Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Jester01 válasza _Petya_ (#99) üzenetére


Jester01
veterán

Hát ezt nem tudom. Ha valami simítással esetleg el lehet tüntetni, akkor szerencséd van. Vagy ha sokszor fordul elõ ugyanúgy, akkor talán a felismert szövegbõl is ki lehet szûrni.

Azt meg már említettem, hogy nekem is csak annyi információm van a gocr-rõl amennyit a man ír meg a gugli kidob. Eddig egyszer használtam, csak amolyan próbaképpen, hogy mégis mit tud. Biztos van valahol leírás, vagy próbálkozz ;)

A wget-es dologhoz: én lusta vagyok, tuti, hogy tcpdump/ethereal lenne belõle. Azzal egybõl látszana mi történik.

Más. Nincs ezeknek a képeknek metaadata?

Jester

(#102) pweisz válasza Vilmoskorte (#87) üzenetére


pweisz
senior tag

Azabaj hogy nem igazán tudok kiolvasni semmit az üzenetekből. Leszedtem egy új Nforce drivert, lehet beprobálom majd. Kössz a helpet.

(#103) Soni válasza Sianis (#95) üzenetére


Soni
tag

Üdv!
SUSE Linux 9.3 hun.Ennyit tudok,és ftp-n szeretnék letőlteni,ehhez kellene valamilyen progi.Előre is köszi!

(#104) dr_strange válasza Soni (#103) üzenetére


dr_strange
senior tag

gftp, kbear, krusader

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#105) Soni válasza dr_strange (#104) üzenetére


Soni
tag

Kösz a segítséget!Ezeket tartalmazza,vagy a neten keressek rá?

(#106) dr_strange válasza Soni (#105) üzenetére


dr_strange
senior tag

nincs SuSÉm, de nem lehet olyan nehéz körülnézni a telepített rendszereden, hogy milyen programok vannak rajta, meg esetleg a telepítőcdn:)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#107) Soni válasza dr_strange (#106) üzenetére


Soni
tag

Köszi szépen :R ,keresgélek.

(#108) T. Almeida válasza Soni (#103) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Ha nem kell grafikus felület, akkor lftp...nagyon jó kis progi.

(#109) ragazzo


ragazzo
őstag

Olvastátok már hogy az UHU átáll az rpm csomagkezelésre?Tudom hogy viszoynlag kecesn használnak ilyet,de akkor is érdekes a dolog.Miért nem jó a jó öreg ap-get?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#110) T. Almeida válasza ragazzo (#109) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Beszéltem jómúltkor egy Linux-guruval (aki ismeri, azt mojndja, hogy bennevan a legjobb 5 linuxos magyar szakember között), és ezt említettem neki.
Mondja, hogy ez egy nagy visszalépés az UHU részéről. Ha ő mondja, én elhiszem neki.

(#111) ragazzo válasza T. Almeida (#110) üzenetére


ragazzo
őstag

Akkor nem írtam hülyeséget.Nekem eleinte tetszett az UHU,de ahogy ''fejlődtem'' (kissé erős kifejezés) egyre kevésbé volt szimpi.Sokminden nem úgy működött rajta ahogy kellett.Persze ha megjelenik az új változat, kiváncsiságból letöltöm az ISO-t,de maradok az ubuntunál.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#112) T. Almeida válasza ragazzo (#111) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Én is UHUval kezdtem...tanulórendszernek tényleg jó...Aztán igazából volt egy kis ''incidens'' az UHU-s csapattal, eléggé nagyon csalódtam magában a cégben, a hozzáállásukban...Tulajdonképpen ezért váltottam Deb-re, majd pár hónap után Ubuntura.
Az Ubuntu szerintem nagyon szuper, nem hiszem, hogy a közeljövőben váltanék.

(#113) Sianis válasza ragazzo (#109) üzenetére


Sianis
addikt

Nem is olyan öreg az az apt-get... :P...és igencsak jó is. Régebben UHU megetted a DEB-eket is szépen, akkoriban még nagyon közel állt az egész a Debianhoz. Aztán szépen lassan kijött az, hogy csak UHU csomagokat eszik meg. És ekkore jött a gond, hogy nagyon kellett tekerni, hogy naprakész legyen a rendszer, mert nem olyan egyszerű saját csomagrendszert fenntartani. Valamelyik héten kipróbáltam én is az 1.2-t, hát odáig nem jutottam el, hogy egy GnomeBaker-t feltegyek, de még csak forrásból sem... :( Annak jó az UHU, aki vagy nagyon kezdő ( bár már néha annak sem ), vagy akinek tényleg az az amit a rendszer egy alap telepítés után tud.

(#114) ragazzo válasza T. Almeida (#112) üzenetére


ragazzo
őstag

Ha lenne kedved leírnád magánba hogy mi volt velük konkrétan a gondod?Egyébként válaszoltam egy-két kérdésedre a vírus, és tűzfal totyikban.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#115) ragazzo válasza Sianis (#113) üzenetére


ragazzo
őstag

Lehet hogy az általad ismertetett dolgok miatt váltam meg tőlük én is.Az a fő baj, hogy nem nagyon kapkodják el a fejlesztéseket. Évente megújulni az informatikában jelentős lemaradás.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#116) ragazzo


ragazzo
őstag

Na végre.Váltottam. :))

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#117) T. Almeida válasza ragazzo (#115) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Szerintem nem dolgoznak nagy csapattal, meg ha jól tudom, a Kft. profiljának az UHU csak egy kevéske része...Aki meg profi linux fejlesztő, nem az UHU-t fogja bütykölgetni...

Nem tudom, hogy a projekt mennyire életképes...hazánkon kívül nem hiszem, hogy terjeszkednek (a 100% magyar nyelv miatt), aki kicsit expertebb a linuxban, az úgyis vált.
SZVSZ.

(#118) ragazzo


ragazzo
őstag

Azért van még két magyar disztró,akiknek talán van angol is a magyar mellett az oprendszerben.Az egyikről azt olvastam, hogy terjeszkedni akar külföldön is.Slax az alapja.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#119) Soni válasza T. Almeida (#108) üzenetére


Soni
tag

Köszi szépen,megkeresem.

(#120) ch.peter


ch.peter
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémámra keresek megoldást:
van egy debianos gép, amiről néhány mentést óránként ki kéne pakolnom egy másik gépre. A scriptet ami a mentést csinálja, már megírtam, cron -nal szépen belőttem az óránkénti futásra. Az a gép, amire pakolnám, azonos tartományban van a debianossal, viszont winxp van rajta (természetesen van rajta írhatóra megosztott könyvtár). Parancssoron keresztül van erre valahogy esélyem?

Előre is köszi a választ.
bocsi, ha nagyon láma a kérdés, de csak botcsinálta linuxos vagyok

(#121) ngabor2 válasza ch.peter (#120) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem deb-specifikus, nézd meg a scp parancsot. asszem épp erre való. esetleg ftp-n keresztül, asszem van olyan, hogy wput ( a wget párja, ftp-szerver kell hozzá a túloldalon, sose próbáltam, csak hallottam róla.)

(#122) ch.peter válasza ngabor2 (#121) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Köszönöm, szuper lett :)
ftp szerver a win-gépre és sima ftpvel megy a fájltranszfer.
köszönöm

(#123) ngabor2 válasza ch.peter (#122) üzenetére


ngabor2
nagyúr

most mondhatnám: tippeltem: bejött :D
egyéb listákon olvastam erről az okosságról, és ha már fenn volt a téma, beírtam.
nm

(#124) khaliy


khaliy
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan tudom 1.2 es UHULinuxban beallitani a pppoe-t? probaltam adsl-setupot, de pl. baja volt a PPP_PASSWD -vel,probaltam a kppp es uhu tarcsazot is...
A problemam oka az, hogy nincs modem a kapcsolatban, helyi halon csatlakozok a tvnetworkhoz jelszoval, win alatt megy is minden...

(#125) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Sziasztok,

Tudnátok adni egy jó linket, ahol szájbarágósan le van írva, hogy linux alatt hogy lehet ''leghostolni'' a gépet Cd/Dvd-re? Kösz!

[Szerkesztve]

(#126) GD válasza T. Almeida (#125) üzenetére


GD
őstag

nem igényel leírást:
ha ext3 a rendszer akkor a norton ghost 2003 ( 8as) is tudja, gondolom ismered a használatát

ha más filerendszer vagy nincs n.g. akkor dd parancs
dd if=/dev/hdxy of=/dev/hdxz/save.img

visszaállítás a fordítottja, az if az img az off a cél partíció, ezt egy live cd-ről tudod nyomni

van valami kapcsoló amivel a folyamatról tudsz tájékozódni hogy hol tart, de nem ugrik be, amúgy amíg kerreg a vinyó és dolgozik a cpu meg nem kapod vissza a promt-ot

utána mehet az írás akármilyen szimpatikus úton, persze ha nem nagyobb mint 4,7 giga, hacsak nem DL lemezzel nyomulsz, de lehet tömöríteni is bzip,gzip

van egy free norton ghost klón is asszem ghost4linux vagy g4lin stb.. ezt google-zd ki
nekem nem volt szimpatikus mert nem láttam át elsőre, azóta nem foglalkoztam vele

[Szerkesztve]

(#127) GD


GD
őstag

*jav off= of
:B
(és nem a szúnyogriasztó :C )

(#128) T. Almeida válasza GD (#126) üzenetére


T. Almeida
senior tag

:R
Tesztelgetni fogom a dd -s megoldást, köszi!

(#129) ragazzo


ragazzo
őstag

Tudja valaki, hogy a lime wire proginak mi a linuxos megfelelője?Nekem megvolt,de reinstall miatt eltünt.Pedig jó lenne.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#130) T. Almeida válasza ragazzo (#129) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Gnutella. Kliensek:
[link]

(#131) ragazzo


ragazzo
őstag

Tud valaki olyan oldalt, ahol linuxszal kapcsolatos hírlevelet lehet megrendelni?Újdonságok,fejlesztések,stb érdekelne.Nem lényeges, hogy disztró függő legyen.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#132) zsommi


zsommi
senior tag

Hali!

Mondjon nekem vki valami fasza ip scannert linuxra, olyasmit mint Winben az Angry...

Fontos lenne, szal pls gyorsan mondjatok...;)

(#133) zsommi válasza zsommi (#132) üzenetére


zsommi
senior tag

Up!

(#134) Rapid


Rapid
aktív tag

Kedves linuxos társadalom!

Hol tudok lelni olyan pci-os belső faxmodemet, amely class 2 módot tud és így elműködik a Slack-vel?

Az angol oldalakon már megtaláltam néhány ilyet, de itthon hol jutok hozzá?

Sürgősen kéne egy server-hez!!

(#135) zsommi válasza zsommi (#132) üzenetére


zsommi
senior tag

UP megin!

(#136) Vilmoskorte válasza Rapid (#134) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Ebben nem tudok segíteni, de én nem raknék belső modemet a gépbe. Ezek gyakorlatilag windows eszközök, linux alatti használhatóságuk erősen kétséges. Szerverbe pedig főleg nem tennék ilyet. Nem vágódsz hanyatt egy külső, hardveres, valódi modem árától. Azt meg csak rádugod a gépre és megy, mindenféle bizonytalan hókuszpókusz nélkül. Sok szívástól kímélnéd meg magad, imho.

(#137) Vilmoskorte válasza zsommi (#135) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Ha már ennyire scanelni akarsz (amiről nem sok jót feltételezek), akkor a minimum a google használata, felesleg Up!-ok használata helyett. Ha ebben sem boldogulsz, akkor mihez akarsz kezdeni ip szkenneléssel? Hmm?

(#138) Vilmoskorte válasza ragazzo (#131) üzenetére


Vilmoskorte
tag

www.hup.hu
Ugyan nem hírlevél, de szerintem a legjobb hazai oldal.

(#139) Rapid válasza Vilmoskorte (#136) üzenetére


Rapid
aktív tag

Na igen a többség winmodem, de léteznek (sajnos csak jó régi) class 2 internal modemek is, amelyekkel nem szívás, de lehet hogy tényleg marad a külső cucc.

[Szerkesztve]

(#140) zsommi válasza Vilmoskorte (#137) üzenetére


zsommi
senior tag

Mi a faszért kell leugatni?
Csak feltettem egy normális kérdést, és vártam rá normális választ, nem azt, hogy belekössenek, ahol csak lehet.
Azt majd én tudom, hogy minek nekem az ip szkenner, az nem a Te dolgod.
A google-t pedig képzeld megtalálom, és fél orás google-zés után, ha nem haragszol akkor mertem irni a forumba.
De ha az egyeseknek nem tetszik, az menjen, és keressen egy olyan forumot, ahol nincs ilyen.


Egyébként meg nem muszály minden kérdésre válaszolni, de Te biztos gyűjtöd a hsz-eket, akkor viszont erre is válaszolj legalább 5ször, és akkor hálás lehetsz az ilyeneknek, mint én, hogy miattuk lettél tag, vagy őstag, vagy ami éppen következik Neked.

(#141) Vilmoskorte válasza zsommi (#140) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Nem ugattalak le, azt a kutyák szoktak. Stílusod meg magáért beszél. Kemény fél órát dolgoztál a problémádon? Az sok.
Egyebként nmap, sőt: man nmap.
Részemről ennyi.

[Szerkesztve]

(#142) escie válasza zsommi (#140) üzenetére


escie
őstag

azt hiszem az nmap kell neked. van valami grafikus felülete, nmapFE néven.
ha nem ez kell, hát bocs, nem ismerem azt a progit, amit írtál...
(az nmap-ot viszont már ismerheted a Mátrix II -ből:) )

I'm back, baby!

(#143) escie válasza Vilmoskorte (#137) üzenetére


escie
őstag

a tűzzel gyilkolhatsz, de ételt is csinálhatsz.

részemről,
nincs rendszer nmap nélkül. ;)

I'm back, baby!

(#144) Vilmoskorte válasza escie (#143) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Ez így igaz, de elég sok emberkével találkoztam már, akik rögtön ki akartak próbálni bizonyos ismereteket. Nem feltétlenül ételkészítéshez, ha érted mire gondolok. Ha azt érzem, akkor nem igazán akarok segíteni. Ha leírja a problémáját, mit tett eddig, mire jutott, akkor igen.

(#145) escie válasza Vilmoskorte (#144) üzenetére


escie
őstag

a script kiddy-k backuphatják, aki meg profi cracker, az úgyis ismeri az nmap-ot... :)

I'm back, baby!

(#146) T. Almeida válasza ragazzo (#131) üzenetére


T. Almeida
senior tag

linux.hu hírlevél:
[link]

(#147) Rapid válasza Rapid (#139) üzenetére


Rapid
aktív tag

esetleg valaki használ Slac alatt belső pci 56k-s modemet? Kinek van ötlete?

(#148) zLegolas válasza Rapid (#147) üzenetére


zLegolas
őstag

Kábé és nagyjából felejtős.

Ugyan a net szerint vannak akik állítólag láttak ilyen ( jellemzően Connexant chipes soft)modemeket Linux alatt menni, de én még ilyennel nem találkoztam.

Mint a kísértetek, UFO-k és a szűzanya - többen látták, de nem jellemző.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#149) Rapid válasza zLegolas (#148) üzenetére


Rapid
aktív tag

Köszi a véleményt, én azért reménykedve várok még néhány választ!

(#150) dr_strange válasza Rapid (#149) üzenetére


dr_strange
senior tag

hálistennek sosem volt ilyenem, de ez a link hátha segít:

http://www.linmodems.org/

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.