Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64101) zsol17 válasza TechData (#64057) üzenetére


zsol17
csendes tag

Az M8 azért messze nem fér bele az általam említett keretbe. Az a fenntartásom van vele, hogy on screen gombok még elvesznek a szerintem amúgy sem túl impozáns kijelzőméretből. Persze elismerem a kiváló anyaghasználatot, de ahogy néztem 150k körül kezdődik az ára sajnos.

(#64102) TCSZ válasza Canonfan (#64095) üzenetére


TCSZ
senior tag

Ügyes vagy!

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#64103) Ájvé válasza zsol17 (#64101) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi Mi-3 is van 100-ért. Annyi a hátránya, hogy 16GB rom van benne és nincs microSD slot, viszont USB OTG van benne. 1 év hivatalos garanciával kerül ennyibe.Li-ion akku, 5"-os kijelző, nincs infra, 4G-t nem tudja és 1080p30fps a videó felvétel, ennyi a különbség kb az LG G2-höz képest. GG3-as üveg van rajta, ára és Miui rom pedig az előnyei.

(#64104) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Üdv.
Használtan szeretnék mobiltelefont vásárolni. 45-50.000 Ft összegben maximum.
Ilyen árkategóriában melyiket lenne érdemes megvenni?

(#64105) gyorgy1961 válasza 313313 (#64093) üzenetére


gyorgy1961
csendes tag

Köszönöm választottam F6. :R

(#64106) medica válasza _Csaba_ (#64104) üzenetére


medica
senior tag

Új ZTE V5 redbull 2 giga ram 55k - használtat max féláron.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#64107) Viktor0610 válasza medica (#64106) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az egy gigás változata még bele is fér a keretbe. :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#64108) medica válasza Viktor0610 (#64107) üzenetére


medica
senior tag

Az 1 gigás csak 46k, a 2 gigás 56k [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#64109) _Csaba_ válasza medica (#64106) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Ez jobb mint a huawei p6?

(#64110) Viktor0610 válasza _Csaba_ (#64109) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Huawei prociban jobb, a ZTE akkumulátorban, ill. kamerában.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#64111) artiny


artiny
őstag

Samsung Galaxy Ace 4 vs. Sony Xperia™ E3 vs. LG L70 ,szerintetek melyik a legjobb választás,,,en a sony felé huzok ?

(#64112) Viktor0610 válasza artiny (#64111) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A paramétereket tekintve tényleg az (a Sony) a legjobb. :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#64113) _Csaba_ válasza Viktor0610 (#64110) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Méretben is szimpatikusabb a Huawei . :) Szerintem kipróbálom azt.

(#64114) cs.zs. válasza _Csaba_ (#64104) üzenetére


cs.zs.
addikt

50 körül már jónéhány új-és-jó is létezik, feltöltősben, szolgáltatónál is, Mediamarkt, edigital, stb, nem biztos hogy használtat kell venned.

Üdv
Cs zs

...

(#64115) cenzor


cenzor
tag

Árkategória: max. 100e Ft
Állapot: új
Hol vennéd meg? Sajnos a szolgáltatótól, előfizetés keretében nem tudok kihozni telefont, így marad a független, bolti vásárlás.
Hosszú vagy rövid távra tervezel? Páromnak lesz, reményeim szerint 2-3 évig maradna ez a telefon.
Mire használnád? Telefonálás, fényképezés, facebook, google chat. Illetve ez lesz az első okostelefonja, tehát ha rászokik a mobil internetezésre, akkor esetenként böngészés. Játék teljesen kizárva.
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? WP-t, BB-t inkább kihagynám, iPhone 5 / 5S nem fér bele az árba, úgyhogy marad az Android

Az én elvárásaim a készülékkel kapcsolatban:
- 2 GB RAM - szerintem az iPhone-ba is kevés az 1GB :) ezen szerintem nem szabadna spórolni
- Hosszútávon is megbízható, gyors működés: nem akarom, hogy belassulás, akadás miatt rossz szájíze legyen az első okostelefonnal kapcsolatban.

Az alábbi készülékekkel szemezgettem (itteni ajánlások alapján), de még személyes találkozás egyikkel sem volt, úgyhogy nem vagyok elkötelezve, bármi jöhet:
Xiaomi Mi3
LG G2
Nexus 5
Sony Z1
Huawei Ascend P6

Nekem a stock android miatt a Nexushoz húz a szívem, viszont a fényképezés miatt lehet egy másik típus talán jobb vétel lenne. A vásárlást kb. 1-2 hónapon belül, tehát még idén le szeretném zárni. Nem tudom addig jön-e esetleg valami új szereplő ebbe a szegmensbe.

Ti mit ajánlanátok a fentiek közül / a fentieken túl?

Köszönöm!

(#64116) s4tch válasza cenzor (#64115) üzenetére


s4tch
veterán

Nexusnak gyenge az akksija, LG-nek a felépítése/anyagminősége, a P6 lassabb a többinél, a Z1-nek gyengébb a kijelzője. Hasonló brancsból a Mi3-at választottam. Van rá stock android, a MIUI baromi jó, és nincs olyan gyenge pontja, ami miatt egyértelműen ellenjavallt lenne. Egyébként jó telefonok ezek mind, a Z1 kivételével bármelyiket elfogadnám. Nagyon nem tudsz mellényúlni.

Ja, hogy hölgynek lenne? P6. Hiába az a leggyengébb, egyértelműen az a legszebb telefon ezek közül. Van rá remekül működő MIUI is. A feketét vedd, a fehérnek több forrás szerint is gyengébb az anyagminősége.

[ Szerkesztve ]

(#64117) cenzor válasza s4tch (#64116) üzenetére


cenzor
tag

Köszönöm! Tökéletes válasz! :) Megnézzük majd a P6-ot, szó mi szó, férfi szemmel sem csúnya :)

(#64118) defter


defter
csendes tag

Sziasztok,

telenornál szeretnék készüléket váltani a jelenlegi előfizetésem megtartásával. Az alábbi 4 készüléket néztem ki:

LG Optimus F6
Samsung Core LTE
Lg F70
Samsung Galaxy Ace 4

Mindegyik ~30k körül van, 1-2 ezer forint eltérés van köztük. Az F6 tetszene talán legjobban, ami visszatart az a fórumában olvasható anomáliak a 4.4-el, illetve a fényes hátlap. Az, hogy milyen Android van sokkal kevésbé érdekel mint az, hogy sokáig megbízhatóan működjön.

Ami fontos lenne: megbízható működés, webezés, térkép, alkalmanként fotózás. A fenti készülékek mérete épp megfelelő lenne.
Jelenlegi telefonomnál nagyon bosszantó, hogy néha a telefon rész teljesen belassul és felvenni sem lehet a hívást, vagy percekig tart míg elindul a Google Maps. Na ilyet nem szeretnék.

Ti melyiket ajánlanátok?

(#64119) pengwin válasza artiny (#64111) üzenetére


pengwin
addikt

Az E3 szerintem felejtős: nagyon valószínűtlen, hogy kap akár egy frissítést is, és a kijelzőmérethez képest nagyon nem ergonómikus... Valamint a Sony kijelzői eddig nem vették fel a versenyt a konkurenciával, főleg nem ebben az árkategóriában.
L70 mellett szól az üzemidő, de ennek a leggyengébb a hardvere és nagyon kevés a 4GB tárhelye, ezt sem venném.
Ace 4 előnye a korszerű hardver, és az, hogy a három körül ez kapja meg legnagyobb eséllyel az Android 5.0-át, valamint talán ennek a legjobb a kijelzője (nekem tetszik az SAMOLED :B ).
Szóval szerintem az Ace 4-gyel jársz a legjobban.

(#64118) defter
Az, hogy milyen android van rajta, nagyban befolyásolja, hogy mennyire működik megbízhatóan "hosszútávon" (mert ebben a kategóriában lehetnek komoly gondok akár egy év múlva is).
Szerintem jelenleg az Ace 4 nagyon jó vétel, korszerűbb mint az F6, mondjuk az üzemideje biztos nem olyan jó (SAMOLED kevesebbet fogyaszt, de kisebb az akksi is).

Neked is az Ace 4-et ajánlom, másodikként meg az F6-ot (ez utóbbinál viszont ne számíts rá, hogy a gyártó még frissíteni-javítani fogja az OS-t).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#64120) Keil Walker válasza cenzor (#64117) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Esetleg a p6 utódja: p7?

(#64121) bepken válasza pengwin (#64096) üzenetére


bepken
veterán

és (#64098) Ájvé és (#64099) Flind!

köszönöm a válaszotokat! :R

az iPhone 4S ezek alapján végleg kilőve :) sejtettem én, hogy hülyeség volna, de mégiscsak eljátszottam a gondolattal (szerintem érthető okokból :) )

- Lumia 630: tisztában vagyok a hiányosságaival, a nagy részével ki is tudnék békülni, ha valóban olyan kezelhető lesz, mint ahogy a "villámteszteken" mutatta magát. a WP is vonz igazából, hiszen még sosem volt vele dolgom korábban, na meg persze relatíve kevés rosszat hallok róla, főleg ebben az árkategóriában, ahol én keresgélek! (ugyanez az androidról nem igazán mondható el.. :) )

- Motorola Moto G: itt igazából csak annyi gondom van, hogy nincs normális garancia rá...
az már mellékes, hogy korábbi tapasztalataim alapján (Pulse Mini, Motorola Defy+, Sony Xperia Sola) nem sok bizalmat szavazok az androidnak... a húgom jelenleg egy Xperia M-et nyúz (korábban Xperia Mini volt neki) és ugyanúgy eljönnek nála a hülyeségek - hozzá teszem, telenyomja mindenféle cuki játékkal a telefont, szóval nyilván azok háttérfolyamatai is foghatják a rendszert. - na de a lényeg, hogy 1GB RAM mellett nem voltam elájulva tőle én sem....
szűz androiddal volt már dolgom, még a Defy+ időkben, bár az meg mókolt volt, ha szigorúan vesszük, illetve abban még 512 RAM volt.

- a Xiaomi modell nekem nem túl szimpi, a MIUI felületet meg sosem tudtam megszeretni (ugyancsak Defy+ kapcsán próbálgattam), de ettől függetlenül bekerül a kalapba :)

úgy néz ki, valahogy mégis csak eltolom a vásárlást még egy picit, hátha 1-2 hónapon belül lentebb megy a L730 ára. úgy érzem, tényleg ő lenne a bestbuy számomra

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#64122) Tollas7 válasza s4tch (#64116) üzenetére


Tollas7
csendes tag

Én is az Mi3-al szemezgetek egy ideje. honnan érdemes beszerezni? extreme digitalt és az emag-t nézem eddig. emagnál olcsóbb és több a gari, de olvastam vmi függetlenítés mókolásról a telefonoknál.

(#64124) cenzor válasza Keil Walker (#64120) üzenetére


cenzor
tag

Első ránézésre az is nagyon mutatósnak tűnik, utánaolvasok, hogy milyen bajai vannak. Köszönöm!

(#64125) s4tch válasza Tollas7 (#64122) üzenetére


s4tch
veterán

Hardveraprón mobileman kolléga jó áron, garanciával, számlával adja, én őt keresném meg. Egyébként a Mi3 csak függetlenül kerül piacra.

(#64126) szzoo válasza cenzor (#64115) üzenetére


szzoo
tag

Xperia Z1-et szerintem se vegyél, helyette megnézheted a Xperia Z1 Compact-ot. Most hétvégén akciós lesz a Sony Centerekben, éppen becsúszik a keretedbe.

[ Szerkesztve ]

(#64127) bepken válasza #40993792 (#64123) üzenetére


bepken
veterán

mennyi esély van rá, hogy 1-2 hónapon belül 50-60k környékére menjen a L730/735 ára? (csak mert az ajánlott fogy.ár is ott körül volna)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#64128) w333 válasza bepken (#64127) üzenetére


w333
félisten

Szerintem nem sok ... max. a karácsonyi 20-30% -s akcióban ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#64129) cenzor válasza szzoo (#64126) üzenetére


cenzor
tag

Köszönöm! Ez is jó ajánlatnak tűnik. A hétvégi leárazás miatt kicsit sürgető mondjuk, de ez már legyen az én problémám :)

(#64131) bepken válasza #40993792 (#64130) üzenetére


bepken
veterán

próbálok erőt venni magamon - na meg vadászni egy ideiglenes telót valakitől - és várok még egy kicsit, hátha valóban lemegy az ára :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#64132) Tollas7 válasza s4tch (#64125) üzenetére


Tollas7
csendes tag

Kínából szerzi be a telót, gariba is oda kellene visszaküldeni, mennyi gari van rá?

(#64133) Hooper


Hooper
őstag

Telefont szeretnék venni Édesanyámnak. Wave 2-t cserélne, mert nem jött be Neki a bada. 50-60 körül szánnék rá. Használt is lehet (!) de szeretném hogy a HW és az SW kibírjon legalább 2 évet a kamera fontos! Ha ezeknek az elvárásoknak nem lehet megfelelni ennyiért, akkor megköszönöm ha az kerethez legközelebb álló de drágább telefonra kapok tippet. De anyagi okok miatt inkább maradnék a keretnél és a legjobb ár/értékű készüléknél.
személyes okokból Samsung, Lg, Sony, Motorla, Nokia, htc amik érdekelnek (azaz "ismertebb" gyártók).
Korábban már kérdeztem, de akkor mégse sikerült a döntés, most újra neki futnék. Annyi viszont változott hogy az akkor ajánlott/nézett méretek nem tetszettek neki. 4" körül szeretne telefont, nagyon régen volt nekem galaxy s2 az 4.3 az még tetszett neki akkor, de az a max.
Köszönöm szépen!

(#64134) femiki


femiki
tag

Sziasztok.
Mi a véleményetek az alábbi két telefonról? Melyiket érdemesebb megvenni?
Köszi.
[link]
[link]

(#64135) femiki válasza femiki (#64134) üzenetére


femiki
tag

Vagy még erről.
[link]

(#64136) újtelefon


újtelefon
újonc

Sziasztok, szeretnék egy új telefont venni a napokban mert az előző tönkrement. 55-60 ezret szánnék rá. Lehetőleg androidosat vennék(Samsung, Htc, Sony) Inkább ezeket szeretem, többiben annyira nem bízom.
Sokat netezek internet, videókat nézek!!, sokat telefonálok. Ezek a fontosabb dolgok.

Előre is köszönöm!

(#64137) Ájvé válasza Hooper (#64133) üzenetére


Ájvé
veterán

LG G2 Mini.

újtelefon:
LG G2 Mini

femiki:
Ezek közül egyértelműen a THL T6 Pro a legjobb (akku időt leszámítva, mert 1900-as akkuval az nagyon gyenge lesz). Igazán egyiket se venném meg, másik kettőnek nevetséges a kijelző felbontása a kijelző méretéhez képest. Ezek dual simesek, így jobban jársz ha itt érdeklődsz.

[ Szerkesztve ]

(#64138) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
A közeljövőben egy új okostelefon vásárlását fontolgatom. Nem feltétlenül sürgős, de azért elkezdenék foglalkozni a dologgal.
Mivel egyetemre készülök (és egyébként sem fürdök pénzben), így a keretem nagyjából 40-60 ezer forint. Lehet ez nem tűnik soknak, de rendelésemet az AliExpress oldaláról végezném, ugyanis meglepően sok pozitív tapasztalatot hallottam róluk. Árban, minőségben egyaránt ott vannak. Dollárban átszámolva 200-250 körül nézegettem készüléket, legelőször az Asus Zenfone 5 szúrta ki a szemem. Nagyon tetszik a UI, meg a brand is eléggé ismert. Ami kicsit zavar, az a 1280x720-as felbontás és az intel processzor. A másik lehetőség pedig az Oppo Find 5. Lehet nem teljesen mai készülék, de a specifikációi manapság sem mondható rossznak.
Ami fontos nekem: 2GB ram, legalább 16GB háttértár, 5"+ panel
Előny: Fhd felbontás

Melyik (esetleg más) készüléket ajánlanátok ebben az árkategóriában?

(#64139) Ájvé válasza b.kov (#64138) üzenetére


Ájvé
veterán

Áfával is számoljál külföldi rendelésnél.
Hardveraprón is van rendelés, csoportos rendelés, lehet azzal jobban járnál, főleg ha gondod van nyugodtan tudsz beszélni a beszerzővel.

[ Szerkesztve ]

(#64140) s4tch válasza b.kov (#64138) üzenetére


s4tch
veterán

A Zenfone 5 nem rossz választás, viszont arra figyelj, hogy az aliexpress amolyan ebay/amazon jellegű piac, számtalan, különböző megbízhatóságú eladóval. Előfordul, hogy hamisított termékeket árulnak. Nézd meg jól, kitől rendelsz.

Lehet, hogy én is inkább megvenném itthon, és azt a minimális árrést odaadnám egy hardveraprós neppernek.

[ Szerkesztve ]

(#64141) medica válasza cenzor (#64129) üzenetére


medica
senior tag

One plus One-t is nézd meg (3giga ram, stb), aprón is van.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#64142) atee válasza b.kov (#64138) üzenetére


atee
őstag

ZTE v5 nek is nèzz utána! Remek kèszülèk!

D-day 2002-01-04 01:54

(#64143) Ájvé válasza bepken (#64121) üzenetére


Ájvé
veterán

CM-et is ráteheted, ha Miui nem tetszik.

(#64144) Ewyn


Ewyn
csendes tag

Üdvözlet a mobilnépnek!

Erősen gondolkodom egy új készüléken, csak nehezen tudom kiszűrni a sok teszt (valamint a hozzászólások) tengeréből, hogy melyik az alaptalanul fröcskölődő szőrszálhasogató és melyik a komolyan vehető kritika.

Az alaphelyzet, hogy eddig középkategóriás okostelóim voltak, de úgy érzem eljött az idő, hogy személyesen is kipróbáljam, miben más a felsőbb szférák kínálata, ehhez kérnék segítséget.

Amire használom: folyamatos internetelérés, emailek, gyakori böngészés, vészhelyzetben GPS (borzasztóan tájékozódom :D ), néhány játék, rengeteg zenehallgatás, időnként egy-egy filmet megnézek a telón és szeretnék bele egy elfogadható kameraminőséget, a mostanival azért nem fotózom, mert számomra borzalmas képeket csinál (főleg amióta Jellybean került rá :F ).

Fontos kritérium, hogy legyen atomstabil és a bővíthető háttértárnak is örülnék (a mostaniba is belepaszíroztam egy 32 gigás microSD-t).

Vegyük úgy, hogy kb. 200k a felső határ, erre kérnék javaslatokat.

Így első körben a Sony Xperia Z3 és a Samsung Galaxy S5 került a látóterembe, esteleg a Galaxy Note 4, de nyitott vagyok szinte bármilyen javaslatra.
((iPhone-t elvből nem veszek, nem a telóval van bajom, nem fogok magyarázkodni és pláne nem vitázni róla, ezt kérem hanyagoljuk.))

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

(#64145) stereodead


stereodead
csendes tag

Lumia 520-as telefonok élettartamáról mit lehet tudni? Érdemes ilyen telefont használtan venni, vagy jobb rászánni azt a pluszt és egy újat? Engem személy szerint abszolút nem zavar ha használt, de attól tartok némileg, hogy veszek egyet használtan és pár hónapon belül szépen megdöglik a kezemben. :(

fgsfds!

(#64146) Ájvé válasza Ewyn (#64144) üzenetére


Ájvé
veterán

Ennyiért bármit megkapsz már. Talán megvárnám a Nexus 6-ot milyen lesz. Jelenleg még bevenném a felsoroltak közé a Xiaomi Mi-4-et, HTC One M8 se rossz.

(#64147) s4tch válasza Ájvé (#64146) üzenetére


s4tch
veterán

Mi4 nem bővíthető, abból a 64GB-s verziót kellene venni.

Én még felírnám a listára a Lumia 930-at, annak sincs sok gyengéje. Igaz, az sem bővíthető, de legalább 32GB tárhelyet kapott.

Nálam egyébként a One M8 lenne a nyerő, ha az ár gyakorlatilag nem számítana, vagy a Note 4, ha a méret sem.

(#64148) Ájvé válasza s4tch (#64147) üzenetére


Ájvé
veterán

Az igaz, nekem mondjuk Mi3 lesz és 16-os, de OTG is ott van.

(#64149) KingKress79


KingKress79
aktív tag

Mobil vásárlás előtt állok.
Két készülék között akarok dönteni az egyik a Samsung S4 és az S5.
Kérdésem az, hogy megéri azt a plussz pénzt az S5?
Gondolok itt tudásilag, stb. ...
:)

PS4: KingKress

(#64150) kali válasza KingKress79 (#64149) üzenetére


kali
legenda

szia,

attól is függ, hogy számodra mennyi a különbözet, de jobb az s5;

- szebb kijelző
- ip67 védelem
- ujjlenyomat-olvasó
- gyorsabb lte (150)
- jobb kamera (nem csak megapixel tekintetében)
- jobb "chipset"
- jobb cpu
- jobb gpu
- nagyobb kapacitású akkumulátor és jobb üzemidő
- usb 3.0

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.