Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91101) Viktor0610 válasza Xeon7 (#91100) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkuban a Z3 lenne a legjobb, kamerában a 950 XL.
Viszont a 950XL a leggyengébb akkumulátorban a három közül.

Bár, teszem hozzá, a "gyenge" akkuteljesítmény is rendben lehet, nincs tapasztalatom, csak a három között a 950 XL a leggyengébb a GSMArena szerint. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#91102) dptrsk válasza Xeon7 (#91100) üzenetére


dptrsk
addikt

Esetleg egy LG G4?

(#91103) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali

Két mobil néztem ki magamnak és szükség lenne egy kissegítségre, véleményre. A sony xperia z3-at és huawei p8-at néztem ki, melyiket lenne érdemes beszerezni? Vagy esetleg más alternatíva is érdekel.

(#91104) lezuvius válasza metaldog (#91103) üzenetére


lezuvius
őstag

Szia
Xperia Z3, jobb akkuban,erõsebb ès vízálló is pluszba :)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#91105) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok. Már egy topikban szóba hoztam, hogy telefon vásárom töröm a fejem és direktebben rákérdeztem az Asus Zenfonera, de közben eligazítottak hogy van kimondottan arra topik. Azért közben egy kevés idő eltelt és mert vásáron töröm a fejem, közben több variáns is felmerült. Igaz relatív, hogy ki mit tart jónak de váratlanul három márka közül kell válasszak, ahol a márka nem fontos mégsem.

Eddig - még most is -, HTC Desire S okossal babrálok. Azóta ROM is ki lett cserélve, de már nagyon idejét múlta és így jutottam el az ASUS Zenfone gondolatáig, majd eszembe jutott, hogy a HTC sem egy rossz kütyü, hiszen most is azt fogom, de azért talán váltanék egy SAMSUNGra. :F

Na akkor most melyik legyen? Úgy gondolom a három nagyon dominál a világunkban. Mindegyiknek meg van az előny és a hátránya, de hosszú távon melyik játszik? Eddig sajnos csak HTC volt nekem ezért vagyok tanácstalan és fontosnak tartom megkérdezni. Örvendenék egy-két jó szónak. :K

(#91106) BenHans válasza Henriett88 (#91099) üzenetére


BenHans
addikt

P8 Lite. :)

metaldog: Alternatívaként LG G4 vagy HTC M9. ;)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#91107) Viktor0610 válasza BenHans (#91106) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Válaszoljunk pillowheadnek is, nehogy szó érje a ház elejét! :P

Xiaomi 13T

(#91108) #22237440 válasza Viktor0610 (#91107) üzenetére


#22237440
törölt tag

Kösz a közbenjárást. :D

Közben elolvastam az Asus Zenofone 2 topik témaindtó írást és Asus át lett húzva. Azt hiszem egyre könnyebb lesz választanom, mert most már a HTC és a Samsung maradt. Ebből hanem egyébb HTC lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#91109) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok!

Meguntam az LG G3 méretét, kisebb telefont keresek.
- Ár: egy 1 éves, még garanciális G3 ára + 30k (tehát remélhetőleg 90k körül kb)
- Csak új
- Függetlenül újonnan magyar gyártói garanciával
- kb 2 évre tervezem
- Telefonálás, közösségi média, netezés, email, navigáció. LTE/4G legyen. Kijelző max 4.5, de lehet kisebb is. Gyerekek miatt egy normális kamera kellene.
- Androidot megszoktam, de nem ragaszkodom hozzá.
- Jó lenne a fizikai billentyűzet, de nem találtam olyat. Az előfizetés céges, így Blackberry kiesik, nem tudok előfizetni a spéci cuccaira.
Egyelőre még csak nézelődöm, mert előtte el kell adnom a G3-at. Samsung A3 szimpatikus eddig, de jó lenne több választási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#91110) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Most fog meghalni a jelenleg is használt Iphone 4S-em. Kijelző betört, akku haldoklik, wifi tropa lassan. Szóval eljött h váltsak egy újra.

Szerettem a telefont, semmi gond nem volt vele 3 évig, 2 hete jelentkezett minden. Az oprendszer a régi 6.1.3 ami van rajta. Még működik, de már nem a régi. Megtartom tartaléknak mindenképp.

Árban nekem mindegy mennyi, 4 évet kibirt ez is, tartom magam a minőséghez és a megbizhatósághoz. (Lehet csak szerencsém volt, de szépen szolgált)

Mindenképpen újat szeretnék.
Vodafone-on belül vagyok flottás, szóval maradnék ebben, igy nem hiszem h függetlent szeretnék, de ha ti azt látjátok jobbnak, akkor miért ne, hiszen ezért fordulok hozzátok.
Szeretnék hosszabb távra tervezni ezzel is.
Felhasználási terület email, videóhivások, telefonálás, fényképezés, utazások során is használnám minden felbukkanó problémához ,net, hirek olvasása, és egyéb hasznos appok megléte sem árt.
Eddig jó volt az IOS rendszer, de mivel 4 éves telefont használok a régi dizájnnal, az új nem tetszik, igy nem tudom h akarok e abban maradni.
Viszont az Iphone 4S alakja tetszett nekem a legjobban. Ha ehhez hasonlót tudtok ajánlani friss belsőhardverrel, azt megköszönném. (Sajnos néha lassúnak éreztem a mostanit)

Mit ajánlanátok nekem ezek után?

Köszönöm a segitségeteket! :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#91111) ObiWan13


ObiWan13
tag

Sziasztok.

Tudnátok ajánlani telefonokat 70-130 eFt-ig. Független vagy T-Home-os lehet.

Android, jó kamera, szép külső (ha lehet fém házas), jó aksi.

Amiket eddig néztem:

Lenovo Vibe P1 Pro
Xiaomi Redmi Note3
Honor 7

Más telefonok felé is nyitott vagyok, várom az ajánlatokat.
Samsung kizárva ;]

(#91112) lezuvius válasza ObiWan13 (#91111) üzenetére


lezuvius
őstag

Szia

Esetleg Htc M9?
Redmi Note 3-t tudom ajánlani a felsoroltak közül :)

#91110 drmazsi
Szia

I6s lenne a legjobb választás hosszútávra +IOS-t se kellene elhagyd,de androidos alternatívakènt Nexus 6p (bár a kijelzõ mèrete nagy ugrás lenne) amire droidon a leghosszabb támogatás valószinüleg, kisebb mèretben Htc M9 ès Nexus 5x jöhet szóba ès talán a Galaxy S6 ha a Samsung megembereli magát frissítèsek terèn.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#91113) Shingen válasza ObiWan13 (#91111) üzenetére


Shingen
addikt

Honor 7

風林火山

(#91114) Kbali válasza Khelben (#91109) üzenetére


Kbali
nagyúr

A bb-hez nem feltétlenül kell semmi különleges, viszont nem igazán jó az új billentyűzetes készülékük.

(#91115) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Választanom kell Sony Z3 Compact és Huawei P8 között. Mókolni nem szeretnék a rommal, javarészt telefonálásra ill. google szolgáltatásokra, max facebookra használom.
Ami fontos lenne számomra, hogy (a jelenlegi LG Optimus F6ból kiindulva) nagyon durva bugok ne legyenek benne illetve azért még 1-2 android verziót kapjon meg.

Szerintetek melyik érné meg jobban 2 évre előre tekintve?

Köszi!

Üdv,
Tamás

(#91116) lezuvius válasza dobost (#91115) üzenetére


lezuvius
őstag

Szia

Z3c talán jobb az erõsebb SoC ès jobb akku miatt hosszútàvra.
Frissites mindkettore varhato a 6.0 de utana szerintem egyikre se fog jonni tul sok tovabbi update.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#91117) scope2007


scope2007
addikt

Üdv

Lenne 60ezer forint keret egy okostelora
A kérdés, hogy mit ajánlanátok ennyiért?
Játékra nem igazán lesz, csajnak lesz

5col, de akár lehet 5.5col is
Lenovo A7000?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#91118) Ájvé válasza scope2007 (#91117) üzenetére


Ájvé
veterán

Meizu M2 Note, 5,5", de nem olyan nagyon nagy (kevés a káva a kijelző körül). Dual sim használat esetén nincs micro SD bővíthetőség, mert a 2. SIM slotba van a helye. Kamera átlagosnak mondható, akku viszont nagyon jó, köszönhetően a nem túl éhes SoC-nak és az IGZO panelnak. Rádió nincs benne, ha ez szempont lenne.
Fenti két probléma esetén Xiaomi Redmi Note 2 jöhetne szóba, ebben van rádió és 2 SIM esetén is bővíthető a memória. Mondjuk nem szempont, de sokkal erősebb a SoC, akku idő viszont ez miatt is gyengébb, átlagosnak mondható. Kamerája ennek jobb. Kicsit drágábban (65-ért) elérhető a Prime verzió, 32GB ROM és még kicsivel erősebb SoC-al (tudom ez nem szempont).

(#91119) Aryon87 válasza Aryon87 (#91089) üzenetére


Aryon87
félisten

Erre vki?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#91120) scope2007 válasza Ájvé (#91118) üzenetére


scope2007
addikt

Köszi szépen
Sztem jó is kész egyik
Korrekt

:R

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#91121) Keil Walker válasza DummyBoy (#91095) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

A nexus 6p-t nagyjából körbeírtad, de ahogy írtad az is kiesett, mert "Origami". Ez mit jelent?
Esetleg a hamarosan kapható huawei mate 8? Vagy Motorola moto x style (nincs újlenyomatolvasója).

(#91122) JoeCockBill válasza Keil Walker (#91121) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

gondolom arra gondolt hogy volt egy videó amin félbehajtották. persze azóta kiderült hogy baromság

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#91123) istnag válasza ObiWan13 (#91111) üzenetére


istnag
addikt

Ha nem akarod szívatni magad mindenféle kínai csodákkal, akkor veszel egy HTC M9-et és kész. Az ilyen kínai csodák jónak tűnnek elsőre spec alapján, aztán kis idő múlva elkezded megérteni miért annyi, amennyi.
A HTC nem a csúcs kamerában sem akkuban, de, ha egyszer veszel , nem valószínű, hogy szeretnél utána másik androidost telefont.
Ez egy tanács, nem kell megfogadni, csak annyit írok, hogy nagyon sok telefont használtam már noname kínain át a neves kínaiig (ha van ilyen) a Samsungon át a Sony-n LG-n keresztül az Iphone-ig mindent. Mindig rájöttem, ha android, akkor HTC

(#91124) JoeCockBill válasza istnag (#91123) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

atyaég :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#91125) istnag válasza JoeCockBill (#91124) üzenetére


istnag
addikt

Mi a baj? HTC fan vagyok, na. Nem titkolom, de a tapasztalatok ezt mutatják, ja és fontos, hogy csak felső vagy felső-közép kategóriás HTC -t érdemes venni.

(#91126) JoeCockBill válasza istnag (#91125) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

Arra magamtól is rájöttem hogy HTC fan vagy, de akkor miért nem egy HTC topikba írsz? Ilyeneket kijelenteni hogy "Az ilyen kínai csodák jónak tűnnek elsőre spec alapján, aztán kis idő múlva elkezded megérteni miért annyi, amennyi." egy milyen telefont vegyek topikban túlmutat a bullshit kategórián. Remélem nem veszi senki komolyan, bár a "ha van ilyen" mondatod tökéletesen demózta a hozzáértésed.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#91127) diegho válasza istnag (#91123) üzenetére


diegho
nagyúr

Nálam pont úgy van, hogy bármit, csak HTC-t ne, borzasztó nagy a káva, teljesen elmebeteg árazás, csak 1 év garanciával és még a kamerák sem a legjobbak. Ez lenne a tuti vétel?

(#91128) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Álltalános használatra keresek telcsit, 30 körül !

mit tudnátok ajánlani ? ujan kellene , és T-mobilos, vagy független!

Ezt a kettőt nézegettem szerintetek melyik jobb ?

Samsung Galaxy Core Prime VE
[link]

LG Leon
[link]

ahogy olvasgattam az lg jobb a fotó-videó terén, samu meg minden másban...
ha lenne esetleg ilyen árban jobb, akkor segitsetek lécci !
:R :R :R

(#91129) istnag válasza JoeCockBill (#91126) üzenetére


istnag
addikt

Milyen hozzáértésről beszélsz amúgy, neked milyen van? Rátudsz googlizni a telefonok specifikációira és eltudsz olvasni pár tesztet, vagy mit jelent a hozzáértés, ha neked van? :C A tapasztalat mondatja ezt velem.

(#91127) diegho:
Igazából tényleg nagy a káva [link], vagy kicsit túl van lihegve. Á tuti nem, tényleg hatalmas. van vagy 1 mm eltérés is

csak 1 év garanciával:
2 év garancia van a HTC-re, de biztos igazad van Neked

elmebeteg árazás
felső-kategóriában nem drágább, mint akonkurencia

Azon kívül nincs még egy ilyen szoftver androidon, csak a Nexusban (de az kicsit fapad a Sense-hez képes)

Szóval úgy gondolom igen, tuti vétel.

[ Szerkesztve ]

(#91130) JoeCockBill válasza istnag (#91129) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

arra céloztam hogy ha lenne bármi fogalmad a témáról valószínűleg nem írnál ilyeneket...

pl ennyit arról a dilemmádról hogy vajon vannak e "neves" kínai gyártók.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#91131) istnag válasza JoeCockBill (#91130) üzenetére


istnag
addikt

Most szerinted ezzel mit kezdjek szerinted?, nem azt állítottam, hogy nem adnak el telefont. Egyszerűen azt mondom, hogy más használni nap, mint egy HTC-t, Iphone-t, mint egy Xiaomi-t. Ennyi. tapasztalat, nem más.

[ Szerkesztve ]

(#91132) JoeCockBill válasza istnag (#91131) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#91133) istnag válasza JoeCockBill (#91132) üzenetére


istnag
addikt

Na mi történt?, ha valaki nem kínai hulladékot ajánl, már nem is jó? :D
Azért remélem nem sokan jönnek ebbe a topikba tanácsért.
Sziasztok.

(#91134) JoeCockBill válasza istnag (#91133) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

semmi kedvem tovább offolni, látom felesleges is, de ha valaki visszaolvas le tudja vonni a tanulságot :)
további jó fanboy fórumozást

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#91135) hroberto válasza istnag (#91133) üzenetére


hroberto
veterán

Egyetértek veled. Itt jóformán tényleg csak kínai telefonokat ajánlanak. Igaz én nem vagyok HTC fan, de tény, hogy sokkal minőségibb telefonjaik vannak mint bármelyik kínai gyártónak.
A supportról meg ne is beszéljünk.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#91136) diegho válasza istnag (#91129) üzenetére


diegho
nagyúr

Igazad van, vedd a HTC-t amíg lehet.

(#91137) Ájvé válasza istnag (#91131) üzenetére


Ájvé
veterán

Volt valaha egyáltalán a kezedben Xiaomi telefon?
HTC már lassan történelem, minden meglátszik az eredményeiken (eladások amik nincsenek).

(#91138) galaxys80 válasza istnag (#91133) üzenetére


galaxys80
veterán

Így van. Itt a kínai csodákról vagy jót vagy semmit. :DD
Lehet lassan kellene csinálni egy "Melyik nem kínai okostelefont vegyem" topikot. :DDD

(#91139) tomy86 v
Valahogy mindig elfelejtitek, hogy Kínában gyártatni és gyártani nem ugyanaz.
Bár tény, hogy mióta mindent ott csinálnak már a nevesebb gyártók minősége sem a régi.

[ Szerkesztve ]

(#91139) tomy86 válasza Ájvé (#91137) üzenetére


tomy86
addikt

Szerintem felesleges győzködnöd. Vannak akik az óvodában megtanult "szar, ami kínai" rigmustól nem tudnak elszakadni. Mindezt úgy, hogy ülnek a szobájukban a Kínában készült Nike cipőjükben, nyomkodják a Kínában készült Logitech billentyűzetet, miközben Kínában készült iPhoneról álmodnak a Kínában készült Sony hifit hallgatva. :))

(#91140) Kbali válasza tomy86 (#91139) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gondoltam, hogy ezt bedobja valaki: nem erről van szó, hanem az echte kínai tervezésű, gyártású készülékekről, nem pedig a gyártatásról.

(#91141) bubibaba31


bubibaba31
tag

Sziasztok! Samsung galaxy S6-ot vagy Note 4-et lenne érdemesebb venni?

(#91142) tomy86 válasza Kbali (#91140) üzenetére


tomy86
addikt

Gondoltam, hogy ezt bedobja valaki :) És gondolod, hogy a kínaiak agyatlan robotok? Tehát az évtizedek alatt semmit nem tanultak és továbbra is csak összeszerelésre képesek és önálló fejlesztésre nem? Biztos azért áll olyan rosszul a gazdaságuk és azért toporgunk mi náluk hitelért :)

[ Szerkesztve ]

(#91143) haldaken


haldaken
újonc

Sziasztok!

Új okostelefont szeretnék venni.

Szempontok:
-Android
-5.5" kijelző
-2GB rendszermem, min. 16GB belső memória
-memória bővíthetőség
-új
-rendes magyar garancia
-kártyafüggetlen
-70-80.000 Ft kb.

Először az LG G3-at néztem ki, a 32GB-set, 96k-ért, csak azóta megcsappant a keret :)
Érdekelne, hogy 84k-ért megéri-e az LG G3 16GB-s, 2 év garival, vagy sokat számít,
hogy kevesebb a belső memória?

Más telefonok, amiket nézegettem még:
-Xiaomi Redmi Note 2 Prime (bár ez ahogy látom mindenhol csak rendelhető, ki tudja mikor kapnám meg)
-LG Flex 2
-Sony Xperia C4 E5303

De ha van valakinek valami jó ötlete ezeken kívűl, az szívesen fogadom :)

Előre is köszi a válaszokat!

(#91144) Soybex válasza haldaken (#91143) üzenetére


Soybex
őstag

Redmi note 2 prime jövőhét szerda reggel lesz elvileg az eustocknál. Másnap már kézhez is kapnád :))

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#91145) hroberto válasza tomy86 (#91142) üzenetére


hroberto
veterán

A gazdaságuk nem azért áll ott, mert minőségi cuccokat gyártanak, hanem azért mert olcsó a munkaerő, és gyakorlatilag mindenki ott gyártat.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#91146) tomy86 válasza hroberto (#91145) üzenetére


tomy86
addikt

Amit írsz az kicsit elavult infó. Gondolom a kínai űrprogramról sem hallottál még? Ok, ne is mondd. Kínában szereltetik össze az amerikaiak az űrhajóikat és a kicsi kínaiak lemásolták vagy kilopták a gyárból az alkatrészeket. Vagy esetleg minden 10 milliomodik összeszerelt iPhone után kapnak ajándékba egyet az amcsiktól. Egy biztos, hogy tutira nem kínaiak tervezik és valósítják meg, hiszen önállóan képtelenek bármit is normálisan megcsinálni :F
Félreértés ne essék, tény hogy gyártanak gagyi, olcsó cuccokat most is. De ez a "minden kínai hulladék" szöveg már nagyon régen nem igaz. Részemről tényleg nem offolok tovább, aki nem akarja érteni, az ne vegyen kínai cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#91147) Öcsielvtárs


Öcsielvtárs
aktív tag

Sziasztok,

T-nél vennék jövő hónapban telefont, ezek vannak hasonló árban:

Microsoft 640
Samsung A3
Huawei P8 Lite

Ami számítana: GPS, játék, üzemidő, ami nem, az a fényképezés.

Köszönöm.

Samsung A54

(#91148) BenHans válasza Öcsielvtárs (#91147) üzenetére


BenHans
addikt

Szia :)

A Lumia 640 és az A3 valamivel jobbak üzemidőben mint a P8Lite, kb fél óra kijelzőidőre fordítható le.
A Lumia windowsos, ami az alkalmazások szempontjából nem előnyös, tehát meg kell nézni hogy azok a játékok amiket használni szeretnél elérhetőek-e.

A P8 Lite előnye a Samsunghoz viszonyítva a kicsit erősebb SoC, a nagyobb felbontású kijelző és a 2GB RAM.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#91149) Viktor0610 válasza Öcsielvtárs (#91147) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Üzemidőre a 640 a befutó, a játék lehet kérdéses.
Amennyiben ez fontos, nézd meg, elérhetőek a játékaid WP-re.

Xiaomi 13T

(#91150) BenHans válasza istnag (#91133) üzenetére


BenHans
addikt

és a többiek:

Tudhatod, hogy én is HTC-t használok, nem véletlenül... De ez a kínai hulladékozás elég gáz, ha nem a csúcskategóriát vesszük alapul akkor sok esetben jobbat nyújtanak mint a nagyok (és itt nagyság alatt nem az eladási számokat értem).

És igazad van, 2év a hivatalos gyártói garancia, másnak sem kéne fals infókkal eltántorítani az embereket. A borzasztó nagy káván való lovaglás meg elég érdekes egy imádott iPhone mellett.

Az elmebeteg árazás is érdekes téma. Külföldön az átlag sem azt nézi hogy mennyibe kerül hanem azt hogy tetszik-e és hogy jó-e. Ne Magyarországból induljunk ki, ahol a többség 100k környékén vagy alatt vásárol telefont.
Az iPhone-ban sincs 4GB RAM sem űrtechnológia, mégis megveszik bármennyibe kerül. Az A9 még olcsóbb is. Csak ugye azt sokan elfelejtik hogy nem csak HW-t kell venni hanem SW-t is + támogatást és az a nagy különbség hogy az az A9 sokkal stabilabban és gyorsabban működik S617-tel a mindennapos felhasználás során mint sok más papíron erősebb, direkt nem írok brandet. Eddig a flagshipek még csak nem is voltak drágábbak a konkurenciánál...
A szoftverről annyit hogy még az M7-et sem hagyták magára.

Arról nem is beszélve hogy amint elegendő piacot szereznek a kínaiak, szépen mennek majd feljebb azok az árak, ahogy több példa mutatja de nem részletezem.

A HTC lassan már történelem duma szintén érdekes, mivel már 4-5 éve mondogatják. :DDD Az valóban igaz hogy több mint meghatározó alakja az okostelefon történelemnek. :)
Az eladási számokból egyenes arányosságban következtetni a minőségre meg egyenesen butaság. Kicsit túlzó példa de több nő hord bizsut mint gyémántot és az utakon is több a Suzuki mint a Ferrari. ;) A népszerűségben az is lényeges hogy ki hányféle piacon van jelen és szerzett ismertséget, és persze a marketing.

Ha nem baj nem fogok mindenképp orrba szájba kínait ajánlani csak hogy népszerűsítsem és oszlassam a sztereotípiákat amik jelen vannak és ugyan eltúlzottan de nem alaptalanul. Amelyik árszegmensben az a jobb/igényeknek megfelelőbb akkor azt, de nem Honor 7-et a G4 ellen lélek szakadtáig csak mert dual sim, hiába nincs szüksége rá az illetőnek.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.