Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Dilikutya válasza bosco89 (#248) üzenetére


Dilikutya
félisten

Talán próbáld a Windows topikban:) ha a rezgős vibrátor topikját találod meg először, akkor ott kérdezed meg? :D

Más: ide is megkérdezem. Ubuntu-ban miként lehet bemountolni az ntfs partícióimat? Az ubuntus topikban amit mondtak, az nem megy.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#252) GD válasza Dilikutya (#251) üzenetére


GD
őstag

megy,lazán, de csak olvasásra
ntfs mounthoz csak a type-nál ntfs kell ,ennyi

(#253) ngabor2 válasza GD (#252) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha nem megy, akkor modprobe ntfs előtte...

(#254) Sianis válasza Dilikutya (#251) üzenetére


Sianis
addikt

Csak olvasás nem nagyon cucc!

$ sudo mkdir /media/windows
$ sudo mount /dev/hda1 /media/windows/ -t vfat -o utf8,umask=000


Persze hda1 helyére a Win partíciód neve kell

(#255) rokefeller


rokefeller
senior tag

sziasztok, tegnap láttam egy cikket az új vistáról, elég ótősnek igérkezik, szerintetek mit tud felvonultatni az open source közösség? Láttam az xgl-ről készült videókat, nagyon szép, csilli, de szerintem nem ebben verhet rá nagyon sokat a vista a linuxra, hanem az akadálymentesség miatt, mit gondoltok ti erről? mennyi idő van hátra pl az első apám által is telepíthető, használható , fagyásmentes linux elkészüléséig?

A télapó nem a régi már...

(#256) Dilikutya válasza Sianis (#254) üzenetére


Dilikutya
félisten

Köszi, már rájöttem, vagyis kinyomoztam:).

rokefeller: részemről a 3D-s kezelőfelület lényegtelen, úgyis az lesz az első, amit a Vistában is ki fogok majd kapcsolni.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#257) ragazzo válasza rokefeller (#255) üzenetére


ragazzo
őstag

Én már próbáltam több disztibet, és nekem nem fagyott egyik sem.Mondjuk nem használtam kint a gépet -10 fokban... :DDD

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#258) Sianis válasza rokefeller (#255) üzenetére


Sianis
addikt

Miért, mit fog felmutatni a Vista? Azt mondák lesz 3D Desktop, nem lesz. Azt mondták lesz új WinFS, nem lesz. Akkor mi lesz? Maximum bugjavítás, meg feature ömlesztvény, de olyan nagy érdemleges dolog nem lesz benne, pláne, hogy megintcsak nem jön ki idén. Hogy mennyi idő van hátra? 0 nap! Ubuntu! Szerintem apád által is telepíthető, fagyásmentes, és használható, csak esetlegesen kell kicsit megszokni a terminált, de már azt sem nagyon! Megkeresi, hogy milyen progi kell, és apt-get install vagy synaptic és települ, még csak keresgélni sem kell crack után, hogy fullos programot használj, jah és persze nem leszel tele vírussal és spyware-el sem. Persze ATI vga-kal szokott lenni némi baj, de ha nem akar 3D-t akkor az sem életfontosságú.

(#259) T. Almeida válasza rokefeller (#255) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Ott az UHU, azt nagyon könnyű feltelepíteni, még a particionálást is lehet automatizálni...
Stabilnak is stabil...

> nem ebben verhet rá nagyon sokat a vista a linuxra, hanem az akadálymentesség miatt

Mi az, hogy ''akadálymentesség''? :F

(#260) rokefeller


rokefeller
senior tag

lehet, nekem sem a kernel akadt meg, hanem az alkalmazások fagytak többnyire, de úgy, hogy esélyem nem volt kill-elni, vagy bármi...

ez azért idegesítő, mert én hiszek az open source-ban, de amikor elolvastam az első linuxos doksit, ami azzal indul, hogy stabilitás...ehhez képest nekem eddig minden disztro csinált érdekességet, az xp-m meg akkor fagyott le utoljára, mikor a prociról leesett a hűtő, rá a videokártyára (na, jó az enyém sosem, ez haverommal történt)...

a kedvencem az uhu volt, ami egyszercsak eltolta tíz centivel jobbra a képet , újratelepítés után meg nem volt vele semmi baj, soha nem csinálta ezt mégegyszer :)

szal nem kekeckedni akarok, de nekem mindegyik fagyott, vagy bugos volt

A télapó nem a régi már...

(#261) T. Almeida válasza rokefeller (#260) üzenetére


T. Almeida
senior tag

:) nekem a csúcsom 13 nap uptime volt a melóhelyi gépemen, pedig nyúzom rendesen...Szal nem mondhatni, hogy nem stabil (Ubuntu 5.10). Gondolom a sem mind1, hogy milyen stabil hw van az OS alatt (HP Workstation)

(#262) rokefeller


rokefeller
senior tag

az ubuntu elég jó, de alapból nekem minden boot-olásnál kb öt-hat percig dobta a szövegeket, szépen elvolt, egy 2600-os amd.n 512 mega rammal... plusz úgy döntött, hogy nem mountolja be a cd-ket, meg a lashdrive-ot
a sudo-val meg nem akart semmit csinálni , azt viszont díjazom, hogy míg az xp.vel 300 szor kellet varázsolni, hogy a másik gépne keresztül menjen a net, addig az ubuntu meg az uhu, meg amit láttam, mind első indításnál dobja a kedves netes üdvözlő oldalt, ez jó :)

3d-meg lesz a vistában, csak a preimium editiont kell megvenni, ami nekem tetszett, hogy nagyon kellemesnek és átgondoltnak látszik a kezelőfelület, és ha ez társul a xp stabilitásával, az ütős lehet, mert ugye nem mindenki informatikus

A télapó nem a régi már...

(#263) rokefeller


rokefeller
senior tag

mondjuk a stabilitást elhiszem, annál aki fel tudja tenni szépen a linuxot, ahogy kell, én viszont, mivel nem ismerem még annyira, és nagy felfedező vagyok, három napon át csak nyúzom a synapticot, hogy mi micsoda, fel le, kell nemkell...
ez lehet megviseli, de ne viselje meg :)

a másik, nincs valami disztrib amelyik elkezdett fát vágni (talán az ubuntu elkezdte) az alkalmazáserdőben?

nekem zavaró, hogy feltesz 17 pdf-nézőt, amiből egy jó, utána kaparhatom le a másik 16 ot, aminek a fele el sem indul, a másik meg ami szerintem fontos lenne, hogy a disztribek jobban kiálljanak bizonyos dolgok mellet, mint a gtk, vagy a qt, és ha leteszik a voksuk az egyik mellett, akkor a másikat nem integrálják... ha ilyet lehet. utálom pl a gyönyörű gnome.-os gombjaim közt a ronda motif-osat, meg minek nekem motif, ha ott a gtk ami jobb

A télapó nem a régi már...

(#264) rokefeller


rokefeller
senior tag

akadálymentesség alatt azt értettem, hogy valahogy minden kéznél van, kellemesen elérhető, és magától értetődő. amolyan fool proof vindózos, ami baziidegesítő, nektek, meg nekem is sokszor, de a linux szerintem azért is nem terjed, mert valahogy mégsem olyan egyértelmű az átlag user-nek a felhasználás. lehet csak a vin megszokása miatt, fene tudja

A télapó nem a régi már...

(#265) ngabor2 válasza rokefeller (#263) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem kell itt win vs. linux flame. ha nem tetszik a linux... ne használd. nekem otthon 61 nap volt az uptime-rekord, ez is áramszünet miatt csak ennyi. win alatt kb. 1 nap múlva kifagyott egy tc, de nem kapcsoltam ki. 3 nap múlva már egyszerűbb volt újraindítani, mint a hibákat kerülgetni...

ha nem tetszik, hogy nagy a választék, akkor ne tegyél fel mindent. és a kb. 4 éves debianom szerint a felteszem szabályosan a csomagot, leszedem szabályosan a csomagot nem viseli meg, mert nem 1 registryt írkálnak. minden külön szövegfile-ban van, könnyú eligazodni. persze aki linux alatt documents and settings-et keres, az nem fog találni... itt más a logika.

az elérhetőségről: itt is van ''start menü'', csak vagy gnome menünek, vagy K menünek hívják... logikus felépítés, minden megtalálható.

[Szerkesztve]

(#266) T. Almeida válasza rokefeller (#263) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Ubuntut én úgy telepítettem, hogy ''server'' módban bootoltam, utána gnome-core feltétele...aztán az alkalmazások egyesével, amiket használok..szvsz így gyorsabb, mintha mindent fel, utána meg 70%-át le..:)

Akadálymentesség: Aki nem ismeri ki magát a Gnome/KDE-ben (ráadásul magyar nyelvűek), az ne is üljön számítógép elé...

[Szerkesztve]

(#267) rokefeller


rokefeller
senior tag

a véleményeteket kérdeztem, mert kiváncsi vagyok arra, ki mit gondol a linux jövőjéről, nem akarok win-vs-linux flame be kezdeni, hog a te szavaiddal éljek. de szerintem alapból rossz hozzáállás az, hogy van valami, ami nekem jó, és nem szeretném olyanná tenni, hogy másoknak is az legyen. Egyszer egy kereskedő kinevetett mikor kérdeztem hogy van-e athlon proci nála, azt mondta nevetve , hogy nem AMD-zik, én meg mondtam hogy, oké, bocs hogy vásárolni akartam...

A télapó nem a régi már...

(#268) rokefeller


rokefeller
senior tag

akadálymentesség re :) ne a gnome a kaka, hanem egy tonna alkalmazás :) dvd-t akartam írni, és elkezdődött a vendett, mi vana disztribben, hisz nero nincs, linuxos cuccot nem ismerek... feltettem mind, ami volt, három vagy négy volt ami grafikus... az egyik nem kezelte a dvd-meghajtót, a másik látta hogy van, de amikor ráklikkeltem egy gombra, akkor elszomorodott a kis szmájli a sarokban, majd azt mondta hogy az alkalmazás megeszi a memóriát, lője-e ki, mondtam nem, aztán három perc múlva kilőttem én, a harmadik meg úgy néz ki mintha én írtam volna pascal-ban, összevissza vannak a gombok menük... utána viszont vidáman átváltottam szebb pirosra az ablakkeretet, beállítottam másra felbontást, meg a betűket, és átmentem a rackkel a haveromhoz, dvd-t írni...

A télapó nem a régi már...

(#269) ngabor2 válasza rokefeller (#267) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor részemről csak annyit: otthon nincs winem, és nem is érzem hiányát. a melóhelyen viszont érzem a linux hiányát...

leginkább ízlések és pofonok. a jövőjéről: ha nem szúrnak el egyes disztribek pár dolgot, akkor valódi desktop alternatíva lehet, irodába OOo-val, sőt, játszani is. egyszerű programokat fejleszteni alá, mert nyílt, és alapból biztonságos, az alapoktól hálózatra van készítve.

az, hogy nincs nero linux alatt... hogy is mondjam, gyenge érv. win alatt meg nem megy a top, vagy a midnight commander, sőt, a krusader se. ja, hogy ezek nem wines progik... a nero meg nem linuxos, pontosabban portolták oda is, csakhát...
linux alatt ha cd-t/dvd-t akarsz írni grafikus felületen, akkor próbáld meg a k3b-t. ennél jobb frontendet még nem láttam. igen, ez nem külön progi, ami önmaga kezeli a dvd-írót, hanem ''csak'' az arra készített programok (mkisofs, cdrecord, growisofs, stb)paramétereit segíti optimálni. és nagyon jól működik.

[Szerkesztve]

(#270) rokefeller


rokefeller
senior tag

és melyik a helyesebb út? az eddigihez hasonlóan sok projekt sziget dolgozik, és aztán a disztribútorok összegyúrják, vagy a novell pl, vagy a gnome vs kde elkezdenek alapoktól posix-nak megfelelő szoftvereket írni? mert leginkább a szerteágazó szabványok, keretrendszerek, és a fejlesztők spanyol viasze effektusa ami visszafogja az open source rendszereket

A télapó nem a régi már...

(#271) ngabor2 válasza rokefeller (#270) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mostanában gnome vs. kde helyett gnome és kde van... megférnek egymás mellett, nekem is mindkettő fennvan. ha van hely, akkor megférnek. ha nincs, akkor ki lehet válogatni a szükséges libeket, amik elegek, és csak az egyik kell, hogy fenn egyen fullosan.

a fejlesztőszigetek nem fogják vissza a fejlesztést, mindössze nincs egy erős anyagi háttér, ami mihamarabbi (félkész) kiadásra ösztönözze a fejlesztőket. és igenis átveszik egymástól az ötleteket, és szabadon felhasználják.

[Szerkesztve]

(#272) dat válasza rokefeller (#268) üzenetére


dat
senior tag

Linuxot nem az átlagusernek, nagymamának meg apukának találták ki. Szerverekbe tökéletes, desktop rendszernek meg egyre jobbak, de csak olyanoknak akik hajlandóak utánaolvasni/tanulni/kérdezni.

Azt hiszem ezen nincs mit vitatkozni. A Windows könnyebben érthető/használható egy mezei user számára (lásd CD írás példa), aki valószínűleg sosem használná ki azokat a plusszokat amit egy linux rendszer nyújthat számára. Szenvedni meg nem akar olyan hülyeségekkel hogy mountolás, parancsosros installálás, kernelfordítás, modul keresgélés, szöveges config fájl szerkesztés.

Apuka/nagymama soha sem fog reguláris kifejezéseket szerkeszteni vagy shell scripteket írni, ellenben szeretné gond nélkül elolvasni a mailjeit meg megnézni az unokái fotóit. Erre tökéletes a windows.

Használjunk mindent arra amire való, és mindenki találja meg azt az oprendszert amire neki személyszerint szüksége van.




(#273) T. Almeida válasza rokefeller (#270) üzenetére


T. Almeida
senior tag

A kernel közös minden linux rendszerben, ezt gondolom tudod...a szabványok, protokollok is közösek...

> spanyol viasze effektusa ami visszafogja az open source rendszereket

Miért fogná bármi is vissza :F Szerintem meg a különböző projektek éppenhogy húzzák egynmást, nemhogy visszatartanák...

A véleményem az, hogy ha használni akarod a linuxot, használd, ha nem, akkor ne használd :D Senki nem szegez kést a torkodnak.
Ha használni szeretnéd, nagyon szívesen segítünk neked (nemcsak mi, hanem az egész Open Source közösség a neten).

(#274) T. Almeida válasza dat (#272) üzenetére


T. Almeida
senior tag

> ellenben szeretné gond nélkül elolvasni a mailjeit meg megnézni az unokái fotóit. Erre tökéletes a windows.

Erre a linux is tökéletes...nem kötelező mindenkinek shell scriptet írni...:)
Pl.: Alkalmazások menü\Internet\Evolution - voálá, itt egy levelezőkliens, amit varázslón keresztül, magyar nyelven be lehet állítani (az Outlook is be kell állítani, ha jól emléxem :D). Ebbe mi a nehéz? :)

Egyébként felesleges a vita, de tényleg.

(#275) zLegolas válasza rokefeller (#268) üzenetére


zLegolas
őstag

hisz nero nincs, linuxos cuccot nem ismerek...

Hát ja.
Ha nincs Néró, és nem ismered a Linux cuccokat, akkor megáll a szekér.

Hiába, ilyen sz@r ez a Linux... :U

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#276) dat válasza T. Almeida (#274) üzenetére


dat
senior tag

Tipikusan olyan téma amiről egy pofa sör mellett napokig vitázhatnánk és a végén úgy állnánk föl hogy mindkettőnknek igaza van..:)

Szeretem a Linuxot, de sokmindent nem tudnék (kényelmesen, stabilan) megoldani Win nélkül (Visual Studio stb..). Ugyanez megvan fordítva. (Apache, PHP, MySql).

[Szerkesztve]

(#277) Sianis válasza rokefeller (#262) üzenetére


Sianis
addikt

''Barátom'', ha mondhatom ezt, egy dokumentumot szeretnék a figyelmedba ajánlani, címe:

A Linux Nem Windows

kérlek szánd rá az időt, és olvasd el, ha tényleg érteni akarod a dolgokat. Ebben le van írva, hogy kinek a Windows, kinek a Linux. Továbbiakban nem szeretnék itt arról olvasni, hogy Vista miért lesz jobb, mert nem érdekel senkit! Köszönöm!

Tisztelettel: Sianis

(#278) Sianis válasza rokefeller (#268) üzenetére


Sianis
addikt

Nero nincs? Bocs, de van, neve Nero for Linux. Pussz nem hinném, hogy megvetted jogtisztán a Nero-t Win alá, bocs, hogy flémelek tényleg, de akkor milyen jogod tolod le az ingyeneseket? Amúgy meg ott a GnomeBaker a világ egyik legjobb nyílt forráskódó Cd írója, az én szememben lekörözi a Nero-t.

(#279) ragazzo válasza rokefeller (#270) üzenetére


ragazzo
őstag

Ennyi leírás után még megnézhetnéd ezt is [link] Állítólag a legközelebb áll a windowshoz.Ha már mindenképpen ragaszkodsz hozzá. Ha ez sem lesz jó, akkor nincs több ötletem.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#280) dr_strange válasza Sianis (#278) üzenetére


dr_strange
senior tag

((melőtt lekalózozzuk, meg lehet azt megvétel nélkül is kapni legálisan, pl. cd/dvd írók mellé oemben))

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#281) Sianis válasza dr_strange (#280) üzenetére


Sianis
addikt

Pussz nem hinném, hogy megvetted jogtisztán a Nero-t Win alá

Én nem gyanísottam meg, csak okkifejtést végeztem. Tisztában vagyok a Trial verzió és a Bundle verzió fogalmával, de ezen mondatomat kivéve, szerintem minden egyes szavam igazságot hordoz magában, de szerintem még a fenti mondatom is. Hiszen arról beszéltem, hogy egy alapból fizetős termék sohasem lesz egy lapon említhető egy nyílt szoftverrel, mert a kettőt nem ugyanolyan fejlesztők készítik, valakiknek ez ''Munka'' valakinek pedig ''Szórakozás''

[Szerkesztve]

(#282) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Lenne egy kérdésem: hogyan tudok .nrg image-eket kiírni linux alatt? (nem fizetős programokkkal..) Vagy ha nem lehet, akkor milyen windows-os programmal tudom az image-eket átalakítani olyan formátumra, amit már ki tudok írni linux alatt? (magyarázat: ezen a gépen windows van, és bedöglött a cd-író, a másikon csak linux, azon szeetném kiírni.)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#283) rokefeller


rokefeller
senior tag

félreértettetek, semmi bajom a linuxszal és tisztában vagyok az előnyeivel bizonyos esetekben, ami igazán zavar, hogy egy kis fazonravágással (szerintem) sokkal használhatóbbá lehetne tenni, egy kicsit megtámogatva az átlátszóságot (aki itt átlátszó ablakot ért, az ne lámázzon )... a jogok miatt aggódóknak, campusos xp-m van, meg dobozos dvd-íróm, nero val. és igen, tudom hogy van nero for linux, meg gnome baker, meg anyám kínja, pont erről beszélek, van tíz, ha a gnome baker jobb mint a nero, akkor úgy örülnékm, ha ezt disztrib szinten is megerősítené valaki, és azt mondaná, hogy ő csak ezt pakolja bele a pakkba, a többi ha kell, szedd le netről, és tedd fel magad, hisz advanced userként nem okoz gondot, viszont aki először telepít linuxot, az majd ezzel lesz a legelégedettebb... szerintem hiányzik ez a hozzáállás, ami szerintem jó, de lehet hogy tévedek... arra meg hogy ez másra való, vagy másoknak... hm, az oprendszer feladata hatákonyan kiaknázni a hardverben rejlő teljesítményt, miközben egyre absztraktabb virtuális gépek megvalósításával egy olyan rendszert hoz létre, amivel a felhasználó igényeinek megfelelő funkciókat valósít meg, mint cd írás, vagy film nézés, szövegszerkesztés, stb, mindezt átlátszóan, ergo ne kelljen tudnom hogy mi van a háttérben... de másik kérdés, van abban valami előny, ha minden szoftvert lefordít az ember, amit csak lehet, nem pedig csomagol, jobb lesz a teljesítménye a rendszernek , vagy elhanyagolható, viszont irgalmatlan szívás?

A télapó nem a régi már...

(#284) rokefeller válasza _Petya_ (#282) üzenetére


rokefeller
senior tag

biztos van valami konverter, de ha nem ódzkodsz a tufa megoldásoktól, akkor a nero-val létrehozol két image drive-ot, az egyikbe beilleszted a nrg-t, a másikra meg kiírod, de iso-ba... nem próbáltam, de szerintem megcsinálja

A télapó nem a régi már...

(#285) rokefeller válasza Sianis (#277) üzenetére


rokefeller
senior tag

köszönöm az ajánlást, elkezdtem, de nem olvastam végig mert késő van, majd holnap...

ami kikívánkozik, nem az a baj a motorral, hogy nincs ajtaja, ablaka, vagy nem fér al a család, hanem hogy megveszem hogy járjak vele, a díler órákig ecseteli hogy ezt is tud meg azt is dudálni, meg arany a berúgókar, aztán a dudát megnyomom, és leáll, be akarom rúgni, a kar letörik... én ennyit látok ebből, a debian, a suse több változata, az uhu két verziója, red-hat és fedora , mandriva, ubuntu, hm, mim is volt még? szal motoroznék én, és beérném egy csepellel, ami elvisz a világ végéig, semmi sallang, csak csak stabilitás, funkcionalitás, egységesség, szépség... a stabilitás megoldott, nem véletlenül használnak beágyazott rendszerekben linuxot, a kernel általában fasza , a többi meg remélem előbb utóbb az lesz, mert a win szar, tele van idegsítő dolgokkal, de nekem eddig ez az egyetlen ami működik

A télapó nem a régi már...

(#286) _Petya_ válasza rokefeller (#284) üzenetére


_Petya_
őstag

A Nero nem tud iso-ba iríni, csak nrg-be, ez a probléma...

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#287) rokefeller válasza _Petya_ (#286) üzenetére


rokefeller
senior tag

hm, nekem tud... ki is próbáltam. 6.6.0.3-as

A télapó nem a régi már...

(#288) ngabor2 válasza rokefeller (#285) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor te igen érdekes disztribeket használhatsz, vagy igen érdekes vason. eddig nekem még nem sikerült összeomlasztanom egyik disztribemet se (vagyis egyet igen, megszakítottam egy defragot... de erre nyomatékosan felhívta a manual a figyelmet, hogy ne tegyem... reinstall.)

(#289) zLegolas válasza rokefeller (#283) üzenetére


zLegolas
őstag

Ezt írhattad volna magyarul is, ha azt akarod, hogy valaki el is olvassa.

Ha valami neked nem megy, a többi sokezer user meg meg van vele elégedve, az nem a rendszer hibája. Az nem fog neked galambot sütni, hogy csak a ződ gombra kelljen rákattintanod, és máris szép az élet.

Egy nagy dologban tévedsz, vagy nem látod át.

A Linux nem az, amit a CD-ről default-ban felrak a telepítő, szal szó sincs több ezer programról. Az a disztribució, magyarán válogatás. Ami neked vagy tetszik, vagy nem. Mert ugye alapból az XP-ben sincs Néró, Office, normális médialejátszó, anyámkínnya.

Ha igényeskedsz, tegyél fel egy alap rendszert, és válogasd meg Te a neked kellő progikat.

Ja, hogy ehhez olvasgatni kéne fikázás helyett? Hát így jártál.

A legnagyobb jószándékkal kérem, olvasd el ezt:

[link]

És sok sikert.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#290) zLegolas válasza _Petya_ (#282) üzenetére


zLegolas
őstag

Parancsolj, egy kis idézet:

Windows CloneCD és Nero képfájlok kiírása
A Windows rendszerekben a CD-k pontos másolására szolgáló egyik legközismertebb program a CloneCD névre hallgat. A CloneCD a lemez tartalmából három fájlt készít, amelyek kiterjesztései .ccd, .img, és .sub. Sajnos ezek nem szabványos állományok, így közvetlenül nem írhatók lemezre Linux alatt. Ezen probléma megoldására született a ccd2iso nevű konverter program, amely könnyen elérhető az interneten a http://sourceforge.net/projects/ccd2iso/ címen. A fájl neve ccd2iso-0.1.tar.gz, mérete 200 kB.
Hasonlóan problémás a ma Windows alatt egyeduralkodónak számító Nero CD író program által készített .nrg kiterjesztésű fájlok Linux alatti írása, amely szintén egyedi, nem szabványos képfájl. A megoldás a Nrg2Iso program letöltése és használata. A program elérhető rpm formátumban is, a mérete mindössze 12 kB. A program letölthető többek között a http://gregory.kokanosky.free.fr/v4/linux/nrg2iso.en.html és a http://www.gknw.com/mirror/nrg2iso/ címekről.
A segédprogramok kimenetét célszerű pipeline-nal közvetlenül a CD író alkalmazás, mondjuk a cdrecord bemenetére küldeni. Ezek alapján például egy Nero fájl kiírása az alábbi módon történhet:
(nrg2iso nerofile.nrg /dev/fd/4 >/dev/null) 4>&1 | cdrecord -v -dev=0,1,0 -speed=8


Remélem segítettem.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#291) GD válasza zLegolas (#290) üzenetére


GD
őstag

ilyen probléma is csak azért van mert okos szoftveríróknak nem jut el az agyáig:
az iso'' mint bármely szabvány adó nevében is benne van, az egységesre kitalált forma, talán ha már létrehozták, használni is kellene.. nem pedig újabb 5öt kitalálni hogy minél nagyobb legyen a zűrzavar..

okos windows user pedig szintén nem jut el odáig hogy vmi értelmes és free iso gyártóval szabványos és OS független képfile-kat gyártson
ellenben a p2p-ben jól megtudja osztani az nrg-t meg más perverz formátumokat is

mer ő kovácspistike aki a nero-t tanulta meg kattingatni a szomszédnál.. viszont nagyon jól tud kattintgatni meg százával másolni, csak épp nem tudja mi is történik, viszont az egész osztálynak letudja írni a warezjátékot kicsipézé.. :D

(#292) rokefeller válasza zLegolas (#289) üzenetére


rokefeller
senior tag

te meg kedves, olvasd vissza az előző hozzászólásaimat, csakhogy tud, nem fikáztam, kérdeztem, és hogy ami kritikát eddig mondtam, az igen, az mind a disztrókat érintette, mert annyira átlátom, amennyire kell...és igen, olvastam appa, de mit olvassak akkor, mikor egy mozilla és egy kopete együtt kifagyasztja a fedora 4-et... és igen, elkezdtem már tegnap elolvasni, mert az indián képű kolléga kérte és be is fogom fejezni

A télapó nem a régi már...

(#293) zLegolas válasza rokefeller (#292) üzenetére


zLegolas
őstag

Örülök.
Ha kérdés van, szívesen segítek.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#294) rokefeller válasza ngabor2 (#288) üzenetére


rokefeller
senior tag

össze nekem sem omlott, csak fagyott, a mandrivát egész szerettem, annak elég emberbarát felülete volt, meg annál már csak a gnome-ot meg a synapticot tettem fel, örültem a rhytmbox-nak, aztán elkezdte játszani, hogy random megakad, és kussol. ami viszont fura volt, az az ubuntu boot-ja, több gépen is irgalmatlanul lassan bootolt be, és elvileg nem is a osdri-es scrreneknek megfelelően, és nem nagyon értettem miért, mert direkt nem basztattam, a csomagokat, hanem az alapot tettem fel... kernelfordítás után is lassú maradt

A télapó nem a régi már...

(#295) zLegolas válasza GD (#291) üzenetére


zLegolas
őstag

Pontyosan.
Hogy a jó ég adjon az ilyen önkényes szabványosítási mániákkal küszködő personoknak zergefejet...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#296) rokefeller válasza zLegolas (#293) üzenetére


rokefeller
senior tag

na, akkor amit tegnap éjjel egy hsz végén kérdeztem.
tfh mondjuk egy debian alapot felteszek, csak a kernel, meg a fordító, és utána amit lehet, lefordítok, egyáltalán összehozható-e így egy koherens rendszer,és hatákonyabb lesz-e?

A télapó nem a régi már...

(#297) ngabor2 válasza rokefeller (#292) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a géppel minden rendben? egy overnight memtesz86+-t én ráengednék, aztán ha az nem talál hibát, akkor valami egyéb gépnyúzót jópár órára. ha ezt is túléli, akkor nem tudom, hogy hol a hiba, nem illene ilyenek miatt az egész gépnek lefagynia.

indián képű kolléga :DDD ez tetszik!

mod: #296: ha mindenáron fordítgatni akarsz, akkor inkább a gentoo-t ajánlom. az lett ilyenre tervezve. ha előtte/közben szorgalmasan olvasol, akkor a végére meg is érted, hogy mit csinálsz. és ez lenne az igazi. pár napod/heted rá fog menni, de megéri (ha van időd).

[Szerkesztve]

(#298) rokefeller válasza ngabor2 (#297) üzenetére


rokefeller
senior tag

a géppel minden rendben volt, mikor utáljár próbáltam vele ilyesmit, többnyire nem kiforrott alkalmazások okozták a nyűgöt, amit sajna akkor nem tudtam elkerülni frissítéssel, mert nem volt net... a konkrét mozillás eset meg egy labrogépen van, gyári fujitsu-siemens, hogy ez megerősíti a hardverhibát, vagy kizárja, én nem tudom, de ott nem tesztelgetek... a gentoot viszont nem próbáltam , majd megnézem, de nem biztos hogy vagyok annyira perverz, hogy ennyit fordítsak, csak kiváncsi voltam hogy a rendszer teljesítményét esetleg befolyásolja-e

A télapó nem a régi már...

(#299) zLegolas válasza rokefeller (#296) üzenetére


zLegolas
őstag

Sírni fogsz és vért izzadsz, mire végzel: de igen.

Szvsz jobban jársz, ha felteszel valami emberbarát disztrót, és a hiányokat meg a nem tetsző dolgokat elkezded kigyomlálni.

Az első, akármit is választasz, hogy felteszed az MPlayert, forrásból. Ezzel a multimédiaproblémáid 90%-a kilőve.

A második, hogy felteszel egy pár olyan dolgot, amit alapból nem szívesen pakolnak bele a disztrókba a jogi b@szogatások elkerülése érdekében, pl. mp3 kódolók (Lame, Blade Encoder) Ez újabb 5% kilövése a multimédiás bibikből.

A harmadik, hogy megkeresed, mivel mit tudsz leginkább megcsinyáni, pl. mindenféle Grabbelők, meg konvertzálók, frontendek. 4%. A maradék 1% bajod meg fog maradni.

A lényeg, hogy ne akard 2 óra alatt belőni az egészet - nem fog meni. Lépésről lépésre, és közben megtanulod amit kell.


Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#300) zLegolas válasza rokefeller (#298) üzenetére


zLegolas
őstag

Gyors hardvertesztnek írj egy Movix vagy Geexbox Live CD-t, bootolj be róla, és indíts vele egy filmlejátszást.

Ha nincs gond 1-2 óra múlva, akkor valszeg nincs nagy bibi.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.