Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

TP-Link AC1750 (Archer C7) vagy Asus RT-N65U?
Melyiket vegyem?

A NAS működése lenne a lényeg egy 80m2-es lakásban.

(#38302) Vermilion69 válasza Gézengúz (#38298) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

A bejegyzésemet csak segítségként szántam, hátha valaki idetéved, szintén panelos wifis adapteres kérdéssel, hogy milyet is vegyen, de hol állítottam én azt, hogy azt mondták, hogy szar? Egy szóval sem mondtam ilyet, nagyon kedvesek és segítőkészek voltak itt a srácok, amit köszönök is nekik, de azt mondták, hogy túl szűk a pénzbeli keretem rá, mert nem fogja átvinni a jelet ez a típus, erre írtam csak, hogy kiváló a jelerősség, szóval nyugodtan lehet ilyet venni, annak, akinek mint már említettem panelba kell két falnyi távolságra és szűkösek az anyagi lehetőségei.

[ Szerkesztve ]

(#38303) Astorian12


Astorian12
tag

Sziasztok !
SOS-be kéne egy kis segitség..A probléma az lenne hogy van egy adott hálózat egy TPLink router az emeleten amire van kötve egy NAS illetve az alsó emeleten egy Cisco Bridge amire rá van kötve egy nyomtató. A probléma az, hogy resetelve lett a router és a bridge is melyek között WDS kapcsolat volt és most nem tudom újra létrehozni... megkerestem az brdige elérési útvonalát, rádugtam 1 notebookot, de semmi, egyszerűen nem tölt be és így nem tudom beállítani valami ötlet, hogy miért nem érem el a bridget ? :(
Illetve még 1 probléma hogy a NAS-t sem látom a gépekkel (ugyan úgy vezeték nélkül el lehetett érni)
bár ezt lehet megtudnám oldani csak most a nyomtató lenne a legfontosabb :)
Előre is köszi annak aki segít, életmentő lenne !

(#38304) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT tedd fel a kérdésedet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38305) Gézengúz válasza Vermilion69 (#38302) üzenetére


Gézengúz
addikt

Értem én, hogy segítségnek szántad de akkor már csináld úgy, hogy kereső kidobja, szerepeljen a

Tenda W322UA kifejezés..

Nem akartam szart írni, csak röviden akartam kifejezni magam :)

(#38306) spyduck válasza spyduck (#38301) üzenetére


spyduck
nagyúr

TP-Link AC1750 (Archer C7) -et választotta. Az egész lakásban pillanatok alatt indulnak a HD filmek. Ezt a routert NAS-hoz teremtették :)
Bárkinek merem bátran ajánlani!

(#38307) drk88 válasza mmili (#38300) üzenetére


drk88
senior tag

már megrendeltem! :)

(#38308) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Vettem egy Edimax 7811 UTC USB sticket. Ha 5 Ghz en használom, pár perc elteltével folyamatosan csökken a sebességem, majd behal a net, mikor lefuttatom a hibakeresést a hálózaton, akkor ezt kapom:

"A DNS kiszolgáló nem válaszol"

Miért lehet ez? 2,4 Ghz nem tapasztalom ezt. Csak 5 Ghz. De muszály lenne annyin netezni, mivel 5 x gyorsabb nekem mint a 2,4 ahonnan netezem. Tudnátok segíteni mi lehet a baj?

Del 7537, win 8.1 , legfrissebb driverek, az usb stick driver is fent. Router: Asus RT-N56u

(#38309) fulton válasza fulton (#38308) üzenetére


fulton
addikt

Előfordulhat ez a távolság miatt?

Most itt vagyok a router mellett egyelőre semmi baja. hm-..nem értem.
Távolságtól hogy lehet ilyen hibája hogy egyszer csak veszti a sebességet csökken csökken... majd végleg leáll a net. Olyankor újra kell csatlakozni. Ha a hibaelhárítást indítom (most hogy újra raktam a router firmware-ját, valami proxy beállítást dobott ki hibának) kis idő multán.

(#38310) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Egy ismerősömnek tegnap kötöttek iptv-t netet , telefont és gond van a wifivel.
A számítógép ( xp ) csatlakozik, de nincs net. Ha rányomok a javításra kiírja hogy nem tudja javítani ...stb.
Ha mégis sikerül neki, akkor kb egy oldal bejön és újra nincs net.
A speedportot áramtalanítottam, de nem változott a helyzet.
Holnap megyek hozzá, mit nézzek meg? Tudtok valami tanácsot adni ?? Be lehet lépni a speedportba úgy mint egy routerba? Ilyennel még nem volt dolgom.

Üdv.

A pc biztos jó mert a szomszéd netjével simán megy :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#38311) mezis válasza fulton (#38309) üzenetére


mezis
nagyúr

A GHz-es mikrohullámok a fényhez hasonló terjedési tulajdonságokkal rendelkeznek. (A fizika már csak ilyen. :D )
Gömb sugárzó esetén a távilság harmadik hatványával arányosan csökken a térerő. A routereek WiFi antennája közel gömbsugárzó szokott lenni.

Könyvet olvasni miért a lámpa alá ülsz és nem a szomszéd szobába ? :F

[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#38312) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok!
Egy állami intezmenyben szeretnek wifi halozatot bevezetni. Egyszerre nagyon sok embernek kellene wifit biztositani egy kis teruleten. Van olyan router ami egyszerre nagyon sok eszkozt tud kezelni viszonylag jo sebesseggel? Ha igen mennyibe kerul egy ilyen keszulek?
Elore is koszonom a segitseget!

(#38313) And válasza mezis (#38311) üzenetére


And
veterán

"Gömb sugárzó esetén a távilság harmadik hatványával arányosan csökken a térerő."
Némi korrekció: nem a távolság harmadik hatványával, 'csak' a négyzetével csökken a vételi jelszint (az eredetihez képest 2-szeres távolságban az 1/4-ére, 3-szoros távolságban az 1/9-ed részére), valamint ez nem csak izotrop / gömbsugárzóra igaz, hanem lényegében minden antennára, persze úgy értve, hogy a mozgási irányon nem változtatunk útközben.
Mod. #38312 2csi: Egyszerre sok kliens-eszközt nagy sebességgel nem tud egy router / AP kiszolgálni, mivel az fizikai lehetetlenség. A rendelkezésre álló wifi-sávszél szépen eloszlik az egyszerre adatot forgalmazó kliensek között. Persze érdekes lenne tudni, hogy mennyit jelent az a "nagyon sok" ember, mert ez így elég tág fogalom. De sok várható kliens esetén érdemes több, kábelen összekötött AP-t felszerelni egymástól jó távoli rádiócsatornákon, elosztva ezzel a terhelést. Az egyszerű SOHO-kategóriás routerek amúgy sem szeretnek egyszerre rengeteg felhasználót / kapcsolatot kezelni, mert nem arra vannak kitalálva, hogy ötvenen lógjanak rajtuk egy időpillanatban.

[ Szerkesztve ]

(#38314) fulton


fulton
addikt

Akkor szeretném úgy feltenni kérdésem.
Miért lehet az hogy a noebook-om wifije állandóan átvált korlátozott-kapcsolatra? és megszünik az internet. Mindíg újra kell olyankor csatlakoznom.
A router egy Asus RT-N56u a notebook wifi adaptere : Edimax 7811OTC. Többnyire 5 Ghz használom, de 2,4 is volt hogy korlátozttra vált. Légyszíves valaki, nagyon bosszantó, egyáltalán nem használható...a net így.

(#38315) And válasza fulton (#38314) üzenetére


And
veterán

Az okok lehetnek:
- hardverhiba (új példány esetén nem valószínű),
- szoftver / driver hibája,
- konfigurációs hiba: például engedélyezett energiatakarékossági módba váltás az eszközkezelőben a kliens tulajdonságainál,
- egyéb, ami majd másnak jut eszébe :U.
Próbáld ki más szoftverrel, akár másik oprendszer (például lemezről boot-olható valamelyik live Linux) alatt, esetleg az Edimax-sticket is feltelepíthetnéd egy másik számítógépre. Máshogy nem igazán fogod megtudni, mi okozza a hibát.

(#38316) fulton válasza And (#38315) üzenetére


fulton
addikt

Elég körülményes igen. Most azt nézem, hogy ha pl youtubon FHD filmet nézek nem megy el a netem, de a torrent qtorrnet ha fut, akkor sürven. Hm..kliens csinálhat ilyet? (csak mert az is lehet hogy most szimplán működik a net)

(#38317) kali válasza fulton (#38316) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy egyszerűen csak nem bírja a torrentes terhelést, próbáld visszavenni a szálak számát.

(#38318) mezis válasza fulton (#38314) üzenetére


mezis
nagyúr

Én is feltenném a kérdést: mérni nem akarsz csak panaszkodni ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#38319) 2csi


2csi
aktív tag

Egy (nem atlagos) router ami nagyon sok eszkozt tud kezelni a tobbihez(atlagoshoz) kepest az mennyit tud es mennyibe kerul? Vagy vannak egyaltalan ilyenek?

(#38320) kali válasza 2csi (#38319) üzenetére


kali
legenda

otthoni-irodai kategóriában is vannak jelentős eltérések hardver, ár...stb. függvényében, vállalati és nagyvállalati kategóriában meg pláne, így pontosítani kellene az elvárásokat és/vagy a rászánt összeget, ellenkező esetben hatalmas a szórás, így még csak felsorolni és kategorizálni is nagyon sokáig tartana.

egy példa csak a soho kategória jelenlegi (egyik) legjobbjáról;

asus rt-ac87u (link)

CPU1: Broadcom BCM4709A0 (1 GHz, 2 cores)
CPU2: Quantenna QT3840BC (500 MHz)
FLASH1: 128 MiB
FLASH2: 64 KiB
RAM1: 256 MiB
RAM2: 128 MiB

77 e ft a legolcsóbb helyen.

(#38321) fulton válasza mezis (#38318) üzenetére


fulton
addikt

Természetesen mérnék , de mit is..?

Az insSider 2.1 viszont megvan, Ott it nézzek vagy mérjek?

sajnos youtubos videónál is lekorlátozott

(#38322) 2csi válasza kali (#38320) üzenetére


2csi
aktív tag

Iskolaba kellene. Ugyhogy nagyon sok eszkozt kene h kezeljen. Minimum 30 de minel tobb annal jobb. Akar ha 70 et tudna az is jo lenne. Attol fugg h hogy jonne ki olcsobban. Kevesebb erosebb vagy tobb olcsobb.

(#38323) fulton válasza mezis (#38318) üzenetére


fulton
addikt

Most a router mellett nézzem torrent közbe levág e. Elékpzelhető hogy a távolság és a falak kavarnak be?

Egyben pedig gondolkodom egy másik router vásárlásán a jelenlegi mellé, erősítésnek. Szerintetek, vegyek e egy ugyan ilyen Asus RT N56u vagy vegyek egy 66u ?

(#38324) mezis válasza fulton (#38321) üzenetére


mezis
nagyúr

Térerőt (RSSI vagy SIGNAL), szomszédok térerejét, csatornák foglaltságát.

Aztán lehet "játszani" a Time Line grafikonnal: keresgélni jobb helyet a routernek (antennáinak) PC-nek.
(Néha 5 cm is sokat jelenthet. :K )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#38325) fulton válasza mezis (#38324) üzenetére


fulton
addikt

Megnéztem, nincs más 5 Ghz hálózat a közelemben, 2,4 es is csak 2-3 van de más csatornákon.

Az IRRS szint -66 - -71 körül mozog. A Jelszintem a wifinek közepes.

Lehetséges hogy valamiért , nem is tudom hogy fogalmazzam, a router bekrepál ..magyarán nem bír sugározni? de akkor miért erős a jelszint? és a tényleges adat sebesség miért tünik el?

(#38326) kali válasza fulton (#38325) üzenetére


kali
legenda

szerintem nem a router lesz a hiba forrása, hanem az ellenoldal és/vagy a környezeti tényezők.
előfordulhat, hogy nagyobb távolság és több fal beiktatásával megyeget a böngészés, de komolyabb terheléskor már eldobja a kapcsolatot/adatforgalmat.

2csi; már a 30 eszköz egyszerre történő kiszolgálása sem soho kategória, a 70 meg pláne nem, ezen kategóriában több ilyen erős eszköz kellene oda.

[ Szerkesztve ]

(#38327) 2csi válasza kali (#38326) üzenetére


2csi
aktív tag

Es milyen mas kategoria van meg?

(#38328) fulton válasza kali (#38326) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm az eddigi válaszokat.

(#38329) kali válasza 2csi (#38327) üzenetére


kali
legenda

vállalati hálózati termékek, sok eszköz azonos időben és húzós terhelés mellett történő kiszolgálására, de árban is elég magasan mozognak, nem feltétlenül lenne olcsóbb, mint megfelelő számú soho eszköz, ráadásul ott a támogatás árát is megkérik, cserébe persze adnak is érte valamit, más kérdés, hogy nem pont egy iskolának van arra szüksége, illetve inkább nem az ő pénztárcájukhoz mérten.
a soho eszközöket egy nagyobb családra vagy egy kisebb irodára méretezik, egy iskola attól feljebb áll, de ha nem annyira komoly intézményről van szó, akkor a több megfelelő soho eszköz jobb döntés lehet, de ehhez fel kell mérni, hogy milyen elvárások vannak, milyen terhelések várhatók...stb.

(#38330) Hurkafej válasza Gubek-Einste (#38288) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Bocsi a késői válaszért.
A falak 30-as tégla falak.
A net az 20Mbit/sec maximumot tud. A jelenlegi antennám pontos típusát nem tudom, de a gyári tp link antennánál 10cm-el nagyobb és vastagabb. :D
Arra gondoltam veszek egy két antennásat, ami már gyorsabb szabványokat is támogat.

Esetleg olyan eszköz létezik, ami a wifimhez kapcsolódik, és felerősíti a jelet? (vezeték nélkül)
Ilyen adapterhez hasonló eszközre gondolok.

(#38331) mezis válasza fulton (#38325) üzenetére


mezis
nagyúr

A -65dBm alatti térerő már inkább csak böngészésre, "normál" letöltésekre elegendő. Ha van szabad csatorna, 2,4 GHz.-en kevésbé csillapítanak a falak. Próbálj meg előnyösebb helyet keresni a routernek.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#38332) krealon válasza 2csi (#38322) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Iskolaba kellene. Ugyhogy nagyon sok eszkozt kene h kezeljen. Minimum 30 de minel tobb annal jobb. Akar ha 70 et tudna az is jo lenne."

Ez mar az a kategoria, amit 1 eszkozzel biztosan nem lehet megoldani, epp ezert celszeru lenne kulon valasztani a routing-ot es a WiFi-t.

A routing-ot, egy otthoni router konfiguralasban jaratos ember, ilyen helyen egy 2 halokartyas PC, plus az ingyenes pfSense segitsegevel, akar nehany ora alatt is osszekalapalja.
Ha megvan a kello tudas, akkor a PC-s router helyett egy Mikrotik routerboard is hasznalhato, aminek lenyegesen kisebb a fogyasztasa, mint egy PC-nek.

Ezen felul minimum 3 (de inkabb tobb) Ubiquiti UniFi Access Pont-ot kabelen felfuzni, es egy PC-rol vezerelve (ha esetleg van egy PC alapu szerver uzemben, akkor venni sem kell), enterprise grade halozatot kapsz "fillerekert" (egy Cisco Meraki vagy hasonlo tularazott termekkel szemben).

(#38333) berzebub


berzebub
aktív tag

Üdv Emberek!

Adjatok tanácsot kérlek. Szolgáltató váltás volt a kis otthonunkban és a 30M-es UPC helyére egy 100M-es Digi került. A router maradt a UPC-s Netgear wnr2000v3 (utálom) a vevő egy TP-LINK WN781N, a hálozaton log még egy noti és egy tab. A bibi a következő : speedtest szerint a letöltési sebességem a fele (15 és 20 közötti ) a upc-snek holott a 3x kellene, hogy legyen. Egy szobában van az összes eszköz, akkor is ennyi, ha csak a gép van a hálon. Próbáltam egy Tenda N3-sal azzal sikerült feltornásznom 40 körülire a sebességet. Kábellel jön maxon. Mit rontok el, ennyit bír a TP-Link vagy csak beállítási bibi van? Minden segítséget elöre is köszönök. Ha kell cserélem a routert és a kártyát csak mondjátok meg mire :K

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#38334) mezis válasza berzebub (#38333) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A DIGI-s internet koax-on érkezik egy modembe ? DIGI nem adott WiFi-s routert ?

A 781N antennáját eltakarja a PC háza ?

Szomszédokkal mi a helyzet ? (InSSIDer a PC-kre, WiFi Analyzer vagy valami hasonló a telefonokra)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#38335) berzebub válasza mezis (#38334) üzenetére


berzebub
aktív tag

Nincs modem. Sima végpontos Lan. Nincs takarás sem, ami érdekes, h ha a laptopot közvetlen a router mellé rakom akkor is csak 50M a max, ha kábel akkor 100. Szomszédok a közelében sincsenek a csatornámnak. Csak azt nem értem, h tegnapig amig a UPC-s modem megvolt stabilan megvolt az akkori maximum, most meg csak cammogás van. Holnap hozok melóból egy Tp-link wr841n meg egy 8dbi antennát és kipróbálom, de ha van valami egyéb tanács ne kimélj. Lehet felrakom a tplink assistját hátha

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#38336) Gubek-Einste válasza Hurkafej (#38330) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg olyan eszköz létezik, ami a wifimhez kapcsolódik, és felerősíti a jelet? (vezeték nélkül)
Igen, repeater-nek/range extender-nek hívják. Mint írtam a másodlagos eszköznek a beüzemelése mindig jó megoldás. Jelen esetben az alap G-s router elégé behatárolja a sebességeket így első körben mindenképpen érdemes lenne a jelenlegi router-t lecserélni egy N-esre.

#38335) berzebub
A legjobb az lenne ha vennél egy gigabites router mert az új nethez már az kellene.
Egy N150-es linken gyakorlatban/mérhetően kb 40-50 Mbps jön át.
Nem kell feltenni az adapternek a programját, elég a driver is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38337) mezis válasza berzebub (#38335) üzenetére


mezis
nagyúr

A 30Mbps-t még csak csak el lehetett érni az elméletileg 150Mbps-es WiFi-s eszközzel. Most ahogy látod, többet is: 50Mbps-t. Ez van. Ezeknél ez a gyakorlatban megvalósítható nettó csúcssebesség.
(Mert amit ráírnak az BRUTTÓ érték. Ha nem hiszed, keresgélj itt időben visszafelé, havonta akad egy - -egy "újszülött" és időnként részletes, pontos magyarázatot is megkapják.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#38338) berzebub válasza mezis (#38337) üzenetére


berzebub
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Akkor egy 300Mb kártyával gondolom dupláznám a sebességet, az ac-s cuccokról mi a tapasztalat? De az árakat elnézve a legjobban úgy járok,ha elcsámpázok a praktikerbe veszek takaró lécet és rákötöm kábellel, érdemi töltögetés,játék úgyis csak a nagy gépen van.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#38339) krealon válasza berzebub (#38338) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Akkor egy 300Mb kártyával gondolom dupláznám a sebességet, az ac-s cuccokról mi a tapasztalat?"

Az AC-s cuccok nagyon jok, viszont az AC szabvany csak 5 GHz-en hasznalatos, es ebben a frkvenciasavban a radiojelek jobban kozelitik a feny tulajdonsagait, vagyis a terepakadalyok (fal, szekreny) jobban gyengitik a jelet.

"De az árakat elnézve a legjobban úgy járok,ha elcsámpázok a praktikerbe veszek takaró lécet és rákötöm kábellel, érdemi töltögetés,játék úgyis csak a nagy gépen van."

A WiFi-hez szerencse kell, a sebesseghez viszont kabel. :)

(#38340) Gubek-Einste válasza berzebub (#38338) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy 300-as eszközzel 2,4 GHz-s sávon, környezeti viszonyoktól függően, kb 80-100 Mbps-re lehet számítani, 5 GHz-s sávon ennél valamivel többre.
A legjobb tényleg a kábelezés lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38341) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Vettem egy használt HP 8440p-t, most hoztam el, új win7 van rajta, de nem látja a wifi hálózatot. Az eszközkezelőben a hálózati kártyáknál csak Bluetooth eszközök vannak. Gondolom nincsenek telepítve a hálózati dolgok. A HP honlapjáról viszont nem tudom melyiket kellene telepítenem ezek közül:

köszi

ati

(#38342) mezis válasza ati888 (#38341) üzenetére


mezis
nagyúr

Inditsd a Linux-ot. Terminálban (Ctrl/Alt/t) lspci -v itt megtalálod a típusát...
(Elég hozzá egy Live Linux is, ha nem hagytál helyet a HDD-n...)

mezis

(#38343) berzebub válasza Gubek-Einste (#38340) üzenetére


berzebub
aktív tag

Köszönöm még egyszer. A kábelezés a párom szerint ront a szoba összképén, de az lesz, azért teszek egy próbát este még egy 300as stickkel hátha. Szép napot!

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#38344) VGNGR


VGNGR
senior tag

Sziasztok!

Van-e valakinek tapasztalata zte zxdsl931wii telekomos router jelerősítésével kapcsolatban. Egy ilyen [link] jelerősítőt vennék, vagy valami hasonlót, hogy a lakás távolabbi pontjain is legyen térerő. Visszaolvasva annyit találtam, hogy valakinek meggyűlt a baja a zte-vel wds ügyben, nem tudom, hogy egy ilyen eszköz működne-e vele?
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#38345) Gézengúz válasza VGNGR (#38344) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kábelezés nem megoldható?

(#38346) VGNGR válasza Gézengúz (#38345) üzenetére


VGNGR
senior tag

Nem. Vasbetont kéne fúrni + kábelcsatorna stb stb :(

(#38347) Gubek-Einste válasza VGNGR (#38344) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobbak a normál méretű külső antennás típusok.
A WDS elég ingatag eljárás, sok baj van a beüzemelésével, ha mindenképpen ilyesmit szeretnél akkor használj normál repeater módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38348) VGNGR válasza Gubek-Einste (#38347) üzenetére


VGNGR
senior tag

Repeater módban akkor elvileg mennie kell?
Normál külső antennásra tipp?

(#38349) Gubek-Einste válasza VGNGR (#38348) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha lesz megfelelő jel akkor igen.
Pl Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND + CFW.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38350) VGNGR válasza Gubek-Einste (#38349) üzenetére


VGNGR
senior tag

Köszi, megpróbálom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.