Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91301) janaman01 válasza deadelon (#91300) üzenetére


janaman01
addikt

Honor 6..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#91302) Ájvé válasza deadelon (#91300) üzenetére


Ájvé
veterán

Kamerában Honor 6 jobb, SoC pedig Redmi Note 2-ben.
Honor 6 62-ért eléggé hihetetlen, de ha van akkor oké.

(#91303) deadelon válasza Ájvé (#91302) üzenetére


deadelon
aktív tag

Igen és azt kell mondjam nekem is elég hihetetlen és ezért kicsit tartok is tőle. orbitron12 től rendelném itt a hardveraprón. Esetleg van valakinek vele tapasztalata megbízhatóság szempontjából? [link]nem tudom szabad e linkelni mások adatlapját?

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#91304) BenHans válasza Palapo (#91297) üzenetére


BenHans
addikt

A G8-nál a P8 és a H7 is erősebb ami a SoC-t illeti, de a grafikus gyorsító nem egy mai darab ami egy RealRacing3 esetében már bőven érezteti a hatását. Játékok szempontjából amúgy is általánosságban jobban szerepelnek a Qualcomm chipekkel szerelt készülékek mint a MediaTec vagy Kirin chippel ellátottak.
A H7 és P8 jobb fotózásban is a G8-nál, bár a G8 H7-tel szembeni lemaradását némiképp kompenzálja az OIS.

A H7 jobb üzemidőben mint a P8 és kb egy szinten van a G8-cal.
A P8-ban nincs ujjlenyomat olvasó, pedig a másik két készülék esetében jól működik a Huawei megoldása.
A H7-ben van programozható infra.

De valóban nehéz és nem egyértelmű döntés.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#91305) Anfänger válasza #70516736 (#91294) üzenetére


Anfänger
őstag

:R Mi az a b20? :DDD

(#91299) janaman01! Neked is kösz a segítséget!

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#91306) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Jelenlegi állás szerint Nexus 5 és UMI Rome között vacillálok. A Nexus 5 használtan kerül annyiba mint a Rome újan és nem tudom, hogy melyiket vegyem. Gondolom a Rome is meg fogja kapni az Android 6-ot és hardveresen nagyon erős. Ha esetleg még tudtok hasonlóan izmos telefont 50k körüli áron ami szintén megkapja az Android 6-ot, azt szívesen fogadom :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#91307) Viktor0610 válasza Des1gnR (#91306) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én tutira nem venném a "nevenincs" Umit a Nexusszal szemben. :)

(Nyilván, nem tudom, mennyire használt a Nexus...)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#91308) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Köszi mindenkinek a a segítséget! :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#91309) DS39 válasza Des1gnR (#91306) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ha jó állapotban lévő Nexusról van szó, akkor nem is kérdés. az Androidot arra optimalizálják, tehát az a legjobb választás egy ilyen összehasonlításban.

(#91310) BenHans válasza Des1gnR (#91306) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!

Őszintén szólva halvány fogalmam sincs hogy az UMI Rome megkapja-e a 6.0-át.
De én biztos a Nexus 5-öt venném, mert a Snapdragon 800 az Adreno 330-cal karöltve erősebb mint az amúgy a Meizu M2 note-ban is megtalálható MT6753.
+1 GB RAM az UMI javára meg kb semmit nem számít egy pure droid Nexus-szal szemben.

Az Umi kamerája ha jól rémlik egy 2013-as modul a Sony IMX179, ez van a Moto G (2014)-ben is és a Nexus 5 ben is.

Ráadásul a Nexus 5"-on 1080p míg az Umi Rome 5.5"-on 720p felbontású kijelzővel rendelkezik.

Egyértelműen a Nexus! :K

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#91311) surgery


surgery
senior tag

Erről mi a véleményetek? A kettő közül melyik az ajánlottabb?

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#91312) ObiWan13


ObiWan13
tag

Sziasztok.

Páromnak szeretnék új telefont venni, ehhez kérnék pár ajánlatot.

Elsődleges szempont a jó kamera,
5' -kijelző,
2 gb ram (komoly játékokat nem szokott játszani, de min. 2 évre tervezem),
gördülékeny rendszer (Android),
ár kb. 65 eFt.
Ha még belefér, akkor FHD kijelző :B

Független vagy T-mobilos legyen.
Köszönöm

(#91313) Viktor0610 válasza surgery (#91311) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kamerában, gyorsaságban a Mi-4c a jobb, akkuban a Note 3.
Én a Mi-4c-t venném. :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#91314) Des1gnR válasza BenHans (#91310) üzenetére


Des1gnR
őstag

Köszönöm a válaszokat. Nexus lesz :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#91315) janaman01 válasza Anfänger (#91305) üzenetére


janaman01
addikt

A B20 4G internet azon frekije ami 800 on megy azaz pl magyarországon a legtöbb helyen...
Nagyvárosokban pedig az 1800 a legtöbb teló ezt már tudja. Kinaiakból is viszont a b20 at pl a meizu xiaomi nem igazán rakja bele..
Tehát ha 4G akarsz és vidéken, akkor ügyelj arra hogy a B20 at vagyis 4g 800mhz t tudja a teló

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#91316) farkas25


farkas25
csendes tag

Sziasztok,

Telefonvásárlásra adtam a fejem de képtelen vagyok dönteni. A kérdés iphone5 vagy samsung A3? Esetleg hasonló tulajdonságú telefonokat tudtok ajánlani? Gondolkodtam a Sony-n is, de az sérülékeny üveg és a túlmelegedés elleni félelem miatt kihúztam. :R Ami fontos szempont:

- egy kézzel lehessen használni
- minél hosszabb üzemidő
- használható kamera

Valami ötlet?

Köszi :R

(#91317) Viktor0610 válasza farkas25 (#91316) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kamerára egy hajszálnyival jobb az A3, a készenléte valószínűleg szintén az A3-nak lesz jobb (már csak az i5 kiadásának idejéből kiindulva is), az egykezes kezelhetőség nyilván az i5-bél lesz meg inkább, de szerintem a 4,5 col sem annyira nagy, hogy ne lehessen fél kézzel kezelni. :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#91318) lezuvius válasza farkas25 (#91316) üzenetére


lezuvius
őstag

iPhone 5 a jobb kamera miatt+gyorsabb is es a remek optimalizacio miatt akkuja is egeszen jol birja.
Valamivel nagyobb meretben Sony Z3 compact jó választás a kivalo uzemido miatt es erotartalek is van benne+kameraban is jobb az elozo kettonel es a serulekenyseg uvegfoliaval orvosolhato bar a tulmelegedes nyaron tenyleg okozhat gondot kamerazas kozben.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#91319) Anfänger válasza janaman01 (#91315) üzenetére


Anfänger
őstag

Értem. Köszönöm a kielégítö választ! :R

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#91320) hitchins


hitchins
őstag

ha csak ez a 2 telefon játszik és az árat nem vesszük figyelembe melyik lenne jobb?

sony z3+
iphone 6

[ Szerkesztve ]

(#91321) Viktor0610 válasza hitchins (#91320) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nehéz kérdés. (Mivel nem írsz semmit, mi lenne a fontos. :D )

A Z3+ kamerában jobb (bár nem feltétlen egyértelmű ez az összehasonlítás alapján), az i6 használata gördülékenyebb lesz.
lezuvius: Tényleg, a melegedés! :)

Én inkább az i6-ot venném.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#91322) lezuvius válasza hitchins (#91320) üzenetére


lezuvius
őstag

iPhone 6 szerintem a maig nagyon jo kamera,gyorsasag,es a jol optimalizalt rendszer miatt.
Z3+ egy felesleges kiadas a Sonytol foleg ugy, hogy a Snapi 810-t nem tudtak megszeliditeni es nagyon tulmelegszik aminek hala a nyari melegben szinte hasznalhatatlan :( inkabb sima Z3 vagy Z5

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#91323) ObiWan13 válasza ObiWan13 (#91312) üzenetére


ObiWan13
tag

Erre valaki?

(#91324) Dhampir válasza janaman01 (#91262) üzenetére


Dhampir
félisten

Ami a Coolpad mellett szól, viszonylag jó (?) kamera, 2 év (!) garancia, a Doogee-ra csak 1 év jár.

(#91325) janaman01 válasza Dhampir (#91324) üzenetére


janaman01
addikt

Kérdés mire használnád ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#91326) hitchins válasza Viktor0610 (#91321) üzenetére


hitchins
őstag

altalanos
telefon
net
talan kamera ami fontos lenne
teszteken hol ez hol az jobb i6 kamera mindenesetre eleg gyorsnak tunik.

(#91327) Shingen válasza hitchins (#91320) üzenetére


Shingen
addikt

iphone 6

風林火山

(#91328) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Tanácsra lenne szükségem, hogy mit vegyünk a húgomnak.

- Árkategória. 150.000 20% tűréshatárral.
- Használt vagy új Csak új!
- Hol vennéd meg? T-mobil havi részlet előfizetéssel (4000ft körüli előfizetéssel)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú távra 4-5 évre
- Mire használnád? Telefonálni, sms, facebook, fényképezés videózás, gps
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..) Minél inkább szögletes (lehetőleg fehér), előlapi kamera nem létszükséglet, vaku fontos,

Jelenleg egy Sony Ericcson Xperia mini volt használva már vagy 4-5éve.

Nincs márka megkötés, de jó szerviz támogatása legyen.

Köszönjük

(#91329) hitchins válasza Songo (#91328) üzenetére


hitchins
őstag

s6 g4
ha szerviz fontos en samsunhot ajanlanam

(#91330) Dhampir válasza janaman01 (#91325) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem nekem kellene. Korábban írtam, hogy Xperia X10 Mini Pro helyett kellene egy olyan legolcsóbb mobil, amely egy Xperia E4-nél is jobb kamerával rendelkezik. Lehet Androidos és WP-s is. Cél a viszonylag jó minőségű fotók és videofelvételek készítése. Legalább egy Lumia 520 szintjét tudja.

[ Szerkesztve ]

(#91331) janaman01 válasza Songo (#91328) üzenetére


janaman01
addikt

Lg g4 v. Samsung note4
Szolgáltatótól függetlent,újat
Gps, kamera, net.

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#91332) Shingen válasza Songo (#91328) üzenetére


Shingen
addikt

Honor 7?

風林火山

(#91333) janaman01 válasza Dhampir (#91330) üzenetére


janaman01
addikt

Ja értem, akkor a dugi felejtős mindenképp.
Ha a kamera fontos, akkor szvsz sony /microsoft területeken kell szétnézni, de olcsón nem lesz amiben jó a kamera (sajnos)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#91334) m1lan válasza lezuvius (#91318) üzenetére


m1lan
őstag

iPhone 5 a jobb kamera miatt+gyorsabb is es a remek optimalizacio miatt akkuja is egeszen jol birja.

Azért ne hazudjunk ekkorát... az A3-mal szemben egyedül akkor van létjogosultsága az i5-nek, ha valakinek tényleg kicsi telefon kell. Az i5 elég koros már (2012-es, az A3 2015-ös) nem is kezel minden LTE frekvenciát (az A3 igen) az akksija nagyon kicsi (1440 mAh, az A3-ban 1900 mAh-s van) de ha ez még nem lenne elég: az A3 gyorsabb, a kamerája is jobb (még az MA! tesztképei alapján is) az anyaghasználata pedig köröket ver az iPhone-ra, aminek kopik a hátlapja.

@Kbali: nem hiszem, a kérdező is iPhone 5-öt említett. Mondjuk igaz, hogy nem mindegy, hogy 5 vagy 5S :)

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#91335) Kbali válasza m1lan (#91334) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem i5s-re gondolt

(#91336) Dhampir válasza janaman01 (#91333) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem kell túlzottan jó, a régi Lumia 520-am is egész tűrhető kis videókat készített, szerintem az Xperia E4-nél sokkal jobbat. Tehát ha már a Lumia minőségét hozná, vagy kicsit jobb lenne, akkor megoldódna az ügy, de az utód mobilokról gőzöm sincsen. :B

(#91337) tes7h


tes7h
csendes tag

Sziasztok,
Szerintetek Honor 7 vagy Huawei G8?
Mindkettő 130 újonnan függetlenül most.
Vagy telekomtól esetleg hasonlót, mondjuk P8?

(#91338) janaman01 válasza Dhampir (#91336) üzenetére


janaman01
addikt

Hát nem is tudom...de
talán ez :

http://www.gsmvonal.hu/mobiltelefon/43492-huawei-ascend-y6-dual-akcios

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#91339) tvamos válasza Dhampir (#91336) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most vettem, Karácsonyi ajándékba, egy Lumia 640LTE-t, szerintem jobb képeket, videókat készít, mint a 620. (Az meg állítólag jobb volt az 520-nál.) Én sajnos nem bírom elviselni a böngészőt... meg sok más Windows-os apróságot.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#91340) DS39 válasza Dhampir (#91336) üzenetére


DS39
nagyúr

A Lumia 640 kepei egesz jok.

(#91341) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Segítségeteket kérném, hogy melyiket érdemes meg venni a kettő közül?
Ezt:[link] vagy ezt:[link]

Köszönöm!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#91342) #70516736 válasza Sanyabá (#91341) üzenetére


#70516736
törölt tag

Inkább a lenovo a 2010

(#91343) Soybex


Soybex
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy mit ajánlanátok amiben van Gorilla Glass 3 , Laser focus, legalább 3000mAh aksi, NEM kínai márka, 5' feletti , Android amihez min 2gb ram társul.
Természetesen újonnan.
Alapjába véve csak fényképezésre, zenehallgatásra, netezésre ( Csak Wifi-n) , illetve játékra ( Hearthstone,Fallout Shelter ) lenne.

Eddig egy ASUS ZenFone 2 Laser ZE550KL-t néztem ki 70k-ért.

Várom az ötleteket :R

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#91344) #70516736 válasza Soybex (#91343) üzenetére


#70516736
törölt tag

Az pont kinai :)

G4

[ Szerkesztve ]

(#91345) voyager4.4 válasza Sanyabá (#91341) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Egyiket sem.
Doogee 5x pro
vagy ha belefér honor 4c

no fate but what we make

(#91346) Soybex válasza #70516736 (#91344) üzenetére


Soybex
őstag

G4 120tól kezdődik. 70k a keretem :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#91347) Songo


Songo
senior tag

Köszönöm úgy fest az S6 lesz a befutó.

(#91348) lezuvius válasza m1lan (#91334) üzenetére


lezuvius
őstag

Van a csaladban egy i5 es egy A5 is es sebessegben+RAM kezelesben is jobb az Apple+akkuban kb egyszint es ez a A5... Kameraban lehet,hogy tobbet ki lehet hozni az A3-bol.
Anyaghasznalatra csak annyit,hogy tokban mind a ketto foltosodik,ahogy az osszes femhatlapos...
Arrol ne is beszeljunk,hogy az i5 meddig lesz meg tamogatva es a Samuk meddig lesznek vajon...

(#91337) tes7h

Szerintem Honor 7.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#91349) voyager4.4 válasza Soybex (#91343) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ha hs lesz akkor még a 16 gigás háttértárat is hozzácsaphatod a listához.
Amúgy p8 lite ?

lezuvius: arról se beszéljünk, hogy frissítés alatt az apple a készülék sw-es ellehetetlenítését érti
(aka vedd meg az újat)

[ Szerkesztve ]

no fate but what we make

(#91350) Lecs@


Lecs@
addikt

Hahó evibàdi :)

Mostanában nem olvasgatok annyira telós fronton. De egy-két hónap múlva beújítanék. Én nagyon sűrűn cserélgetek, és bele bele kóstolgatok a drágább telókba is ( Note széria, LG, Huawei stb ) persze csakis a csúcskategóriába, de nem hoznak nekem többet mint a jó Kínaiak ( Lenovo, Xiaomi, Asus stb... )
Utolsó telóim mind kínaiak, és le a kalappal előttük. Most egy Zenfone 2 - t nyüstölök, de mint írtam " függőségem " miatt váltanék valami jóra. 100 K - nál többet nem szeretnék, és nem is fogok kiadni, mert a név miatt nem fogok többet fizetni. Mi van valami új, valami jó most a piacon ? LeTv bármi érdekel, ami megbízható. Alap elvárásaim :

- bika akku
- 5.5 - 6 colig
- jó Gps
- minimum közepes, de inkább jó kamera

Köszi ha valaki valami jót ajánl.

512 GB

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.