Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63501) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy új max 65k-ba kerülő okostelefont, zenehallgatásra, netre, olvasásra.
Szívesen kipróbálnék egy 2 GB RAM-al szerelt kínai csodát.

Válaszokat előre is köszi!

(#63502) Deck


Deck
titán

Nexus 5 32GB Ausztriában most mennyibe kerül? Nézegettem denitthon csak bolti garis van 32GB-os modellben ami 100k. Érdemes ilyet venni?

Illetve a Moto G-t hol tudnám beszerezni normális garival?

PS5

(#63503) joci86 válasza Devas (#63458) üzenetére


joci86
senior tag

Köszi, elsiklottam a kijelző ezen paramétere felett.
Úgy tudom, hogy "sima TFT-ből" is egész tűrhetőeket tesz bele a Samsung, bár a 262 ezer színű típusról nem olvastam semmit.

A közelségérzékelő hiánya mennyire problémás? Használt már valaki olyan készüléket, amiből sikerült kihagyni ez a valószínűleg "nagyon drága" alkatrészt?

(#63504) Ghostface


Ghostface
senior tag

Valaki erre?
Azt már tudom hogy különböző a két Alcatel telefon amiket belinkeltem, de véleményeket, javaslatokat, szívesen látnék.
köszönöm!

PSN: Nifty_Ghostface

(#63505) pengwin válasza Deck (#63502) üzenetére


pengwin
addikt

Moto G-t az expansys-tól lehet normális garival szerezni, esetleg ha van kint ismerõsöd, akkor a német MM garanciáját elfogadja a hazai hülye-azért-nem-vagyok bolt is.

(#63503) joci86
egy 262 ezer színû kijelzõ nem az esztétikai élmény netovábbja...
a 262k és a 16mll szín közti különbség sokszor (pl. nekem mindig) feltûnõbb, mint a felbontásbeli eltérések.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#63506) pengwin válasza Ghostface (#63504) üzenetére


pengwin
addikt

ha tényleg fontos a GLONASS, akkor a Huawei a nyerõ, azt hiszem az tudja.
a hardvere kb. egy szinten van az Idol 2-ével, csak HD a kijelzõ (asszem független piacon Mo.-n hivatalosan nincs Idol 2 S. ha mégis találsz 2S-t, akkor az ajánlott.)

esetleg Krüger&Matz Drive2: brutál akksi, stock android, lehet ismeri a GLONASS-t

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#63507) joci86 válasza pengwin (#63505) üzenetére


joci86
senior tag

Köszi, akkor tényleg fejetős ez a Samsung. A felbontása sem éppen kiemelkedő, amit ezek szerint még tovább ront a "kevés szín"...
Megörültem, hogy egy viszonylag normális méretű Samsungot 50 helyett 40-ért meg lehet venni hivatalos gyártói garival, még elfogadható hardverrel. De csodák nincsenek :)

(#63508) Khelben válasza pengwin (#63417) üzenetére


Khelben
nagyúr

Még mindig töprengési fázisban vagyok. LG G3-ról olvasgattam minőségbeli problémákat. Lumia 930-ra azt írták, hogy lassú fotózáskor. Z3 Compact már túl van a keretemen. És képbe került a kifutó Galaxy S4, ami szintén tudja azt a fotóminőséget, ami nekem kell és nem rossz árban sem a többihez képest. Ki mit mond? Ahogy korábban írtam: fotózáson kívül minimális netezésre/facebookra használom a telefont, de szeretném ezt gördülékenyen, akadásmentesen tenni. Galaxy S2-ről váltanék, ha ez számít. Független, gyári garis telefont szeretnék, max 150k-ig.

(#63509) Ájvé válasza Ghostface (#63504) üzenetére


Ájvé
veterán

Az egyik az Idol 2 még a másik Idol 2S
Idol 2 1,3Ghz-es processzor qHD kijelző és 3G-t tud 2000-es akkuval, még Idol 2S 1,2Ghz-es (Snapdragon 400-as) HD kijelző és 4G-t is tudja már illetve 2150-es akkuval.
Xiaomi Hongmi 1S szerintem jobb választás. Ezek közül meg talán Alcatel. Huawei hardveresen a leggyengébb talán. Wayteqben meg a kamera nagyon gyenge, Aclatelnél kicsit gyengébb hardveres van és MTK miatt GPS kicsit macerásabb lehet, nem minden program támogatja (futó programok leginkább).

[ Szerkesztve ]

(#63510) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Lehet, hogy nem mai darab, de úgy lesz, hogy egy kifutó LG F6 lesz a befutó! :K
L7 II-től kicsit jobb, de árban nincs elszállva, a G2 mininél jóval olcsóbb, egy ami most épp nem tetszik a micro sim. Csak ennyi "baja" legyen...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#63511) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi két készülék közül szeretnék választani: LG G2 Mini vs Sony Xperia M2. Kb. egy kategória a kettő. Szerintetek melyiket válasszam? T-nél lenne kedvezményes előfizetésre. Átlagos felhasználásra kell (telefonálásra, néha ezt-azt megnézni valahol a neten, google maps. játszani nem akarok rajta).

Zoli

[ Szerkesztve ]

(#63512) pengwin válasza Taoharcos (#63511) üzenetére


pengwin
addikt

G2 mini: jobb gyári rendszer, akksi és kijelzõ. nem mellékesen kompaktabb is,

(#63508) Khelben
azért nézz a Lumia 930 "lassú" kamerájáról videót, mielõtt leírnád.
a G3 meg melegszik és néha akad, mert a QHD felbontás kicsit sok a hardverének.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#63513) norbert1998 válasza pengwin (#63512) üzenetére


norbert1998
veterán

Most volt ma!tv-ben, hogy nem a felbontás sok, hanem a szoftver rossz. Más launcher nem akad :K

(#63514) salytmasztor válasza pengwin (#63494) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Köszi a választ.
És ha nem nézzük a Vodás flotta listát, hanem bármilyen független telefon kb 50k-ig?
Pár best-buy, ami lehetőleg Androidos?

[ Szerkesztve ]

(#63515) Taoharcos válasza Taoharcos (#63511) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Tudom az LG F60 kicsit messze van ezektől, de mi a véleményetek róla?

(#63516) Ájvé válasza salytmasztor (#63514) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi Hongmi 1S 55k

(#63517) Khelben válasza pengwin (#63512) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem az lesz a vége, hogy elhalasztom egy évvel a mobilvásárlást :D

(#63518) zeon.hu válasza salytmasztor (#63514) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

50K felett kicsivel Xiaomi Hongmi 1S.
vagy itthon 40K körül beszerezhető a Jiayu G2F, külföldről akár 10-el is olcsóbban.

#?*@&!

(#63519) medica válasza salytmasztor (#63514) üzenetére


medica
senior tag

duál sim-es: zte v5 redbull 2gb ram 56 ezer vagy coolpad f1

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#63520) Khelben válasza pengwin (#63512) üzenetére


Khelben
nagyúr

Oké, ha az 5.5 inch nagy, a Z3Compact drága, a Windows nem szeretem, akkor tényleg csak a Galaxy S4 marad, jól érzem?

(#63521) Abahazi


Abahazi
csendes tag

Dobtok egy hozzászólást?

Pietrasko tanácsára kinéztem azokat a telefonokat ,amik árban szóba jöhetnek a készüléklistából.mivel fontos nekem a fényképező minősége ,ezért igyekeztem azokat kigyűjteni amik jó felbontású képeket csinálnak,ezzel szűkítve kicsit a listát.
A következőket találtam:

-Alcatel OneTouch Idol 2 S

-LG F70

-LG L65

-LG Optimus F6

-Samsung Galaxy Ace 4

-Sony Xperia M2

Ezek közül kérlek segítsetek egy olyat választani ,ami 1-2 évig tartja magát,jó az aksi teljesítménye.Ezen kívül sokat emailozok,ezen dolgozom,de másra a netet nem használom,ez is szempont.

Köszönöm

(#63522) vittorio7 válasza Abahazi (#63521) üzenetére


vittorio7
őstag

Szia!

"fontos nekem a fényképező minősége "

Az LG L65-öt szerintem kihúzhatod. Annak nem igazán jó a fényképezője. Ezt sokan írták... Többen mint amennyit linkeltem.

[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#63523) norbert1998 válasza Abahazi (#63521) üzenetére


norbert1998
veterán

Szerintem az idol és az ész képeit nézd meg.

(#63524) dafuq123 válasza Abahazi (#63521) üzenetére


dafuq123
csendes tag

én az acet választanám.

(#63525) dafuq123 válasza Khelben (#63520) üzenetére


dafuq123
csendes tag

Szia.én is az S4et mondanám de a i9506 ot.Más néven LTE +.Elég erős az s5el vetekszik es az ára se sokkal több a többi S4 nél.

(#63526) Cidan


Cidan
tag

Sziasztok!

S.O.S kellene egy Telekomos telefont keresnem, max 50e FT-ért Move S díjcsomaggal. Mit tudtok ajánlani?

(#63527) atosan válasza dafuq123 (#63524) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Szerintem Lg g2 mini ebben a tarifában, mivel nem vagyok tés, mint új előfizető tudtam megnézni, lehet meglévőnek még olcsóbb.

Maine coon

(#63528) Devas válasza Cidan (#63526) üzenetére


Devas
őstag

Hali!

Mire használnád? Mik a fontosabb elvárások? Milyen operációs rendszer jöhet szóba?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#63529) Cidan válasza Devas (#63528) üzenetére


Cidan
tag

Nos, a legfontosabb, hogy Android-os legyen. A használata nagyjából zenehallgatás, chatelés és hívások, ezért fontos lenne a jó zenei tulajdonságok és a hívások hangminősége, mivel sokszor zajos helyekről szükséges telefonálnom. Illetve egy jó üzemidő sem ártana.

Első körben a Sony Xperia E1-et néztem ki.

[ Szerkesztve ]

(#63530) Devas válasza Cidan (#63529) üzenetére


Devas
őstag

Az E1-el az probléma hogy csak 512 RAM van benne. Azt javaslom 1 Giga RAM alá ne add.

A hangminőségről olyan sok tapasztalatom nincs, de megjelent a listában az LG új F60-asa. Jó üzemidő borítékolható. Ez már az új KitKat androiddal érkezik, így a vezérlőgombok teljesen virtuálisak már, ez azért elég nagy újdonságnak számít napjainkban. Azért is mondom még az F szériát az L-el ellentétben, mert összeszerelés és fotó minőségben azért elvileg már nem annyira gyengék. Mondjuk ez egy nagyon friss telefon, tehát tesztet még nem találni róla sajnos, de élőben esetleg taperáljad meg.
Ennek az elődje az F6-os, amit simán ajánlottam volna, csak a Trémobil már azt is KitKat-el árulja, az meg nem mondható bugmentesnek sajna.

Viszont amire számíts, hogy nagy játékokat nem fogsz tudni telepíteni rá a kb 1,5 GB szabad tárterület miatt (nyugi a zenéket pakolhatod az SD kártyádra).

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#63531) artiny


artiny
őstag

Helotok

csuszik SK ban a 2gb zenfone 5 verzio elerhetosege novemberre.. :((
most latom viszont hogy jott egy uj Acer,hasonlo kategoriaban,árban. Szerintetek megeri varni a Zenfone 5 re vagy ezek jobbak?

asus zenfone 5 arany ( 5 "1280x720 IPS Gorilla Glass 3, procesor Intel Atom Dual-Core Z2560 1.6GHz, RAM 2GB, Rom 16GB, 8 Mpx, Dual SIM )

acer liquid jade black ( 5 "720x1280 IPS Gorilla Glass 3, procesor MT6582 Quad core 1.3GHz, RAM 2GB, rom 16GB, Dual SIM, 2Mpx/13Mpx )

ez nem annyira jo szerintem mint az elozo,de azert belinkelem:
acer liquid e700

[ Szerkesztve ]

(#63532) Cidan válasza Devas (#63530) üzenetére


Cidan
tag

Úgy gondolom, hogy akkor talán már jobban járnék a G2 Mini-vel. 47K-ért eltudnám hozni. Erről mi a véleményed?

(#63533) Devas válasza Cidan (#63532) üzenetére


Devas
őstag

A nagytestvérére mintha lett volna panasz a hangminőségre. Javaslom kérdezz utánna a topicjában, de szerintem ez is jó vétel ennyiért. Igazából megfordult a fejemben hogy ajánlom ezt is, csak mire megírtam a mondandómat elfelejtettem. :)
Meg hát ugyebár ez a G széria, a legminőségibb akar lenni. Fotók és kijelző terén előlépés, meg ha jól tudom ennek a seggén vannak a vezérlőgombok. Viszont kérdezd meg a topikban, hogy a gyári Tmobilos rendszerrel vannak-e bugok vele esetleg.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#63534) Cidan válasza Devas (#63533) üzenetére


Cidan
tag

Nos, köszönöm a segítséget. A G2 Mini mellett teszem le a voksom. Minden telefonnal van hiba, erről pedig úgy tudom, hogy nem túl idegesítő hibái vannak.

Ennyi pénzért furcsa is lenne egy tökéletesen működő szerkezet. :)

(#63535) norbert1998 válasza Cidan (#63534) üzenetére


norbert1998
veterán

A g2 mini jó telefon :K

(#63536) atosan válasza artiny (#63531) üzenetére


atosan
addikt

Háj,
Szerintem az E700- nál a nem annyira jót kompenzálja a batár akksi, minden felhasználási szokáshoz kell a nagy akksi. A másik kettőnél meg szerintem elég kicsi, nekem is 5 colos kijelző van, de kisebb felbontás, 1 giga ram, 2000-es aku, nagyobb felbontás és a dupla annyi ram is növeli a fogyasztást, így szerintem lenne olyan helyzet, hogy nap végéig sem birja.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#63537) hukli21


hukli21
tag

Hali! Meglett az új ipad.em, így a lumia 1320-am feleslegessé vált.

Keresek helyette minél olcsóbb, kicsi telefont, ami 3 dologra fog kelleni: zene hallgatás, telefonálás, és wifi-hotspot, hogy a wifis ipaden tudjak netezni.

Eddig a Defy+-t és az xperia mini-t nélztem ki, mindkettő 10-15 körül beszerezhető, ezek közül melyiket ajánlanátok, illetve tudtok mondani ebben az árszegmensben (max 20k) egyéb típusokat!

Köszi!

Z3c-->LG G2-->Nexus 5--> Huawei P8 --> Iphone 4s --> LG G3

(#63538) m1lan válasza hukli21 (#63537) üzenetére


m1lan
őstag

A legtöbb 512 mega RAM-mal ellátott droid telefonálási szempontból elég megbízhatatlan. Ha tetszett a WP, én néznék egy Lumia 520-at a helyedben. Ha mindenképp droid kell, valami nagyobb akksisat ajánlanék, a WiFi megosztás eléggé le tudja szívni. Huawei Ascend Y300-at szerintem már találsz 20k alatt.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#63539) norbert1998 válasza m1lan (#63538) üzenetére


norbert1998
veterán

+1.
ismerős szifonja is 10 perc hotspottal 5%-ot merült(az átszámolva 200 perc, 3 óra 20 percnyi idő a max), kikapcsolt kijelzővel. (i5s volt)

(#63540) kali válasza norbert1998 (#63539) üzenetére


kali
legenda

ez azért nem ilyen egyszerű, lehet több és kevesebb is, nem mindegy, hogy milyen hálózaton lóg a telefon, a 3g jobban lehúzza az akkumulátort, az lte kevésbé, aztán a térerő sem mindegy, illetve az sem, hogy az ellenoldali felcsatlakozó készülék milyen szabványt és sávot támogat, hány eszköz csatlakozik fel...stb.
10 perc lehet több és kevesebb is, mint 5% merülés, így nem annyi a maximum.

(#63541) norbert1998 válasza kali (#63540) üzenetére


norbert1998
veterán

Ez igaz.
Szombathely kozepen, teli lte, egy készülék rajta b/g/n szabvánnyal (az én sp-m)

[ Szerkesztve ]

(#63542) m1lan válasza norbert1998 (#63539) üzenetére


m1lan
őstag

Én suliban osztottam még az Xperia U-ról egyik osztálytársnőmnek a mobilnetemet, általában csak a 10 perces szünetekben. Nap végére már a legtöbbször annyi sem maradt az akksiban, hogy hazaféle a buszon tudjak zenét hallgatni, pedig keveset nyomkodtam. Az akksim is eléggé meghalt a végére, 30% után már alig tudtam használni. Aztán amikor jött a L520, megszüntettem a jótékonykodást, azóta még itthon is tudom használni a telefonjaimat... :DDD

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#63543) kali válasza norbert1998 (#63541) üzenetére


kali
legenda

jó lte mellett, pedig úgy több is kihozható, már ha közben nem fut minden (alkalmazás, folyamat, frissítés, szinkronizáció...stb) a háttérben a telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#63544) norbert1998 válasza kali (#63543) üzenetére


norbert1998
veterán

Konkrétan nem értek az ioshoz, de az alkalmazás váltóban mindent bezárt. Mindig mindent bezár.

[ Szerkesztve ]

(#63545) artiny válasza atosan (#63536) üzenetére


artiny
őstag

Az E700 ban viszont 3 drb sim kartya megy ami lehet megtobbet vesz el az aksibol mint ha rambol vagy felbontasbol lenne tobb...bar ezt nemtudom csak ugy gondolom,hogy a halozatkapcsolat sokat fogyaszt majd. Bar ha csak 1 simre hasznalnam akkor lehet kikapcsol az ures SIMek..
Anyumnak lessz a telefon netezeshez,es mivel meg a Asus a legnoiesebb. A processor viszont nem tudom melyik lenne a jobb az intel vagy az a 4magos mt8xx as :F

(#63546) atosan válasza artiny (#63545) üzenetére


atosan
addikt

Ha egy kártyát teszel bele, akkor egy kártyásként fog viselkedni. Intelnél úgy tudom még vannak nem teljesen kompatibilis appok, de szerintem netezésre jó az is. Ezzel kapcsolatban remélhetöleg majd hozzáértöbb nyilatkozik.

Maine coon

(#63547) galaxys80 válasza hukli21 (#63537) üzenetére


galaxys80
veterán

Erre az SGS a legjobb választás.

(#63548) aelod


aelod
veterán

Sziasztok! A Samsung Galaxy Ace 4-ről mi a véleményetek? Jelenleg egy ace 2-m van és váltanék. Szolgáltatónál kedvezményesen el tudnám hozni. 27e pénzért 2 év hűséggel. Pro és kontra?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#63549) boff


boff
senior tag

Sziasztok!

Nehéz választás előtt állok ezért kérnék egy kis segítséget. 50-60k körül melyik telefon érné meg a legjobban? HTC wildfire S-ről váltok tehát bármit veszek az nagy ugrás lesz. Ami fontos, hogy jól fotózzon, legalább 8gb belső tárhely, jó füles és 4"-tól nagyobb illetve előny ha IPS paneles de minimum legyen nagyon szép képe. Amiket kinéztem az a Samsung galaxy ace4, Alcatel one touch, Sony xperia M2 de bármi más szóba jöhet. Előre is köszönöm a segítséget!

(#63550) Sage83


Sage83
aktív tag

Hello!

Egy lg L90 vagy Xiaomi Hongmi 1S lenne jobb välasztäs?

Filmezes illetve netezesre kene elsö sorban...:)

Välaszokat elöre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.