Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) escie válasza doc (#1247) üzenetére


escie
őstag

remélem végre működik a dvdmenü rendesen, és nagy-nagy hurrá, hogy végre nem kell a gtk1-es gmplayerrel szenvedni, átírták gtk2-re.
mondjuk a kmplayer talán jobb frontend, de most megnézem ezt a gtk2 alapút.

most fordul, majd ezután ugrik a vízbe a majom. :D

I'm back, baby!

(#1252) GD válasza doc (#1249) üzenetére


GD
őstag

hm, most már nekem is megy,amikor olvastam akkor tényleg volt vmi macera..mind1, lássuk az új mplayert :DDD


[Szerkesztve]

(#1253) GD


GD
őstag

ha vki linux routert használ ppp eléréshez /dsl/ (tegyük fel: eth0 a ppp és eth1 a lan vagy hasonló felállásban) legyen szíves egy /etc/network/interfaces config-ot benyomni példaként, köszi
:R
ui: vmi hibám van és összevetésként kell, a google találtat a hibára ,hogy az interfaces nem jó vszínűleg

(#1254) ngabor2 válasza GD (#1253) üzenetére


ngabor2
nagyúr

épp ma akarom ismét összehozni ezt. egyszer már megvolt... csak az a gép eladódott.

(#1255) snowflake válasza ngabor2 (#1250) üzenetére


snowflake
tag

simán párhuzamos portról nem tudok olvasni, i/o hiba (ez normális?)
szvsz, igen

a linuxos drivert nem találom az oldalon ''szabad'' formában, de forráskódban megvan a telepítő-cd-n.

Az oldal alján vannak linuxos parallel driverek, de gondolom ez ua. mint a cd-n:
[link]

azt a saját olvasóprogija tudja is olvasni, viszont dd-vel továbbra se olvas róla semmit

szerintem dd-vel, cat-el és hasonló standard dolgokkal az lpt port nem olvasható.

Viszont adnak hozzá egy picoread nevezetű c-s progit, azt ciklikusan meghívva nem jó neked?

picoread
* ========
* Makes a single reading from a Pico adc10-family converter and writes it
* to stdout.
* The reading is actually from a number of readings over a period of 20 msec
* which is (in Europe) one mains cycle. This minimises the impact of line
* frequency pickup.
* This program is intended to be called at regular intervals from a perl or
* bash script in a data logging application.


[Szerkesztve]

(#1256) ngabor2 válasza snowflake (#1255) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, ugyan az, mint ami a cd-n van.

csakhogy nem működik. pontosabban már 2x sikerült működésre bírnom, de vagy 50x biztos próbáltam. és nincs semmi összefüggés, hogy pl. milyen sorrendben kell betölteni a modult, vagy kihúzni/összedugni a kütyüt.

szerintem dd-vel, cat-el és hasonló standard dolgokkal az lpt port nem olvasható.
ezt szomorúan hallom. pedig erre akartam építeni egy szkriptet.

a picoread-et próbáltam, elég gyengén paraméterezhető, és elég rossz eredményt ad (11 csatornából nem lehet neki megadni, hogy melyikre vagyok kiváncsi, és a forrásban se láttam erre lehetőséget). van a test kt-ban egy a11test nevű dolog, az egy fokkal kultűráltab... amikor működik.
Makes a single reading from a Pico adc10-family
ez pedig adc11, ami nem ugyan az, mint az adc10.

(#1257) snowflake válasza ngabor2 (#1256) üzenetére


snowflake
tag

Igen úgy látszik a picoread.c valóban nem csipázza a 11/22 -es digitalizálókat:


[...]
int set_product(int file, int prodnum) // 10, 12, 40, 42
{
if (prodnum == 10 || prodnum == 12 || prodnum == 40 || prodnum == 42)
{
ioctl (file, IOCTL_PICO_SET_PRODUCT, &prodnum);
return 1;
}
else
return 0;
[...]


Úgy néz ki marad az, hogy meg kell faragnod azt az a11test nevű okosságot az igényeidnek megfelelően....

Ahogy nézem egy április 7.-i fórum post-ban azt írják, hogy a linuxos drivert író faszi már nincs a cégnél :(
''Unfortunately as the person who wrote our Linux drivers is no longer with the company we are now unable to support them''


Még szavazást is tartottak a linuxos driver kérdésről:
[link]

Előbb-utóbb csak lesz majd belőle valami...

(#1258) ngabor2 válasza snowflake (#1257) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én is a fórumán kezdtem, és az egész oldalt feltúrtam... igen kevés sikerrel. asszem maradok ebben az esetben a könnyebb módszernél, win98 fog arra a gépre kerülni (mert az xp-t nem bírja el).

(#1259) GD válasza ngabor2 (#1254) üzenetére


GD
őstag

ha addig nem sikerül összehoznom, várom, köszi

(#1260) ngabor2 válasza GD (#1259) üzenetére


ngabor2
nagyúr

asszem min. holnapig tolódik az egész. nem jött össze, mint utólag kiderült, leginkább azért, mert a crosslinknek hitt kábel patch volt...

most meg már nincs lelki erőm előről kezdeni az egész játékot, elég volt egyszer reboot-közeli helyzetbe kerülnöm ma.

(#1261) mor válasza ngabor2 (#1178) üzenetére


mor
tag

kösz a segítséget, közben sikerült megoldani a dolgot mostmár fut 1280*1024@85hz-en, de ez még mindig nem elég. mert nem bírom rábírni hogy 100hz-en menjen.

a moncsi ugyebár bírja a 100hz-et egyébként egy MAG810FD.
win alatt is 100hz-en fut.

a problema az hogy nem ismeri fel a moncsit, így sima vesa-bnak rakja be és ott 1280*1024 mellet csak 85hz-et lehet választani.

hiába állítom át a sax2-ben a frekvencia tartományokat, le se szarja.
az xorg-ot is hiába szerkesztem azt se érdekli.

valamint minden egyes indításnál visszarakja a moncsit 1024*768@60hz-be. hiába mentem el az 1028-at.

ati vga-m van az ati oldaláról csak a driver installert(34mb) tettem fel, az x-windows versiont nem. az is kéne? mert végülis ezeket leszámítva minden jó. a 3d megy,stb.

mellesleg lehet hogy ez még segít suse 10.1-et használok.

köszi előre is.

(#1262) ngabor2 válasza mor (#1261) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a suse-t továbbra se ismerem mélyebben, de az érdekes, hogy hiába írod át az xorg.conf-ot, nem veszi figyelembe... márpedig erősen illene neki.

a frekvenciák benne vannak az xorg.conf-ban?

nálam pl. ilyen van:
Section ''Monitor''
Identifier ''Acer AL1715''
Option ''DPMS''
HorizSync 30-70
VertRefresh 50-160
EndSection


a monitor nincs a gyártónál? pedig elég széles volt annakidején is az adatbázisa.

a kártyánál mi van a konfigban?

nálam:
Section ''Device''
Identifier ''ATI Technologies, Inc. Radeon 9600 (RV350 AS)''
Driver ''fglrx''
Option ''VideoOverlay''
BusID ''PCI:1:0:0''
EndSection

igazából csak a driver sor az érdekes, meg ha tévét akarsz nézni, akkor a VideoOverlay.

a többit nem tudom, honnan veszi, nekem pl. nincs is a konfigban modeline...

(#1263) GD válasza ngabor2 (#1260) üzenetére


GD
őstag

hali,
időközben rájöttem hogy a ppp -ként használt eth0-át kell kometezni az interfaces-ban mert ő innentől nem lehet belső interface:) természetesen ezt ki kell még egészíteni egy
ifconfig eth0 0.0.0.0 promisc up -al is hogy ne kezdjen el partizánkodni

csomagból feltett dhcp szerver a sarge rc2-ben elég gázos, auto nem indul, csak kézzel, beleraktam a wifi kártya script végére hogy dhcp restart és működik.. érdekes.. log-ban nincs rá utalás hogy magától miért nem indul

(#1264) szijartg


szijartg
senior tag

sziasztok!

azt szeretném csinálni hogy egy felmountolt partícióra egy ftp felh. nevet. csak ftp legyen.
ezalatt azt értem, hogy azzal a felh.névvel és jelszóval csak ftp-vel tudjanak felcsatlakozni. és abból a mappából ne tudjanak kimenni, és ne tudjanak semmit csinálni csak felmásolni oda cuccokat ftp-n keresztül.
remélem hogy érthető voltam amúgy fedora és winscp-t szoktam használni.

(#1265) snowflake válasza szijartg (#1264) üzenetére


snowflake
tag

Létrehozol egy új usert:
sudo useradd -d /mnt/felcsatolt_ftp_particio -s /bin/false ftp_user

adsz neki jelszót:
sudo passwd ftp_user

Nem irtad milyen ftp szervert használsz/nál. Ha proftpd-t akkor az /etc/proftpd.conf-ba írd be a következőket (ha nem szerepelnek benne):

DefaultRoot ~
RequireValidShell off

A másodikat nem muszáj beírni, de akkor az /etc/shells -be fel kell venned még a /bin/false sort is! (ez a második módszer ajánlott inkább)

Ilyenkor az történik, hogy ftp kliensel mindenki be tud lépni aki:
-vagy ismeri a fent létrehozott ftp_user-t és annak jelszavát
-vagy rendelkezik a szerveren érvényes login accountal (be tud loginolni) (természetesen a root-ot kivéve)

Mindkét esetben a belépett felhasználó csak az un. home könyvtárát látja, nem tud kimenni belőle. az ftp_user-nak a /mnt/felcsatolt_ftp_particio könyvtár lesz ez esetben a home könyvtár.

Ahoz hogy az ftp_user tudjon írni az /mnt/felcsatolt_ftp_particio könyvtárba, rendelkeznie kell azon a könyvtáron irási joggal is!

Ajánlom figyelmedbe még a
<Directory xyz >

</Directory>
ill. a
<Limit xyz >

</Limit>

direktívákat. Ezekkel lehet árnyaltabban szabályozni az ftp szerver működését

A direktívákról bővebben:
[link]

(#1266) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Lenne itt 1 feladat amiben elakadtunk, maga a kérdés:

A feladat az lenne hogy kiszűrjünk a szövegből a /*...*/ közti részeket,vagyis a megjegyzéseket. Ezen jelek között bármilyen karakter szerepelhet. Ha simán biírjuk hogy:
/*.**/ akkor mivel a .-ba az összes karaktert beleérti simán tovább megy a */ részen. Ha felsorolnánk [] jelek között az összes karaktert kivéve a *-ot akkor az úgy működne. Ez viszont nem lehet végleges megoldás. A kérdés az lenne hogy a .* mindenből akármennyi helyett hogy lehetne kifejezni hogy minden kivéve a csillagot és ebből akármennyi?

Igazából perl-ben csinálnánk.

Ezt írtuk eddig:

#!/usr/bin/perl -w
$_=''sdvz uhgdi, hgcuds /*...xcvxcxc...*/ \''12345 /*Ezt nem kene kitorolni*/ 6789\'' bndfn'';
s/\/\*(.)*\*\///g;
printf $_.''\n'';


-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1267) Jester01 válasza Finwe (#1266) üzenetére


Jester01
veterán

Ezt most nem egészen értem. Ha az a baj, hogy az 12345-öt is törli, akkor lazy regexp kell (egy ? jelzi). Ha viszont az ''Ezt nem kene kitorolni''-t nem kellene kitörölni, akkor ezen felül nem g módosítóval kell használni.

MOD: Mondjuk a feladatkiírás szerint az első variáció a valószínű, magyarul a következő csere jó lehet: s#/\*.*?\*/##g;

(Egyébként a nem-csillag karakterek illesztése persze nem működne ha van csillag a kommentben.)

[Szerkesztve]

Jester

(#1268) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Kezdő linuxos vagyok, és lenne néhány kérdésem:
UHU linux 1.2-t használok, és szeretném az ADSL-t megosztani.(külön router nélkül) Gondolom valami proxy lesz a megoldás, nem? Legalábbis Windows alatt a ProxyPlus3 simán működött...

A másik kérdés elég buta, és lehet, hogy nem is ide való, de ha már itt vagyok, felteszem.
Szóval: Hogyan lehet UHU linux alá a DC++-t felrakni és mit kell letölteni hozzá?

Köszi a válaszokat!!!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1269) GD válasza Bici (#1268) üzenetére


GD
őstag

megoldható természetesen, bár a dclinux-hoz nem értek, de használják itt is többen
a netmegosztás is megoldható, de arra ne számíts hogy olyan módon hogy ''kitt katt next next ok..kész..''
config file-kat kell szerkeszteni (kézzel írni bele, módosítani) kötött formátumok szerint
sok utána olvasást igényel.. ha időd, kitartásod van, bártan vágj bele segítséget itt is biztos fogsz kapni

(#1270) doc válasza Bici (#1268) üzenetére


doc
nagyúr

nem kell proxy, ha a kernel tudja az ipforwardingot, pár sor beírásával kész lehetsz...
először is kell egy
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
hogy engedélyezd a csomagtovábbítást, aztán:
iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
ez elvileg a belső hálóból érkező csomagokat továbbítja a net felé megfelelően maszkolva
rengeteg infot találsz a guglival, keress rá az ''ip forwarding, masquerading, nat'' szavakra

(#1271) ngabor2 válasza Bici (#1268) üzenetére


ngabor2
nagyúr

dc++ helyett én a valknutot ajánlom. kicsit meg kell szokni, de gyakorlatilag mindent tud, amit a dc++.


doc: iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE ezzel (vagyis majdnem ezzel) nagyon megszívtam. mondjuk úgy, hogy az iptables-hez absz nem értek... az ''alap'' eszközt adtam meg neki (nálam eth1) ppp0 helyett. onnantól kezdve nem volt netem... de ezt megpróbálom.

amúgy hogyan lehet kultúráltan kiszedni egy iptables sort? mert iptables -L -v után nézegettem, és amire azt írta, hogy failed, azt kiszedegettem... de nem igazán jött össze.

nézegettem az init szkripteket is, de nem sikerült rájönnöm, hogy melyik része hozza fel az iptables-t. azt tudom, hogy init 1-ben nincs (háló se), init 2-ben van, de a különbségükben nem jöttem rá, hogy hol van (a hálót is leállítottam init 2-ben, de lehet, hogy nem eléggé?).

(#1272) GD válasza ngabor2 (#1271) üzenetére


GD
őstag

indításkor egy alap csupasz iptables-ed van maga a process, neked kell letenni vmi file-t amibe szépen beírod a sorokat a változtatásokkal, ez minden indításkor felolvasódik és érvényre jut
nálam a wifi indító script-ben vannak a szükséges iptables sorok is
menet közben amiket írsz, törölsz, restartkor elvesznek, ebből adódóan nem is érdemes túl sok időt fektetni onthefly iptables szerkesztéssel, hacsak nem gyakorolni akarsz
(ha tévedek majd kijavítanak :) )

(#1273) GD válasza doc (#1270) üzenetére


GD
őstag

echo ''1'' > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

asszem az idézőjel lemaradt ha jól tudom echo esetében szükséges

iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.1.1/24 -o ppp0 -j MASQUERADE

itt meg vmi alhálót kellene neki mondani

[Szerkesztve]

(#1274) ngabor2 válasza GD (#1272) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor a kérdés módosul: hogyan tudom ''viszzahozni'' az alap, üres iptables-t?

nem néztem meg, de van ilyen processz, azt kilövöm, majd újraindítom a netet, és lesz?

(#1275) dr_strange válasza ngabor2 (#1274) üzenetére


dr_strange
senior tag

emlékeim szerint iptables -F kiüríti az iptables szabályokat

man iptables megmondja

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1276) snowflake válasza dr_strange (#1275) üzenetére


snowflake
tag

jaja.. esteleg érdemes még a nat táblát is törölni

fullosan valahogy így menne:

iptables -t nat -F POSTROUTING
iptables -t nat -F PREROUTING
iptables -t nat -F OUTPUT
iptables -F

(#1277) Finwe válasza Jester01 (#1267) üzenetére


Finwe
őstag

Hello!

Megfogalmazom saját szavaimmal is a probléámát, az előzőt másoltam.

Leegyzerűsítettem a dolgot odáig, hogy a / jelet kéne elő és utóvizsgálni, hogy a /* erfe */ kifejezéseket kiszedje és a ''/* ergsdg */'' kifejezéseket benthagyja.

Én ezt találtam ki rá: s/\/(?!\''\/)\*.*\*\/(?<!=\/\'')//g de nyílván rossz mert törli a '''' között lévő /**/-t is. (A példából nem tudom kihámozni, hoghyan lenne jó)

# -ot nem értem, hogyan gondoltad

köszi a segítséget!

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1278) Bici válasza ngabor2 (#1271) üzenetére


Bici
félisten

És a valknut is látja ugyanazokat a hubokat??
Honnan lehet leszedni?
Ja, és hogy kell felrakni? Még sosem csináltam ilyet... :-/

Doc & GD: Köszi a segítséget! Majd guglizom. De szerintem még jövök kérdezgetni.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1279) ngabor2 válasza Bici (#1278) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mivel a hubok függetlenek a klienstől, ezért igen.

leszedni... pl a disztribed oldaláról, illene lennie csomagban. ha nincs, akkor google: [link]

(#1280) Jester01 válasza Finwe (#1277) üzenetére


Jester01
veterán

Jaaaa, hogy az idézőjellel voltak ott problémák :U Az ciki, én azt hallottam, hogy simán regexppel nem lehet ilyet csinálni.

A #-os trükk pedig csak azért volt, hogy ne legyen akkora kavarodás a / miatt (az s parancsban olyan szeparátort használsz amilyet akarsz, nem muszáj /-t)

Jester

(#1281) GD


GD
őstag

ha valaki jártas a 2.6 -os kernel forgatásban és az initrd dologgal kapcsolatosan fel van világosulva (pl amit az ubuntu is használ) az jelezze

az alapokkal kb tisztában vagyok kernel ügyben /főleg 2.4-es/ (fordítás) de bekavar ez a initrd dolog
ami kb arra jó hogy csinál egy ramdisk-et amibe behúzza a modulokat a gyors elérés miatt, de hogy a fordításkor hogy lesz nekem ilyen initrd-s cucc a kernel-en kívül az talány
a google annyit segített hogy egy módszert találtam ami deb csomag csinál a fordítás után és úgy teszi fel a kernelt, annyira nem szimpatikus meg nem is túl világos
[link]
köszi

(#1282) tierbatyo válasza GD (#1281) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Initrd-t saját kernel esetén is így csinálsz. make modules_install után, mkinitrd /boot/initrd.img-2.6.x -o 2.6.x

Take a look to the sky just before you die

(#1283) GD válasza tierbatyo (#1282) üzenetére


GD
őstag

köszi, közben vettem a fáradságot és alaposabban elolvastam a linkelt doksit, kezdek felhomályosodni.. minusz ó paraméter mindegy hol? mert a doksiban a parancs után közvetlen áll : ''mkinitrd -o /boot/initrd.img-2.6.8.1 2.6.8.1''

ha pl a keletkező kernel neve csak simán bzImage, akkor át kell nevezzem hogy egymásra találjanak az initrd-vel?

pl kernel-2.6.8.1 a fenti példa alapján?

[Szerkesztve]

(#1284) snowflake válasza GD (#1281) üzenetére


snowflake
tag

make-kpkg -nek add még meg az -initrd opciót is

pl: make-kpkg -initrd --revision=<rev> kernel_image

a make-kpkg szvsz egy jó dolog mert csinál neked egy fullos csomagot (.deb), amit aztán kényelmesen feltehetsz a csomagkezelővel ami beállít mindent
(létrehozza az initrd.img-et is, megszerkeszti magának a lilo-t/grub-ot), illetve ha eltávolítod később a csomagkezelővel, akkor intelligensen lepucolja magát a rendszerről... illetve kényelmesen hordozható így a kernel is

(#1285) GD válasza snowflake (#1284) üzenetére


GD
őstag

köszi, nekiállok, meglátom mit izzadok ki :)

(#1286) GD


GD
őstag

make -kpkg és make-kpkg próba, nincs ilyen parancs? :((
mi hiányzik?

(#1287) GD válasza tierbatyo (#1282) üzenetére


GD
őstag

igen, bejött, él a rendszer :)
a leírás alapján azonban az a verzió nem működött nálam, mégpedig a make-kpkg parancs vmiért nem létezik..

[Szerkesztve]

(#1288) GD válasza GD (#1287) üzenetére


GD
őstag

a make man-ja kapcsolóként ír p,q,k kapcsolót, de ugye azokat szóközzel a parancs után szokás írni -jellel, akkor, nemértem..

[Szerkesztve]

(#1289) Jester01 válasza GD (#1287) üzenetére


Jester01
veterán

apt-get install kernel-package

Jester

(#1290) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Érdekelne a véleményeketek, hogy szerintetek mivel kezdjek : Ubuntu, vagy UHU? Nem gond ha sok a macera, majd belejövök idővel, csak azt nem tudom, melyik ad komolyabb alapot.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1291) dr_strange válasza Agostino (#1290) üzenetére


dr_strange
senior tag

Ha nem gond a sok macera, akkor Gentoo Linux:)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1292) Agostino válasza dr_strange (#1291) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Eszembe jutott, hogy elöbb tettem fel a kérdést, még mielött gondolkoztam volna. Asszem UHU tud egyenlőre magyarul csak, és mivel nekem szűkös az angol szókincsem, úgy érzem többre megyek, hogyha felfogom magyar fordításban a logikát, aztan utána megyek át másra, de akkor UHU után majd megnézem mit tud a Gentoo. ; )) Thx!

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1293) GD válasza Agostino (#1292) üzenetére


GD
őstag

ubuntu is teljesen magyar (súgo oldalak ugyan nem, de menük, párbeszéd ablakok stb igen)
és nagyon jó fúrumok vannak hozzá, pl a PH!-n is továbbá a wiki oldalak szinte minden alap problémára válaszolnak egy kezdőnek, merem ajánlani, jobban mint az uhu-t ha tanulni akarod a linux-ot

(#1294) ragazzo válasza Agostino (#1290) üzenetére


ragazzo
őstag

Én azért csak uhuval kezdeném, aztán szép lassan átállnék másra.Ha azt megtanultadf, akkor jöhet az ubuntu, aztán meg a gentoo.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1295) Finwe


Finwe
őstag

Hali!
Nem így kell .tex-ből pdf-et csinálni, $latex file.tex ??
Mert sikerült kicsikarnom belőle valamit de 0k-s a pdf, megnyitni pedig nem tudom pedig van adobe reader progi ami ezt csinálja, sőt a ps előnézetét még látom is de azt sem nyitja meg semmi.

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1296) Sianis válasza Agostino (#1292) üzenetére


Sianis
addikt

UHU is jó kezdésnek szerintem, mivel elég jó kis szoftverarzenál van benne. Aztán ha ha kiismerted és elégedett van vele, akkor maradhatsz nála, de ha korlátokba ütközöl, akkor válthatsz is másra. Elég sok disztró van ahhoz, hogy mindenki megtalálja a neki megfelelőt! :)
Kérdezni szabad, csak ne úgy tedd fel, hogy írjuk le részletesen, mert attól kergülünk meg ( nem szeretjük ugyanazt 100x leírni ) :).

Sianis

(#1297) Sianis válasza Finwe (#1295) üzenetére


Sianis
addikt

Hi

[link]

Ehhez mit szólsz? Még akár jó is lehet, nem? Azért adok ilyet, mert nem ismerem a TEX-et, úgyhogy komolyabb válaszra nem futja! :)

Sianis

(#1298) Agostino válasza Sianis (#1296) üzenetére


Agostino
addikt

Köszönöm, igyekszem észben tartani. ; )))

Ha meg tudom oldani, hogy legyen netem UHU alatt onnantól kezdve nem hiszem, hogy gyakran zaklatlak titeket, hiszen mivel kezdő vagyok, kezdő kérdést teszek fel, ergo biztosan van már rá válasz. : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1299) Sianis válasza Agostino (#1298) üzenetére


Sianis
addikt

Megmondod milyen hálókártya van a gépedben, megmondom, hogy fog-e működni! Udev feladata, hogy felismeri a legtöbb eszközt és betölti a megfelelő kernelmodulokat.

Másik hasznos infó, hogy milyen neted van? Kábelnet, ADSL vagy esetleg valamelyik router mögött?

Sianis

(#1300) Agostino válasza Sianis (#1299) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Realtek RTL8029(AS) PCI Ethernet adapter.
Szerintem felismeri, még asszem a Win98-as időkben vettem, szóval bízok benne, hogy nem lesz vele gond. Net.: ADSL 1024/128, egyenlőre nincsen router, és hosszabb távon nem is lesz, csak most nyárra kérek kölcsön egyet amíg otthon vagyok.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.