeket nem tudom írni :( Pedig direkt olyan betütípust választottam, amibe benne vannak ezek a betük

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#1683) Forest_roby válasza TrollBalint (#1682) üzenetére


Forest_roby
őstag

Alapból kellene tudnia, ha nem megy, akkor vmi gáz van. A legujabb van telepítve? (asszem 0.96vmi)

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#1684) TrollBalint válasza Forest_roby (#1683) üzenetére


TrollBalint
addikt

0.96rc1 van fent, meg a plus is (bár nem igazán látom a különbséget, pedig bekapcsoltam...)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#1685) Forest_roby válasza TrollBalint (#1684) üzenetére


Forest_roby
őstag

Akkor pass, nekem a frissités megoldotta minden problémámat.....

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#1686) GD


GD
őstag

egy kis matek és bizonytalanság: df -h

/dev/sdb6 216G 45G 161G 22% /media/crazy-big

aszongya:
Gb -ban : 216-45= 171?
Mb-ban: 216*1024 - 45*1024 = 221184 - 46080=175104 -->visszaváltás Gb-ra: 171
Kb-ban: 221184*1024- 46080*1024=226492416-47185920= 179306496 --> 171Gb

171-161= 10Gb hová tünt? ennyit használna fel a rendszer egy ekkora ext3 partíciónál naplózásra, stb filerendszer bejegyzésekre? gugliztam kicsit ext3 ügyben de nem találtam semmi okosat hogy mennyi megy a rendszer zsebébe hely ügyben...

vki mondjon vmi okosat :U

(#1687) GD válasza GD (#1686) üzenetére


GD
őstag

''Ext3 has the worst inital capacity (92.77%), while others FS preserve almost full partition capacity (ReiserFS = 99.83%, JFS = 99.82%, XFS = 99.95%). Interestingly, the residual capacity of Ext3 and ReiserFS was identical to the initial, while JFS and XFS lost about 0.02% of their partition capacity, suggesting that these FS can dynamically grow but do not completely return to their inital state (and size) after file removal.
Conclusion : To use the maximum of your partition capacity, choose ReiserFS, JFS or XFS.''

hm, ahogy sejtettem, lehet érdemes volna átállni vmi másra..
''ubt do not completely return to their inital state (and size) after file removal''
ezt nem értem igazán..

[Szerkesztve]

(#1688) GD


GD
őstag

ami az ext3 mellett szól vegyes rendszernél:
[link]
Ext2 IFS 1.10b for Windows XP progi működik és egyelőre nincs vele bajom, kérdés hogy megér e 10Gb helyet a történet.. :D

(#1689) Jester01 válasza GD (#1686) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem itt nem a journallal van probléma.
Alapból az ext2/3 lefoglal 5%ot a rendszergazda számára, hogyha a felhasználók betöltik a lemezt akkor is tudjon esetleg olyan rendrakást csinálni amihez kell egy kis hely és ezt a df nem mutatja. man tune2fs

# dd if=/dev/zero of=t.bin bs=1M count=32
# mke2fs t.bin
...
8192 inodes, 32768 blocks
1638 blocks (5.00%) reserved for the super user
...
# tune2fs -m 50 t.bin
tune2fs 1.39 (29-May-2006)
Setting reserved blocks percentage to 50% (16384 blocks)
# mount t.bin /mnt/test -o loop
# df -h /mnt/test
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
/var/tmp/t.bin 31M 395K 15M 3% /mnt/test
# dd if=/dev/zero of=/mnt/test/1.bin bs=1M count=24
24+0 records in
24+0 records out
25165824 bytes transferred in 0.072569 seconds (346784262 bytes/sec)
# df -h /mnt/test
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
/var/tmp/t.bin 31M 25M 0 100% /mnt/test
# su testuser
> dd if=/dev/zero of=/mnt/test/2.bin bs=1M count=4
dd: writing `/mnt/test/2.bin': No space left on device
> exit
# dd if=/dev/zero of=/mnt/test/2.bin bs=1M count=4
4+0 records in
4+0 records out
4194304 bytes transferred in 0.012298 seconds (341053898 bytes/sec)
# df -h /mnt/test
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
/var/tmp/t.bin 31M 29M 0 100% /mnt/test
# tune2fs -m 0 /dev/loop0
tune2fs 1.39 (29-May-2006)
Setting reserved blocks percentage to 0% (0 blocks)
# df -h /mnt/test
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
/var/tmp/t.bin 31M 29M 2.5M 92% /mnt/test

Ext3 esetén a journal mérete 1024 és 102400 blokk között állítható be, ez max blokkméret (4k) esetén is ''csak'' 400 mega.

Jester

(#1690) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hi!

[link]
Szerintem probaljatok ki, nagyon jo kis live linux. Kis gepekre is tokeletes.
Vhogy pen drive -ra is ra lehet rakni. Sokmindenre nem jo, de kicsi, gyors, keves a gepigenye....
:D :DD :D

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#1691) GD válasza Jester01 (#1689) üzenetére


GD
őstag

értem, köszi, alapos válasz, ha lesz kis időm, átbogarászom mit is ügyködtél, 10Gb már tényező, szóval mindenképp érdemes lenne megcsinálnom..
már csak azért is, mert az általam írt progival a nem szívlelt ntfs-t kikerülöm, viszont nem vagyok meglőve ha win alól kell elérni a partíciót írásra is..

(#1692) GD válasza Jester01 (#1689) üzenetére


GD
őstag

írtam priv-et kis help ügyében, tnx

(#1693) bambano válasza Johnsones (#1669) üzenetére


bambano
titán

Ha van fent flashplayer plugined mozilla alá, akkor:
find /usr/lib/ /usr/share -name '*flash*'
megmondja, hogy a te linuxod hova tette. Azzal a könyvtárral kísérleteznék, ahova a flash-t is teszi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1694) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Be lehet valahogy állítani, hogy egy adott eszközt ( jelen esetben egy USB-s vinyót ) a rendszer mindíg egy adott eszközfájl mögé rakja? Ha igen, akkor hogyan?

Sianis

(#1695) ngabor2 válasza Sianis (#1694) üzenetére


ngabor2
nagyúr

devicemapper?

(#1696) Sianis válasza ngabor2 (#1695) üzenetére


Sianis
addikt

Kicsit bővebben főnök! :) Köszi!

Sianis

(#1697) ngabor2 válasza Sianis (#1696) üzenetére


ngabor2
nagyúr

devmapper, esetleg scsitools csomag. homályos emlékek, de nekem is ezt ajánlották annak idején usb és sata cucchoz is. (csak kicsit mondtam bővebben :P)

(#1698) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Sziasztok!
Segítségre volna szükségem. Van egy Motorola V360-as telefonom amit szeretnék összekötni a számítógéppel (Bluetooth lenne a legjobb de kábel is ok) Moto4Lin van fent és egyszer sikerült is a megfelelő (cdc_acm) modul betöltése után látni a telefont, de azóta nem. A /dev/ttyACM0 eszköz akkor létezett de azóta nincs nem látom. Valakinek tapasztalata, ötlete?
<WISH>Jó lenne Kontact-al szonkronizálni is</WISH>

ngabor: Flash player hiba még mindíg fent áll?

[Szerkesztve]

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#1699) ngabor2 válasza Nedudgi (#1698) üzenetére


ngabor2
nagyúr

valószínűleg igen, azóta nem is foglalkoztam igazán vele. mással voltam elfoglalvan.

(#1700) Sipi válasza Sianis (#1694) üzenetére


Sipi
addikt

Ha USB-vinyó, akkor valszeg automountos. Akkor pedig az udev-dbus-hal triumvirátus valamelyik tagjának meg lehet mondani, hogy xy eszközt (a hal-device kiír minden eszközt, ami csatlakoztatva van, ebben megnézheted a különböző egyedi azonosítóit) minden abc eszközre tegye.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.