Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64051) bepe79


bepe79
addikt

Samsung Galaxy Express vagy Samsung Galaxy Ace 4 ? :)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#64052) zsol17


zsol17
csendes tag

Sziasztok!
Olyan 100-120k között milyen telefont ajánlanátok? LG G2 felé húz a szívem, de abból csak a 32gb-os jöhet szóba, ami ugye csak GSM boltban kapható. Kicsit tartok ezektől a boltoktól. Van rá okom, vagy nyugodtan belecsaphatok egy ilyen buliba? Esetleg, ha kevés ráfizetéssel, de sokkal jobb alternatíva van, vagy akár ráfizetés nélkül is, szívesen várom.
Előre is köszi az ötleteket, és a segítséget :)

(#64053) ilko válasza Devas (#64050) üzenetére


ilko
csendes tag

Még itthon van, úgyhogy itthon vennénk telefont, csak azért írtam, hogy lássátok, mit csinál majd vele. Ezt a kínait nézegetem, de szerek boltban vásárolni, vagy legalább nem heteket várni vámolásra.

(#64054) pengwin válasza TCSZ (#64033) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem annyi pluszt nem ér meg az S4 mini, főleg, hogy az Ace 4 KitKattel jött ki, lehet megkapja a Lollipopot is, az S4 mini meg majd valamikor megkapja a KitKatet.

(#64053) ilko
Ennyiért inkább B-brandet kell nézni, pl. a Prestigio amit már ajánlottak nem tűnik rossznak.
De én személy szerint inkább ezt venném, igaz túl van a kereten 5 ezressel, de ez hosszú távon jól fog működni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#64055) w333 válasza zsol17 (#64052) üzenetére


w333
félisten

És a 16GB nem elég ? van OTG támogatás ilyesmire gondolok Link :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#64056) Ájvé válasza ilko (#64047) üzenetére


Ájvé
veterán

Ilyen árban nem könnyű jó telefont találni sajnos. Én ezt ajánlanám.
Wifit sajnos gyengének írták, de minden másban jó lenne a készülék, teszt.

[ Szerkesztve ]

(#64057) TechData válasza zsol17 (#64052) üzenetére


TechData
tag

Szia.
Én kettő bevált készüléket ajánlok neked..a HTC One (M7) és a HTC One (M8) kitűnő választás ebben az ár kategóriában. Két igényes és minőségi készülékről van szó,ellenben ez az LG-ról nem ezeket a vissza jelzéseket olvasom itt a forumon (mivel vékony műanyag borítással rendelkezik,ezért hamar sérül.). A HTC berkein belül mind a két készülék megkapja az Android 5.0 Lollipop frissítést három hónapon belül. Árgép oldalán kereshetsz üzleteket ahol betudod szerezni a készülékeket. Arról nem is beszélve,hogy kapsz rá kettő év hazai jótállást ezen felül a HTC minden készülékére ad két év gyári jótállást is (ez nem érvényes ,ha beázik a készölék,vagy ha mechanikai sérülés éri). Érdemes elmenned üzletbe,kézbe venni a kiszemelt készülékeket és a szívedre hallgatni. Dönts jól! :)

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#64058) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Próbálgattam az alcatel idol 2s-t, meg az lg g2 minit is.
Jelenleg egy g300-asom van.
Ha 60k-t szánok rá, akkor mi jöhet még szóba ha (bár nem ez lesz a fő szempont, de úgy tűnik másban számomra egyenlően teljesítenek ezen kategória telói) csupán azt nézem, hogy a kamera a legjobb legyen ennyiért?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#64059) Ájvé válasza psg5 (#64058) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi Hongmi 1S is jó ennyiért.

(#64060) psg5 válasza Ájvé (#64059) üzenetére


psg5
veterán

Fontos lenne (igaz erre nem tértem ki), hogy itthon kapható és haza támogatású legyen. Ez az?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#64061) Ájvé válasza psg5 (#64060) üzenetére


Ájvé
veterán

Itthon is kapható, hivatalos garanciával, edigitálnál, igaz 1 év csak. Pontosabban holnaptól lesz, mivel elfogyott a készlet (nem először).

[ Szerkesztve ]

(#64062) psg5 válasza Ájvé (#64061) üzenetére


psg5
veterán

De ez a redmi, te pedig a hongmi-t ajánlottad. Ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#64063) Ájvé válasza psg5 (#64062) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi és Hongmi ugyan az (lényeg, hogy 1S ez a Snapdragonos változat). Így is meg úgy is hívják.

(#64064) psg5 válasza Ájvé (#64063) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Más alternatíva kamera terén 60k-ig? Esetleg 65k-ig?

F.K.T.

(#64065) nyinya


nyinya
tag

Sziasztok,

Erről a telefonról hallott már valaki?

http://www.energysistem.com/en/products/smartphone/smartphone_series/39594-energy_phone_pro

Öreg gamer

(#64066) Devas válasza ilko (#64053) üzenetére


Devas
őstag

Ha könnyebben beszerezhető készüléket vásárolnátok itthon, akkor LG L70, esetleg Samsung Galaxy ACE 4 (LTE változat). Esetleg Windows vonalon egy Lumia 520, vagy inkább Lumia 630.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#64067) Ájvé válasza psg5 (#64064) üzenetére


Ájvé
veterán

LG G2 Mini vagy G3S.

nyinya:
Valamilyen kínai telefon lehet, megveszik a telefont és saját brand alatt eladják. Számos példát lehetne erre mondani (Wayteq, Perstigio stb).

[ Szerkesztve ]

(#64068) psg5 válasza Ájvé (#64067) üzenetére


psg5
veterán

Na de a G3s majdnem a duplája árban...?

F.K.T.

(#64069) norbert1998 válasza psg5 (#64068) üzenetére


norbert1998
veterán

de, több az, pedig nem másabb szvsz, csak talán eggyel újabb szoftot fog kapni majd

(#64070) psg5 válasza norbert1998 (#64069) üzenetére


psg5
veterán

S akkor kamera téren 60k-ig elfogadható telefon mi lehet még?
Idáig a G2 mini, Idol 2s és a Xiamo redmi 1s jött szóba.

F.K.T.

(#64071) Ájvé válasza psg5 (#64068) üzenetére


Ájvé
veterán

Akkor G2 Mini, nem néztem az árakat.

(#64072) Real93 válasza #40993792 (#63966) üzenetére


Real93
aktív tag

Köszi a tippet, ezt eddig még nem is láttam. :)

Közben még az Acer Liquid E700-at találtam, ez se tűnik rossznak papíron, de nem túl elterjedt telefon. Szerintetek érdemes lehet ilyet venni?

(#64073) ates93


ates93
csendes tag

Sziasztok !

Már nagyon szeretnék venni egy okos telefont , de még mindig ott tartok hogy nem tom melyiket . Z3-at azt mondják melegszik , de csak ha kamera max telesítményen megy és akkor is pár perc után . Más ajánlotta hogy várjam meg a nexus 6-ot . Én szívem szerint bármit megadnék egy olyan telefonért amiről nagyon jó véleménnyel vannak az emberek ! Fő elvárásaim : Gyors legyen , Szép színek illetve kijelező , lehetőleg a hiba faktor minimális legyen , komolyabb játékokra nem használnám , de azért ha megtetszik valami jó legyen arra is , kamera is elég jó legyen . Mit ajánlotok ? Lg-ről nem tok sokat , Htc nem tetszik , Samsungok kérdőjel , Z2 és Z3-on gondolkodok meg a pár hét múlva megjelenő nexus 6-on !

(#64074) norbert1998 válasza psg5 (#64070) üzenetére


norbert1998
veterán

Itt nézelődj tesztképeket

nekem elégéé egyformának tűnik, úgyhogy a xiaomira szavazok

(#64075) psg5 válasza norbert1998 (#64074) üzenetére


psg5
veterán

Kár, hogy az alcatelt nem lehet választani,pedig az is elég erős alternatíva. tök jó link!

Köszi

F.K.T.

(#64076) Zsocy155 válasza ates93 (#64073) üzenetére


Zsocy155
őstag

Én most a Xiaomi Mi3-al szemezek. Ha összejönne a pénz rögtön megvenném.

(#64077) tybsen válasza ates93 (#64073) üzenetére


tybsen
addikt

"Én szívem szerint bármit megadnék egy olyan telefonért amiről nagyon jó véleménnyel vannak az emberek"

Mindenképpen kompromisszumot kell kötni, olyan készülék nincs, ami minden embernek megfelelne hiszen mindenkinek lehetnek fontosabb vagy kevésbé fontos igényei. :)

Én pl megvárnám a nexus 6 ot, ha a pénz és a méret nem okoz gondot.

(#64078) TCSZ válasza bepe79 (#64051) üzenetére


TCSZ
senior tag

Szerintem Ace 4.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#64079) TCSZ válasza pengwin (#64054) üzenetére


TCSZ
senior tag

Köszi! ÉS kamerában melyik a jobb? Leginkább netezésre, telefonálásra, sms-re és fotózásra kell. És legalább 2 évre kéne. Az a +500mb Ram nem lesz jobb ha 2 évre tervezek? Köszönöm!

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#64080) joci86


joci86
senior tag

Valaki tudja esetleg, hogy mikor várható Magyarországra a Huawei Y550?

Németországban már kapható, nagyon korrekt áron:
Huawei Y550

Elég korrekt a vas is, KitKat fut rajta... Ha itthon is hasonló áron adják majd, erősen best buy lehet. :)

(#64081) TCSZ válasza joci86 (#64080) üzenetére


TCSZ
senior tag

Sajna csak 4Gb-os a romja. Neked az nem kevés? Mert abból jó ha a fele felhasználható, és lehet hogy az is felezve van. Szóval a progiknak 1-2Gb szabad hely van.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#64082) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen az infókat, annyival már tisztább a kép, hogy az LG L90-et kiejtettem, ahogy vettem ki hogy tudásba elmarad a másik két alternatívámtól, árba meg az is 50 valamennyi volt mikor legutóbb néztem.
A kijelző felbontása még nem lenne nagy gond, inkább az értesítő led és a fényszenzor hiánya ami a fájó pont.

Így most maradtak a Xiaomi Hongmi 1S, és a Motorola Moto G2 mint alternatívák.
A Hongmival kapcsolatban még jövő héten mindenképp érdeklődök a fórumában majd, hogy a memória problémával jelenleg mi a helyzet, mert ha még mindig fennállna az leegyszerűsítené a választást... :D
De őszintén megmondva ha már megoldódott, akkor ha nem is sokkal de inkább a Xiaomi felé húzok, mert sok jót hallottam a MIUI-ról és ki szeretném próbálni. :)

Viszont lenne még két kérdésem, amivel sokat segítenétek :)

Szóval adott két jó telefon, eltérő szoftveres megoldásokkal...
A Xiaominál ott a MIUI alapból, ami még 4.3-ra épül, de a MIUI-nak köszönhetően gondolom sokkal jobb mint egy stock 4.3-as Android. Emellett főzött megoldásként CM 11 (ami már 4.4 alapú) is van már rá úgy olvastam, ahol elvileg minden ok, egyedül a hívás hangminősége ami rossz bár lehet nem mindenkinél.
Viszont ha ezt korrigálják akkor elmondható lesz, hogy a Hongmi (1S) esetében bár nem érhető el a legfrissebb tiszta droid, viszont a két legjobb fajta főzött rom igen. :)) Én inkább root és főzött rom párti vagyok, ezért pl a MIUI-ba alapból megfogott, hogy a rootolás csak annyi hogy be kell kapcsolni a root jogot és kész, nem kell a garivesztést kockáztatni :D

A Motorola Moto G2 az meg teljesen más, ott alapból ott van a 4.4-es android, és lesz rá szintén tiszta 5-ös is. Ez nekem a ZTE-nél szintén szimpatikus volt, hogy teljesen tiszta ICS volt rajt, nem "rondítottak bele" valami gagyi gyári UI-val, és olyanra formálhatom amire akarom :)

Ezért az lenne a kérdésem, hogy véleményetek, tapasztalatotok szerint mi lehetne a jobb, egy kicsit régebbi Androidra épülő, de egyedi plusz dolgokat hozzáadó modrom gyárilag, vagy az elérhető legfrissebb tiszta Android?

Illetve még azt szeretném megkérdezni, hogy aksiidőbe melyikkel járnék jobban elvileg? Ugye az aksijuk kb ua., de a Motorolának alapból gyengébb a procija így gondolom a fogyasztása is, a Xiaominál viszont úgy tudom lehet állítani a proci órajelét és lejjebb venni ha ne kell kraft... :F

Válaszotokat, és bármilyen infót előre is köszi szépen! :R :R

(#64083) TCSZ válasza Canonfan (#64082) üzenetére


TCSZ
senior tag

Szia! Lehet hogy furán fog hangzani de szerintem a kiesett Lg-nek van nagyobb üzemideje. Kisebb a kijelző felbontása és méretben is kisebb a Motorolánál és az Akksi meg nagyobb. 2540 mAh. Szóval ha fontos az üzemidő akkor szerintem ne becsüld le az Lg-t. A több szenzor miatt a másik 2-nek nem nagyobb az energia igénye?
Bocsi ha összezavartalak!

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#64084) joci86 válasza TCSZ (#64081) üzenetére


joci86
senior tag

Ja, én nem játszom telefonon, maximum szókeresőt... :)
Az appoknak bőven elég ennyi is, és egy kb. 40 ezer forintos készülékről beszélünk, aminek Snapdragon 410-es szíve van... :) (64 bites architektúra)

szerk.
SD-re ráfér minden más

[ Szerkesztve ]

(#64085) Ájvé válasza Canonfan (#64082) üzenetére


Ájvé
veterán

Szinte biztos, hogy Moto G 2nd-ra is lesz CM modrom (Nightly már van is). Hongmin meg alapba Miui van, nem kell belenyúlni, ha nem friss akkor egy szimpla frissítéssel lehet frissíteni. Hongmin meg Miui az alap, ergo nincs hozzá kimondottan gyári csupasz rom. Persze CM mehet rá. 4.3-al egyébként javítottak a memória kezelésen és más hibákon is.
A kérdésed gyár vs modromra nem értem. Egyik ilyen a másik olyan. Miui rom nagyon jól van optimalizálva (annak ellenére, hogy sok ramot fogyaszt) és alapba ki van alakítva, ergo nem kell telepakolnod mint egy gyári alap romot. Cyanogen is jó alapból, bár abba nincs annyi szolgáltatás mint Miuiba (ettől függetlenül kíváló rom, tisztább mivel nincs is rajta annyi minden épp ezért szerintem ha Miui nem is kell mivel elég sok minden bele van pakolva, a CM sokkal jobb egy sima gyári romnál.
Üzemidőbe nem hiszem, hogy nagy különbség lehet, tesztben is hasonlóan jót nyilatkoztak akku idővel kapcsolatban. Jelenleg Hongmi támogatása jóval nagyobb modromok terén, Miui ügye adott és CM is van rá. Sokkal nagyobb számban eladott készülék, ezért népszerűbb. Ez mellett hardveresen erősebb (ettől nem lesz kisebb az üzemideje, mivel nem jelenti azt, hogy mindig maximum pörög a hardver, jók az energiatakarékossági funkciói és 400 Mhz inkább csak előny mint hátrány lenne, ezzel a középkategória csúcsán helyezkedik el).
Ez mellett nálunk hivatalosan forgalmazzák már a Hongmit, még Moto G-t tudtommal nem.
Végül a korábban linkelt fotó összehasonlító alapján szebb képeket is csinál. Bátyámnak Xiaomija van és kifejezetten dicsérte a fényképeket, sőt mondta, hogy iPhone tulajdonos barátai is dicsérték és velük méregette össze a készített képeket (talán nem véletlen a kínai iPhone elnevezése, tényleg jó készülékeket rak össze a Xiaomi).

(#64086) pengwin válasza joci86 (#64084) üzenetére


pengwin
addikt

Ezt a 64 bites hülyeséget tessék már elfelejteni, Androidnál nem sok előnye van/lesz, főleg Lollipop nélkül, ugyanis az lesz az OS első verziója, ami nem csak a 32 bitet támogatja.

A fő előnyt az ARMv8 utasításkészlet jelenti a következő SoC generációban, nem a 64bit.

Üdv, pengwin

(#64087) joci86 válasza pengwin (#64086) üzenetére


joci86
senior tag

Igazad van, viszont ha már hardveresen felkészítik az 5.0 egyik nagy előnyére, akkor okkal feltételezhető, hogy ki is adják rá. Mondjuk a Huawei szereti elfelejteni az olcsóbb készülékeket...
Mindegy, számomra a jelenlegi specifikációval és a német árhoz közeli itthoni összegért tökéletes lenne :)

(#64088) gyorgy1961


gyorgy1961
csendes tag

Mennyire látható ha 5vagy 8 mpixeles telcsin készítek képeket.Mert ez befolyásolna a vásárlásban Az Lg F6-F60 közt.az utóbbinál a 4magos proci a csábitó,az elözönél a 8mp kamera.köszönöm elöre is a válaszokat. :R

(#64089) Khelben válasza gyorgy1961 (#64088) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem csak a pixelek számától függ. Legtöbbször nyilván jobb a 8 Mpixeles, de érdemes megnézni tesztképeket a konkrét típusokról, abból jobban kiderül. Pl. az LG G3 csak 13 mpixeles, aztán a 20 mpixeles Xperiák sokkal rosszabb képeket csinálnak.

(#64090) gyorgy1961 válasza Khelben (#64089) üzenetére


gyorgy1961
csendes tag

Köszönöm :K

(#64091) Viktor0610 válasza gyorgy1961 (#64088) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a GSMArena.com kép-összehasonlítóját szoktam alapul venni. :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#64092) cs.zs. válasza gyorgy1961 (#64088) üzenetére


cs.zs.
addikt

8 MegaPixelen sokkal nagyobb képet kapsz, de a kép minősége nem ettől függ, hanem az alkalmazott lencse minőségétől, az alatta lévő szenzortól, stb stb , jó sok dologtól :)
5 MP vs 8MP pl itt : [link]

...

(#64093) 313313 válasza gyorgy1961 (#64088) üzenetére


313313
addikt

Azért az F6 klaszisokkal jobb, mint az F60...
Kijelző felbontast és kijelző tipusokat is hasonlítsd össze...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#64094) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

mostanra sikerült teljesen túlbonyolítanom az eddig körvonalazódni látszó terveimet a "telefon csere" projektet illetően... 50k a keret, amibe jelenleg ezek férnek bele:

- egészen 2 héttel ezelőttig a Lumia 630 volt a befutó, élőben már többször is tapiztam, illetve nagy valószínűséggel a neten fellelhető összes - magyar és angol nyelvű - kibontós/tesztelős/véleményezős videót és tesztet láttam...tetszik, tetszik, de még mindig el tudnak bizonytalanítani...

aztán jött ugye a L730/735....ő lenne az igazi befutó számomra, de nincs időm megvárni, míg mérséklődik az ára, igazából most már tényleg napokon belül döntenem kell ... szóval ő kiesik sajnos.

- majd egy jó barátom próbált rábeszélni a Motorola Moto G nevezetű kütyüre, ami szintén nagyon tetszik! (a 2nd Gen is szóba jöhetne talán, de a sima is elég nekem, illetve az fér bele a keretbe) - viszont az androidban már sokszor csalódtam, így nem vagyok biztos benne, hogy jó döntés volna újabb esélyt adni neki, lévén ebben is "csak" 1GB RAM található....ami, bár fent említett jó barátom szerint bőségesen elég ennek a készüléknek, de szerintem akkor sem egy életbiztosítás a mai igények tükrében (illetve a garancia része se igazán világos számomra...ha jól értem, egyszerűen nincs rá gyári gari)

- aztán pár napja felbukkant még egy "játékos", amin megint csak elgondolkoztam....konkrétan egy iPhone 4S lenne a 3. jelölt, amely készülék megint csak nagyon szimpatikus számomra.
viszont nyilván használtról volna szó, garanciáról nem beszéltük még (de ennyi pénzért nyilván nincs neki), illetve szó szerint semmit nem tudok erről a "világról", talán pár percet nyomkodtam eddig korábban ilyen készüléket, de azt nem tudom, hogy a mai igényeknek mennyire felelhet meg. illetve 2014 végén mennyire érné még pénzt adni egy ilyen készülékért...

teljesen más kategória mind a 3 készülék, de mindegyik mellett szól valamilyen érv, úgy érzem...nos hát ezért kérném (ismét) a segítségeteket, véleményeteket, hogy ne csináljak nagy hülyeséget. :)

- Lumia 630

vagy

- Motorola Moto G

vagy

- iPhone 4S

köszönöm előre is a tanácsokat! :)
szép estét!

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#64095) Canonfan válasza TCSZ (#64083) üzenetére


Canonfan
senior tag

Szia!

Nem hangzik furán, sőt logikusan hangzik, :) az L90 elsősorban ezért is volt szimpatikus, meg hogy olcsóbban tudja ugyan azt mint a G2 mini :)

Egyébként piros pont tőlem az LG-nek az aksiért, több gyártó is követhetné őket e téren, mert átlagban a telefont ellátják minden jósággal, hd kijelző több magos proci, stb, amik igényelnék az energiát, csak azt felejtik el, hogy olyan áramforrást is rakjanak a telefonba ami ezt ki is tudja szolgálni... :D

A kijelzőjével még nem is lenne bajom, a jelenlegi telefonomnak is ez a felbontása, és meg vagyok elégedve vele, de a fényérzékelő és az értesítő led hiánya az fájó pont 2014-ben, ez a mostani telefonomban is van, és olyan telefont nem szeretnék a mi kevesebbet tud. :)

De szimpatikus telefon amúgy, épp tegnap volt kezembe egy L65, és kellemes volt, a koppintásos kijelzőfeloldás pedig kimondottan tetszett :)

Üzemidővel meg úgy vagyok, hogy lightos használattal (minden kikapcs, nagyrészt készenlét, este offline mód) jó lenne ha kibírná a 3 inkább 4 napot, annál többet nem is várok el tőle, ezt most a ZTE Grand X IN -el tudom hozni kb 1700-as aksi és az intel proci mellett :)

(#64096) pengwin válasza bepken (#64094) üzenetére


pengwin
addikt

tl;dr: i4S-t mindenféleképpen kerüld el.
Ha nem zavarnak a Lumia 630 hiányosságai, akkor veheted, amit tud, azt jól tudja.
Ha akarsz adni még egy esélyt az androidnak, akkor a minimalista androidos Moto G is jó választás, vagy a sok extrás Xiaomi Redmi/Hongmi 1S. Mindkettő teljes értékű okostelefon vakuval, előlapi kamerával, stb., a Xiaominak van hazai garanciája is, és 55 ezerből kijön (vagyis olcsóbb, mint a microSD-vel bővíthető MotoG)

iPhone 4S-t felejtsd el, egyrészt túl pici, másrészt eléggé elavult, véget is ért már a támogatása. Garancia valószínű, hogy eleve csak 1 év volt rá, emiatt sem ajánlom.
Lumia 630/635 stabil rendszerű, jól megépített készülék, de a tudásának komoly hardveres korlátai vannak, pl. nincs vaku, előlapi kamera, eléggé alacsony felbontású a kijelző (utóbbi viszont jó minőségű).
A Moto G garanciája a beszerzés helyétől függ, van ahol külföldi gyári garanciát kapsz rá, van ahol semmit. Mivel a Motorolákon fapados android van egy ideje, így annyira nem vészes az 1GB RAM, de nyilván nem erre fognak optimalizálni az alkalmazás fejlesztők, ha már vannak 3GB RAM-os csúcstelefonok is.
A RAM egyébként mindhárom készülékben szűkös lehet, az összes még támogatott iOS eszközben és a WP-k többségében is ma már 1GB RAM van, ez szerintem a WP-nél a legkisebb probléma.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#64097) Canonfan válasza Ájvé (#64085) üzenetére


Canonfan
senior tag

Köszönöm szépen a válaszodat! :R :R

Sokat segítettél, akkor eddig a Hongmi felé billen a mérleg, attól függ hogy a fórumában milyen infókat kapok majd, ha biztatóakat akkor Xiaomi, ha nem akkor Motorola :) :)

A modrom és a gyári rom összehasonlítást úgy értettem amúgy, hogy egy régebbi verziójú Androidra épülő, de módosított, funkciókban gazdagabb rom vs frissebb verziójú de csupasz gyári rom közül, melyik jobb használat szempontjából, de most úgy vagyok vele hogy ha nem írnak rosszat a Hongmiról akkor szívesen kipróbálnám a MIUI-t... :) :)

(#64098) Ájvé válasza bepken (#64094) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát akkor dobd be a kalapba a Xiaomi Redmi (Hongmi) 1S-et. Kicsivel jobb hardveresen a Moto G-nél, kamerája még jobb is. Alapba Miui rom van rajta ami az egyik legjobb. Megbízható, elég gyors sok minden van benne, szolgáltatások és rengeteg beállítási/testreszabhatási lehetőség. Annyi hogy kicsit drágább, 55k az ára, de megéri.

[ Szerkesztve ]

(#64099) Flind válasza bepken (#64094) üzenetére


Flind
senior tag

Nagyon nagy kár hogy nincs időd a 730-ig, úgy egyértelmű lenne. I4S-t szerintem mostmár egyáltalán nem éri meg venni, szoft. már aligha lesz rá, a mostaniak sem túl rózsásak rajta.. Tárhelyet nem mondtad mennyi, de figyelni kell hogy nem bővíthető, meg szerintem 3.5" használhatatlan már. Amúgy szeretem az iOS-t, de aztmondom ilyen régi hw-en már nem buli.
Nem írtad eddig milyen droidos készülékeid voltak, nem tudom találkoztál-e szűz Androiddal, az azért elég jó. Moto G is az, szerintem jó lenne.
630 is teljesen megfelelne, de ott a legnagyobb baj hogy 512MB-os.
Szóval szerintem attól függ hogy mennyi időre tervezed az új telefont, és hogy a WP megér-e neked -512MB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#64100) cs.zs. válasza Canonfan (#64097) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ha belépsz egy fórumba, hagyj fel minden reménnyel. Fórumokban leginkább azok vannak jelen, aki valamilyen hibára-állapotra keresik a megoldást, miközben a sokszorannyi elégedett tulaj fórum nélkül használja az eszközét. Ezt már leírtam korábban pl itt is : [link]

...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.